17:27 13/02/2026Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է՝ ընտրություններին մասնակցելու ենք «Բարգավաճ Հայաստան»-ով, բայց սա բացառապես ընտրություններին մասնակցելու իրավական լուծում է. Տոնոյան««Առաջարկ Հայաստանին» ծրագիրն այդ համախմբվածությամբ, միասնականությամբ առաջիկա գործընթացներին մասնակցելու միտում ունի»։
17:14 13/02/2026«Arik Air» ավիաընկերության ուղևորատար ինքնաթիռի մի շարժիչը օդում պայթել է«Բոինգ 737»-ը ուժեղ պայթյունից հետո կորցրել է ձախ շարժիչը
16:50 13/02/2026Գեղաքարում բշկին հիվանդի մոտ հասցրել են փրկարարներըԳեղարքունիքի մարզային Ճգնաժամային կառավարման կենտրոն փետրվարի 13-ին, ժամը 11։28-ին ահազանգ է ստացվել, որ Գեղաքար բնակավայրի բնակչին անհրաժեշտ է ցուցաբերել բուժօգնություն, սակայն ճանապարհի...
16:39 13/02/2026Կոտայքի մարզում ջահերի խանութ է այրվելԿոտայքի մազրի առևտրային կենտրոններից մեկում հրդեհ է բռնկվել ջահերի խանութում։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնեցին, հրդեհը բռնկվել է ջահերի խանութ-սրահի (ընդհանուր 600 քմ) պահեստային հատվածում (30...
16:35 13/02/2026Այսօր երեկոյան ժամը 11-ից հենց կսկսվի այդ փոսերի շուրջ աշխատանքը. Վահագն ԱլեքսանյանԵրկրորդ ընթերցմամբ ընդունվեց ԱԺ արտահերթ նիստ բերված ՀՀ Աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություն նախատեսող օրինագիծը
15:10 13/02/2026Երևանի փոսերը խոսում են խոշոր չափերի այլանդակության մասին. Վահե Հովհաննիսյան«Երևանը պրակտիկորեն դառնում է անանցանելի․ քաղաքի գրեթե բոլոր փողոցներում հսկայական փոսեր են, որոնք մարդկանց ամեն օր հսկայական նյութական վնասներ են հասցնում։ Սա խոսում է խոշոր չափերի այլանդակության...
13:54 13/02/2026Հրդեհի ահազանգ խանութ սրահներից մեկի պահեստումՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն փետրվարի 13-ին, ժամը 11։59-ին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Կոտայքի մարզի առևտրի կենտրոնի տարածքում գտնվող խանութ սրահներից մեկի պահեստում։ Հրդեհի...
12:57 13/02/2026Հիդրոմետից զգուշացնում են՝ սպասվում է քամու ուժգնացում, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիությունՓետրվարի 13-ի ցերեկը, 14-ին Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Գեղարքունիքի, Սյունիքի մարզերի առանձին հատվածներում, Արագածոտնի և Կոտայքի լեռնային շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։...
12:48 13/02/2026Մենք սրան սպասում էինք, հակաեկեղեցական արշավի ևս մեկ դրսևորում է. «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի հոգևոր տեսուչ«Արդեն մոտ երեք ժամ է խուզարկություն է իրականացվում։ Առավոտյան պլանային քննարկման էինք մասնակցում, քննարկումն ընդհատվեց, քանի որ քննչական մարմինները եկել էին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
12:43 13/02/2026Վարորդները վճարում են վատ ճանապարհների համար. ԱՊՊԱ-ի թանկացման «թաքնված» պատճառներըԱՊՊԱ սակագինը կախված է ոչ թե ապահովագրողի ցանկությունից, այլ վարորդի վարքագծից և ճանապարհների վիճակից. Վաղինակ Եղիազարյան
12:32 13/02/2026Team-ի ծառայությունների դիմաց վճարումները՝ նաև Fast Shift-ի հավելվածով և վճարային տերմինալներովTeam Telecom Armenia-ն («Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ) տեղեկացնում է իր բաժանորդներին, որ վերսկսում է Fast Shift-ի հետ համագործակցությունը: Այսպիսով, Team-ի ծառայությունների դիմաց վճարումները հնարավոր է...
12:24 13/02/2026Կառավարությունը հետքայլ է անում աշխատանքային պայմանագրերն 2026 թ հունվարի 1-ից բացառապես էլեկտրոնային եղանակով կնքելու կարգավորումիցԱրման Ղազարյանը անընդունելի համարեց, որ ՆԳՆ-ի վատ աշխատանքի պատճառով նույնականացման քարտերի չտրամադրման խնդիրը, Արսեն Թորոսյանը վերածում է քաղաքացիներին ուղղված մեղադրանքի
10:43 13/02/2026Մասիսում կինը ոստիկաններին հայտնել է, որ հարևանուհին թունավորել է իր սագերին ու բադինԱրտառոց դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Հունվարի 28-ին ժամը 16։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մասիսի բաժին է դիմել...
09:56 13/02/20262025-ի եկամտային հարկի տարեկան հայտարարագիրը հարկային մարմին պետք է ներկայացնել մարտի 2-ից մինչև նոյեմբերի 1-ը ներառյալ. ՊԵԿ-ը հիշեցնում էՆախքան 2025 թվականի հաշվետու տարվա հայտարարագրերի ներկայացման մեկնարկը ՊԵԿ-ը հիշեցնում է գործընթացի մի քանի կարևոր դրույթների մասին.
09:35 13/02/2026Տեառնընդառաջ. Նախատոնակի արարողության ավարտին վառվում են խարույկներ՝ իբրև Քրիստոսի լույսի խորհրդանիշՀայ Առաքելական եկեղեցին փետրվարի 14-ին նշելու է Տեառնընդառաջ: Տոն քառասնօրյա Գալստեանն Քրիստոսի ի Տաճարն: Տերունի այս տոնը հիշատակում է 40-օրական Հիսուսի ընծայումը Տաճարին: Տոնակատարությունը սկսվում...
08:56 13/02/2026Ծիլքար-Ռյա Թազա ճանապարհահատվածում բուք է, երեք ճանապարհ փակ էՓետրվարի 13-ին՝ ժամը 8:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով, սաստիկ բքի, տեսանելիության բացակայության...
08:46 13/02/2026Ինչ եղանակ է սպասվում այսօրՓետրվարի 13-15-ին գիշերը և առավոտյան ժամերին Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Կոտայքի և Արագոծոտնի նախալեռնային շրջաններում, Արարատյան դաշտում, այդ թվում նաև Երևանում սպասվում է մառախուղ։ Երևանում...
08:19 13/02/2026Երևանի ու 6 մարզերի մի շարք հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 13-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:05 12/02/2026Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին ոգեկոչեց Սուրբ Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակըԵկեղեցականաց դասն ու հավատացյալ ժողովուրդն աղոթք բարձրացրեցին առ Աստված Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի անսասանության, հավերժ պայծառության և Նորին Սրբության կենաց արևշատության ու արդյունաշատ հովվապետության համար
20:05 12/02/2026Կաթողիկոսի հարկադրական հեռացման uպառնալիքները ուղղակի uպառնալիք են աշխարհի բոլոր հայերի համար․ հայտարարությունՍփյուռքի մի խումբ գործիչներ հայտարարություն են տարածել Հայաստանի կառավարության և Հայ Առաքելական Եկեղեցու միջև ընթացիկ հակամարտության վերաբերյալ: «Հայերը աշխարհի ամենահին ժողովուրդներից են, որոնք...

16:24 09/05/2025Билл Гейтс решил раздать почти все свои деньги в ближайшие 20 летПравда, по состоянию на сейчас, если Гейтс раздаст 99% своих денег, то все равно останется миллиардером.
16:06 09/05/2025Ватикан сообщил, что интронизация Папы Римского Льва ХIV пройдет 18 маяЦеремония интронизации Папы Римского Льва XIV состоится в воскресенье 18 мая, сообщила служба печати Святого престола.
14:34 09/05/2025В Мехико обрушилась концертная сцена, пострадали семь человекВ Мехико — столице Мексики — на открытой концертной площадке обрушилась сцена, пострадали не менее семи человек.
14:00 09/05/2025Синоптики рассказали, когда в Армении похолодает на 4-6 градусовДнем 9-го мая, 10-го мая, ночью 11-го и 12-го мая в отдельных областях Армении, днем 11-го и 12-го мая, а также 13-14 мая преимущественно на всей территории республики прогнозируются кратковременные...
13:30 09/05/2025Католикос всех армян Гарегин II: Великие победы обретаются единством, любовью и преданностью родинеЕго Святейшество Гарегин II, Католикос всех армян, 9 мая направил послание по случаю праздника Победы и Мира.
12:35 09/05/2025Что известно о новом Папе Римском?Новый Папа Римский, 69-летний Роберт Прево, принявший имя Лев XIV, стал первым понтификом из США (и вообще из Северной Америки), но при этом много лет жил в Перу и имеет гражданство этой страны.
17:25 08/05/2025Погода в Армении: 12-13 мая температура воздуха в Армении понизится на 4-6 градусовПосле полудня 8-го мая преимущественно на всей территории Армении ожидается кратковременный дождь с грозой, в отдельных регионах-град.
15:44 08/05/2025В Армении автомобиль застрял в притоке реки Арпа8-го мая в 07:26 в Вайоцдзорский областной центр кризисного управления был получен звонок о том, что в селе Кечут автомобиль застрял в реке, необходима помощь спасателей, чтобы эвакуировать...
14:30 08/05/2025Второй день конклава: черный дым над Сикстинской капеллой по итогам утреннего голосованияЧерный дым над Сикстинской капеллой после двух туров голосования. Кардиналы вновь соберутся выбирать преемника Папы Римского Франциска во второй половине дня, передает euronews. Из одного из самых...
13:09 08/05/2025Цепное ДТП произошло на дороге Зовуни-Егвард в АрменииНа дороге Зовуни-Егвард, напротив ресторанного комплекса Аревабац, накануне, 7 мая, около 22:20, произошло цепное ДТП, сообщает портал Shamshyan.com.
11:49 08/05/20258 и 9 мая – Дни памяти и примирения, посвященные погибшим во Второй мировой войне24 ноября 2004 года Генеральная Ассамблея ООН, по инициативе России и других стран СНГ, своей резолюцией № A/RES/59/26 провозгласила 8 и 9 мая Днями памяти и примирения (англ.
18:00 07/05/2025В Петербурге блокадницы из Армении примут участие в мероприятиях Великой ПобедыПроживающие в Армении блокадницы Галина Петухова и Галина Федорова отправились в Санкт-Петербург, чтобы принять участие в торжественных мероприятиях, приуроченных к 80-летию Победы в Великой...
17:40 07/05/2025После очередного дождя Ереван превратился в территорию мини-озер. Депутат от партии Пашиняна заметил проблему«Накануне, 6 мая, после очередного дождя, Ереван превратился в территорию мини-озер. На самом деле ситуация очень плохая», – заявил депутат Национального Собрания Армении от фракции правящей партии...
16:50 07/05/2025В мэрии объяснили появление озер и рек после дождей в Ереване… благоустройствомВ последние дни после дождей по улицам Еревана текут ручьи, образуются огромные лужи и озера, а подземные переходы оказываются затопленными.
15:53 07/05/2025Актер и спортсмен-экстремал Сергей Бойцов: «Армения - это любовь»Известный российский актер, режиссер, сценарист, спортсмен-экстремал Сергей Бойцов признался Армении в любви после уникальной игры в настольный теннис на высоте 2 450 м, под куполом воздушного шара.
14:57 07/05/2025Синоптики прогнозируют проливные дожди в Армении 8 и 12 маяНа территории Армении днем 7-го, 9-го мая ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» МОС РА. Днем 8-го, 12-го мая в большинстве регионов,...
14:55 07/05/2025Популярный телеведущий умер во время МРТБразильский теле- и радиоведущий, музыкальный продюсер и писатель Луис Антонио Мелло ушел из жизни в возрасте 70 лет.
13:09 07/05/2025Врачи бьют тревогу из-за популярного среди мужчин бьюти-трендаВ социальных сетях набирает популярность новый мужской тренд – укорачивание ресниц для создания более мужественного образа.
12:47 07/05/2025Король Карл III и королева Камилла открыли портреты друг друга с коронацииВо вторник, по случаю второй годовщины со дня официального восшествия на престол, король Великобритании Карл III и королева Камилла представили публике свои официальные коронационные портреты,...
12:41 07/05/2025Самое тайное голосование в мире: выборы Папы Римского в Ватикане7 мая начинаются выборы Папы Римского. Считается, что кардиналов направляет сам Святой Дух — а чтобы исключить любое постороннее вмешательство в голосование, конклав полностью изолируют от внешнего...