18:35 02/06/2022Հունաստանը չի համակերպվելու Թուրքիայի վտանգի հետԹուրքիա-Հունաստան հարաբերություններում լարվածությունը շարունակում է աճել այն բանից հետո, երբ Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսը Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսում ակնարկել է Թուրքիային F-16...
15:27 02/06/2022F-16 կործանիչների վերաբերյալ Թուրքիա-ԱՄՆ բանակցությունները դրական են անցելF-16 կործանիչների արդիականացման և մատակարարման վերաբերյալ թուրք-ամերիկյան բանակցություններն անցել են դրական մթնոլորտում: Այդ մասին հայտնել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարարը օդուժի հրամանատար բանակի...
20:33 01/06/2022Վրաստանն ԱՄՆ-ից նոր հակատանկային համակարգ է ստացելՎրաստանը 2022 թվականի առաջին եռամսյակում ԱՄՆ-ից ստացել է նոր հակատանկային համակարգ՝ Javelin: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է կառավարության՝ ծրագրերի իրականացման մասին խորհրդարան...
15:27 01/06/2022Թբիլիսիի փոխքաղաքապետին մահացած են գտելԹբիլիսիի քաղաքապետի տեղակալ Իլյա Էլոշվիլիին իր բնակարանում մահացած են գտել։ Այս մասին գրում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն։ Վրաստանի ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ քրեական գործ է հարուցվել այդ երկրի Քրեական օրենսգրքի...
13:20 01/06/2022Ջավախքից արձագանք՝ Վրաստանի նախագահի հայտարարություններին«Հայաստանը և Վրաստանը փոքրիկ կղզյակների են վերածվել թուրքական աշխարհի մեջ»
09:50 01/06/2022Սասունյան. Էրդողանն իր զարմիկին վարձել է որպես լոբբիստ՝ թուրք ամերիկացիների քվեներն ստանալու համարԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, որը նախագահ է 2014 թվականից, ծրագրում է կրկին առաջադրվել 2023 թվականին: Նախկինում նա վարչապետ է եղել 2003-2014 թվականներին։ Մինչ այդ նա 1994 թվականին ընտրվել...
18:11 31/05/2022Դավութօղլուն կոչ է արել Էրդողանին «ավելի խղճով լինել»Թուրքիայի նախկին վարչապետ, ներկայումս ընդդիմադիր «Ապագա» կուսակցության նախագահ Դավութօղլուն կուսակցության նահանգային 23-րդ համագումարի ընթացքում մի շարք հայտարարություններ է արել՝ անդրադառնալով նաև...
16:42 31/05/2022Նինոծմինդայի շրջանում դպրոցներից մեկն օձերի պատճառով փակ էՆինոծմինդայի շրջանի Սամեբա գյուղի դպրոցը, որը դեռ ապրիլից շենքի տարածքում օձեր հայտնվելու պատճառով փակվել էր և անցել հեռավար ուսուցման ռեժիմի, մինչև ուսումնական տարվա ավարտ կմնա փակ: Իսկ դպրոցի...
14:57 31/05/2022Հունիսի 8-ին նախատեսվում է Լավրովի այցը ԹուրքիաՍպասվում է, որ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հունիսի 8-ին կայցելի Թուրքիա: Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ երեքշաբթի այդ մասին ասել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն։ «ԱԳ...
11:19 31/05/2022Թուրքիան նախապատրաստվում է նոր ռազմական օպերացիայի ՍիրիայումԹուրքական մամուլը շարունակում է ուշադրության կենտրոնում պահել Թուրքիայի զինված ուժերի հնարավոր ռազմական գործողությունը Սիրիայի հյուսիսի քրդական ուժերի դեմ, որոնց Անկարան համարում է ահաբեկչական, գրում...
09:10 31/05/2022Իրանի մշակույթի նախարարի արձագանքը Կաննի փառատոնի հակաիրանական քայլինԻրանի մշակույթի և իսլամական առաջնորդության նախարարը դատապարտել է Կաննի կինոփառատոնի քաղաքական և հակաիրանական քայլերը, գրում է ParsToday-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ «կիրակի օրը Կաննի կինոփառատոնում ոչ...
18:30 30/05/2022Դամասկոսը Սիրիայում Թուրքիայի գործողություններն ագրեսիա է որակումԱնվտանգության գոտի ստեղծելու պատրվակով Թուրքիայի գործողությունները Սիրիայի տարածքում ագրեսիա է։ Այս մասին ասվում է երկուշաբթի օրը տարածված Սիրիայի ԱԳՆ հայտարարության մեջ, որի բովանդակությունից...
18:04 30/05/2022Վաղն Անկարայում կկայանա Թուրքիայի և Եվրամիության միջև «Քաղաքական երկխոսության» նիստըՄայիսի 31-ին քաղաքական ղեկավարների մակարդակով Անկարայում կկայանա Թուրքիայի և Եվրամիության (ԵՄ) միջև «Քաղաքական երկխոսության» նիստը։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է հրապարակել...
17:12 30/05/2022Բռնցքամարտի ԵԱ. Ջավախքցի մարզիկ Արտյուշ Գոմցյանը եզրափակչում էԵրևանում բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակչում մայիսի 29-ին 60 կգ քաշային Արտյուշ Գոմցյանը մրցել է Հունգարիայի ներկայացուցչի հետ: Տպավորիչ և դիտարժան մենամարտում Վրաստանը ներկայացնող...
13:35 30/05/2022Վրաստանի իշխող կուսակցությունն ընդդիմությանը մեղադրել է պետական հեղաշրջում նախապատրաստելու մեջՎրաստանի արմատական ընդդիմությունը հունիսի վերջին կարող է պետական հեղաշրջման փորձ իրականացնել, եթե ԵՄ-ն հանրապետությանը չշնորհի կազմակերպությանն անդամակցելու թեկնածուի կարգավիճակ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝...
12:06 30/05/2022Իսրայելն իր քաղաքացիներին խորհուրդ է տվել խուսափել Թուրքիա մեկնելուցԻսրայելի իշխանությունները իր քաղաքացիներին խորհուրդ են տվել զերծ մնալ Թուրքիա և Իրանին սահմանակից երկրներ մեկնելուց։ Այդ մասին ասվում էր Իսրայելի կառավարության մամուլի ծառայության՝ երկուշաբթի օրը...
09:52 30/05/2022Թբիլիսիում նշել են Սայաթ-Նովային նվիրված ավանդական ՎարդատոնըՄայիսի 29-ին Թբիլիսիում նշում են Վարդատոնը։ Ամեն տարի մայիսի վերջին կիրակի օրը Թբիլիսիում նշվում է որպես Սայաթ-Նովայի հիշատակի օր: Jnews-ի հաղորդմամբ, վիրահայերը, ավելի քան մեկ դար առաջ հաստատված...
08:24 30/05/2022Իրանում պատրաստել են կապիկի ծաղկի թեստավորման փաթեթներԻրանի Պաստյորի ինստիտուտի ղեկավարը հայտնել է կապիկի ջրծաղկի թեստավորման փաթեթների պատրաստման մասին, գրում է ParsToday-ը։ Ռահիմ Սորուրին ասել է, որ «հաշվի առնելով տարբեր երկրներում կապիկի ծաղկի...
18:45 28/05/2022Ուկրաինական հակամարտության ֆոնին Թուրքիա հաճախած զբոսաշրջիկների թիվը 172,51 %-ով գերազանցել է նախորդ տարվա ցուցանիշըԹուրքիան նախատեսում էր մի քանի միլիոն զբոսաշրջիկների ընդունել Ռուսաստանի Դաշնությունից և Ուկրաինայից, սակայն հատուկ ռազմական գործողության պատճառով նման ցուցանիշ չի հաջողվի ապահովել։ Այդուհանդերձ,...
15:31 28/05/2022Պուտինը հաստատել է Հարավային Օսիայի հետ երկքաղաքացիության մասին համաձայնագիրըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է դաշնային օրենքը, որը վավերացնում է երկքաղաքացիության մասին համաձայնագիրը Հարավային Օսիայի հետ, որը թույլ է տալիս այդ երկրների քաղաքացիներին ունենալ...

21:24 11/10/2020Омбудсмен: В результате обстрела Азербайджаном гражданского населения Арцаха у нас уже 25 погибшихПо последним данным, в результате обстрела азербайджанской стороной гражданского населения Арцаха (НКР) у нас в целом есть 25 погибших, при этом 5 мирных жителей были убиты азербайджанскими...
21:07 11/10/2020С момента вступления в силу режима прекращения огня в Арцахе азербайджанскими ВС убиты не менее 5 мирных жителейВ рамках миссии по установлению фактов, организованной офисом Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (НКР), было установлено, что не менее 5 мирных жителей Арцаха были убиты...
19:59 11/10/2020Эксперт рассказал, какой ценой наш медперсонал оказывает помощь раненым на поле бояУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «Просто невозможно...
19:58 11/10/2020Подразделения Армии обороны Арцаха решительно подавляют все действия ВС Азербайджана – Ш.СтепанянПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Нарушив договоренность о прекращении огня в гуманитарных целях, ВС Азербайджана предпринимают...
19:33 11/10/2020В результате обстрела ВС Азербайджана в арцахском Мартуни погиб 1 человек«После объявления о прекращении огня ночью ВС Азербайджана подвергли ракетному обстрелу город Мартуни в Арцахе (НКР), в результате чего погиб один гражданин, повреждены жилые дома», – сообщает...
19:18 11/10/2020Представлены очередные потери военной техники АзербайджанаПресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР) опубликовала видео, где представлены очередные потери военной техники Азербайджана.
19:17 11/10/2020МККК из соображений безопасности своих команд начнет гуманитарную деятельность лишь при полном соблюдении режима прекращения огняМеждународный комитет Красного Креста (МККК) не будет участвовать в каких-либо гуманитарных операциях до тех пор, пока не будет полностью соблюдено гуманитарное прекращение огня на линии...
18:37 11/10/2020Наши войска ведут ожесточенные и тяжелые бои — Арцрун Ованнисян«Война – тяжелая, наши войска ведут ожесточенные и тяжелые бои», – написал на своей странице в соцсети Facebook представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, добавив: «Речь не о данном...
18:00 11/10/2020«Мощное дыхание Родины»: армянские военные на арцахском фронтеПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовала фото армянских военных с арцахского фронта, сопроводив их описанием: «Мощное...
17:52 11/10/2020Детальное изучение видео о наемниках, задействованных азербайджано-турецким тандемом против АрцахаАрмянский единый информационный штаб представил детальное изучение опубликованного ранее видео о наемниках, борющихся против армян в Арцахе (НКР).
16:30 11/10/2020Арцахцы не собираются покидать свои родные дома – Госслужба по ЧС АрцахаДиректор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) полковник Карен Саркисян сегодня в городах Степанакерт и Шуши посетил наших...
15:56 11/10/2020Арцах призывает Армению, РФ и Иран создать коалицию для нейтрализации проникших в регион международных террористовНациональное собрание Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступило с заявлением, которое приводим ниже: «Как известно, власти Баку, по явному указу Турции, 27 сентября...
15:43 11/10/2020АО: Если Азербайджан продолжит нарушать режим прекращения огня, то ответ Армии обороны будет несоразмерно жесткимАрмия обороны Арцаха остается привержена достигнутой договоренности о прекращении огня в гуманитарных целях.
15:34 11/10/2020МИД: Лишь международное признание независимости Арцаха гарантирует мир и безопасность в регионеПризнание независимости продемонстрирует неприемлемость для международного сообщества применения силы в качестве средства решения конфликта.
12:48 11/10/2020АО Арцаха опубликовала имена военнослужащих, погибших при отражении агрессии АзербайджанаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) обнародовало имена еще 25 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: Никогосян Тарон Тадевосович...
12:07 11/10/2020Президент Арцаха: В качестве последнего удара перед прекращением огня Азербайджан выбрал город Гадрут«Утром ситуация была сравнительно спокойной, но не знаем, сколько это продлится, в направлении наших населенных пунктов не ведется ракетно-артиллерийский обстрел, на передовой бывает небольшая,...
11:20 11/10/2020А. Арутюнян: Если мы не почувствуем готовность Азербайджана к мирному решению вопроса, то обратимся к властям РА относительно признания независимости Арцаха«Если в течение предстоящих одного-двух дней мы не почувствуем готовность Азербайджана к мирному решению вопроса, то, в первую очередь, я обращусь к властям РА относительно признания независимости...
10:05 11/10/2020АО Арцаха: Несмотря на договоренность о прекращении огня, Азербайджан продолжает держать под обстрелом Степанакерт и другие города«Хотя Армия обороны Арцаха придерживается договоренностей о прекращении огня в гуманитарных целях, достигнутых в Москве, и не открывает огонь, азербайджанская сторона продолжает держать под...
22:06 10/10/2020Араик Арутюнян: Легендарный командир из США прибыл в АрцахПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Дорогие соотечественники!
21:48 10/10/2020В Степанакерте с 27 сентября и по сей день обнаружено уже около 180 кассетных бомбСаперные группы управления сил спасения Государственной службы по ЧС Республики Арцах (НКР) на разных улицах арцахской столицы Степанакерта, прилегающих к гражданским инфраструктурам и жилым домам...