16:55 23/05/2022Հարյուրավոր բեռնատարներ են կուտակվել Վաչիան-Կարծախ ճանապարհինԱյսօր՝ մայիսի 23-ին, Ախալքալաք-Կարծախ ավտոճանապարհին, Վաչիան գյուղից սկսած մինչև Կարծախի վրաց-թուրքական անցակետ մոտ 800 բեռնատար է կուտակվել: Մաքսային վերահսկողության ծառայությունից պարզաբանել են,...
15:37 23/05/2022Բրիտանիան վերսկսում է զենքի արտահանումը ԹուրքիաԹուրքիայի Պաշտպանական արդյունաբերության գլխավոր վարչության պետ Իսմայիլ Դեմիրը Լոնդոն կատարած այցի ընթացքում հայտնել է, որ նախկինում իրենց տրված խոստումներն արդեն կատարվում են.
15:02 23/05/2022Իրանը ծանր ռազմանավեր է կառուցումԻրանի Իսլամական Հանրապետության բանակի ռազմածովային ուժերի հրամանատարը հայտարարել է երկրում ծանր ռազմանավեր կառուցելու մասին, գրում է ParsToday-ը։ Իրանի ռազմածովային նավատորմի հրամանատար, ծովակալ...
14:30 23/05/2022Թուրք-արդբեջանական զորավարժություններ՝ ԿարսումԹուրքիայի Կարս նահանգում ընթանում են թուրք-ադրբեջանական «Հեյդար Ալիև-2022» անվամբ համատեղ զորավարժությունններ, գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ թուրքական լրատվամիջոցների՝ զորավարժություններն ավարտվելու...
16:00 21/05/2022Ղազախստանի ԿԸՀ-ն ԱՊՀ դիտորդների առաքելությանը ներկայացրել է հունիսի 5-ի հանրաքվեի ծրագիրըՂազախստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ, Հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի ղեկավար Նուրլան Աբդիրովը ԱՊՀ-ի դիտորդական առաքելության շտաբի ղեկավար Օլեգ Կուլեբայի հետ հանդիպման ժամանակ...
15:10 21/05/2022Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն անհիմն է համարում Թուրքիայի օդային տարածքի խախտման մասին հայտարարությունըՀունաստանը հերքում է Էգեյան ծովի վրայով հունական օդանավերի կողմից իր օդային տարածքը խախտելու մասին Թուրքիայի պնդումները և դրանք անհիմն է որակում։ Ինչպես գրում է ՏԱՍՍ-ը, այդ մասին ասվում է Հունաստանի...
16:22 20/05/2022Թուրքական պատմագիտական ընկերությունը շարունակում է իր ժխտողական քարոզչությունըԹուրքական պատմագիտական ընկերության (TTK) նախագահ պրոֆեսոր Բիրոլ Չեթինն ասել է. «Մենք մեծ պետություն ենք և մեր բոլոր արխիվները բաց են բոլորի համար՝ անկախ նրանից, թե աշխարհի որ անկյունից են գալիս»:...
11:26 20/05/2022Բիշքեկում կայանալիք Եվրասիական տնտեսական համաժողովին Հայաստանից բացի կմասնակցի ևս 14 երկիրՂրղզստանի մայրաքաղաքում կայանալիք Եվրասիական տնտեսական առաջին համաժողովին կմասնակցի մոտ 1,7 հազար մարդ 15 պետությունից։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ օրը Բիշքեկում կայացած մամուլի ասուլիսում...
20:12 19/05/2022Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածում․ ՀՀ ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածում, իր հաղորդագրության մեջ պնդելով, թե իբր...
18:05 19/05/2022Լյուբով Ուսպենսկայայի համերգը Բաքվում չեղարկվել է՝ նրա հայամետ դիրքորոշման պատճառովԲաքվում չեղարկվել է Լյուբով Ուսպենսկայայի համերգը, որը պետք է կայանար հոկտեմբերի 9-ին։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ Բաքվի բնակիչներից մեկը նախատեսված համերգի վերաբերյալ բողոքով դիմել է...
13:16 19/05/2022Բլինքեն-Չավուշօղլու հանդիպմանը քննարկվել է նաև Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացըԱՄՆ-ում կայացել է պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հանդիպումը: Այն տեղի է ունեցել «Թուրքիա-ԱՄՆ ռազմավարական մեխանիզմի» ձևաչափի շրջանակներում: Ըստ...
11:45 19/05/2022Խուճապի մի մատնվեք, բայց զգույշ եղեք. Գամկրելիձեն՝ անհայտ հեպատիտի մասինՎրաստանում վտանգավոր, չախտորոշված հեպատիտի դեպքեր դեռ չեն գրանցվել: Վերահսկողությունն ուժեղացնելու նպատակով երաշխավորագիր է ուղարկվել հանրապետությունում գործող բուժհաստատություններին: sknews.ge-ի...
10:30 19/05/2022ՆԱՏՕ-ի նախկին ղեկավար. ԱՄՆ գործողությունները կարող են հանգեցնել Իրանի հետ «կործանարար պատերազմի»ԱՄՆ կառավարության և Կոնգրեսի քաղաքականությունը Թեհրանի և Իրանական միջուկային ծրագրի՝ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի ուղղությամբ (JCPOA) կարող են հանգեցնել Մերձավոր Արևելքում «կործանարար...
09:44 19/05/2022Ղազախստանի խորհրդարանը դադարեցրել է հարկերի մասին ԱՊՀ համաձայնագիրըՂազախստանի խորհրդարանի Սենատը (վերին պալատը) հինգշաբթի օրենք է ընդունել Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ պետությունների կառավարությունների միջև հարկային քաղաքականության համաձայնեցված...
08:47 19/05/2022Իրանի և Հայաստանի կողմից Արաքս գետի աղտոտվածության համատեղ մոնիթորինգը վերսկսվելու էԱրաս ազատ տնտեսական գոտու գործադիր տնօրեն Մոհսեն Նարիմանը հայտարարել է.«Իրանի և Հայաստանի համատեղ վերահսկման աշխատանքային խումբը վերսկսելու է Արաքս գետի աղտոտվածության մոնիթորինգը»: Այս մասին գրում է...
08:23 19/05/2022Թեհրանը պատրաստ է իրականացնել «Արևելյան Զանգեզուրի» և Նախիջևանի միջև Իրանով անցնող տրանսպորտային միջանցքըԻրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը Ադրբեջանի փոխվարչապետի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է, որ Թեհրանը պատրաստ է իրականացնել «Արևելյան Զանգեզուրի» և Նախիջևանի միջև Իրանով անցնող տրանսպորտային...
18:23 18/05/2022Թուրքիայի կողմից հավանական վետոն կվտանգի սկանդինավյան երկու երկրների անվտանգությունըԳերմանական մամուլում մեծ արձագանք են ստացել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրողանի հայտարարությունները Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հեռանկարի վերաբերյալ: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ,...
17:20 18/05/2022Իրանի ռազմածովային ուժերը կանխել են ծովահենների հարձակումը Կարմիր ծովումԻրանի ռազմածովային ուժերը խափանել են անօրինական զինված խմբավորումների հարձակումը Կարմիր ծովում: Ըստ ՏԱՍՍ-ի՝ այդ մասին չորեքշաբթի օրը հաղորդվում է Jamaran գործակալության՝ հիմնվելով հրամանատարության...
19:07 17/05/2022Չնայած արգելքի վերացմանը՝ ՀՀ քաղաքացիների մուտքը ՌԴ դեռ փակ էJnews-ը գրում է, որ Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում նոր կորոնավարակի տարածման կանխարգելման օպերատիվ շտաբը տեղեկություն էր տարածել, որ մայիսի 16-ից վերացնում են Հայաստանի և Ղրղզստանի քաղաքացիների...
18:36 16/05/2022Վրաստանում շրջանավարտները վթարի են ենթարկվելՎրաստանի Կախեթի մարզում՝ Կվարելիի կենտրոնական ճանապարհին, վթար է տեղի ունեցել՝ բախվել են չորս թեթև մարդատար ավտոմեքենա: Jnews-ի փոխանցմամբ, ըստ նախնական տեղեկությունների՝ ավարտական դասարանների...

11:37 10/10/2020Минобороны Арцаха опубликовало имена военнослужащих, погибших при отражении агрессии АзербайджанаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) обнародовало имена еще 28 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: Петросян Степан Зогракович...
11:02 10/10/2020МО: После заявлений глав МИД России, Армении и Азербайджана противник усилил использование БПЛА на южном направленииПодразделения Армии обороны Арцаха готовы пресечь наступательные намерения противника.
10:01 10/10/2020Араик Арутюнян изменил время проведения своей пресс-конференцииПрезидент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян накануне заявил, что сегодня в 10:00 выступит с пресс-конференцией.
23:48 09/10/2020Завтра состоится пресс-конференция президента АрцахаТемой пресс-конференции будет развернутая против нашей страны война, ее последствия и наша непреклонная борьба.
23:29 09/10/2020Арцрун Ованнисян: В Арцахе познакомились с военнослужащей, которая оставила своего 6-месячного ребенка на попечение мамы и пришла на войнуА. Ованнисян перечислил, что в предыдущие дни видел женщин-снайперов, а также женщину-артиллериста.
23:02 09/10/2020Представитель МО: Обстановка в нахичеванском направлении спокойная, боевых действий нетНа вопрос о возможности прекращении огня, он ответил, сегодня был в Арцахе, своими глазами видел продолжающиеся бои и боевые действия.
21:53 09/10/2020Арцрун Ованнисян: Как минимум несколько десятков взрывов прогремели в результате обстрела из оружия различного калибра«Сегодня рано утром боевые действия возобновились с новой силой как в северном, так и в южном направлениях.
20:04 09/10/2020Тигран Абрамян: Перенос проблемы с поля боя в переговорную плоскость предполагает довольно деликатные особенностиУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «Учитывая то...
18:16 09/10/2020Пресс-секретарь президента Арцаха: Это очередные измышления Ильхама АлиеваПресс-секретарь президента Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Ваграм Погосян пишет: «Очередные измышления Ильхама Алиева (президент Азербайджана – Прим.ред.) о том, что они якобы захватили...
17:56 09/10/2020Арцрун Ованнисян: Вновь нанесен ракетный удар по СтепанакертуЧасами ранее ВС Азербайджана вновь нанесли ракетный удар по Степанакерту.
16:05 09/10/2020Остатки снаряда от РСЗО «Смерч», оставшиеся после ракетного обстрела мирных кварталов СтепанакертаПрошлой ночью, в том числе и сегодня утром, ВС Азербайджана продолжили наносить удары по Степанакерту (столица Нагорно-Карабахской Республики, НКР).
15:12 09/10/2020Подразделения Армии обороны Арцаха наносят Азербайджану большие потери в живой силе и военной технике – МОВ зоне арцахско-азербайджанского конфликта продолжаются боевые действия. Особенно интенсивные бои ведутся в южном направлении, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР). «Как...
14:49 09/10/2020Главы МИД Армении и Арцаха провели телефонный разговорВ ночь с 8 на 9 октября состоялся телефонный разговор министров иностранных дел Республики Армения и Республики Арцах (НКР) – Зограба Мнацаканяна и Масиса Маиляна.
14:42 09/10/2020Азербайджан продолжает нести многочисленные потери на том же участке южного фронта – Минобороны АрменииПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook пишет: «Противник продолжает нести многочисленные потери на том же участке южного фронта».
14:36 09/10/2020Ваграм Погосян: По всем направлениям передовой продолжаются интенсивные военные действияПресс-секретарь президента Арцаха (НКР) Ваграм Погосян на своей странице в Facebook пишет: «По всем направлениям передовой продолжаются интенсивные военные действия.
14:22 09/10/2020«Мы отомстим за наших павших ребят»: видео Армии обороны Республики АрцахАрмия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР) опубликовала очередное видео с арцахского фронта.
14:06 09/10/2020М. Мишустин: РФ вместе с другими сопредседателями МГ ОБСЕ готова содействовать прекращению боевых действий в АрцахеПремьер-министр РФ Михаил Мишустин, выступая на расширенном заседании Евразийского межправительственного совета в Ереване, выразил соболезнования родным и близким погибших и пострадавших в ходе...
13:34 09/10/2020Тигран Абрамян: Нужно хотя бы добиться временного прекращения огня – для решения гуманитарных вопросовУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «После начала военных...
12:50 09/10/2020В МИД Арцаха назвали верхом цинизма последние заявления президента АзербайджанаМинистерство иностранных дел Республики Арцах (НКР) выступило с комментарием: «Последние заявления президента Азербайджана о том, что возобновление боевых действий не означает отказ от переговорного...
12:24 09/10/2020Тигран Абрамян: Честь имею, господа офицерыУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «В эти дни нет...