11:11 29/03/2026Ծաղկազարդը նախորդում է Չարչարանաց խորհրդին, որը նաև մեր կյանքի արտացոլանքն է. Բագրատ սրբազանԾաղկազարդը խաչելության ճանապարհով ՀԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՂԹԱՆԱԿԻՆ հասնելու դառը և’ ճանապարհն է
10:56 29/03/2026Ծաղկազարդի տոնի առթիվ մանուկների համար Գարեգին Երկրորդն աղոտք հղեց առ Աստված և օրհնեցԹող Աստված իր Աջի հովանու ներքո պահի պահպանի մեր բոլոր զավակներին այսօր և հավիտյան, Ամեն
09:26 29/03/2026Այսօր Հայ Առաքելական եկեղեցու Ծաղկազարդի տոնն էՀիսուս փառքի մեջ անայլայլ և անտարբեր, մտավ տաճար և մաքրեց տաճարը
09:05 29/03/2026Հայաստանում մարտի 29-ի առավոտյան կան բեռնատարների համար փակ և դժվարանցանելի ճանապարհներՍիսիան-«Զանգեր» ավտոճանապարհը փակ է կցորդով բեռնատարների համար
23:19 28/03/2026Սյունիքում քարաթափման հետևանքով ճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելիՄարտի 28-ին, ժամը 18։41-ին Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Լծեն գյուղի վերևի հատվածում՝ ավտոճանապարհին, քարեր են թափվում։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային...
22:14 28/03/2026Ավստրիան ցանկանում է արգելել սոցիալական ցանցերը 14 տարեկանից փոքր երեխաների համարԱվստրիան հայտարարել է 14 տարեկանից փոքր երեխաների կողմից սոցիալական ցանցերի օգտագործումը արգելելու ծրագրերի մասին: BBC-իի հաղորդմամբ, նախաձեռնությունը իշխող կոալիցիայի ներսում երկարատև...
21:35 28/03/2026Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիան ավտոճանապարհը ժամանակավորապես փակ էՄարտի 28-ին՝ ժամը 21:20-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ առատ ձյան, ցածր տեսանելիության և սաստիկ քամու...
19:09 28/03/2026Մենք կարող ենք մտնել եկեղեցի խաղաղության խնդրանքով, բայց դուրս գալ և մեր կյանքում կոնֆլիկտ ու խռովություն ստեղծել. Հայր ՌուբենԱյսօր Նորաբացի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում, Մասյացոտնի թեմի հոգևորականների մասնակցությամբ, կատարվել է Մեծ Պահքի վերջին միասնական ժամերգությունը։ Մասյացոտնի թեմից հայտնում են, որ հավարտ ժամերգության՝...
18:53 28/03/2026Մեծ Պահք. Մարտի 29-ին՝ ԾաղկազարդՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի բարձր տնօրինությամբ Ծաղկազարդը հռչակվել է մանուկների օրհնության օր
18:38 28/03/2026ՑԱԽԱԼ-ը հաստատել է Al-Manar հեռուստաընկերության լրագրողի վրա թիրախային հարձակվելու ու uպшնելnւ փաստըԱյսօր Իսրայելի պաշտպանության ուժերը (ՑԱԽԱԼ)) հաստատել է Al-Manar հեռուստաընկերության լրագրող Ալի Շուայբի վրա թիրախային հարձակումը, ում հետ կարող էր լինել նաև Al Mayadeen մահացած թղթակից Ֆաթիմա...
17:31 28/03/2026Փրկարար ծառայությունից հորդորում են խուճապի չմատնվել. ինչ իրավիճակ է Սյունիքում և Տավուշում առատ տեղումների հետևանքներովՄարտի 28-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ստացվել են ահազանգեր՝ Սյունիքի և Տավուշի մարզերում գետերում ջրի մակարդակի բարձրացման վերաբերյալ։ Ահազանգերի նշված...
17:14 28/03/2026Իսակովի պողոտան ամբողջովին փակվել էր Փաշինյանի ավտոշարասյան ու ՔՊ–ականներին տեղափոխող «ուրախ ավտոբուսների պատճառովԵրևանի Իսակովի պողոտան կաթվածահար վիճակում էր։ Պատճառը՝ Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունն ու ՔՊ–ականներին տեղափոխող «ուրախ ավտոբուսներն» էին։ Ոստիկանները դադարեցրել էին երթևեկությունը, որպեսզի երկու...
17:10 28/03/202625 մլն դոլար Սամվել Կարապետյանի և Կարապետյան ընտանիքի կողմից՝ վեհարանի և հանդիսությունների սրահի կառուցման համար1910 թվականին, Ալեքսանդր Մանթաշովի նվիրատվությամբ կառուցված կաթողիկոսական նստավայրի վերանորոգման մեկնարկը տրվեց մեկ դար անց՝ 2010-ին, ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանի և Կարպետյան ընտանիքի շնորհիվ։
15:51 28/03/2026էս երկու օրվա վարարման ընթացքում հարևանիս այգին ջուրը նորից տարավ․ պատնեշ խոստացան, բայց չկառուցեցին․ Այրում գյուղի բնակիչՍիրտս տապ արած հողս մշակում եմ, 7-8 հատ ծառ ա մնացել․ Այրում գյուղի բնակիչ
15:45 28/03/2026«Կեղտոտ տասնյակը». Ո՞ր մրգերն ու բանջարեղենն են պարունակում ամենաշատ թունաքիմիկատները«Pesticides in Produce 2026» ուղեցույցի համաձայն, որը հիմնված է կառավարության կողմից իրականացված թեստերի վրա, կանաչեղենը (հատկապես սպանախը), ինչպես նաև երեխաների ամենասիրելի մրգերը՝ ելակն ու խաղողը,...
15:02 28/03/2026Հայաստանում գրանցվել է 2-3 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժՍույն թվականի մարտի 28-ին` տեղական ժամանակով ժամը 14:26-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 10։26-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային...
14:35 28/03/2026Սյունիքի ճանապարհներին տեղի են ունեցել քարաթափումներՄարտի 27-28-ը Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել քարաթափումների վերաբերյալ: Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից...
13:32 28/03/2026Թագավորական ընտանիքը փլուզման եզրին է. Էփշտեյնի սկանդալը հասավ արքայադուստր Բեատրիսի ննջարանԲրիտանական թագավորական ընտանիքը կանգնած է հերթական լուրջ փորձության առջև։ Այս անգամ հարվածի տակ են հայտնվել արքայազն Էնդրյուի դուստրերը՝ Բեատրիսն ու Եվգենիան։ Ամերիկացի հանցագործ ֆինանսիստ Ջեֆրի...

12:36 15/08/2024Fire breaks out at house in YerevanA fire broke out at a house in Yerevan’s Erebuni district on Thursday morning. The Rescue Service said its crews were dispatched to the scene just after 7:05am. The fire was put out at around 9am and...
17:45 14/08/2024Geghard Foundation condemns Azerbaijan's anti-Armenian propagandaThe Geghard Scientific-Analytical Foundation on Wednesday issued a statement condemning the latest Azerbaijani campaign against Armenia.
17:15 14/08/2024Armenia's Central Bank issues new silver collector coinsOn August 15, 2024, the Central Bank of Armenia puts into circulation “100th birth anniversary of Charles Aznavour” and “125th birth anniversary of Ervand Kochar” silver collector coins.
16:30 14/08/2024Quake damaged dozens of buildings in Armenian villageThe August 12 earthquake in Armenia's Gegharkunik Province damaged 82 buildings, including homes, a school and a kindergarten, in the village of Yeranos, Interior Ministry spokesperson Narek Sargsyan...
14:32 14/08/2024Pregnant woman gives birth after ambulance crash in Armenian cityA pregnant woman has successfully given birth after an ambulance carrying her was involved in a traffic crash in Armenia’s second largest city of Gyumri on Wednesday morning.
13:05 14/08/2024Ambulance carrying pregnant woman crashes in ArmeniaAn ambulance of Gyumri Medical Center carrying a pregnant woman was involved in a road accident in Gyumri, Armenia, on Wednesday morning.
11:36 14/08/2024Armenian Museum in Jerusalem's Old City reopens amid Holy Land conflictThe Jerusalem Old City’s recently reopened Edward and Helen Mardigian Armenian Museum to preserve 1,700 years of Armenian presence in the Holy Land.
16:06 13/08/2024Fire breaks out at Yerevan landfillA fire broke out at the Nubarashen landfill site on the outskirts of Yerevan late on Monday, opposition members of the Yerevan City Council said.
15:19 13/08/2024Converse Bank joins UN Global Compact InitiativeConverse Bank has joined the UN Global Compact Initiative by confirming its commitment to responsible business and sustainable development.
14:06 13/08/2024Showers, thunderstorms to continue in ArmeniaShowers and thunderstorms combined with strong winds are expected in some parts of Armenia on Tuesday and later this week, except for Wednesday.
13:00 13/08/2024August 13 is International Left Handers DayInternational Left Handers Day is celebrated annually on August 13. The day recognises the uniqueness of left-handed individuals and raises awareness about the challenges they face in a world...
11:33 13/08/2024Measles cases across Europe, including Armenia, continue to surgeMeasles cases across Europe, including Armenia, continue to surge, with the number of measles cases recorded in Armenia this year have already reached the total number of cases reported throughout...
16:06 12/08/2024Quake cracks house walls in Armenian villageThe earthquake that hit Armenia last night caused no destruction in the village of Yeranos in Gegharkunik Province, but left cracks in the walls of some village houses, Yeranos community head Sasha...
15:05 12/08/2024Azeri man injured in mine blast in NakhichevanA landmine explosion occurred in Nakhichevan on Monday, leaving an Azerbaijani man injured. Citing the Prosecutor Prosecutor's Office, the Azeri media reported that a resident of the Sharur district...
14:00 12/08/2024Showers, thunderstorms expected in some parts of ArmeniaShowers and thunderstorms combined with strong winds are expected in some parts of Armenia this week.
13:35 12/08/2024At least 32 killed in floods in northwest IndiaRain fury across north and northwest India claimed at least 32 lives in the last 48 hours as heavy downpours caused landslides, traffic chaos and house collapses.
12:35 12/08/2024Today is Victor Ambartsumian's remembrance dayAugust 12 marks the 28th death anniversary of Victor Ambartsumian, an outstanding Armenian scientist, founder of theoretical astrophysics and national hero in Armenia.
12:00 12/08/2024Ombudsperson: Educated, proactive youth crucial for development of any stateArmenia’s Human Rights Defender Anahit Manasyan issued a congratulatory message on International Youth Day celebrated annually on 12 August.
11:34 12/08/2024Two remain in serious condition after road crash in YerevanTwo persons hospitalized following a major road traffic crash in Yerevan on Sunday remain in serious but stable condition, the health authorities report.
11:02 12/08/2024Magnitude 4.2 earthquake hits ArmeniaA magnitude 4.2 earthquake struck near an Armenian village last night. The quake was 9 km northwest of the town of Martuni and at a depth of 10 km, the Rescue Service of the Armenian Interior...