16:02 29/04/2023Ռուսաստանից արդեն հնարավոր է լարի ուղարկել ՎրաստանՌուսական «Точка» բանկը ձեռնարկատերերի համար արտարժույթի գործարքներ է սկսել վրացական լարիով։ Վարկային կազմակերպության ներկայացուցչի խոսքով՝ վրացական արժույթը հնարավոր է ուղարկել Վրաստանի և աշխարհի...
14:00 29/04/2023Էրդողանը հիվանդության մասին տեղեկություններից հետո առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առաջԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այս շաբաթ հիվանդության հետ կապված իրավիճակից հետո առաջին անգամ անձամբ ներկայացել է հանրային միջոցառման՝ Ստամբուլում անցկացվող «Teknofest» ավիատիեզերական...
11:18 29/04/2023Սամվել Բաբայան. Եթե Նիկոլ Փաշինյանի մարդն եմ, ապա ինչո՞ւ եմ խոսում բանակն ուժեղացնելու մասին«Եթե ես Նիկոլ Փաշինյանի մադրն եմ, ապա հարց եմ, տալիս, ինչո՞ւմ եմ խոսում բանակն ուժեղացնելու, իրական, պրոֆեսիոնալ բանակ ունենալու մասին, տնտեսական, սոցիալական հարցեր լուծելու, ճանապարհ կառուցելու...
11:12 29/04/2023Ալիևը կնոջ հետ Ստամբուլ է մեկնելԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կնոջ՝ փոխնախագահ Ալիևայի հետ մեկնել է Թուրքիայի Ստամբուլ քաղաք։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները գրում են, որ նրանց օդանավակայանում դիմավորման պաշտոնական արարողություն է...
18:45 28/04/2023Թուրքիան նվազեցնում է էլեկտրաէներգիայի ներմուծումըԹուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտի և առևտրի նախարարության կողմից կազմված տվյալների համաձայն՝ 2023-ի մարտին երկրի ընդհանուր ներմուծման ծավալներն աճել է 3.4%-ով: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։...
17:53 28/04/2023ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար. Կովկասի տարածաշրջանում լարվածությունը պահպանվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի հակասությունների պատճառովԿովկասյան տարածաշրջանում լարվածությունը պահպանվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տարիներ շարունակ ձգձգվող հակասությունների պատճառով: Այդ մասին ուրբաթ ասել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի...
17:31 28/04/2023Հարձակման իրական պատճառն ուզում են շեղել. Արթուր Միրզոյան«Այս պահին ոչ ոքի բացահայտ չեմ կարող մեղադրել: Դա կարող էր լինել ինչպես Թուրքիայի և Ադրբեջանի պատվիրակությունը, այնպես էլ «Գորշ գայլեր» կազմակերպությունը»:
16:40 28/04/2023Ադրբեջանցի «էկոակտիվիստները» որոշել են ժամանակավոր դադարեցնել բողոքի ակցիան Լաչինի միջանցքում138 օր շարունակ Արցախի Հանրապետությունը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը փակող ադրբեջանցի «էկոակտիվիստների» մի խումբը հրավիրվել է Ադրբեջանի կառավարության ներկայացուցիչների հետ հանդիպման։ Ըստ...
15:03 28/04/2023Քըլըչդարօղլուն առաջ է անցել Էրդողանից. Հարցման արդյունքներԹուրքիայի նախագահական ընտրություններում ընդդիմության միակ թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն առաջ է անցել երկրի գործող ղեկավար Թայիփ Էրդողանից: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ Duvar թերթը մեջբերել է Motto and...
14:45 28/04/2023Ալիևը պարգևատրել է Երևանում անցկացված Ծանրամարտի ԵԱ-ում հաղթած թուրք մարզիկներինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը պարգևատրել է թուրք մարզիկներ, որոնք Երևանում անցկացված Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում իրենց հաղթանակները նվիրել են Ադրբեջանին։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների...
10:13 28/04/2023Արցախի պետնախարար. Բնակչությանը իրացվում է բարձր որակի ապրանք՝ ողջամիտ գներովԱրցախի պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը տեղեկացնում է. «Ինչպես հայտարարել էինք ավելի վաղ, արդեն երրորդ օրն է, կտրոնային համակարգով նախատեսված ապրանքների զգալի մասը ձեռք է բերվում և մանրածախ վաճառքի...
19:23 27/04/2023Իմ կենսագրության ընթացքում շատ քիչ եմ հանդիպել աննամուս ու անթասիբ արցախցու․ Սենոր ՀասրաթյանԱրցախի ՊԲ գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է. «Իմ կենսագրության ընթացքում շատ քիչ եմ հանդիպել աննամուս ու անթասիբ արցախցու: Ցավով պիտի խոստովանեմ, որ այս լուսանկարում պատկերվածը դրանցից մեկն է, ով...
18:10 27/04/2023Վրաստանի ապագա անդամակցությունը ԵՄ-ին և ՆԱՏՕ-ին բխում է ոչ միայն Վրաստանի, այլև միջազգային կազմակերպության շահերից․ Զբիգնև ՌաուԼեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Զբիգնև Ռաուն հայտարարել է, որ իր երկիրը սատարում է վրացական հասարակության եվրաինտեգրվելու ձգտմանը։ Այս թեմայով նա խոսել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունում...
17:50 27/04/2023ԱՄՆ-ն Իրանին մեղադրում է Օմանի ծոցում նավթային տանկերի առևանգման մեջԻրանի հեղափոխության պահապանների կորպուսի նավատորմի կողմից Օմանի ծոցում առգրավվել է Մարշալյան կղզիների դրոշով նավթատար նավը։ Այս մասին Twitter-ում հայտնել է ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի կենտրոնական...
17:17 27/04/2023Ֆրանսիայի արտգործնախարարին Բաքում հավաստիացրել են, որ Ադրբեջանը Հայաստանի հետ խաղաղության նախաձեռնությամբ է հանդես եկելԲաքուն հանդես է եկել հայ-ադրբեջանական խնդրի շուրջ «խաղաղության» նախաձեռնությամբ, և Փարիզը ողջունում է այն: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին Բաքվում ասել է Ֆրանսիայի արտգործնախարար Քեթրին...
16:51 27/04/2023Արայիկ Հարությունյանը Լենցովին է փոխանցել ԱՀ իշխանությունների ակնկալիքը ՌԴ խաղաղապահ զորակազմիցԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ընդունել է ԱՀ-ում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ- գնդապետ Ալեքսանդր Լենցովին: «Ողջունելով նորանշանակ...
16:15 27/04/2023Գիտության և տեխնոլոգիաների ոլորտում Իրանն աշխարհի 10 ապագա գերտերությունների թվում էԱվստրալիայի ռազմավարական քաղաքականության ինստիտուտը (ASPI) հրապարակել է նոր զեկույց, որոմ Իրանը ներառվել է գիտական և տեխնոլոգիական գերտերությունների առաջին տասնյակում: Այս ցանկում Իրանն առաջ է անցել...
15:22 27/04/2023Վահրամ Պողոսյան. Որևէ տեղ մեկնել չեմ պատրաստվում, ընտանիքիս և հարազատներիս հետ շարունակում եմ ապրել Արցախում:ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի նախկին խորհրդական Վահրամ Պողոսյանը Panorama.am-ին տված հարցազրույցից հետո ֆեյսբուքյան իր էջում ևս անդրադարձել է իր մասին հրապարակումներին.
15:11 27/04/2023ԱՄՆ-ը և ԵՄ-ն ձախողել են հայ-ադրբեջանական կարգավորման գործընթացում «ազնիվ բրոքերի» հայտեր. ԶախարովաԱՄՆ-ը և Եվրամիությունը, մասնավորապես՝ Ֆրանսիան, հայ-ադրբեջանական կարգավորման գործընթացում ունեին, այսպես կոչված, «ազնիվ բրոքերի» դերի հայտեր։ Ինձ թվում է, որ այդ հայտերը նրանք ձախողել են՝ դատելով...

12:09 07/10/2020Artsakh releases names of 40 more fallen soldiersThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has released the names of 40 more soldiers killed during the repulse of the Azerbaijani aggression.
12:00 07/10/2020Defense Ministry: Enemy’s ‘entry into hell’“The enemy’s [Azerbaijan] entry into the hell, our accurate strikes and their inglorious exit…” Armenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said on Facebook on Wednesday, sharing photos...
11:26 07/10/2020PACE urges Turkey to immediately stop its involvement in Karabakh conflict“I am sad and angry about the tragic loss of lives, both civilian and military, caused by the new outbreak of hostilities between Armenia and Azerbaijan.
11:16 07/10/2020Armenia urges Iran to prevent amassing of Azerbaijani troops along its borderThe Azerbaijani forces, not having sufficient capabilities of engaging in effective offensive operations, have started to resort to obvious provocations for the second day in a row, the Armenian...
10:54 07/10/2020Artsakh Defense Army units significantly improve their battle array – Defense MinistryAzerbaijan used the relative calm that followed the statement of the foreign ministers of the OSCE Minsk Group co-chairing countries to regroup and launch an offensive in the northern and southern...
10:39 07/10/2020Foreign Ministry: Such behavior of Azerbaijan’s military-political leadership is deplorableThe Armenian Foreign Ministry spokesperson Anna Naghdalyan on Wednesday responded to a question over the statement of the Prosecutor General’s Office of Azerbaijan.
10:27 07/10/2020Azerbaijani forces again bombarding Artsakh civilian settlementsThe Azerbaijani forces are again bombarding the capital city of Stepanakert and other civilian settlements of Artsakh, Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan said on Wednesday.
10:05 07/10/2020Artsakh army destroys large Azerbaijani fuel storage depotDuring the night the Azerbaijani troops attempted to advance and consolidate in the southeastern direction of the Artsakh frontline (off Jebrayil), but the enemy units were engaged and defeated by...
20:22 06/10/2020Iran warns against accidental shelling of border townsIranian Minister of Defense Brigadier-General Amir Hatami said on Tuesday that Iran attaches special significance to the security of its citizens and border residents, warning the sides involved in...
20:09 06/10/2020Exclusive photos from StepanakertArtsakh Information Center has shared exclusive photos showing destroyed civilian objects in Stepanakert after Azerbaijani rocket attacks.
20:04 06/10/2020ECHR to apply interim measure against Turkey based on Armenia’s requestThe European Court of Human Rights received a request for an interim measure lodged by Armenia against Turkey concerning the conflict in Nagorno-Karabakh, the Court website said in a statement.
19:13 06/10/2020Nagorno-Karabakh bloodshed must end, says OSCE PA PresidentAppalled by the continuation of bloodshed in the Nagorno-Karabakh conflict zone, as well as beyond the line of contact, OSCE PA President George Tsereteli today reiterated the call to cease...
16:52 06/10/2020Azerbaijan launched large-scale attack in the southern direction - Defense Army"According to the Artsakh Defense Army around afternoon the Azerbaijani armed forces launched a large-scale attack in the southern direction of the line of contact between Artsakh and Azerbaijan,...
16:17 06/10/2020We have advanced certain positions - Vahram PoghosyanThe situation in Artsakh remains stable but tense, Artak hPresident's Spokesperson Vahram Poghosyan reported, according to Armenian Unified Infocenter.
14:35 06/10/2020Losses of Azerbaijani army as of 9amThe Armenian Unified Infocenter has released updated data on the losses of the Azerbaijani military in the fighting with the Artsakh army as of 9am Tuesday, October 6.
13:54 06/10/2020Thomas de Waal: For Armenia, Turkey is the biggest existential threatThe Turkish involvement in the Nagorno-Karabakh conflict is very serious, Thomas de Waal, a top expert on the Caucasus and the author of the book ‘Black Garden”, said in an interview with Yavuz...
13:32 06/10/2020Artsakh parliament speaker: Maybe Aliyev has already been removed from office"This war is different from all the wars fought before," Artsakh National Assembly Speaker Artur Tovmasyan told reporters on Tuesday.
13:02 06/10/2020Armenia reiterates need for immediate end of hostilitiesThe Armenian Foreign Ministry on Tuesday reacted to the statement of the foreign ministers of the OSCE Minsk Group co-chairing countries.
12:50 06/10/2020Health minister: Almost all injuries in Artsakh explosion-relatedArtsakh doctors and their colleagues from Armenia are sometimes unable to provide medical assistance to people in need amid the Azerbaijani shelling of the capital city of Stepanakert and other...
12:01 06/10/2020Armenian Patriarch of Jerusalem urges Netanyahu to halt arms sales to AzerbaijanIn a letter addressed to Prime Minister Benjamin Netanyahu of Israel, Archbishop Nourhan Manougian, Armenian Patriarch of Jerusalem, urged him to halt arms sale to Azerbaijan.