17:40 24/03/2026Պատերшզմ բերողն էլ եք դուք, ձեր ասած՝ սեպտեմբերի պատերшզմ բերողն էլ դուք կլինեք. Իսրայելյան«Մարդիկ Արցախի անունը տալով, զոհված տղերքի արյունով եկել են իշխանության, այսօր հրաժարվում են Արցախից, հրաժարվում են Արցախի ժողովրդի իրավունքից»,- ԱԺ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց արցախցի...
17:29 24/03/2026Մարտունիում կինը գլորվել է սարից ու հայտնվել ձորումԱյսօր՝ մարտի 24-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 13:20-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Ճամբարակի...
16:24 24/03/20266 տարի սպասել ենք իմանալու՝ ովքեր են մեր երեխաների զnhվելnւ մեղավորները, մել էլ իմանում ենք՝ զեկույցը գաղտնիացվել է. Արսեն Ղուկասյան«Այսքան տարի սպասել ենք եզրակացությանը, քանի որ մեզ խոստացել էին եզրակացությունը լինելու դեպքում իմանալու ենք բոլոր մեղավորների անուններն, ու նրանք էլ ստանալու են իրենց պատիժը։ Մեկ էլ իմանում ենք՝...
15:52 24/03/2026Հրապարակեք 44-օրյայի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի զեկույցը, բացահայտեք պատերազմի պատասխանատուներին. Ակցիա ԱԺ դիմացՄի խումբ հասարակական գործիչներ, զոհված ու անհետ կորած զինծառայողների հարազատներ հավաքվել են ԱԺ դիմաց՝ պահանջելով հանրայնացնել 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի զեկույցը։...
15:08 24/03/2026Հայաստանում գրանցվել է 3-4 բալանոց երկրաշարժԵրկրաշարժը զգացվել է՝ Գեղարքունիքի մարզի Զոլաքար և Մադինա գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:
14:21 24/03/2026Երևան-Գյումրի ճանապարհին այրվել է ավտոմեքենա, վարորդը և ուղևորը հոսպիտալացվել ենՄարտի 24-ին, ժամը 11։28-ին Արագածոտնի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին՝ Մուղնի թաղամասի մոտակայքում, այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է մեկնել...
12:32 24/03/2026Դեպրեսիայի դեմ պայքարի օրն էԱմեն տարի մարտի 24-ին նշվում է Դեպրեսիայի դեմ պայքարի միջազգային օրը։ Դրա նպատակն է հնարավորինս շատ մարդկանց ուշադրություն հրավիրել մարդկանց հոգեկան առողջության խնդիրներին։ Դեպրեսիան առաջացել է...
12:29 24/03/2026Ինձ մոտ երբեք այն միտքը չի եղել, որ սա վերջն է, շատ ծանր է, բայց պետք չէ ընկճվել. Հրանտ Թոխատյանը՝ հիվանդության ու բուժման մասին«Այն, ինչ որ ես այսօր ինձնից ներկայացնում եմ, այնպես, ինչպես զգում եմ ինձ հիմա, իմ առողջական վիճակը, դա իմ երեխաների շնորհիվ է։ Այն, ինչ իրենք արեցին այս 2,5-3 տարվա ընթացքում...
09:50 24/03/2026Նախարարությունների միավորման մասին լուրը կեղծ է. Նվեր ԿոստանյանԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մամուլի քարտուղար Նվեր Կոստանյանը հերքում է մամուլում տարածված այն տեղեկատվությունը, թե ներկայումս քննարկվում է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի ու...
09:36 24/03/2026Ննջեցյալ ունեցողները Զատկին ձու ներկե՞ն, թե՞ ոչՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը պատասխանում է Զատկի հետ կապված ամենահաճախ հնչող հարցերից մի քանիսին.
09:26 24/03/2026Քարաթափման հետևանքով Սիսիան-Լծեն-Տաթև ճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելիՄարտի 23-ին, ժամը 18։45-ին Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել քարաթափում․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է...
07:52 24/03/2026Այսօր տեղումներ չեն լինիԵրևանում մարտի 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 25-28-ին սպասվում է կարճատև անձրև, հնարավոր է նաև ամպրոպ։ Հանրապետության տարածքում մարտի 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի...
07:48 24/03/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ կլինենՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
19:59 23/03/2026«Դիտարկելով այսօր՝ պաշտպանում ենք վաղը»․Ինչո՞ւ են մեզ անհրաժեշտ դիտարկումները«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»» ՊՈԱԿ-ը ներկայացնում է, թե ինչո՞ւ են մեզ անհրաժեշտ դիտարկումները։ «Եղանակն անձնագիր չունի, կլիման սահմաններ չի ճանաչում, իսկ ջուրը կապում է մեզ...
19:46 23/03/2026Վարդենյաց լեռնանցքում թույլ ձյուն է տեղում, իսկ Սևանի տարածաշրջանում՝ ձնախառն անձրևՄարտի 23-ին՝ ժամը 19:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:35 23/03/2026Ահաբեկության կեղծ հաղորդում Իլիա II-ի հուղարկավորությունից առաջՊետական անվտանգության ծառայությունը հաղորդել է, որ կիրակի օրը՝ մարտի 22-ին, Սամեբա տաճարում Իլիա II-ի հոգեհանգստի և հուղարկավորության ընթացքում, «ահաբեկությունների» վերաբերյալ երկու կեղծ, անանուն...
16:19 23/03/2026Մարգարիտա Սիմոնյանը հայտնել է, որ իր երեխան անբուժելի հիվանդություն ունիԵրբ Տիգրանը կոմայի մեջ է ընկել, պարզ է դարձել, որ մեր երեխաներից մեկը շատ ծանր հիվանդ է
15:43 23/03/2026Սարալանջի պողոտան 90 օրով փակ կլինիԱպրիլի 3-ից 90 օրացուցային օրով կփակվի Արաբկիր վարչական շրջանի Սարալանջի պողոտա՝ Ա.Ավետիսյան - Վ.Փափազյան փողոցների հատման խաչմերուկը Վաղարշյան - Ա.Ավետիսյան փողոցների հատման խաչմերուկին միացնող...

12:41 26/09/2025В Турции катер насмерть сбил туристку из РоссииТуристка из России погибла, попав под катер в море в турецком уезде Кемер в Анталье, передает ТАСС со ссылкой на Генконсульство РФ в Анталье.
17:52 25/09/2025В Паракаре скорбят по Володе ГригорянуВ Доме культуры и молодежи укрупненной общины Паракар Армавирской области Армении и на прилегающей территории собрались многочисленные люди, чтобы принять участие в церемонии панихиды по убитому...
17:23 25/09/2025Афганистан: талибы запретили женщинам посещать стоматологов-мужчинПравительство Афганистана запретило женщинам в городе Кандагар посещать мужчин-стоматологов. Об этом сообщает Al Arabiya. Сообщается, что боевики «Талибана» выгнали женщин из стоматологических клиник...
16:30 25/09/2025«Вот бы нам не довелось пережить эту боль»: к 2-й годовщине взрыва на топливном складе Степанакерта25 сентября 2023 года, в дни насильственной депортации коренного армянского населения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), произошел крупный взрыв на складе горюче-смазочных...
15:41 25/09/2025Акция у посольства Армении в России – на фоне приезда Пашиняна в МосквуГруппа представителей армянской диаспоры в день приезда Никола Пашиняна в Москву проводит акцию у посольства Армении в России.
14:56 25/09/2025Кебабный раздор: Турция отказалась от спора с ЕСМноголетний спор между Турцией и ЕС о рецептуре денер-кебаба подошёл к концу - международная ассоциация производителей дёнера Udofed отказалсь от своего требования включить это блюдо в список ЕС...
13:14 25/09/2025Рианна стала мамой в третий раз – певица родила дочкуРианна обрадовала подписчиков трогательной новостью: 13 сентября поп-звезда родила девочку от своего избранника-рэпера, пишет hellomagrussia.
15:56 24/09/2025Аэропорт «Сюник» сообщил о временной приостановке рейсов Ереван–Капан, но не о закрытииАэропорт «Сюник» заявляет, что, вопреки распространенным сегодня в СМИ публикациям, аэропорт не прекратил свою работу.
13:51 24/09/2025В Ереване обслуживающий маршрут №38 автобус попал в ДТПСегодня, 24 сентября, в Ереване произошло дорожно-транспортное происшествие. Около 07:50 на участке дороги от улицы Гургена Мааари в направлении Мушавана и Джрашена столкнулись автомобиль марки...
16:36 23/09/2025Замуж в 91 год. В Москве прошла самая «взрослая» свадьбаСамая взрослая невеста в 2025 году в Москве вышла замуж в 91 год, а самый взрослый жених женился в 96 лет, сообщила в интервью РИА Новости начальник столичного управления ЗАГС Светлана Уханева.
15:20 23/09/202513-летний мальчик прилетел из Кабула в Дели в отсеке шасси самолетаТо, что безбилетный пассажир остался в живых после такого полета, эксперты объясняют только чудом.
14:56 23/09/2025Ремонт на бумаге: что происходит с детскими садами Еревана?Ремонт детского сада №40, расположенного в ереванском административном районе Ачапняк, официально стартовал еще в 2023 году.
14:40 23/09/2025Здание Национального академического театра оперы и балета в Ереване осветили 400 LED-прожекторами21 сентября, в День независимости Республики Армения, здание Национального академического театра оперы и балета имени Александра Спендиаряна в Ереване было освещено новой художественной подсветкой.
12:33 23/09/2025Супертайфун «Рагаса» обрушился на Филиппины и двинулся в Китай: 400 тыс. человек эвакуированы400 тысяч человек эвакуированы в провинции Гуандун на юге Китая. В регионе остановлено железнодорожное сообщение. К побережью приближается супертайфун «Рагаса» − один из самых мощных в этом сезоне,...
17:35 22/09/2025Наводнение в Каталонии: спасатели нашли тело утонувшего ребёнкаКаталонские спасатели ищут пропавшего без вести мужчину на участке реки Битллес возле Сан-Кинти-де-Медиона, что в провинции Барселона.
15:59 22/09/2025Температура воздуха в Армении 23-25 сентября повысится на 2-4 градусаДнем 22-го и 26-го сентября, ночью и после полудня 27-го сентября в отдельных регионах Армении ожидаются кратковременные дожди, в отдельных регионах также возможен туман.
14:25 22/09/2025Маргарита Симоньян: Тигран по-прежнему в коме, а я прохожу лечение от ракаГлавный редактор МИА «Россия сегодня» и RT Маргарита Симоньян сообщила в телеграм-канале лечится от рака.
12:05 22/09/2025Леонид Агутин сообщил о смерти своей материЗаслуженный артист России Леонид Агутин сообщил в своем Telegram-канале о смерти своей матери Людмилы Агутиной.
11:55 22/09/2025Купаться на морских пляжах скоро станет небезопасно – океанологКупаться на курортных пляжах становится менее комфортно и безопасно по всему миру из-за изменения климата и ухудшения экологической ситуации, люди будут чаще выбирать отдых в бассейне с видом на...
16:59 20/09/2025Океан у пляжа в Калифорнии стал розовым на несколько днейКалифорнийский пляж в Санта-Монике (США) на несколько дней окрасился в розовый цвет. Но местных жителей и туристов просят не беспокоиться: это не опасное загрязнение и не природная аномалия, а важный...