19:00 19/04/2023Վրաստանում պահանջում են դպրոցներում աշակերտներին անվճար սնունդ տրամադրելՎրաստանում մանկագիրները, նկարիչները, նկարազարդողները պահանջում են դպրոցներում աշակերտներին անվճար սնունդ տրամադրել։ Ալիք մեդիայի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է «Ձայն» շարժման տաածած...
18:10 19/04/2023Էրդողանի փեսան հայտարարել է թուրքական 1-ին անօդաչու ինքնաթիռի բարեհաջող փորձարկման մասինԹուրքական «Baykar» ընկերության խորհդրի նախագահ Սելչուկ Բայրաքթարը (Էրդողանի փեսա) հայտարարել է «Kızılelma» թուրքական 1-ին անօդաչու ինքնաթիռի բարեհաջող փորձարկման մասին: Այս մասին տեղեկացնում է...
16:18 19/04/2023Բաքվում վանդալներն ավերել են քրիստոնեական գերեզմանատուն՝ կոտրելով ռուսական ազգանուններով հարյուրավոր գերեզմաններԱդրբեջանում վանդալիզմի ակտ է կատարվել. անհայտ անձինք պղծել են ռուսական գերեզմանատունը՝ կոտրելով հարյուրավոր գերեզմաններ։ Ենթադրաբար, շարժառիթը եղել է ազգային և կրոնական անհանդուրժողականությունը։...
15:05 19/04/2023Պեսկով. Կրեմլում համարում են, որ Բաքվի ու Երևանի միջև պայմանավորվածություններն այլընտրանք չունենՂարաբաղի շուրջ Մոսկվայի ու Բաքվի պայմանավորվածությունները Կրեմլում համարում են խնդրի կարգավորման միակ ու այլընտրանք չունեցող ուղին, պետք է դրանք իրականացնել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել...
12:28 19/04/2023Թուրքիան կարող է զրկվել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչն անցկացնելու հնարավորությունիցԹուրքիան կարող է զրկվել այս տարվա Չեմպիոնների լիգայի խաղարկության եզրափակիչ հանդիպումն անցկացնելու հնարավորությունից: Նման վարկած է առաջ քաշել բրիտանական հայտնի «Independent» պարբերականը: Նշվում է,...
09:45 19/04/2023Իրանի բանակն իր տեխնիկան չի օգտագործի բարեկամ երկրների և տարածաշրջանի դեմ. ծովակալ ՍայյարիԻսլամական Հանրապետության բանակի շքերթի շրջանակներում ծովակալ Հաբիբոլլա Սայյարին լրագրողներին ասել է, որ «ինչպես բոլոր մյուս երկրները, Իրանը նույնպես փորձել է բարելավել իր պաշտպանունակությունը», գրում...
09:36 19/04/2023Հարութ Սասունյան. Հայաստանի վարկանիշը բարեկեցության ցուցակում ավելի բարձր է, քան Ադրբեջանինը և ԹուրքիայինըՄեծ Բրիտանիայում գործող «Լեգատում» (Legatum) հիմնարկը հրապարակել է իր 2023 թվականի բարեկեցության համապարփակ ցուցակը 167 երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի համար։ Ցուցակն ընդգրկում...
18:22 18/04/2023Դեմիր Սյոնմեզ. Թուրքիան Արցախի ժողովրդի դեմ իր հարձակումները շարունակում է ուրիշ մեթոդովErmenihaber.am-ը զրուցել է քաղաքական հայացքների համար 1990թ. Թուրքիայից արտաքսված և Շվեյցարիայում հաստատված ֆոտոլրագրող, մարդու իրավունքների պաշտպան հայ-քրդական ծագմամբ Դեմիր Սյոնմեզի հետ: Ո՞վ է նա...
17:58 18/04/2023«Ոչ մեկը Լեռնային Ղարաբաղը չի ճանաչել Ադրբեջանի մաս». Արցախից արձագանքում են ՓաշինյանինԱզգային ժողովում այսօր Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ-ական ու ընդդիմադիր պատգամավորների հարցերին պատասխանելով՝ Արցախյան հիմնախնդրի վերաբերյալ տարբեր հայտարարություններ է արել։ Դրանց վերաբերյալ մեկնաբանություն...
12:21 18/04/2023ԱՄՆ-ն կարդիականացնի Թուրքիայի F-16 կործանիչներըՄիջազգային մամուլի ուշադրության կենտրոնում շարունակում է մնալ ամերիկյան F-16 կործանիչների վաճառքի և Թուրքիայի սպառազինության տակ գտնվող այդ ինքնաթիռների արդիականացման հարցը, գրում է Էրմենիհաբերը։...
10:35 18/04/2023Ախալքալաքում կտեղադրվի Վրաստանի 20 մետրանոց դրոշըԱխալքալաքի տարածքում Վրաստանի պետական դրոշի տեղադրման աշխատանքների գնման մրցույթը կայացել է, այս պահին ընթանում է ընտրության և գնահատման գործընթացը։ Դրոշը կտեղադրվի Ախալքալաքի բերդի տարածքում։ Այն...
20:39 17/04/2023Արթենյանները խնամքով են պահում անցյալ դարի «մոռացված» իրերըԱխալքալաք մունիցիպալիտետի Օրջա գյուղի գողտրիկ արհեստանոցների մեկում Մկրտիչ Արթենյանը խնամքով պահել է անցյալ դարի կենցաղային, գյուղատնտեսական և երաժշտական գործիքների մի քանի նմուշ։ Ինչպես գրում է...
18:57 17/04/2023Թուրքիայում եթե ընդդիմությունը հաղթի, ապա Արևմուտքի հետ կլինի երկրորդ մեղրամիսը․ Թիմոթի ԷշԱնգլիացի տնտեսագետ և «Blue Bay» կազմակերպության ստրատեգ, «Chatham House» ուղեղային կենտրոնի անդամ Թիմոթի Էշը պատասխանել է մայիսի 14-ին Թուրքիայում անցկացվելիք նախագահական և խորհրդարանական...
18:10 17/04/2023Ուկրաինան գերությունից ազատել է 130 զինվորիՈւկրաինայի և Ռուսաստանի միջև Զատիկի հետ կապված գերիների փոխանակում է տեղի ունեցել։ Jnews.ge-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկություն են տարածում ուկրաինական լրատվամիջոցները՝ հիմնվելով Ուկրաինայի նախագահի...
17:57 17/04/2023Լուի Բոնոն Ադրբեջանի արտգործնախարարի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ խաղաղության գործընթացըԱՄՆ Պետդեպարտամենտի Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Լուի Բոնոն Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հետ քննարկել է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ համաձայնագրի շուրջ...
17:49 17/04/2023Ստամբուլի քաղաքապետն այցելել է Պոլսի հայոց պատրիարքարանՍտամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուն Զատկի տոնի կապակցությամբ այցելել է Պոլսի հայոց պատրիարքարան, հանդիպել պատրիարք Սահակ արք․ Մաշալյանի հետ։ «Էրմենիհաբերի»-ի հաղորդմամբ, Իմամօղլուին ուղեկցել են...
16:48 17/04/2023«Թուրքիայում հայն ընդունվում է որպես թշնամի, դա են ցույց տալիս գրեթե բոլոր հետազոտությունները». թուրք քաղաքագետԹուրքիայի խնդիրները տարածաշրջանի այնպիսի երկրների հետ, ինչպիսիք են Լիբիան, Եգիպտոսը, Սիրիան, Իրաքը, այնքան խճճված են, որ հնարավոր չէ լիարժեք կարգավորում ապահովել այժմ։ Ermenihaber.am-ի հետ զրույցում...
16:23 17/04/2023Այս տարի Ռուսաստանից մինչև 2 միլիոն զբոսաշրջիկ կարող է հրաժարվել Թուրքիա մեկնելուց2023 թվականին մոտ 1-2 միլիոն ռուս զբոսաշրջիկ կարող է հրաժարվել Թուրքիա մեկնելուց՝ այս երկրում հանգստի գների բարձրացման պատճառով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, հայտարարել է Ռուսաստանի տուրօպերատորների...
13:25 17/04/2023Արցախում կան աշնանացանի ցանքատարածքներ, որոնք գտնվում են անմխիթար վիճակումԱրցախի տարածքում ընթացիկ տարվա տեղումների քանակը նորմայից բավականին ցածր է, ինչը բացասական ազդեցությունն է ունեցել ինչպես աշնանացան, այնպես էլ գարնանացան մի շարք մշակաբույսերի ցանքատարածությունների...
08:52 17/04/2023Իրանցի տեխնոլոգներին հաջողվել է մշակել հակասառեցման եղանակ մարդատար և ռազմական ինքնաթիռների համարԻրանցի հետազոտողները նանո հավելումների միջոցով մշակել են հակասառեցման և սառցազրկման եղանակ ռազմական և մարդատար ինքնաթիռների թափքի համար: ԻՍՆԱ լրատվական գործակալության հաղորդման համաձայն՝ ուղևորատար և...

20:15 15/07/2021В Киеве заявили о поставке Анкарой беспилотного комплекса для ВМСТурция поставила ВМС Украины первый беспилотный комплекс Bayraktar TB2. Об этом в четверг, 16 июля, заявила пресс-служба минобороны Украины. «Первый ударный беспилотный комплекс Bayraktar TB2 для...
16:55 15/07/2021В каком случае иностранцы могут вакцинироваться в Грузии?Вакцинироваться от коронавируса находящиеся в Грузии иностранцы могут только в том случае, если они имеют официальное разрешение на временное проживание в стране.
16:24 15/07/2021В Грузии частично ослеп оператор, избитый во время столкновений 5 июляИзбитый 5 июля оператор Общественного вещателя Грузии Илья Твалиашвили ослеп на один глаз. Он не знает, когда сможет вернуться к работе, рассказал оператор в интервью телекомпании «Рустави 2». По...
13:22 15/07/2021Пашинян: Заявления Азербайджана о «Зангезурском коридоре» направлены на то, чтобы помешать разблокированию региональных коммуникацийНикол Пашинян в начале заседания правительства РА коснулся последних заявлений президента Азербайджана Ильхама Алиева.
10:09 15/07/2021В Матагисе и Мартуни обнаружены остански еще 7 армянских военнослужащихВ ходе поисковых работ в Матагисе накануне обнаружены останки еще 3 армянских военнослужащих. Как сообщает отдел по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха,...
19:15 14/07/2021Алиев: Конфликт завершен, нет Нагорного Карабаха, есть Карабах«Армяно-азербайджанский нагорно-карабахский конфликт завершен, период военных действий остался в прошлом, но мы должны быть в любой момент готовы к войне», - заявил президент Азербайджана Ильхам...
18:54 14/07/2021Подобные шаги со стороны военно-политического руководства Азербайджана могут привести к дальнейшему обострению ситуации – МИД РАМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением по поводу азербайджанской провокации у населенного пункта Ерасх на территории Республики Армения.
18:10 14/07/2021Алиев снова перешел к угрозам: «Да, Западный Зангезур - это земля наших предков, и мы туда вернемся»Президент Азербайджана Ильхам Алиев сегодня заявил, что «армяно-азербайджанский нагорно-карабахский конфликт завершен, период военных действий остался в прошлом».
16:18 14/07/2021Калашников: Я не хочу лезть в душу армянам — пусть сами с турками разбираютсяЗаместитель председателя ЦК КПРФ, председатель комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Леонид Калашников в интервью «Свободной прессе» в числе прочих тем...
14:46 14/07/2021Политолог: В Армении – глобальная конвертация, конечная цель – назначение «надзирателем» на Южном Кавказе ТурцииПолитолог-международник Сурен Саркисян пишет: «В регионе происходят серьезные рокировки, а в Армении – глобальная конвертация.
14:27 14/07/2021Роухани: Иран способен обогащать уран до 90% при необходимостиПрезидент Ирана Хасан Роухани заявил, что имеющиеся у его страны мощности достаточны для того, чтобы обогащать уран до 90%.
14:10 14/07/2021COVID-статистика в Грузии: 1 663 случая заражения за суткиГрузинские эпидемиологи обнародовали статистику заражения коронавирусом в стране – за минувшие сутки сделано 35 559 тестов тестов на коронавирус и выявлено 1 663 случая заражения, сообщается на...
12:20 14/07/2021Сразу два землетрясения произошли утром на юге ГрузииСразу два землетрясения произошли этим утром у села Самеба (регион Квемо Картли), сообщается на сайте Национального центра сейсмического мониторинга.
18:57 13/07/2021Армения заняла пятое место по количеству визитеров в Грузию по итогам июня 2021 годаЧисло визитов международных путешественников в Грузию в июне выросло на 294,2% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, сообщает Национальная администрации туризма.
18:42 13/07/2021В Греции не приняли результаты ПЦР-тестов турецких футболистов, команда вернулась в СтамбулИгроки стамбульской команды «Галатасарай» прибыли в Афины для участия в товарищеском матче с "Олимпиакосом" 13 июля.
18:06 13/07/2021Алиев и вице-премьер РФ Оверчук обсудили разблокировку путей на Южном КавказеВ Баку состоялисьпереговоры президента Азербайджана Ильхама Алиева и вице-премьера России Алексея Оверчука, который представляет Москву в трёхсторонней рабочей группе по Арцаху.
15:36 13/07/2021Россия обновила рекорд по числу умерших от коронавирусаЗа минувшие сутки в России скончались 780 пациентов с коронавирусом, это максимум за пандемию. Данные публикует оперативный штаб по борьбе с COVID-19. Всего за сутки выявлено 24 702 новых случая...
14:17 13/07/2021МИД Арцаха: Призываем Минскую группу ОБСЕ предпринять все необходимые шаги, направленные на возобновление переговорного процессаМинистерство иностранных дел Республики Арцах выступило с заявлением в связи с визитом аккредитованных в Азербайджане дипломатов в оккупированные территории Арцаха.
13:24 13/07/2021Эрдоган назвал инцидент с армянским храмом «провокацией против нашего единства»Президент Турции Тайип Эрдоган прокомментировал инцидент с мужчинами, устроившими танцы на стене армянского храма «Сурб Такавор» в стамбульском районе Кадыкёй.
11:51 13/07/2021Киоски мороженого и бургеров рядом с танками и касками, с которых только что смыли кровь - The Telegraph об ужасном музееThe Telegraph написал об открытом в Азербайджане «парке военных трофеев», назвав его «ужасным» музеем новой войны.