16:23 11/01/2024Վարազդատ Հարոյանը հեռացել է «Աստանա»-ից«Աստանա» ֆուտբոլայիկն ակումբը հայտարարել է Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Վարազդատ Հարոյանի հեռանալու մասին։ «Վարազդատն առաջին անգամ «Աստանա» է եկել 2021 թվականին՝ առաջին հանդիպումից...
14:48 11/01/2024Չանչարևիչը հեռացել է «Ալաշկերտից»«Ալաշկերտը» երկկողմանի համաձայնությամբ խզել է Օգնյեն Չանչարևիչի հետ գործող պայմանագիրը: Այս մասին հայտնում է ֆուտբոլային ակումբը։ Հիշեցնենք, որ երեկ հայտնի դարձավ «Ալաշկերտում» իրենց մրցելույթները...
22:45 10/01/2024Վազգեն Թևանյանը նվաճեց Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային մրցաշարի հաղթողի կոչումըԵվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի անհատական Գավաթի խաղարկության հաղթող, Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճած Վազգեն Թևանյանը նվաճեց Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում...
18:02 10/01/2024Վարկանիշային մրցաշար. Վազգեն Թևանյանը դուրս է եկել եզրափակիչՀայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ, Եվրոպայի չեմպիոն Վազգեն Թևանյանը Զագրեբում ընթացող ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային մրցաշարի կիսաեզրափակչում հաղթել է աշխարհի փոխչեմպիոն...
10:53 09/01/2024Հայ ըմբիշները նախապատրասվում են Եվրոպայի առաջնությանըՀայաստանի հունհռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը «Օլիմպվանում» սկսել է 2024-ի առաջին ուսումնամարզական հավաքը, որը կտևի 14 օր։ Հայաստանի Ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ մեր ուժեղագույն...
10:33 09/01/2024ԱՄՆ-ում Մեսսիի պատճառով խաղը տեղափոխվել է այլ մարզադաշտ«Սպորտինգ Կանզաս Սիթի» ֆուտբոլային ակումբը տեղափոխել է ամերիկյան ՄԼՍ-ի մրցաշրջանի «Ինտեր Մայամիի» հետ հանդիպումն ավելի մեծ մարզադաշտ: Այս մասին հայտնում է թիմի պաշտոնական կայքը։ Տեղափոխման պատճառը...
21:46 08/01/2024Մահացել է գերմանացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Ֆրանց Բեկենբաուերը78 տարեկանում կյանքից հեռացել է գերմանացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Ֆրանց Բեկենբաուերը։ Այս մասին հայտնում է Sky-ը։ Գերմանիայի հավաքականի նախկին պաշտպանը մահացել է հունվարի 7-ին: Բեկենբաուերը Մյունխենի...
14:59 08/01/2024Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեխիայի ընտրանու հետՀայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեխիայի ընտրանու հետ: Չեխիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա Պրահայում մարտի 26-ին: ՀՖՖ հաղորդմամբ, մարզադաշտը և հանդիպման մեկնարկի ժամը հայտնի...
10:32 08/01/2024Մբապեն Մադրիդի «Ռեալի» ֆուտբոլիստ կդառնա 2024 թվականի ամռանըԱղբյուրի տեղեկություններով, վերջերս մադրիդյան թիմը լիարժեք համաձայնության է եկել 25-ամյա ֆրանսիացու հետ։
20:00 06/01/2024Բռնցքամարտիկ Գուրգեն Հովհաննիսյանը նոկաուտի է ենթարկել Կոլբի ՄեդիսոնինԲռնցքամարտիկ Գուրգեն Հովհաննիսյանը հերթական հաղթանակն է տարել: Ամերիկայի Միացյալ նահանգներում կայացած մենամարտի 5-րդ ռաունդում հայ բռնցքամարտիկը նոկաուտի է ենթարկել Կոլբի Մեդիսոնին: Պրոֆեսիոնալ...
18:45 06/01/2024«Ինտեր»-ը հաղթել է «Վերոնա»-ին. Մխիթարյանը` գոլային փոխանցման հեղինակԻտալիայի ֆուտբոլի առաջնության 19-րդ տուրի շրջանակներում «Ինտեր»-ը սեփական հարկի տակ 2։1 հաշվով հաղթել է «Վերոնա»-ին: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ինտեր»-ի...
23:14 04/01/2024Ռոնալդուն կստանա Մարադոնայի մրցանակըՍաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն արժանացել է լեգենդար Դիեգո Մարադոնայի անվան մրցանակին։ Այս մասին հայտնում է Euro-Futbol.Ru-ն։ Հարձակվողը կստանա...
14:36 04/01/2024Հենրիխ Մխիթարյանը՝ «դասախոս»Միլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը տարբեր լեզուներով հայտնում է մինչև 2026 թվականն իտալական ակումբի հետ պայմանագիրը երկարաձգելու մասին: Նա «դասախոսի» դերում։ Հիշեցնենք, որ 34-ամյա հայ...
12:50 31/12/2023Transfermarkt. Ամենաբարձր տրանսֆերային արժեք ունեցող հայ ֆուտբոլիստներըՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը շարունակում է գլխավորել ամենաբարձր տրանսֆերային արժեք ունեցող հայ ֆուտբոլիստների վարկանիշն ըստ Transfermarkt-ի։ Transfermarkt...
11:29 31/12/2023Հենրիխ Մխիթարյանի անսպասելի «նվերը»՝ շվեյցարական փոքրիկ ակումբին«Ջենոայի» ի հետ խաղից առաջ «Ինտերի» էջը հրապարակել է խաղի կազմը՝ Հենրիխ Մխիթարյանի լուսանկարով։ Սոցիալական կայքի պատասխանատուն Մխիթարյանի անվան փոխարեն պատահաբար պիտակել է Շվեյցարիայի 5-րդ լիգայի FC...
23:11 30/12/2023«Ինտերը» 2 տարով երկարաձգել է պայմանագիրը Հենրիխ Մխիթարյանի հետՄիլանի «Ինտերը» Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, 34-ամյա կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ պայմանագիրը երկարաձգել է մինչև 2026թ․ հունիս։ Նախորդ պայմանագիրը նախատեսված էր մինչև այս մրցաշրջանի...
18:31 30/12/2023Կարլսենը 7-րդ անգամ նվաճեց կայծակնային խաղի աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսըԴասական շախմատի աշխարհի 16-րդ չեմպիոն Մագնուս Կարլսենը 7-րդ անգամ նվաճեց կայծակնային խաղի աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը։ Այդ մասին հայտնում է sport.news.am-ը: Ուզբեկստանում անցկացված առաջնությունում...
18:29 30/12/2023Կարլսենը 7-րդ անգամ նվաճեց կայծակնային խաղի աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսըԴասական շախմատի աշխարհի 16-րդ չեմպիոն Մագնուս Կարլսենը 7-րդ անգամ նվաճեց կայծակնային խաղի աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը։ Այդ մասին հայտնում է sport.news.am-ը: Ուզբեկստանում անցկացված առաջնությունում...
16:19 30/12/2023Ինչքան գարեջուր կարող են խմել ֆուտբոլիստները տոների ընթացքում«Խիմկի» ֆուտբոլային ակումբի մարզիչ Սերխիո Ջովաննին նշել է գարեջրի թույլատրելի քանակությունը, որը խաղացողները կարող են խմել։ Իտալացի մասնագետը նշել է, որ խաղից հետո գարեջուր խմելը միանգամայն նորմալ...
23:17 29/12/2023Սաուդյան Արաբիայում արգելեն են Աթաթուրքի դիմանկարով դաշտ դուրս գալ և Թուրքիայի հիմնը հնչեցնել, խաղը չեղարկվել էԹուրքիայի Սուպերգավաթի Ստամբուլի «Գալաթասարայ» և «Ֆեներբախչե» հանդիպումը չեղարկվել է: Այդ մասին հայտնում է NTVSpor-ը։ Հանդիպումը պետք է կայանար Սաուդյան Արաբիայում։ Տեղի իշխանություններն արգելել են...

10:34 06/09/2019Армен Гюльбудагянц прокомментировал итоги матча Армения-Италия«Первые 20 минут мы играли очень хорошо, оказали прессинг, затем Сборная Италии полностью начала атаковать, оказывать давление, посему мы пропустили гол.
18:56 05/09/2019Премьер Армении встретился с президентом УЕФАПремьер-министр Армении Никол Пашинян принял прибывшего сегодня в Ереван президента УЕФА Александера Чеферина.
18:20 05/09/2019Билеты на матч Армения – Босния и Герцеговина поступят в продажу с 6 сентябряПоскольку билеты на сегодняшний матч Армения-Италия – проданы, сегодня все кассы Республиканского стадиона имени Вазгена Саргсяна будут закрыты.
17:42 05/09/2019Президент УЕФА прибыл в ЕреванВместе с А. Чефериным в Ереван прибыл руководитель офиса президента УЕФА Лука Зайц и директор Национальной ассоциации УЕФА Зоран Лакович.
20:06 04/09/2019Армен Гюльбудагянц: Ничья со сборной Италии будет хорошим результатом для Армении«Если нам удастся нейтрализовать сильные стороны Сборной Италии, то уверен – достигнем отличных результатов», – заявил сегодня главный тренер Сборной Армении по футболу Армен Гюльбудагянц на...
19:33 04/09/2019Генрих Мхитарян рассказал о переходе в «Рому» и предстоящем матче со сборной ИталииПолузащитник Сборной Армении и футболист итальянского клуба «Рома» Генрих Мхитарян сегодня встретился с журналистами перед матчем со сборной Италии отборочного тура «Евро¬-2020».
10:46 04/09/2019Генрих Мхитарян: Очень рад, что присоединился к «Роме»«Очень рад, что присоединился к клубу “Рома”», – в интервью ФФА TV отметил полузащитник Сборной Армении по футболу и лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян, который с 3 сентября перешёл в итальянскую...
10:21 04/09/2019Ушёл из жизни заслуженный тренер СССР Арсен ГалоянВ возрасте 92 лет ушел из жизни заслуженный тренер СССР, судья международной категории Арсен Галоян.
10:00 04/09/2019Роналду составил завещание на случай преждевременной кончиныНа данный момент финансовые накопления Роналду оцениваются в 300 миллионов евро.
10:05 03/09/2019Генрих Мхитарян перешёл на правах аренды в «Рому»В клубе Генрих Мхитарян будет выступать под номером 77.
09:55 03/09/2019Токио-2020: МОК утвердил даты квалификационных турниров по боксуТурниры в Ухане и Париже ещё должны быть окончательно утверждены.
19:03 02/09/2019Генрих Мхитарян, вероятнее всего, прибудет в Ереван завтра5 и 8 сентября Национальная сборная Армении по футболу проведёт матчи отборочного этапа Евро-2020, где встретится со сборными Италии и Боснии и Герцеговины соответственно.
14:40 02/09/2019СМИ: Генрих Мхитарян переходит в «Рому»Контракт 30-летнего футболиста с «канонирами» рассчитан до 2021 года.
17:51 31/08/2019Экс-нападающий сборной России Дмитрий Сычёв подписал контракт с армянским «Пюником»Бывший нападающий «Локомотива» и сборной России Дмитрий Сычёв принял решение возобновить профессиональную карьеру.
14:34 30/08/2019Самвел Карапетян поблагодарил футболистов после матча «Дюделанж» – «Арарат-Армения»Теперь у нас есть национальная команда, которой мы можем по праву гордиться! Уверен, что у клуба впереди еще много новых высоких достижений
16:12 28/08/2019В погоне за лидерами: Левон Аронян в 10-м туре Sinquefield Cup сыграл вничьюПары 11 тура. Дин Лижэнь – Мамедьяров, Вашье-Лаграв – Карлсен, Каруана – Карякин, Ананд – Накамура, Гири – Непомнящий, Со – Аронян.
11:47 28/08/2019ЧЕ по боксу в Мадриде: представительница Армении потерпела поражение в стартовом поединкеИз представителей Армении продолжает бороться вице-чемпионка Европы до 22-х лет Ани Овсепян.
13:19 27/08/2019«Случайностей не бывает»: Левон Джулфалакян подал в отставку с поста главного тренера сборной Армении по греко-римской борьбеЛевон Джулфалакян возглавлял сборную Армении с 1999 года.
10:59 27/08/2019Левон Аронян в 9-м туре Sinquefield Cup сыграл вничью с чемпионом мира Магнусом КарлсеномНа крупном шахматном турнире Sinquefield Cup в американском Сент-Луисе участники вышли на финишную прямую.
19:42 26/08/2019ФИФА планирует заменить боковых арбитров на роботовРуководство ФИФА задумывается о возможной замене боковых арбитров на роботов. Об этом сообщает «Чемпионат» со ссылкой на Mirror. «В ФИФА уже существует департамент, который проводит соответствующие...