16:30 29/12/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Շնորակալություն, ՀայաստանԻտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին՝ 2023թ․ լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչվելու առիթով։ «2023 թվականի՝ տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ 11-րդ անգամ:...
15:13 29/12/2023Ալեքսանդր Պետրակովը՝ Հայաստանի 2023 թ. լավագույն մարզիչՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է Հայաստանի 2023թ․ լավագույն մարզչի քվեարկության արդյունքները։ Հայաստանի 2023թ․ լավագույն մարզիչ է ճանաչվել Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր...
14:37 29/12/2023Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստանի 2023 թ. լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է Հայաստանի 2023թ․ լավագույն ֆուտբոլիստի քվեարկության արդյունքները։ Հավաքելով 81 միավոր՝ 2023թ․ լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել իտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան...
20:23 28/12/2023ՀՖՖ-ն ՈՒԵՖԱ-ի համերաշխության գումարները բաշխել է ակումբների միջև. ամենաշատը կստանա ՈւրարտունԴեկտեմբերի 27-ին ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում կայացել Է ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի հերթական նիստը: Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Նիստի առաջին հարցը նվիրված էր 2022/2023թթ մրցաշրջանի ՈՒԵՖԱ-ի...
15:33 26/12/2023Խնդրանք կառավարությանը՝ ազատեք մեզ ձեր գնումներից, ձեր գնած տոմսերը բանի պետք չեն. Փաշիկ Ալավերդյան«Այս տարի Ուենք 146 մեդալ, նախորդ լավագույն ցուցանիշը եղել է 106 մեդալ, այսինքը՝ մի տրվա մեջ 40 մեդալ ավելացնելն աննանախադեպ արդյունք է»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր...
13:30 25/12/2023Հայաստանում 6 ամիս առաջ ձևավորված կարտինգի անդրանիկ թիմը Դուբայում առաջին մրցանակն է շահել«Ամբողջ տարվա ընթացքում կարտինգը մեր ավտոդրոմում գրեթե չի կանգնել, տղաներն անընդհատ պարապմունքներ և քրտնաջան աշխատանք էին տանում և այսօր ունեցանք այս արդյունքը»,-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց...
15:58 24/12/2023ՄՕԿ-ի նախագահ. Ուկրաինայի կողմից Օլիմպիական խաղերը բոյկոտելն աբսուրդ էՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախն ափսոսանք է հայտնել Ուկրաինայի կողմից 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի հնարավոր բոյկոտի կապակցությամբ։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ Ավելի վաղ...
12:20 24/12/2023«Սուրբծննդյան հաղթանակ». Հենրիխ Մխիթարյանը լուսանկարներ է հրապարակել հաղթական հանդիպումից հետոԵրեկ կայացած Իտալիայի Ա Սերիայի 17-րդ տուրի հանդիպմանը «Ինտեր»-ը 2-0 հաշվով հաղթել է «Լեչե»-ին։ «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան էջում լուսանկարներ է հրապարակել «Լեչե»-ի հետ...
21:13 23/12/2023Մեր ֆուտբոլային հասարակությունը բացահայտ անտեսում է ներկա իրավիճակը՝ ծայրահեղ չլինելու համար, որն ավելի վատ է. «Ուրարտու»«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը հայտարարությամբ արձագանքել է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում Արմեն Մելիքբեկյանի վերընտրվելուն.
19:40 23/12/2023Ադելյա Պետրոսյանը դարձել է Ռուսաստանի չեմպիոնՉելյաբինսկում ընթացող գեղասահքի Ռուսաստանի առաջնությունում 16-ամյա Ադելյա Պետրոսյանը ոսկե մեդալ է նվաճել։ rsport.ria.ru-ի հաղորդմամբ, երկու ծրագրերի հանրագումարի հիման վրա նա մրցավարներից ստացել է...
17:25 23/12/202334-ամյա հայ ֆուտբոլիստի նոր պայմանագիրն ուժի մեջ կլինի մինչև 2025 թվականը«Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մոտ է պայմանագիրը երկարաձգելուն, հայտնում է լրագրող Նիկոլո Սկիրան։ Այդ մասին գրում է Armsport.am-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ 34-ամյա հայ ֆուտբոլիստի նոր պայմանագիրն...
16:40 23/12/2023Ցավոք, ամեն ինչ նախապես որոշված էր։ Ընտրությունները վերածվել են աթոռակռվի.«Փյունիկ»Ֆուտբոլի Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի առաջատար «Փյունիկը» հայտարարությամբ արձագանքել է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում Արմեն Մելիքբեկյանի վերընտրվելուն։ «Ընկերներ, ցանկանում ենք շնորհակալություն հայտնել ձեզ, որ...
16:02 23/12/2023Սուրենյանց. Արմեն Մելիքբեկյանը ՀՖՖ նախագահի պաշտոնից կհեռանա Նիկոլ Փաշինյանի հեռանալուն զուգահեռՊատմաբան-քաղաքագետ, «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության Քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը, արձագանքելով ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում Արմեն Մելիքբեկյանի ընտրվելուն, գրում է.
15:44 23/12/2023Փաստորեն ոչ մի հավաքական իր նպատակին չի հասել, բայց ամեն ինչ լավ է. Օզբիլիզ«Փաստորեն ոչ մի հավաքական իր նպատակին չի հասել, բայց ամեն ինչ լավ է»,-այսպես սկսեց իր ելույթը ՀՖՖ նախագահի թեկնածու Արազ Օզբիլիզը՝ արձագանքելով իրենց առաջ ելույթ ունեցած Արմեն Մելիքբեկյանին։ Անցնելով...
15:08 23/12/2023Արմեն Մելիքբեկյանը վերընտրվեցՀՖՖ գործող նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը վերընտրվեց։ Նրան կողմ էր քվեարկել 23 մասնակիցներից 20-ը։ Արաս Օզբիլիզի օգտին քվեարկել էր 3 մասնակից։ «Կար 3 դեմ ձայն։ Ես ուզում եմ ասել, Ֆուտբոլի ֆեդերացիան...
14:55 23/12/2023ՀՖՖ նախագահի ընտրությունների քվեարկությունն ավարտվեցՀՖՖ հերթական 24-րդ ժողովում ընթացավ ֆեդերացիայի նախագահի ընտրության քվեարկությունը։ Հիշեցնենք, որ ընտրական պայքարին մասնակցում է երկու թեկնածու՝ գործող նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը և կարիերան վերջերս...
13:42 23/12/20232023 թվականի լավագույն ֆուտբոլիստներըՏարվա լավագույն 100 ֆուտբոլիստները՝ ըստ The Guardian-ի
13:22 23/12/2023Ռոբերտ Արզումանյան. Հաղթի՛ր հանուն ֆուտբոլիՀՖՖ նախագահի ընտրություններին ընդառաջ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին խաղացող Ռոբերտ Արզումանյանը հանդես է եկել ֆեսբուքյան գրառմամբ.
13:16 23/12/2023Մեկնարկեց ՀՖՖ ժողովը, որի ընթացքում կկայանան ՀՖՖ նախագահի ընտրություններըՀՖՖ գրասենյակում քիչ անց կմեկնարկի ՀՖՖ հերթական 24-րդ ժողովը։ Նշենք, որ մեկնարկը նախատեսված էր ժամը 13։00-ին։ Օրակարգում ընդգրկված է 14 հարց, որոնց թվում է նաև ՀՖՖ նախագահի ընտրությունը: Ֆուտբոլի...
11:57 23/12/2023Օզբիլիզ. Ես խոստանում եմ՝ հայկական ֆուտբոլն, այլևս նույնը չի լինելուՀՖՖ նախագահի ընտրություններին ընդառաջ ՀՖՖ նախագահի թեկնածու Արաս Օզբիլիզը հանդես է եկել շնորհակալական խոսքով։ «Ես ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր այս ամբողջ ընթացքում ինձ...

18:58 18/07/2017Armenia’s Varsham Boranyan claims bronze at Spain int’l tournamentArmenian freestyle wrestler Varsham Boranyan has conquered a bronze medal in the 71 kg weight class at the international tournament held in Spain, the Armenian National Olympic Committee reports.
17:09 18/07/2017Armenian basketball team preparing for world championshipThe Armenian national basketball team led by head coach Niksa Bavcevic is holding a training camp at Olimpavan Sports and Recreation Complex in Yerevan, Armenia.
11:59 17/07/2017Aronian shared 11-14 places at Geneva FIDE World Chess Grand PrixThe third tournament of 2017 FIDE World Chess Grand Prix that took place in Geneva, Switzerland ended on Sunday with GM Teymur Rajabov declared the winner with 6 points.
12:44 15/07/2017Armenia’s Aronian suffers another defeat at Geneva FIDE Grand PrixAt Round 8 of the third tournament of 2017 FIDE World Chess Grand Prix taking place in Geneva, Switzerland, Armenian GM Levon Aronian lost his game against Yan Nepomnyashchi from Russia.
18:31 14/07/2017Armenia’s Artur Aleksanyan holds 3rd place in United World Wrestling rankingsThe United World Wrestling (UWW) has released the updated rankings for the Greco-Roman style wrestlers for July 2017.
16:48 14/07/2017Henrikh Mkhitaryan poses with Lord of the Rings star Dominic MonaghanArmenian National Football Team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has posted a photo on Facebook together with famous British actor Dominic Monaghan, best known for playing in the...
19:32 13/07/2017“Lake Sevan 2017” International Chess Tournament kicks off in ArmeniaThe annual "Lake Sevan" International Chess Tournament started today in Armenia. As the National Olympic Committee reports, the opening ceremony took place on Thursday, while the first round will be...
15:44 13/07/2017Chess: Levon Aronian suffers defeat at Geneva FIDE Grand PrixAt Round 6 of the third tournament of 2017 FIDE World Chess Grand Prix taking place in Geneva, Switzerland, Armenian GM Levon Aronian suffered an unexpected defeat against Pentala Harikrishna from...
14:34 13/07/2017Arthur Abraham to face Chris Eubank in IBO Super MV world title bout on SaturdayArmenian professional boxer Arthur Abraham is set to face British boxer Chris Eubank Jr overnight July 15-16, at 01:00.
17:31 12/07/2017Three Armenian freestyle wrestlers included in United World Wrestling rankingsThe United World Wrestling (UWW) has released the updated ranking list for the freestyle wrestlers. As Panorama.am was informed from the official website of the Armenian National Olympic Committee...
16:21 12/07/2017Three Armenian divers to participate at the World ChampionshipsThe diving team of Armenia has left for Budapest to participate at the FINA World Championship to take place from July 14-22.
11:06 12/07/2017Paris, Los Angeles guaranteed to host 2024 or 2028 Olympic GamesThe International Olympic Committee (IOC) has decided it can pick both Los Angeles and Paris as Olympic host cities in September when the 2024 and 2028 Summer Games rights should be awarded at the...
18:26 11/07/2017Donald Trump says he's 'working hard' to bring 2024 Olympics to Los AngelesPresident Donald Trump tweeted Tuesday about his efforts to bring the 2024 Summer Olympics to Los Angeles.
15:09 11/07/2017Yerevan to host seminar on sports medicineUpon the initiative of the Armenian National Olympic Committee (ANOC), a seminar titled “Strengthening the knowledge of sports doctors in preventing doping use” will be held at Olimpavan Sports and...
12:14 11/07/2017Chess: Levon Aronian draws another game at Geneva FIDE Grand PrixAt Round 5 of the third tournament of 2017 FIDE World Chess Grand Prix taking place in Geneva, Switzerland, Armenian GM Levon Aronian drew his game against Peter Svidler (Russia), the Armenian...
18:57 10/07/2017Armenian athletes conquer bronze at Sambo World Cup stageThe Armenian Sambo team took part in the “Nursultan Nazarbayev Awards” A-class international tournament within the Sambo World Cup stage in Astana on July 6-8.
15:56 10/07/2017Henrikh Mkhitaryan snapped taking former Liverpool star’s ex-wife outArmenian National football team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has been spotted taking out former Liverpool star Djibril Cisse’s ex-wife.
10:35 10/07/2017Levon Aronian shares second spot after four rounds of Geneva FIDE Grand PrixArmenian GM Levon Aronian held Russian GM Alexander Grischuk to a draw in the fourth round of the Geneva FIDE Grand Prix.
19:51 08/07/2017President Serzh Sargsyan re-elected as the Chairman of Armenia’s Chess FederationPresident of Armenia, President of the Chess Federation of Armenia Serzh Sargsyan chaired today the report and election convention of the Chess Federation of Armenia that took place at the Tigran...
18:16 08/07/2017Yerevan Open international chess tournament due in SeptemberArmenia’s capital Yerevan is set to host the 2nd Yerevan Open international chess tournament to take place from September 18 to 27.