18:09 25/07/2025Մի խումբ թուրք լուսանկարիչներ այցելել են ՀայաստանԹուրք լուսանկարիչ Ֆարուք Աքբաշը մայիսի 21-ից 25-ը մի լուսանկարիչների խմբով այցելել է Հայաստան: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ խմբի ղեկավարը՝ Աքբաշը, Հայաստանից արված լուսանկարների շարք է հրապարակել...
17:47 25/07/2025Վարդավառի օրը ՆԳՆ ծառայությունները կիրականացնեն ուժեղացված հսկողություն հանրապետության ողջ տարածքումՀուլիսի 27-ին Վարդավառ է։ Վաղ առավոտից, հանրապետության ողջ տարածքում, և հատկապես Սևանի ավազանում ՆԳ նախարարության ծառայություններն անցնելու են ուժեղացված հսկողության՝ դեպքերի և պատահարների բացառման...
17:42 25/07/2025ՃՏՊ Արզումանյան և Հալաբյան փողոցների խաչմերուկում. կա տուժածՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հուլիսի 25-ին, ժամը 14:11-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Արզումանյան և Հալաբյան փողոցների խաչմերուկում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ կա տուժած։ ՆԳՆ փրկարար...
17:19 25/07/2025Արցախում չեն կարողանում մարել անտառային հրդեհներըԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախում չեն կարողանում մարել անտառային հրդեհները։ Կրակը տարածվել է Աղդամի մի քանի գյուղերի հարակից տարածքներում։ Հրդեհաշիջման աշխատանքներին ներգրավվել են ուղղաթիռներ։...
16:56 25/07/2025Թուրքիայում մոլեգնում են հրդեհները. Կան զոհերԹուրքիայում մոլեգնում են հրդեհները։ «Եվրոնյուզ»-ի փոխանցմամբ, դրանց հետևանքով չորեքշաբթի օրը մահացել է տասը մարդ, այդ թվում կամավորներ։ Մահացածները 24 հոգանոց թիմի անդամներ էին։ Ուժեղ քամու պատճառով...
15:16 25/07/2025Մաստեր-կլաս՝ ստարտափերների համարՍևանա լճի ափին ընթանում է ամենասպասված տեխնոլոգիական միջոցառումներից մեկը՝ Sevan Startup Summit-ը, որը միավորում է նորարարներին, ստարտափերներին, ներդրողներին ու փորձառու մենթորներին՝ ստեղծելու...
15:10 25/07/2025Երեկոյան ժամերի Երևանում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպԵրևանում հուլիսի 25-ին երեկոյան ժամերին, 26-ի գիշերը և երեկոյան, 28-29-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 27-ին և 30-ին սպասվում է առանց...
15:07 25/07/2025Lուսացույցների գործարկում՝ Բագրևանդ փողոցի և Ձորաղբյուր ավտոճանապարհի խաչմերուկումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. հուլիսի 28-ից Բագրևանդի փողոցի և Ձորաղբյուր (Տ-6-29) ավտոճանապարհի խաչմերուկում՝ «Ռոյալ Երևան» ռեստորանի մոտ,...
14:58 25/07/2025Բախումներ Թբիլիսիում. Գործարանի նախկին շենքից վտարել են բնակիչներինԱնցած գիշեր Թբլիսիի թաղամասերից մեկում բախումներ են եղել ոստիկանների ու նախկին գործարանի շենից վտարված քաղաքացիների միջև։ Այս մասին հայտնում են վրացական ԶԼՄ-ները։ Բախումների հետևանքով այս պահին կա 17...
12:28 25/07/2025Պատմությունը կեղծողներին և Հայ եկեղեցու վաստակն ուրացողներին ի պատասխան փաստերով. Ռուբեն վարդապետ ԶարգարյանՌուբեն վարդապետ Զարգարյանը գրում է. «Պատմությունը կեղծողներին եւ Հայ եկեղեցու վաստակն ուրացողներին ի պատասխան փաստերով Շուշիի Մարիամ–Դուկասյան օրիորդաց դպրոցը (1864թ.), Երևանի Գայանյան օրիորդաց...
11:37 25/07/2025Նոր Խարբերդում հացն արտադրել են այս պայմաններումՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Արարատի մարզային կենտրոնի տեսուչների կողմից անհատ ձեռնարկատեր Գեղամ Հովսեփյանին պատկանող հացի արտադրամասում իրականացված ստուգման արդյունքում հայտնաբերվել են...
10:54 25/07/2025Մանկական երկաթուղու մոտակայքում հրդեհ է բռնկվելՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հուլիսի 24-ին, ժամը 23:47-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հրազդանի կիրճում՝ մանկական երկաթուղու մոտակայքում, հրդեհ է բռնկվել։ ՆԳՆ փրկարար ծառայության...
10:50 25/07/2025Ավտոկայանատեղիների հատվածում տեղադրված կանգնակները հեռացվում ենԱվտոկայանատեղիների հատվածում տեղադրված կանգնակները խոչընդոտում են երթևեկությունն ու կայանումը: Խնդիրը լուծելու համար Երևանի քաղաքապետարանի հասարակական կարգի պահպանության ծառայությունը Ոստիկանության...
10:05 25/07/2025Գյումրու Վարդանանց հրապարակում Վարդավառի մեծ միջոցառում չի կազմակերպվի. Ռուբեն ՄխիթարյանՊրոդյուսեր, Գյումրու ավագանու անդամ Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է. «Սիրելի հայրենակիցներ: Այս տարի Գյումրու քաղաքապետարանի հետ պլանավորել էինք Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնը և Վարդավառը նշել մեծ շուքով...
08:16 25/07/2025Հուլիսի 25-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
00:10 25/07/2025Բաց դաս ու հրաժարականի պահանջ Նիկոլ Փաշինային՝ ՀՀ քաղաքացուցՔաղաքական, հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանը բաց նամակ է հրապարակել Նիկոլին Փաշինյանին ստորագրելով որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի.
20:36 24/07/2025ԿԽՄԿ-ի օգնությամբ 666 անձ, ներառյալ՝ 537 երեխա, վերամիավորվել է իր ընտանիքի հետԿարմիր Խաչի հայկական գրասենյակը հայտարարություն է տարածել,որում ասվում է․ «2024թ․-ին ամբողջ աշխարհում մեր օգնությամբ կատարվել է 1,887,421 հեռախոսազանգ, ինչը թույլ է տվել զինված ընդհարման պատճառով...
19:59 24/07/2025AFP-ն, AP-ն, Reuters-ը և BBC-ն կոչ են անում թույլ տալ լրագրողներին հեռանալ ԳազայիցAFP, The Associated Press, Reuters լրատվական գործակալությունները և BBC հեռարձակման կորպորացիան համատեղ հայտարարություն են տարածել՝ Իսրայելի իշխանություններին կոչ անելով սովից տառապող լրագրողներին...
19:33 24/07/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Լիբանանի դեսպանի հետԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Լիբանանի դեսպանի հետ։ Այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռից։ «Հուլիսի 24-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
18:10 24/07/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Տիգրան Մեծի պողոտայի 3-րդ նրբանցքումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. հուլիսի 26-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։...

12:05 04/01/2024В Москве как на крайнем севере: ночь на 4 января в столице России стала самой холодной с начала зимыНочь с 3 на 4 января в Москве была самой холодной с начала зимы, температура опустилась до минус 27,1 градуса, сообщил в своем Telegram-канале ведущий специалист центра погоды "Фобос" Евгений...
11:38 04/01/2024На Солнце произошла сильнейшая вспышкаСильнейшая вспышка действующего солнечного цикла произошла на Солнце, на Земле она не должна вызвать каких-либо явлений, сообщили учёные Лаборатории солнечной астрономии Института космических...
17:00 03/01/2024На севере Франции 1,5 тысячи жителей остались без света из-за наводненийОколо 1,5 тысячи человек остались без электричества во французском департаменте Па-де-Кале на севере страны в результате очередных сильных наводнений, сообщила в среду префектура департамента.
16:45 03/01/2024Как в Армении сохраняют древние традиции новогоднего застолья?Новый год – время, когда радуют родных и друзей любимыми блюдами. А вот в древние времена праздничный стол отличался от нынешнего. Так, в Армении практически вся еда была постная. Подробности - в...
16:14 03/01/2024Число жертв серии землетрясений в Японии превысило 70Число жертв серии сильных землетрясений, которые произошли в Японии, выросло до 73 человек, передает МИР 24.
15:51 03/01/2024Жителей Турции предупредили о радиационном туманеМетеорологи предупредили о накрывшем ряд регионов Турции радиационном тумане, водителей призвали быть предельно осторожными, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал Haber Global.
14:37 03/01/2024В новогоднюю ночь в Ереване мужчина стрелял в воздух и случайно ранил женуВ 4.25 1 января из ереванского медцентра «Астхик» в центр оперативного управления Полиции МВД Армении поступил сигнал о том, что бригада Скорой помощи с улицы Арташисян доставила в больницу 42-летнюю...
13:58 03/01/2024Синоптики рассказали, когда в Армении будет потеплениеВ городе Ереван 3 января, ночью 4 января, днем 6 января и 7 января прогнозируется погода без осадков.
13:48 03/01/2024Скончавшаяся после долгой борьбы с онкологическим заболеванием армянская актриса 2 года назад сыграла роль больной раком женщиныАктриса Лусине Гарибян, скончавшаяся накануне в возрасте 43 лет после долгой борьбы с онкологическим заболеванием, два года назад в сериале «Вторая жизнь» сыграла роль больной раком женщины.
13:00 03/01/2024Илон Маск дал зловещий прогноз на 2024 годПредприниматель Илон Маск предупредил, что перед человечеством стоит угроза большого демографического кризиса.
12:46 03/01/2024О ситуации на дорогах Армении – в первый рабочий день 2024 годаВ среду, 3 января, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о состоянии дорог в республике приводит Спасательная служба МВД Армении. Так, с 29 декабря 2024 года по 15 февраля 2024...
12:37 03/01/2024В японской Исикаве за два дня зафиксировали больше подземных толчков, чем за 3 годаПо последним данным, в результате землетрясений погибли не менее 65 человек, свыше 100 человек пострадали.
12:25 03/01/2024На 101-м году жизни скончался Георгий Арташесович Тер-Газарянц31 декабря на 101-м году жизни скончался первый вице-президент САР, известный советский политический деятель, Чрезвыйчайный и полномочный посол СССР и РФ Георгий Арташесович Тер-Газарянц.
12:15 03/01/2024Малышку-панду из Московского зоопарка назвали КатюшейМэр Москвы Сергей Собянин сообщил в своем личном блоге, что малышку-панду из Московского зоопарка назвали Катюшей, в голосовании приняли участие более 380 тысяч человек.
12:00 03/01/2024В Армении на военной базе ЮВО проведена традиционная «Новогодняя спартакиада»В Гюмрийском гарнизоне военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении в рамках проведения праздничных и спортивных культурно-массовых мероприятий для военнослужащих была проведена традиционная...
11:35 03/01/2024Дорога через КПП «Верхний Ларс» закрылась для большегрузовДвижение автотранспорта на дороге в направлении границы с Россией, КПП «Верхний Ларс», ограничено для автомобилей с прицепами и полуприцепами из-за снегопада, говорится в сообщении Департамента...
11:21 03/01/2024Снуп Догг назначен спецкором летней Олимпиады в ПарижеАмериканский рэп-исполнитель Снуп Догг на Олимпийских играх в Париже в 2024 году будет представлен в качестве специального корреспондента телеканала NBC.
16:48 02/01/2024Почти половина населения Земли пойдет на выборы в 2024 годуНаступивший 2024 год станет годом выборов: президентов и парламенты будут выбирать в более чем 50 странах, которые производят 54% мирового ВВП и в которых проживает почти каждый второй житель Земли,...
16:43 02/01/2024«Праздничные» мусорные баки в центре ЕреванаВ Армении продолжаются новогодние выходные. Между тем, пользователи армянского сегмента соцсетей публикуют фото и видео, на которых запечатлен скопившийся даже в центре армянской столицы Еревана...