11:31 28/03/2023Իրանի խորհրդարան օրինագիծ է ներկայացվել միջուկային ծրագրի բանակցություններից երկրի դուրս գալու մասինԻրանի միջուկային ծրագրի շուրջ Համատեղ գործողությունների համապարփակ ծրագրի (ՀԳՀԾ) վերականգնման բանակցություններից Թեհրանի դուրս գալու մասին օրինագիծը ներկայացվել է հանրապետության Մեջլիս: Այդ մասին...
10:52 28/03/2023Թուրքիան անօդաչու թռչող սարք կներկայացնի, որը կարող է վայրէջք կատարել նավերի վրաԹուրքիան ապրիլի վերջին կներկայացնի աշխարհում առաջին անօդաչու թռչող սարքը, որը կարող է բարձրանալ և վայրէջք կատարել կարճ թռիչքուղի ունեցող նավերի վրա: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է...
10:35 28/03/2023Իրանագետ. Ալիևին ստիպում են խաղալ կրակի հետԻրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է. Ադրբեջանում բարձր տեմպով շարունակվում են շիա հավատացյալների ձերբակալությունները։ Ձերբակալվողներին այժմ արդեն մեղադրանք է ներկայացվում այլ պետության հատուկ...
08:47 28/03/2023Իրանն ավելի քան 80 միլիոն դոլարի հագուստ է արտահանել հարևան երկրներԻրանի արդյունաբերության, հանքարդյունաբերության և առևտրի նախարարության տեքստիլ և հագուստի արդյունաբերության գրասենյակի գլխավոր տնօրենը հայտարարել է հարևան երկրներ ավելի քան 80 միլիոն դոլարի իրանական...
08:13 28/03/2023Վաշինգտոնը մտահոգություն է հայտնել Բաքվին` վերջինիս զինուժի տեղաշարժերի առիթովԱՄՆ պետքարտուղարությունն այսօր լրագրողների հետ ավանդական ճեպազրույցի ընթացքում տեղեկացրել է, որ Վաշինգտոնը մտահոգություն է հայտնել Բաքվին՝ ադրբեջանական ռազմական վերջին տեղաշարժերի կապակցությամբ:...
19:50 27/03/2023Վրաստանի կին պատգամավորները դատապարտել են հաղորդավարուհի Թաթիա Սամխարաձեի նկատմամբ իրականացվող հետապնդումըՎրաստանի խորհրդարանի ընդդիմադիր կին պատգամավորները հայտարարություն են տարածել և համերաշխություն հայտնել այն բոլոր կանանց, որոնք սեռական ոտնձգությունների կամ այլ տեսակի իրավունքների ոտնահարման են...
18:32 27/03/2023ՌԴ-Սիրիա-Թուրքիա-Իրան փոխարտգործնախարարների հանդիպումը կարող է կայանալ ապրիլի սկզբինՌուսաստանի, Սիրիայի, Թուրքիայի և Իրանի ԱԳ փոխնախարարների մակարդակով քառակողմ խորհրդակցությունները կարող են տեղի ունենալ Մոսկվայում ապրիլի սկզբին: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է...
15:05 27/03/2023Մեկ տարում Վրաստանում 29 անչափահաս են բռնաբարելՎրաստանում անցած տարի բռնաբարության զոհ է դարձել 29 անչափահաս։ Այս մասին հայտնում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն՝ վկայակոչելով վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալները։ Ընդհանուր առմամբ, սեռական...
13:06 27/03/2023Թուրքիայում ոստիկանները երեխայի են խոշտանգել՝ ծեծել են ու նետել ճահիճըՄարտի 21-ին Թուրքիայի Դիարբեքիր քաղաքի Լիջե շրջանում ոստիկանները բռնության են ենթարկել մի երեխայի: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, Դիարբեքիրի փաստաբանների միության հաղորդմամբ՝ Լիջեյում Նովրուզի...
11:41 27/03/2023ՊԲ -ի կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական ստորաբաժանման առաջխաղացման փորձը կասեցվել է. Արցախի ՊՆԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ս.թ. մարտի 27֊ին` ժամը 9։00֊ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումը փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ֊Լիսագոր...
10:50 27/03/2023Արցախի Պատարա համայնքում գիտակցում են՝ ուրիշ տեղ տանիք չեն ունենալու, ուրիշ տեղ պատմություն չեն կերտելուԱրցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Պատարա համայնքում 2020 թվականի աղետալի պատերազմից հետո 54 տեղահանված ընտանիք է հաստատվել: Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Պատարա համայնքի ղեկավար...
10:30 27/03/2023Արցախի ՆԳՆ. Յոթ օրվա ընթացքում սահմանային խախտման 2 դեպք է արձանագրվելՀերթական անգամ դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
10:15 27/03/2023Իսրայելի նախագահն ընդունել է Ադրբեջանի առաջին դեսպանի հավատարմագրերըԻսրայելի նախագահ Յիցհակ Հերցոգը կիրակի օրը ստացել է հրեական պետությունում ադրբեջանական պետության պատմության մեջ առաջին դեսպան Մուխթար Մամեդովի հավատարմագրերը։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Այս նշանակումը...
18:03 25/03/2023Միշելը Փաշինյանին և Ալիևին մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքի շուրջ սրացումների կապակցությամբԵվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, որոնց ընթացքում մտահոգություն է հայտնել սահմանին աճող...
14:21 25/03/2023Զատուլին. Նիկոլ Փաշինյանն ու իր դաշնակիցներն աստիճանաբար դեն են նետում դիմակներըՀայաստանի Սահմանադրական դատարանը պետք է հասկանա, թե ինչպես է ընկալվելու Ռուսաստանում Միջազգային քրեական դատարանի(ՄՔԴ)-ի Հռոմի կանոնադրությամբ նախատեսված պարտավորությունների ճանաչումը: NEWS.ru-ի հետ...
12:11 25/03/2023Բայդենը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ը չի ձգտում Իրանի հետ հակամարտությանՎաշինգտոնի վարչակազմը չի ձգտում Իրանի հետ հակամարտություն, սակայն պատրաստ է պատասխանել Թեհրանի հետ կապված խմբավորումների՝ ամերիկյան ուժերի դեմ կատարած հարձակումներին: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին...
12:00 25/03/2023Ղազախստանն ապրիլից ԵԱՏՄ երկրների հետ առևտրում ապրանքների հետագծելիության մեխանիզմ կներդնիՂազախստանի ֆինանսների նախարարության Պետական եկամուտների կոմիտեի վարչության տնօրեն Կադիր Իսմագուլովը հայտնել է, որ այս տարվա ապրիլի 1-ից հանրապետությունում կներդրվի ԵԱՏՄ անդամ երկրների հետ փոխադարձ...
11:38 25/03/2023Թուրքիայում 4,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել4,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել Թուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Ղահրամանմարաշ նահանգում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական...
10:55 25/03/2023Վրացի պատգամավորները հերթական ծեծկռտուքն են կազմակերպել խորհրդարանումՎրաստանի խորհրդարանի շենքում կրկին ծեծկռտուք է տեղի ունեցել՝ միջանցքում բախվել են իշխանության մեջ գտնվող կուսակցության պատգամավորներն ու ընդդիմադիրը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Նշվում է,...
20:16 24/03/2023«Երևանը պատմական քաղաք է». թուրք ֆոտոթղթակիցը Հայաստանում էԹուրքական սպորտային թերթերից մեկի՝ «Fanatik»-ի ֆոտոթղթակից Սերքան Հաջըօղլուն օրերս եկել է Երևան, շրջել քաղաքում, եղել Հանրապետական մարզադաշտում և փոխանցել իր տպավորությունները։ «Երևանն իր փողոցներով,...

14:03 10/09/2020France hosts Med leaders for summit on Turkey tensionsFrench President Emmanuel Macron on Thursday (10 September) hosts leaders from Mediterranean states for a summit set to be dominated by growing tensions between Turkey and EU states in the east of...
11:24 10/09/2020Archaeological excavations underway near Lake ParvanaArchaeological excavations are underway in the vicinity of Lake Parvana in Javakhk (Javakheti) in an effort to find artifacts.
14:40 09/09/2020Expert: Joint Turkish-Azerbaijani media platform opens up big opportunities for ArmeniansThe plan to form a joint Turkish-Azerbaijani media platform to fight the so-called “black propaganda” opens up big opportunities for the Armenians worldwide, according to Tigran Abrahamyan, the head...
10:04 09/09/2020President of European court receives Honorary Doctorate from Istanbul Univ.By Harut Sassounian Publisher, The California Courier Robert Spano, President of the European Court of Human Rights (ECHR), visited Turkey last week at the invitation of the Turkish Justice Minister.
20:30 08/09/2020At least 12 Russian tourists catch coronavirus in TurkeyAt least 12 Russian vacationers have caught the coronavirus infection in Turkey. Two of them have been taken to hospital, Russian Ambassador to Turkey Alexei Yerkhov said on Monday, according to TASS...
18:14 08/09/2020Turkey makes face masks mandatory as COVID-19 cases spikeTurks must wear protective masks in all public areas throughout the country to prevent the spread of COVID-19, the government said on Tuesday in a circular to Turkey’s 81 provincial authorities,...
17:11 08/09/2020Solution will only come from the Belarusian people, says PACE PresidentPACE President Rik Daems believes that solution to Belarus crisis will only come from the Belarusian people.
16:19 08/09/2020Turkey, Azerbaijan to establish joint media platformTurkey and Azerbaijan agreed to form a media platform, in which both countries’ media sources will move together in an integrated way and fight the black propagandas side by side, Hurriyet Daily News...
11:32 08/09/2020Remains of ancient Armenian fortress emerge from under Lake VanRemains of an ancient Armenian fortress have emerged from under Lake Van in Turkey after a 2-meter decline of the water level due to drought, Ermenihaber reports.
15:09 07/09/2020Coronavirus cases in Artsakh rise to 315Artsakh has reported three new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 315 as of Monday, September 7.
13:35 07/09/2020Azerbaijan refuses to participate in “Caucasus-2020” military drills in RussiaAzerbaijani servicemen will not participate in the “Caucasus-2020” military drills to be held in South of Russia the country's defense ministry said, according to local sources.
20:00 05/09/2020Soskar Putulyan to run for Georgian parliament as 'Lelo for Georgia' candidateSoskar Putulyan will run for a seat in the Georgian parliament as a majoritarian candidate of the 'Lelo for Georgia' party, from Akhalkalaki and Ninotsminda electoral district, Javakh News reports.
17:23 05/09/2020Explosion in Tbilisi centre kills 1, injures 3An explosion at the Tbilisi Concert Hall on Merab Kostava street has killed one person. Three other individuals have been injured, out of which one’s health condition is critical, Agenda.ge reported....
16:46 04/09/2020592 Georgian citizens to enter Armenia for study purposesFor the 2020-2021 academic year, 84 Armenians holding foreign citizenship have applied to study at a higher educational institution in Armenia through an online application form.
10:42 04/09/2020Samvel Petrosyan to run for Georgian parliament as Alliance of Patriots candidateSamvel Petrosyan, a former Armenian MP of the Georgian parliament, who is currently a member of the Akhalkalaki Sakrebulo, will run for a seat in the Georgian parliament as a candidate of the...
15:52 03/09/20203 Indian citizens detained for illegal crossing of the Armenian-Georgian borderGeorgian police have detained three Indian citizens for illegally crossing the state border with Armenia, the country's Ministry of Internal Affairs reported.
15:34 03/09/2020EU continues to consider prospect of more sanctions against Turkey - European Commission VPThe European Union continues to entertain the prospect of more sanctions against Turkey, due to its provocations and belligerance in attempting energy exploration in the eastern Mediterranean.
14:18 03/09/2020Georgia reports 20 new COVID-19 casesGeorgia confirmed 20 new COVID-19 cases on Thursday, bringing its total to 1,568, according to Xinhua.