18:35 02/06/2022Հունաստանը չի համակերպվելու Թուրքիայի վտանգի հետԹուրքիա-Հունաստան հարաբերություններում լարվածությունը շարունակում է աճել այն բանից հետո, երբ Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսը Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսում ակնարկել է Թուրքիային F-16...
15:27 02/06/2022F-16 կործանիչների վերաբերյալ Թուրքիա-ԱՄՆ բանակցությունները դրական են անցելF-16 կործանիչների արդիականացման և մատակարարման վերաբերյալ թուրք-ամերիկյան բանակցություններն անցել են դրական մթնոլորտում: Այդ մասին հայտնել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարարը օդուժի հրամանատար բանակի...
20:33 01/06/2022Վրաստանն ԱՄՆ-ից նոր հակատանկային համակարգ է ստացելՎրաստանը 2022 թվականի առաջին եռամսյակում ԱՄՆ-ից ստացել է նոր հակատանկային համակարգ՝ Javelin: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է կառավարության՝ ծրագրերի իրականացման մասին խորհրդարան...
15:27 01/06/2022Թբիլիսիի փոխքաղաքապետին մահացած են գտելԹբիլիսիի քաղաքապետի տեղակալ Իլյա Էլոշվիլիին իր բնակարանում մահացած են գտել։ Այս մասին գրում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն։ Վրաստանի ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ քրեական գործ է հարուցվել այդ երկրի Քրեական օրենսգրքի...
13:20 01/06/2022Ջավախքից արձագանք՝ Վրաստանի նախագահի հայտարարություններին«Հայաստանը և Վրաստանը փոքրիկ կղզյակների են վերածվել թուրքական աշխարհի մեջ»
09:50 01/06/2022Սասունյան. Էրդողանն իր զարմիկին վարձել է որպես լոբբիստ՝ թուրք ամերիկացիների քվեներն ստանալու համարԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, որը նախագահ է 2014 թվականից, ծրագրում է կրկին առաջադրվել 2023 թվականին: Նախկինում նա վարչապետ է եղել 2003-2014 թվականներին։ Մինչ այդ նա 1994 թվականին ընտրվել...
18:11 31/05/2022Դավութօղլուն կոչ է արել Էրդողանին «ավելի խղճով լինել»Թուրքիայի նախկին վարչապետ, ներկայումս ընդդիմադիր «Ապագա» կուսակցության նախագահ Դավութօղլուն կուսակցության նահանգային 23-րդ համագումարի ընթացքում մի շարք հայտարարություններ է արել՝ անդրադառնալով նաև...
16:42 31/05/2022Նինոծմինդայի շրջանում դպրոցներից մեկն օձերի պատճառով փակ էՆինոծմինդայի շրջանի Սամեբա գյուղի դպրոցը, որը դեռ ապրիլից շենքի տարածքում օձեր հայտնվելու պատճառով փակվել էր և անցել հեռավար ուսուցման ռեժիմի, մինչև ուսումնական տարվա ավարտ կմնա փակ: Իսկ դպրոցի...
14:57 31/05/2022Հունիսի 8-ին նախատեսվում է Լավրովի այցը ԹուրքիաՍպասվում է, որ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հունիսի 8-ին կայցելի Թուրքիա: Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ երեքշաբթի այդ մասին ասել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն։ «ԱԳ...
11:19 31/05/2022Թուրքիան նախապատրաստվում է նոր ռազմական օպերացիայի ՍիրիայումԹուրքական մամուլը շարունակում է ուշադրության կենտրոնում պահել Թուրքիայի զինված ուժերի հնարավոր ռազմական գործողությունը Սիրիայի հյուսիսի քրդական ուժերի դեմ, որոնց Անկարան համարում է ահաբեկչական, գրում...
09:10 31/05/2022Իրանի մշակույթի նախարարի արձագանքը Կաննի փառատոնի հակաիրանական քայլինԻրանի մշակույթի և իսլամական առաջնորդության նախարարը դատապարտել է Կաննի կինոփառատոնի քաղաքական և հակաիրանական քայլերը, գրում է ParsToday-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ «կիրակի օրը Կաննի կինոփառատոնում ոչ...
18:30 30/05/2022Դամասկոսը Սիրիայում Թուրքիայի գործողություններն ագրեսիա է որակումԱնվտանգության գոտի ստեղծելու պատրվակով Թուրքիայի գործողությունները Սիրիայի տարածքում ագրեսիա է։ Այս մասին ասվում է երկուշաբթի օրը տարածված Սիրիայի ԱԳՆ հայտարարության մեջ, որի բովանդակությունից...
18:04 30/05/2022Վաղն Անկարայում կկայանա Թուրքիայի և Եվրամիության միջև «Քաղաքական երկխոսության» նիստըՄայիսի 31-ին քաղաքական ղեկավարների մակարդակով Անկարայում կկայանա Թուրքիայի և Եվրամիության (ԵՄ) միջև «Քաղաքական երկխոսության» նիստը։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է հրապարակել...
17:12 30/05/2022Բռնցքամարտի ԵԱ. Ջավախքցի մարզիկ Արտյուշ Գոմցյանը եզրափակչում էԵրևանում բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակչում մայիսի 29-ին 60 կգ քաշային Արտյուշ Գոմցյանը մրցել է Հունգարիայի ներկայացուցչի հետ: Տպավորիչ և դիտարժան մենամարտում Վրաստանը ներկայացնող...
13:35 30/05/2022Վրաստանի իշխող կուսակցությունն ընդդիմությանը մեղադրել է պետական հեղաշրջում նախապատրաստելու մեջՎրաստանի արմատական ընդդիմությունը հունիսի վերջին կարող է պետական հեղաշրջման փորձ իրականացնել, եթե ԵՄ-ն հանրապետությանը չշնորհի կազմակերպությանն անդամակցելու թեկնածուի կարգավիճակ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝...
12:06 30/05/2022Իսրայելն իր քաղաքացիներին խորհուրդ է տվել խուսափել Թուրքիա մեկնելուցԻսրայելի իշխանությունները իր քաղաքացիներին խորհուրդ են տվել զերծ մնալ Թուրքիա և Իրանին սահմանակից երկրներ մեկնելուց։ Այդ մասին ասվում էր Իսրայելի կառավարության մամուլի ծառայության՝ երկուշաբթի օրը...
09:52 30/05/2022Թբիլիսիում նշել են Սայաթ-Նովային նվիրված ավանդական ՎարդատոնըՄայիսի 29-ին Թբիլիսիում նշում են Վարդատոնը։ Ամեն տարի մայիսի վերջին կիրակի օրը Թբիլիսիում նշվում է որպես Սայաթ-Նովայի հիշատակի օր: Jnews-ի հաղորդմամբ, վիրահայերը, ավելի քան մեկ դար առաջ հաստատված...
08:24 30/05/2022Իրանում պատրաստել են կապիկի ծաղկի թեստավորման փաթեթներԻրանի Պաստյորի ինստիտուտի ղեկավարը հայտնել է կապիկի ջրծաղկի թեստավորման փաթեթների պատրաստման մասին, գրում է ParsToday-ը։ Ռահիմ Սորուրին ասել է, որ «հաշվի առնելով տարբեր երկրներում կապիկի ծաղկի...
18:45 28/05/2022Ուկրաինական հակամարտության ֆոնին Թուրքիա հաճախած զբոսաշրջիկների թիվը 172,51 %-ով գերազանցել է նախորդ տարվա ցուցանիշըԹուրքիան նախատեսում էր մի քանի միլիոն զբոսաշրջիկների ընդունել Ռուսաստանի Դաշնությունից և Ուկրաինայից, սակայն հատուկ ռազմական գործողության պատճառով նման ցուցանիշ չի հաջողվի ապահովել։ Այդուհանդերձ,...
15:31 28/05/2022Պուտինը հաստատել է Հարավային Օսիայի հետ երկքաղաքացիության մասին համաձայնագիրըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է դաշնային օրենքը, որը վավերացնում է երկքաղաքացիության մասին համաձայնագիրը Հարավային Օսիայի հետ, որը թույլ է տալիս այդ երկրների քաղաքացիներին ունենալ...

12:50 11/01/2016NKR Defense Ministry: Azerbaijan fired about 500 shots at Armenian positionsOn January 10 and the night of January 11 Azerbaijani troops fired about 500 shots at Armenian positions on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the...
11:54 11/01/2016Destination Artsakh’s unique trip to NKR: Medieval fortresses and castles, towns spread on hills and pagan templesA unique and informative trip to the north-eastern part of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) will reveal the visitor medieval fortresses and castles, churches and monasteries, reads an article...
10:41 11/01/2016Rouben Galichian: Armenia and South Caucasus in early medieval cartographers’ worksIn his book Historical and Geographical Falsifications of Azerbaijan, a historical, cultural and cartographical research based on a detailed analysis backed by documentary evidence, famous...
20:30 09/01/2016Karabakh defense minister congratulates recruitsDefense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic released information about a festive event held at the Central Assembly Station where the first group of conscripts arrived this year.
18:10 09/01/2016Ataturk’s signature was designed by calligrapher of Armenian descent Hakob Vahram CerciyanThe signature of the founder of the Turkish republic Mustafa Kemal Ataturk was designed by Hakob Vahram Cerciyan, a mathematician and calligrapher of Armenian descent, Ermenihaber.am reported, noting...
14:56 09/01/2016Defense Ministry of NKR: Azerbaijan fired about 4,000 shots at Armenian positionsOn January 3-9 the Azerbaijani forces fired about 4,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, the...
18:00 07/01/2016Azerbaijan: Chairman of Elders’ Board of rebellious village Nardaran detained on charges of ‘high treason’Azerbaijani law-enforcement agencies detained Natig Karimov, the Chairman of the Board of Elders of the village Nardaran.
11:55 30/12/2015Georgia's parliament approves new prime ministerGeorgia's parliament has officially approved ex-Foreign Minister Giorgi Kvirikashvili as the nation's prime minister, days after 33-year-old Irakli Garibashvili suddenly resigned, according to dw.com.
16:44 29/12/2015Bill on granting citizenship to Armenian Genocide descendants introduced in Turkish parliamentA bill on granting Turkish citizenship to descendants of people deported in 1914 was introduced in Turkey’s parliament by Turkish MP, the deputy leader of the main opposition Republican People's...
16:19 29/12/2015Rouben Galichian points out expression of aggression and projection in Azerbaijanis’ destruction of historic and cultural monumentsAmong the psychological mechanisms that are subconsciously initiated at the time of stress are the mechanisms of ‘transfer of aggression’ and the subconscious ‘projection’ of the deed of aggression.
19:08 28/12/2015Well-known Azerbaijani journalist Rauf Mirkadirov sentenced to 6 years in prisonBaku Court of Grave Crimes sentenced Rauf Mirkadyrov, a well-known Azerbaijani journalist and contributor of the newspaper Zerkalo (Mirror), to 6 years in a colony of strict regime, Azerbaijani news...
17:38 26/12/2015Kashen enrichment plant opens in ArtsakhOn 26 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Martakert region and partook at a solemn event of opening the Kashen enrichment plant, the presidential press service reported.
15:28 26/12/2015Defense Ministry of NKR: Azerbaijani troops fired 8,000 shots at Armenian positions in a weekOn December 20-26, armed clashes took place on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, during which Azerbaijani troops fired about 8,000 shots at Armenian positions...
14:21 26/12/2015Rouben Galichian displays Azerbaijanis appropriating written culture and famous individuals of neighbouring peoplesThe Azerbaijani arsenal of falsifications has yet another weapon: announcing the historians, scholars, writers, who were born in the territory of Azerbaijan or wrote about those lands, as having...
12:30 26/12/2015Karabakh FM: Azeri policy blatant disregard for efforts of OSCE MG Co-chairs, challenge to international communityThe annual press conference of Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh (Artsakh) Republic Karen Mirzoyan took place on December 25, according to the press service of Foreign Ministry of...
19:20 25/12/201518-year-old soldier of Karabakh army Karen Akulyan killed by Azerbaijani sniper bulletThe relative calm in the last two days on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan was again broken today by a provocative action of the Azerbaijani side, the press...
11:11 25/12/2015NKR Defense Ministry: Azerbaijan fired over 500 shots at Armenian positionsThe relative calm continued yesterday, on December 24, and the night of December 25 on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of...
18:57 24/12/2015Prices grow by 30% in Azerbaijan ahead of New Year because of devaluation, experts predict third devaluationThe chairman of the Central Bank of Azerbaijan (CBA) said that they would not allow manat ‘to float’ in any direction and that the CBA would use auction to offer a certain amount of the currency and...
12:34 24/12/2015Relative calm on Karabakh-Azerbaijan line of contactThe number of shots has significantly declined compared with the past few days on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense...
11:49 24/12/2015Georgia Prime Minister Garibashvili resignsGeorgia's Prime Minister Irakli Garibashvili resigned on Wednesday after two years in power, with the ruling coalition struggling to boost its popularity ahead of parliamentary polls next year, AFP...