17:40 24/03/2026Պատերшզմ բերողն էլ եք դուք, ձեր ասած՝ սեպտեմբերի պատերшզմ բերողն էլ դուք կլինեք. Իսրայելյան«Մարդիկ Արցախի անունը տալով, զոհված տղերքի արյունով եկել են իշխանության, այսօր հրաժարվում են Արցախից, հրաժարվում են Արցախի ժողովրդի իրավունքից»,- ԱԺ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց արցախցի...
17:29 24/03/2026Մարտունիում կինը գլորվել է սարից ու հայտնվել ձորումԱյսօր՝ մարտի 24-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 13:20-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Ճամբարակի...
16:24 24/03/20266 տարի սպասել ենք իմանալու՝ ովքեր են մեր երեխաների զnhվելnւ մեղավորները, մել էլ իմանում ենք՝ զեկույցը գաղտնիացվել է. Արսեն Ղուկասյան«Այսքան տարի սպասել ենք եզրակացությանը, քանի որ մեզ խոստացել էին եզրակացությունը լինելու դեպքում իմանալու ենք բոլոր մեղավորների անուններն, ու նրանք էլ ստանալու են իրենց պատիժը։ Մեկ էլ իմանում ենք՝...
15:52 24/03/2026Հրապարակեք 44-օրյայի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի զեկույցը, բացահայտեք պատերազմի պատասխանատուներին. Ակցիա ԱԺ դիմացՄի խումբ հասարակական գործիչներ, զոհված ու անհետ կորած զինծառայողների հարազատներ հավաքվել են ԱԺ դիմաց՝ պահանջելով հանրայնացնել 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի զեկույցը։...
15:08 24/03/2026Հայաստանում գրանցվել է 3-4 բալանոց երկրաշարժԵրկրաշարժը զգացվել է՝ Գեղարքունիքի մարզի Զոլաքար և Մադինա գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:
14:21 24/03/2026Երևան-Գյումրի ճանապարհին այրվել է ավտոմեքենա, վարորդը և ուղևորը հոսպիտալացվել ենՄարտի 24-ին, ժամը 11։28-ին Արագածոտնի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին՝ Մուղնի թաղամասի մոտակայքում, այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է մեկնել...
12:32 24/03/2026Դեպրեսիայի դեմ պայքարի օրն էԱմեն տարի մարտի 24-ին նշվում է Դեպրեսիայի դեմ պայքարի միջազգային օրը։ Դրա նպատակն է հնարավորինս շատ մարդկանց ուշադրություն հրավիրել մարդկանց հոգեկան առողջության խնդիրներին։ Դեպրեսիան առաջացել է...
12:29 24/03/2026Ինձ մոտ երբեք այն միտքը չի եղել, որ սա վերջն է, շատ ծանր է, բայց պետք չէ ընկճվել. Հրանտ Թոխատյանը՝ հիվանդության ու բուժման մասին«Այն, ինչ որ ես այսօր ինձնից ներկայացնում եմ, այնպես, ինչպես զգում եմ ինձ հիմա, իմ առողջական վիճակը, դա իմ երեխաների շնորհիվ է։ Այն, ինչ իրենք արեցին այս 2,5-3 տարվա ընթացքում...
09:50 24/03/2026Նախարարությունների միավորման մասին լուրը կեղծ է. Նվեր ԿոստանյանԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մամուլի քարտուղար Նվեր Կոստանյանը հերքում է մամուլում տարածված այն տեղեկատվությունը, թե ներկայումս քննարկվում է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի ու...
09:36 24/03/2026Ննջեցյալ ունեցողները Զատկին ձու ներկե՞ն, թե՞ ոչՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը պատասխանում է Զատկի հետ կապված ամենահաճախ հնչող հարցերից մի քանիսին.
09:26 24/03/2026Քարաթափման հետևանքով Սիսիան-Լծեն-Տաթև ճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելիՄարտի 23-ին, ժամը 18։45-ին Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել քարաթափում․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է...
07:52 24/03/2026Այսօր տեղումներ չեն լինիԵրևանում մարտի 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 25-28-ին սպասվում է կարճատև անձրև, հնարավոր է նաև ամպրոպ։ Հանրապետության տարածքում մարտի 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի...
07:48 24/03/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ կլինենՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
19:59 23/03/2026«Դիտարկելով այսօր՝ պաշտպանում ենք վաղը»․Ինչո՞ւ են մեզ անհրաժեշտ դիտարկումները«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»» ՊՈԱԿ-ը ներկայացնում է, թե ինչո՞ւ են մեզ անհրաժեշտ դիտարկումները։ «Եղանակն անձնագիր չունի, կլիման սահմաններ չի ճանաչում, իսկ ջուրը կապում է մեզ...
19:46 23/03/2026Վարդենյաց լեռնանցքում թույլ ձյուն է տեղում, իսկ Սևանի տարածաշրջանում՝ ձնախառն անձրևՄարտի 23-ին՝ ժամը 19:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:35 23/03/2026Ահաբեկության կեղծ հաղորդում Իլիա II-ի հուղարկավորությունից առաջՊետական անվտանգության ծառայությունը հաղորդել է, որ կիրակի օրը՝ մարտի 22-ին, Սամեբա տաճարում Իլիա II-ի հոգեհանգստի և հուղարկավորության ընթացքում, «ահաբեկությունների» վերաբերյալ երկու կեղծ, անանուն...
16:19 23/03/2026Մարգարիտա Սիմոնյանը հայտնել է, որ իր երեխան անբուժելի հիվանդություն ունիԵրբ Տիգրանը կոմայի մեջ է ընկել, պարզ է դարձել, որ մեր երեխաներից մեկը շատ ծանր հիվանդ է
15:43 23/03/2026Սարալանջի պողոտան 90 օրով փակ կլինիԱպրիլի 3-ից 90 օրացուցային օրով կփակվի Արաբկիր վարչական շրջանի Սարալանջի պողոտա՝ Ա.Ավետիսյան - Վ.Փափազյան փողոցների հատման խաչմերուկը Վաղարշյան - Ա.Ավետիսյան փողոցների հատման խաչմերուկին միացնող...

15:15 26/07/2024Armenian family of three killed in car crashA family of three was killed in a car crash in Armenia early on Friday. The family was travelling along the Gyumri-Vanadzor highway when their vehicle collided with another car shortly after...
14:30 26/07/2024Temperatures to drop in ArmeniaRain and thunderstorms coupled with strong winds are expected in Armenia on Friday and in the next three days.
12:36 26/07/2024Armenia's 'dragon stones' inscribed on UNESCO World Heritage Tentative ListThe Vishaps (dragon stones) and the Cultural Landscape of Tirinkatar in Armenia has been inscribed on the UNESCO World Heritage Tentative List.
11:34 26/07/2024Armenian journalistic organizations decry Azeri 'media forum' in ShushiArmenian journalistic organizations on Tuesday issued the following statement on the "Global Media Forum" held in the Artsakh town of Shushi: "Azerbaijan, occupying the lowest places in...
13:34 25/07/2024Japan's population falls for 15th straight year with record low birthsJapan’s total population declined for the 15th straight year in 2023, dropping by more than a half-million people as the population ages and births remain low, the Associated Press reported.
12:06 25/07/2024It's flowering period of Nuphar luteaIt is the flowering period of Nuphar lutea at Armenia's Lake Arpi National Park. The yellow water-lily is included in the Red Book of Plants as critically endangered. The video below was made by the...
11:30 25/07/2024Armenian church leader meets with young pilgrims of Eastern DioceseHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, on Wednesday received members of the senior group of the Church-loving Youth Unions of the Eastern Diocese of the Armenian...
14:34 24/07/2024China's Fujian to halt passenger trains due to approaching typhoonEast China's Fujian Province has announced the suspension of all its passenger train services on Thursday and some on Friday due to the approaching Typhoon Gaemi, Xinhua reported on Wednesday, citing...
13:30 24/07/2024July 24 marks International Self-Care DayJuly 24 marks International Self-Care Day, an annual opportunity to put a spotlight on self-care and the benefits effective self-care can bring to both individuals and healthcare systems as a vital...
13:05 24/07/2024Armenian opera singer Anna Nshanyan dies in U.S.Armenian soprano Anna Nshanyan, who made a major contribution to the Armenian National Academic Theater of Opera and Ballet with many years of activity, passed away untimely in the United States, the...
11:55 24/07/2024Armenian Embassy in India hosts exhibition on Ajanta cave muralsThe Armenian Embassy in India, in collaboration with the Foreign Ministries of Armenia and India and the Permanent Delegation of Armenia to UNESCO, on Tuesday organized a side event exhibition titled...
11:15 24/07/2024Passenger plane crashes during takeoff in NepalA passenger plane carrying 19 people has crashed during takeoff from Nepal’s capital, Kathmandu, The Independent reported.
18:00 23/07/2024First-ever satellite sensor installed on lesser spotted eagle in ArmeniaThe branch of German Nature Protection Union (NABU) in Armenia has installed a satellite sensor on the lesser spotted eagle as part of its study of birds of prey for the first time in the country.
17:06 23/07/2024Caucasian leopard caught on camera in Armenian reserveThe Caucasian leopard has again been captured on camera in Armenia's Khosrov Forest State Reserve. A video of the leopard was posted on social media on Tuesday. The leopard is the most critically...
13:35 23/07/2024Armenian church commemorates 12 minor prophetsThe Armenian Apostolic Church on Tuesday commemorates the twelve minor prophets – Sts. Hosea, Joel, Amos, Obadiah, Jonah, Micah, Nahum, Habakkuk, Zephaniah, Haggai, Zechariah and Malachi, Qahana.am...
16:04 22/07/2024Temperatures to hit 34C in YerevanShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected in some parts of Armenia on Monday and in the next four days.
14:36 22/07/2024Armenian church commemorates the MaccabeesThe Armenian Apostolic Church on Monday commemorates the Maccabees, Sts. Eleazar the Priest, Shamuna and her seven sons, Qahana.am reports. In the second century BC, Judea was under the rule of the...
12:57 22/07/2024Quake in Georgia sends tremors to ArmeniaA magnitude 4.8 earthquake struck Georgia on Monday. The quake was 36 km southeast of the town of Gurjaani and at a depth of 10 km, the Rescue Service of the Armenian Interior Ministry reported....
17:17 20/07/2024Reporter beaten up at Yerevan protest accuses Pashinyan of 'political immorality'Famous journalist and political analyst Abraham Gasparyan, who was brutally beaten by police officers at a protest outside the Armenian parliament on June 12, accused Prime Minister Nikol Pashinyan...
16:35 20/07/2024Kim Kardashian opens up about son's rare skin conditionKim Kardashian is opening up about a family health battle. "The Kardashians" star revealed that one of her and ex-husband Kanye West's sons has been diagnosed with vitiligo, a rare skin disorder that...