16:23 11/01/2024Վարազդատ Հարոյանը հեռացել է «Աստանա»-ից«Աստանա» ֆուտբոլայիկն ակումբը հայտարարել է Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Վարազդատ Հարոյանի հեռանալու մասին։ «Վարազդատն առաջին անգամ «Աստանա» է եկել 2021 թվականին՝ առաջին հանդիպումից...
14:48 11/01/2024Չանչարևիչը հեռացել է «Ալաշկերտից»«Ալաշկերտը» երկկողմանի համաձայնությամբ խզել է Օգնյեն Չանչարևիչի հետ գործող պայմանագիրը: Այս մասին հայտնում է ֆուտբոլային ակումբը։ Հիշեցնենք, որ երեկ հայտնի դարձավ «Ալաշկերտում» իրենց մրցելույթները...
22:45 10/01/2024Վազգեն Թևանյանը նվաճեց Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային մրցաշարի հաղթողի կոչումըԵվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի անհատական Գավաթի խաղարկության հաղթող, Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճած Վազգեն Թևանյանը նվաճեց Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում...
18:02 10/01/2024Վարկանիշային մրցաշար. Վազգեն Թևանյանը դուրս է եկել եզրափակիչՀայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ, Եվրոպայի չեմպիոն Վազգեն Թևանյանը Զագրեբում ընթացող ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային մրցաշարի կիսաեզրափակչում հաղթել է աշխարհի փոխչեմպիոն...
10:53 09/01/2024Հայ ըմբիշները նախապատրասվում են Եվրոպայի առաջնությանըՀայաստանի հունհռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը «Օլիմպվանում» սկսել է 2024-ի առաջին ուսումնամարզական հավաքը, որը կտևի 14 օր։ Հայաստանի Ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ մեր ուժեղագույն...
10:33 09/01/2024ԱՄՆ-ում Մեսսիի պատճառով խաղը տեղափոխվել է այլ մարզադաշտ«Սպորտինգ Կանզաս Սիթի» ֆուտբոլային ակումբը տեղափոխել է ամերիկյան ՄԼՍ-ի մրցաշրջանի «Ինտեր Մայամիի» հետ հանդիպումն ավելի մեծ մարզադաշտ: Այս մասին հայտնում է թիմի պաշտոնական կայքը։ Տեղափոխման պատճառը...
21:46 08/01/2024Մահացել է գերմանացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Ֆրանց Բեկենբաուերը78 տարեկանում կյանքից հեռացել է գերմանացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Ֆրանց Բեկենբաուերը։ Այս մասին հայտնում է Sky-ը։ Գերմանիայի հավաքականի նախկին պաշտպանը մահացել է հունվարի 7-ին: Բեկենբաուերը Մյունխենի...
14:59 08/01/2024Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեխիայի ընտրանու հետՀայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեխիայի ընտրանու հետ: Չեխիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա Պրահայում մարտի 26-ին: ՀՖՖ հաղորդմամբ, մարզադաշտը և հանդիպման մեկնարկի ժամը հայտնի...
10:32 08/01/2024Մբապեն Մադրիդի «Ռեալի» ֆուտբոլիստ կդառնա 2024 թվականի ամռանըԱղբյուրի տեղեկություններով, վերջերս մադրիդյան թիմը լիարժեք համաձայնության է եկել 25-ամյա ֆրանսիացու հետ։
20:00 06/01/2024Բռնցքամարտիկ Գուրգեն Հովհաննիսյանը նոկաուտի է ենթարկել Կոլբի ՄեդիսոնինԲռնցքամարտիկ Գուրգեն Հովհաննիսյանը հերթական հաղթանակն է տարել: Ամերիկայի Միացյալ նահանգներում կայացած մենամարտի 5-րդ ռաունդում հայ բռնցքամարտիկը նոկաուտի է ենթարկել Կոլբի Մեդիսոնին: Պրոֆեսիոնալ...
18:45 06/01/2024«Ինտեր»-ը հաղթել է «Վերոնա»-ին. Մխիթարյանը` գոլային փոխանցման հեղինակԻտալիայի ֆուտբոլի առաջնության 19-րդ տուրի շրջանակներում «Ինտեր»-ը սեփական հարկի տակ 2։1 հաշվով հաղթել է «Վերոնա»-ին: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ինտեր»-ի...
23:14 04/01/2024Ռոնալդուն կստանա Մարադոնայի մրցանակըՍաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն արժանացել է լեգենդար Դիեգո Մարադոնայի անվան մրցանակին։ Այս մասին հայտնում է Euro-Futbol.Ru-ն։ Հարձակվողը կստանա...
14:36 04/01/2024Հենրիխ Մխիթարյանը՝ «դասախոս»Միլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը տարբեր լեզուներով հայտնում է մինչև 2026 թվականն իտալական ակումբի հետ պայմանագիրը երկարաձգելու մասին: Նա «դասախոսի» դերում։ Հիշեցնենք, որ 34-ամյա հայ...
12:50 31/12/2023Transfermarkt. Ամենաբարձր տրանսֆերային արժեք ունեցող հայ ֆուտբոլիստներըՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը շարունակում է գլխավորել ամենաբարձր տրանսֆերային արժեք ունեցող հայ ֆուտբոլիստների վարկանիշն ըստ Transfermarkt-ի։ Transfermarkt...
11:29 31/12/2023Հենրիխ Մխիթարյանի անսպասելի «նվերը»՝ շվեյցարական փոքրիկ ակումբին«Ջենոայի» ի հետ խաղից առաջ «Ինտերի» էջը հրապարակել է խաղի կազմը՝ Հենրիխ Մխիթարյանի լուսանկարով։ Սոցիալական կայքի պատասխանատուն Մխիթարյանի անվան փոխարեն պատահաբար պիտակել է Շվեյցարիայի 5-րդ լիգայի FC...
23:11 30/12/2023«Ինտերը» 2 տարով երկարաձգել է պայմանագիրը Հենրիխ Մխիթարյանի հետՄիլանի «Ինտերը» Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, 34-ամյա կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ պայմանագիրը երկարաձգել է մինչև 2026թ․ հունիս։ Նախորդ պայմանագիրը նախատեսված էր մինչև այս մրցաշրջանի...
18:31 30/12/2023Կարլսենը 7-րդ անգամ նվաճեց կայծակնային խաղի աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսըԴասական շախմատի աշխարհի 16-րդ չեմպիոն Մագնուս Կարլսենը 7-րդ անգամ նվաճեց կայծակնային խաղի աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը։ Այդ մասին հայտնում է sport.news.am-ը: Ուզբեկստանում անցկացված առաջնությունում...
18:29 30/12/2023Կարլսենը 7-րդ անգամ նվաճեց կայծակնային խաղի աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսըԴասական շախմատի աշխարհի 16-րդ չեմպիոն Մագնուս Կարլսենը 7-րդ անգամ նվաճեց կայծակնային խաղի աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը։ Այդ մասին հայտնում է sport.news.am-ը: Ուզբեկստանում անցկացված առաջնությունում...
16:19 30/12/2023Ինչքան գարեջուր կարող են խմել ֆուտբոլիստները տոների ընթացքում«Խիմկի» ֆուտբոլային ակումբի մարզիչ Սերխիո Ջովաննին նշել է գարեջրի թույլատրելի քանակությունը, որը խաղացողները կարող են խմել։ Իտալացի մասնագետը նշել է, որ խաղից հետո գարեջուր խմելը միանգամայն նորմալ...
23:17 29/12/2023Սաուդյան Արաբիայում արգելեն են Աթաթուրքի դիմանկարով դաշտ դուրս գալ և Թուրքիայի հիմնը հնչեցնել, խաղը չեղարկվել էԹուրքիայի Սուպերգավաթի Ստամբուլի «Գալաթասարայ» և «Ֆեներբախչե» հանդիպումը չեղարկվել է: Այդ մասին հայտնում է NTVSpor-ը։ Հանդիպումը պետք է կայանար Սաուդյան Արաբիայում։ Տեղի իշխանություններն արգելել են...

15:31 28/07/2017Armenia gets seven medals at Francophone GamesThe Armenian team members concluded performances at the VIII Games of La Francophonie launched in Abidjan, Côte d'Ivoire with a bronze taken by judoka Grigor Sahakyan (90kg) on the last day of the...
13:42 28/07/2017Armenia U16 basketball team to face AzerbaijanArmenian Basketball U16 Men’s team claimed an 85:53 victory against Wales in the fourth game of the FIBA U16 European Championship group stage.
11:28 28/07/2017Armenian basketball girls’ U16 team reaches semi-finalsThe Armenian basketball girls’ U16 team won the third consecutive game at the European Championship Division C, defeating Gibraltar 65:44.
15:39 27/07/2017Armenian wrestling team claims 3 bronze, finishes 7th at European Cadet ChampionshipsThe Armenian junior freestyle wrestling team has claimed three bronze medals at the European Cadet Wrestling Championship 2017 held in Sarajevo.
12:11 27/07/2017Armenian swimmer Artur Barseghyan finishes 6th at EYOF 2017Armenian swimmer Artur Barseghyan took the 6th place at the 14th European Youth Olympic Festival (EYOF), taking place in Győr, Hungary.
16:31 26/07/2017Chess: Armenian GMs Aronian, Melkumyan and Hovhannisyan to play FIDE World CupFIDE has released the full list of the participants of this year's FIDE World Chess Cup 2017. As the Chess Federation of Armenia told Panorama.am, leading Armenian chess player Levon Aronian, member...
15:53 26/07/2017Armenian athlete grabs bronze at Summer DeaflympicsMember of the Armenian national team Sargis Sargsyan (57kg) has won a bronze medal by placing third in freestyle wrestling at the 23rd Summer Deaflympics underway in Samsun, Turkey.
11:54 26/07/2017Tigran Mkrtchyan reaches final in the 400m race at the Games of La FrancophonieArmenian athlete Tigran Mkrtchyan has reached finals in the 400m race with a score of 48.36 at the VIII Games of La Francophonie taking place in Abidjan, Côte d'Ivoire.
18:34 25/07/2017EYOF 2017: Swimmer Artur Barseghyan reaches semi-finalsArmenian swimmer Artur Barseghyan reached semi-finals at the seconf competition day of the14th European Youth Olympic Summer Festival (EYOF), taking place in Győr, Hungary.
14:50 25/07/2017Armenian athletes set for action in four more sports at EYOF Győr 2017Today marks the second competition day of the 14th European Youth Olympic Summer Festival (EYOF), talking place in Győr, Hungary, with the Armenian athletes set for action in four more sports.
12:28 25/07/2017Armenian wrestler Marzpet Galstyan grabs silver at Francophone GamesThe Armenian freestyle wrestling team has captured another medal at the VIII Games of La Francophonie taking place in Abidjan, Côte d'Ivoire.
17:55 24/07/2017Armenian freestyle wrestlers win five medals at Francophone GamesThe Armenian team has had a successful start at the VIII Games of La Francophonie launched in Abidjan, Côte d'Ivoire, with Armenian freestyle wrestlers claiming five medals.
13:48 24/07/2017European Youth Olympic Festival kicked off in HungaryThe 14th European Youth Olympic Summer Festival (EYOF) kicked off in Győr, Hungary on Sunday. As the National Olympic Committee of Armenia reports, at the opening ceremony the Armenian flag was...
12:27 24/07/2017Henrikh Mkhitaryan pictured with Julia RobertsJulia Roberts, an Oscar-winning Hollywood actress attended the International Champions Cup encounter between Manchester United and Real Madrid in Santa Clara, California on Sunday.
18:00 22/07/2017Armenian team goes for top three places in U16 girls basketballThe Armenian basketball girls’ U16 team is preparing for the 2017 FIBA U16 European Championship Division C scheduled for Gibraltar on July 25-30.
11:22 22/07/2017Armenian judoka takes silver at Summer DeaflympicsThe Armenian athletes have won the first medal at the 23rd Summer Deaflympics underway in Samsun, Turkey.
15:41 21/07/2017Armenian basketball team beats Azerbaijan at FIBA U20 European ChampionshipThe Armenian national U-20 basketball team defeated Azerbaijan in the classification match of the FIBA U20 European Championship 2017.
18:09 19/07/2017Three Armenian gymnasts to take part in world championshipArmenian gymnasts Artur Davtyan, Vahagn Davtyan and Harutyun Merdinyan will take part in the FIG Artistic Gymnastics World Championships 2017, to be held in Montreal, Canada on 2- 8 October, the...
12:39 19/07/2017Armenian FC Alashkert out of Champions LeagueArmenia’s FC Alashkert have been knocked out of the Champions League 2nd qualifying round after a defeat to Belarusian side BATE on Tuesday.
11:42 19/07/2017I’m as much a fan as I am an athlete - LeBron James reacts to Henrikh Mkhitaryan’s interviewThe Armenian national team captain and Manchester Unite midfielder Henrikh Mkhitaryan has discussed his ambitions for the forthcoming season during a Q&A session with followers of his official...