08:15 26/03/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ կլինենՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:09 25/03/2026Ավինյանը պոռոտախոսում էր մեկ տարի առաջ, թե մշակույթի ակադեմիա են սարքելու այստեղ. Գեղամ ՄանուկյանԿանազի մշակույթի պալատը վերածվում է մոխրակույտի
21:37 25/03/2026Հարակից 2 շենքերի բնակիչները տարհանվել են. Նարեկ ՍարգսյանՇենքը գրեթե ամբողջությամբ այրվել է
21:23 25/03/2026«Կանազ» մշակույթի տան հրդեհը մեկուսացվել է, նախնական տվյալներով տուժածներ չկան. ՆԳՆ ՓԾՀայտարարվել է «Թիվ 3 կանչ»
20:41 25/03/2026Վարդենյաց լեռնանցքում թույլ ձնախառն անձրև է տեղումՄարտի 25-ին՝ ժամը 20:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Վարդենյաց լեռնանցքում թույլ ձնախառն...
20:17 25/03/2026Հայտարարվել է «Թիվ 3 կանչ»․ ՆԳՆ-ն՝ «Կանազ» մշակույթի տան հրդեհի մասինՄարտի 25-ին, ժամը 19։12-ին ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ազատության պողոտայում գտնվող շինություններից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ...
19:33 25/03/2026«Այրվում է Ազատության պողոտայի շենքերից մեկը, հրդեհը «կասկածելի» է․ ահազանգԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանն իր էջում ահազանգում է․ «Այրվում է Ազատության պողոտայի շենքերից մեկը։ Շենքը լքված էր, հրդեհն էլ շատ «կասկածելի է»…»։
17:56 25/03/20262000 տարվա հաստատություն եկեղեցին չի կարող ինչ-որ պատահական մարդկանց գործողությունների հետևանքով ոչնչացվել, կազմալուծվել. Արշակ Սրբազան«Պատկերացրեք՝ 2018 թվականին քրեական գործ է հարուցվել, որպես վկա հարցաքննվել եմ, հետո կարճվել է, 2025 թվականին վերստին բացվել է այդ քրեական գործն ու պարզվել՝ մեղադրյալը ես եմ։ Դա ուղեկցվել է եկեղեցու...
17:43 25/03/2026Իմ մղձավանջային երազներում անգամ չէի կարող պատկերացնել, որ իրենք կհայտնվեն նման իրավիճակում. Արշակ Սրբազանը՝ Փաշինյանին միացած հոգևորականների մասին«Համոզված եմ՝ իրենք էլ այդպիսի ապագա իրենց չէին կարող կանխագուշակել»։
16:28 25/03/2026Փոքրերի սպանության գործերը հերքելով ու լայքելովՍա կրկնեմ՝ ամեն օր զարմացնում եք, պնդելով, թե փաշինյան նիկոլը իր խոսքով, իսկ հականիկոլական թեկնածուները՝ այն ամեն անգամ, շատ...
15:15 25/03/2026Սննդաբանը բացատրել է, թե ինչպես ճիշտ խմել առավոտյան առաջին բաժակ սուրճըՇատերն իրենց առավոտը սկսում են մի բաժակ անուշաբույր սուրճով, բայց ոչ բոլորն են դրանից օգուտ քաղում: Դիետոլոգ և սննդաբան Սոֆիա Կովանովան aif.ru-ին տված հարցազրույցում բացատրել է, թե ինչպես ճիշտ...
15:03 25/03/2026Վիզաների «իտալական մաֆիա՞». Տուրիստական ընկերությունները լուրջ խնդիրների են բախվում«Պետական մարմինները չեն օգնում, դեսպանատունը տոտալ արհամարհում է քաղաքացիների իրավունքները։ Ստացվում է մի տեսակ «իտալական մաֆիա», որտեղ անում են այն, ինչ ուզում են։ Սա խայտառակություն է»,-...
14:40 25/03/2026Ցինիզմ և ծաղր․ Արփինե Հովհաննիսյանը` «Վեոլիա ջուր»-ի վերաբերյալ հանձնաժողովի որոշման մասին«Ցինիզմ և ծաղր։ Հենց այսպես կարելի է որակել Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի որոշումը՝ «Վեոլիա Ջուր» ընկերության նկատմամբ վարույթ չհարուցելու վերաբերյալ։ Ակնհայտ է, որ սրա...
14:34 25/03/2026Մոլում հրդեհի մասին տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը. ՆԳՆՍոցցանցում և լրատվական կայքերում տեսանյութ է տարածվում, թե իբր Երևանի մոլերից մեկում հրդեհ է։ ՆԳ նախարարությունը հայտնում է, որ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը։
13:47 25/03/2026ՀՀ քաղաքացին և սպառողը մնացել են «Վեոլիա Ջուր» ընկերության դեմ մեն-մենակ. Թագուհի ԹովմասյանՈւնենք կառավարության միջամտություն, որը բովանդակային առումով ոչ մի արդյունք չի տալիս
09:21 25/03/2026Արտառոց դեպք Իտալիայում. որակազրկված մարզիչը մարզադաշտ է մտել՝ ձևանալով քահանա․ ArmsportԻտալական ֆուտբոլի 9-րդ դիվիզիոնում զավեշտալի և արտառոց միջադեպ է գրանցվել։ Տարածաշրջանային առաջնության «Գալյանյանո» — «Ունիոն Մուլացանո» հանդիպման ժամանակ հյուրերի գլխավոր մարզիչ Մատեո Չիչերին, որը...
09:03 25/03/2026Ջերմաստիճանն այսօր ցերեկը կնվազիԵրևանում մարտի 25-28-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև։ Մարտի -ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում մարտի 25-28-ին շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ,...
21:39 24/03/2026Խոշոր ավտովթար Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհի երկրորդ թունելումՓրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել գազաբալոնի փականը և քաղաքացիների հետ ուղղել ավտոմեքենան
20:13 24/03/2026Երբ երեխայի առողջությունը կախված է քաղաքացիությունից«Հետքը» գրում է․ «Արմեն Հայրապետյանը մարտի 21-ին իր 2 տարեկան 8 ամսական որդուն տարել է Երևանի թիվ 19 պոլիկլինիկա՝ բժշկական ստուգման։ Երեխան մի քանի օր հազում և ջերմում էր։ Հերթապահ բժիշկը...

13:12 30/09/2025Глава Генштаба ВС Армении Эдвард Асрян принял родственников пропавших без вести военнослужащихНачальник Генерального штаба ВС Армении Эдвард Асрян принял 29 сентября родственников пропавших без вести военнослужащих, проводивших акцию протеста у административного комплекса министерства обороны.
12:07 30/09/2025Самая крупная за последние три месяца магнитная буря началась на ЗемлеСамая крупная за последние три месяца магнитная буря началась на Земле, сообщил РИА Новости руководитель Лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований (ИКИ) РАН Сергей Богачев.
11:47 30/09/2025Девять пожарных расчетов боролись с огнем на улице Пушкина в центре Еревана29 сентября в 22:26 в Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о пожаре в одном из зданий на улице Пушкина в центре Еревана.
17:49 29/09/2025Архиепископ Натан Ованнисян: Вся «вина» архиепископа Микаела Аджапахяна в том, что он – священнослужитель ААЦ«Все мы стали свидетелями осуществления «реального правосудия» в «реальной Армении». Вновь с болью констатирую – «правосудие», осуществляемое в созданной реальным автократическим режимом атмосфере...
15:15 29/09/2025Более 20,2 млн лайков набрал свадебный пост Селены Гомес, которая вчера вышла замуж за Бенни БланкоАктриса, певица Селена Гомес и музыкальный продюсер Бенни Бланко поженились в субботу, 27 сентября, в Калифорнии, согласно сообщениям пары в Instagram.
15:02 29/09/2025Ни одного результата за 5 лет: родители пропавших без вести военных обвиняют власти в бездействииОбстановка у входа в административный комплекс министерства обороны Армении, где собрались родные пропавших без вести военнослужащих, напряженная.
14:28 29/09/2025Напряженная ситуация у Минобороны Армении: между родственниками пропавших солдат и военной полицией произошла потасовкаОбстановка у входа в административный комплекс министерства обороны Армении, где собрались родные пропавших без вести военнослужащих, напряженная.
13:25 29/09/2025В селе Мармарик перевернулся автокран, погиб водитель28-го сентября в 19:27 в Котайкский областной центр кризисного управления был получен звонок о том, что в селе Мармарик перевернулся кран, в кабине находится застрявший гражданин, необходима помощь...
13:23 29/09/202520 участников похода заблудились в лесу в Тавуше: спасатели пришли на помощьНакануне, 28 сентября, в 20:47, в центр кризисного управления Тавушского областного спасательного управления поступил сигнал о том, что в лесу села Техут, при спуске с горы Димац, заблудилась группа...
12:26 29/09/2025Сотни людей пришли проститься с Тиграном КеосаяномВ Москве в Армянской церкви на Олимпийском проспекте состоялась гражданская панихида по режиссеру Тиграну Кеосаяну, пишет ТАСС.
12:02 29/09/2025В Индии супруги решили развестись из-за враждующих домашних животныхСемейная пара из Индии решила развестись, так как их домашние животные не поладили между собой. Необычное дело поступило в суд города Бхопал, передает МИР 24. Молодые люди сыграли свадьбу в декабре...
11:59 29/09/2025Праздники Армянской церкви: 29 сентября в календареСегодня, 29 сентября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Давида Двинского и свидетелей Ламвеуса и Ламвелии. Об этом напоминает Qahana.am. Св. Давид Двинский был замучен в...
16:11 27/09/2025Сегодня в Армении похолодает на 3-5 градусовДнем 27-го и 30-го сентября, ночью 28-го, ночью и после полудня 1-2 октября в отдельных регионах Армении прогнозируются дожди.
15:53 27/09/2025В Армянской церкви в Москве в воскресенье пройдет церемония прощания с Тиграном КеосаяномПрощание с режиссером, теле- и радиоведущим Тиграном Кеосаяном пройдет 28 сентября в Москве. «Много людей пишут о возможности попрощаться. <...> Те, кто не знал Тиграна лично и все же любит его и...
15:49 27/09/2025Ровно два года в плену: сын Рубена Варданяна о судьбе отца и армянских пленных в БакуРовно два года назад в этот день, 27 сентября 2023 года, во время насильственного перемещения тысяч арцахских армян в Армению азербайджанские власти задержали известного филантропа и гуманитарного...
13:10 27/09/2025Арцах. Пять лет спустя: от 44-дневной войны к Исходу5 лет назад в этот день, 27 сентября 2020 года, Азербайджан при непосредственном участии своих союзников – Турции и иностранных боевиков-террористов и джихадистов – развязал широкомасштабную войну...
11:47 27/09/2025Праздники Армянской церкви: 27 сентября в календареСегодня, 27 сентября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Георгия Победоносца, Адокта и Романа Сладкопевца. Св. Георгий был выходцем из кападокийской христианской семьи. Будучи...
16:33 26/09/2025Днем 27 сентября температура воздуха в Армении понизится на 3-5 градусовДнем 26-го и 30-го сентября в отдельных областях Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы.
15:29 26/09/2025Жена Гарика Мартиросяна: В Армении нет времен года, в Армении всегда лето!Супруга шоумена, юмориста и телеведущего, одного из создателей шоу Comedy Club Гарика Мартиросяна – писательница Жанна Левина-Мартиросян – в своем Instagram опубликовала фото из Еревана и...
12:59 26/09/2025Рубен Рубинян и Гегам Назарян предлагают провозгласить 27 января «Днем памяти и преклонения»Вице-спикер НС Армении, депутат от фракции партии власти «Гражданский договор» Рубен Рубинян и независимый депутат Гегам Назарян вводят в обращение проект закона о провозглашении 27 января «Днем...