15:33 19/01/2024Իրենք հասցրել են այն վիճակի, որ քայլող մարդն անվասայլակին է գամված. Գագիկ Խաչատրյանի պաշտպանԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Արթուր Մկրտչյանի գլխավորությամբ, ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց։ «Գագիկ Խաչատրյանն արդեն մի քանի ժամ ներկա է...
12:48 19/01/2024Զախարյանին խորհուրդ են տվել, թե ինչպես խաղալ «Ռեալ Սոսյեդադում»Իսպանիայում հանդես եկող ռուս Դմիտրի Ռադչենկոն կարծում է, որ Արսեն Զախարյանին հենց այնպես տեղ չեն հատկացնի «Ռեալ Սոսյեդադի» մեկնարկային կազմում։ Նա այդ մասին ասել է ODDS-ին.
10:19 19/01/2024Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Australian Open-ի 4-րդ շրջանՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Մելբուրնում անցկացվող Australian Open 2024-ի չորրորդ շրջան։ Երրորդ տուրում Խաչանովը 6:4, 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:5) հաշվով հաղթել է չեխ Տոմաշ Մաչաչին:...
09:34 19/01/2024Ռոնալդուն ֆուտբոլի ամենաատելի մարդկանց թոփ 10-ում էՀեղինակավոր FourFourTwo հրատարակությունը ներկայացրել է համաշխարհային ֆուտբոլի ամենաատելի մարդկանց ցուցակը։ Վարկանիշային աղյուսակը գլխավորել է «Մանչեսթեր Սիթիի» նախկին կիսապաշտպան Ջոի Բարտոնը։...
19:37 18/01/2024Բռնցքամարտի Հայաստանի մեծահասակների և երիտասարդների առաջնությունները կայանալու են «Դինամո» մարզահամալիրումԲռնցքամարտի Հայաստանի մեծահասակների և երիտասարդների առաջնությունները կայանալու են «Դինամո» մարզահամալիրում` հունվարի 20-ից 25-ը: Այս մասին հայտնում են Բռնցքամարտի ֆեդերացիայից։ «Հունվարի 19-ին ժամը...
17:50 18/01/2024Կամո Հովհաննիսյանը հեռացել է «Աստանայից»Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Կամո Հովհաննիսյանը հեռացել է ղազախական «Աստանայից»։ Այս մասին գրում է Sports.kz կայքը։ 31–ամյա Կամո Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել իր նախկին թիմին ու...
17:28 18/01/2024Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նորացրել է Արարատի պատկերով իր տարբերանշանըՀայաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիան թարմացնում է իր տարբերանշանը։ ՀՖՖ-ի նորացված տարբերանշանը պահպանել է հնի հիմնական խորհրդանիշերը՝ Արարատի պատկերը, հայատառ գրությամբ հապավումը (ՀՖՖ), կառույցի անվան...
10:23 18/01/2024«Ֆերենցվարոշ»-ից բացատրել է, թե ինչու են որոշել Սևիկյանին հրավիրել ակումբՀայաստանի ազգային հավաքականի 22-ամյա կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանը ռուսական «Պարի Նիժնի Նովգորոդից» տեղափոխվել է հունգարական «Ֆերենցվարոշ», որի գլխավոր մարզիչն է Սերբիայի հավաքականի, «Լացիոյի» և...
14:24 17/01/2024Հայ լողորդները «Փարիզ-2024»-ի ուղեգրերի համար պայքարը կսկսեն ԴոհայումՓետրվարի 2-ից 18-ը Դոհայում կկայանա Լողի աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է լինելու Փարիզում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի համար: Ստուգատեսին մասնակցելու է 190 երկրի 2600 լողորդ: ԿԳՄՍ...
12:17 17/01/2024Խաչանովը չորս սեթում հաղթեց ամերիկացուն և դուրս եկավ Ավստրալիայի բաց առաջնության երրորդ շրջանՌուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս եկավ Ավստրալիայի բաց առաջնության երրորդ շրջան՝ մրցաշարի երկրորդ շրջանում հաղթելով ԱՄՆ ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Կովաչևիչին։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն։ 2 ժամ 30...
11:57 17/01/2024Հովհաննես Հարությունյանը հեռանում է «Փյունիկ»-ից«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Հովհաննես Հարությունյանը տեղափոխվում է ռուսական «Սոչի»: Այս մասին հայտնում են «Փյունիկ»-ից։ «Հարությունյանը խաղացել է մեր ակադեմիայի տարբեր տարիքային...
16:37 16/01/2024«Ռոման» հեռացրել է Մոուրինյոյին«Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն հեռացել է ակումբից։ Այսօր «Ռոմա»-ն հայտարարել է մասնագետին աշխատանքից հեռացնելու մասին։ «Մենք Ժոզեին և նրա օգնականներին մաղթում ենք ամենայն բարիք հետագա...
15:14 16/01/2024Վահան Բիչախչյանը ճանաչվել է «Պոգոն»-ի աշնանային հատվածի լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանը ճանաչվել է «Պոգոն»-ի աշնանային հատվածի լավագույն ֆուտբոլիստ: Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Նրա օգտին քվեարկել են...
12:47 16/01/2024Վիկտոր Լուկաշենկոն Հայաստանում էՊաշտոնական այցով Հայաստանում է գտնվում Բելառուսի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Վիկտոր Լուկաշենկոն: «Բելառուսի իմ գործընկերոջ հետ շրջայց ենք կատարել Օլիմպավան մարզական համալիրում՝ ծանոթանալով...
11:40 16/01/2024Հայաստան կժամանի ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Նիկոլա ԱնելկանՀայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատի հրավերով՝ հունվարի 16-20-ը Հայաստան կայցելի ՊՍԺ-Պարի Սեն Ժերմենի դեսպան, ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Նիկոլա Անելկան: Հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատից...
10:15 16/01/2024Չանչարևիչը կարիերան կշարունակի «Նոայում»Հայաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը կարիերան կշարունակի «Նոայում»։ Այս մասին հայտնում է ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Սերբ դարպասապահը Հայաստանի առաջնությունում...
09:42 16/01/2024The Best FIFA.Մեսսին 2-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվում է լավագույն ֆուտբոլիստԼոնդոնում կայացել է FIFA The Best մրցանակաբաշխությունը։ Անգլիայի չեմպիոն, գավաթակիր, աշխարհի ակումբային չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթիի» 52-ամյա կատալոնացի գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան ճանաչվել է 2023թ․...
14:54 13/01/2024Սևիկյանը կտեղափոխվի հունգարական ակումբ«Նիժնի Նովգորոդ» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանը կտեղափոխվի Հունգարիայի չեմպիոն «Ֆերենցվարոշ» թիմ։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ տրանսֆերը գնահատվում է 1-1,5 մլն եվրո։ Սևիկյանն ունի...
20:16 12/01/2024Սերժ Սարգսյանը և Տարոն Մարգարյանը հետևել են Անդրանիկ Մարգարյանի անվան հուշամրցաշարինԱյսօր Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Ֆեդերացիայի խորհրդի անդամ, Անդրանիկ Մարգարյանի որդի Տարոն Մարգարյանը այցելեցին Հայաստանի շախմատի...
18:45 12/01/2024Կայացել է Հայաստանի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակչի վիճակահանությունըՀունվարի 12-ին ՀՖՖ շտաբ-բնակարանում կայացել է Հայաստանի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակչի վիճակահանությունը։ Ինչպես հաղորդում են ՀՖՖ-ից, արդյունքում կազմվեցին հետևյալ զույգերը.

11:32 07/08/2017Armenian wrestler declared world vice-championArmenian Greco-Roman wrestler Malkhas Amoyan (66kg) has won silver at the Junior World Championships in Tampere, Finland.
19:40 05/08/2017Henrikh Mkhitaryan maturing into one of Jose Mourinho's most trusted men: The NationalFollowing the high-profile departures of Wayne Rooney and Zlatan Ibrahimovic, Henrikh Mkhitaryan has assumed a senior role in Manchester United, The National says in an article published on August 5.
17:33 05/08/2017Armenia’s basketball team to face Sweden todayThe Armenian men’s national basketball team is set to host the Swedish team in the second game at the Pre-Qualifiers of the FIBA Basketball World Cup 2019 on Saturday night.
13:28 05/08/2017Three Armenian Greco-Roman wrestlers begin competing at Junior World Championships todayThe Greco-Roman wrestlers are set to begin their performances at the Junior World Championships underway in Tampere, Finland on Saturday.
11:58 05/08/2017Sinquefield Cup 2017: Aronian draws with KarjakinThe games of Round 3 of Sinquefield Cup 2017 took place on Friday. All the games of the round – Caruana – Nepomniachtchi, Karjakin – Aronian, Anand – Carlsen, Vachier-Lagrave – Svidler and So –...
19:14 04/08/2017Narek Ghukasyan to represent Armenia at World Athletics ChampionshipsWorld Athletics Championships 2017 begins in London on Friday, with one athlete representing Armenia in the championship.
16:54 04/08/2017Henrikh Mkhitaryan nominated for Europa League Player of the SeasonUEFA has released the names of the three contenders for the Europa League Player of the Season. As the Armenian National Olympic Committee told Panorama.am, Manchester United players Henrikh...
14:04 04/08/2017Armenian cyclist Hrachya Shaboyan to take part in European Road Cycling ChampionshipsThe 2017 European Junior Road Cycling Championships kicked off in Herning, Denmark on August 2. As the Armenian National Olympic Committee told Panorama.am, cyclist Hrachya Shaboyan represents...
11:54 04/08/2017Aronian loses to Caruana at second round of Sinquefield CupThe games of Round 2 of Sinquefield Cup 2017 were played on Thursday, with Armenian GM Levon Aronian suffering a defeat.
13:16 03/08/2017Levon Aronian outplays Russian opponent at first round of Sinquefield CupArmenian GM Levon Aronian claimed his first victory at Round 1 of Sinquefield Cup 2017, which kicked off on Wednesday at Saint Louis, U.S.
11:30 03/08/2017Armenia’s basketball team beats Slovakia at Pre-Qualifiers of World CupThe Armenian men national basketball team started with a victory at the Pre-Qualifiers of the FIBA Basketball World Cup 2019.
18:33 02/08/2017Sinquefield Cup 2017: Levon Aronian to face Ian Nepomniachtchi in first roundArmenian GM Levon Aronian is set to take part in the Sinquefield Cup 2017 chess tournament, which kicks off at Saint Louis city of the U.S.
16:41 02/08/2017Two Armenian wrestlers to compete for bronze at Junior World Championships todayThe freestyle wrestlers on Wednesday finish their performances at the Junior World Championships underway in Tampere, Finland.
11:43 02/08/2017Junior World Championships: Wrestler Karen Zurabyan wins silverArmenian wrestler Karen Zurabyan (w/c 50 kg) claimed the silver medal at the Junior World Championships in Freestyle Wrestling underway in Tampere, Finland.
16:28 01/08/2017Wrestling: Armenia’s Karen Zurabyan through to finals at Junior World ChampionshipsOne of the Armenian wrestlers already secured his place at the finals of the Junior World Championships in Freestyle Wrestling, which kicked off today at Tampere, Finland.
15:00 01/08/2017Armenia’s U-19 football team to face Uzbekistan in friendly matchesThe Armenian U-19 football team is set to face the U-19 team of Uzbekistan in friendly matches, the Football Federation of Armenia (FFA) official website reports.
18:45 31/07/2017Henrikh Mkhitaryan thanks Scandinavia 'for warm welcome'After a friendly match with Valerenga (Norway), Armenian national football team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan thanked Scandinavia in a post on Twitter.
11:27 31/07/2017Wrestling: Armenia’s Samvel Aghajanyan wins bronze at European ChampionshipsThe Armenian Greco-Roman wrestlers have finished their performances at the European Junior Championships underway in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina.
19:00 29/07/2017Three Armenian wrestlers to compete for a bronze at European ChampionshipThree out of five Armenian Greco-Roman wrestlers will compete today for the bronze medal at the European Junior Championship in Greco-Roman wrestling underway in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina.
12:34 29/07/2017Armenian swimmers Ani Poghosyan and Artur Barseghyan qualified for Class B of Buenos Aires 2018 Youth Olympic GamesThe World Swimming Championships have kicked off in Budapest, Hungary, with four swimmers representing Armenia in the tournament, the Armenian National Olympic Committee told Panorama.am.