15:33 19/01/2024Իրենք հասցրել են այն վիճակի, որ քայլող մարդն անվասայլակին է գամված. Գագիկ Խաչատրյանի պաշտպանԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Արթուր Մկրտչյանի գլխավորությամբ, ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց։ «Գագիկ Խաչատրյանն արդեն մի քանի ժամ ներկա է...
12:48 19/01/2024Զախարյանին խորհուրդ են տվել, թե ինչպես խաղալ «Ռեալ Սոսյեդադում»Իսպանիայում հանդես եկող ռուս Դմիտրի Ռադչենկոն կարծում է, որ Արսեն Զախարյանին հենց այնպես տեղ չեն հատկացնի «Ռեալ Սոսյեդադի» մեկնարկային կազմում։ Նա այդ մասին ասել է ODDS-ին.
10:19 19/01/2024Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Australian Open-ի 4-րդ շրջանՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Մելբուրնում անցկացվող Australian Open 2024-ի չորրորդ շրջան։ Երրորդ տուրում Խաչանովը 6:4, 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:5) հաշվով հաղթել է չեխ Տոմաշ Մաչաչին:...
09:34 19/01/2024Ռոնալդուն ֆուտբոլի ամենաատելի մարդկանց թոփ 10-ում էՀեղինակավոր FourFourTwo հրատարակությունը ներկայացրել է համաշխարհային ֆուտբոլի ամենաատելի մարդկանց ցուցակը։ Վարկանիշային աղյուսակը գլխավորել է «Մանչեսթեր Սիթիի» նախկին կիսապաշտպան Ջոի Բարտոնը։...
19:37 18/01/2024Բռնցքամարտի Հայաստանի մեծահասակների և երիտասարդների առաջնությունները կայանալու են «Դինամո» մարզահամալիրումԲռնցքամարտի Հայաստանի մեծահասակների և երիտասարդների առաջնությունները կայանալու են «Դինամո» մարզահամալիրում` հունվարի 20-ից 25-ը: Այս մասին հայտնում են Բռնցքամարտի ֆեդերացիայից։ «Հունվարի 19-ին ժամը...
17:50 18/01/2024Կամո Հովհաննիսյանը հեռացել է «Աստանայից»Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Կամո Հովհաննիսյանը հեռացել է ղազախական «Աստանայից»։ Այս մասին գրում է Sports.kz կայքը։ 31–ամյա Կամո Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել իր նախկին թիմին ու...
17:28 18/01/2024Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նորացրել է Արարատի պատկերով իր տարբերանշանըՀայաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիան թարմացնում է իր տարբերանշանը։ ՀՖՖ-ի նորացված տարբերանշանը պահպանել է հնի հիմնական խորհրդանիշերը՝ Արարատի պատկերը, հայատառ գրությամբ հապավումը (ՀՖՖ), կառույցի անվան...
10:23 18/01/2024«Ֆերենցվարոշ»-ից բացատրել է, թե ինչու են որոշել Սևիկյանին հրավիրել ակումբՀայաստանի ազգային հավաքականի 22-ամյա կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանը ռուսական «Պարի Նիժնի Նովգորոդից» տեղափոխվել է հունգարական «Ֆերենցվարոշ», որի գլխավոր մարզիչն է Սերբիայի հավաքականի, «Լացիոյի» և...
14:24 17/01/2024Հայ լողորդները «Փարիզ-2024»-ի ուղեգրերի համար պայքարը կսկսեն ԴոհայումՓետրվարի 2-ից 18-ը Դոհայում կկայանա Լողի աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է լինելու Փարիզում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի համար: Ստուգատեսին մասնակցելու է 190 երկրի 2600 լողորդ: ԿԳՄՍ...
12:17 17/01/2024Խաչանովը չորս սեթում հաղթեց ամերիկացուն և դուրս եկավ Ավստրալիայի բաց առաջնության երրորդ շրջանՌուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս եկավ Ավստրալիայի բաց առաջնության երրորդ շրջան՝ մրցաշարի երկրորդ շրջանում հաղթելով ԱՄՆ ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Կովաչևիչին։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն։ 2 ժամ 30...
11:57 17/01/2024Հովհաննես Հարությունյանը հեռանում է «Փյունիկ»-ից«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Հովհաննես Հարությունյանը տեղափոխվում է ռուսական «Սոչի»: Այս մասին հայտնում են «Փյունիկ»-ից։ «Հարությունյանը խաղացել է մեր ակադեմիայի տարբեր տարիքային...
16:37 16/01/2024«Ռոման» հեռացրել է Մոուրինյոյին«Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն հեռացել է ակումբից։ Այսօր «Ռոմա»-ն հայտարարել է մասնագետին աշխատանքից հեռացնելու մասին։ «Մենք Ժոզեին և նրա օգնականներին մաղթում ենք ամենայն բարիք հետագա...
15:14 16/01/2024Վահան Բիչախչյանը ճանաչվել է «Պոգոն»-ի աշնանային հատվածի լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանը ճանաչվել է «Պոգոն»-ի աշնանային հատվածի լավագույն ֆուտբոլիստ: Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Նրա օգտին քվեարկել են...
12:47 16/01/2024Վիկտոր Լուկաշենկոն Հայաստանում էՊաշտոնական այցով Հայաստանում է գտնվում Բելառուսի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Վիկտոր Լուկաշենկոն: «Բելառուսի իմ գործընկերոջ հետ շրջայց ենք կատարել Օլիմպավան մարզական համալիրում՝ ծանոթանալով...
11:40 16/01/2024Հայաստան կժամանի ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Նիկոլա ԱնելկանՀայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատի հրավերով՝ հունվարի 16-20-ը Հայաստան կայցելի ՊՍԺ-Պարի Սեն Ժերմենի դեսպան, ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Նիկոլա Անելկան: Հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատից...
10:15 16/01/2024Չանչարևիչը կարիերան կշարունակի «Նոայում»Հայաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը կարիերան կշարունակի «Նոայում»։ Այս մասին հայտնում է ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Սերբ դարպասապահը Հայաստանի առաջնությունում...
09:42 16/01/2024The Best FIFA.Մեսսին 2-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվում է լավագույն ֆուտբոլիստԼոնդոնում կայացել է FIFA The Best մրցանակաբաշխությունը։ Անգլիայի չեմպիոն, գավաթակիր, աշխարհի ակումբային չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթիի» 52-ամյա կատալոնացի գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան ճանաչվել է 2023թ․...
14:54 13/01/2024Սևիկյանը կտեղափոխվի հունգարական ակումբ«Նիժնի Նովգորոդ» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանը կտեղափոխվի Հունգարիայի չեմպիոն «Ֆերենցվարոշ» թիմ։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ տրանսֆերը գնահատվում է 1-1,5 մլն եվրո։ Սևիկյանն ունի...
20:16 12/01/2024Սերժ Սարգսյանը և Տարոն Մարգարյանը հետևել են Անդրանիկ Մարգարյանի անվան հուշամրցաշարինԱյսօր Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Ֆեդերացիայի խորհրդի անդամ, Անդրանիկ Մարգարյանի որդի Տարոն Մարգարյանը այցելեցին Հայաստանի շախմատի...
18:45 12/01/2024Կայացել է Հայաստանի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակչի վիճակահանությունըՀունվարի 12-ին ՀՖՖ շտաբ-բնակարանում կայացել է Հայաստանի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակչի վիճակահանությունը։ Ինչպես հաղորդում են ՀՖՖ-ից, արդյունքում կազմվեցին հետևյալ զույգերը.

16:20 18/09/2019Умер бывший футболист «Зенита» Фернандо РиксенБывший футболист петербургского «Зенита» Фернандо Риксен умер в возрасте 43 лет. Об этом сообщается в Twitter-аккаунте российского клуба. Как передает информацию «Лента.Ру», спортсмен скончался утром...
11:15 18/09/2019Артур Алексанян – болельщикам: Очень сожалею, что серьезная травма помешала мне подарить вам радость победыАртур Алексанян из-за травмы не смог принять участия в финале проходящего в Казахстане чемпионата мира по борьбе.
10:41 18/09/2019Запретный футбол: правозащитники критикуют ФИФАЖенщинам в Иране запрещено посещать футбольные матчи на стадионах.
11:52 17/09/2019Румынского телеведущего оштрафовали за сравнение жены Алексиса Оганяна – Серены Уильямс – с обезьянойЭкс-первая ракетка мира Уильямс является одной из самых титулованных теннисисток в истории, на ее счету 23 победы на турнирах Большого шлема в одиночном разряде.
17:43 16/09/2019Армянский борец Артур Алексанян получил тяжелую травму и не сможет побороться за титул чемпиона мираВ полуфинале Алексанян одержал победу над грузином Георгием Мелия со счетом 3:1. В финале соперником Артура должен был стать представляющий Россию Муса Евлоев
17:34 16/09/2019Ашот Гулян пригласил в Арцах Алексиса ОганянаАлексис Оганян в октябре прибудет в Армению, где станет модератором IT-форума WCIT.
16:32 16/09/2019Подписан указ об освобождении Артура Ванецяна от должности главы СНБ АрменииУказ от 16 сентября опубликован на официальном сайте президента Армении.
11:25 14/09/2019Второй круг Кубка мира по шахматам в Ханты-Мансийске: Левон Аронян начал с победыНа проходящем в российском городе Ханты-Мансийск втором круге Кубка мира по шахматам в первой партии представитель Армении Левон Аронян обыграл Пархама Магсудлу (Иран).
15:47 13/09/2019Новый игрок появился в ФК «Урарту»Состав ФК «Урарту» пополнил опорный полузащитник Мутумос Зилу Питер, представляющий Демократическую Республику Конго.
10:43 13/09/2019Арсен Венгер согласился занять должность в ФИФАБывший главный тренер лондонского «Арсенала», французский специалист Арсен Венгер согласился занять должность в Международной федерации футбола (ФИФА), сообщает «Вести.Ру».
19:51 11/09/2019Балотелли обратился к Мхитаряну на армянском языкеНападающий «Брешии» Марио Балотелли обратился к , выступающему за «Рому» на правах аренды, полузащитнику Сборной Армении по футболу Генриху Мхитаряну на армянском языке.
14:56 11/09/2019Шумахер находится в сознанииМихаэль Шумахер проходит курс лечения во французской клинике. По словам врачей, прославленный немецкий гонщик «Формулы-1» перенес операцию по введению стволовых клеток и уже находится в сознании,...
20:18 09/09/2019Игроки английского «Манчестер Юнайтед» выступили против высокой зарплаты СанчесаИгроки английского «Манчестер Юнайтед» были недовольный большим окладом чилийского форварда Алексиса Санчеса, сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на The Sun.
16:36 09/09/2019Макрон извинился перед премьером Албании, а директор стадиона перед болельщиками АрменииПрезидент Франции Эммануэль Макрон извинился перед премьер-министром Албании за путаницу с гимном во время проведения футбольного матча между странами на стадионе «Стад де Франс» в пригороде Парижа 8...
14:29 09/09/2019Генрих Мхитарян встретился с послом Италии в АрменииКапитан Сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян сегодня провёл встречу с послом Италии в Армении Винченцо Дель Монако.
10:15 09/09/2019Известно имя нового мэра СтепанакертаОтметим, что в голосовании в Степанакерте приняли участие 21615 избирателей.
18:39 07/09/2019В команде Серены Уильямс беспокоятся из-за приезда Меган МарклВ команде американской теннисистки Серены Уильямс беспокоятся из-за возможного приезда герцогини Сассекской Меган на финальный матч US Open, сообщает «Газета.Ру».
14:34 07/09/2019Бывший нападающий «Барселоны» и «Анжи» завершил карьеруЕго последним клубом был «Катар», за который он выступал с августа 2018 года.
20:15 06/09/2019Олимпийский призёр про Панармянские игры: Стоит делать упор на профильные виды спортаВ Панармянских играх 2019 приняли участие спортсмены из четырех городов Украины.
11:53 06/09/2019Зидан убедил Мбаппе перейти в «Реал»Нападающий «ПСЖ» Килиан Мбаппе перейдет в «Реал». Как сообщает Sport24.ru, главный тренер мадридцев Зинедин Зидан убедил соотечественника сменить команду. «Реал» пытался заполучить форварда минувшим...