17:27 13/02/2026Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է՝ ընտրություններին մասնակցելու ենք «Բարգավաճ Հայաստան»-ով, բայց սա բացառապես ընտրություններին մասնակցելու իրավական լուծում է. Տոնոյան««Առաջարկ Հայաստանին» ծրագիրն այդ համախմբվածությամբ, միասնականությամբ առաջիկա գործընթացներին մասնակցելու միտում ունի»։
17:14 13/02/2026«Arik Air» ավիաընկերության ուղևորատար ինքնաթիռի մի շարժիչը օդում պայթել է«Բոինգ 737»-ը ուժեղ պայթյունից հետո կորցրել է ձախ շարժիչը
16:50 13/02/2026Գեղաքարում բշկին հիվանդի մոտ հասցրել են փրկարարներըԳեղարքունիքի մարզային Ճգնաժամային կառավարման կենտրոն փետրվարի 13-ին, ժամը 11։28-ին ահազանգ է ստացվել, որ Գեղաքար բնակավայրի բնակչին անհրաժեշտ է ցուցաբերել բուժօգնություն, սակայն ճանապարհի...
16:39 13/02/2026Կոտայքի մարզում ջահերի խանութ է այրվելԿոտայքի մազրի առևտրային կենտրոններից մեկում հրդեհ է բռնկվել ջահերի խանութում։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնեցին, հրդեհը բռնկվել է ջահերի խանութ-սրահի (ընդհանուր 600 քմ) պահեստային հատվածում (30...
16:35 13/02/2026Այսօր երեկոյան ժամը 11-ից հենց կսկսվի այդ փոսերի շուրջ աշխատանքը. Վահագն ԱլեքսանյանԵրկրորդ ընթերցմամբ ընդունվեց ԱԺ արտահերթ նիստ բերված ՀՀ Աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություն նախատեսող օրինագիծը
15:10 13/02/2026Երևանի փոսերը խոսում են խոշոր չափերի այլանդակության մասին. Վահե Հովհաննիսյան«Երևանը պրակտիկորեն դառնում է անանցանելի․ քաղաքի գրեթե բոլոր փողոցներում հսկայական փոսեր են, որոնք մարդկանց ամեն օր հսկայական նյութական վնասներ են հասցնում։ Սա խոսում է խոշոր չափերի այլանդակության...
13:54 13/02/2026Հրդեհի ահազանգ խանութ սրահներից մեկի պահեստումՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն փետրվարի 13-ին, ժամը 11։59-ին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Կոտայքի մարզի առևտրի կենտրոնի տարածքում գտնվող խանութ սրահներից մեկի պահեստում։ Հրդեհի...
12:57 13/02/2026Հիդրոմետից զգուշացնում են՝ սպասվում է քամու ուժգնացում, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիությունՓետրվարի 13-ի ցերեկը, 14-ին Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Գեղարքունիքի, Սյունիքի մարզերի առանձին հատվածներում, Արագածոտնի և Կոտայքի լեռնային շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։...
12:48 13/02/2026Մենք սրան սպասում էինք, հակաեկեղեցական արշավի ևս մեկ դրսևորում է. «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի հոգևոր տեսուչ«Արդեն մոտ երեք ժամ է խուզարկություն է իրականացվում։ Առավոտյան պլանային քննարկման էինք մասնակցում, քննարկումն ընդհատվեց, քանի որ քննչական մարմինները եկել էին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
12:43 13/02/2026Վարորդները վճարում են վատ ճանապարհների համար. ԱՊՊԱ-ի թանկացման «թաքնված» պատճառներըԱՊՊԱ սակագինը կախված է ոչ թե ապահովագրողի ցանկությունից, այլ վարորդի վարքագծից և ճանապարհների վիճակից. Վաղինակ Եղիազարյան
12:32 13/02/2026Team-ի ծառայությունների դիմաց վճարումները՝ նաև Fast Shift-ի հավելվածով և վճարային տերմինալներովTeam Telecom Armenia-ն («Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ) տեղեկացնում է իր բաժանորդներին, որ վերսկսում է Fast Shift-ի հետ համագործակցությունը: Այսպիսով, Team-ի ծառայությունների դիմաց վճարումները հնարավոր է...
12:24 13/02/2026Կառավարությունը հետքայլ է անում աշխատանքային պայմանագրերն 2026 թ հունվարի 1-ից բացառապես էլեկտրոնային եղանակով կնքելու կարգավորումիցԱրման Ղազարյանը անընդունելի համարեց, որ ՆԳՆ-ի վատ աշխատանքի պատճառով նույնականացման քարտերի չտրամադրման խնդիրը, Արսեն Թորոսյանը վերածում է քաղաքացիներին ուղղված մեղադրանքի
10:43 13/02/2026Մասիսում կինը ոստիկաններին հայտնել է, որ հարևանուհին թունավորել է իր սագերին ու բադինԱրտառոց դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Հունվարի 28-ին ժամը 16։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մասիսի բաժին է դիմել...
09:56 13/02/20262025-ի եկամտային հարկի տարեկան հայտարարագիրը հարկային մարմին պետք է ներկայացնել մարտի 2-ից մինչև նոյեմբերի 1-ը ներառյալ. ՊԵԿ-ը հիշեցնում էՆախքան 2025 թվականի հաշվետու տարվա հայտարարագրերի ներկայացման մեկնարկը ՊԵԿ-ը հիշեցնում է գործընթացի մի քանի կարևոր դրույթների մասին.
09:35 13/02/2026Տեառնընդառաջ. Նախատոնակի արարողության ավարտին վառվում են խարույկներ՝ իբրև Քրիստոսի լույսի խորհրդանիշՀայ Առաքելական եկեղեցին փետրվարի 14-ին նշելու է Տեառնընդառաջ: Տոն քառասնօրյա Գալստեանն Քրիստոսի ի Տաճարն: Տերունի այս տոնը հիշատակում է 40-օրական Հիսուսի ընծայումը Տաճարին: Տոնակատարությունը սկսվում...
08:56 13/02/2026Ծիլքար-Ռյա Թազա ճանապարհահատվածում բուք է, երեք ճանապարհ փակ էՓետրվարի 13-ին՝ ժամը 8:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով, սաստիկ բքի, տեսանելիության բացակայության...
08:46 13/02/2026Ինչ եղանակ է սպասվում այսօրՓետրվարի 13-15-ին գիշերը և առավոտյան ժամերին Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Կոտայքի և Արագոծոտնի նախալեռնային շրջաններում, Արարատյան դաշտում, այդ թվում նաև Երևանում սպասվում է մառախուղ։ Երևանում...
08:19 13/02/2026Երևանի ու 6 մարզերի մի շարք հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 13-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:05 12/02/2026Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին ոգեկոչեց Սուրբ Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակըԵկեղեցականաց դասն ու հավատացյալ ժողովուրդն աղոթք բարձրացրեցին առ Աստված Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի անսասանության, հավերժ պայծառության և Նորին Սրբության կենաց արևշատության ու արդյունաշատ հովվապետության համար
20:05 12/02/2026Կաթողիկոսի հարկադրական հեռացման uպառնալիքները ուղղակի uպառնալիք են աշխարհի բոլոր հայերի համար․ հայտարարությունՍփյուռքի մի խումբ գործիչներ հայտարարություն են տարածել Հայաստանի կառավարության և Հայ Առաքելական Եկեղեցու միջև ընթացիկ հակամարտության վերաբերյալ: «Հայերը աշխարհի ամենահին ժողովուրդներից են, որոնք...

16:13 12/01/2024Minister: 28 babies born to fallen Armenian soldiers' families under surrogacy program in 2023A total of 28 babies were born to the families of fallen servicemen in Armenia under the government-funded surrogacy program in 2023, Health Minister Anahit Avanesyan said on Friday.
13:33 12/01/2024Huge ancient city found in the AmazonA huge ancient city has been found in the Amazon, hidden for thousands of years by lush vegetation, BBC News reports.
11:46 12/01/2024Armenian genocide memorial to be installed in IrvineIrvine is getting closer to erecting a memorial dedicated to the victims of the Armenian genocide within the Great Park, the Orange County Register reports.
14:59 11/01/2024Ognjen Cancarevic leaves AlashkertSerbian goalkeeper Ognjen Cancarevic is leaving FC Alashkert. The current contract between Alashkert and Cancarevic has been terminated by mutual agreement, the club said in a statement on Thursday....
14:03 11/01/2024Construction begins on new Crescenta Valley Armenian churchMonths after announcing that the La Crescenta parish will have its own church, the Western Prelacy announced that construction on the new Holy Archangels Church has begun and is being closely...
14:55 10/01/2024No increase in Armenia's state pensions expected in 2024, minister saysState pensions in Armenia are not expected to rise in 2024, Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan said on Wednesday.
11:05 10/01/2024Catholicos Aram I arrives in DohaHis Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia and his pontifical delegation arrived in Doha, Qatar, upon the invitation of the Qatari prime minister on Tuesday, January 9.
15:02 09/01/2024ARARAT Museum celebrates Sergei Parajanov's 100th anniversary with 'Uninterrupted Flight' exhibitionThe ARARAT Museum of the Yerevan Brandy Company is opening a temporary exhibition dedicated to the 100th anniversary of renowned Armenian filmmaker Sergei Parajanov.
14:35 09/01/2024South Korea passes law to ban dog meat tradeSouth Korea has passed a new law, which aims to end the slaughter and selling of dogs for their meat by 2027.
14:05 09/01/2024Armenian village mayor reveals details about killed army officerContract serviceman Karen Karapetyan, who was killed at a combat outpost early on Tuesday morning, was from the village of Voskevaz in Armenia’s Aragatsotn Province.
13:46 09/01/2024Four babies killed in hospital fire in BakuFour babies were killed in a fire at a maternity hospital in Azerbaijan just hours after their birth, Metro reported.
12:46 09/01/2024More than 10 children losing legs in Gaza every day, aid groups sayMore than 10 children on average have lost one or both of their legs every day in Gaza since October 7, with many amputations performed without anesthesia, a charity said Sunday, underscoring the...
11:55 09/01/2024Serviceman found dead at combat outpostAn Armenian contract serviceman was found dead of a gunshot wound at a combat outpost early on Tuesday morning.
17:00 08/01/2024Armenian khachkars have witnessed the rise and fall of empires – Forbes IndiaFrom pagan prayers to Christian crosses, khachkars have witnessed the rise and fall of empires, and the ebb and flow of faith, travel journalist Veidehi Gite writes in an article published by Forbes...
16:58 08/01/2024Reporter Hovhannes Galajyan dies at 60Famous Armenian reporter Hovhannes Galajyan, the long-time editor-in-chief of the Iravunk daily, has passed away at the age of 60.
16:36 08/01/2024Pope Francis calls for peace between Armenia and AzerbaijanIn his annual “State of the World” address to members of the Diplomatic Corps accredited to the Holy See on Monday, Pope Francis reflected on the conflicts and divisions ravaging the world and...
14:35 08/01/2024Private US Moon mission launches to spaceAn US spacecraft has launched from Cape Canaveral, Florida, to try to perform a controlled landing on the Moon, BBC News reports.
13:15 08/01/2024Golden Globes 2024: Oppenheimer and Succession the big winnersOppenheimer was the big winner at the Golden Globe Awards, taking home five awards including the top prize, BBC News reported.
12:34 08/01/2024Japan earthquake death toll rises to 168The number of people unaccounted for after Japan's New Year's Day earthquake more than tripled on Monday to 323 while the death toll rose to 168, The Daily Star reported, citing the local authorities.
17:00 06/01/2024Temperatures to rise to 21C in Armenia's Syunik next weekNo precipitation is expected in Armenia over the weekend and next Monday. Rain, snow and foggy conditions are forecast for the country on Tuesday and Wednesday. Southwest winds will be 2-5 m/s, with...