19:00 19/04/2023Վրաստանում պահանջում են դպրոցներում աշակերտներին անվճար սնունդ տրամադրելՎրաստանում մանկագիրները, նկարիչները, նկարազարդողները պահանջում են դպրոցներում աշակերտներին անվճար սնունդ տրամադրել։ Ալիք մեդիայի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է «Ձայն» շարժման տաածած...
18:10 19/04/2023Էրդողանի փեսան հայտարարել է թուրքական 1-ին անօդաչու ինքնաթիռի բարեհաջող փորձարկման մասինԹուրքական «Baykar» ընկերության խորհդրի նախագահ Սելչուկ Բայրաքթարը (Էրդողանի փեսա) հայտարարել է «Kızılelma» թուրքական 1-ին անօդաչու ինքնաթիռի բարեհաջող փորձարկման մասին: Այս մասին տեղեկացնում է...
16:18 19/04/2023Բաքվում վանդալներն ավերել են քրիստոնեական գերեզմանատուն՝ կոտրելով ռուսական ազգանուններով հարյուրավոր գերեզմաններԱդրբեջանում վանդալիզմի ակտ է կատարվել. անհայտ անձինք պղծել են ռուսական գերեզմանատունը՝ կոտրելով հարյուրավոր գերեզմաններ։ Ենթադրաբար, շարժառիթը եղել է ազգային և կրոնական անհանդուրժողականությունը։...
15:05 19/04/2023Պեսկով. Կրեմլում համարում են, որ Բաքվի ու Երևանի միջև պայմանավորվածություններն այլընտրանք չունենՂարաբաղի շուրջ Մոսկվայի ու Բաքվի պայմանավորվածությունները Կրեմլում համարում են խնդրի կարգավորման միակ ու այլընտրանք չունեցող ուղին, պետք է դրանք իրականացնել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել...
12:28 19/04/2023Թուրքիան կարող է զրկվել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչն անցկացնելու հնարավորությունիցԹուրքիան կարող է զրկվել այս տարվա Չեմպիոնների լիգայի խաղարկության եզրափակիչ հանդիպումն անցկացնելու հնարավորությունից: Նման վարկած է առաջ քաշել բրիտանական հայտնի «Independent» պարբերականը: Նշվում է,...
09:45 19/04/2023Իրանի բանակն իր տեխնիկան չի օգտագործի բարեկամ երկրների և տարածաշրջանի դեմ. ծովակալ ՍայյարիԻսլամական Հանրապետության բանակի շքերթի շրջանակներում ծովակալ Հաբիբոլլա Սայյարին լրագրողներին ասել է, որ «ինչպես բոլոր մյուս երկրները, Իրանը նույնպես փորձել է բարելավել իր պաշտպանունակությունը», գրում...
09:36 19/04/2023Հարութ Սասունյան. Հայաստանի վարկանիշը բարեկեցության ցուցակում ավելի բարձր է, քան Ադրբեջանինը և ԹուրքիայինըՄեծ Բրիտանիայում գործող «Լեգատում» (Legatum) հիմնարկը հրապարակել է իր 2023 թվականի բարեկեցության համապարփակ ցուցակը 167 երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի համար։ Ցուցակն ընդգրկում...
18:22 18/04/2023Դեմիր Սյոնմեզ. Թուրքիան Արցախի ժողովրդի դեմ իր հարձակումները շարունակում է ուրիշ մեթոդովErmenihaber.am-ը զրուցել է քաղաքական հայացքների համար 1990թ. Թուրքիայից արտաքսված և Շվեյցարիայում հաստատված ֆոտոլրագրող, մարդու իրավունքների պաշտպան հայ-քրդական ծագմամբ Դեմիր Սյոնմեզի հետ: Ո՞վ է նա...
17:58 18/04/2023«Ոչ մեկը Լեռնային Ղարաբաղը չի ճանաչել Ադրբեջանի մաս». Արցախից արձագանքում են ՓաշինյանինԱզգային ժողովում այսօր Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ-ական ու ընդդիմադիր պատգամավորների հարցերին պատասխանելով՝ Արցախյան հիմնախնդրի վերաբերյալ տարբեր հայտարարություններ է արել։ Դրանց վերաբերյալ մեկնաբանություն...
12:21 18/04/2023ԱՄՆ-ն կարդիականացնի Թուրքիայի F-16 կործանիչներըՄիջազգային մամուլի ուշադրության կենտրոնում շարունակում է մնալ ամերիկյան F-16 կործանիչների վաճառքի և Թուրքիայի սպառազինության տակ գտնվող այդ ինքնաթիռների արդիականացման հարցը, գրում է Էրմենիհաբերը։...
10:35 18/04/2023Ախալքալաքում կտեղադրվի Վրաստանի 20 մետրանոց դրոշըԱխալքալաքի տարածքում Վրաստանի պետական դրոշի տեղադրման աշխատանքների գնման մրցույթը կայացել է, այս պահին ընթանում է ընտրության և գնահատման գործընթացը։ Դրոշը կտեղադրվի Ախալքալաքի բերդի տարածքում։ Այն...
20:39 17/04/2023Արթենյանները խնամքով են պահում անցյալ դարի «մոռացված» իրերըԱխալքալաք մունիցիպալիտետի Օրջա գյուղի գողտրիկ արհեստանոցների մեկում Մկրտիչ Արթենյանը խնամքով պահել է անցյալ դարի կենցաղային, գյուղատնտեսական և երաժշտական գործիքների մի քանի նմուշ։ Ինչպես գրում է...
18:57 17/04/2023Թուրքիայում եթե ընդդիմությունը հաղթի, ապա Արևմուտքի հետ կլինի երկրորդ մեղրամիսը․ Թիմոթի ԷշԱնգլիացի տնտեսագետ և «Blue Bay» կազմակերպության ստրատեգ, «Chatham House» ուղեղային կենտրոնի անդամ Թիմոթի Էշը պատասխանել է մայիսի 14-ին Թուրքիայում անցկացվելիք նախագահական և խորհրդարանական...
18:10 17/04/2023Ուկրաինան գերությունից ազատել է 130 զինվորիՈւկրաինայի և Ռուսաստանի միջև Զատիկի հետ կապված գերիների փոխանակում է տեղի ունեցել։ Jnews.ge-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկություն են տարածում ուկրաինական լրատվամիջոցները՝ հիմնվելով Ուկրաինայի նախագահի...
17:57 17/04/2023Լուի Բոնոն Ադրբեջանի արտգործնախարարի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ խաղաղության գործընթացըԱՄՆ Պետդեպարտամենտի Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Լուի Բոնոն Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հետ քննարկել է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ համաձայնագրի շուրջ...
17:49 17/04/2023Ստամբուլի քաղաքապետն այցելել է Պոլսի հայոց պատրիարքարանՍտամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուն Զատկի տոնի կապակցությամբ այցելել է Պոլսի հայոց պատրիարքարան, հանդիպել պատրիարք Սահակ արք․ Մաշալյանի հետ։ «Էրմենիհաբերի»-ի հաղորդմամբ, Իմամօղլուին ուղեկցել են...
16:48 17/04/2023«Թուրքիայում հայն ընդունվում է որպես թշնամի, դա են ցույց տալիս գրեթե բոլոր հետազոտությունները». թուրք քաղաքագետԹուրքիայի խնդիրները տարածաշրջանի այնպիսի երկրների հետ, ինչպիսիք են Լիբիան, Եգիպտոսը, Սիրիան, Իրաքը, այնքան խճճված են, որ հնարավոր չէ լիարժեք կարգավորում ապահովել այժմ։ Ermenihaber.am-ի հետ զրույցում...
16:23 17/04/2023Այս տարի Ռուսաստանից մինչև 2 միլիոն զբոսաշրջիկ կարող է հրաժարվել Թուրքիա մեկնելուց2023 թվականին մոտ 1-2 միլիոն ռուս զբոսաշրջիկ կարող է հրաժարվել Թուրքիա մեկնելուց՝ այս երկրում հանգստի գների բարձրացման պատճառով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, հայտարարել է Ռուսաստանի տուրօպերատորների...
13:25 17/04/2023Արցախում կան աշնանացանի ցանքատարածքներ, որոնք գտնվում են անմխիթար վիճակումԱրցախի տարածքում ընթացիկ տարվա տեղումների քանակը նորմայից բավականին ցածր է, ինչը բացասական ազդեցությունն է ունեցել ինչպես աշնանացան, այնպես էլ գարնանացան մի շարք մշակաբույսերի ցանքատարածությունների...
08:52 17/04/2023Իրանցի տեխնոլոգներին հաջողվել է մշակել հակասառեցման եղանակ մարդատար և ռազմական ինքնաթիռների համարԻրանցի հետազոտողները նանո հավելումների միջոցով մշակել են հակասառեցման և սառցազրկման եղանակ ռազմական և մարդատար ինքնաթիռների թափքի համար: ԻՍՆԱ լրատվական գործակալության հաղորդման համաձայն՝ ուղևորատար և...

12:05 03/10/2020Armenia reports 543 new coronavirus cases on October 3Armenia has confirmed 543 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 51,925 as of 11 a.m.
11:57 03/10/2020‘Today our future is being determined’: Artsakh president addresses army special forcesArtsakh President Arayik Harutyunyan met with servicemen of the Artsakh Defense Army’s Special Purpose Subdivisions before heading to the frontline to fight his part of battle on Friday night.
11:14 03/10/2020Artsakh Defense Army downs three more Azerbaijani aircraftsThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has shot down three more aircrafts belonging to the Azerbaijani armed forces, spokeswoman for Armenia's Defense Ministry Shushan Stepanyan informs.
10:50 03/10/2020Artskh capital after Azerbaijani shellingThe Artsakh InfoCenter has shared the photos of Facebook user Davit Ghahramanyan showing the Artsakh capital city of Stepanakert after Azerbaijan’s latest bombardment of civilian areas.
10:41 03/10/2020Artsakh president heads to frontline to fight his ‘share of battle’Artsakh (Nagorno-Karabakh) President Arayik Harutyunyan addressed Armenian servicemen and volunteers in a statement on Friday, noting that he was heading to the frontline to fight his share of the...
10:16 03/10/2020Artsakh Foreign Ministry welcomes joint statement of Minsk Group co-chairing countries’ leadersThe Artsakh Foreign Ministry on Friday issued a statement on the joint call of the presidents of the OSCE Minsk Group co-chairing countries.
09:56 03/10/2020Fierce battles underway in northern and southern directions of Artsakh border – Defense MinistryTough and fierce battles are taking place in the northern and southern directions of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) border, the Armenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said in a...
23:50 02/10/2020Canada to investigate the use of its military tech in Nagorno KarabakhCanadian Prime Minister Justin Trudeau said on Friday an investigation has been launched into the alleged use of Canadian military technologies in the Karabakh conflict, AFP reported.
23:34 02/10/2020Italian MEP: Erdogan may bear full responsibility for provoking full-fledged war in CaucasusIf the fact that Turkey downed an Armenian jet is proved, Erdogan will bear full responsibility for provoking full-fledged war in Caucasus and bringing the Nagorno Karabakh conflict to a global...
23:24 02/10/2020Grigory Martirosyan: Information about Stepanakert shelling victims being clarifiednumber of towns and villages of Martakert, Martuni, Hadrut, Askeran, Shahumyan, Qashatagh regions of Artsakh have been subjected to artillery strikes, over the past days, Artsakh State Minister, the...
22:55 02/10/2020OSCE Minsk Group Co-Chairs: Targeting or threatening civilians is never acceptable under any circumstancesThe OSCE Minsk Group Co-Chairs strongly condemn the continued violence in the Nagorno-Karabakh conflict zone as well as against targets in the territory of Armenia and Azerbaijan, and express alarm...
22:20 02/10/2020Lavrov, Zarif concerned about Syrian and Libyan fighters in Nagorno KarabakhRussian Foreign Minister Sergei Lavrov and his Iranian counterpart Mohammad Javad Zarif talked by phone on Friday and expressed concern over the involvement of Syrian and Libyan fighters in the...
21:58 02/10/2020Our troops demonstrate exceptional skills and insane courage - Artsrun HovhannisyanHeavy fights continued today mainly in the northern and southern directions of the Nagorno Karabakh contact line, Artsrun Hovhannisyan, official representative of the Defense Ministry said at a...
20:17 02/10/2020Azerbaijan resumes Stepanakert shellingAzerbaijani forces have resumed the shelling of Artsakh capital Stepanakert, Ombudsman Artak Beglaryan tweeted moments ago.
19:44 02/10/2020The Chilean Chamber of Deputies condemn Azerbaijani aggression against ArtsakhThe Chilean Chamber of Deputies issued a resolution in support of Artsakh on October 1, Agencia Prensa Armenia reported.
18:23 02/10/2020Ombudsman: Targeting of the Emergency Service building is a gross violation of the international humanitarian lawOn October 2, at about 13:40, the Azerbaijani Armed Forces deliberately struck civilian facilities and infrastructure in Artsakh capital city Stepanakert.
17:47 02/10/2020Artsakh reports 10 wounded in Stepanakert shelling10 people have been wounded in an Azerbaijani artillery strike on the Artsakh Rescue Service Headquarters, Armenian Unified Infocenter reported.
17:03 02/10/2020Artsakh Defense Army downs 5 adversary aircrafts and 3 helicoptersAt around 16:00, 5 aircrafts and 3 helicopters belonging to the Azerbaijani armed forces were downed by Artsakh Defense Army precise strikes, official representative of the Defense Ministry Artsrun...
16:37 02/10/2020Defense ministry denies Azerbaijani claims about missile strikes from Armenia's territoryThe Armenian Ministry of Defense denied on Friday allegations made by Azerbaijani officials that a Tochka-U tactical missile was fired into Azerbaijani territory from Armenia 'as nothing more than a...
16:04 02/10/2020EU provides €500,000 emergency aid to civilians affected by the Nagorno Karabakh conflictThe European Union announced on Friday allocation of an emergency humanitarian aid to the civilian population affected by the conflict in Nagorno Karabakh.