16:30 29/12/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Շնորակալություն, ՀայաստանԻտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին՝ 2023թ․ լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչվելու առիթով։ «2023 թվականի՝ տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ 11-րդ անգամ:...
15:13 29/12/2023Ալեքսանդր Պետրակովը՝ Հայաստանի 2023 թ. լավագույն մարզիչՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է Հայաստանի 2023թ․ լավագույն մարզչի քվեարկության արդյունքները։ Հայաստանի 2023թ․ լավագույն մարզիչ է ճանաչվել Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր...
14:37 29/12/2023Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստանի 2023 թ. լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է Հայաստանի 2023թ․ լավագույն ֆուտբոլիստի քվեարկության արդյունքները։ Հավաքելով 81 միավոր՝ 2023թ․ լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել իտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան...
20:23 28/12/2023ՀՖՖ-ն ՈՒԵՖԱ-ի համերաշխության գումարները բաշխել է ակումբների միջև. ամենաշատը կստանա ՈւրարտունԴեկտեմբերի 27-ին ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում կայացել Է ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի հերթական նիստը: Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Նիստի առաջին հարցը նվիրված էր 2022/2023թթ մրցաշրջանի ՈՒԵՖԱ-ի...
15:33 26/12/2023Խնդրանք կառավարությանը՝ ազատեք մեզ ձեր գնումներից, ձեր գնած տոմսերը բանի պետք չեն. Փաշիկ Ալավերդյան«Այս տարի Ուենք 146 մեդալ, նախորդ լավագույն ցուցանիշը եղել է 106 մեդալ, այսինքը՝ մի տրվա մեջ 40 մեդալ ավելացնելն աննանախադեպ արդյունք է»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր...
13:30 25/12/2023Հայաստանում 6 ամիս առաջ ձևավորված կարտինգի անդրանիկ թիմը Դուբայում առաջին մրցանակն է շահել«Ամբողջ տարվա ընթացքում կարտինգը մեր ավտոդրոմում գրեթե չի կանգնել, տղաներն անընդհատ պարապմունքներ և քրտնաջան աշխատանք էին տանում և այսօր ունեցանք այս արդյունքը»,-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց...
15:58 24/12/2023ՄՕԿ-ի նախագահ. Ուկրաինայի կողմից Օլիմպիական խաղերը բոյկոտելն աբսուրդ էՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախն ափսոսանք է հայտնել Ուկրաինայի կողմից 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի հնարավոր բոյկոտի կապակցությամբ։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ Ավելի վաղ...
12:20 24/12/2023«Սուրբծննդյան հաղթանակ». Հենրիխ Մխիթարյանը լուսանկարներ է հրապարակել հաղթական հանդիպումից հետոԵրեկ կայացած Իտալիայի Ա Սերիայի 17-րդ տուրի հանդիպմանը «Ինտեր»-ը 2-0 հաշվով հաղթել է «Լեչե»-ին։ «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան էջում լուսանկարներ է հրապարակել «Լեչե»-ի հետ...
21:13 23/12/2023Մեր ֆուտբոլային հասարակությունը բացահայտ անտեսում է ներկա իրավիճակը՝ ծայրահեղ չլինելու համար, որն ավելի վատ է. «Ուրարտու»«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը հայտարարությամբ արձագանքել է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում Արմեն Մելիքբեկյանի վերընտրվելուն.
19:40 23/12/2023Ադելյա Պետրոսյանը դարձել է Ռուսաստանի չեմպիոնՉելյաբինսկում ընթացող գեղասահքի Ռուսաստանի առաջնությունում 16-ամյա Ադելյա Պետրոսյանը ոսկե մեդալ է նվաճել։ rsport.ria.ru-ի հաղորդմամբ, երկու ծրագրերի հանրագումարի հիման վրա նա մրցավարներից ստացել է...
17:25 23/12/202334-ամյա հայ ֆուտբոլիստի նոր պայմանագիրն ուժի մեջ կլինի մինչև 2025 թվականը«Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մոտ է պայմանագիրը երկարաձգելուն, հայտնում է լրագրող Նիկոլո Սկիրան։ Այդ մասին գրում է Armsport.am-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ 34-ամյա հայ ֆուտբոլիստի նոր պայմանագիրն...
16:40 23/12/2023Ցավոք, ամեն ինչ նախապես որոշված էր։ Ընտրությունները վերածվել են աթոռակռվի.«Փյունիկ»Ֆուտբոլի Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի առաջատար «Փյունիկը» հայտարարությամբ արձագանքել է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում Արմեն Մելիքբեկյանի վերընտրվելուն։ «Ընկերներ, ցանկանում ենք շնորհակալություն հայտնել ձեզ, որ...
16:02 23/12/2023Սուրենյանց. Արմեն Մելիքբեկյանը ՀՖՖ նախագահի պաշտոնից կհեռանա Նիկոլ Փաշինյանի հեռանալուն զուգահեռՊատմաբան-քաղաքագետ, «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության Քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը, արձագանքելով ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում Արմեն Մելիքբեկյանի ընտրվելուն, գրում է.
15:44 23/12/2023Փաստորեն ոչ մի հավաքական իր նպատակին չի հասել, բայց ամեն ինչ լավ է. Օզբիլիզ«Փաստորեն ոչ մի հավաքական իր նպատակին չի հասել, բայց ամեն ինչ լավ է»,-այսպես սկսեց իր ելույթը ՀՖՖ նախագահի թեկնածու Արազ Օզբիլիզը՝ արձագանքելով իրենց առաջ ելույթ ունեցած Արմեն Մելիքբեկյանին։ Անցնելով...
15:08 23/12/2023Արմեն Մելիքբեկյանը վերընտրվեցՀՖՖ գործող նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը վերընտրվեց։ Նրան կողմ էր քվեարկել 23 մասնակիցներից 20-ը։ Արաս Օզբիլիզի օգտին քվեարկել էր 3 մասնակից։ «Կար 3 դեմ ձայն։ Ես ուզում եմ ասել, Ֆուտբոլի ֆեդերացիան...
14:55 23/12/2023ՀՖՖ նախագահի ընտրությունների քվեարկությունն ավարտվեցՀՖՖ հերթական 24-րդ ժողովում ընթացավ ֆեդերացիայի նախագահի ընտրության քվեարկությունը։ Հիշեցնենք, որ ընտրական պայքարին մասնակցում է երկու թեկնածու՝ գործող նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը և կարիերան վերջերս...
13:42 23/12/20232023 թվականի լավագույն ֆուտբոլիստներըՏարվա լավագույն 100 ֆուտբոլիստները՝ ըստ The Guardian-ի
13:22 23/12/2023Ռոբերտ Արզումանյան. Հաղթի՛ր հանուն ֆուտբոլիՀՖՖ նախագահի ընտրություններին ընդառաջ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին խաղացող Ռոբերտ Արզումանյանը հանդես է եկել ֆեսբուքյան գրառմամբ.
13:16 23/12/2023Մեկնարկեց ՀՖՖ ժողովը, որի ընթացքում կկայանան ՀՖՖ նախագահի ընտրություններըՀՖՖ գրասենյակում քիչ անց կմեկնարկի ՀՖՖ հերթական 24-րդ ժողովը։ Նշենք, որ մեկնարկը նախատեսված էր ժամը 13։00-ին։ Օրակարգում ընդգրկված է 14 հարց, որոնց թվում է նաև ՀՖՖ նախագահի ընտրությունը: Ֆուտբոլի...
11:57 23/12/2023Օզբիլիզ. Ես խոստանում եմ՝ հայկական ֆուտբոլն, այլևս նույնը չի լինելուՀՖՖ նախագահի ընտրություններին ընդառաջ ՀՖՖ նախագահի թեկնածու Արաս Օզբիլիզը հանդես է եկել շնորհակալական խոսքով։ «Ես ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր այս ամբողջ ընթացքում ինձ...

19:01 26/08/2019ЧЕ по боксу в Мадриде: представительница Армении Ани Овсепян стартовала с победыНа проходящем в столице Испании Мадриде чемпионате Европы среди женщин боксер Ани Овсепян (64 кг) стартовала с победы.
17:55 26/08/2019Стартовала лотерея продажи билетов на Паралимпийские игры Токио-2020Иностранцы смогут приобрести билеты у продавцов, уполномоченных национальными паралимпийскими комитетами.
16:43 26/08/2019Sinquefield Cup: Левон Аронян потерпел поражение в 8-м туреВ 8-м туре проходящего в американском городе Сент-Луисе супертурнира по шахматам Sinquefield Cup лидер сборной Армении по шахматам Левон Аронян уступил россиянину Яну Непомнящему.
10:16 26/08/2019Пожар на пути к заповеднику «Хосровский лес» в Армении локализованПроцессом пожаротушения руководил глава МЧС Армении Феликс Цолакян. Пожар был локализован в 17:50. На месте происшествия было установлено дежурство (20 спасателей).
09:53 26/08/2019В погоне за лидерами: Левон Аронян в 9-м туре Sinquefield Cup сыграет с чемпионом мира Магнусом КарлсеномНа крупном шахматном турнире Sinquefield Cup в американском Сент-Луисе участники вышли на финишную прямую.
18:45 24/08/2019Бруно Энрике стал самым быстрым футболистом планетыО рекорде Бруно Энрике сообщил официальный Twitter Международной федерации футбола.
14:24 24/08/2019Sinquefield Cup: армянский гроссмейстер Левон Аронян вновь сыграл вничьюПары 7 тура. Дин Лижэнь – Ананд, Гири – Каруана, Карлсен – Непомнящий, Со – Карякин, Вашье-Лаграв – Мамедьяров, Аронян – Накамура.
10:06 24/08/2019Армянскую шахматистку сняли с турнира в Турции. Комментарий Марии ГеворгянМария Геворгян направила жалобу в ФИДЕ и надеется, что впредь шахматные организации не допустят подобных ультиматумов.
16:50 22/08/2019Криштиану Роналду: Месси делает меня лучше и наоборот«Я не был никогда с ним на обеде, но в будущем почему бы и нет? У меня не было бы проблем с этим», – добавил нападающий «Юве».
14:46 22/08/2019Sinquefield Cup: Левон Аронян сыграл вничью с азербайджанцем Шахрияром МамедъяровымПары 6 тура. Непомнящий – Дин Лижэнь, Каруана – Вашье-Лаграв, Ананд – Гири, Мамедьяров – Со, Накамура – Карлсен, Карякин – Аронян.
14:05 21/08/2019Турецкий клуб «Бешикташ» заплатит армянскому полузащитнику Арасу Озбилизу €2,25 млнАрмянский полузащитник Арас Озбилиз расторг контракт с турецким футбольным клубом «Бешикташ».
11:48 21/08/2019Sinquefield Cup: Левон Аронян в 5-м туре сыграет с азербайджанцем Шахрияром МамедъяровымПоложение после 4 туров. 1-2. Каруана, Ананд – по 2,5; 3-10. Карлсен, Карякин, Дин Лижэнь, Мамедьяров, Накамура, Гири, Вашье-Лаграв, Со – по 2; 11-12. Непомнящий, Аронян – по 1,5.
10:17 21/08/2019Армянский борец Шант Хачатрян: Я уверен, что следующая моя медаль будет золотойНа завершившемся в Таллинне молодежном чемпионате мира по борьбе Шант Хачатрян (67 кг) стал серебряным медалистом.
14:14 20/08/2019В чемпионате мира примут участие 9 тяжелоатлетов из АрменииС 18-го по 27-е сентября в таиландском городе Паттайя пройдет чемпионат мира по тяжелой атлетике.
12:17 20/08/2019Sinquefield Cup: в 4-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Фабиано КаруанойПятый этап Grand Chess Tour – Кубок Синкфилда – проходит в Сент-Луисе с 17 по 28 августа.
14:41 19/08/2019Молодежный ЧМ: армянские борцы Шант Хачатрян и Саак Оганесян завоевали серебряные медалиШант Хачатрян в финале уступил представителю Грузии, победителю молодежного чемпионата Европы Георгию Шотадзе со счетом 3:6.
12:02 19/08/2019Sinquefield Cup: в 3-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Виши АнандомПоложение после 2 туров. 1. Ананд – 1,5; 2-11. Карлсен, Карякин, Дин Лижэнь, Мамедьяров, Накамура, Гири, Аронян, Вашье-Лаграв, Со, Каруана – по 1; 12. Непомнящий – 0,5.
18:33 17/08/2019Армянский гроссмейстер Левон Аронян вновь поберется за Кубок мира ФИДЕКубок мира ФИДЕ пройдет в Ханты-Мансийске с 9 сентября по 4 октября. Помимо Левона Ароняна, Армению на турнире представят гроссмейстеры Арман Пашикян, Роберт Оганесян и Сергей Мовсесян.
11:28 17/08/2019Круче Брюса Ли: спортсмен Манвел Мамоян побил рекорд легенды у стен КремляМанвел Мамоян смог отжаться на двух пальцах 55 раз за минуту, предыдущий рекорд был 52 повторения.
11:13 17/08/2019«Я армянка, родилась в Грузии, живу в России»: Яна Егорян представила 13 фактов о себеЯна Егорян – российская фехтовальщица, двукратная чемпионка России (2012, 2014), двукратная чемпионка мира.