11:31 28/03/2023Իրանի խորհրդարան օրինագիծ է ներկայացվել միջուկային ծրագրի բանակցություններից երկրի դուրս գալու մասինԻրանի միջուկային ծրագրի շուրջ Համատեղ գործողությունների համապարփակ ծրագրի (ՀԳՀԾ) վերականգնման բանակցություններից Թեհրանի դուրս գալու մասին օրինագիծը ներկայացվել է հանրապետության Մեջլիս: Այդ մասին...
10:52 28/03/2023Թուրքիան անօդաչու թռչող սարք կներկայացնի, որը կարող է վայրէջք կատարել նավերի վրաԹուրքիան ապրիլի վերջին կներկայացնի աշխարհում առաջին անօդաչու թռչող սարքը, որը կարող է բարձրանալ և վայրէջք կատարել կարճ թռիչքուղի ունեցող նավերի վրա: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է...
10:35 28/03/2023Իրանագետ. Ալիևին ստիպում են խաղալ կրակի հետԻրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է. Ադրբեջանում բարձր տեմպով շարունակվում են շիա հավատացյալների ձերբակալությունները։ Ձերբակալվողներին այժմ արդեն մեղադրանք է ներկայացվում այլ պետության հատուկ...
08:47 28/03/2023Իրանն ավելի քան 80 միլիոն դոլարի հագուստ է արտահանել հարևան երկրներԻրանի արդյունաբերության, հանքարդյունաբերության և առևտրի նախարարության տեքստիլ և հագուստի արդյունաբերության գրասենյակի գլխավոր տնօրենը հայտարարել է հարևան երկրներ ավելի քան 80 միլիոն դոլարի իրանական...
08:13 28/03/2023Վաշինգտոնը մտահոգություն է հայտնել Բաքվին` վերջինիս զինուժի տեղաշարժերի առիթովԱՄՆ պետքարտուղարությունն այսօր լրագրողների հետ ավանդական ճեպազրույցի ընթացքում տեղեկացրել է, որ Վաշինգտոնը մտահոգություն է հայտնել Բաքվին՝ ադրբեջանական ռազմական վերջին տեղաշարժերի կապակցությամբ:...
19:50 27/03/2023Վրաստանի կին պատգամավորները դատապարտել են հաղորդավարուհի Թաթիա Սամխարաձեի նկատմամբ իրականացվող հետապնդումըՎրաստանի խորհրդարանի ընդդիմադիր կին պատգամավորները հայտարարություն են տարածել և համերաշխություն հայտնել այն բոլոր կանանց, որոնք սեռական ոտնձգությունների կամ այլ տեսակի իրավունքների ոտնահարման են...
18:32 27/03/2023ՌԴ-Սիրիա-Թուրքիա-Իրան փոխարտգործնախարարների հանդիպումը կարող է կայանալ ապրիլի սկզբինՌուսաստանի, Սիրիայի, Թուրքիայի և Իրանի ԱԳ փոխնախարարների մակարդակով քառակողմ խորհրդակցությունները կարող են տեղի ունենալ Մոսկվայում ապրիլի սկզբին: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է...
15:05 27/03/2023Մեկ տարում Վրաստանում 29 անչափահաս են բռնաբարելՎրաստանում անցած տարի բռնաբարության զոհ է դարձել 29 անչափահաս։ Այս մասին հայտնում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն՝ վկայակոչելով վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալները։ Ընդհանուր առմամբ, սեռական...
13:06 27/03/2023Թուրքիայում ոստիկանները երեխայի են խոշտանգել՝ ծեծել են ու նետել ճահիճըՄարտի 21-ին Թուրքիայի Դիարբեքիր քաղաքի Լիջե շրջանում ոստիկանները բռնության են ենթարկել մի երեխայի: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, Դիարբեքիրի փաստաբանների միության հաղորդմամբ՝ Լիջեյում Նովրուզի...
11:41 27/03/2023ՊԲ -ի կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական ստորաբաժանման առաջխաղացման փորձը կասեցվել է. Արցախի ՊՆԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ս.թ. մարտի 27֊ին` ժամը 9։00֊ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումը փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ֊Լիսագոր...
10:50 27/03/2023Արցախի Պատարա համայնքում գիտակցում են՝ ուրիշ տեղ տանիք չեն ունենալու, ուրիշ տեղ պատմություն չեն կերտելուԱրցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Պատարա համայնքում 2020 թվականի աղետալի պատերազմից հետո 54 տեղահանված ընտանիք է հաստատվել: Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Պատարա համայնքի ղեկավար...
10:30 27/03/2023Արցախի ՆԳՆ. Յոթ օրվա ընթացքում սահմանային խախտման 2 դեպք է արձանագրվելՀերթական անգամ դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
10:15 27/03/2023Իսրայելի նախագահն ընդունել է Ադրբեջանի առաջին դեսպանի հավատարմագրերըԻսրայելի նախագահ Յիցհակ Հերցոգը կիրակի օրը ստացել է հրեական պետությունում ադրբեջանական պետության պատմության մեջ առաջին դեսպան Մուխթար Մամեդովի հավատարմագրերը։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Այս նշանակումը...
18:03 25/03/2023Միշելը Փաշինյանին և Ալիևին մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքի շուրջ սրացումների կապակցությամբԵվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, որոնց ընթացքում մտահոգություն է հայտնել սահմանին աճող...
14:21 25/03/2023Զատուլին. Նիկոլ Փաշինյանն ու իր դաշնակիցներն աստիճանաբար դեն են նետում դիմակներըՀայաստանի Սահմանադրական դատարանը պետք է հասկանա, թե ինչպես է ընկալվելու Ռուսաստանում Միջազգային քրեական դատարանի(ՄՔԴ)-ի Հռոմի կանոնադրությամբ նախատեսված պարտավորությունների ճանաչումը: NEWS.ru-ի հետ...
12:11 25/03/2023Բայդենը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ը չի ձգտում Իրանի հետ հակամարտությանՎաշինգտոնի վարչակազմը չի ձգտում Իրանի հետ հակամարտություն, սակայն պատրաստ է պատասխանել Թեհրանի հետ կապված խմբավորումների՝ ամերիկյան ուժերի դեմ կատարած հարձակումներին: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին...
12:00 25/03/2023Ղազախստանն ապրիլից ԵԱՏՄ երկրների հետ առևտրում ապրանքների հետագծելիության մեխանիզմ կներդնիՂազախստանի ֆինանսների նախարարության Պետական եկամուտների կոմիտեի վարչության տնօրեն Կադիր Իսմագուլովը հայտնել է, որ այս տարվա ապրիլի 1-ից հանրապետությունում կներդրվի ԵԱՏՄ անդամ երկրների հետ փոխադարձ...
11:38 25/03/2023Թուրքիայում 4,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել4,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել Թուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Ղահրամանմարաշ նահանգում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական...
10:55 25/03/2023Վրացի պատգամավորները հերթական ծեծկռտուքն են կազմակերպել խորհրդարանումՎրաստանի խորհրդարանի շենքում կրկին ծեծկռտուք է տեղի ունեցել՝ միջանցքում բախվել են իշխանության մեջ գտնվող կուսակցության պատգամավորներն ու ընդդիմադիրը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Նշվում է,...
20:16 24/03/2023«Երևանը պատմական քաղաք է». թուրք ֆոտոթղթակիցը Հայաստանում էԹուրքական սպորտային թերթերից մեկի՝ «Fanatik»-ի ֆոտոթղթակից Սերքան Հաջըօղլուն օրերս եկել է Երևան, շրջել քաղաքում, եղել Հանրապետական մարզադաշտում և փոխանցել իր տպավորությունները։ «Երևանն իր փողոցներով,...

18:56 21/06/2021Давид Залкалиани: Тбилиси готов работать в трехстороннем формате Грузия-Азербайджан-АрменияТбилиси готов работать в трехстороннем формате Грузия-Азербайджан-Армения для реализации геополитически важных проектов.
18:00 21/06/2021Хельга Шмид: МГ ОБСЕ – хорошая площадка для сближения позиций, для достижения мираОБСЕ благодарна России за участие в работе Минской группы по урегулированию в Нагорном Карабахе. Об этом заявила в понедельник генеральный секретарь ОБСЕ Хельга Шмид на пресс-конференции по итогам...
15:00 21/06/2021У Баку есть ожидания от Еревана после выборов - БайрамовГлава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов, комментируя прошедшие в Армении внеочередные парламентские выборы, заявил, что Баку ожидает от Еревана правильных выводов из сложившегося в стране...
14:33 21/06/2021Кремль видит убедительную победу Никола Пашиняна на выборах – Дмитрий Песков«В Кремле видят убедительную победу на выборах в Армении партии Никола Пашиняна и поздравляют с выбором армянский народ», - как передает РИА Новости, об этом сообщил журналистам пресс-секретарь...
14:17 20/06/2021Польша направляет турецкие «Байрактары» на защиту восточных границ НАТОГлава МИД Польши Збигнев Рау заявил, что турецкий ударный беспилотник Bayraktar TB2 укрепит позиции НАТО, пишет РИА Новости.
17:53 19/06/202119.06.2021: Найдены останки еще одного погибшего на войне в АрцахеВ районе Варанды (Физули) обнаружены и эвакуированы останки еще одного погибшего в войне военнослужащего.
15:40 19/06/2021В Иране разбился вертолет с избирательными урнамиВертолет c избирательными урнами на борту после президентских и муниципальных выборов разбился на юго-западе Ирана, сообщение агентства IRNA передает Gazeta.ru.
14:53 19/06/2021Россия выделила Армении 3,2 миллиона долларовПравительство РФ выделило 3,2 миллиона долларов для помощи Армении в поствоенном восстановлении, сообщили в субботу в российском посольстве в Ереване, передает РИА Новости.
12:40 19/06/2021Иран подаст в суд за нападение на иранский избирательный участок в ЛондонеИран намерен подать в суд в связи с нападением на расположенный в иранском консульстве в Лондоне избирательный участок для голосования на проходящих 18 июня выборах президента республики.
12:11 19/06/2021Ибрахим Раиси победил на президентских выборах в ИранеКандидат в президенты Ирана Мохсен Резаи поздравил главу судебной власти Ибрахима Раиси с победой на президентских выборах, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство ISNA.
17:13 18/06/2021«Слухи мы не комментируем»: Лавров о возможном создании военной базы Турции в АзербайджанеМинистр иностранных дел России Сергей Лавров отказался комментировать информацию о возможном создании турецких военных баз в Азербайджане, назвав это слухами.
17:05 18/06/2021Глава Союза армян России Ара Абрамян ответил на обвинения АзербайджанаГлава союза армян России Ара Абрамян заявил РИА Новости, что пока не получал официальной информации об объявлении его в международный розыск, по его словам, обвинения Баку в его адрес - это чушь и он...
15:02 18/06/2021Кремль прокомментировал планы Турции по созданию военной базы в АзербайджанеРазвертывание военных объектов стран НАТО вблизи границ РФ - повод для особого внимания и причина для принятия мер по своей безопасности, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков,...
11:29 18/06/2021Российские миротворцы передали гуманитарную помощь вынужденным переселенцам и многодетным семьям АрцахаВоеннослужащие российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе организовали доставку адресной гуманитарной помощи для вынужденных переселенцев и многодетных семей.
19:52 17/06/2021За последнюю неделю удалось снизить напряженность на границе – ЗахароваПроизошедшие инциденты на армяно-азербайджанской границе связаны с отсутствием её международно-правового оформления.
18:03 17/06/2021Татоян в письме Пашиняну озвучил необходимость незамедлительного представления жалобы в ЕСПЧЗащитник прав человека Арман Татоян сегодня направил официальное письмо исполняющему обязанности премьер-министра РА, в котором поднял вопрос о срочной необходимости представления жалобы в ЕСПЧ в...
17:05 17/06/2021Эрдоган: президент Азербайджана планирует переговоры с Путиным по вопросу «Зангезурского коридора»Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил о том, что считает отношение РФ к проекту создания в Карабахе Зангезурского коридора позитивным и не видит со стороны Москвы никакого намерения...
16:55 17/06/2021Артур Ванецян: В настоящий момент с Азербайджаном и Турцией у нас не может быть никаких отношений«Если бы нынешними властями был бы сделан вывод, то они сегодня бы не боролись опять за власть, просто бы извинились перед народом Армении и всеми армянами и ушли.
16:22 17/06/2021Эрдоган не исключает возможности создания военной базы в АзербайджанеПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган не исключил, что в рамках подписанной с Азербайджаном Шушинской декларации может идти речь о создании на азербайджанской территории военной базы ВС Турции.
15:50 17/06/2021Депутат Европарламента: остановите ложный судебный процесс над армянскими военнопленнымиДепутат Европарламента Лукас Фурлас коснулся судебного разбирательства над армянскими военнопленными в Азербайджане.