18:09 25/07/2025Մի խումբ թուրք լուսանկարիչներ այցելել են ՀայաստանԹուրք լուսանկարիչ Ֆարուք Աքբաշը մայիսի 21-ից 25-ը մի լուսանկարիչների խմբով այցելել է Հայաստան: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ խմբի ղեկավարը՝ Աքբաշը, Հայաստանից արված լուսանկարների շարք է հրապարակել...
17:47 25/07/2025Վարդավառի օրը ՆԳՆ ծառայությունները կիրականացնեն ուժեղացված հսկողություն հանրապետության ողջ տարածքումՀուլիսի 27-ին Վարդավառ է։ Վաղ առավոտից, հանրապետության ողջ տարածքում, և հատկապես Սևանի ավազանում ՆԳ նախարարության ծառայություններն անցնելու են ուժեղացված հսկողության՝ դեպքերի և պատահարների բացառման...
17:42 25/07/2025ՃՏՊ Արզումանյան և Հալաբյան փողոցների խաչմերուկում. կա տուժածՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հուլիսի 25-ին, ժամը 14:11-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Արզումանյան և Հալաբյան փողոցների խաչմերուկում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ կա տուժած։ ՆԳՆ փրկարար...
17:19 25/07/2025Արցախում չեն կարողանում մարել անտառային հրդեհներըԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախում չեն կարողանում մարել անտառային հրդեհները։ Կրակը տարածվել է Աղդամի մի քանի գյուղերի հարակից տարածքներում։ Հրդեհաշիջման աշխատանքներին ներգրավվել են ուղղաթիռներ։...
16:56 25/07/2025Թուրքիայում մոլեգնում են հրդեհները. Կան զոհերԹուրքիայում մոլեգնում են հրդեհները։ «Եվրոնյուզ»-ի փոխանցմամբ, դրանց հետևանքով չորեքշաբթի օրը մահացել է տասը մարդ, այդ թվում կամավորներ։ Մահացածները 24 հոգանոց թիմի անդամներ էին։ Ուժեղ քամու պատճառով...
15:16 25/07/2025Մաստեր-կլաս՝ ստարտափերների համարՍևանա լճի ափին ընթանում է ամենասպասված տեխնոլոգիական միջոցառումներից մեկը՝ Sevan Startup Summit-ը, որը միավորում է նորարարներին, ստարտափերներին, ներդրողներին ու փորձառու մենթորներին՝ ստեղծելու...
15:10 25/07/2025Երեկոյան ժամերի Երևանում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպԵրևանում հուլիսի 25-ին երեկոյան ժամերին, 26-ի գիշերը և երեկոյան, 28-29-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 27-ին և 30-ին սպասվում է առանց...
15:07 25/07/2025Lուսացույցների գործարկում՝ Բագրևանդ փողոցի և Ձորաղբյուր ավտոճանապարհի խաչմերուկումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. հուլիսի 28-ից Բագրևանդի փողոցի և Ձորաղբյուր (Տ-6-29) ավտոճանապարհի խաչմերուկում՝ «Ռոյալ Երևան» ռեստորանի մոտ,...
14:58 25/07/2025Բախումներ Թբիլիսիում. Գործարանի նախկին շենքից վտարել են բնակիչներինԱնցած գիշեր Թբլիսիի թաղամասերից մեկում բախումներ են եղել ոստիկանների ու նախկին գործարանի շենից վտարված քաղաքացիների միջև։ Այս մասին հայտնում են վրացական ԶԼՄ-ները։ Բախումների հետևանքով այս պահին կա 17...
12:28 25/07/2025Պատմությունը կեղծողներին և Հայ եկեղեցու վաստակն ուրացողներին ի պատասխան փաստերով. Ռուբեն վարդապետ ԶարգարյանՌուբեն վարդապետ Զարգարյանը գրում է. «Պատմությունը կեղծողներին եւ Հայ եկեղեցու վաստակն ուրացողներին ի պատասխան փաստերով Շուշիի Մարիամ–Դուկասյան օրիորդաց դպրոցը (1864թ.), Երևանի Գայանյան օրիորդաց...
11:37 25/07/2025Նոր Խարբերդում հացն արտադրել են այս պայմաններումՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Արարատի մարզային կենտրոնի տեսուչների կողմից անհատ ձեռնարկատեր Գեղամ Հովսեփյանին պատկանող հացի արտադրամասում իրականացված ստուգման արդյունքում հայտնաբերվել են...
10:54 25/07/2025Մանկական երկաթուղու մոտակայքում հրդեհ է բռնկվելՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հուլիսի 24-ին, ժամը 23:47-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հրազդանի կիրճում՝ մանկական երկաթուղու մոտակայքում, հրդեհ է բռնկվել։ ՆԳՆ փրկարար ծառայության...
10:50 25/07/2025Ավտոկայանատեղիների հատվածում տեղադրված կանգնակները հեռացվում ենԱվտոկայանատեղիների հատվածում տեղադրված կանգնակները խոչընդոտում են երթևեկությունն ու կայանումը: Խնդիրը լուծելու համար Երևանի քաղաքապետարանի հասարակական կարգի պահպանության ծառայությունը Ոստիկանության...
10:05 25/07/2025Գյումրու Վարդանանց հրապարակում Վարդավառի մեծ միջոցառում չի կազմակերպվի. Ռուբեն ՄխիթարյանՊրոդյուսեր, Գյումրու ավագանու անդամ Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է. «Սիրելի հայրենակիցներ: Այս տարի Գյումրու քաղաքապետարանի հետ պլանավորել էինք Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնը և Վարդավառը նշել մեծ շուքով...
08:16 25/07/2025Հուլիսի 25-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
00:10 25/07/2025Բաց դաս ու հրաժարականի պահանջ Նիկոլ Փաշինային՝ ՀՀ քաղաքացուցՔաղաքական, հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանը բաց նամակ է հրապարակել Նիկոլին Փաշինյանին ստորագրելով որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի.
20:36 24/07/2025ԿԽՄԿ-ի օգնությամբ 666 անձ, ներառյալ՝ 537 երեխա, վերամիավորվել է իր ընտանիքի հետԿարմիր Խաչի հայկական գրասենյակը հայտարարություն է տարածել,որում ասվում է․ «2024թ․-ին ամբողջ աշխարհում մեր օգնությամբ կատարվել է 1,887,421 հեռախոսազանգ, ինչը թույլ է տվել զինված ընդհարման պատճառով...
19:59 24/07/2025AFP-ն, AP-ն, Reuters-ը և BBC-ն կոչ են անում թույլ տալ լրագրողներին հեռանալ ԳազայիցAFP, The Associated Press, Reuters լրատվական գործակալությունները և BBC հեռարձակման կորպորացիան համատեղ հայտարարություն են տարածել՝ Իսրայելի իշխանություններին կոչ անելով սովից տառապող լրագրողներին...
19:33 24/07/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Լիբանանի դեսպանի հետԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Լիբանանի դեսպանի հետ։ Այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռից։ «Հուլիսի 24-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
18:10 24/07/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Տիգրան Մեծի պողոտայի 3-րդ նրբանցքումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. հուլիսի 26-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։...

11:22 10/08/2021Armenian defense minister leaves for Russia to hold talks with Russian counterpartThe Armenian Minister of Defence Arshak Karapetyan left on August 10 for the Russian Federation on a working visit at the invitation of the Minister of Defence of the Russian Federation, General of...
19:09 09/08/2021Italian police seize envelope with bullets sent to PopeAn envelope addressed to Pope Francis containing three pistol bullets has been seized in a mail sorting facility close to the northern Italian city of Milan, police said on Monday, according to...
18:37 09/08/2021Russian servicemen involved in a road crash in ArmeniaOne serviceman of the Russian military base in Armenia died, another four injured in a road accident on Gyumri-Yerevan roadway, Ria Novosty news agency reported, citing the press service of the...
18:13 09/08/2021Commander of the Second Army Corps appointed Deputy Chief of the General Staff of the Armed ForcesArmenia’s President Armen Sargsyan signed a decree on Monday, dismissing Arayik Harutyunyan as the Commander of the Second Army Corps.
17:08 09/08/2021Ralph Yirikian shares Viva-MTS success story with the participants of the “Buissup” ConferenceViva-MTS General Manager Ralph Yirikian was invited as a key speaker at the “Buissup” Conference organized by the Association of Armenian Entrepreneurs, held in “Elite Plaza” Business Center.
14:15 09/08/2021The parents of war prisoners and missing soldiers protest outside the government buildingThe parents of soldiers, who went missing or taken hostage during the 44-day war in Artsakh, staged a protest on Monday outside the Armenian government building, demanding that the authorities take...
13:37 09/08/2021Byurakan Observatory invites visitors to witness Perseid meteor showerOn August 12,13 from 20:00, at the Byurakan Astrophysical Observatory visitors can be the witness of a very beautiful celestial phenomenon, Perseid meteor shower, or as many call it the shooting...
11:57 09/08/2021US Ambassador visits Tatev monasteryUS Ambassador to Armenia Lynne Tracy and USAID/Armenia Mission Director John Allelo enjoyed the picturesque views of the Syunik region and visited the Tatev monastery, the Embassy reported on...
11:22 09/08/2021Rain with thunderstorm predicted in the afternoon of August 9, 11 in ArmeniaRain with thunderstorm is predicted on August 9, 11 in separate places, in the afternoon on August 10, on 12-13, in separate places hail is also possible, Hydromet meteorological service reported on...
20:01 07/08/2021Risk of fires high in some parts of Armenia, MES warnsArmenia’s Ministry of Emergency Situations (MES) warns of a high risk of fires in Ararat Valley and its foothills, Vayots Dzor foothills, Syunik valleys and the capital of Yerevan.
18:55 07/08/2021SpaceX assembles biggest rocket ever madeSpaceX has attached its Starship spacecraft to its booster, making the biggest spacecraft ever made, The Independent reports.
18:22 07/08/2021Armenian Church commemorates 200 pontiffs of Ecumenical Council of EphesusThe Armenian Apostolic Church commemorates 200 pontiffs participating in the Ecumenical Council of Ephesus on Saturday, August 7, Qahana.am reports.
18:22 07/08/2021Indonesian army signals end to mandatory ‘virginity test’ for female recruitsThe Indonesian army has hinted that it will end mandatory "virginity tests" for female recruits, in a move that has been welcomed by human rights groups, CNN reports.
17:59 07/08/2021Knife attacker on Tokyo commuter train wanted to kill 'happy women'The man alleged to have wounded 10 people in a knife attack on a Tokyo commuter train late on Friday told police he became incensed when he saw women who "looked happy" and wanted to kill them,...
17:37 07/08/2021U.S. ambassador to Armenia reveals why she decided to spend her vacation in SyunikBreathtaking views, starry night and hospitable people – this is what attracted U.S. Ambassador to Armenia Lynne Tracy to spend her personal vacation in the Syunik region this week. The ambassador...
14:49 07/08/2021EU to review safe travel list next weekThe European Union will next week review the list of states from which non-essential travel is allowed under coronavirus restrictions and could reconsider the inclusion of the United States, Reuters...
14:36 07/08/2021Artsakh ombudsman: Azerbaijani servicemen stole 4 animals owned by Hin Shen residentsThe Azerbaijani troops stole 4 livestock animals owned by the residents of the village of Hin Shen in the Shushi region, Artsakh Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan said in a statement on...
12:57 07/08/2021CNN fires three employees for going to office unvaccinatedUS news network CNN has sacked three employees for going into an office without having been vaccinated against Covid, US media say.
12:31 07/08/2021Virgin Galactic selling spaceflight tickets for $450,000Those who wish to spend a few minutes at the edge of Earth's atmosphere will now have the chance -- if they have $450,000 to spare.
11:23 07/08/2021Magnitude 3.5 quake hits near Armenia’s Bavra villageThe Territorial Survey for Seismic Protection of Armenia’s Ministry of Emergency Situations detected a magnitude 3.5 earthquake in the Armenia-Georgia border area on Saturday, August 7, at 8:28am...