14:10 24/04/2023Արցախի նախագահ. Պահն օրհասական է, լինել-չլինելու հարց է ոչ միայն Արցախի, այլև՝ հայոց պետականության համար«Այսօր քան երբեւէ պետք է խոսքից անցնել գործի»։
13:29 24/04/2023Վիկտոր Ռաևսկի. «Ցեղասպանության ճանաչման գործընթացից հրաժարվելը հայ ժողովրդի ինքնության ոչնչացումն է»«Օսմանյան կայսրության և այսօրվա Թուրքիայի ու Ադրբեջանի վարած քաղաքականությունների միջև զուգահեռները համարում եմ բավականին հիմնավորված»: Ermenihaber.am-ի հետ զրույցում ասաց ռուս հայտնի փորձագետ...
10:32 24/04/2023Թուրքիան և Ադրբեջանը իրենց քաղաքական օրակարգից հայասպանության ծրագիրը չեն հանել. Արցախի ԱԺ նախագահԱրցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ուղերձ է Հայոց Մեծ եղեռնի 108-րդ տարելիցի կապակցությամբ
13:49 23/04/2023Ադրբեջանը փակել է Արցախ-Հայաստան սահմանագծին գտնվող Հակարիի կամուրջըԱյն գտնվում է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տիրույթում՝ «Լաչինի միջանցք»-ում:
14:06 22/04/2023Թուրքիայի նախագահի ընդդիմադիր թեկնածուին Ադիյաման նահանգում աղոթքի ժամանակ անպատվել ենԹուրքիայի նախագահի 7 ընդդիմադիր կուսակցություններից թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն Ադիյաման նահանգ կատարած այցի ժամանակ աղոթքի ժամանակ վիրավորել են: «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին գրել են...
12:03 22/04/2023Վրաստանի հատուկ ծառայությունը ձերբակալել է ԻՊ խմբավորման առաջնորդինՎրաստանի պետական անվտանգության ծառայությունը ձերբակալել է երկրի քաղաքացի Մալխազ Պակսաշվիլուն, որը Սիրիայում կռվել է «Իսլամական պետության» կողքին։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնում է...
10:51 22/04/2023Պետդումային պատգամավորի ճշմարիտ խոսքերը ցավալի ընդունելով՝ Ադրբեջանի դեսպանատնից հետո Մեջլիսն էլ է բողոք հղել ՌԴ-ինԱդրբեջանի Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան հույս է հայտնել, որ Ադրբեջանի և Ռուսաստանի խորհրդարանականները համատեղ կկանխեն երկկողմ հարաբերություններին վնասող գործողությունները։ Այս կարծիքը...
09:51 22/04/2023Քաղաքական գործիչը Վրաստանի օրինակով ենթադրել է, թե ինչի կհանգեցնի ԱՊՀ-ից Մոլդովայի դուրս գալըԱՊՀ-ի հետ մի շարք համաձայնագրերից Մոլդովայի դուրս գալը վիզային դժվարություններ կառաջացնի մոլդովացիների համար, ինչպես նաև խնդիրներ հանրապետության տնտեսության մեջ: Այդ մասին Telegram ալիքում հայտարարել...
23:02 21/04/2023Թբիլիսիում հարձակվել են «Հայ Համայնք» կազմակերպության ներկայացուցչի վրաՄիրզոյանն այս հարձակումը կապում է Հայոց ցեղասպանության 108-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման հետ
18:31 21/04/2023Նրանց քաղաքական դիակ ենք դարձնելու․ Էրդողանն՝ ընդդիմությանըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը վերականգնումից հետո ներկա է գտնվել Ստամբուլի Սուլթանահմեթ մզկիթի վերաբացման արարողությանը, հանդես եկել հայտարարություններով։Ինչպես րում է ermenihaber-ը, Էրդողանին...
13:11 21/04/2023Ստամբուլում արգելվել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառումըՍտամբուլի նահանգապետարանն արգելել է ապրիլի 24-ին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառումը, որը նախատեսվում էր Քադըքյոյ թաղամասում։ Այս մասին գրում է «Էրմենիհաբերը»։ Նահանգապետարանի...
18:24 20/04/2023Ես ալևի եմ․ ՔըլըչդարօղլուԹուրքիայի «Ազգ» ընդդիմադիր դաշինքի առաջադրած նախագահի թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն ապրիլի 20-ին տեսաուղերձով դիմել է Թուրքիայի բնակիչներին և հատկապես երիտասարդներին։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։...
15:53 20/04/2023Ադրբեջանը Արամ Նիկոլյանի նկատմամբ միջազգային հետախուզում է հայտարարելԱդրբեջանը միջազգային հետախուզում է հայտարարել Արամ Նիկոլյանի նկատմամբ՝ Երևանում ադրբեջանական դրոշն այրելու համար: Այս մասին գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում անելով Ադրբեջանի գլխավոր...
14:54 20/04/2023Ադրբեջանը կրակել է գյուղաշխատանքներ իրականացնող մի խումբ քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆԱրցախի Հանրապետության ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են. «Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի Շոշի...
13:37 20/04/2023«Ադրբեջանի իշխանություններին խորհուրդ ենք տալիս չփորձել Իրանի համբերությունը»ԻԻՀ ազգային անվտանգության հանձնաժողովի անդամը Բաքվի իշխանություններին հորդորել է չփորձել Իրանի համբերությունը, գրում է ParsToday-ը։ Շահրիար Հեյդարին ասել է.
13:00 20/04/2023«Հայոց ցեղասպանության հարցում Թուրքիան վաղուց է կռիվը տանուլ տվել».թուրք պրոֆեսորԹուրքիան այն երկիրը չէ, որն աշխարհում, միջազգային հանրության աչքում որևէ վստահություն ունի Հայոց ցեղասպանության հարցի հետ կապված։ Ermenihaber.am-ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց թուրք քաղաքագետ,...
11:40 20/04/2023ԱՄՆ-ից Հայաստանին մեղադրանք է առաջադրվել երկակի նշանակության արգելված ապրանքների՝ չիպերի վերաարտահանման համար«Ուկրաինայում սկսված պատերազմից հետո Ռուսաստանը Հայաստանի և Ղազախստանի օգնությամբ սկսեց մի շարք ռազմական ապրանքներ ներմուծել՝ շրջանցելով պատժամիջոցները»,- գրել է The New York Times (NYT) թերթը...
09:23 20/04/2023Ադրբեջանում ազգային փոքրամասնություններին ցեղասպանե՞լ են, թե կեղծել թվերըԻրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է. «Ադրբեջանում վերջին մարդահամարը եղել է 2019թ.-ին, որի արդյունքները հանրայնացվել էին միայն մասամբ։ Օրինակ, որևէ տեղեկություն չէր հաղորդվում բնակչության թվաքանակի...
20:38 19/04/2023Վրաստանը դադարեցրել է թանկարժեք մեքենաների տարանցումը դեպի ՌուսաստանՎրաստանը դադարեցրել է ավելի քան 50 հազար եվրո արժողությամբ մեքենաների տարանցումը դեպի Ռուսաստան: Jnews-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկություն տարածում են ռուսական Telegram-ալիքները: Ռուսաստանի դեմ...

11:02 04/10/2020Artsakh president: Large military installations in Azerbaijan’s major cities become targets of Defense ArmyDespite numerous warnings, the Azerbaijani terrorist army continues to target the civilian population of Stepanakert using Polonez-Smerch systems, Artsakh President Arayik Harutyunyan said on Sunday.
10:34 04/10/2020Defense Army: Azerbaijani forces prepare for new attackThe situation in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone was steadily tense during the night, the Artsakh Defense Army said on Sunday.
10:16 04/10/2020Defense Ministry reports firefight at Artsakh frontlineThe Armenian Defense Ministry spokeswoman reported a firefight and artillery gunfire of lesser intensity at the Artsakh frontline on Sunday morning.
10:06 04/10/2020Artsakh president: Defense Army improves its positions after heavy battles, paves the way for further advancementAs a result of heavy battles, the Defense Army improved its positions and paved the way for further advancement, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan said on Sunday, shortly after midnight.
22:13 03/10/2020Former UN official: Ilham Aliyev should be indicted by the International Criminal Court"Azeri President Ilham Aliyev should be indicted by the International Criminal Court under article 6, for committing the crime of aggression," Alfred de Zayas, American lawyer, retired high-ranking...
21:54 03/10/2020Recognition of Artsakh independence may serve as leverage for establishing peace in the region, Artsakh FM saysA triple alliance consisting of Azerbaijan, Turkey and terrorists have been formed which is a threat not only to the Armenian people but all the countries of the region, Artsakh Foreign Minister...
20:17 03/10/2020Syria calls on Azerbaijan not to fall into the trap of the Turkish planSyria has expressed its regret over the clashes between Armenia and Azerbaijan, and called the two neighboring countries to put an end to the current escalation and find a peaceful settlement, SANA...
19:43 03/10/2020The adversary's planned offensive failed in one of the directions - Armenian MoDThe Artsakh Defense Army destroyed a large accumulation of armored fighting vehicles, which were ready to attack, Defense Ministry Spokeswoman Shushan Stepanyan informed.
19:42 03/10/2020Defense Army shoots down another helicopter of the Azerbaijani forcesAt around 3:50 pm, the air defense units of the Artsakh Defense Army shot down one helicopter of adversary in the southern direction, Defense Ministry Spokeswoman Shushan Stepanyan informed.
16:07 03/10/2020Foreign Ministry: The political-military leadership of Azerbaijan will pay a high price"In contempt of the persistent calls of the OSCE Minsk Group Co-Chair countries and the entire international community on the immediate cessation of hostilities, Azerbaijan and Turkey jointly...
15:47 03/10/2020Artsakh President: We stand firmly both in the frontline and in the rearArtsakh President Arayik Harutyunyan is in the front at the moment together with heads of the Security Services of Armenia and Artsakh, the president said in a message, which reads in part: "Our boys...
15:24 03/10/2020Georgian president urges Armenian, Azerbaijani authorities to resume dialoguePresident of Georgia Salome Zourabichvili took to Twitter on Saturday to call on the Armenian and Azerbaijani authorities to resume dialogue.
15:15 03/10/2020Azerbaijan using LAR-160 cluster munitions against Artsakh civiliansThe Azerbaijani forces are firing cluster munitions from LAR-160 multiple launch rocket system at the peaceful population of Artsakh, Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan...
14:56 03/10/2020Footage of destruction of Azerbaijani military equipment and retreat of its subdivision releasedThe Artsakh Defense Ministry has today released new footage showing the destruction of Azerbaijani military equipment and retreat of its subdivision.
14:44 03/10/2020Artsakh Defense Army thwarts massive Azerbaijani attackThe Defense Army of Artsakh has successfully thwarted a large-scale attack launched by the Azerbaijani military on Saturday, Armenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said.
14:21 03/10/2020Serious talk of peaceful resolution possible when terrorists and Turkey leave this region, Armenian PM tells France 24Serious talk of a peaceful resolution will be possible when the terrorists and Turkey leave this region together with their goals, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said in an interview to...
14:02 03/10/2020Azerbaijan continues to violate all written and unwritten rules of war, says Artsakh army spoxHostilities are underway along the entire Artsakh-Azerbaijan contact line, the Artsakh Defense Army spokesman, Lieutenant Colonel Suren Sarumyan told a briefing on Saturday, adding the battles are...
13:38 03/10/2020Turkish projectile in Armenian villageA Turkish-made projectile has fallen into the village of Kut in Armenia’s Vardenis region, according to Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan.
12:57 03/10/2020Azerbaijani targeting of civilian infrastructure in Artsakh could cause environmental disaster – Defense MinistryThe Azerbaijani army has started targeting some civilian infrastructure in Artsakh, the destruction of which could cause an environmental disaster, Artsrun Hovhannisyan, an official representative of...
12:33 03/10/2020Artsrun Hovhannisyan: Fate of not only Armenians, but also entire region being decided todayThe fate of not only Armenians, but also the entire region is being determined today, Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan said on Saturday.