10:17 20/08/2025Կորեայի ձորի ճանապարհը ժամանակավորապես փակ էՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
08:55 20/08/2025Օգոստոսի 20-ին նախատեսված հոսանքազրկվող հասցեներըՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:10 19/08/2025Խոշոր ավտովթար Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին բախվել են 2 «BMW»-ներըՎթարի հետևանքով 2 հոգի տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Արմենիա» բժշկական կենտրոն
17:18 19/08/2025Բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը պահպանվում էOգոստոսի 19-22-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում օգոստոսի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում...
14:58 19/08/2025Ո՞րն է Տարանտինոյի լավագույն ֆիլմը. պատասխանել է անձամբ ռեժիսորըՔվենտին Տարանտինոյի ո՞ր ֆիլմն է լավագույնը։ Սա կինեմատոգրաֆիայի ամենավիճելի թեմաներից մեկն է: The Guardian-ի փոխանցմամբ, ռեժիսորը վերջապես իր կարծիքն է հայտնել՝ միաժամանակ կիսվելով իր իսկ նախընտրած...
14:41 19/08/2025Երթուղային միկրոավտոբուսը կողաշրջվել է. Կա հոսպիտալացվածՇիրակի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 19-ին, ժամը 10։43-ին ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի-Մարմաշեն ավտոճանապարհին ավտոմեքենան շրջվել է, նկատվում է ծուխ.
14:37 19/08/2025Ավինյանի իմացությամբ Կոնսերվատորիայի դիմացի այգու 50 տարեկան ծառերը համատարած չորանում ենԱնընդհատ զանգահարում եմ Երևանի քաղաքապետարանի թեժ գիծ, մեր 50 տարեկան ծառերը չորանում են, էն մի ծառն էլ ընկել է, մյուս ծառն է պահում, բայց արձագանք չկա
14:14 19/08/2025Քարակերտ-Արտենի ավտոճանապարհին այրվել է վերամբարձ կռունկԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 19-ին, ժամը 11։21-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Քարակերտ գյուղում այրվում է ավտոկռունկ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
13:15 19/08/2025Փաշինյանը ընդդիմությանը ասում է նույն բանը, ինչ ընդդիմությունը՝ հանրությանըՀիշում եք հաստատ ինչ պատասխանատվության տակ ընկանք, երբ ընդդիմությունը (ես միասնական գրեմ, դուք հատ-հատ պատկերացրեք) 21-ին Փաշինյանի վերարտադրվելու մեղքը դրեց ամբողջ հանրության վրա։ Թե՝ մենք մարզերով...
12:28 19/08/2025Աղբավայրը կեր հայթայթելու վայր է բազմաթիվ կենդանիների և թռչունների համար, ինչն իրական սպառնալիք է վարակների տարածման համար. ԱհազանգՆուբարաշենի աղբավայրում մի քանի օր տևած հրդեհը թանձր ծխով ու գարշահոտութամբ էր պատել ամբողջ Երևանը և հարակից համայնքները։ Թեև, ըստ պաշտոնական տվյալների, Ներքին գործերի նախարարության փրկարար...
10:12 19/08/2025ՌԴ-ն առաջարկում է մի շարք ոլորտներում սահմանափակել միգարնտենրի վարձու աշխատանքըՀնարավոր է օտարերկրացիների վարձման լիակատար արգելք ալկոհոլի և ծխախոտի վաճառքով զբաղվող մասնագիտացված խանութներում
09:23 19/08/2025Ողբերգական վթար Երևան-Սևան ավտոճանապարհինԱնցած գիշեր՝ ժամը 03:27-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոմեքենան բախվել է երկաթե...
09:11 19/08/2025Օգոստոսի 19-ին բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:17 18/08/2025էլիտար շենքի ստորգետնյա ավտոկայանատեղիում կայանված «Mercedes»-ում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին, ձեռքին шտրճшնшկԱվտոմեքենայից դուրս համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են կրակված գնդակ
18:00 18/08/2025Վաղը ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +38-իOգոստոսի 18-22-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում օգոստոսի 18-ի ցերեկը, 19-23-ին սպասվում...
17:12 18/08/2025Բարեգործական երեկո մանուկների համար Tashir Arena-ում՝ Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնությամբ իր 60‑ամյակինՕգոստոսի 18‑ին Tashir Arena-ում (Երևանի կրկեսի նորացված շենքում) կայացավ առաջին միջոցառումը. բարեգործական համերգ՝ «Երեխաները՝ երեխաների համար» խորագրով։ Համերգը տեղի ունեցավ կրկեսի ոչ պաշտոնական...
14:12 18/08/2025Երևանի կենտրոնում հրդեհի հետևանքով 86-ամյա կին է մահացելԵրևանի կենտրոնում՝ Նար-Դոսի փողոցի շենքերից մեկի 10-րդ հարկի բնակարաններից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով 86-ամյա կին է մահացել։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ փրկարարները ծխահարված...
13:42 18/08/2025Երևանի բազմաբնակարան շենքում բռնկված խոշոր հրդեհի վայր են մեկնել 4 մարտական հաշվարկԿա տուժած անձ
13:35 18/08/2025Ոչ մի խոչընդոտ կամ կեղծ մեղադրանք չի կարող զրկել քեզ այն ամենից, ինչով ապրել ես ամբողջ կյանքում. Սամվել Կարապետյանի կնոջ շնորհավորանքըԳործարար, բարեգործ, այսօր ապօրինի կերպով ազատազրկված Սամվել Կարապետյանի կինը՝ տիկին Էթերին ամուսնուն ուղղված շնորհավորական խոսք է հրապարակել ինսթագրամի իր էջում.
12:29 18/08/2025Հայաստան հարավից կներթափանցեն տաք օդային հոսանքներ. ՍուրենյանԱյսօրվանից սկսած Հայաստան հարավից կներթափանցեն արևադարձային տաք օդային հոսանքներ։ Այս մասին հայտնեց «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։ «Դրանք...

17:39 02/10/2021Eight-storey residential building collapses in India following heavy rainsA multi-storey building collapsed in India on Thursday afternoon after a landslide. The landslide was most likely caused by severe rain in the area, which loosened the ground beneath the building,...
17:00 02/10/2021Air temperature to go down by 4-6 degrees on Oct. 4-6Rain with thunderstorm is predicted in the daytime of October 2, on 3, on 7 in separate places, on October 4-6 in most regions of Armenia.
16:21 02/10/2021La Palma volcano eruption forces stay-home order for some residentsAuthorities told several thousand residents of La Palma to stay home because of worsening air quality as the erupting volcano on the Spanish island spewed red-hot lava and thick clouds of black...
13:14 02/10/2021Peaceful protest of young ARF activists outside Armenian Embassy in U.S. angers Lilit MakuntsA peaceful protest held by activists of the Armenian Youth Federation (AYF), the youth organization of the Armenian Revolutionary Federation (ARF), outside the Armenian Embassy in the U.S.
12:50 02/10/2021Michigan couple dies 1 minute apart from COVID-19Cal and Linda Dunham did everything together, right until the very end. The Grand Rapids, Mich., couple died of COVID-19 within a minute of each other, while holding hands. Linda Dunham was 66 and...
10:44 02/10/2021Armenian Church commemorates Christ’s 72 disciplesThe Armenian Apostolic Church commemorates Jesus Christ’s seventy-two disciples on Saturday, October 2, Qahana.am reports.
20:27 01/10/2021The Atlas of Ararat Valley releasedThe Atlas of Ararat Valley has been released, developed by the USAID-supported Advanced Science and Partnerships for Integrated Resource Development (ASPIRED) project in partnership with the Ministry...
18:49 01/10/2021Catholicos Karekin II expressed his gratitude to Sweden for support to Armenia during the war and the post-war periodHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians on Friday hosted Mr. Patrik Svensson, newly appointed Ambassador of Sweden to Armenia. Welcoming the Ambassador, His...
18:12 01/10/2021No bodies found in search operations for war casualties in Karabakh war zone on Oct. 1The search operations for war casualties carried out in the Nagorno-Karabakh war zone on October 1 yielded no results in occupied Varnada (Fizuli) direction, Artsakh’s State Service of Emergency...
13:43 01/10/2021Evgeny Kissin pays tribute to Artsakh war victims in YerablurLegendary pianist Evgeny Kissin, a great friend of the Armenian people, visited Armenia from September 26 to 29 on the sidelines of the 22nd Yerevan Perspectives International Music Festival.
19:21 30/09/2021Converse Bank’s experience was presented at the opening ceremony of Armenia-Argetine Chamber of Commerce in ArmeniaThe official opening of the Armenia-Argetine Chamber of Commerce in Armenia took place yesterday. Artur Hakobyan, the CEO of Converse Bank took part in the ceremony. As the Bank said in a press...
17:53 30/09/2021Hayko’s songs are played at all metro stations in YerevanSongs of famous Armenian singer and composer, Honored Artist of Armenia Hayko, including soundtracks for number if films authored by him, are being played at all metro stations in Yerevan.
17:08 30/09/2021Body of one more fallen soldier found during search operations on Sept. 30Artsakh search and rescue squads on Thursday found the body of another serviceman killed in the 2020 war, the Artsakh State Service of Emergency Situations reported.
16:16 30/09/2021Turkey's Erdogan says construction of two nuclear power plants discussed with PutinTurkish President Tayyip Erdogan said Turkey is considering more joint defence industry steps with Russia in areas such as plane engines, fighter jets and submarines after a meeting with President...
14:59 30/09/2021Princess Victoria of Sweden takes part in exercises with Swedish Home GuardCrown Princess Victoria of Sweden looked laser-focused as she took part in an army training exercise on Wednesday.
13:13 30/09/2021Hayko’s songs to be played at Yerevan’s Republic Square in tribute to artistSongs of famous Armenian singer and composer, Honored Artist of Armenia Hayko will be played at the Republic Square in Yerevan on Thursday and Friday evening to pay tribute to the artist, Yerevan...
12:15 30/09/2021Russian peacekeepers discovered and destroyed 26,033 explosive objects in Artsakh since November 23Humanitarian demining of the area along the demarcation line of the parties in Nagorno-Karabakh (Artsakh) continues in accordance with the applications submitted to the command of the Russian...
20:17 29/09/2021Silvia Mestroni: UNICEF committed to ensuring equal opportunities for all children and adolescents in ArmeniaUNICEF was joined by Gyumri Youth Initiative Center NGO, Ministry of Education and Science, Ministry of Labour and Social Affairs, Shirak Regional Administration and Gyumri Municipality to relaunch...
20:07 29/09/2021Robert Kocharyan offers condolences on passing of singer HaykoArmenia’s second President Robert Kocharyan has extended condolences on the untimely demise of famous singer and songwriter Hayko (Hayk Hakobyan), who died from Covid-19 on Wednesday.