10:05 04/07/2024ՄՕԿ-ն արձագանքել է Փարիզի Օլիմպիական խաղերի հնարավոր չեղարկման մասին տեղեկատվությանըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) մամուլի ծառայությունը հայտարարություն է տարածել 2024 թվականին Փարիզում կայանալիք ամառային օլիմպիական խաղերի հնարավոր չեղարկման մասին տեղեկություններից հետո։...
21:19 03/07/2024Գասպար Տերտերյանը ԵԱ արծաթե մեդալակիր է՝ ոսկին զիջելով ՌԴ-ն ներկայացնող Հրայր ՀովհաննիսյանինՍերբական Նովի Սադ քաղաքում շարունակվող ըմբշամարտի Եվրոպայի Մ20 առաջնությունում Գասպար Տերտերյանը 67 կգ քաշային կարգի եզրափակիչում պարտվեց Ռուսաստանը ներկայացնող հայ ըմբիշ Հրայր Հովհաննիսյանին և...
18:48 03/07/2024Գերմանիայում 19 թուրք երկրպագու է ձերբակալվել19 անձ բերման է ենթարկվել այն բանից հետո, երբ հազարավոր թուրք երկրպագուներ դուրս են եկել Գերմանիայի փողոցներ՝ տոնելու իրենց հավաքականի ԵՎՐՈ-2024-ի քառորդ եզրափակիչ դուրս գալը։Արմսպորտի փոխանցմամբ՝...
17:45 03/07/2024Ամեն ինչ քո ձեռքերում է, ու պետք չէ մյուսներին մեղադրել. Արսեն Հարությունյան«Չհանձնվողը»:
16:37 03/07/2024Գերմանիայի ՆԳՆ-ն արձագանքել է Եվրո-24-ում թուրք ֆուտբոլիստի՝ ծայրահեղ ազգայնական ժեստի ցուցադրմանըԳերմանիայի ներքին գործերի նախարար Նենսի Ֆայզերն արձագանքել է Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակիչ Ավստրիայի հետ խաղում թուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալի կողմից գոլային հարվածից հետո արած քայլին։ «Թուրք աջ...
13:33 03/07/2024ՈւԵՖԱ-ն հետաքննություն է սկսել թուրք ֆուտբոլիստ Մերիհ Դեմիրալի դեմ՝ խաղի ժամանակ «Գորշ գայլեր»-ի նշանը ցույց տալու համարԳերմանիայում ընթացող Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակչի վերջին խաղում Թուրքիայի հավաքականը 2։1 հաշվով հաղթել է Ավստրիայի ընտրանուն և դուրս եկել քառորդ եզրափակիչ։ Թուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալի խաղի 59-րդ...
09:44 03/07/2024Եվրո-2024-ի 1/4 եզրափակչի մասնակցիներըԱվարտվել է Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակիչ փուլը։ Հայտնի են 1/4 եզրափակիչի բոլոր մասնակիցները։ Հուլիսի 5 Իսպանիա-Գերմանիա (Երևանի ժամանակով ժամը 20։00) Պորտուգալիա-Ֆրանսիա (Ժամը 23։00): Հուլիսի 6...
22:31 02/07/2024Նիդերլանդների հավաքականը հաղթեց Ռումինիայի հավաքականինՆիդերլանդների հավաքականը դուրս եկավ Ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ի քառորդ եզրափակիչ։ Մյունխենում տեղի ունեցած 1/8 եզրափակիչի հանդիպման ժամանակ հոլանդացիները 3:0 հաշվով հաղթեցին Ռումինիայի հավաքականին։
21:18 02/07/2024Ըմբիշ Յուրիկ Հովեյանը դարձավ ԵԱ բրոնզե մեդալակիր՝ հաղթելով թուրք մարզիկինՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի Մ20 առաջնությունում 63 կգ քաշային կարգում Յուրիկ Հովեյանը դարձավ բրոնզե մեդալակիր՝ հաղթելով...
18:59 02/07/2024«Ես այստեղ եմ, որպեսզի նվաճեմ ամեն ինչ»․ «Նոային» է միացել Գոնսալո ԳրեգորիոնՀայաստանի փոխչեմպիոն «Նոային» է միացել Գոնսալո Գրեգորիոն։ Պորտուգալացի հարձակվողը կարիերայի մեծ մասն անցկացրել է հայրենիքում։ Այս մասին հայտնում են ակումբի մամուլի ծառայությունից։ ««Բելենենսեշի»...
18:09 02/07/2024Դավիթ Տերտերյանը միացել է Վանին«Արարատ-Արմենիայի» նախկին պաշտպան Դավիթ Տերտերյանը կարիերան կշարունակի Չարենցավանին «Վանի» կազմում։ Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ Չարենցավանի «Վան» է...
17:51 02/07/2024«Մարզաշխարհում դուք պատմություն եք կերտել». Հռիփսիմե Խուրշուդյանի մասինԾանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, արծաթե և կրկնակի բրոնզե մեդալակիր Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ավարտում է մարզական կարիերան: ԿԳՄՍՆ հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունից հայտնում են՝ այս...
17:30 02/07/2024«Զախարյանը պատրաստ է ցույց տալ իր ողջ տաղանդը». Իսպանիայում խոսել են Արսենի խաղից իրենց սպասելիքների մասինԻսպանական հայտնի Mundo Deportivo հրատարակությունը վերլուծել է կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի առաջին մրցաշրջանը իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադում», ինչպես նաև կիսվել ակնկալիքներով 2024/2025 մրցաշրջանում նրա...
13:21 02/07/2024Սլովենիայի երկրպագուները ծաղրել են Ռոնալդուին՝ տրիբունայից ցուցադրելով Մեսսիի մարզաշապիկըԵվրոպայի առաջնության 1/8 եզրափակչի ժամանակ Սլովենիայի հավաքականի երկրպագուները ծիծաղել են Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող և ավագ Կրիշտիանու Ռոնալդուի վրա՝ տրիբունաներից ցուցադրելով արգենտինացի...
11:46 02/07/2024Ռոնալդուն բացատրել է, թե ինչու է արտասվել Եվրո-2024-ի Սլովենիայի հետ խաղի ժամանակԵվրո-2024-ի 1/8 եզրափակիչի Պորտուգալիայի և Սլովենիայի հավաքականների հանդիպմանը պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն չի կարողացել զսպել արցունքները չիրացրած 11-մետրանոցից հետո։ «Նույնիսկ...
15:13 01/07/2024Օլիմպիական խաղերի ոսկին պակասում է, և պետք է փորձեմ լրացնել մեդալներիս հավաքածուն. Արթուր ԴավթյանԱշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, Տոկիոյի Օխ բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը կմասնակցի իր 4-րդ Օլիմպիական խաղերին, ինչը բացառիկ ցուցանիշ է համաշխարհային սպորտում:
10:40 01/07/2024Պատանեկան ԵԱ-ում ադրբեջանցի մարզիկներն անհարգալից վերաբերմունք են ցուցաբերել հայ բռնցքամարտիկների պարգևատրման ժամանակԲոսնիա և Հերցոգովինայում կայացած բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը 3 ոսկե, 6 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալով 38 երկրների մրցակցությունում թիմային պայքարում 2-րդն է։ Ոսկե...
09:23 01/07/2024Բռնցքամարտի պատանիների ԵԱ-ում Հայաստանի հավաքականը 3 ոսկե մեդալ է նվաճելԲոսնիա և Հերցոգովինայում կայացած բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը 3 ոսկե, 6 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալով 38 երկրների մրցակցությունում թիմային պայքարում 2-րդն է։...

20:30 11/06/2018Mkhitaryan names his top three favorites to win the 2018 World CupArmenian national team captain and Arsenal attacking midfielder Henrikh Mkhitaryan says Spain, France, and Argentina are the top favorites that are able to win the 2018 World Cup to be held in Russia.
18:18 08/06/2018Armenian wrestlers claim three medals at U23 Senior European Championships in IstanbulThree Armenian Greco-Roman wrestlers claimed medals at the U23 Senior European Championships underway in Istanbul.
15:45 08/06/2018Adidas unveils Predator 18’s designed for Henrikh MkhitaryanAdidas has unveiled the latest modification of the trans-generational adidas Predator 18’s for one of the greatest Premier League football stars, Henrikh Mkhitaryan, Swithadot.com reports.
19:54 07/06/2018Armenia drops to 100th in latest FIFA rankingsThe Armenian national football team has dropped two spots to the 100th in the latest FIFA rankings released on Thursday.
17:37 06/06/2018Altibox Norway Chess: Levon Aronian among the leadersArmenian Grandmaster Levon Aronian faced Sergey Karjakin in the seventh round of Altibox Norway Chess Tournament played Tuesday.
20:27 05/06/201872 chess players to take part in Armenian memorialA total of 72 chess players from 9 countries will take part in the 11th Annual Karen Asrian Memorial to be hosted by Armenia’s SPA resort of Jermuk.
19:13 05/06/2018World football legends to play in Armenia’s capital on July 8Yerevan, Armenia’s capital, will host “a match of the legends” in participation of Latin American and European football stars on July 8, with the 2018 FIFA World Cup around the corner, the organizer...
10:31 05/06/2018Armenian national team played draw with MoldovaArmenian national football team played draw with Moldova in a friendly played in Austria. The match ended in goalless. To note, our national team is holding a training camp in Austria.
17:58 04/06/2018World Bicycle Day 2018 marked in YerevanJune 3 was marked as World Bicycle Day 2018, organized by the UN to celebrate the bicycle as an affordable method of transport.
19:25 02/06/2018National team holds training session ahead of friendly with MoldovaArmenian national team players Marcos Pizzelli and Edgar Mallakyan have joined the team as the team resumed training session on June 1.
11:36 02/06/2018Levon Aronian beats Shakhriyar Mamedyarov of Azerbaijan at Norway Chess 2018Armenian Grandmaster Levon Aronian won the game against Shakhriyar Mamedyarov in round four of the Altibox Norway Chess tournament.
19:30 01/06/2018Armenian army officer who lost both legs, one arm becomes European championMajor of the Armenian Armed Forces, athlete Sargis Stepanyan, who lost both of his legs and one arm, has claimed a gold medal at the European Championship.
13:09 01/06/2018Mkhitaryan presents life-like 'MickiToy' on Children’s DayArmenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has released his ‘little copy’ – mini Henrikh Mkhitaryan – on June 1 marking International Children’s Day.
20:35 25/05/2018FIFA World Cup song released‘Live It Up’, the official FIFA World Cup 2018 theme song by world-famous rap artist Will Smith, Nicky Jam and Era Istrefi, has been released ahead of the first ball being kicked in Russia next...
11:40 24/05/2018Henrikh Mkhitaryan says hard to say goodbye to Wenger“Even though I worked only six months with him, it was sad to say farewell to him, Armenian national team captain and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan told reporters when asked about the...
13:35 23/05/2018Unai Emery named new Arsenal managerUnai Emery is to become Arsenal's new head coach, the Daily Mirror reports. The former Paris Saint-Germain boss has put pen to paper on a deal at the Emirates. It is expected to be £6million-a-year,...
17:30 21/05/2018Rafting competition held in Armenia for the first timeRafting competition was held for the first time in Armenia. As the ministry of sport and youth affairs reports, the competition that uses an inflatable raft to navigate a river took place in Lori...
18:41 17/05/2018Armenian football team maintains 98th spot in FIFA rankingThe International Federation of Association Football (FIFA) has released the updated ranking for national football teams on Thursday, with the Armenian squad maintaining the 98th position as of May...
15:30 16/05/2018Chess: 3 Armenian players taking part in World Youth Stars champ in RussiaThe World Youth Stars international chess tournament has kicked off in the Russian town of Kirishi, in participation of three Armenian chess players – GM Aram Hakobyan, IM Shant Sargsyan and FIDE...
17:20 14/05/2018Spring Run 2018 marathon sponsored by Converse Bank held in YerevanConverse Bank Yerevan Spring Run 2018 marathon sponsored by Converse Bank was held on May 13. As the Bank reports, hundreds of runners took part in the marathon. Children aged 2-12 covered the 1 km...