15:28 21/08/2025Առաջիկա օրերին տեղումներ չեն լինիOգոստոսի 21-26-ին Շիրակում, Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում...
14:15 21/08/2025Պարոն վարչապետ, էս ձենը լսո՞ւմ ես. Ի՞նչ է կատարվում թիվ 109 մանկապարտեզումՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն ահազանգում է՝ թիվ 109 մանկապարտեզում կրկին վերանորոգման աշխատանքներ են։ «Նոր բարեկարգված մանկապարտեզը կրկին բարեկարգում են, անորակ աշխատանքներ են իրականացրել,...
12:02 21/08/2025Սևան-Երևան ավտոճանապարհին մեքենան կողաշրջվել է. Կա տուժածԳեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 21-ին, ժամը 07:50-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Սևան-Երևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ․...
11:50 21/08/2025Դիլիջանի թունելը կփակվի երթևեկության համարԴիլիջանի թունելի երթևեկելի հատվածում իրականացվող միջին նորոգման աշխատանքներով պայմանավորված՝ օգոստոսի 21-ի ժամը 20.00-ից մինչև օգոստոսի 23-ի ժամը 08.00-ն Դիլիջանի թունելը կփակվի երթևեկության համար։...
10:55 21/08/2025Ամուր կամք, հոգու արիություն և երկար տարիների պայծառ ու արդյունաշատ գահակալություն. Վանեցյանի մաղթանքը Կաթողիկոսին«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը շնորհավորել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին տարեդարձի առթիվ՝ նրան մաղթելով քաջ առողջություն, երկար տարիների գահակալություն.
10:52 21/08/2025Այսօր Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ծննդյան տարեդարձն էԱյսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ծննդյան տարեդարձն է։ «Որդիական խոնարհությամբ շնորհավորում ենք Հայոց Հայրապետին և մաղթում կենաց արևշատություն, քաջառողջ...
10:48 21/08/2025Ավտոտնակում բռկված հրդեհի հետևանքով մեկ մարդ հոսպիտալացվել էՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն օգոստոսի 20-ին, ժամը 21։16-ինահազանգ է ստացվել, որ Մամիկոնյանց փողոցի շենքերից մեկի հետնամասում՝ ավտոտնակում, հրդեհ է բռնկվել: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան...
09:15 21/08/2025Օգոստոսի 21-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 21-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:31 20/08/2025Վրաստանում այսօր երկու երկրաշարժ է տեղի ունեցելՍագունիո գյուղում էլ գրանցվել է 3.5 մագնիտուդով երկրաշարժ
21:05 20/08/2025Արգավանդի կամրջի տակ հայտնաբերվել է տղամարդու մարմինՏեղում պարզվել է, որ դին հայտնաբերվել է Արարատի մարզի վարչական տարածքում
19:53 20/08/2025Սա դատական նիստ չէր, ուղղակի թատրոն էր․ Աստղ Գալեյան«Ակնհայտ էր դատավորի հանգստությունը, համոզված էի, որ վերևից պատվեր է տված»,- այս մասին Լիդյա Մանթաշյանի գործով դատական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց 44-օրյա պատերազմում զոհված Մխիթար...
19:39 20/08/2025Հայաստանի մի շարք տարածքներում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակԷկոպարեկային ծառայությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ Հարգելի' քաղաքացիներ, Ի կատարումն ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և...
18:01 20/08/2025Վերջին 2 օրում առանց տոմս երթևեկելու համար տուգանվել էԱնցած երկու օրերի ընթացքում առանց տոմս երթևեկելու, այլ անձի արտոնությունից օգտվելու և հանրային տրանսպորտի վճարումը չկատարելու համար կազմվել է շուրջ 90 արձանագրություն։ Այս մասին հայտնում են...
16:21 20/08/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն Պարոնյան-Մաշտոց հատվածումՕգոստոսի 22-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: . Մասնավորապես՝ Պարոնյան փողոց - Մաշտոցի պողոտա խաչմերուկում Պարոնյան փողոցի կողմից երթևեկությունը կկազմակերպվի 4 գոտիներով: ....
16:15 20/08/2025Մի քանի մարզերում ջերմաստիճանը կհասնի +39-իOգոստոսի 20-25-ին Շիրակում, Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում...
14:31 20/08/2025Տեր Արամ. Մեր բարձրաստիճան հոգևորականներն ու մյուսները բռնադատված են հայրենատեր լինելու համար«Մեր բարձրաստիճան հոգևորականները բռնադատված են հայրենատեր լինելու համար»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում կմեկնարկի Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով...
11:10 20/08/2025Մարզերից մեկում երեխային համբուրելը դարձել է տղամարդու մահվան պատճառ է դարձելՕգոստոսի 16-ին առեղծվածային մահվան դեպք է տեղի ունեցել Հայաստանի մարզերից մեկում: Shamshyan.com-ը գրում է, որ ժամը 19:20-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության բաժին ահազանգ է...
10:43 20/08/2025ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցում է մարզային գրադարանների գրքային ֆոնդերի նորացման նախաձեռնությանըՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է Newmag-ի BOOK DONATION կրթական և բարեգործական նախաձեռնությանը, որի նպատակն է համալրել Հայաստանի մարզերում համայնքային գրադարանների գրքային ֆոնդը։ Նախագիծը նպաստում է...
10:40 20/08/2025Երևանում «Լադա» մակնիշի ավտոմեքենայում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմինՀամայնքային ոստիկանները պարզել են, որ մահացածը Երևանի բնակիչ 67-ամյա Հայկ Մ.-ն է
10:21 20/08/2025Երևանյան արևից այրված, ջրազրկված, խեղճացած դժբախտ և դժգույն բույսեր. Քրիստինա ՎարդանյանԿրկնում եմ՝ 2022-2025թթ. Երևանի կանաչապատումը՝ ուսանողական ձեռնարկ «Երևանի կանաչապատման մեջ ԱՐԳԵԼՎԱԾ քայլերը

14:52 29/02/2024В Ереване автомобиль марки BMW врезался в пассажирский микроавтобус: есть пострадавшиеСегодня, 29 февраля, ДТП произошло в Ереване: как сообщает shamshyan.com, около 12:50 автомобиль марки BMW, направляясь с улицы Ленинградяна на улицу Асратяна, при пока неизвестных обстоятельствах...
12:20 29/02/2024Во Франции выпущены почтовые марки, посвященные Шарлю Азнавуру и Мисаку МанушянуВ центральном офисе почтовой компании Франции (Carrée d’Encre) 27 февраля воздали дань уважения памяти двух крупных французских деятелей армянского происхождения – героя Сопротивления, поэта Мисака...
12:04 29/02/2024Почему в Южной Корее женщины отказываются заводить детей?Уровень рождаемости в Южной Корее, и без того самый низкий в мире, продолжил резкое снижение в 2023 году, сообщает Reuters.
12:00 29/02/2024СМИ: в российских городах закончились стриптизеры на 8 МартаПо данным телеграм-канала Shot, в ряде российских городов разобрали для вечеринок на 8 Марта всех артистов, выступающих в жанре мужского стриптиза.
11:50 29/02/2024Зангезурский медно-молибденовый комбинат выступил с опровержениемЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» выступило с заявлением, в котором говорится: «ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» (далее - «Компания»), созданное и действующее в...
11:46 29/02/2024Популярные в Бразилии ягоды стали солеными из-за изменения климатаЯгоды асаи, популярные на островах Байлики в устье Амазонки, стали солеными. Такой вкус плоды пальмы приобрели из-за изменения русла притоков крупнейшей на Земле реки, пишет издание Mongabay. Как...
17:47 28/02/2024Авиакомпания Wizz Air начнет выполнение полетов по направлению Будапешт- ЕреванС 17 июня, 2024 авиакомпания Wizz Air начнет выполнение полетов по направлению Будапешт -Ереван- Будапешт, сообщает ЗАО «Армения» Международные аэропорты».
15:38 28/02/2024Российские экипажи МиГ-29 отработали в Армении приемы простого, сложного и высшего пилотажейЛетчики многоцелевых истребителей МиГ-29 оперативно-тактической авиации соединения Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнили полеты по маршрутам и элементы пилотажей в ходе...
14:29 28/02/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в первые весенние дниВ Ереване днем 28 февраля, 29 февраля, 1-4 марта ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Республики Армения. В...
13:07 28/02/2024Еще одно доказательство того, что азербайджанцы – пришлые кочевникиПользователь Валдемир Дордамиров в группе «Иранистика» в соцсети Facebook опубликовал снимок, сопроводив его описанием: «Турчанки из племени Кызылбаши от тюркск (Kızılbaş.
11:47 28/02/2024Губернатор Техаса ввел чрезвычайное положение в 60 округах штата из-за сильных пожаровГубернатор американского Техаса Грег Эббот ввел чрезвычайное положение в 60 округах штата на фоне мощных природных пожаров, говорится в заявлении на сайте офиса Эббота.
11:41 28/02/2024Ушел из жизни экс-глава правительства СССР, Национальный герой Армении Николай РыжковУмер глава правительства СССР эпохи перестройки Николай Рыжков, ему было 94 года, сообщила спикер Совета Федерации Валентина Матвиенко в своем Telegram-канале.
17:09 27/02/2024Бразильские ученые по черепу воссоздали внешность Данте АлигьериУченые из Федерального университета Уберландии (Бразилия) восстановили прижизненную внешность Данте Алигьери.
15:58 27/02/2024Лучшую снайперскую пару ЮВО выявили в ходе состязаний в АрменииВоеннослужащие разведывательной роты, специального назначения и стрелковой снайперской роты приняли участие в состязании на звание лучшей снайперской пары военной базы Южного военного округа (ЮВО) в...
14:40 27/02/2024В Армении в ближайшие дни воздух прогреется до 15-16℃На территории Армении днем 27 февраля, 28-29 февраля, 1-2 марта ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды...
14:28 27/02/2024В работе Telegram произошел массовый сбойРоссийские пользователи Telegram жалуются на работу мессенджера, по данным сервиса "Сбой.рф" зафиксировано более 2,6 тысяч жалоб, выяснил корреспондент РИА Новости.
13:41 27/02/20248 апреля произойдет полное солнечное затмение, но его не смогут увидеть на территории АрменииПолное солнечное затмение произойдет 8 апреля 2024 года, полную фазу можно будет наблюдать на территории Мексики, США и Канады.
13:02 27/02/2024На прилегающем к населенному пункту Ахцк участке будут проведены взрывные работыВ связи со строительством порядка 8-километровой дороги в рамках 2-го транша инвестиционной программы дорожного коридора Север-Юг, в обход археологического памятника Агарак, 27 февраля с 15:00 до...
17:44 26/02/2024В результате сентябрьской агрессии Азербайджана погибшим признан 181 военнослужащийВ результате агрессии Азербайджана в отношении Республики Арцах (НКР) 19-20 сентября 2023 года погибшим признан 181 военнослужащий, еще 11 военнослужащих числятся пропавшими без вести.