20:02 27/04/2023Այս պայքարը պատմության մեջ կմնա դրամատիկներից մեկը. ԱրոնյանԱմերիկան ներկայացնող հայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը կիսվել է շախմատի աշխարհի առաջնության ռուս Յան Նեպոմնյաչչի և չինացի Դինգ Լիժեն խաղի վերջին պարտիաներից ունեցած սպասելիքներով։ Այս մասին գրում է...
19:36 27/04/2023Արցախցի բռնցքամարտիկը հաղթանակ է տոնել Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության2-րդ մրցումային օրըԲռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության 2-րդ մրցումային օրը 3 հայ բռնցքամարտիկ հաղթանակ է տոնել։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրել է Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ Սպորտի վարչության պետ Դանիել...
17:05 26/04/2023Հայ մարմնամարզիկները կմասնակցեն աշխարհի գավաթի խաղարկության եզրափակիչ փուլինԵգիպտոսի մայրաքաղաք Կահիրեում ապրիլի 27 կմեկնարկի սպորտային մարմնամարզության առանձին գործիքներից աշխարհի գավաթի խաղարկության եզրափակիչ փուլը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, մրցաշարին հայտավորված են 39 երկրների...
10:18 26/04/2023Երևանում մեկնարկել է բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունըԵրևանի «Միկա» մարզահամալիրում բացման հանդիսավոր արարողությամբ մեկնարկել է բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունը: Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍ նախարարությունից։ Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ...
18:54 25/04/2023Նոան հաղթել է արտագնա խաղումՀայաստանի Պրեմիեր լիգայի 29-րդ տուրի շրջանակում «Լեռնային Արցախը» սեփական հարկի տակ ընդունել էր «Նոային»։ Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Հանդիպումն ավարտվել է «Նոայի» հաղթանակով՝ 2-0 հաշվով։ «Առաջին...
16:37 25/04/2023Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է կայծակնային շախմատի մրցաշարումՀայ շախմատիստները «Satty Zhuldyz» կայծակնային շախմատի մրցաշարում առաջին երկու հորիզոնականներում են՝ Հայկ Մարտիրոսյանը 22 հնարավորից վաստակեց 15.5 միավոր և զբաղեցրեց 1-ին հորիզոնականը: Լևոն Արոնյանը...
16:33 25/04/2023Չեմպիոներին հուզում են ոչ միայն հաղթանակները, այլև սխալները«Իմ մրցելույթները կգնահատեմ լավ, քանի որ այս առաջնությանը շատ լավ էի պատրաստվել՝ թե՛ հոգեբանորեն, թե՛ ֆիզիկապես»,- «Արմենպրես» մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ազատ ոճի ըմբշամարտի...
15:06 25/04/2023Ծաղկաձորի լեռնադահուկային կենտրոնում գործարկվելու է արհեստական ձյան համակարգԳործարար, բարերար Գագիկ Ծառուկյանը տեղեկացնում է. «Ի ուրախություն դահուկասպորտի սիրահարների, ՀԱՕԿ-ը համագործակցության հուշագիր է կնքել աշխարհահռչակ «Sherpa» ընկերության հետ: Խոշորամասշտաբ...
20:34 24/04/2023Հիշատակի և պահանջի ուղերձը պետք է ուղղված լինի մեզ․ Լևոն ԱրոնյանԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը գրում է․ «Այսօր մենք՝ հայերս, հարգում ենք 1915-1918 թվականներին Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը։ Անձամբ ինձ համար սա մտորումների օր է, երբ...
18:55 24/04/2023«Մարսելը» ցանկանում է գնել ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղացող ՍպերցյանինԿրասնոդարի և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը կարող է կարիերան շարունակել Ֆրանսիայի առաջնության թոփ-ակումբներից մեկում: Այդ մասին հայտնում է Sport24-ը։ Լրատվամիջոցների...
23:51 23/04/2023Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականը ԵԱ-ի մեդալային հաշվարկում առաջինն էԵրևանում անցկացված Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության թիմային հաշվարկում Հայաստանի հավաքականը առաջին տեղում է: Հիշեցնենք, որ առաջնությունն անցկացվել է Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում...
20:29 23/04/2023Սամբոյի ԵԱ. Հայ մարզիկները մեդալների ընդհանուր հաշվարկով Եվրոպայում երկրորդն ենՍամբոյի Եվրոպայի 2023թ. առաջնությունը ապրիլի 19-23-ն անցկացվել է Իսրայելի Հայֆա քաղաքում, որին մասնակցել են ավելի քան 20 երկրի դեռահասների, պատանիների, երիտասարդների և մեծերի հավաքականները: Ռուսները,...
20:23 23/04/2023Հասկացանք, թե հայի ուժը որտեղից է գալիս. Սիմոն Մարտիրոսյան«Ցանկանում եմ շնորհավորել մայրիկիս ծննդյան օրը: Այս մեդալը նվիրում եմ նրան, շնորհակալ եմ, որ ինքը կա»,- ասաց Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում բրոնզե մեդալի արժանացած Սիմոն Մարտիրոսյանը։ «Շնորհակալ...
17:54 23/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Վարազդատ Լալայանը՝ փոխչեմպիոն, Սիմոն Մարտիրոսյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում գերծանր քաշային հայ ծանրորդ Վարազդատ Լալայանը երկամարտի 462 կգ արդյունքով (212+250 կգ) դարձավ ԵԱ-ի արծաթե մեդալակիր, իսկ Սիմոն Մարտիրոսյանը...
12:02 23/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Մրցումային 9-րդ օրը Հայաստանն ունի 3 ներկայացուցիչԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային վերջին` 9-րդ օրը Հայաստանն ունի 3 ներկայացուցիչ: Այսօր մեդալների համար կպայքարեն 87 + կգ կանայք և +109 կգ տղամարդիկ: Հայաստանի կանանց...
22:20 22/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Հռիփսիմե Խուրշուդյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում ընթացող Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Հռիփսիմե Խուրշուդյանը 87 կգ քաշային կարգում երկամարտի արդյունքով արժանացավ բրոնզե մեդալի։ Մարգարիտա Առաքելյանը երկամարտի արդյունքով 7-րդն է։...
21:48 22/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Մալխաս Ամոյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԶագրեբում ընթացող Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն հռչակվեց 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը։ Նա պարտվում էր Սերբիայի ներկայացուցիչ Վիկտոր Նեմեշին 4-1 հաշվով, սակայն վերջին...
20:57 22/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Արթուր Ալեքսանյանը դուրս է եկել եզրափակիչՕլիմպիական խաղերի, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ: Զագրեբում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության 97 կգ քաշային կարգի...
20:18 22/04/2023Սամբոյի ԵԱ. Նարեկ Սիմոնյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԻսրայելում շարունակվում է Սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունը։ Մրցումային չորրորդ օրը մրցագորգը տրամադրվել էր կադետներին /14-16 տարեկաններ/: Հաջող ելույթներ ունեցան և բրոնզե մեդալների են արժանացել Սամվել...

16:23 28/03/2016Arthur Davtyan 4th in Gymnastics World CupArmenia gymnastics team member Arthur Davtyan wins the 4th place in Artistic Gymnastics World Cup in Doha, Qatar, National Olympics Committee of Armenia reports.
16:45 26/03/2016Harutyun Merdinyan – Gymnastics World Cup winnerArmenia gymnastics team member Harutyun Merdinyan is the winner of the 9th Artistic Gymnastics World Cup underway in Doha, Qatar, reports the National Olympics Committee of Armenia.
14:00 25/03/2016FIDE Candidates’ Tournament: Aronian in the Fourth PlaceIn the round 11 games of the Fide World Candidates’ Tournament Armenian grand master Levon Aronian suffered a defeat from Svidler.
18:53 24/03/2016Legendary Johan Cruyff dies of cancerNetherlands footballing great Johan Cruyff has died of cancer aged 68 BBC reports, saying Cruyff was European footballer of the year three times.
12:31 24/03/2016Levon Aronian shares point with Veselin Topalov10th round of World Chess Championship Candidates Tournament took place in Moscow on March 23. Levon Aronian v. Veselin Topalov, Sergey Karjakin v. Anish Giri, Peter Svindler v. Hikaru Nakamura games...
20:03 21/03/2016Deputy Minister: Strong growth in tourism recorded in ArtsakhOver the past years a drastic increase in the flow of tourists has been recorded in Artsakh, NKR Deputy Minister of Economy Sergey Shahverdyan said during a press conference.
19:42 21/03/2016Amalya Sharoyan places 14th in the qualification round of the World Athletics ChampionshipArmenia athletics team member Amalya Sharoyan failed to qualify for the semi-finals of the 16th IAAF World Indoor Championships in Athletics, the press service of National Olympic Committee of...
17:44 21/03/2016Kirsan Ilyumzhinov: Armenian Chess Federation is one of the most activesFIDE President Kirsan Ilyumzhinov spoke about the Candidates Tournament 2016 and Armenian Chess Federation and FIDE cooperation.
15:32 21/03/2016Mkhitaryan’s 20th jubilee goalOn Bundesliga Matchday 27, Borussia Dortmund midfielder Henrikh Mkhitaryan scored a goal at the beginning of the second half against Augsburg.
14:21 21/03/2016Khurshudyan and Aleksanyan – winners of the 2016 Russian President’s CupArmenia’s weightlifting team members Hripsime Khurshudyan and Ruben Aleksanyan became winners of the Russian President’s Cup, National Olymic Committee of Armenia (ANOC) reports.
12:07 21/03/2016FIDE Candidates’ Tournament: Aronian, Karjakin in the leadIn the round 7-8 games of the Fide World Candidates’ Tournament Armenian grand master Levon Aronian made draws with Sergey Karjakin and Anish Giri.
17:23 19/03/2016Karjakin v. AronyanThe 7th round of World Chess Championship Candidates Tournament in Moscow has just started. Levon Aronyan plays against Sergei Karjakin with black pieces. They both have 4 points in their actives and...
16:09 19/03/2016Henrikh Mkhitaryan: Anything is possibleHenrikh Mkhitaryan, midfielder for Borussia Dortmund and Armenian National Team doesn’t rule out his possible transfer to Juventus, yet he also stated that he is very happy in his current team.
18:01 18/03/2016One athlete to represent Armenia at World Athletics ChampionshipThe 16th IAAF World Indoor Championships in Athletics held in the US has kicked off, National Olympic Committee of Armenia (ANOC) reports.
10:23 18/03/2016Aronian defeated Nakamura, leads the Candidate’s TournamentIn the round 6 games of the Fide World Candidate’s Tournament Levon Aronian with white pieces defeated Hikaru Nakamura, the website of the Chess Federation of Armenia reports.
11:40 16/03/2016The game between Svidler and Aronian ended in a drawIn the round 4 games of the Fide World Candidate’s Tournament Levon Aronian with white pieces made a draw with Peter Svidler, the website of the Chess Federation of Armenia reports.
15:53 15/03/2016Anastasia Galustyan to represent Armenia at the World Junior Figure Skating ChampionshipParticipant of the II Winter Youth Olympic Games, figure skater Anastasia Galustyan will represent Armenia during the World Junior Figure Skating Championships kick off in Debrecen, Hungary, reports...
19:02 14/03/2016Karapet Chalyan: When I compete against an Azerbaijani athlete my wish to win doublesArmenia Greco-Roman wrestling team member, European bronze medalist Karapet Chalyan spoke about the fights and shared his impressions of the European Championship with Armenian National Olympic...