08:15 26/03/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ կլինենՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:09 25/03/2026Ավինյանը պոռոտախոսում էր մեկ տարի առաջ, թե մշակույթի ակադեմիա են սարքելու այստեղ. Գեղամ ՄանուկյանԿանազի մշակույթի պալատը վերածվում է մոխրակույտի
21:37 25/03/2026Հարակից 2 շենքերի բնակիչները տարհանվել են. Նարեկ ՍարգսյանՇենքը գրեթե ամբողջությամբ այրվել է
21:23 25/03/2026«Կանազ» մշակույթի տան հրդեհը մեկուսացվել է, նախնական տվյալներով տուժածներ չկան. ՆԳՆ ՓԾՀայտարարվել է «Թիվ 3 կանչ»
20:41 25/03/2026Վարդենյաց լեռնանցքում թույլ ձնախառն անձրև է տեղումՄարտի 25-ին՝ ժամը 20:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Վարդենյաց լեռնանցքում թույլ ձնախառն...
20:17 25/03/2026Հայտարարվել է «Թիվ 3 կանչ»․ ՆԳՆ-ն՝ «Կանազ» մշակույթի տան հրդեհի մասինՄարտի 25-ին, ժամը 19։12-ին ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ազատության պողոտայում գտնվող շինություններից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ...
19:33 25/03/2026«Այրվում է Ազատության պողոտայի շենքերից մեկը, հրդեհը «կասկածելի» է․ ահազանգԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանն իր էջում ահազանգում է․ «Այրվում է Ազատության պողոտայի շենքերից մեկը։ Շենքը լքված էր, հրդեհն էլ շատ «կասկածելի է»…»։
17:56 25/03/20262000 տարվա հաստատություն եկեղեցին չի կարող ինչ-որ պատահական մարդկանց գործողությունների հետևանքով ոչնչացվել, կազմալուծվել. Արշակ Սրբազան«Պատկերացրեք՝ 2018 թվականին քրեական գործ է հարուցվել, որպես վկա հարցաքննվել եմ, հետո կարճվել է, 2025 թվականին վերստին բացվել է այդ քրեական գործն ու պարզվել՝ մեղադրյալը ես եմ։ Դա ուղեկցվել է եկեղեցու...
17:43 25/03/2026Իմ մղձավանջային երազներում անգամ չէի կարող պատկերացնել, որ իրենք կհայտնվեն նման իրավիճակում. Արշակ Սրբազանը՝ Փաշինյանին միացած հոգևորականների մասին«Համոզված եմ՝ իրենք էլ այդպիսի ապագա իրենց չէին կարող կանխագուշակել»։
16:28 25/03/2026Փոքրերի սպանության գործերը հերքելով ու լայքելովՍա կրկնեմ՝ ամեն օր զարմացնում եք, պնդելով, թե փաշինյան նիկոլը իր խոսքով, իսկ հականիկոլական թեկնածուները՝ այն ամեն անգամ, շատ...
15:15 25/03/2026Սննդաբանը բացատրել է, թե ինչպես ճիշտ խմել առավոտյան առաջին բաժակ սուրճըՇատերն իրենց առավոտը սկսում են մի բաժակ անուշաբույր սուրճով, բայց ոչ բոլորն են դրանից օգուտ քաղում: Դիետոլոգ և սննդաբան Սոֆիա Կովանովան aif.ru-ին տված հարցազրույցում բացատրել է, թե ինչպես ճիշտ...
15:03 25/03/2026Վիզաների «իտալական մաֆիա՞». Տուրիստական ընկերությունները լուրջ խնդիրների են բախվում«Պետական մարմինները չեն օգնում, դեսպանատունը տոտալ արհամարհում է քաղաքացիների իրավունքները։ Ստացվում է մի տեսակ «իտալական մաֆիա», որտեղ անում են այն, ինչ ուզում են։ Սա խայտառակություն է»,-...
14:40 25/03/2026Ցինիզմ և ծաղր․ Արփինե Հովհաննիսյանը` «Վեոլիա ջուր»-ի վերաբերյալ հանձնաժողովի որոշման մասին«Ցինիզմ և ծաղր։ Հենց այսպես կարելի է որակել Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի որոշումը՝ «Վեոլիա Ջուր» ընկերության նկատմամբ վարույթ չհարուցելու վերաբերյալ։ Ակնհայտ է, որ սրա...
14:34 25/03/2026Մոլում հրդեհի մասին տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը. ՆԳՆՍոցցանցում և լրատվական կայքերում տեսանյութ է տարածվում, թե իբր Երևանի մոլերից մեկում հրդեհ է։ ՆԳ նախարարությունը հայտնում է, որ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը։
13:47 25/03/2026ՀՀ քաղաքացին և սպառողը մնացել են «Վեոլիա Ջուր» ընկերության դեմ մեն-մենակ. Թագուհի ԹովմասյանՈւնենք կառավարության միջամտություն, որը բովանդակային առումով ոչ մի արդյունք չի տալիս
09:21 25/03/2026Արտառոց դեպք Իտալիայում. որակազրկված մարզիչը մարզադաշտ է մտել՝ ձևանալով քահանա․ ArmsportԻտալական ֆուտբոլի 9-րդ դիվիզիոնում զավեշտալի և արտառոց միջադեպ է գրանցվել։ Տարածաշրջանային առաջնության «Գալյանյանո» — «Ունիոն Մուլացանո» հանդիպման ժամանակ հյուրերի գլխավոր մարզիչ Մատեո Չիչերին, որը...
09:03 25/03/2026Ջերմաստիճանն այսօր ցերեկը կնվազիԵրևանում մարտի 25-28-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև։ Մարտի -ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում մարտի 25-28-ին շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ,...
21:39 24/03/2026Խոշոր ավտովթար Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհի երկրորդ թունելումՓրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել գազաբալոնի փականը և քաղաքացիների հետ ուղղել ավտոմեքենան
20:13 24/03/2026Երբ երեխայի առողջությունը կախված է քաղաքացիությունից«Հետքը» գրում է․ «Արմեն Հայրապետյանը մարտի 21-ին իր 2 տարեկան 8 ամսական որդուն տարել է Երևանի թիվ 19 պոլիկլինիկա՝ բժշկական ստուգման։ Երեխան մի քանի օր հազում և ջերմում էր։ Հերթապահ բժիշկը...

13:33 31/07/2024Showers, thunderstorms expected in next few daysShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected in some parts of Armenia on Wednesday and in the next few days.
15:06 30/07/2024Angelina Jolie and Brad Pitt’s son taken to hospital after e-bike accidentPax Jolie-Pitt, the son of Angelina Jolie and Brad Pitt, has sustained injuries in a bike accident, The Independent reports.
14:06 30/07/2024Dozens of patients evacuated as fire breaks out outside Yerevan hospitalA fire broke out in the courtyard of a medical center in Yerevan on Monday evening, the Rescue Service reported.
13:36 30/07/2024Armenian, Turkish special envoys arrive at border checkpointThe special representatives from Armenia and Turkey on the normalization of bilateral relations, Ruben Rubinyan and Serdar Kilic, will hold their 5th meeting on Tuesday.
17:03 29/07/2024Olympic triathlon: River Seine pollution forces scrapping of trainingPollution in the River Seine has forced the cancellation of Monday's swimming training for Olympic triathletes in Paris, BBC Sport reports.
16:13 29/07/2024Most of Snoop Dogg's Yerevan concert tickets refundedMost of the tickets for Snoop Dogg’s postponed Yerevan show have been refunded, Doping Creative Agency CEO Hayk Simonyan told Sputnik Armenia on Monday.
15:15 29/07/2024Dozens feared injured after passenger train derails in southern RussiaUp to 100 people were feared injured on Monday when a passenger train derailed in Russia's southern Volgograd region, Reuters reported, citing Russian news agencies.
14:56 29/07/2024Holy Struggle movement announces gathering in central YerevanThe Holy Struggle movement announced a gathering in the courtyard of St. Anna Church in central Yerevan on Monday evening. The protest movement leader, Archbishop Bagrat Galstanyan, will sum up his...
13:26 29/07/2024Lightning causes fire in Armenian forestLightning caused a small fire in Armenia’s Khosrov Forest State Reserve on Sunday. The Rescue Service of Armenia’s Interior Ministry said a tree in the forest caught fire after a lightning strike....
11:30 29/07/2024Alexis Ohanian supports Armenian athletes at Paris OlympicsReddit co-founder Alexis Ohanian visited the Olympic Village in Paris to express support for the Armenian athletes competing at the 2024 Summer Olympics.
11:15 29/07/2024Armenia denies Azeri reports of reconnaissance flightsThe Armenian Defense Ministry on Monday rejected the Azerbaijani allegations of reconnaissance flights by an Armenian army quadcopter in the border area.
11:00 29/07/2024July 29 marks International Tiger DayInternational Tiger Day 2024, also called as the Global Tiger Day 2024, is observed every year on July 29 to raise awareness about the magnificent but endangered animal.
16:00 27/07/2024Kevin Spacey's Baltimore condo sold at auction after foreclosureKevin Spacey’s $5.6 million waterfront condominium in Baltimore has been sold at auction amid the disgraced actor’s financial struggles following a slew of sexual misconduct allegations, AP reported.
15:36 27/07/2024Armenian government spent $50 mln on campaign against Holy Struggle, leader saysThe Armenian government has spent about $50 million on a hate propaganda against the Holy Struggle movement, its leader Archbishop Bagrat Galstanyan said, citing some sources.
14:30 27/07/2024Rain, thunderstorms forecast for the weekendRain and thunderstorms coupled with strong winds are expected in most parts of Armenia over the weekend and overnight Monday.
14:06 27/07/2024South Korea mistakenly introduced as North Korea at Paris OlympicsOlympic organisers have issued a "deep apology" after South Korea's athletes were mistakenly introduced as North Korea at the opening ceremony in Paris, BBC News reported.
13:46 27/07/2024Armenian protest leader meets with people in VaykArchbishop Bagrat Galstanyan, the leader of the Holy Struggle movement, on Saturday met with his supporters in the town of Vayk as part of a trip to Vayots Dzor Province.
11:36 27/07/2024Archbishop Bagrat makes a stop in TigranashenArchbishop Bagrat Galstanyan, the leader of the Holy Struggle movement, made a stop in the village of Tigranashen during his journey to Vayots Dzor Province on Saturday.
11:15 27/07/2024Celine Dion makes stirring comeback at Paris OlympicsCeline Dion has returned to the stage for the first time since revealing a serious health condition, delivering a typical powerhouse performance at the Paris Olympics opening ceremony, BBC News...
16:36 26/07/2024Artsakh family resettled in Armenia welcomes 9th childThe family of Arturik and Lianna Grigoryan, who were forcibly displaced from Artsakh and resettled in Armenia’s Gegharkunik Province, welcomed their ninth child on Wednesday.