16:02 29/04/2023Ռուսաստանից արդեն հնարավոր է լարի ուղարկել ՎրաստանՌուսական «Точка» բանկը ձեռնարկատերերի համար արտարժույթի գործարքներ է սկսել վրացական լարիով։ Վարկային կազմակերպության ներկայացուցչի խոսքով՝ վրացական արժույթը հնարավոր է ուղարկել Վրաստանի և աշխարհի...
14:00 29/04/2023Էրդողանը հիվանդության մասին տեղեկություններից հետո առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առաջԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այս շաբաթ հիվանդության հետ կապված իրավիճակից հետո առաջին անգամ անձամբ ներկայացել է հանրային միջոցառման՝ Ստամբուլում անցկացվող «Teknofest» ավիատիեզերական...
11:18 29/04/2023Սամվել Բաբայան. Եթե Նիկոլ Փաշինյանի մարդն եմ, ապա ինչո՞ւ եմ խոսում բանակն ուժեղացնելու մասին«Եթե ես Նիկոլ Փաշինյանի մադրն եմ, ապա հարց եմ, տալիս, ինչո՞ւմ եմ խոսում բանակն ուժեղացնելու, իրական, պրոֆեսիոնալ բանակ ունենալու մասին, տնտեսական, սոցիալական հարցեր լուծելու, ճանապարհ կառուցելու...
11:12 29/04/2023Ալիևը կնոջ հետ Ստամբուլ է մեկնելԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կնոջ՝ փոխնախագահ Ալիևայի հետ մեկնել է Թուրքիայի Ստամբուլ քաղաք։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները գրում են, որ նրանց օդանավակայանում դիմավորման պաշտոնական արարողություն է...
18:45 28/04/2023Թուրքիան նվազեցնում է էլեկտրաէներգիայի ներմուծումըԹուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտի և առևտրի նախարարության կողմից կազմված տվյալների համաձայն՝ 2023-ի մարտին երկրի ընդհանուր ներմուծման ծավալներն աճել է 3.4%-ով: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։...
17:53 28/04/2023ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար. Կովկասի տարածաշրջանում լարվածությունը պահպանվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի հակասությունների պատճառովԿովկասյան տարածաշրջանում լարվածությունը պահպանվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տարիներ շարունակ ձգձգվող հակասությունների պատճառով: Այդ մասին ուրբաթ ասել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի...
17:31 28/04/2023Հարձակման իրական պատճառն ուզում են շեղել. Արթուր Միրզոյան«Այս պահին ոչ ոքի բացահայտ չեմ կարող մեղադրել: Դա կարող էր լինել ինչպես Թուրքիայի և Ադրբեջանի պատվիրակությունը, այնպես էլ «Գորշ գայլեր» կազմակերպությունը»:
16:40 28/04/2023Ադրբեջանցի «էկոակտիվիստները» որոշել են ժամանակավոր դադարեցնել բողոքի ակցիան Լաչինի միջանցքում138 օր շարունակ Արցախի Հանրապետությունը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը փակող ադրբեջանցի «էկոակտիվիստների» մի խումբը հրավիրվել է Ադրբեջանի կառավարության ներկայացուցիչների հետ հանդիպման։ Ըստ...
15:03 28/04/2023Քըլըչդարօղլուն առաջ է անցել Էրդողանից. Հարցման արդյունքներԹուրքիայի նախագահական ընտրություններում ընդդիմության միակ թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն առաջ է անցել երկրի գործող ղեկավար Թայիփ Էրդողանից: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ Duvar թերթը մեջբերել է Motto and...
14:45 28/04/2023Ալիևը պարգևատրել է Երևանում անցկացված Ծանրամարտի ԵԱ-ում հաղթած թուրք մարզիկներինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը պարգևատրել է թուրք մարզիկներ, որոնք Երևանում անցկացված Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում իրենց հաղթանակները նվիրել են Ադրբեջանին։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների...
10:13 28/04/2023Արցախի պետնախարար. Բնակչությանը իրացվում է բարձր որակի ապրանք՝ ողջամիտ գներովԱրցախի պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը տեղեկացնում է. «Ինչպես հայտարարել էինք ավելի վաղ, արդեն երրորդ օրն է, կտրոնային համակարգով նախատեսված ապրանքների զգալի մասը ձեռք է բերվում և մանրածախ վաճառքի...
19:23 27/04/2023Իմ կենսագրության ընթացքում շատ քիչ եմ հանդիպել աննամուս ու անթասիբ արցախցու․ Սենոր ՀասրաթյանԱրցախի ՊԲ գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է. «Իմ կենսագրության ընթացքում շատ քիչ եմ հանդիպել աննամուս ու անթասիբ արցախցու: Ցավով պիտի խոստովանեմ, որ այս լուսանկարում պատկերվածը դրանցից մեկն է, ով...
18:10 27/04/2023Վրաստանի ապագա անդամակցությունը ԵՄ-ին և ՆԱՏՕ-ին բխում է ոչ միայն Վրաստանի, այլև միջազգային կազմակերպության շահերից․ Զբիգնև ՌաուԼեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Զբիգնև Ռաուն հայտարարել է, որ իր երկիրը սատարում է վրացական հասարակության եվրաինտեգրվելու ձգտմանը։ Այս թեմայով նա խոսել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունում...
17:50 27/04/2023ԱՄՆ-ն Իրանին մեղադրում է Օմանի ծոցում նավթային տանկերի առևանգման մեջԻրանի հեղափոխության պահապանների կորպուսի նավատորմի կողմից Օմանի ծոցում առգրավվել է Մարշալյան կղզիների դրոշով նավթատար նավը։ Այս մասին Twitter-ում հայտնել է ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի կենտրոնական...
17:17 27/04/2023Ֆրանսիայի արտգործնախարարին Բաքում հավաստիացրել են, որ Ադրբեջանը Հայաստանի հետ խաղաղության նախաձեռնությամբ է հանդես եկելԲաքուն հանդես է եկել հայ-ադրբեջանական խնդրի շուրջ «խաղաղության» նախաձեռնությամբ, և Փարիզը ողջունում է այն: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին Բաքվում ասել է Ֆրանսիայի արտգործնախարար Քեթրին...
16:51 27/04/2023Արայիկ Հարությունյանը Լենցովին է փոխանցել ԱՀ իշխանությունների ակնկալիքը ՌԴ խաղաղապահ զորակազմիցԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ընդունել է ԱՀ-ում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ- գնդապետ Ալեքսանդր Լենցովին: «Ողջունելով նորանշանակ...
16:15 27/04/2023Գիտության և տեխնոլոգիաների ոլորտում Իրանն աշխարհի 10 ապագա գերտերությունների թվում էԱվստրալիայի ռազմավարական քաղաքականության ինստիտուտը (ASPI) հրապարակել է նոր զեկույց, որոմ Իրանը ներառվել է գիտական և տեխնոլոգիական գերտերությունների առաջին տասնյակում: Այս ցանկում Իրանն առաջ է անցել...
15:22 27/04/2023Վահրամ Պողոսյան. Որևէ տեղ մեկնել չեմ պատրաստվում, ընտանիքիս և հարազատներիս հետ շարունակում եմ ապրել Արցախում:ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի նախկին խորհրդական Վահրամ Պողոսյանը Panorama.am-ին տված հարցազրույցից հետո ֆեյսբուքյան իր էջում ևս անդրադարձել է իր մասին հրապարակումներին.
15:11 27/04/2023ԱՄՆ-ը և ԵՄ-ն ձախողել են հայ-ադրբեջանական կարգավորման գործընթացում «ազնիվ բրոքերի» հայտեր. ԶախարովաԱՄՆ-ը և Եվրամիությունը, մասնավորապես՝ Ֆրանսիան, հայ-ադրբեջանական կարգավորման գործընթացում ունեին, այսպես կոչված, «ազնիվ բրոքերի» դերի հայտեր։ Ինձ թվում է, որ այդ հայտերը նրանք ձախողել են՝ դատելով...

16:49 02/08/2021Сильные лесные пожары в Турции: Анкара запросила помощь ЕС в тушении огняТурция запросила помощь ЕС в тушении сильных лесных пожаров на своей территории. Как передает ТАСС, об этом сообщила в понедельник Еврокомиссия (ЕК). "Турция задействовала Европейский механизм...
16:27 02/08/2021Церемония инаугурации президента Ирана пройдет с участием 115 представителей 73 странЦеремония инаугурации 13-го президента состоится в четверг в присутствии 115 официальных представителей 73 стран мира в Исламском меджлисе.
16:16 02/08/2021В Азербайджане по сфабрикованным обвинениям вынесли приговор еще 2 гражданам АрменииВ Азербайджане сегодня районный суд вынес приговор по сфабрикованному уголовному делу в отношении граждан Армении Мкртычяна Людвика Мкртычовича и Хосровяна Алёши Арамаисовича, таким образом...
16:15 02/08/2021Российские миротворцы обеспечили безопасность паломников в АрцахеБолее тысячи паломников посетили за неделю христианский монастырь Амарас при содействии российских миротворцев, сообщили РИА Новости в Минобороны РФ.
12:35 02/08/2021Гарик Мисакян: Очередная напряженность в отношениях Ирана и ИзраиляЭксперт по Ирану Гарик Мисакян пишет: «Несколько дней назад на пути в ОАЭ атаке неизвестных ударных БПЛА подвергся израильский танкер, в результате чего погибли два члена экипажа – являющийся...
11:35 02/08/2021Число случаев заражения коронавирусом в Грузии за сутки увеличилось на 1 655Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 655. Скончались 23 человека. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
17:14 01/08/2021Коронавирус в Грузии: число новых случаев увеличилось за сутки на 2 654, скончались 33 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 654. Скончались 33 человека.Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с начала...
17:10 01/08/2021На фоне природных пожаров в Турции произошло землетрясение магнитудой 5,5В Эгейском море в воскресенье утром произошло землетрясение магнитудой 5,5, сообщили в Управлении по предотвращению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций при правительстве Турции (AFAD),...
17:22 30/07/2021В Грузии заявили о начале четвертой волны коронавирусаМожно сказать, что сегодня у нас на пике третья волна, или назовите это началом четвертой волны. Об этом, как передает Первый канал, сказал руководитель грузинского Национального центра по контролю...
15:17 30/07/2021Докладчик ПАСЕ – о ситуации на границе Армении и Азербайджана: Нужно избежать этого продолжительного цикла конфликтаДокладчик Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Пол Гаван (Ирландия, «Европейские объединенные левые»), который сейчас подготавливает доклад «О гуманитарных последствиях конфликта между...
13:17 30/07/2021Необходима деэскалация: Тойво Клаар о ситуации на армяно-азербайджанской границеСпецпредставитель ЕС по Южному Кавказу Тойво Клаар накануне провел телефонные разговоры с исполняющим обязанности министра иностранных дел Армении Арменом Григоряном и главой МИД Азербайджана...
13:08 30/07/2021Анн Линде: Необходимо полностью придерживаться положений трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 годаДействующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Швеции Анн Линде коснулась ситуации, сложившейся в последние дни на армяно-азербайджанской границе, призвав стороны полностью придерживаться...
13:02 30/07/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 2712, скончались 25 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 712. Скончались 25 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
12:58 30/07/2021Оказанием давления на Армению Турция и Азербайджан хотят добиться уступок – Рубен СафрастянЗадача Турции и Азербайджана – увеличением давления на Армению добиться того, чтобы официальный Ереван пошел на определенные уступки по ряду важнейших направлений, в частности – в вопросах статуса...
11:21 30/07/2021Пресс-секретарь Эрдогана назвал национальным бедствием природные пожары в ТурцииНациональным бедствием назвал в четверг лесные пожары в Турции официальный представитель президента Реджепа Тайипа Эрдогана - Ибрагим Калын.
20:43 29/07/2021Сопредседатели МГ ОБСЕ: Немедленно разрядить обстановку и вернуться к переговорамСопредседатели Минской группы ОБСЕ – Игорь Ховаев (Российская Федерация), Стефан Висконти (Франция) и Эндрю Шофер (США) – выступили сегодня с совместным заявлением.
19:33 29/07/2021Генсек ОДКБ – об обстановке на армяно-азербайджанской границеГенеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась выступил с комментарием относительно обстановки на армяно-азербайджанской границе.
19:08 29/07/2021COVID-статистика в Грузии: за сутки выявлено 2 796 случаев зараженияГрузинские эпидемиологи обнародовали статистику заражения коронавирусом в стране – за минувшие сутки сделано 41 684 теста на коронавирус и выявлено 2 796 случаев заражения, сообщается на...
18:59 29/07/2021В Азербайджане 13 армянских военнопленных по сфабрикованным обвинениям приговорены к 6 годам тюрьмыБакинский суд по тяжким преступлениям в пятницу вынес приговор по сфабрикованному уголовному делу в отношении еще 13 удерживаемых Азербайджаном армянских военнопленных, таким образом подготавливая...
18:05 29/07/2021В Турции зафиксировали три новых лесных пожара на курортахВ Турции зафиксировали три новых лесных пожара в курортных регионах, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал CNN Turk.