19:50 12/02/2026Ալագյազ-Ծաղկահովիտ և Ծիլքար-Ռյա Թազա ճանապարհահատվածներում բուք էՓետրվարի 12-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:38 12/02/2026Ավտովթար՝ Գեղարքունիքի մարզում․ վիրավոր կաԵրեկ` փետրվարի 11-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 21։30-ի սահմաններում Սարուխան գյուղի Աբրահամյան փողոցում բախվել են Գեղարքունիքի մարզի բնակիչներ 29-ամյա Ջիվան Ս.-ի վարած...
18:00 12/02/2026Հայ ժողովուրդը հասկանում էր, որ եթե կորցնի հավատքը, կկորցնի նաև իր ինքնությունը, իր կոչումը և իր ապագան. Հուսիկ աբեղա ՍմբատյանԱյսօր Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին ոգեկոչել է Սուրբ Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակը:
17:52 12/02/2026«Ով բողոքի, փոխհատուցման կհասնի». ով է պատասխանատու ճանապարհների փոսերից վնասված մեքենաների համարԵրևանի փողոցներում առաջացած մեծ փոսերը դարձել է վարորդների մեքենաների ջարդվելու և լրացուցիչ ֆինանսական ծախսերի պատճառ։ Ֆեյսբուքյան օգտատեր Ժաննա Հարությունյանը, ով վերջերս Շիրակի փողոցում մեքենան...
16:05 12/02/2026Ավարայրը ցույց տվեց, որ պատմական պարտությունը կարող է դառնալ հոգևոր հաղթանակի սկիզբ. Հայր Ռուբեն«Սուրբ Վարդանանց սխրանքը մեր պատմության մեջ պարզապես տարեգրություն չէ, այլ հոգևոր բանալի՝ հասկանալու, թե ինչո՛ւ է Հայ եկեղեցին բազում հաղթանակների ու պարտությունների միջից առանձնացրել հենց Ավարայրը՝...
14:18 12/02/2026Կյանքեր փրկելու հավատով. Ակբա բանկի աշխատակիցները՝ արյան կամավոր դոնորներ«Շնորհակալություն կյանք նվիրելու համար». «Յոլյանի» անվան արյունաբանության և ուռուցքաբանության կենտրոնի այս կարգախոսով ոգեշնչված՝ Ակբա բանկի աշխատակիցները միացել են կամավոր արյունատվության ծրագրին։...
13:53 12/02/2026Կյանքից վաղաժամ հեռացել է բարերար Լևոն Հայրապետյանի դուստրըԿյանքի 45-րդ տարում, երկրային կյանքից վաղաժամ հեռացել է բարերար Լևոն Հայրապետյանի դուստրը՝ Անժելիկա Հայրապետյանը։ «Հիշատակը թող հավերժ մնա մեր սրտերում: Ձեր ընտանիքին մաղթում ենք ուժ և համբերություն։...
11:56 12/02/2026Կառավարությունը սոցիալական կրեդիտ կվճարի միայն էլեկտրոնային ստորագրությամբ հայտարարագիր ներկայացնողներինՍոցիալական ծախսը ֆիզիկական անձին փոխհատուցվում է, եթե վերջինս հարկային մարմին է ներկայացրել էլեկտրոնային ստորագրությամբ վավերացված եկամտային հարկի տարեկան հաշվարկը
11:46 12/02/2026Հայոց Եկեղեցու խորանից հնչող քարոզները միշտ ցավեցնում է, երբ այն հաճո չէ անձի քիմքին, կանխորոշված ծրագրերին, արժեհամակարգին ու բարոյական նկարագրին. Տեր Արարատ քահանա Պողոսյան«Հայրենապաշտությունը «ծայրահեղ իսլամի՞զմ»»․․․
11:44 12/02/2026Կառավարությունը մանկապարտեզների սաներին պարտադրեց օրհներգը կատարել կենդանի, հոտնկայս և աջ ձեռքը կրծքինՊարտադիր է դարձնում պետական միջոցառումների ժամանակ օրհներգի կենդանի կատարումը
11:31 12/02/2026Բյուջեի մսխում, ամանորյա լույսերը կտրտում են, թափում, փոխարեն հաջորդ տարի օգտագործեն. Մեսրոպ Մանուկյանի ահազանգը«Ձեր համար նորմա՞լ է, որ ամեն տարի պետք է քաղաքի ամանորյա զարդարման համար լույսեր և դեկորացիա գնեք, իսկ հետո նման կերպ պոկեք և ոչնչացնեք։ Երևանը և հարկեր վճարող քաղաքացիներին սիրողը խնամքով կհավաքեր...
11:04 12/02/2026ՀՌՀ-ն սահմանեց ՀՀ ԱԺ հերթական ընտրությունների նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածում վճարովի եթերաժամի մեկ րոպեի արժեքըՀեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը փետրվարի 11-ին գումարեց հերթական նիստը։ Օրակարգում ընդգրկված էր 5 հարց՝ Լսողական ծրագրի հաճախականության օգտագործման լիցենզավորման մարզային՝ ՀՀ Տավուշի մարզի...
10:42 12/02/2026Կառավարությունն այսօր կընդունի մթնոլորտային օդի աղտոտվածության կրիտիկական մակարդակի և կրիտիկական բեռնվածության շեմի վերաբերյալ կարգըՄթնոլորտային օդի աղտոտման հետևանքով առաջացող թթվայնացման, էվտրոֆացման և ծծմբի օքսիդով (SO2) և ազոտի օքսիդներով (NOX) աղտոտման ռիսկերի ժամանակին գնահատումը,
10:10 12/02/2026Ապարանի տարածաշրջանում խիտ մառախուղ էՓետրվարի 12-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով,...
10:01 12/02/2026«Իրական Հայաստան»... Դավաճանությունը «դիվանագիտություն» է, իսկ հերոսությունն ու սխրանքը` ծաղրանք. Բագրատ ՍրբազանԲագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը Ս. Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակության օրվա առիթով նամակ է գրել «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկից
09:53 12/02/2026Ս. Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակության օրն է, նաև՝ Գարեգին Երկրորդի անվանակոչության օրըՍուրբ Պատարագից հետո կատարվում է Հայրապետական մաղթանք
08:43 12/02/2026Արջի մորթին, վարազի գանգը. Ջեյք Փոլի, Արման Ծառուկյանի ու Արսենյանի որդու արկածներըUFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման երկրորդ համարը զբաղեցնող Արման Ծառուկյանը Հայաստանում հյուրընկալել է հանրահայտ բլոգեր ու բռնցքամարտիկ Ջեյք Փոլին։ Ծառուկյանն իր սոցիալական ցանցերում ցույց է...
08:23 12/02/2026Վաղվանից ջերմաստիճանը կսկսի բարձրանալՓետրվարի 12-ի գիշերը և առավոտյան հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Փետրվարի 12-15-ին առավոտյան ժամերին Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Կոտայքի և Արագոծոտնի նախալեռնային...
08:19 12/02/2026Երևանում ու 9 մարզերի բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

17:35 06/05/2025Погода в Армении: дожди в ближайшие дни продолжатсяДнем 6-го и 8-го мая преимущественно на всей территории Армении, 10-11 мая в отдельных регионах республики после полудня прогнозируются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местах - град.
17:28 06/05/2025Город в воде: после дождя по улицам Еревана текут рекиПосле кратковременного дождя улицы Еревана превратились в реки. Передвижение людей стало практически невозможным. Непогода в столице обнажила хронические проблемы с ливневыми стоками. Это не первый...
15:30 06/05/2025Небо прорвало: в армянском Арташате 5 мая за 4 часа выпало осадков в 1,5 раза больше месячной нормыВ связи с деятельностью активного циклона 5 мая на всей территории Армении наблюдались грозовые ливни, в отдельных районах республики выпал также град.
15:13 06/05/2025В Ереванском озере нашли тело 13-летней девочки из Украины Майи Борятинской, упавшей в реку РазданСегодня, 6 мая, около 14:15 спасатели МВД Армении в Ереванском озере – в устье впадения реки Раздан в озеро – обнаружили тело разыскиваемой Майи Борятинской 2012 года рождения и вынесли на берег.
13:25 06/05/2025В наряде из крокодиловой кожи и бриллиантах: Ким Кардашьян привлекла всеобщее внимание на Met GalaВ Нью-Йорке состоялся ежегодный бал Института костюма — Met Gala. Мероприятие приурочили к открытию выставки Superfine: Tailoring Black Style, вдохновенной книгой Моники Миллер «Рабы моды: черный...
13:12 06/05/2025Азербайджан продолжает осквернять надгробия Мемориального комплекса в СтепанакертеНезависимая академическая платформа «Мониторинг культурного наследия Арцаха» (MONUMENT WATCH) сообщает: «На распространенном 21 апреля 2025 года видео можно увидеть, что азербайджанцы снова...
11:52 06/05/2025Ученые готовятся наблюдать извержение одного из наиболее активных подводных вулкановИсследователи предупреждают о возможном скором извержении одного из наиболее активных подводных вулканов тихоокеанского побережья — Аксиал, сообщает МИР 24 со ссылкой на Daily Mail.
11:48 06/05/2025Индия: леопард растерзал четырехлетнего ребенка, выхватив его из рук материВ Индии четырехлетний ребенок стал жертвой нападения леопарда. Хищник вырвал ребенка из рук матери и утащил его в овраг, пишет МИР 24 со ссылкой на Times of India. Трагический случай произошел в...
16:25 05/05/2025Проливные дожди и шквалистый ветер: май в Армении начинается бурноДнем 5-го, 6-го мая преимущественно на всей территории Армении время от времени, 8-10 мая в отдельных регионах республики после полудня прогнозируются кратковременные дожди и грозы.
14:07 05/05/2025Сын певицы Шер разводится с женой после 11 лет бракаНевестка американской певицы армянского происхождения Шер (Шерилин Саркисян) Марианджела Кинг подала на развод с Элайджей Блю Оллманом, сыном певицы.
13:46 05/05/2025Чем кормят кардиналов, выбирающих нового Папу Римского? О большом секрете конклаваНа протяжении более 750 лет меню кардиналов, собравшихся выбирать Папу Римского, регулируют строгие правила.
11:51 05/05/2025Microsoft начала процесс отключения SkypeСервис для общения Skype с 5 мая прекращает свою работу, говорится в рассылке его пользователям. Там же называются все условия, при которых он ее завершает, передает ТАСС. Microsoft, владеющая Skype,...
17:13 03/05/2025Блэкаут в Подмосковье: после ледяного дождя без света остаются 18 тыс. человекВ Подмосковье продолжаются работы по восстановлению электроснабжения, нарушенного из-за снегопада и ледяного дождя в ночь на 2 мая.
17:07 03/05/2025Серж Саргсян: Если у меня будет возможность поехать в Арцах, первым делом навещу могилы родителей и павших друзей«Если у меня будет счастливая возможность поехать в Арцах, первым делом я навещу могилы своих родителей и павших друзей», – ответил третий президент Армении Серж Саргсян на вопрос одного из студентов...
16:04 03/05/2025Предупреждение синоптиков: 5-6 мая в Армении ожидаются сильные дожди и порывистый ветерДнем 3 мая, ночью 4 мая, а также 7–8 мая в отдельных районах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы.
14:54 03/05/2025Трамп опубликовал изображение, на котором он представлен в образе Папы РимскогоПрезидент США Дональд Трамп на своей странице в соцсети Truth Social опубликовал изображение, на котором он представлен в образе папы Римского.
14:12 03/05/2025Кот закрыл хозяек на балконе в БиробиджанеКурьезный случай произошел в Биробиджане. Кот запер своих хозяек на балконе и им пришлось звать на помощь, передает «МИР 24». Женщины провели в ловушке около часа, пока их крики не услышали соседи....
11:40 03/05/2025Принц Гарри захотел примириться с королевской семьей и признал, что «воевать» с родственниками нет смыслаПринц Гарри заявил, что хотел бы помириться с членами британской королевской семьи, однако пока не видит для себя возможности вернуться на родину.
11:34 03/05/2025Мишенью Азербайджана стали мемориальные памятники в оккупированном арцахском селе ВанкВ селе Ванк Мартакертского района оккупированной Азербайджаном Республики Арцах (НКР) азербайджанцы уничтожили памятник погибшим воинам Великой Отечественной войны 1941-1945 гг., хачкар,...
17:46 02/05/2025Автомобиль упал в реку Дебед, спасатели ищут одного из находившихся в машинеСегодня, 2 мая, в 15:50, в центр кризисного управления Тавушского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что автомобиль съехал с проезжей части и упал в реку Дебед, требуется...