13:25 22/06/2024Խաչանովն ու Ֆրիցը դուրս են եկել Լոնդոնի մրցաշարի զուգախաղի կիսաեզրափակիչ2020 թվականի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, աշխարհի 22-րդ ռակետ հայազգի Կարեն Խաչանովը աշխարհի 12-րդ ռակետ, ամերիկացի Թեյլոր Ֆրիցի հետ միասին դուրս է եկել Լոնդոնում (Մեծ Բրիտանիա) ATP-500 կարգի...
13:14 22/06/2024Մբապեն ՊՍԺ-ից պահանջում է վճարել 100 միլիոն եվրո պարտքը«Պարի Սեն Ժերմենը» նախկին հարձակվող Կիլիան Մբապեին պարտք է մոտ 100 միլիոն եվրո: Այս մասին գրում է L'Equipe-ը։ Աղբյուրի համաձայն, փարիզյան ակումբը 25-ամյա ֆրանսիացուն աշխատավարձ կամ բոնուսներ չի...
08:45 22/06/2024Ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 22-ի հանդիպումներըԳերմանիայում անցկացվող ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 22-ին կշարունակվեն խմբային փուլի երկրորդ տուրի հանդիպումները։ Այսօրվա հանդիպումները F խումբ Վրաստան-Չեխիա, Երևանի ժամանակով ժամը 17։00...
17:18 21/06/2024Պարածանրամարտի Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում Հայաստանի հավաքականը մեկ օրում գրանցել է փայլուն արդյունքներ:Հունիսի 20-26-ը Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքում ընթանում է պարա ծանրամարտի Աշխարհի գավաթի խաղարկությունը։ Հայաստանի հավաքականը Թբիլիսիում ընթացող պարա ծանրամարտի Աշխարհի գավաթի խաղարկության ընթացքում երեկ...
16:59 21/06/2024«Ուրարտուն» նոր ֆուտբոլիստ ունի«Ուրարտուն» ունի նոր ֆուտբոլիստ։ Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել ռուս հարձակվող Անտոն Կիլինի հետ։ Այս մասին հայտնում են «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումից։ Կիլինը «Ուրարտու» ակումբ է տեղափոխվել «Ակրոն»...
18:17 20/06/2024Թենիսի մեր հավաքականը հաղթել է Ալբանիայի և Սան-Մարինոյին հավաքականներինԹենիսի Հայաստանի կանանց հավաքականը շարունակում է ելույթները հեղինակավոր Billie Jean Cup 2024-ում: Այս մասին տեղեկացնում են հավքականից։ «Մեր հավաքականի աղջիկներին հաջողվել է հաղթանակներ տանել...
13:39 20/06/2024Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում նահանջել էԱյսօր ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է մեկ հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 96-րդ տեղը։ Արգենտինան...
11:14 20/06/2024Թուրքիայի Անթալիայում հայ նետաձիգները գրավել են 37-րդ հորիզոնակըՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեից հայտնում են. «Թուրքիայի Անթալիայում իրենց հարաբերությունները որոշեցին նետաձգության միջազգային օլիմպիական ընտրական վերջին մրցաշարի մասնակիցները: Հայաստանի...
18:33 19/06/2024Հայտնի են Ստեփան Ավագյանի անվան շախմատի հուշամրցաշարի հաղթողներըՋերմուկում ավարտվել է Ստեփան Ավագյանի անվան շախմատի միջազգային հուշամրցաշարը, որի շրջանակում այս տարի միաժամանակ անցկացվել են շախմատի մանկապատանեկան և 17-րդ կարգի շրջանային մրցաշարերը։ 17-րդ կարգի...
16:43 19/06/2024Մբապե. Առանց ռիսկի հաղթանակներ չեն լինումՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն լուսանկար է հրապարակել Եվրոպայի առաջնությունից։ Ավստրիայի հետ խաղի (1:0) 91-րդ րոպեին ֆուտբոլիստը փոխարինվել է վնասվածքի պատճառով։ «Առանց ռիսկի...
16:20 19/06/2024Կարեն Խաչանովը չի մասնակցի Փարիզի Օլիմպիական խաղերինՌուսաստանի թենիսի ֆեդերացիան հայտարարել է 2024 թվականին Փարիզում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի մասնակիցների անունները: Հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը Փարիզ մեկնող մարզիկների թվում չէ, չնայած նրան, որ...
10:27 19/06/2024ՈւԵՖԱ-ն երկրպագուների պատճառով տուգանել է Ալբանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայինՈւԵՖԱ-ի վերահսկողության, կարգապահական և էթիկայի մարմինը Եվրո-2024-ի խմբային փուլի առաջին տուրի Իտալիա - Ալբանիա խաղից հետո տուգանել է Ալբանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիային։ Հանդիպումը կայացել է հունիսի...
10:26 19/06/2024Ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ի հունիսի 19-ի հանդիպումներըԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 19-ին խմբային փուլի երկրորդ տուրի շրջանակներում A և B խմբերում տեղի կունենան հետևյալ հանդիպումները։ B խումբ Խորվաթիա - Ալբանիա՝ 17:00 A խումբ...
22:06 18/06/2024Ծեծկռտուք. ֆուտբոլի Վրաստանի հավաքականը 1։3 հաշվով զիջեց Թուրքիայի հավաքականին«Եվրո-2024» ֆուտբոլի առաջնության F խմբի առաջին տուրոմ Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը հանդիպեց Թուրքիայի հավքականի հետ։ Առաջինը հաշիվը բացեցին Թուրքիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները, սակայն մինչև...
17:38 18/06/2024Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի BRICS խաղերինՀայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի Կազանում անցկացվող BRICS խաղերին՝ մրցաշարի գլխավոր մրցավարին փոխարինելու պատճառով։ «Матч ТВ»-ին տված հարցազրույցում ասել է...
09:20 18/06/2024«Եվրո-2024»-ի շրջանակներում այսօր՝ հունիսի 18-ին, Վրաստանը կմրցի Թուրքիայի հետԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024» առաջնությունում հունիսի 18-ին F խմբում ընդգրկված թիմերի մասնակցությամբ առաջին տուրում տեղի կունենա երկու հանդիպում ։ Եվրո-2024, F խումբ Թուրքիա - Վրաստան՝...
09:16 18/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն կոտրել է քիթըԵվրո-2024-ի D խմբի առաջին տուրում Ֆրանսիայի հավաքականը 1-0 հաշվով հաղթել է Ավստրիայի հավաքականին։ sportmail.ru-ն գրում է, որ հանդիպման ընթացքում Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեի կոտրվել է...
14:06 17/06/2024Արսեն Զախարյանը «Ռեալ Սոսյեդադ» կվերադառնա հուլիսի սկզբինԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը արձակուրդից ակումբ կվերադառնա հուլիսի սկզբին։ «ՌԱՒ նովոստի»-ին այդ մասին հայտնել է ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը։ Իսպանիայում իր...

18:24 26/02/2018Armenian boxer Gurgen Hovhannisyan grabs silver at Strandja 2018The 69th International Boxing Tournament Strandja 2018 has come to an end in Sofia, Bulgaria, with Armenia's heavyweight boxer Gurgen Hovhannisyan winning a silver medal.
14:33 26/02/2018Aeroflot Open: Armenia's Tigran Petrosyan plays another drawArmenian GM Tigran L. Petrosyan played the third draw in a row at the 16th Aeroflot Open chess festival underway in Moscow, Russian. In Round 6 of the top A Tournament, Petrosyan drew against Igor...
12:32 26/02/2018Armenian national basketball team beats AlbaniaArmenian national basketball team won over Albania at 84-65 on Sunday in the regular round of pre-qualifier basketball match for the FIBA EuroBasket 2021.
10:39 26/02/2018Wrestler Artur Aleksanyan declared winner of Kiev international tournamentOlympic champion, a three-time World Champion a three-time European Champion Artur Aleksanyan of Armenia was named the winner of the Kiev international tournament.
14:15 24/02/2018Shooter Hovhannes Margaryan wins bronze at the European ChampionshipThe European Shooting Championship(10m) is underway in Gyor, Hungary. Armenia's representative Hovhannes Margaryan claimed bronze in the running target 30+30 event. The Armenian scored 559 points...
13:31 24/02/2018Armenia's Tigran Petrosian continues to lead Aeroflot Open chess festivalArmenian GM Tigran L. Petrosian continues to lead the Aeroflot Open 2018 international chess festival underway in Moscow, Russian. Petrosian drew his game against Viktor Bologan of Moldova in Round 4...
16:14 23/02/2018Aeroflot Open: Armenia's Tigran Petrosian celebrates third victoryArmenian GM Tigran L. Petrosian claimed the third victory in a row at the 16th Aeroflot Open chess festival underway in Moscow, Russian. In Round 3 of the top A Tournament, Petrosian beat S. P....
20:28 22/02/2018Five Armenian boxers through to Strandja 2018 quarter-finalsThe Armenian boxers continue their performances at the 69th International Boxing Tournament Strandja 2018 taking place in Sofia, Bulgaria from 19 to 25 February.
12:14 22/02/20182018 Aeroflot Open: Tigran Petrosyan claims second consecutive victoryArmenian chess player Tigran Petrosyan claimed the second consecutive victory at the 16th Aeroflot Open runs from 20-28 February 2018 in the Cosmos Hotel in Moscow.
20:19 21/02/2018Strandja-2018: Another Armenian boxer overcomes the first stageTwo representatives of Armenia's boxing team competed on Tuesday at 69th International Boxing Tournament "Strandja" in Sofia, Bulgaria underway from February 18-26.
19:50 21/02/2018Armenian Ambassador refutes reports about a spat among Armenian, Georgian diplomats in EstoniaThe report disseminated in Sputnik-Estonia that during the "Diplomat Cup" football tournament 'Georgian and Armenian diplomats were close to fighting' is disinformation that reached Georgian,...
16:39 20/02/2018Levon Aronian to participate at Grenke ClassicThe leading Armenian chess player GM Levon Aronian is set to participate at Grenke Chess Classic. The event, to be held from March 31 to April 9 in Germany, will also see five-time World champion...
20:27 19/02/2018Seven boxers to represent Armenia at Strandja tournamentThe Armenian national boxing team headed by assistant coach Vahan Adilkhanyan has left for Bulgaria to take part in the 69th International Boxing Tournament Strandja taking place in Sofia from 19 to...
19:12 19/02/2018Armenian athlete Levon Aghasyan grabs gold at Balkan ChampionshipArmenian track and field athlete Levon Aghasyan won a gold medal at the 23rd Balkan Championship for Seniors hosted by Istanbul, Turkey.
16:20 19/02/2018Shooter Hayk Babayan qualified for 2018 Junior Olympic GamesYoung Armenian shooter Hayk Babayan has qualified for the 2018 Youth Olympic Games after showing a strong performance in the European Shooting Championship taking place in Győr, Hungary.
11:47 19/02/2018Armenian judoka Yuri Israyelyan claims bronze at the Cadet European CupArmenia's adult judo team participated at the Cadet European Judo Cup held in Fuengirola, Spain from February 17-18.
11:47 17/02/2018Skier Mikayel Mikayelyan says gained much-needed experience from OlympicsArmenian skier Mikayel Mikayelyan finished the 83rd in the 15k freestyle race at the PyeongChang 2018 Olympic Winter Games.
18:54 16/02/2018Armenia's Mikayel Mikayelyan finishes the 83rd in Olympic skiathlonArmenian skier Mikayel Mikayelyan finished the 83rd in the 15k freestyle race at the Olympics. The Armenian showed a result of 39:01.4, around six seconds behind the winner. Swiss Dario Cologna...
13:58 16/02/2018Armenia’s Yulia Vodopyanova qualified for Buenos Aires Olympic GamesYulia Vodopyanova, a member of the Armenian national artistic gymnastics team, secured her place at the Buenos Aires 2018 Summer Youth Olympic Games during the Russian qualifying tournament.
12:22 16/02/2018Mkhitaryan discusses Arsenal win over OstersundsArmenian national football team captain and London Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has commented on the Gunners’ Europa League victory over Swedish Ostersunds on Thursday evening.