13:25 22/06/2024Խաչանովն ու Ֆրիցը դուրս են եկել Լոնդոնի մրցաշարի զուգախաղի կիսաեզրափակիչ2020 թվականի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, աշխարհի 22-րդ ռակետ հայազգի Կարեն Խաչանովը աշխարհի 12-րդ ռակետ, ամերիկացի Թեյլոր Ֆրիցի հետ միասին դուրս է եկել Լոնդոնում (Մեծ Բրիտանիա) ATP-500 կարգի...
13:14 22/06/2024Մբապեն ՊՍԺ-ից պահանջում է վճարել 100 միլիոն եվրո պարտքը«Պարի Սեն Ժերմենը» նախկին հարձակվող Կիլիան Մբապեին պարտք է մոտ 100 միլիոն եվրո: Այս մասին գրում է L'Equipe-ը։ Աղբյուրի համաձայն, փարիզյան ակումբը 25-ամյա ֆրանսիացուն աշխատավարձ կամ բոնուսներ չի...
08:45 22/06/2024Ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 22-ի հանդիպումներըԳերմանիայում անցկացվող ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 22-ին կշարունակվեն խմբային փուլի երկրորդ տուրի հանդիպումները։ Այսօրվա հանդիպումները F խումբ Վրաստան-Չեխիա, Երևանի ժամանակով ժամը 17։00...
17:18 21/06/2024Պարածանրամարտի Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում Հայաստանի հավաքականը մեկ օրում գրանցել է փայլուն արդյունքներ:Հունիսի 20-26-ը Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքում ընթանում է պարա ծանրամարտի Աշխարհի գավաթի խաղարկությունը։ Հայաստանի հավաքականը Թբիլիսիում ընթացող պարա ծանրամարտի Աշխարհի գավաթի խաղարկության ընթացքում երեկ...
16:59 21/06/2024«Ուրարտուն» նոր ֆուտբոլիստ ունի«Ուրարտուն» ունի նոր ֆուտբոլիստ։ Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել ռուս հարձակվող Անտոն Կիլինի հետ։ Այս մասին հայտնում են «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումից։ Կիլինը «Ուրարտու» ակումբ է տեղափոխվել «Ակրոն»...
18:17 20/06/2024Թենիսի մեր հավաքականը հաղթել է Ալբանիայի և Սան-Մարինոյին հավաքականներինԹենիսի Հայաստանի կանանց հավաքականը շարունակում է ելույթները հեղինակավոր Billie Jean Cup 2024-ում: Այս մասին տեղեկացնում են հավքականից։ «Մեր հավաքականի աղջիկներին հաջողվել է հաղթանակներ տանել...
13:39 20/06/2024Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում նահանջել էԱյսօր ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է մեկ հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 96-րդ տեղը։ Արգենտինան...
11:14 20/06/2024Թուրքիայի Անթալիայում հայ նետաձիգները գրավել են 37-րդ հորիզոնակըՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեից հայտնում են. «Թուրքիայի Անթալիայում իրենց հարաբերությունները որոշեցին նետաձգության միջազգային օլիմպիական ընտրական վերջին մրցաշարի մասնակիցները: Հայաստանի...
18:33 19/06/2024Հայտնի են Ստեփան Ավագյանի անվան շախմատի հուշամրցաշարի հաղթողներըՋերմուկում ավարտվել է Ստեփան Ավագյանի անվան շախմատի միջազգային հուշամրցաշարը, որի շրջանակում այս տարի միաժամանակ անցկացվել են շախմատի մանկապատանեկան և 17-րդ կարգի շրջանային մրցաշարերը։ 17-րդ կարգի...
16:43 19/06/2024Մբապե. Առանց ռիսկի հաղթանակներ չեն լինումՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն լուսանկար է հրապարակել Եվրոպայի առաջնությունից։ Ավստրիայի հետ խաղի (1:0) 91-րդ րոպեին ֆուտբոլիստը փոխարինվել է վնասվածքի պատճառով։ «Առանց ռիսկի...
16:20 19/06/2024Կարեն Խաչանովը չի մասնակցի Փարիզի Օլիմպիական խաղերինՌուսաստանի թենիսի ֆեդերացիան հայտարարել է 2024 թվականին Փարիզում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի մասնակիցների անունները: Հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը Փարիզ մեկնող մարզիկների թվում չէ, չնայած նրան, որ...
10:27 19/06/2024ՈւԵՖԱ-ն երկրպագուների պատճառով տուգանել է Ալբանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայինՈւԵՖԱ-ի վերահսկողության, կարգապահական և էթիկայի մարմինը Եվրո-2024-ի խմբային փուլի առաջին տուրի Իտալիա - Ալբանիա խաղից հետո տուգանել է Ալբանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիային։ Հանդիպումը կայացել է հունիսի...
10:26 19/06/2024Ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ի հունիսի 19-ի հանդիպումներըԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 19-ին խմբային փուլի երկրորդ տուրի շրջանակներում A և B խմբերում տեղի կունենան հետևյալ հանդիպումները։ B խումբ Խորվաթիա - Ալբանիա՝ 17:00 A խումբ...
22:06 18/06/2024Ծեծկռտուք. ֆուտբոլի Վրաստանի հավաքականը 1։3 հաշվով զիջեց Թուրքիայի հավաքականին«Եվրո-2024» ֆուտբոլի առաջնության F խմբի առաջին տուրոմ Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը հանդիպեց Թուրքիայի հավքականի հետ։ Առաջինը հաշիվը բացեցին Թուրքիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները, սակայն մինչև...
17:38 18/06/2024Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի BRICS խաղերինՀայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի Կազանում անցկացվող BRICS խաղերին՝ մրցաշարի գլխավոր մրցավարին փոխարինելու պատճառով։ «Матч ТВ»-ին տված հարցազրույցում ասել է...
09:20 18/06/2024«Եվրո-2024»-ի շրջանակներում այսօր՝ հունիսի 18-ին, Վրաստանը կմրցի Թուրքիայի հետԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024» առաջնությունում հունիսի 18-ին F խմբում ընդգրկված թիմերի մասնակցությամբ առաջին տուրում տեղի կունենա երկու հանդիպում ։ Եվրո-2024, F խումբ Թուրքիա - Վրաստան՝...
09:16 18/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն կոտրել է քիթըԵվրո-2024-ի D խմբի առաջին տուրում Ֆրանսիայի հավաքականը 1-0 հաշվով հաղթել է Ավստրիայի հավաքականին։ sportmail.ru-ն գրում է, որ հանդիպման ընթացքում Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեի կոտրվել է...
14:06 17/06/2024Արսեն Զախարյանը «Ռեալ Սոսյեդադ» կվերադառնա հուլիսի սկզբինԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը արձակուրդից ակումբ կվերադառնա հուլիսի սկզբին։ «ՌԱՒ նովոստի»-ին այդ մասին հայտնել է ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը։ Իսպանիայում իր...

19:16 03/08/2020Антонио Конте может покинуть «Интер»Главным претендентом на пост нового тренера «Интера» является Массимилиано Аллегри, работавший до этого с «Миланом» и «Ювентусом».
19:43 01/08/2020Артём Симонян подписал контракт с «Ноа»«Добро пожаловать в семью Ноа», – говорится в сообщении.
15:42 31/07/2020Рейтинг ФИДЕ: Левон Аронян сохранил 7-ю позициюИз армянских гроссмейстеров в рейтинге Габриел Саркисян на 53-м месте (2682), Карен Григорян – 71-м (2665), Грант Мелкумян – 77-м (2663), Сергей Мовсесян – 98-м (2649).
17:30 30/07/2020СМИ: В Швейцарии инициировали судебное разбирательство против главы ФИФАШвейцарская прокуратура начала судебное разбирательство в отношении президента Международной федерации футбола (ФИФА) Джанни Инфантино.
12:59 30/07/2020Это был нелегкий поединок: Генрих Мхитарян прокомментировал выход «Ромы» в Лигу ЕвропыВ заключительном туре чемпионата «волки» встретятся с туринским «Ювентусом», который досрочно стал чемпионом страны.
20:00 25/07/2020Карен Хачанов «рассекретил», каким игроком нужно быть, чтобы сегодня преуспеть в теннисе24-летний российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов рассказал, какими качествами должен обладать игрок, чтобы стать успешным в теннисе.
16:34 25/07/2020«К счастью, я в полном порядке»: Хави заразился коронавирусомПо словам спортсмена, когда врачи разрешат, он «вернется к прежнему распорядку дня и продолжит ежедневную работу с большим энтузиазмом, чем когда-либо».
19:05 23/07/2020Главным тренером киевского «Динамо» назначен известный румынский специалист Мирча ЛуческуСвою тренерскую карьеру Луческу начал в сезоне 1979/1980. С тех пор он работал в более чем десяти клубах и национальных сборных, став одним из самых титулованных тренеров в мире.
15:40 22/07/2020«Почему нет?» Царукян вызвал на бой Эла ЯквинтуОн отметил, что хотел бы провести бой с каким-нибудь топовым бойцом. Говоря о Яквинте, он вспомнил его поединок с Хабибом Нурмагомедовым.
09:41 22/07/2020Олимпиада в Токио может пройти без зрителейГлава оргкомитета «Токио-2020» Ёсиро Мори не исключил, что организаторы могут рассмотреть вопрос о проведении Игр без зрителей, если это будет единственным возможным вариантом.
10:03 21/07/2020«Музыка нас связала»: Канье Уэст предложил Jay-Z стать его кандидатом на пост вице-президента СШАОн заявляет, что Jay-Z его "брат" и они "связаны на всю жизнь".
18:24 20/07/2020Из-за COVID-19 «Золотой мяч» в 2020 году вручаться не будетНа такой шаг издание пошло из-за отсутствия справедливости в отношении определения номинантов на награду.
17:42 20/07/2020Новый фильм Анны Меликян «Фея» покажут на больших экранах с 1 августаДоходы от сборов передадут кинотеатрам, чтобы поддержать индустрию в процессе восстановления после нескольких месяцев закрытия.
16:33 20/07/2020Новый рекорд: Месси в 7-й раз стал лучшим бомбардиром Ла ЛигиИнтересно, что главный конкурент Месси – португалец Криштиану Роналду, который выступал за "Реал", – был лучшим бомбардиром высшего дивизиона Испании только три раза.
15:47 20/07/2020Генрих Мхитарян: Отличная игра, просто обидно, что она закончилась ничьейВ матче 34-го тура итальянской Серии А римская «Рома» и миланский «Интер» не сумели выявить победителя.
10:46 18/07/2020СМИ: Погба продлит контракт с «Манчестер Юнайтед»В текущем сезоне Погба сыграл в 16 матчах во всех турнирах, забил один мяч и сделал четыре голевые передачи.
19:47 17/07/2020Боксер Артур Абрахам: «Честь и хвала нашим военнослужащим»«Честь и хвала нашим военнослужащим. Мы были, есть и будем», – написал он
19:31 17/07/2020Артур Алексанян: «Я с вами, парни!»На армяно-азербайджанской государственной границе кочевниками неоднократно нарушается мир, трусы только и могут нападать тайно и ночью, отметил он.
20:32 14/07/2020ФК «Пюник» расторг контракт с Романом БерезовскимФК «Пюник» расторг контракт с главным тренером команды Романом Березовским по взаимному согласию сторон, сообщается на сайте ФК «Пюник».
10:35 09/07/2020Каталонское дерби: гол Суареса принес «Барселоне» победуТрадиционно каталонское дерби проходит в самой что ни на есть напряженной борьбе несмотря на положение команд в таблице.