18:46 27/06/2024Բռնցքամարտիկ Սամվել Սիրամարգյանը հսկայական առավելությամբ պարտության մատնեց լիտվացի մարզիկինՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Եվս մեկ վստահ հաղթանակ։ Կիսաեզրափակիչում է նաև 75 կգ քաշային Սամվել Սիրամարգյանը, որը հսկայական առավելությամբ պարտության մատնեց լիտվացի Դրութել...
18:14 27/06/2024Որքան գումար կտրամադրի ՈՒԵՖԱ-ն Վրաստանի հավաքականինԵվրոպայի առաջնությանը մասնակցող թիմերին ՈՒԵՖԱ-ն դրամական պարգևներ է տրամադրում. այս պահի դրությամբ Վրաստանի հավաքականին հասանելիք ընդհանուր գումարը կազմում է 12,25 մլն եվրո։ Այս մասին հայտնում է...
16:33 27/06/2024Պատանի հունահռոմեականները 1 ոսկե, 3 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճել Եվրոպայի Մ17 առաջնությունումՀայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Մ17 տարեկանների հավաքականը 1 ոսկե, 3 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ է նվաճել Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքում անցկացված Եվրոպայի առաջնությունում: ԿԳՄՍ նախարարության...
14:41 27/06/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նախագահը կոչ է արել հարգել օլիմպիական զինադադարը«Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի մեկնարկից առաջ, ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Դենիս Ֆրենսիսը դիմել է կազմակերպության անդամ երկրներին՝ հարգելու օլիմպիական զինադադարը: armnoc.am-ը գրում է, որ...
12:56 27/06/2024Երկրպագուն հենց տրիբունայից ցատկել է Ռոնալդուի վրաՊորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն Եվրո 2024-ի ժամանակ երկրպագուի կողմից «հարձակման» է ենթարկվել։ sport.ru-ն գրում է, նախօրեին Վրաստանի դեմ խմբային փուլի խաղից հետո (0:2)...
11:02 27/06/2024Գիորգի Միքաուտաձե. Կանգ չենք առնելուԵվրո-2024-ի խմբային փուլի ավարտից հետո ռմբարկուների ցուցակը գլխավորում է Վրաստանի հավաքականի հարձակվող Գիորգի Միքաուտաձեն։ Նա երեք խաղում դարձել է երեք գոլի հեղինակ։
10:16 27/06/2024Շախմատի Եվրոպայի առաջնությունում վերջին խաղափուլից առաջ Հայաստանի թիմը 2-րդ հորիզոնականում էԱվարտվել է շախմատի Եվրոպայի մինչև 18 տարեկան պատանիների թիմային առաջնության նախավերջին՝ 6-րդ խաղափուլը: Նախօրեին մեր շախմատիստները 2.5:1.5 հաշվով հաղթել են Գերմանիայի թիմին: Թիմին հաղթական...
10:01 27/06/2024Կվարացխելիա. Իմ հանդիպումը Ռոնալդուի հետ օգնեց Վրաստանին հաղթել Պորտուգալիային«Երբեք չէի մտածի, որ ինքը կգա և կխոսի ինձ հետ»
08:11 27/06/2024Եվրո-2024․ Փլեյ-օֆֆի բոլոր զույգերըՎրաստանի հավաքականը, որն առաջին անգամ է մասնակցում Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլին, դուրս է եկել փլեյ-օֆֆ։
23:12 26/06/2024E խմբում միայն Ուկրաինայի ֆուտբոլի հավաքականը դուրս մնաց «Եվրո-2024» թլեյ-օֆիցԵվրո-2024-ի խմբային փուլի վերջին տուրի հանդիպումներն անցկացրեցին E խմբում ընդգրկված Ուկրաինան ու Բելգիան, Սլովակիան ու Ռումինիան։ Երկու հանդիպումներում էլ գրանցվեց ոչ ոքի։ Չորս թիմերն էլ վաստակեցին...
21:52 26/06/2024Տիգրան Բարսեղյանը դարձել է դուբլի հեղինակՍլովակիայի չեմպիոն «Սլովանը» 2024/25 մրցաշրջանի նախապատրաստական շրջանում ընկերական խաղում 5-1 հաշվով հաղթել է ավստրիական «Լինցին»։ Այդ մասին լուր է հրապարակվել թիմի ֆեյսբուքյան էջում։ Հայաստանի...
21:12 26/06/2024Հայ ըմբիշներն այսօր նվաճեցին 1 ոսկի և 2 արծաթե մեդալՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Սերբայում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մարատ Աճեմյանը 10:0 հաշվով հաղթանակ...
17:40 26/06/2024Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին 9 ամսով որակազրկելու որոշումըԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին՝ ինը ամսով մենամարտից հեռացնելու որոշումը։ Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ին Լաս...
17:05 26/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն վիրավորել է ԼևանդովսկունԵվրո-2024-ի խմբային փուլի 3-րդ տուրի Ֆրանսիայի և Լեհաստանի հավաքականների խաղում կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել երկու թիմերի գլխավոր աստղերի միջև։ Կիլիան Մբապեն վիրավորել է լեհ հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկուն։...
14:14 26/06/2024Փարիզի Օլիմպիական խաղերում Հայաստանն այս պահի դրությամբ 15 ներկայացուցիչ ունիՓարիզում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը կայանալիք ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերում Հայաստանն այս պահի դրությամբ 15 ներկայացուցիչ ունի: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, խաղերին մասնակցելու իրավունք են...
11:04 26/06/2024Մհեր Ղանդիլյանը դարձել է Ռուսաստանի սպորտի փոխնախարարՄհեր Ղանդիլյանը դարձել է Ռուսաստանի սպորտի փոխնախարար։ ՌԴ կառավարության համապատասխան հրամանը հրապարակվել է իրավական ակտերի պորտալում։ «Մհեր Միրանի Ղանդիլյանին նշանակել Ռուսաստանի Դաշնության սպորտի...
09:45 26/06/2024«Եվրո-2024»-ի հունիսի 26-ի խմբային փուլի վերջին հանդիպումներըԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024» առաջնությունում հունիսի 26-ին խմբային փուլի վերջին հանդիպումները կկայանան E եւ F խմբերում ընդգրկված թիմերի միջև։ E խումբ Սլովակիա - Ռումինիա՝ 20:00 Ուկրաինա...
09:34 26/06/2024Արման Ծառուկյանը 9 ամսով որակազրկվել էՆևադայի նահանգային մարզական հանձնաժողովը (ԱՄՆ) որոշել է խառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի վերաբերյալ՝ UFC 300 մրցաշարում երկրպագուի հետ...
23:06 25/06/2024Սերբիայում հայ ըմբիշներն այսօր շահեցին մեկ արծաթե և երկու բրոնզե մեդալներՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են Սերբիայում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական մինչև 17 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող Սեյրան Կիրակոսյանը...
19:51 25/06/2024Ըմբիշ Մարատ Աճեմյանը հաղթեց ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկավ եզրափակիչՍերբական Նովի Սադ քաղաքում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական (Մ17) առաջնության մրցումային երկրորդ օրվա կիսաեզրափակիչում 48կգ Մարատ Աճեմյանը ժամանակից շուտ 8-0 հաշվով հաղթեց...

14:44 06/04/2018Head coach of Armenia’s national football team resignsArtur Petrosyan has quit as the head coach of Armenian national football team, the Football Federation of Armenia (FFA) said.
14:40 05/04/2018Mkhitaryan: “I want to write my name into Arsenal’s history"Armenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has told FourFourTwo that he is determined to turn Arsenal’s ailing fortunes around and become a Gunners legend.
18:52 04/04/2018Wenger: Arsenal must produce top class performance to beat CSKAArsenal manager Arsene Wenger has stated that his side must be at their very best against CSKA Moscow in the first leg of their UEFA Europa League quarter-finals tie on Thursday at the Emirates.
13:36 04/04/2018Mkhitaryan presented with signed copy of “The Alchemist” by author himself“The Alchemist” by Paulo Coelho is one of the favorite books of Armenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan.
20:26 03/04/2018Armenia’s Vladimir Akopian seals victory at first round of Dubai Open 2018 chess tourArmenian GM Vladimir Akopian showed a strong performance at Round 1 of the 20th Dubai Open 2018 international chess tournament on Monday.
17:35 03/04/2018Grenke Chess Classic: Aronian draws with AnandArmenian chess grandmaster Levon Aronian played a draw against Viswanathan Anand at Round 3 of the Grenke Chess Classic 2018 underway in Germany.
15:11 02/04/2018Grenke Chess Classic: Aronian beats Azerbaijani opponentArmenian GM Levon Aronian scored the full point against Arkadij Naiditsch of Azerbaijan at Round 2 of the Grenke Chess Classic 2018 underway in Germany.
19:51 31/03/2018"The Footballer more famous than the Kardashians": New documentary about Henrikh Mkhitaryan releasedYouTube football channel Copa90 has produced a film about Armenian national team captain and Arsenal attacking midfielder Henrikh Mkhitaryan, entitled Mkhitaryan: The Footballer more famous than the...
18:50 31/03/201823rd Euro-Armenian Games kick off in ViennaThe Armenian Sports Association ARARAT of Vienna is hosting the 23rd Euro Armenian Games /EAG/ in Vienna from March 30 to April 2.
16:41 30/03/2018Levon Aronian to feature at GRENKE Chess Classic 2018Armenian grandmaster Levon Aronian will participate in GRENKE Chess Classic 2018 set to kick off tomorrow in Karlsruhe.
11:36 30/03/2018Armenian boxer Narek Manasyan secures at least bronze at U22 European ChampionshipsArmenian boxer Narek Manasyan (91 kg) claimed a victory on Thursday at the quarterfinals of EUBC U22 European Championships underway in Targu Jiu, Romania.
14:36 26/03/2018Yura Movsisyan headed on loan to SwedenArmenian football player Yura Movsisyan is headed to Swedish club Djurgardenm, Socceramerica.com reported.
15:10 24/03/2018Armenian national football team holds last training ahead of Estonia friendlyThe Armenian national football squad held the last training at the Vazgen Sargsyan Republican Stadium ahead of today’s friendly match with Estonia.
16:58 23/03/2018Mkhitaryan trains with the national team ahead of friendly matchesArmenian national team is holding a training camp with team captain Henrikh Mkhitaryan involved in the session.
13:41 22/03/2018Mkhitaryan says pleasure to be the first"I will not deny that it is always pleasant to be named the first, and its was a great pleasure to receive the award, looking forward to winning the new ones in the comping years with due respect to...
14:08 21/03/2018Candidates Tournament 2018: Armenia’s Aronian draws with MamedyarovArmenian GM Levon Aronian played draw against Shakhriyar Mamedyarov of Azerbaijan at round 9 of FIDE Candidates Tournament 2018 underway in Berlin, Germany.
19:55 20/03/2018Henrikh Mkhitaryan meets with members of U17 and U19 teamsArmenian national team captain and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan met today with players of U17 and U19 teams.
12:47 20/03/2018Candidates Tournament: Aronian, Mamedyarov set up round 9 clashArmenian GM Levon Aronian is set to face Shakhriyar Mamedyarov of Azerbaijan at round 9 of FIDE Candidates Tournament 2018 underway in Berlin, Germany.
17:19 19/03/2018Armenia hosts Iranian wrestler Hamid SourianArmenia’s Minister of Sport and Youth Affairs Hrachya Rostomyan on Monday hosted Iranian wrestler Hamid Sourian, an Olympic gold medalist and a six-time world champion.
17:33 17/03/2018European Individual Chess Championship 2018 kicks off in BatumiThe European Individual Chess Championship 2018 will kick off in Batumi, Georgia, on today with 304 chess players, including 135 grandmasters set to participate in the tournament.