10:17 20/08/2025Կորեայի ձորի ճանապարհը ժամանակավորապես փակ էՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
08:55 20/08/2025Օգոստոսի 20-ին նախատեսված հոսանքազրկվող հասցեներըՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:10 19/08/2025Խոշոր ավտովթար Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին բախվել են 2 «BMW»-ներըՎթարի հետևանքով 2 հոգի տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Արմենիա» բժշկական կենտրոն
17:18 19/08/2025Բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը պահպանվում էOգոստոսի 19-22-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում օգոստոսի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում...
14:58 19/08/2025Ո՞րն է Տարանտինոյի լավագույն ֆիլմը. պատասխանել է անձամբ ռեժիսորըՔվենտին Տարանտինոյի ո՞ր ֆիլմն է լավագույնը։ Սա կինեմատոգրաֆիայի ամենավիճելի թեմաներից մեկն է: The Guardian-ի փոխանցմամբ, ռեժիսորը վերջապես իր կարծիքն է հայտնել՝ միաժամանակ կիսվելով իր իսկ նախընտրած...
14:41 19/08/2025Երթուղային միկրոավտոբուսը կողաշրջվել է. Կա հոսպիտալացվածՇիրակի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 19-ին, ժամը 10։43-ին ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի-Մարմաշեն ավտոճանապարհին ավտոմեքենան շրջվել է, նկատվում է ծուխ.
14:37 19/08/2025Ավինյանի իմացությամբ Կոնսերվատորիայի դիմացի այգու 50 տարեկան ծառերը համատարած չորանում ենԱնընդհատ զանգահարում եմ Երևանի քաղաքապետարանի թեժ գիծ, մեր 50 տարեկան ծառերը չորանում են, էն մի ծառն էլ ընկել է, մյուս ծառն է պահում, բայց արձագանք չկա
14:14 19/08/2025Քարակերտ-Արտենի ավտոճանապարհին այրվել է վերամբարձ կռունկԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 19-ին, ժամը 11։21-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Քարակերտ գյուղում այրվում է ավտոկռունկ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
13:15 19/08/2025Փաշինյանը ընդդիմությանը ասում է նույն բանը, ինչ ընդդիմությունը՝ հանրությանըՀիշում եք հաստատ ինչ պատասխանատվության տակ ընկանք, երբ ընդդիմությունը (ես միասնական գրեմ, դուք հատ-հատ պատկերացրեք) 21-ին Փաշինյանի վերարտադրվելու մեղքը դրեց ամբողջ հանրության վրա։ Թե՝ մենք մարզերով...
12:28 19/08/2025Աղբավայրը կեր հայթայթելու վայր է բազմաթիվ կենդանիների և թռչունների համար, ինչն իրական սպառնալիք է վարակների տարածման համար. ԱհազանգՆուբարաշենի աղբավայրում մի քանի օր տևած հրդեհը թանձր ծխով ու գարշահոտութամբ էր պատել ամբողջ Երևանը և հարակից համայնքները։ Թեև, ըստ պաշտոնական տվյալների, Ներքին գործերի նախարարության փրկարար...
10:12 19/08/2025ՌԴ-ն առաջարկում է մի շարք ոլորտներում սահմանափակել միգարնտենրի վարձու աշխատանքըՀնարավոր է օտարերկրացիների վարձման լիակատար արգելք ալկոհոլի և ծխախոտի վաճառքով զբաղվող մասնագիտացված խանութներում
09:23 19/08/2025Ողբերգական վթար Երևան-Սևան ավտոճանապարհինԱնցած գիշեր՝ ժամը 03:27-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոմեքենան բախվել է երկաթե...
09:11 19/08/2025Օգոստոսի 19-ին բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:17 18/08/2025էլիտար շենքի ստորգետնյա ավտոկայանատեղիում կայանված «Mercedes»-ում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին, ձեռքին шտրճшնшկԱվտոմեքենայից դուրս համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են կրակված գնդակ
18:00 18/08/2025Վաղը ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +38-իOգոստոսի 18-22-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում օգոստոսի 18-ի ցերեկը, 19-23-ին սպասվում...
17:12 18/08/2025Բարեգործական երեկո մանուկների համար Tashir Arena-ում՝ Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնությամբ իր 60‑ամյակինՕգոստոսի 18‑ին Tashir Arena-ում (Երևանի կրկեսի նորացված շենքում) կայացավ առաջին միջոցառումը. բարեգործական համերգ՝ «Երեխաները՝ երեխաների համար» խորագրով։ Համերգը տեղի ունեցավ կրկեսի ոչ պաշտոնական...
14:12 18/08/2025Երևանի կենտրոնում հրդեհի հետևանքով 86-ամյա կին է մահացելԵրևանի կենտրոնում՝ Նար-Դոսի փողոցի շենքերից մեկի 10-րդ հարկի բնակարաններից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով 86-ամյա կին է մահացել։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ փրկարարները ծխահարված...
13:42 18/08/2025Երևանի բազմաբնակարան շենքում բռնկված խոշոր հրդեհի վայր են մեկնել 4 մարտական հաշվարկԿա տուժած անձ
13:35 18/08/2025Ոչ մի խոչընդոտ կամ կեղծ մեղադրանք չի կարող զրկել քեզ այն ամենից, ինչով ապրել ես ամբողջ կյանքում. Սամվել Կարապետյանի կնոջ շնորհավորանքըԳործարար, բարեգործ, այսօր ապօրինի կերպով ազատազրկված Սամվել Կարապետյանի կինը՝ տիկին Էթերին ամուսնուն ուղղված շնորհավորական խոսք է հրապարակել ինսթագրամի իր էջում.
12:29 18/08/2025Հայաստան հարավից կներթափանցեն տաք օդային հոսանքներ. ՍուրենյանԱյսօրվանից սկսած Հայաստան հարավից կներթափանցեն արևադարձային տաք օդային հոսանքներ։ Այս մասին հայտնեց «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։ «Դրանք...

16:45 26/02/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в первые дни весныВ Ереване днем 26 февраля, 27-29 февраля, 1-2 марта ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Республики Армения....
16:35 26/02/2024Лорд Джейкоб Ротшильд умер в возрасте 87 летБританский инвестиционный банкир и бизнесмен из семьи Ротшильдов – лорд Джейкоб Ротшильд – умер на 88-м году жизни, сообщается на странице поместья Уоддесдон, управляемого фондом Ротшильдов, в...
13:05 26/02/2024Тигран Авинян: В будущем квартал Конд будет полностью отчужден для реализации нового градостроительного проектаПо поводу легализации зданий-построек и земельных участков в ереванском квартале Конд подано 254 заявления.
12:07 26/02/2024МВД Армении – о продаже автомобильного номера 00oo000 за $300 тыс.МВД Армении опровергает муссируемые сведения о продаже на аукционе автомобильного госномера 00oo000 за $300 тыс.
11:46 26/02/2024Фестиваль наготы в Японии: впервые за тысячу лет в нем приняли участие женщиныМоре кричащих, почти голых мужчин пихаясь и толкаясь, движется в сторону святилища. «Уошои! Уошои!» — кричат они — «идем, идем», пишет ВВС. За 1250 лет проведения Хадака-мацури, или Фестиваля...
17:35 24/02/2024Первопрестольный Св. Эчмиадзин по-прежнему придерживается этой позиции. Епископ Мушег Бабаян касательно требования об отставке ПашинянаТребование Первопрестольного Святого Эчмиадзина об отставке Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении остается в силе.
17:27 24/02/2024Церемонии переосвящения Эчмиадзинского собора и освящения Святого мира состоятся 28-29 сентября28-29 сентября 2024 года состоятся церемонии переосвящения Эчмиадзинского собора и чин освящения Святого мира.
17:19 24/02/2024Верховный духовный совет счел вызывающей крайнее недоумение инициативу принятия новой Конституции АрменииВ предводительстве Его Святейшества Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян Гарегина Второго 20-24 февраля в Первопрестольном Святом Эчмиадзине прошло собрание Верховного духовного совета в...
16:34 24/02/2024Зима не спешит уходить: синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеВ Ереване днем 24 февраля, ночью 25 февраля, 26-29 февраля ожидается погода без осадков. После полудня 25 февраля в армянской столице возможен слабый дождь. Прогнозы синоптиков приводит Центр...
15:48 24/02/2024Франция: фермеры пошли на штурм сельхозвыставки, когда в экспоцентре находился Эммануэль МакронВозмущенные государственной политикой фермеры пошли на штурм выставочного комплекса в пригороде Парижа.
14:15 24/02/2024Гарик Галеян доставлен в больницу и находится в реанимацииСостояние здоровья Гарика Галеяна настолько тяжелое, что оперативное вмешательство в данный момент невозможно, указал адвокат.
14:04 24/02/2024Кофе со вкусом свинины начали продавать в кафе Китая: новинка удивила даже местных жителейСчастливый пикантный латте – так называется напиток, который стали продавать в китайских кафе. Новинка удивила даже местных жителей. Кофе делают со вкусом свинины, сообщает «МИР 24». Сначала готовят...
13:46 24/02/2024Водителей предупреждают о гололедице на дорогах Севана и Гориса в АрменииПо состоянию на утро субботы, 24 февраля, местами гололедицей были покрыты дороги Севана и Гориса в Армении, сообщает фонд «Дорожный департамент».
12:26 24/02/2024Пожар в многоэтажном жилом доме в Валенсии: около 30 погибших, раненых и пропавших без вестиНе менее 10 человек стали жертвами крупного пожара, который охватил многоквартирный дом в испанской Валенсии.
12:05 24/02/2024Улица в честь легендарного разведчика Геворка Вартаняна появилась в МосквеВ Москве появилась улица в честь разведчика, Героя Советского Союза, полковника Геворка Вартаняна. Об этом сообщил руководитель Департамента культурного наследия Алексей Емельянов. «Названия улиц...
17:50 23/02/2024Дорога через КПП «Верхний Ларс» снова открыта для движения автотранспортаДвижение всех видов транспорта разрешили на участке Военно-Грузинской дороги после непогоды в Грузии.
17:44 23/02/2024Чем привлекает туристов маленькое горное село Меградзор в Армении? Репортаж «МИР 24»Стрит-арт, музеи и вкусная еда – село Меградзор готовится к началу туристического сезона. Маленькая деревня в сердце армянских гор стала набирать популярность, сообщает корреспондент «МИР 24». Село...
17:41 23/02/2024Себастьян Лекорню в «Цицернакаберде» воздал дань памяти жертв Геноцида армян23 февраля министр обороны РА Сурен Папикян и министр вооруженных сил Франции Себастьян Лекорню посетили Мемориал памяти жертв Геноцида армян, где воздали дань уважения памяти жертв.
17:34 22/02/2024Парк имени Шарля Азнавура в центре Парижа планируется открыть в сентябреНикол Пашинян провел встречу с мэром Парижа Анн Идальго. Подробности приводит пресс-служба правительства Армении. Идальго отметила, что очень рада принять премьер-министра и подчеркнула свою...
15:57 22/02/2024«Занимались сексом по 13 раз в день»: Наталья Штурм рассказала о бурном романе с армяниномРоссийская певица Наталья Штурм – секс-символ конца прошлого столетия – рассказала о бурном романе с армянином.