17:14 15/02/2023Սերդար Քըլըչ. Հայաստանն առանց վարանելու կանգնեց թուրք ժողովրդի կողքինՀայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացի՝ Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը թվիթերի իր միկրոբլոգում լուսանկարներ է հրապարակել հայաստանցի պաշտոնյաների հետ ու գրել.
16:50 15/02/2023ՆԱՏՕ-ի երկրներն ուժեղացնում են աջակցությունը Վրաստանի և Մոլդովայի պաշտպանական ներուժինՆԱՏՕ-ի երկրները պայմանավորվել են ակտիվացնել աջակցությունը Վրաստանի և Մոլդովայի պաշտպանական ներուժին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը՝...
14:39 15/02/2023Սերգեյ Մարկեդոնով. Արարատ Միրզոյանի այցը Թուրքիա կդառնա՞ առանց չակերտների պատմականՌուսաստանի ԱԳՆ-ի Միջազգային հարաբերությունների ՄՊԻ-ի միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտի Եվրատլանտյան անվտանգության կենտրոնի առաջատար գիտաշխատող Սերգեյ Մարկեդոնովը Bunin & Co telegram-ալիքի...
13:57 15/02/2023Երևանը պատրաստ է խաղաղություն վերականգնել Անկարայի հետ. Միրզոյանը Չավուշօղլուի հետ ասուլիսում«Հայաստանը համերաշխություն հայտնեց և բարեկամության ձեռք մեկնեց Թուրքիայի ժողովրդին ավերիչ երկրաշարժերի հետևանքների ֆոնին, ինչի համար մենք երախտապարտ ենք Երևանին»,- aa.com.tr-ի հաղորդմամբ՝ Անկարայում...
13:11 15/02/2023ԵՄ-ն մտադիր է պատժամիջոցներ կիրառել Իրանի դեմԵՄ-ն մտադիր է պատժամիջոցներ կիրառել Իրանի դեմ, որին մեղադրում է Ուկրաինայում Ռուսաստանի գործողություններին աջակցելու մեջ: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ նման հայտարարություն է արել Եվրոպական հանձնաժողովի...
13:00 15/02/2023Միրզոյանն ու Չավուշօղլուն հանդես կգան հայտարարություններով. «Արմենպրես»Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն արդեն Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում է։ Անկարայից «Արմենպրես»-ի թղթակիցը հայտնել է, որ օդանավակայանում ՀՀ ԱԳ նախարարին դիմավորել է Հայաստան-Թուրքիա...
11:05 15/02/2023Սասունյան. Հայաստանից Թուրքիային տրամադրվող օգնությունը թեժ բանավեճ է առաջացրել հայկական շրջանակներումՀզոր երկրաշարժից հետո հսկայական մարդասիրական օգնություն և մի քանի տասնյակ փրկարարներ Թուրքիա ուղարկելու Հայաստանի կառավարության որոշումը բազմաթիվ վեճեր է առաջացրել հայկական շրջանակներում: Թուրքիայի...
10:05 15/02/2023Հայաստանը կրկին մարդասիրական օգնություն է ուղարկել ԹուրքիաՀայաստանը շարունակում է մարդասիրական օգնություն ուղարկել երկրաշարժից տուժած շրջաններ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը։ «Երեկ ուշ երեկոյան մարդասիրական օգնության երկրորդ...
09:47 15/02/2023Պուտինն ու Ալիևը վերահաստատել են եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարման հանձնառությունըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը նախօրեին հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են նաև ընթացիկ իրավիճակը Հարավային Կովկասում։ Կրեմլի պաշտոնական կայքի...
08:36 15/02/2023Իրանի Քուհրանգ քաղաքում տեղացած ձյան բարձրությունը հասել է 235 սմ-իՄինչև երեքշաբթի կեսօր, Քուրանգում 103 սմ ձյուն է տեղացել:Այս քաղաքում տեղացած առատ ձյան ընդհանուր բարձրությունը հասել է ավելի քան 235 սմ-ի, գրում է ParsToday-ը։ Կիրակի օրվանից Իրանի Չհարմահալ և...
20:24 14/02/2023Վրաստանից ՌԴ ավտոմեքենաների արտահանումն աճել է շուրջ 338 տոկոսովՎրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության (Geostat) տվյալների համաձայն՝ 2022 թվականին Վրաստանից Ռուսաստան թեթև մեքենաների արտահանման արժեքը կազմել է 75,6 միլիոն դոլար, ինչը 338,1 տոկոսով ավելի է 2021...
18:46 14/02/2023Արցախում և նրա շուրջը ստեղծված իրավիճակը սահմանադրական ճգնաժամի ուղղակի հետևանք է․ Սամվել ԲաբայանԱրցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանն Արցախում ստեղծված իրավիճակի շուրջ իր դիրքորոշումն արտահայտել է՝ տարածելով հայտարարություն։ «Արցախում ներքաղաքական հնարավոր...
18:11 14/02/2023Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահը կայցելի ԹուրքիաԻրաքյան Քուրդիստանի նախագահ Նեչիրվան Բարզանին կայցելի Թուրքիայի՝ երկրաշարժից տուժած շրջաններ։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ սպասվում է, որ նա կհանդիպի Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուի հետ,...
18:00 14/02/2023Արցախի թեմի եկեղեցիններում մատուցվել է Սուրբ ՊատարագՎրթանես Սրբազանն աղոթք է վերառաքել երիտասարդ ընտանիքների երջանիկ, խաղաղ և բարօր ընթացքի համար ու իր շնորհավորանքները բերել եկեղեցում հավաքված ժողովրդին:
17:55 14/02/2023ԱՊՀ ՄԽՎ-ն 50 մարդ կուղարկի Ղազախստանի խորհրդարանական ընտրություններին՝ դիտորդական առաքելությանԱՊՀ անդամ երկրների միջխորհրդարանական վեհաժողովը 50 հոգուց բաղկացած առաքելություն է կազմում Ղազախստանի խորհրդարանի Մեժիլիսի (ստորին պալատի) ընտրություններին հետևելու համար, որոնք կանցկացվեն մարտի...
15:27 14/02/2023Արցախի օպերատիվ շտաբի նիստում քննարկվել են հրատապ հարցերԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր՝ փետրվարի 14-ին տեղի ունեցած շտաբի նիստում քննարկվել են մի շարք հրատապ հարցեր: ԱՀ պետական նախարարի...
10:10 14/02/2023Ռուսաստանը կդիտարկի Թուրքիային մարտական ինքնաթիռների մատակարարման հայտերը. ՌԴ ԱԳՆՌուսաստանը պատրաստ է Թուրքիային ռազմական ինքնաթիռներ մատակարարելու հայտեր քննարկել, եթե լինի Անկարայի էական շահագրգռվածությունը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է ՌԴ ԱԳՆ չորրորդ եվրոպական դեպարտամենտի տնօրեն...
08:50 14/02/2023Փրկարարները Թուրքիայում փլատակներում գտնվող կաթսայում հայտնաբերել են 150 հազար դոլարՌուս փրկարարները Թուրքիայում բնակելի շենքի փլատակներից 150 հազար դոլար կանխիկ գումար են գտել։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հայտնել է Ռուսաստանի ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը: Ռուս փրկարարները...
19:55 13/02/2023Բաթումիի լողափում պայթյուն է որոտացելՓետրվարի 13-ին, ժամը 18:00-ի սահմաններում, Բաթումիի լողափում պայթյուն է որոտացել։ Այս մասին հայտնում է «Ալիք մեդիա»-ն։ «Բաթումելեբի»-ի այս պահի տեղեկություններով՝ անհայտ առարկա է պայթել ծովում։...
18:50 13/02/2023Ողջերին գտնելու հույսերը նվազում են. օտարազգի փրկարարները Թուրքիայից վերադառնում ենԵրկրաշարժից տուժած Թուրքիային օգնող երկրների փրկաարար ջոկատները սկսել են վերադառնալ իրենց երկրներ, քանի որ գնալով զրոյանում են փլատակներից կենդանի մարդ դուրս բերելու և փրկելու հույսերը։Այս մասին...

15:27 26/04/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 521Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 521. Скончались 18 человек, пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии...
13:32 26/04/2021Азербайджанцы снесли статуи ангелов ворот церкви КазанчецоцОккупировавшие Шуши азербайджанцы снесли статуи ангелов у ворот церкви Св. Казанчецоц и сняли с ворот крест. Из распространенных в Интернете видеороликов видно, что статуй ангелов нет. Согласно...
11:37 26/04/2021Адам Шифф представил в Конгресс резолюцию об освобождении армянских военнопленных по требованию американского государстваНа митинге в Лос-Анджелесе 24 апреля конгрессмен США Адам Шифф объявил, что внес в Конгресс резолюцию об освобождении армянских военнопленных, удерживаемых в Азербайджане, по требованию государства...
10:56 26/04/2021Турция обещает ответить США на признание Геноцида армянАнкара ответит на решение президента США Джо Байдена признать геноцид армян в начале XX века в Османской империи, заявил официальный представитель турецкого лидера Реджепа Тайипа Эрдогана Ибрагим...
17:23 24/04/2021Президент Сената Франции: Необходимо придать новый импульс сопредседательству Минской группы«Необходимо придать новый импульс сопредседательству Минской группы. На трех сопредседателях - США, Франции и России - лежит особая ответственность», - заявил в НС РА председатель Сената Франции...
17:02 24/04/2021Офис Защитника прав человека Стамбула обращается к властям: признать геноцид, попросить прощения и выплатить компенсациюПо случаю 106-й годовщины Геноцида армян Комиссия по борьбе с расизмом и дискриминацией Стамбульского офиса Защитника прав человека в Турции выступила с заявлением, озаглавленным: «Мы вспоминаем...
16:32 24/04/2021Поиск тел военнослужащих проводится в ИшханадзореПоиск тел погибших военнослужащих продолжается сегодня одним спасательным отрядом на территории общины Ишханадзор Кашатагского района и в прилегающих населенных пунктах.
15:30 24/04/2021Руководитель ЕНП в Европарламенте: Мы призываем Турцию посмотреть в лицо истории и признать реальность ГеноцидаМанфред Вебер, лидер Европейской народной партии (ЕНП) в Европарламенте, направил послание по случаю 106-й годовщины Геноцида армян.
15:24 24/04/2021По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор Владимира Путина с Николом ПашиняномПо инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с Николом Пашиняном, сообщается на сайте Кремля.
14:33 24/04/2021Жерар Ларше: Азербайджан должен без промедления освободить всех военнопленных«Визит в Армению является продолжением резолюции, которая была принята абсолютным большинством, всего лишь при одном голосе против, что является исключительным.
12:55 24/04/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 1250Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 250. Скончались 15 человек, пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с начала...
18:49 23/04/2021ГСЧС Арцаха: Обнаружены останки 2 военных, останки еще 3 военнослужащих передал АзербайджанВ результате поисковых работ, проведенных в Гадрутском районе, спасатели Арцаха обнаружили и эвакуировали останки двух армянских военнослужащих.
16:40 23/04/2021Рубен Мелконян: Эти власти представляют Турцию в красивой обертке, но она не такая«Тиражируемые различными государственными должностными лицами тезисы об установлении дружбы и теплых отношений с Турцией направлены на ослабление сопротивления нашего общества», – заявил в беседе с...
15:39 23/04/2021В Грузии туристы голодают по вечерам, бизнесмены требуют смягчить ограниченияПослабления ограничений, введенных в стране из-за COVID-19, требуют действующие в Грузии 14 бизнес-ассоциаций и предлагают премьеру страны принять участие в подготовке антикризисного плана.
15:19 23/04/2021Амиран Гамкрелидзе: 80% случаев коронавируса в Грузии приходится именно на «британский штамм»Грузинские эпидемиологи перестали считать случаи т.н. "британского штамма" коронавируса, поскольку его распространение в стране слишком большое, заявил глава Наццентра по контролю заболеваний и...
12:35 23/04/2021Чавушоглу: Турция содействует проектам Армении и АзербайджанаМинистр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу затронул последние события в Арцахе на 10-м юбилейном заседании стратегического сотрудничества Румыния-Турция в Бухаресте.
19:36 22/04/2021Дунья Миятович: На данный момент никто не может поехать в Нагорный Карабах, и это очень прискорбно«Главный вопрос был связан с фактом, что я не могу поехать в Нагорный Карабах. На данный момент никто не может поехать в Нагорный Карабах, и это то, что я считаю очень прискорбным. Я думаю, что мы...
15:12 22/04/2021ПАСЕ – Азербайджану: Немедленно вернуть армянских пленных, защитить культурное наследие и начать переговорыМониторинговый комитет Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) выступил с заявлением, в котором содержится призыв к Азербайджану немедленно вернуть удерживаемых армянских пленных.
14:15 22/04/2021Представитель Партии зеленых Канады призвала Оттаву содействовать возвращению армянских военнопленныхВ письме министру иностранных дел Канады Марку Гарно член Партии зеленых Канады, депутат Элизабет Мэй выразила обеспокоенность фактом удерживания армянских военнопленных в Азербайджане.
14:05 22/04/2021NYT, Guardian, Business Insider, WSJ: Байден намерен признать Геноцид армянРяд авторитетных международных СМИ в преддверии 24 апреля, когда исполнится 106-я годовщина Геноцида армян в Османской империи, объемными материалами обратились к вопросу возможного признания...