17:48 13/02/2023Ռուսաստանում Իրանի դեսպանն հայտնել է, որ երկրները կարող են կարճ ժամանակում չեղարկել վիզային ռեժիմներըՄոսկվան և Թեհրանը կարող են պայմանավորվել 2023 թվականին առանց վիզայի ռեժիմի մուտքի հնարավորությաններդրման շուրջ: Իրանը սպասում է ռուսական կողմից պատասխանի այս հարցում և պատրաստ է հնարավորինս շուտ...
15:09 13/02/2023Վրաստանում ԵՄ դեսպանը հորդորել է ընդդիմությանը մնալ խորհրդարանում և աշխատել կառավարության հետՎրաստանում բոլորը պետք է միասին աշխատեն, որպեսզի իրականացնեն Եվրահանձնաժողովի հանձնարարականները՝ եվրաինտեգրման ճանապարհով առաջ շարժվելու համար: «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասել է...
14:06 13/02/2023Լուկաշենկոն կոչ է անում փորձել լուծել հայ-ադրբեջանական սահմանային խնդիրներըԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ասել է, որ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ երկրները պետք է միավորվեն, գործեն միասին և հույս չունենան, որ կարող են «հանգիստ նստեն»։...
10:26 13/02/2023Արցախում գազով ջեռուցվող դպրոցներում տեղադրվել են փայտի վառարաններ ու վերսկսել դասերը9-12-րդ դասարանցիները դպրոց կհաճախեն շաբաթը վեց օր։
09:44 13/02/2023Դիմում ենք ՌԴ-ին, ԱՄՆ-ին և Ֆրանսիային, միջազգային հանրության՝ արդյունավետ միջոցներ ձեռնարկել Արցախի կյանքի ճանապարհի բացման ուղղությամբ. ՀարությունյանԱրցախի երկամսյա շրջափակում
13:52 12/02/2023Երկրաշարժից Թուրքիայի Ալեքսանդիթում հայ ընտանիքի 3 անդամներ են զոհվելՓետրվարի 6-ի երկրաշարժի հետևանքով Թուրքիայի Ալեքսանդիթում հայ ընտանիքի 3 անդամներ են զոհվել: Այս մասին հայտնում է «Գանձասար»-ը: Նշվում է, որ զոհվել են Մեսրոպյան ընտանիքի անդամները՝ Հալեպի Հայ...
17:23 11/02/2023Թուրքական բեռնատարները «Վերին Լարսի» անցակետով կանցնեն առանց հերթիԹուրքական բեռնատարները կկարողանան առանց հերթի անցնել «Վերին Լարս» անցակետը։ Ինտերֆաքսի հաղորդմամբ, շաբաթ օրը հայտարարել է Հյուսիսային Օսիայի ղեկավար Սերգեյ Մենյայլոն։ «Թուրքիայում սարսափելի տարերային...
15:00 11/02/2023Թուրքիայում փլուզված շենքերի թերությունների համար ութ մարդ է ձերբակալվելԹուրքիայի Շանլըուրֆա նահանգում 8 մարդ է ձերբակալվել երկրաշարժի հետևանքով փլուզված շենքերում հայտնաբերված շինարարական թերությունների պատճառով: Այդ մասին Habertürk հեռուստաալիքի տարածած լուրը...
14:09 11/02/2023Քըլըչը շնորհակալություն է հայտնել Ռուբեն Ռուբենյանին ու Վահան ԿոստանյանինՀայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման շրջանակում Թուրքիայի ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԳ փոխնախագահ Վահան Կոստանյանին և ՔՊ-ական պատգամավոր, հայ-թուրքական...
13:35 11/02/2023Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 20 հազարըԹուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժերի զոհերի թիվը հասել է 20 665։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի աղետների կանխարգելման և արձագանքման վարչությունը (AFAD): «Վերջին տվյալներով՝ 11 նահանգներում...
12:55 11/02/2023Հայաստանը և Ղազախստանը դուրս են մնացել ՌԴ-ի՝ ԱՊՀ ամենաբարեկամական երկրների առաջին եռյակիցՌուսաստանը լավ հարաբերություններ է պահպանում հետխորհրդային 14 երկրներից ութի հետ: Ըստ «Գազետա ռու»-ի՝ ասվում է Հաղորդակցության զարգացման ազգային հետազոտական ինստիտուտի (ՀԶԱՀԻ) բարեկամական...
12:12 11/02/2023Մահացել է թուրքական ընդդիմության առաջնորդ Դենիզ ԲայկալըԹուրքիայի նախկին արտգործնախարար և ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական կուսակցության (ԺՀԿ) նախկին նախագահ Դենիզ Բայկալը մահացել է 85 տարեկան հասակում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ շաբաթ օրը հայտարարել է...
11:22 11/02/2023ԱՄՆ-ը բանակցություններ կվարի Պարսից ծոցի երկրների հետ Իրանի, հակաօդային պաշտպանության, ահաբեկչության դեմ պայքարի շուրջԱՄՆ վարչակազմի պաշտոնյաները փետրվարի 13-16-ը Սաուդյան Արաբիայում խորհրդակցություններ կանցկացնեն Պարսից ծոցի համագործակցության խորհրդի (ՊՀՀ) երկրների ներկայացուցիչների հետ Իրանի, հակաօդային...
19:31 10/02/2023Թուրքիայում երկրաշարժի հետևանքով փլուզված շենքերի կառուցման համար պատասխանատուները պատասխանատվության կենփարկվենԹուրքիայի փաստաբանների միությունը (ԹՓՄ-TBB) երկրաշարժի հետևանքով փլուզված շենքերի կառուցման համար պատասխանատու անձանց և կազմակերպությունների դեմ մեղադրանք է ներկայացրել։ Այս մասին գրում է...
10:45 10/02/2023Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 18342-իԹուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժերի զոհերի թիվը հասել է 18342-ի, ուրբաթ օրը հայտնել է Թուրքիայի կառավարության արտակարգ իրավիճակների վարչությունը։ «Վերջին տվյալներով մեր քաղաքացիներից զոհվել է 18...
10:04 10/02/2023Թուրքիայում փլատակներից վեցամյա աղջկա են դուրս բերելՀնդկաստանից ժամանած փրկարարները, որոնք աշխատում էին Թուրքիայի երկրաշարժից տուժած շրջաններում, փլատակների տակից դուրս են բերել վեցամյա մի աղջկա, որն այնտեղ անցկացրել է ավելի քան երեք օր։ Այս մասին...
20:22 09/02/2023Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 16546-իԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվն աճել է։Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ «Այս պահին զոհերի թիվը 16546 է, վիրավորներինը՝ 66132»,- ասել է...
19:59 09/02/2023Երկրաշարժից զոհված քաղաքացիներից մեկի աճյունը տեղափոխվել է Վրաստան.Թուրքիայում Վրաստանի դեսպանԹուրքիայում Վրաստանի դեսպանությունը հայտնել է, որ երկրաշարժի հետևանքով զոհված Վրաստանի երեք քաղաքացիներից մեկի աճյունն արդեն տեղափոխվել է Վրաստան։Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Թուրքիայում Վրաստանի...
19:47 09/02/2023Հայ փրկարարները շարունակում են աշխատանքը, հույս ունենք ողջ մնացած մարդիկ դուրս կհանվեն այնտեղից․ ՓալյանՊոլսահայ պատգամավոր Կարո Փայլանը գրում է․ «Հայաստանի փրկարարները կը շարունակեն իրենց աշխատանքը այլ աւերակոյտի մը մօտ։ Յոյս ունինք ողջ մարդիկ դուրս հանել հոնկէ…»։
19:05 09/02/2023Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Գագիկ ԾառուկյանինԱրայիկ Հարությունյանը փետրվարի 9-ին հեռախոսազրույց է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, բարերար Գագիկ Ծառուկյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից։ «Քննարկվել է...

18:06 09/03/2020Erdogan threatens to resume operation in IdlibTurkish President Recep Tayyip Erdogan said that Turkey reserves the right to unilateral actions in Syria in order to achieve the objectives of Operation Spring Shield if Moscow fails to meet its...
14:48 09/03/2020Turkish police use tear gas in Istanbul to disperse Women's Day crowdTurkish police used tear gas to disperse a few dozen women who were still in central Istanbul after trying to march on Sunday evening to celebrate International Women’s Day, Reuters reported.
10:42 09/03/2020Iran reports 49 new coronavirus deaths, bringing death toll to 194Iran's health ministry on Sunday reported 49 new deaths from the COVID-19 disease, the highest toll within 24 hours since the start of the novel coronavirus outbreak in the country, accoding to...
17:40 07/03/2020Russian military delegation expected to visit Ankara next week – Turkish Defense MinistryTurkish National Defense Minister Hulusi Akar has said that a Russian military delegation will arrive in Ankara next week to discuss joint patrols in Syria’s Idlib, TASS reports.
12:47 06/03/2020Armenian woman dies from coronavirus in IranAn elderly Armenian woman has died from coronavirus in Iran, Arevelk newspaper reported, citing its sources in Tehran.
11:34 06/03/2020Russia, Turkey agree ceasefire deal for Syria's IdlibTurkey and Russia agreed a ceasefire deal on Thursday in Syria’s Idlib region, their two leaders said after talks in Moscow to contain a conflict which has displaced nearly a million people in three...
10:21 06/03/2020Georgia confirms five new cases of coronavirusFive people have tested positive for the new coronavirus COVID-19 in Georgia increasing the total number of people infected in the country to nine, Agenda.ge reported.
14:57 04/03/2020Azerbaijan fails to lead OSCE mission to its frontlines during monitoringIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), the OSCE mission conducted on Wednesday a planned monitoring of the ceasefire...
14:52 04/03/2020Turkish host tells foreign nationals, including Armenians, to get out of TurkeyThe host of one of the local television stations in Turkey’s Urfa Province has made xenophobic statements.
12:25 04/03/20208% of Iranian parliament members test positive for coronavirusIran has had the highest number of deaths from coronavirus outside China, where it originated, and several officials have been infected - including the head of Iran's emergency medical services,...
20:22 03/03/2020Speaker of Georgian Parliament highlights the role of Armenian community in the country’s developmentPrime Minister Nikol Pashinyan today met with Georgian Parliament Speaker Archil Talakvadze on the sidelines of his official visit to Georgia, the press service at the government reported.
13:59 02/03/2020Coronavirus kills member of Iranian council advising country's supreme leaderIranian state radio says a member of a council that advises country's Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei has died after after falling ill from the new coronavirus, Arab News reported.
16:10 29/02/2020Artsakh reports 155 Azerbaijani ceasefire violations over the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 155 times in the past week.
14:53 29/02/2020Tbilisi cancels two flights to YerevanTwo flights from Georgia’s capital Tbilisi scheduled to arrive in Yerevan in the evening of February 29 have been cancelled.
12:57 29/02/2020Artsakh Defense Minister held working consultationThe newly appointed Defense Minister and the commander of the Defense Army of the Artsakh Republic Major-General Jalal Harutyunyan held a working consultation on Saturday.
17:09 28/02/2020Female candidates running for president in ArtsakhOut of 14 candidates running for president in the Republic of Artsakh, two are females. They have shared about their expectation ahead of the nation-wide elections slated for April with Azdarar Tv...
16:10 28/02/2020Artsakh: Azerbaijan continues its policy of inciting hatred against ArmeniansThe Artsakh Foreign Ministry has issued a statement on the 32nd anniversary of the anti-Armenian pogroms in Sumgait.
15:24 28/02/2020Azerbaijan reports first case of coronavirusAzerbaijan has reported the first case of coronavirus in the country. Azerbaijan’s coronavirus crisis center said on Friday a Russian national traveling from Iran had tested positive for coronavirus,...
10:26 27/02/2020Georgia reports first coronavirus case in countryGeorgia on Wednesday reported the first case of coronavirus in the country. Health minister Ekaterine Tikaradze said an infected Georgian citizen, who was traveling from Iran, crossed the border from...
13:13 26/02/2020Artsakh president introduces new defense minister to supreme command staff of armyArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Wednesday visited the country’s Defense Ministry, his office reported.