18:46 27/06/2024Բռնցքամարտիկ Սամվել Սիրամարգյանը հսկայական առավելությամբ պարտության մատնեց լիտվացի մարզիկինՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Եվս մեկ վստահ հաղթանակ։ Կիսաեզրափակիչում է նաև 75 կգ քաշային Սամվել Սիրամարգյանը, որը հսկայական առավելությամբ պարտության մատնեց լիտվացի Դրութել...
18:14 27/06/2024Որքան գումար կտրամադրի ՈՒԵՖԱ-ն Վրաստանի հավաքականինԵվրոպայի առաջնությանը մասնակցող թիմերին ՈՒԵՖԱ-ն դրամական պարգևներ է տրամադրում. այս պահի դրությամբ Վրաստանի հավաքականին հասանելիք ընդհանուր գումարը կազմում է 12,25 մլն եվրո։ Այս մասին հայտնում է...
16:33 27/06/2024Պատանի հունահռոմեականները 1 ոսկե, 3 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճել Եվրոպայի Մ17 առաջնությունումՀայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Մ17 տարեկանների հավաքականը 1 ոսկե, 3 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ է նվաճել Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքում անցկացված Եվրոպայի առաջնությունում: ԿԳՄՍ նախարարության...
14:41 27/06/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նախագահը կոչ է արել հարգել օլիմպիական զինադադարը«Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի մեկնարկից առաջ, ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Դենիս Ֆրենսիսը դիմել է կազմակերպության անդամ երկրներին՝ հարգելու օլիմպիական զինադադարը: armnoc.am-ը գրում է, որ...
12:56 27/06/2024Երկրպագուն հենց տրիբունայից ցատկել է Ռոնալդուի վրաՊորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն Եվրո 2024-ի ժամանակ երկրպագուի կողմից «հարձակման» է ենթարկվել։ sport.ru-ն գրում է, նախօրեին Վրաստանի դեմ խմբային փուլի խաղից հետո (0:2)...
11:02 27/06/2024Գիորգի Միքաուտաձե. Կանգ չենք առնելուԵվրո-2024-ի խմբային փուլի ավարտից հետո ռմբարկուների ցուցակը գլխավորում է Վրաստանի հավաքականի հարձակվող Գիորգի Միքաուտաձեն։ Նա երեք խաղում դարձել է երեք գոլի հեղինակ։
10:16 27/06/2024Շախմատի Եվրոպայի առաջնությունում վերջին խաղափուլից առաջ Հայաստանի թիմը 2-րդ հորիզոնականում էԱվարտվել է շախմատի Եվրոպայի մինչև 18 տարեկան պատանիների թիմային առաջնության նախավերջին՝ 6-րդ խաղափուլը: Նախօրեին մեր շախմատիստները 2.5:1.5 հաշվով հաղթել են Գերմանիայի թիմին: Թիմին հաղթական...
10:01 27/06/2024Կվարացխելիա. Իմ հանդիպումը Ռոնալդուի հետ օգնեց Վրաստանին հաղթել Պորտուգալիային«Երբեք չէի մտածի, որ ինքը կգա և կխոսի ինձ հետ»
08:11 27/06/2024Եվրո-2024․ Փլեյ-օֆֆի բոլոր զույգերըՎրաստանի հավաքականը, որն առաջին անգամ է մասնակցում Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլին, դուրս է եկել փլեյ-օֆֆ։
23:12 26/06/2024E խմբում միայն Ուկրաինայի ֆուտբոլի հավաքականը դուրս մնաց «Եվրո-2024» թլեյ-օֆիցԵվրո-2024-ի խմբային փուլի վերջին տուրի հանդիպումներն անցկացրեցին E խմբում ընդգրկված Ուկրաինան ու Բելգիան, Սլովակիան ու Ռումինիան։ Երկու հանդիպումներում էլ գրանցվեց ոչ ոքի։ Չորս թիմերն էլ վաստակեցին...
21:52 26/06/2024Տիգրան Բարսեղյանը դարձել է դուբլի հեղինակՍլովակիայի չեմպիոն «Սլովանը» 2024/25 մրցաշրջանի նախապատրաստական շրջանում ընկերական խաղում 5-1 հաշվով հաղթել է ավստրիական «Լինցին»։ Այդ մասին լուր է հրապարակվել թիմի ֆեյսբուքյան էջում։ Հայաստանի...
21:12 26/06/2024Հայ ըմբիշներն այսօր նվաճեցին 1 ոսկի և 2 արծաթե մեդալՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Սերբայում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մարատ Աճեմյանը 10:0 հաշվով հաղթանակ...
17:40 26/06/2024Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին 9 ամսով որակազրկելու որոշումըԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին՝ ինը ամսով մենամարտից հեռացնելու որոշումը։ Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ին Լաս...
17:05 26/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն վիրավորել է ԼևանդովսկունԵվրո-2024-ի խմբային փուլի 3-րդ տուրի Ֆրանսիայի և Լեհաստանի հավաքականների խաղում կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել երկու թիմերի գլխավոր աստղերի միջև։ Կիլիան Մբապեն վիրավորել է լեհ հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկուն։...
14:14 26/06/2024Փարիզի Օլիմպիական խաղերում Հայաստանն այս պահի դրությամբ 15 ներկայացուցիչ ունիՓարիզում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը կայանալիք ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերում Հայաստանն այս պահի դրությամբ 15 ներկայացուցիչ ունի: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, խաղերին մասնակցելու իրավունք են...
11:04 26/06/2024Մհեր Ղանդիլյանը դարձել է Ռուսաստանի սպորտի փոխնախարարՄհեր Ղանդիլյանը դարձել է Ռուսաստանի սպորտի փոխնախարար։ ՌԴ կառավարության համապատասխան հրամանը հրապարակվել է իրավական ակտերի պորտալում։ «Մհեր Միրանի Ղանդիլյանին նշանակել Ռուսաստանի Դաշնության սպորտի...
09:45 26/06/2024«Եվրո-2024»-ի հունիսի 26-ի խմբային փուլի վերջին հանդիպումներըԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024» առաջնությունում հունիսի 26-ին խմբային փուլի վերջին հանդիպումները կկայանան E եւ F խմբերում ընդգրկված թիմերի միջև։ E խումբ Սլովակիա - Ռումինիա՝ 20:00 Ուկրաինա...
09:34 26/06/2024Արման Ծառուկյանը 9 ամսով որակազրկվել էՆևադայի նահանգային մարզական հանձնաժողովը (ԱՄՆ) որոշել է խառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի վերաբերյալ՝ UFC 300 մրցաշարում երկրպագուի հետ...
23:06 25/06/2024Սերբիայում հայ ըմբիշներն այսօր շահեցին մեկ արծաթե և երկու բրոնզե մեդալներՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են Սերբիայում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական մինչև 17 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող Սեյրան Կիրակոսյանը...
19:51 25/06/2024Ըմբիշ Մարատ Աճեմյանը հաղթեց ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկավ եզրափակիչՍերբական Նովի Սադ քաղաքում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական (Մ17) առաջնության մրցումային երկրորդ օրվա կիսաեզրափակիչում 48կգ Մարատ Աճեմյանը ժամանակից շուտ 8-0 հաշվով հաղթեց...

16:08 07/09/2020«Надо взвесить»: Наир Тикнизян о предложении выступать за сборную АрменииЗащитник ЦСКА Наир Тикнизян в интервью Sport24 назвал причины, по которым не спешит принимать предложение выступать за сборную Армении.
15:27 07/09/2020Скандал на US Open: первая ракетка мира Новак Джокович дисквалифицирован в разгар матчаПервая ракетка мира Новак Джокович дисквалифицирован в разгар матча четвертого круга турнира US Open за неспортивное поведение.
09:51 07/09/2020Серж Саргсян: Сборная Армении столкнулась с достойным осуждения явлением применения двойных стандартовМеня очень огорчило также поведение некоторых официальных лиц ФИДЕ в социальных сетях, которые представили ситуацию неполноценно, искажённо, что повлекло также реакцию наших шахматистов.
18:15 05/09/2020Генрих Мхитарян: Я думаю, что принял хорошее решениеПосле официального прощания с «Арсеналом» армянский полузащитник Генрих Мхитарян в интервью официальному сайту «Ромы» коснулся своего решения присоединиться к итальянскому клубу, поделился ожиданиями...
17:46 05/09/2020С новым тренером, но без Мхитаряна: сборная Армении встречается в Скопье с командой Северной МакедонииВ группе В в третьей по значимости лиге в рамках нового сезона Лиги наций сегодня встречаются сборные Армении и Северной Македонии.
16:36 05/09/2020Генрих Мхитарян: Итальянский футбол недооцененАрмянский полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян поделился мнением о своем дебютном сезоне в чемпионате Италии.
10:05 05/09/2020Сборная Армении по футболу провела предматчевую тренировку в Северной МакедонииНа Национальном стадионе имени «Тодора Проеску» в Скопье прошла предматчевая тренировка национальной сборной Армении по футболу.
10:07 04/09/2020Гаспарян здорово играла: Серена Уильямс прокомментировала выход в третий круг US Open26-летняя российская теннисистка армянского происхождения Маргарита Гаспарян, занимающая 117-е место в рейтинге WTA, уступила во 2-м круге открытого чемпионата США по теннису 23-кратной...
19:57 03/09/2020Национальная сборная Армении отправилась в Северную Македонию3 сентября сборная Армении и делегация ФФА чартерным рейсом вылетели в столицу Северной Македонии Скопье, где через два дня, 5 сентября, состоится матч первого тура второй группы лиги «C» Лиги Наций...
19:41 03/09/2020Рейтинг ФИДЕ: Левон Аронян на 7-й позиции, еще 3 армян – в ТОП-100 сильнейших шахматистовНорвежец Магнус Карлсен лидирует в обновленном рейтинге ФИДЕ, армянский гроссмейстер Левон Аронян сохраняет 7-ю позицию.
16:52 03/09/2020Впервые состоится розыгрыш Кубка Еревана по шахматамФедерация шахмат Еревана в преддверии Дня независимости Армении впервые организует розыгрыш Кубка Еревана, который будет носить продолжительный характер.
14:28 03/09/2020Армянка против армянской невестки: Гаспарян намерена показать свой лучший теннис в матче с УильямсРоссийская теннисистка армянского происхождения Маргарита Гаспарян поделилась ожиданиями от матча 2-го круга US Open с 23-кратной победительницей турниров «Большого шлема», супругой американского...
20:33 02/09/2020Отец Месси оценил вероятность будущего своего сына в «Барселоне»Хорхе Месси прилете в Барселону, чтобы обсудить ситуацию с президентом клуба Хосепом Марией Бартомеу.
13:31 02/09/2020Жена Алексиса Оганяна – теннисистка Серена Уильямс – установила рекорд US Open по числу победСупруга американского бизнесмена с армянскими корнями Алексиса Оганяна, тенисистка Серена Уильямс установила рекорд Открытого чемпионата США.
10:59 01/09/2020Генрих Мхитарян поблагодарил «Арсенал» и Арсена ВенгераАрмянский полузащитник Генрих Мхитарян заключил постоянный контракт с футбольным клубом «Рома», в составе которого провел прошлый сезон.
10:23 01/09/2020Скандальная олимпиада ФИДЕ: Армения готова принять участие в диалоге по разрешению этого недоразуменияМинистр образования, науки, культуры и спорта (ОНКС) Армении Араик Арутюнян обратился в ФИДЕ, выразив обеспокоенность в связи с последними решениями, принятыми в отношении армянской национальной...
19:24 31/08/2020Лионель Месси отсутствовал на тренировке «Барселоны» в понедельникАргентинский нападающий испанского футбольного клуба "Барселона" Лионель Месси, заявивший о желании покинуть команду, отсутствовал на тренировке в ее составе в понедельник, пишет Интерфакс.
18:49 31/08/2020Уганда: от удара молнии погибли 10 юных футболистовДесять юных футболистов погибли от удара молнии в Уганде. Об этом сообщает LADBible со ссылкой на представителя полиции. Как передает Лента.Ру, гроза застала детей на футбольном поле 27 августа. Они...
18:22 31/08/2020Вараздат Лалаян – победитель международного онлайн-турнира по тяжелой атлетикеТяжелоатлет Вараздат Лалаян стал победителем первого онлайн-турнира, проведенного по инициативе Международной федерации тяжелой атлетики.
15:46 31/08/2020Стыд и позор: шахматная олимпиада завершилась громким скандаломПобедителями проведенной впервые в истории шахмат онлайн-олимпиады ФИДЕ признаны команды России и Индии.