17:48 13/02/2023Ռուսաստանում Իրանի դեսպանն հայտնել է, որ երկրները կարող են կարճ ժամանակում չեղարկել վիզային ռեժիմներըՄոսկվան և Թեհրանը կարող են պայմանավորվել 2023 թվականին առանց վիզայի ռեժիմի մուտքի հնարավորությաններդրման շուրջ: Իրանը սպասում է ռուսական կողմից պատասխանի այս հարցում և պատրաստ է հնարավորինս շուտ...
15:09 13/02/2023Վրաստանում ԵՄ դեսպանը հորդորել է ընդդիմությանը մնալ խորհրդարանում և աշխատել կառավարության հետՎրաստանում բոլորը պետք է միասին աշխատեն, որպեսզի իրականացնեն Եվրահանձնաժողովի հանձնարարականները՝ եվրաինտեգրման ճանապարհով առաջ շարժվելու համար: «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասել է...
14:06 13/02/2023Լուկաշենկոն կոչ է անում փորձել լուծել հայ-ադրբեջանական սահմանային խնդիրներըԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ասել է, որ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ երկրները պետք է միավորվեն, գործեն միասին և հույս չունենան, որ կարող են «հանգիստ նստեն»։...
10:26 13/02/2023Արցախում գազով ջեռուցվող դպրոցներում տեղադրվել են փայտի վառարաններ ու վերսկսել դասերը9-12-րդ դասարանցիները դպրոց կհաճախեն շաբաթը վեց օր։
09:44 13/02/2023Դիմում ենք ՌԴ-ին, ԱՄՆ-ին և Ֆրանսիային, միջազգային հանրության՝ արդյունավետ միջոցներ ձեռնարկել Արցախի կյանքի ճանապարհի բացման ուղղությամբ. ՀարությունյանԱրցախի երկամսյա շրջափակում
13:52 12/02/2023Երկրաշարժից Թուրքիայի Ալեքսանդիթում հայ ընտանիքի 3 անդամներ են զոհվելՓետրվարի 6-ի երկրաշարժի հետևանքով Թուրքիայի Ալեքսանդիթում հայ ընտանիքի 3 անդամներ են զոհվել: Այս մասին հայտնում է «Գանձասար»-ը: Նշվում է, որ զոհվել են Մեսրոպյան ընտանիքի անդամները՝ Հալեպի Հայ...
17:23 11/02/2023Թուրքական բեռնատարները «Վերին Լարսի» անցակետով կանցնեն առանց հերթիԹուրքական բեռնատարները կկարողանան առանց հերթի անցնել «Վերին Լարս» անցակետը։ Ինտերֆաքսի հաղորդմամբ, շաբաթ օրը հայտարարել է Հյուսիսային Օսիայի ղեկավար Սերգեյ Մենյայլոն։ «Թուրքիայում սարսափելի տարերային...
15:00 11/02/2023Թուրքիայում փլուզված շենքերի թերությունների համար ութ մարդ է ձերբակալվելԹուրքիայի Շանլըուրֆա նահանգում 8 մարդ է ձերբակալվել երկրաշարժի հետևանքով փլուզված շենքերում հայտնաբերված շինարարական թերությունների պատճառով: Այդ մասին Habertürk հեռուստաալիքի տարածած լուրը...
14:09 11/02/2023Քըլըչը շնորհակալություն է հայտնել Ռուբեն Ռուբենյանին ու Վահան ԿոստանյանինՀայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման շրջանակում Թուրքիայի ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԳ փոխնախագահ Վահան Կոստանյանին և ՔՊ-ական պատգամավոր, հայ-թուրքական...
13:35 11/02/2023Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 20 հազարըԹուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժերի զոհերի թիվը հասել է 20 665։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի աղետների կանխարգելման և արձագանքման վարչությունը (AFAD): «Վերջին տվյալներով՝ 11 նահանգներում...
12:55 11/02/2023Հայաստանը և Ղազախստանը դուրս են մնացել ՌԴ-ի՝ ԱՊՀ ամենաբարեկամական երկրների առաջին եռյակիցՌուսաստանը լավ հարաբերություններ է պահպանում հետխորհրդային 14 երկրներից ութի հետ: Ըստ «Գազետա ռու»-ի՝ ասվում է Հաղորդակցության զարգացման ազգային հետազոտական ինստիտուտի (ՀԶԱՀԻ) բարեկամական...
12:12 11/02/2023Մահացել է թուրքական ընդդիմության առաջնորդ Դենիզ ԲայկալըԹուրքիայի նախկին արտգործնախարար և ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական կուսակցության (ԺՀԿ) նախկին նախագահ Դենիզ Բայկալը մահացել է 85 տարեկան հասակում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ շաբաթ օրը հայտարարել է...
11:22 11/02/2023ԱՄՆ-ը բանակցություններ կվարի Պարսից ծոցի երկրների հետ Իրանի, հակաօդային պաշտպանության, ահաբեկչության դեմ պայքարի շուրջԱՄՆ վարչակազմի պաշտոնյաները փետրվարի 13-16-ը Սաուդյան Արաբիայում խորհրդակցություններ կանցկացնեն Պարսից ծոցի համագործակցության խորհրդի (ՊՀՀ) երկրների ներկայացուցիչների հետ Իրանի, հակաօդային...
19:31 10/02/2023Թուրքիայում երկրաշարժի հետևանքով փլուզված շենքերի կառուցման համար պատասխանատուները պատասխանատվության կենփարկվենԹուրքիայի փաստաբանների միությունը (ԹՓՄ-TBB) երկրաշարժի հետևանքով փլուզված շենքերի կառուցման համար պատասխանատու անձանց և կազմակերպությունների դեմ մեղադրանք է ներկայացրել։ Այս մասին գրում է...
10:45 10/02/2023Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 18342-իԹուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժերի զոհերի թիվը հասել է 18342-ի, ուրբաթ օրը հայտնել է Թուրքիայի կառավարության արտակարգ իրավիճակների վարչությունը։ «Վերջին տվյալներով մեր քաղաքացիներից զոհվել է 18...
10:04 10/02/2023Թուրքիայում փլատակներից վեցամյա աղջկա են դուրս բերելՀնդկաստանից ժամանած փրկարարները, որոնք աշխատում էին Թուրքիայի երկրաշարժից տուժած շրջաններում, փլատակների տակից դուրս են բերել վեցամյա մի աղջկա, որն այնտեղ անցկացրել է ավելի քան երեք օր։ Այս մասին...
20:22 09/02/2023Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 16546-իԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվն աճել է։Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ «Այս պահին զոհերի թիվը 16546 է, վիրավորներինը՝ 66132»,- ասել է...
19:59 09/02/2023Երկրաշարժից զոհված քաղաքացիներից մեկի աճյունը տեղափոխվել է Վրաստան.Թուրքիայում Վրաստանի դեսպանԹուրքիայում Վրաստանի դեսպանությունը հայտնել է, որ երկրաշարժի հետևանքով զոհված Վրաստանի երեք քաղաքացիներից մեկի աճյունն արդեն տեղափոխվել է Վրաստան։Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Թուրքիայում Վրաստանի...
19:47 09/02/2023Հայ փրկարարները շարունակում են աշխատանքը, հույս ունենք ողջ մնացած մարդիկ դուրս կհանվեն այնտեղից․ ՓալյանՊոլսահայ պատգամավոր Կարո Փայլանը գրում է․ «Հայաստանի փրկարարները կը շարունակեն իրենց աշխատանքը այլ աւերակոյտի մը մօտ։ Յոյս ունինք ողջ մարդիկ դուրս հանել հոնկէ…»։
19:05 09/02/2023Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Գագիկ ԾառուկյանինԱրայիկ Հարությունյանը փետրվարի 9-ին հեռախոսազրույց է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, բարերար Գագիկ Ծառուկյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից։ «Քննարկվել է...

13:22 22/04/2021Коронавирус в Грузии: число случаев заражения за сутки увеличилось на 1226Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 226. Скончались десять человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
12:37 22/04/2021США официально исключили Турцию из программы F-35 – СМИМинистерство обороны США (Пентагон) 21 апреля уведомило Анкару о том, что Турция официально исключена из программы F-35.
10:28 22/04/2021Омбудсмен Армении: Открытый в Баку «парк» – доказательство проводимой на госуровне в Азербайджане политики геноцида и армянофобииЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян в интервью мировому арабскому телевидению Аль-Арабия (Al Arabia) коснулся открытого в Баку 12 апреля 2021 года так называемого «Парка»,...
19:46 21/04/2021МО Армении: На участке Воротан-Давид Бек также не было зафиксировано пограничных происшествий20 и 21 апреля по всей протяженности линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы стабильная оперативная тактическая обстановка не изменилась, пограничных происшествий не было...
17:00 21/04/2021Путин – о роли России в остановке войны в АрцахеПрезидент России Владимир Путин в среду в своем ежегодном послании Федеральному Собранию коснулся роли РФ в том, что удалось остановить войну в Арцахе.
14:04 21/04/2021Чавушоглу: Признание Байденом геноцида еще больше подорвут и без того натянутые отношения союзников по НАТОМинистр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу заявил во вторник, что любой шаг президента США Джо Байдена к признанию Массовых убийств армян в Османской империи 1915 года как геноцид, еще больше...
11:26 21/04/2021МИД Азербайджана прокомментировал заявление Алиева по поводу ЗангезураПресс-секретарь МИД Азербайджана Лейла Абдуллаева заявила, что, в словах президента Ильхама Алиева о Зангезурском коридоре, угрозы территориальной целостности Армении нет.
10:39 21/04/2021Обсуждение в ПАСЕ: Военнопленных нужно возвращать без всяких оговорок«Мы не должны использовать этот форум, чтобы поднимать вопрос о конфликтах, но мы должны соблюдать режим прекращения огня.
10:09 21/04/2021Алиев: Баку не может допустить, чтобы Армения довела армию до состояния, которое может угрожать АзербайджануПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Баку не может позволить Армении довести свою армию до состояния, в котором она может угрожать Азербайджану.
19:08 20/04/2021Для выступления на обсуждении в ПАСЕ по вопросу армянских пленных зарегистрировались 30 делегатовЧерез несколько минут на пленарном заседании Парламентской ассамблеи Совета Европы начнется обсуждение вопроса армянских военнопленных, других пленных и перемещенных, которое вчера было одобрено...
14:10 20/04/2021Меркель назвала более чем тревожной ситуацию в Беларуси, на востоке Украины и в Нагорном КарабахеКанцлер Германии Ангела Меркель заявила, что ситуация в Белоруссии, на востоке Украины, в Крыму, Приднестровье, Южной Осетии, Абхазии, Нагорном Карабахе, Сирии и Ливии вызывает у нее тревогу.
14:06 20/04/2021Меркель: Каждый фигурант коррупционного расследования, связанного с получением денег от Азербайджана в ПАСЕ, удостоился публичной критикиПо случаю председательства Германии в Комитете министров Совета Европы канцлер ФРГ Ангела Меркель сегодня по видеосвязи выступила на весенней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ).
13:00 20/04/2021Ситуация с COVID-19 в Грузии ухудшается: число инфицированных увеличилось за сутки на 1792Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 792. Скончались десять человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
11:34 20/04/2021Российские миротворцы разминировали 5 гектар сельхозугодий на окраине населенного пункта Кармир Шука в АрцахеИнженерно-саперные группы роты гуманитарного разминирования российского миротворческого контингента продолжают очистку территории Республики Арцах (НКР) от минной опасности и взрывоопасных предметов.
10:01 20/04/2021В ПАСЕ против обсуждения вопроса об армянских пленных проголосовали Азербайджан, Турция и РФНа стартовавшей 19 апреля весенней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) было предложено в рамках текущих вопросов провести обсуждение вопроса армянских военнопленных, других пленных и...
20:33 19/04/2021ГСЧС Арцаха: Спасатели эвакуировали останки еще одного военнослужащегоВ ходе проведенных сегодня поисковых работ в районе Джракана (Джабраила) спасатели Арцаха обнаружили и эвакуировали останки еще одного военнослужащего.
20:20 19/04/2021Минобороны Армении: Приграничных инцидентов не зарегистрировано18 и 19 апреля по всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА сохранялась стабильная оперативная обстановка.
16:25 19/04/2021Ситуация с коронавирусом в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 578Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 578. Скончались десять человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
11:19 19/04/2021Итальянская компания отказалась от участия в проекте азербайджанского стратегического паркаИтальянская архитектурная компания «120 grammi» опровергла свое участие в проекте строительства «Музея Победы» в Азербайджане.
17:52 17/04/202117.04.2021: В ходе поисковых операции в районе Варанда было найдено одно телоВ результате поисковых операций, проведенных сегодня в неподконтрольном Арцаху районе Варанда (Физули), было обнаружено еще одно тело.