19:50 12/02/2026Ալագյազ-Ծաղկահովիտ և Ծիլքար-Ռյա Թազա ճանապարհահատվածներում բուք էՓետրվարի 12-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:38 12/02/2026Ավտովթար՝ Գեղարքունիքի մարզում․ վիրավոր կաԵրեկ` փետրվարի 11-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 21։30-ի սահմաններում Սարուխան գյուղի Աբրահամյան փողոցում բախվել են Գեղարքունիքի մարզի բնակիչներ 29-ամյա Ջիվան Ս.-ի վարած...
18:00 12/02/2026Հայ ժողովուրդը հասկանում էր, որ եթե կորցնի հավատքը, կկորցնի նաև իր ինքնությունը, իր կոչումը և իր ապագան. Հուսիկ աբեղա ՍմբատյանԱյսօր Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին ոգեկոչել է Սուրբ Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակը:
17:52 12/02/2026«Ով բողոքի, փոխհատուցման կհասնի». ով է պատասխանատու ճանապարհների փոսերից վնասված մեքենաների համարԵրևանի փողոցներում առաջացած մեծ փոսերը դարձել է վարորդների մեքենաների ջարդվելու և լրացուցիչ ֆինանսական ծախսերի պատճառ։ Ֆեյսբուքյան օգտատեր Ժաննա Հարությունյանը, ով վերջերս Շիրակի փողոցում մեքենան...
16:05 12/02/2026Ավարայրը ցույց տվեց, որ պատմական պարտությունը կարող է դառնալ հոգևոր հաղթանակի սկիզբ. Հայր Ռուբեն«Սուրբ Վարդանանց սխրանքը մեր պատմության մեջ պարզապես տարեգրություն չէ, այլ հոգևոր բանալի՝ հասկանալու, թե ինչո՛ւ է Հայ եկեղեցին բազում հաղթանակների ու պարտությունների միջից առանձնացրել հենց Ավարայրը՝...
14:18 12/02/2026Կյանքեր փրկելու հավատով. Ակբա բանկի աշխատակիցները՝ արյան կամավոր դոնորներ«Շնորհակալություն կյանք նվիրելու համար». «Յոլյանի» անվան արյունաբանության և ուռուցքաբանության կենտրոնի այս կարգախոսով ոգեշնչված՝ Ակբա բանկի աշխատակիցները միացել են կամավոր արյունատվության ծրագրին։...
13:53 12/02/2026Կյանքից վաղաժամ հեռացել է բարերար Լևոն Հայրապետյանի դուստրըԿյանքի 45-րդ տարում, երկրային կյանքից վաղաժամ հեռացել է բարերար Լևոն Հայրապետյանի դուստրը՝ Անժելիկա Հայրապետյանը։ «Հիշատակը թող հավերժ մնա մեր սրտերում: Ձեր ընտանիքին մաղթում ենք ուժ և համբերություն։...
11:56 12/02/2026Կառավարությունը սոցիալական կրեդիտ կվճարի միայն էլեկտրոնային ստորագրությամբ հայտարարագիր ներկայացնողներինՍոցիալական ծախսը ֆիզիկական անձին փոխհատուցվում է, եթե վերջինս հարկային մարմին է ներկայացրել էլեկտրոնային ստորագրությամբ վավերացված եկամտային հարկի տարեկան հաշվարկը
11:46 12/02/2026Հայոց Եկեղեցու խորանից հնչող քարոզները միշտ ցավեցնում է, երբ այն հաճո չէ անձի քիմքին, կանխորոշված ծրագրերին, արժեհամակարգին ու բարոյական նկարագրին. Տեր Արարատ քահանա Պողոսյան«Հայրենապաշտությունը «ծայրահեղ իսլամի՞զմ»»․․․
11:44 12/02/2026Կառավարությունը մանկապարտեզների սաներին պարտադրեց օրհներգը կատարել կենդանի, հոտնկայս և աջ ձեռքը կրծքինՊարտադիր է դարձնում պետական միջոցառումների ժամանակ օրհներգի կենդանի կատարումը
11:31 12/02/2026Բյուջեի մսխում, ամանորյա լույսերը կտրտում են, թափում, փոխարեն հաջորդ տարի օգտագործեն. Մեսրոպ Մանուկյանի ահազանգը«Ձեր համար նորմա՞լ է, որ ամեն տարի պետք է քաղաքի ամանորյա զարդարման համար լույսեր և դեկորացիա գնեք, իսկ հետո նման կերպ պոկեք և ոչնչացնեք։ Երևանը և հարկեր վճարող քաղաքացիներին սիրողը խնամքով կհավաքեր...
11:04 12/02/2026ՀՌՀ-ն սահմանեց ՀՀ ԱԺ հերթական ընտրությունների նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածում վճարովի եթերաժամի մեկ րոպեի արժեքըՀեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը փետրվարի 11-ին գումարեց հերթական նիստը։ Օրակարգում ընդգրկված էր 5 հարց՝ Լսողական ծրագրի հաճախականության օգտագործման լիցենզավորման մարզային՝ ՀՀ Տավուշի մարզի...
10:42 12/02/2026Կառավարությունն այսօր կընդունի մթնոլորտային օդի աղտոտվածության կրիտիկական մակարդակի և կրիտիկական բեռնվածության շեմի վերաբերյալ կարգըՄթնոլորտային օդի աղտոտման հետևանքով առաջացող թթվայնացման, էվտրոֆացման և ծծմբի օքսիդով (SO2) և ազոտի օքսիդներով (NOX) աղտոտման ռիսկերի ժամանակին գնահատումը,
10:10 12/02/2026Ապարանի տարածաշրջանում խիտ մառախուղ էՓետրվարի 12-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով,...
10:01 12/02/2026«Իրական Հայաստան»... Դավաճանությունը «դիվանագիտություն» է, իսկ հերոսությունն ու սխրանքը` ծաղրանք. Բագրատ ՍրբազանԲագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը Ս. Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակության օրվա առիթով նամակ է գրել «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկից
09:53 12/02/2026Ս. Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակության օրն է, նաև՝ Գարեգին Երկրորդի անվանակոչության օրըՍուրբ Պատարագից հետո կատարվում է Հայրապետական մաղթանք
08:43 12/02/2026Արջի մորթին, վարազի գանգը. Ջեյք Փոլի, Արման Ծառուկյանի ու Արսենյանի որդու արկածներըUFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման երկրորդ համարը զբաղեցնող Արման Ծառուկյանը Հայաստանում հյուրընկալել է հանրահայտ բլոգեր ու բռնցքամարտիկ Ջեյք Փոլին։ Ծառուկյանն իր սոցիալական ցանցերում ցույց է...
08:23 12/02/2026Վաղվանից ջերմաստիճանը կսկսի բարձրանալՓետրվարի 12-ի գիշերը և առավոտյան հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Փետրվարի 12-15-ին առավոտյան ժամերին Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Կոտայքի և Արագոծոտնի նախալեռնային...
08:19 12/02/2026Երևանում ու 9 մարզերի բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

16:57 06/01/2024Azerbaijan continues to carry out cultural genocide in ArtsakhThe Ombudsman of Hayk Culture NGO has posted a photo on social media showing "reconstruction" of the Ghazanchetsots Cathedral in the Azerbaijani-occupied town of Shushi, Artsakh.
16:35 06/01/2024Jazz for Kids show to be held in YerevanThe Christmas Market in central Yerevan will offer the Jazz for Kids show on Saturday evening, the Yerevan Municipality reports.
16:02 06/01/2024Pan-Armenian Union responds to U.S. decision to put Azerbaijan on religious freedom watchlistThe Gardman-Shirvan-Nakhijevan Pan-Armenian Union has responded to the U.S. decision to put Azerbaijan on religious freedom watchlist, ARMENPRESS reports. "U.S. Secretary of State Antony Blinken...
15:30 06/01/2024Alen Simonyan celebrated birthday on Jan. 5Speaker of Armenia’s National Assembly Alen Simonyan celebrated his 44th birthday with his friends and relatives on January 5.
15:15 06/01/2024Five killed in German hospital fireFive persons lost their lives in a fire at a hospital in Uelzen, south of the German city of Hamburg, a police spokesperson confirmed on Friday evening, The Brussels Times reported.
13:57 06/01/2024Catholicos Karekin II: Artsakh will never become a past for usHis Holiness Karekin II, Catholicos of All Armenians, issued a message on the Feast of Holy Nativity and Epiphany of Jesus Christ (Christmas) celebrated in Armenia on January 6.
13:36 06/01/2024Georgian PM congratulates Armenians on ChristmasGeorgian Prime Minister Irakli Garibashvili wished joy and happiness to Armenians living in Georgia and brotherly nation on Christmas and Epiphany, Georgia's First Channel reported.
12:16 06/01/2024New deputy heads of Armenia's Vayots Dzor namedPrime Minister Nikol Pashinyan has appointed new deputy governors of Armenia’s Vayots Dzor Province.
11:56 06/01/2024Armenian Apostolic Church celebrates ChristmasThe Armenian Apostolic Church celebrates the Feast of the Holy Nativity and Theophany of Our Lord Jesus Christ (Christmas) on January 6.
11:33 06/01/2024Snowstorm hits Armenia's AshotskThe Rescue Service has warned drivers that some roads are closed or heavy going in Armenia on Saturday morning.
11:16 06/01/2024Japan earthquake death toll tops 100The death toll from Japan's New Year's Day earthquake topped 100 on Saturday with more than 200 people still missing, the country's deadliest quake in nearly eight years, Reuters reported.
17:06 05/01/2024Pashinyan offers condolences to Japanese PM over devastating earthquakeArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has extended condolences to Japanese Prime Minister Fumio Kishida following the devastating earthquake and tsunami that hit Ishikawa Prefecture and the...
15:36 05/01/2024Tesla to recall over 1.6 million electric cars in ChinaTesla is recalling more than 1.6 million electric vehicles in China, the country's market regulator said Friday, marking another blow for the US firm days after it was surpassed in EV sales by...
12:36 05/01/2024Drivers warned about black ice on some roads in ArmeniaThe Rescue Service has warned drivers about road closures and icy conditions in Armenia as of Friday morning.
12:24 05/01/2024Christmas Eve Candlelight Divine Liturgy to be served in all churchesThe Armenian Apostolic Church celebrates the Feast of Holy Nativity and Theophany of Jesus Christ (Christmas) on January 6.
17:00 04/01/2024Cyclone will bring precipitation to ArmeniaA Western cyclone will bring rain and snow to Armenia on Friday and overnight Saturday, Armhydromet reports.
16:52 04/01/2024Stepantsminda-Larsi road closed to trucksThe Rescue Service has warned drivers about closed roads in Armenia as of Thursday afternoon. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and...
15:57 04/01/2024Pashinyan mispronounced new minister's surname at cabinet meetingAt a cabinet meeting on Thursday, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan thanked Urban Development Committee Chairman Armen Ghularyan and Governor of Lori Province Aram Khachatryan for their work...