10:05 04/07/2024ՄՕԿ-ն արձագանքել է Փարիզի Օլիմպիական խաղերի հնարավոր չեղարկման մասին տեղեկատվությանըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) մամուլի ծառայությունը հայտարարություն է տարածել 2024 թվականին Փարիզում կայանալիք ամառային օլիմպիական խաղերի հնարավոր չեղարկման մասին տեղեկություններից հետո։...
21:19 03/07/2024Գասպար Տերտերյանը ԵԱ արծաթե մեդալակիր է՝ ոսկին զիջելով ՌԴ-ն ներկայացնող Հրայր ՀովհաննիսյանինՍերբական Նովի Սադ քաղաքում շարունակվող ըմբշամարտի Եվրոպայի Մ20 առաջնությունում Գասպար Տերտերյանը 67 կգ քաշային կարգի եզրափակիչում պարտվեց Ռուսաստանը ներկայացնող հայ ըմբիշ Հրայր Հովհաննիսյանին և...
18:48 03/07/2024Գերմանիայում 19 թուրք երկրպագու է ձերբակալվել19 անձ բերման է ենթարկվել այն բանից հետո, երբ հազարավոր թուրք երկրպագուներ դուրս են եկել Գերմանիայի փողոցներ՝ տոնելու իրենց հավաքականի ԵՎՐՈ-2024-ի քառորդ եզրափակիչ դուրս գալը։Արմսպորտի փոխանցմամբ՝...
17:45 03/07/2024Ամեն ինչ քո ձեռքերում է, ու պետք չէ մյուսներին մեղադրել. Արսեն Հարությունյան«Չհանձնվողը»:
16:37 03/07/2024Գերմանիայի ՆԳՆ-ն արձագանքել է Եվրո-24-ում թուրք ֆուտբոլիստի՝ ծայրահեղ ազգայնական ժեստի ցուցադրմանըԳերմանիայի ներքին գործերի նախարար Նենսի Ֆայզերն արձագանքել է Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակիչ Ավստրիայի հետ խաղում թուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալի կողմից գոլային հարվածից հետո արած քայլին։ «Թուրք աջ...
13:33 03/07/2024ՈւԵՖԱ-ն հետաքննություն է սկսել թուրք ֆուտբոլիստ Մերիհ Դեմիրալի դեմ՝ խաղի ժամանակ «Գորշ գայլեր»-ի նշանը ցույց տալու համարԳերմանիայում ընթացող Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակչի վերջին խաղում Թուրքիայի հավաքականը 2։1 հաշվով հաղթել է Ավստրիայի ընտրանուն և դուրս եկել քառորդ եզրափակիչ։ Թուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալի խաղի 59-րդ...
09:44 03/07/2024Եվրո-2024-ի 1/4 եզրափակչի մասնակցիներըԱվարտվել է Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակիչ փուլը։ Հայտնի են 1/4 եզրափակիչի բոլոր մասնակիցները։ Հուլիսի 5 Իսպանիա-Գերմանիա (Երևանի ժամանակով ժամը 20։00) Պորտուգալիա-Ֆրանսիա (Ժամը 23։00): Հուլիսի 6...
22:31 02/07/2024Նիդերլանդների հավաքականը հաղթեց Ռումինիայի հավաքականինՆիդերլանդների հավաքականը դուրս եկավ Ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ի քառորդ եզրափակիչ։ Մյունխենում տեղի ունեցած 1/8 եզրափակիչի հանդիպման ժամանակ հոլանդացիները 3:0 հաշվով հաղթեցին Ռումինիայի հավաքականին։
21:18 02/07/2024Ըմբիշ Յուրիկ Հովեյանը դարձավ ԵԱ բրոնզե մեդալակիր՝ հաղթելով թուրք մարզիկինՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի Մ20 առաջնությունում 63 կգ քաշային կարգում Յուրիկ Հովեյանը դարձավ բրոնզե մեդալակիր՝ հաղթելով...
18:59 02/07/2024«Ես այստեղ եմ, որպեսզի նվաճեմ ամեն ինչ»․ «Նոային» է միացել Գոնսալո ԳրեգորիոնՀայաստանի փոխչեմպիոն «Նոային» է միացել Գոնսալո Գրեգորիոն։ Պորտուգալացի հարձակվողը կարիերայի մեծ մասն անցկացրել է հայրենիքում։ Այս մասին հայտնում են ակումբի մամուլի ծառայությունից։ ««Բելենենսեշի»...
18:09 02/07/2024Դավիթ Տերտերյանը միացել է Վանին«Արարատ-Արմենիայի» նախկին պաշտպան Դավիթ Տերտերյանը կարիերան կշարունակի Չարենցավանին «Վանի» կազմում։ Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ Չարենցավանի «Վան» է...
17:51 02/07/2024«Մարզաշխարհում դուք պատմություն եք կերտել». Հռիփսիմե Խուրշուդյանի մասինԾանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, արծաթե և կրկնակի բրոնզե մեդալակիր Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ավարտում է մարզական կարիերան: ԿԳՄՍՆ հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունից հայտնում են՝ այս...
17:30 02/07/2024«Զախարյանը պատրաստ է ցույց տալ իր ողջ տաղանդը». Իսպանիայում խոսել են Արսենի խաղից իրենց սպասելիքների մասինԻսպանական հայտնի Mundo Deportivo հրատարակությունը վերլուծել է կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի առաջին մրցաշրջանը իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադում», ինչպես նաև կիսվել ակնկալիքներով 2024/2025 մրցաշրջանում նրա...
13:21 02/07/2024Սլովենիայի երկրպագուները ծաղրել են Ռոնալդուին՝ տրիբունայից ցուցադրելով Մեսսիի մարզաշապիկըԵվրոպայի առաջնության 1/8 եզրափակչի ժամանակ Սլովենիայի հավաքականի երկրպագուները ծիծաղել են Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող և ավագ Կրիշտիանու Ռոնալդուի վրա՝ տրիբունաներից ցուցադրելով արգենտինացի...
11:46 02/07/2024Ռոնալդուն բացատրել է, թե ինչու է արտասվել Եվրո-2024-ի Սլովենիայի հետ խաղի ժամանակԵվրո-2024-ի 1/8 եզրափակիչի Պորտուգալիայի և Սլովենիայի հավաքականների հանդիպմանը պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն չի կարողացել զսպել արցունքները չիրացրած 11-մետրանոցից հետո։ «Նույնիսկ...
15:13 01/07/2024Օլիմպիական խաղերի ոսկին պակասում է, և պետք է փորձեմ լրացնել մեդալներիս հավաքածուն. Արթուր ԴավթյանԱշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, Տոկիոյի Օխ բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը կմասնակցի իր 4-րդ Օլիմպիական խաղերին, ինչը բացառիկ ցուցանիշ է համաշխարհային սպորտում:
10:40 01/07/2024Պատանեկան ԵԱ-ում ադրբեջանցի մարզիկներն անհարգալից վերաբերմունք են ցուցաբերել հայ բռնցքամարտիկների պարգևատրման ժամանակԲոսնիա և Հերցոգովինայում կայացած բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը 3 ոսկե, 6 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալով 38 երկրների մրցակցությունում թիմային պայքարում 2-րդն է։ Ոսկե...
09:23 01/07/2024Բռնցքամարտի պատանիների ԵԱ-ում Հայաստանի հավաքականը 3 ոսկե մեդալ է նվաճելԲոսնիա և Հերցոգովինայում կայացած բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը 3 ոսկե, 6 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալով 38 երկրների մրցակցությունում թիմային պայքարում 2-րդն է։...

20:36 14/10/2020Генрих Мхитарян: Наш народ и наша Диаспора объединились во имя мира«Наш народ, наша Диаспора объединились во имя мира», – написал в своем микроблоге в Twitter капитан сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян.
18:50 14/10/2020Футболисты Сборной Армении посетили армянскую церковь в Таллинне14 октября футболисты сборной Армении посетили армянскую церковь в столице Эстонии Таллинне, сообщает пресс-служба ФФА.
21:44 13/10/2020Заразившийся коронавирусом Криштиану Роналду контактировал с партнёрами по сборной ПортугалииНападающий туринского «Ювентуса» Криштиану Роналду, который заразился коронавирусом, контактировал с партнёрами по сборной Португалии.
18:49 13/10/2020Известен судейский состав, обслуживающий матч Армения-Эстония14 октября в столице Эстонии Таллинне состоится матч четвертого тура второй группы лиги «С» Лиги Наций УЕФА Эстония – Армения.
20:30 11/10/2020Матч Армения-Грузия: Хорен Байрамян открыл счетНа стадионе города Тыхы (Польша) в эти минуты проходит матч третьего тура второй группы лиги «C» Лиги Наций УЕФА Армения – Грузия.
19:04 11/10/2020Геворк Казарян из-за травмы пропустит матч Армения-ГрузияФедерация футбола Армении опубликовала заявку сборной Армении в матче третьего тура второй группы Лиги наций УЕФА с командой Грузии, который пройдет 11-го октября в польском городе Тыхы.
00:27 11/10/2020Генрих Мхитарян о матче Армения-Грузия: Постараемся сыграть в нашу игру и добиться успехаВ преддверии матча третьего тура второй группы лиги «C» Лиги Наций УЕФА Армения - Грузия 10 октября в зале для пресс-конференций стадиона в польском городе Тыхы состоялась предматчевая...
22:18 10/10/2020Хоакин Капаррос: Сборная Армении понимает, что должна порадовать соотечественников«Конечно, сложилась сложная ситуация, но, в любом случае, наши футболисты консолидированы, прекрасно осознают важность консолидации», – заявил сегодня на предматчевой пресс-конференции главный тренер...
14:34 10/10/2020Национальная сборная Армении прибыла в ПольшуСборная Армении отбыла в Польшу в составе 24-х футболистов.
01:44 10/10/2020На время отбросив политику в сторону: «Рома» отправила подарки болельщикам в АрмениюБлаготворительный фонд "Ромы" передал в Посольство Армении в Риме 117 пакетов с футбольной атрибутикой и спортивной одеждой для армянского фан-клуба.
19:36 09/10/2020ФФА обратилась в УЕФА по поводу воинственной позиции SOCARВ своем письме президент ФФА в очередной раз подчеркнул важность того, что футбол должен быть вне политики, а также осудил милитаристскую позицию одного из спонсоров УЕФА.
09:53 09/10/2020Левон Аронян пока второй на Altibox Norway ChessЛидер армянских шахмат Левон Аронян продолжает выступления на Altibox Norway Chess (с 5 по 16 октября) в Ставангере.
17:53 08/10/2020Федерация футбола Армении обратилась в УЕФА по поводу воинственной позиции SOCARПрезидент Федерации футбола Армении Армен Меликбекян обратился к генеральному секретарю УЕФА Теодоросу Теодоридису с просьбой обсудить целесообразность пребывания азербайджанской компании SOCAR в...
21:18 02/10/2020Хоакин Капаррос объявил состав сборной Армении, к команде присоединится также Генрих МхитарянВ октябре национальная сборная Армении проведет три матча, сообщает пресс-служба ФФА. 7 октября в 17:00 на «Республиканском» стадионе имени Вазгена Саргсяна состоится товарищеский матч Армения -...
19:42 02/10/2020ФФА осуждает проявление милитаризма со стороны Азербайджана на футбольных поляхФедерация футбола Армении выступила с заявлением, в котором говорится: "Федерация футбола Армении, верная принципу неполитизации футбола, принятому международной футбольной семьей, до сих пор...
20:57 28/09/2020ФФА подаст жалобу в УЕФА и ФИФА на Ассоциацию футбольных федераций АзербайджанаФедерация футбола Армении (ФФА) намерена подать жалобу в УЕФА и ФИФА на Ассоциацию футбольных федераций Азербайджана.
19:37 26/09/2020Зидан прокомментировал многочисленные скандалы в «Барселоне»Наставник мадридского «Реала» Зинедин Зидан высказался о многочисленных скандалах в каталонской «Барселоне», сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на AS в Twitter.
17:54 26/09/2020Сын Шумахера выиграл первую гонку в Сочи на «Формуле-2»Немецкий гонщик команды Prema Racing Мик Шумахер одержал победу в первой гонке десятого этапа чемпионата «Формулы-2», который проходит в Сочи.
20:35 25/09/2020Артур Алексанян: «Тамразян джан, мое уважение, друг!»Один из самых титулованных армянских спортсменов XXI века, борец греко-римского стиля Артур Алексанян в своем Instagram в разделе «Истории» опубликовал совместное фото с уже бывшим заместителем...
15:04 24/09/2020Суарес покинул базу «Барселоны» в слезахПрощание прошло на клубной базе, Суарес покинул ее в слезах.