20:02 27/04/2023Այս պայքարը պատմության մեջ կմնա դրամատիկներից մեկը. ԱրոնյանԱմերիկան ներկայացնող հայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը կիսվել է շախմատի աշխարհի առաջնության ռուս Յան Նեպոմնյաչչի և չինացի Դինգ Լիժեն խաղի վերջին պարտիաներից ունեցած սպասելիքներով։ Այս մասին գրում է...
19:36 27/04/2023Արցախցի բռնցքամարտիկը հաղթանակ է տոնել Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության2-րդ մրցումային օրըԲռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության 2-րդ մրցումային օրը 3 հայ բռնցքամարտիկ հաղթանակ է տոնել։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրել է Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ Սպորտի վարչության պետ Դանիել...
17:05 26/04/2023Հայ մարմնամարզիկները կմասնակցեն աշխարհի գավաթի խաղարկության եզրափակիչ փուլինԵգիպտոսի մայրաքաղաք Կահիրեում ապրիլի 27 կմեկնարկի սպորտային մարմնամարզության առանձին գործիքներից աշխարհի գավաթի խաղարկության եզրափակիչ փուլը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, մրցաշարին հայտավորված են 39 երկրների...
10:18 26/04/2023Երևանում մեկնարկել է բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունըԵրևանի «Միկա» մարզահամալիրում բացման հանդիսավոր արարողությամբ մեկնարկել է բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունը: Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍ նախարարությունից։ Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ...
18:54 25/04/2023Նոան հաղթել է արտագնա խաղումՀայաստանի Պրեմիեր լիգայի 29-րդ տուրի շրջանակում «Լեռնային Արցախը» սեփական հարկի տակ ընդունել էր «Նոային»։ Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Հանդիպումն ավարտվել է «Նոայի» հաղթանակով՝ 2-0 հաշվով։ «Առաջին...
16:37 25/04/2023Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է կայծակնային շախմատի մրցաշարումՀայ շախմատիստները «Satty Zhuldyz» կայծակնային շախմատի մրցաշարում առաջին երկու հորիզոնականներում են՝ Հայկ Մարտիրոսյանը 22 հնարավորից վաստակեց 15.5 միավոր և զբաղեցրեց 1-ին հորիզոնականը: Լևոն Արոնյանը...
16:33 25/04/2023Չեմպիոներին հուզում են ոչ միայն հաղթանակները, այլև սխալները«Իմ մրցելույթները կգնահատեմ լավ, քանի որ այս առաջնությանը շատ լավ էի պատրաստվել՝ թե՛ հոգեբանորեն, թե՛ ֆիզիկապես»,- «Արմենպրես» մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ազատ ոճի ըմբշամարտի...
15:06 25/04/2023Ծաղկաձորի լեռնադահուկային կենտրոնում գործարկվելու է արհեստական ձյան համակարգԳործարար, բարերար Գագիկ Ծառուկյանը տեղեկացնում է. «Ի ուրախություն դահուկասպորտի սիրահարների, ՀԱՕԿ-ը համագործակցության հուշագիր է կնքել աշխարհահռչակ «Sherpa» ընկերության հետ: Խոշորամասշտաբ...
20:34 24/04/2023Հիշատակի և պահանջի ուղերձը պետք է ուղղված լինի մեզ․ Լևոն ԱրոնյանԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը գրում է․ «Այսօր մենք՝ հայերս, հարգում ենք 1915-1918 թվականներին Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը։ Անձամբ ինձ համար սա մտորումների օր է, երբ...
18:55 24/04/2023«Մարսելը» ցանկանում է գնել ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղացող ՍպերցյանինԿրասնոդարի և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը կարող է կարիերան շարունակել Ֆրանսիայի առաջնության թոփ-ակումբներից մեկում: Այդ մասին հայտնում է Sport24-ը։ Լրատվամիջոցների...
23:51 23/04/2023Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականը ԵԱ-ի մեդալային հաշվարկում առաջինն էԵրևանում անցկացված Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության թիմային հաշվարկում Հայաստանի հավաքականը առաջին տեղում է: Հիշեցնենք, որ առաջնությունն անցկացվել է Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում...
20:29 23/04/2023Սամբոյի ԵԱ. Հայ մարզիկները մեդալների ընդհանուր հաշվարկով Եվրոպայում երկրորդն ենՍամբոյի Եվրոպայի 2023թ. առաջնությունը ապրիլի 19-23-ն անցկացվել է Իսրայելի Հայֆա քաղաքում, որին մասնակցել են ավելի քան 20 երկրի դեռահասների, պատանիների, երիտասարդների և մեծերի հավաքականները: Ռուսները,...
20:23 23/04/2023Հասկացանք, թե հայի ուժը որտեղից է գալիս. Սիմոն Մարտիրոսյան«Ցանկանում եմ շնորհավորել մայրիկիս ծննդյան օրը: Այս մեդալը նվիրում եմ նրան, շնորհակալ եմ, որ ինքը կա»,- ասաց Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում բրոնզե մեդալի արժանացած Սիմոն Մարտիրոսյանը։ «Շնորհակալ...
17:54 23/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Վարազդատ Լալայանը՝ փոխչեմպիոն, Սիմոն Մարտիրոսյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում գերծանր քաշային հայ ծանրորդ Վարազդատ Լալայանը երկամարտի 462 կգ արդյունքով (212+250 կգ) դարձավ ԵԱ-ի արծաթե մեդալակիր, իսկ Սիմոն Մարտիրոսյանը...
12:02 23/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Մրցումային 9-րդ օրը Հայաստանն ունի 3 ներկայացուցիչԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային վերջին` 9-րդ օրը Հայաստանն ունի 3 ներկայացուցիչ: Այսօր մեդալների համար կպայքարեն 87 + կգ կանայք և +109 կգ տղամարդիկ: Հայաստանի կանանց...
22:20 22/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Հռիփսիմե Խուրշուդյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում ընթացող Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Հռիփսիմե Խուրշուդյանը 87 կգ քաշային կարգում երկամարտի արդյունքով արժանացավ բրոնզե մեդալի։ Մարգարիտա Առաքելյանը երկամարտի արդյունքով 7-րդն է։...
21:48 22/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Մալխաս Ամոյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԶագրեբում ընթացող Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն հռչակվեց 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը։ Նա պարտվում էր Սերբիայի ներկայացուցիչ Վիկտոր Նեմեշին 4-1 հաշվով, սակայն վերջին...
20:57 22/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Արթուր Ալեքսանյանը դուրս է եկել եզրափակիչՕլիմպիական խաղերի, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ: Զագրեբում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության 97 կգ քաշային կարգի...
20:18 22/04/2023Սամբոյի ԵԱ. Նարեկ Սիմոնյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԻսրայելում շարունակվում է Սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունը։ Մրցումային չորրորդ օրը մրցագորգը տրամադրվել էր կադետներին /14-16 տարեկաններ/: Հաջող ելույթներ ունեցան և բրոնզե մեդալների են արժանացել Սամվել...

17:14 31/05/2018Президент «Реала» об уходе Зинедина Зидана: Это грустный день для меня, болельщиков и футболистов31 мая Зидан собрал пресс-конференцию, на которой объявил о прекращении сотрудничества с «Реалом».
16:03 31/05/2018Зинедин Зидан покидает пост главного тренера «Реала»Я принял решение не продолжать работу с «Реалом». Это неожиданный момент, но команде, чтобы она продолжала побеждать, нужны перемены, отметил он.
11:15 31/05/2018Супертурнир Norway Chess: Левон Аронян в 3-м туре проиграл чемпиону мира Магнусу КарлсенуПары 4 тура. Накамура – Карлсен, Карякин – Вашье-Лаграв, Ананд – Со, Дин Лижэнь – Каруана, Аронян – Мамедьяров.
19:39 30/05/2018Супертурнир Norway Chess: в 3-м туре за доской встретятся Левон Аронян и Магнус КарлсенПоложение после 2 туров. 1. Карлсен – 1,5; 2-9. Накамура, Дин Лижэнь, Ананд, Аронян, Со, Карякин, Мамедьяров, Вашье-Лаграв – по 1; 10. Каруана – 0,5.
11:18 29/05/2018Супертурнир Norway Chess: во 2-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Уэсли СоРезультаты 1 тура. Карлсен – Каруана 1-0, Накамура – Дин Лижэнь, Ананд – Аронян, Со – Карякин, Мамедьяров – Вашье-Лаграв ничьи.
19:00 28/05/2018Супертурнир Norway Chess: в первом туре армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Виши АнандомТрадиционный супертурнир Norway Chess проходит в норвежском Ставангере с 27 мая по 8 июня.
11:43 28/05/2018Около 300 тыс. футбольных болельщиков подписали петицию с призывом наказать Рамоса за травму Салаху«Реал» в финале победил «Ливерпуль» со счетом 3:1.
18:09 26/05/2018Сильнейшие шахматисты мира съезжаются в Ставангер: Армению представляет Левон АронянТрадиционный супертурнир Norway Chess пройдет в Ставангере 27 мая – 8 июня.
16:39 26/05/2018Арам Акопян выиграл турнир «Юные звезды мира»Он набрал 8 очков из 11 и по дополнительным показателям обогнал Кирилла Шевченко (2 место, Украина) и Шанта Саркисяна (3 место, Армения).
13:12 26/05/2018Тренер сборной Нигерии ввел в команде запрет на секс с русскими девушками во время ЧМ-2018«Тем не менее я не разрешу им приглашать русских девушек. Нет, нет, нет. Только капитана Микела, у которого подруга из России, это не касается», – отметил Рор.
15:22 24/05/2018Генрих Мхитарян: Армения всегда была и будетКапитан сборной Армении и полузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян в беседе с журналистами, накануне, 23 мая, отметил, что находится в нормальной спортивной форме.
19:00 23/05/2018Мать форварда мадридского «Реала» Роналду рассказала, что думала от него избавитьсяК тому моменту, как Авейру забеременела будущим спортсменом, у нее уже было трое детей.
18:42 23/05/2018В Ереване пройдет II Международный турнир по футболу среди журналистовВ турнире принимают участие команды журналистов из России, Литвы, Латвии, Грузии, Украины и Беларуси. Армения представлена двумя командами – из Еревана и Гюмри.
17:27 23/05/2018В Грузии дзюдоисты требуют отставки президента федерации борьбыСпортсмены заявляют, что причиной последних поражений грузинской сборной стало именно то, что руководство федерации тратит деньги не на развитие спорта, а не по назначению.
14:20 23/05/2018«Арсенал» объявил о назначении Унаи Эмери новым главным тренеромУнаи Эмери сказал: Я очень рад присоединиться к одному из великих клубов в этой игре.
10:38 22/05/2018Состав сборной Испании на ЧМ для многих экспертов стал неожиданностьюТренерский штаб футбольной сборной Испании объявил состав национальной команды на чемпионат мира. В него вошли 23 игрока.
16:02 21/05/2018Любителям плавания российское издание советует устроить заплыв на красивейшем озере Севан в АрменииЗаплывы на открытой воде – отличный вариант совместить приятное с полезным.
14:41 21/05/2018Жена Алексиса Оганяна – теннисистка Серена Уильямс – «уничтожила» гостей королевской свадьбы в бир-понг«Серена Уильямс играла в бир-понг, словно это теннис. Всем было весело, были даже фейерверки», – сообщил изданию один из посетителей вечеринки.
17:30 19/05/2018Генрих Мхитарян представил новую форму «Арсенала»Официальная презентация состоится в конце мая, а в магазины форма поступит уже первого июня.
18:00 18/05/2018Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян «рассекретил» детали дела о попытке дать взятку игроку «Бананца»Рубен Айрапетян сообщил: «С сегодняшнего дня УЕФА начинает производство против ФК “Ширак” и в течение 15 дней будет предоставлена дополнительная информация. Всё прояснится через 15 дней».