16:55 23/05/2022Հարյուրավոր բեռնատարներ են կուտակվել Վաչիան-Կարծախ ճանապարհինԱյսօր՝ մայիսի 23-ին, Ախալքալաք-Կարծախ ավտոճանապարհին, Վաչիան գյուղից սկսած մինչև Կարծախի վրաց-թուրքական անցակետ մոտ 800 բեռնատար է կուտակվել: Մաքսային վերահսկողության ծառայությունից պարզաբանել են,...
15:37 23/05/2022Բրիտանիան վերսկսում է զենքի արտահանումը ԹուրքիաԹուրքիայի Պաշտպանական արդյունաբերության գլխավոր վարչության պետ Իսմայիլ Դեմիրը Լոնդոն կատարած այցի ընթացքում հայտնել է, որ նախկինում իրենց տրված խոստումներն արդեն կատարվում են.
15:02 23/05/2022Իրանը ծանր ռազմանավեր է կառուցումԻրանի Իսլամական Հանրապետության բանակի ռազմածովային ուժերի հրամանատարը հայտարարել է երկրում ծանր ռազմանավեր կառուցելու մասին, գրում է ParsToday-ը։ Իրանի ռազմածովային նավատորմի հրամանատար, ծովակալ...
14:30 23/05/2022Թուրք-արդբեջանական զորավարժություններ՝ ԿարսումԹուրքիայի Կարս նահանգում ընթանում են թուրք-ադրբեջանական «Հեյդար Ալիև-2022» անվամբ համատեղ զորավարժությունններ, գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ թուրքական լրատվամիջոցների՝ զորավարժություններն ավարտվելու...
16:00 21/05/2022Ղազախստանի ԿԸՀ-ն ԱՊՀ դիտորդների առաքելությանը ներկայացրել է հունիսի 5-ի հանրաքվեի ծրագիրըՂազախստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ, Հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի ղեկավար Նուրլան Աբդիրովը ԱՊՀ-ի դիտորդական առաքելության շտաբի ղեկավար Օլեգ Կուլեբայի հետ հանդիպման ժամանակ...
15:10 21/05/2022Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն անհիմն է համարում Թուրքիայի օդային տարածքի խախտման մասին հայտարարությունըՀունաստանը հերքում է Էգեյան ծովի վրայով հունական օդանավերի կողմից իր օդային տարածքը խախտելու մասին Թուրքիայի պնդումները և դրանք անհիմն է որակում։ Ինչպես գրում է ՏԱՍՍ-ը, այդ մասին ասվում է Հունաստանի...
16:22 20/05/2022Թուրքական պատմագիտական ընկերությունը շարունակում է իր ժխտողական քարոզչությունըԹուրքական պատմագիտական ընկերության (TTK) նախագահ պրոֆեսոր Բիրոլ Չեթինն ասել է. «Մենք մեծ պետություն ենք և մեր բոլոր արխիվները բաց են բոլորի համար՝ անկախ նրանից, թե աշխարհի որ անկյունից են գալիս»:...
11:26 20/05/2022Բիշքեկում կայանալիք Եվրասիական տնտեսական համաժողովին Հայաստանից բացի կմասնակցի ևս 14 երկիրՂրղզստանի մայրաքաղաքում կայանալիք Եվրասիական տնտեսական առաջին համաժողովին կմասնակցի մոտ 1,7 հազար մարդ 15 պետությունից։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ օրը Բիշքեկում կայացած մամուլի ասուլիսում...
20:12 19/05/2022Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածում․ ՀՀ ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածում, իր հաղորդագրության մեջ պնդելով, թե իբր...
18:05 19/05/2022Լյուբով Ուսպենսկայայի համերգը Բաքվում չեղարկվել է՝ նրա հայամետ դիրքորոշման պատճառովԲաքվում չեղարկվել է Լյուբով Ուսպենսկայայի համերգը, որը պետք է կայանար հոկտեմբերի 9-ին։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ Բաքվի բնակիչներից մեկը նախատեսված համերգի վերաբերյալ բողոքով դիմել է...
13:16 19/05/2022Բլինքեն-Չավուշօղլու հանդիպմանը քննարկվել է նաև Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացըԱՄՆ-ում կայացել է պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հանդիպումը: Այն տեղի է ունեցել «Թուրքիա-ԱՄՆ ռազմավարական մեխանիզմի» ձևաչափի շրջանակներում: Ըստ...
11:45 19/05/2022Խուճապի մի մատնվեք, բայց զգույշ եղեք. Գամկրելիձեն՝ անհայտ հեպատիտի մասինՎրաստանում վտանգավոր, չախտորոշված հեպատիտի դեպքեր դեռ չեն գրանցվել: Վերահսկողությունն ուժեղացնելու նպատակով երաշխավորագիր է ուղարկվել հանրապետությունում գործող բուժհաստատություններին: sknews.ge-ի...
10:30 19/05/2022ՆԱՏՕ-ի նախկին ղեկավար. ԱՄՆ գործողությունները կարող են հանգեցնել Իրանի հետ «կործանարար պատերազմի»ԱՄՆ կառավարության և Կոնգրեսի քաղաքականությունը Թեհրանի և Իրանական միջուկային ծրագրի՝ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի ուղղությամբ (JCPOA) կարող են հանգեցնել Մերձավոր Արևելքում «կործանարար...
09:44 19/05/2022Ղազախստանի խորհրդարանը դադարեցրել է հարկերի մասին ԱՊՀ համաձայնագիրըՂազախստանի խորհրդարանի Սենատը (վերին պալատը) հինգշաբթի օրենք է ընդունել Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ պետությունների կառավարությունների միջև հարկային քաղաքականության համաձայնեցված...
08:47 19/05/2022Իրանի և Հայաստանի կողմից Արաքս գետի աղտոտվածության համատեղ մոնիթորինգը վերսկսվելու էԱրաս ազատ տնտեսական գոտու գործադիր տնօրեն Մոհսեն Նարիմանը հայտարարել է.«Իրանի և Հայաստանի համատեղ վերահսկման աշխատանքային խումբը վերսկսելու է Արաքս գետի աղտոտվածության մոնիթորինգը»: Այս մասին գրում է...
08:23 19/05/2022Թեհրանը պատրաստ է իրականացնել «Արևելյան Զանգեզուրի» և Նախիջևանի միջև Իրանով անցնող տրանսպորտային միջանցքըԻրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը Ադրբեջանի փոխվարչապետի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է, որ Թեհրանը պատրաստ է իրականացնել «Արևելյան Զանգեզուրի» և Նախիջևանի միջև Իրանով անցնող տրանսպորտային...
18:23 18/05/2022Թուրքիայի կողմից հավանական վետոն կվտանգի սկանդինավյան երկու երկրների անվտանգությունըԳերմանական մամուլում մեծ արձագանք են ստացել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրողանի հայտարարությունները Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հեռանկարի վերաբերյալ: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ,...
17:20 18/05/2022Իրանի ռազմածովային ուժերը կանխել են ծովահենների հարձակումը Կարմիր ծովումԻրանի ռազմածովային ուժերը խափանել են անօրինական զինված խմբավորումների հարձակումը Կարմիր ծովում: Ըստ ՏԱՍՍ-ի՝ այդ մասին չորեքշաբթի օրը հաղորդվում է Jamaran գործակալության՝ հիմնվելով հրամանատարության...
19:07 17/05/2022Չնայած արգելքի վերացմանը՝ ՀՀ քաղաքացիների մուտքը ՌԴ դեռ փակ էJnews-ը գրում է, որ Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում նոր կորոնավարակի տարածման կանխարգելման օպերատիվ շտաբը տեղեկություն էր տարածել, որ մայիսի 16-ից վերացնում են Հայաստանի և Ղրղզստանի քաղաքացիների...
18:36 16/05/2022Վրաստանում շրջանավարտները վթարի են ենթարկվելՎրաստանի Կախեթի մարզում՝ Կվարելիի կենտրոնական ճանապարհին, վթար է տեղի ունեցել՝ բախվել են չորս թեթև մարդատար ավտոմեքենա: Jnews-ի փոխանցմամբ, ըստ նախնական տեղեկությունների՝ ավարտական դասարանների...

20:02 18/12/2015Foreign minister of Armenia: Baku has illusions it can negotiate by use of forceArmenian Foreign Minister Edward Nalbandyan gave an interview with RFE/RL Armenian service on December 18.
18:04 18/12/2015Artsrun Hovhannisyan refutes Azerbaijani media’s false information about 10 losses of Armenian sideCiting unnamed Armenian outlets, Azerbaijani website Report.az ran false information that 10 Armenian soldiers were allegedly killed and 20 injured on the line of contact of the armed forces of the...
17:59 18/12/2015Increasing number of early marriages, suicides of children, low education level current problems in AzerbaijanThe number of early marriages has recently seen a rise in some districts of Azerbaijan, several Baku villages, Hijran Huseynova, the chairperson of the State Committee for Family, Women and Children...
18:13 17/12/2015Shavarsh Kocharyan: Meeting of Armenian and Azerbaijani presidents should finally bring Baku back to realityThe only expectation from the upcoming meeting of Presidents of Armenia and Azerbaijan, Serzh Sargsyan and Ilham Aliev, in Bern on December 19 is to see if it will be possible to bring the...
17:50 17/12/2015Rouben Galichian compiles evidence on Armenian presence in Caucasus from Greco-Roman sources of C5-1 BCA more reliable classical source on the Armenian presence in the region than Herodotus (c. 484-425 BCE) known as the father of historiography is difficult to find. In eight pages of his Histories he...
15:39 17/12/2015Karabakh Defense Army thwarts Azerbaijani infiltration attempt in 3 directions of line of contactLast night Azerbaijani troops made yet another attempt of subversive infiltration in three directions of the eastern section of the line of contact between the armed forces of Karabakh and...
20:33 16/12/2015Tavsuh province officials draw OSCE Mission’s attention to Azerbaijani gunfire at Armenian villagesA regular briefing of the OSCE Mission took place in the administration of Armenia’s Tavush province.
19:06 16/12/2015Despite Turkey’s influence, Azerbaijan realizes danger of escalation in Karabakh conflict zone for Baku: expertThe situation in the Karabakh conflict zone this year can be described as tense and this kind of situation has existed since July-August 2014, political scientist Alexander Markarov told Panorama.am...
12:47 16/12/2015Defense Ministry of NKR: Azerbaijan violated ceasefire over 105 timesYesterday, on December 15, and the night of December 16 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 105 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan,...
17:57 15/12/2015Rouben Galichian exposes myth of ‘divided Azerbaijan’ and Azerbaijani scientists’ falsifications of sourcesOne of the propagandistic aims of the Azerbaijani scholars and authorities is to prove the reality of the terms ‘Southern Azerbaijan’ and ‘Northern Azerbaijan,’ and their centuries long history.
12:25 14/12/2015NKR Defense Ministry: Azerbaijan violated ceasefire about 280 times over weekendOver the weekend the Azerbaijani side violated the ceasefire about 280 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense...
15:23 12/12/2015NKR MoD: Armenian side took retaliatory actions, destroyed several important military targets of AzerbaijanOn December 6-12, the Azerbaijani side violated the ceasefire about 1,400 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Ministry...
19:07 11/12/2015Turkey not related to escalation of situation in Karabakh conflict zone: political scientistTurkey has not been related so far to the escalation of the situation on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, political scientist Hrant Melik-Shahnazaryan said at...
17:42 11/12/2015Serviceman Vardan Vardanyan awarded For Service in Battle Medal posthumouslyOn 11 December President of Artsakh (Nagorno Karabakh) Bako Sahakyan signed a decree, according to which serviceman of the Nagorno Karabagh Republic Defense Army's N division Vardan Vardanyan was...
17:23 11/12/2015Baku tries to thwart meeting of Armenian and Azerbaijani president or to change its agenda: expertThere is little likelihood of a resumption of hostilities in the Karabakh conflict zone because Azerbaijan is not prepared economically and also lacks military potential, political scientist Hrant...
20:23 10/12/2015Defense ministry of Armenia: Soldier Razmik Abrahamyan wounded on frontline positionServiceman Razmik Abrahamyan was wounded on a frontline position yesterday, on December 9, the spokesman for Armenian defense minister Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
19:52 10/12/2015Armenian defense minister’s advisor: Latest escalation on border could have been provoked by Turkey“The mode of action of the Azerbaijani side remains the same: to create regularly flashpoints at various sections of the border with the Armenian states.
18:02 10/12/2015Rouben Galichian: Azari is Iranian dialect, Turkic language was introduced in region of in C11 with nomad OghuzesUp to the middle ages, the spoken language and its dialects in Iranian Azerbaijan (Atropatene) had a common name, Azari or Azerbaijani, but not Turkic, according to Persian and Atropatene historians...
20:44 09/12/2015NKR president’s spokesman: Baku understands only language of force“It is a terror act - one can hardly define it in a different way. The essence of Azerbaijan as a state is fascism and terrorism,” the spokesman for the president of the Nagorno Karabakh Republic...
19:21 09/12/2015Armenian defense minister: Border tensions reached climaxTensions on the border have reached a climax, but Armenian troops are in full control of the situation, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan told reporters in the parliament today.