19:33 22/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Սամվել Գասպարյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոն, Պետրոս Պետրոսյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի անդամ Սամվել Գասպարյանը 109 կգ քաշային կարգում հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն։ Սամվել Գասպարյանը ծանրամարտի Եվրոպայի...
17:56 22/04/2023Գարիկ Կարապետյան. Այս մեդալը նվիրում եմ ամբողջ հայ ազգինԾանրամարտի Եվրոպայի առաջնության նորընծա չեմպիոն Գարիկ Կարապետյանը ոսկե մեդալը նվիրում է ամբողջ հայ ազգին: «Այս մեդալը նվիրում եմ ամբողջ հայ ազգին: Այս տարիքում Եվրոպայի չեմպիոն դառնալն ինձ համար ամեն...
16:48 22/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Գարիկ Կարապետյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԵրևանում ընթացող Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Գարիկ Կարապետյանը 392 կգ-ով նվաճեց ոսկե մեդալ՝ դառնալով չեմպիոն։ 102 կգ քաշային կարգում ծանրամարտիկ Գարիկ Կարապետյանը պոկում վարժությունում նվաճեց...
11:20 22/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Մրցումային 8-րդ օրը Հայաստանն ունի 5 ներկայացուցիչԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 8-րդ օրը Հայաստանն ունի 5 ներկայացուցիչ: Հայաստանի ներկայացուցիչներից այսօր ելույթ կունենա 102 կգ քաշային Գարիկ Կարապետյանը, սկիզբը՝ ժամը...
21:41 21/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Դավիթ Հովհաննիսյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոն, Արա Աղանյանը՝ փոխչեմպիոնԵրևանում ընթացող Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 96 կգ քաշային կարգում Հայաստանի հավաքականը երկու մեդալ նվաճեց։ Դավիթ Հովհաննիսյանը հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն, Արա Աղանյանը՝ փոխչեմպիոն։ Դավիթ...
18:20 21/04/2023Սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունից մեր երկու աղջիկներն էլ հայրենիք կվերադառնան մեդալներովԻսրայելում անցկացվող Սամբոյի Եվրոպայի առաջնության մրցումային երրորդ օրը մրցագորգ են մտել 18-20 տարեկան երիտասարդները։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան։ «Ցավոք, մեր տղաները դուրս...
16:11 21/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ․ Մալխաս Ամոյանը, Վիգեն Նազարյանը և Դավիթ Օվասապյանը քառորդ եզրափակչում ենԽորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում այսօրվա մեկնարկել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Այսօրվանից պայքարը սկսում են հունահռոմեականները՝ 55 կգ Ռուդիկ Մկրտչյան, 63 կգ Հրաչյա...
22:02 20/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Տաթև Հակոբյանը՝ փոխչեմպիոնՀայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի անդամ, 76 կգ քաշային Տաթև Հակոբյանը Երևանում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում արծաթե մեդալ նվաճեց՝ երկամարտի 226 կգ արդյունքով (104+122 կգ): Նա պոկում...
20:31 20/04/2023Անդրանիկ Կարապետյանը՝ Եվրոպայի փոխչեմպիոնԾանրամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի չեմպիոն Անդրանիկ Կարապետյանը դարձավ Եվրոպայի փոխչեմպիոն՝ երկամարտի 374 կգ արդյունքով դառնալով արծաթե մեդալակիր: Պոկում վարժությունում նա...
18:58 20/04/2023Հայ սամբիստները Եվրոպայում երկրորդն ենՀայ սամբիստները Եվրոպայում երկրորդն են։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան։ «Սամբոյի Եվրոպայի առաջնության երկրորդ օրը՝ մեկ բրոնզ, մեկ արծաթ, մեկ ոսկի Իսրայելի Հայֆա քաղաքում...
18:36 20/04/2023Անդրանիկ Կարապետյանը փոքր ոսկե մեդալ նվաճեց՝ Եվրոպայի ռեկորդովԾանրամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի չեմպիոն Անդրանիկ Կարապետյանը Երևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում փոքր ոսկե մեդալ է նվաճել՝ պոկում վարժությունում՝ հաջող...
11:26 20/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Հայաստանի ազատ ոճի հավաքականը թիմային հաշվարկում 5-րդն է1994 թվականից ի վեր ազատ ոճի Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի 2 չեմպիոն մեկ մրցաշարում չէր ունեցել։
10:07 20/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Մրցումային 6-րդ օրը Հայաստանն ունի երեք ներկայացուցիչԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 6-րդ օրը Հայաստանն ունի երեք ներկայացուցիչ: Հայաստանի հավաքականի կազմում 89 կգ քաշում Անդրանիկ Կարապետյանը։ 89 կգ քաշայինների պայքարւ...
21:53 19/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Ռաֆիկ Հարությունյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում անցկացվող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 81 կգ քաշային կարգում Ռաֆիկ Հարությունյանը երկամարտի 337 կգ.
21:15 19/04/2023Սամբոյի ԵԱ. Արսեն Խանջյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԻսրայելի Հայֆա քաղաքում մեկնարկած Սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունում մարզական սամբոյի 98 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Արսեն Խանջյանը հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն։ Մեր մարզիկը նախ հաղթեց Ռուսաստանի...
20:37 19/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Արսեն Հարությունյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԶագրեբում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում Արսեն Հարությունյանը (61կգ) 5-2 հաշվով հաղթեց ալբանացի մարզիկին և հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն։ 23 տարեկան Արսեն Հարությունյանը դարձավ...
17:22 19/04/2023Հայ մարզիկների հաջողությունները Եվրոպայի առաջնություններում շարունակում են սամբիստներըԻսրայելի Հայֆա քաղաքում մեկնարկած Սամբոյի Եվրոպայի առաջնության մեկնարկային օրը հայ սամբիստները նվաճել են առաջին մեդալները: Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, մարզական սամբոյի 64 կգ և 79 կգ...
12:28 19/04/2023Թուրքիան կարող է զրկվել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչն անցկացնելու հնարավորությունիցԹուրքիան կարող է զրկվել այս տարվա Չեմպիոնների լիգայի խաղարկության եզրափակիչ հանդիպումն անցկացնելու հնարավորությունից: Նման վարկած է առաջ քաշել բրիտանական հայտնի «Independent» պարբերականը: Նշվում է,...
10:27 19/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Մրցումային 5-րդ օրը Հայաստանն ունի մեկ ներկայացուցիչԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 5-րդ օրը Հայաստանն ունի մեկ ներկայացուցիչ` 81 կգ քաշային Ռաֆայել Հարությունյանը: Մրցելույթը կմեկնարկի 20:00-ին: Հիշեցնենք, որ մինչ այս...
21:09 18/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Վազգեն Թևանյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԶագրեբում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում Հայաստանի ներկայացուցիչ ազատ ոճի ըմբիշ, 65 կգ քաշային Վազգեն Թևանյանը 12:1 հաշվով հաղթեց բոլղարացի մարզիկին և հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն։...

14:10 17/05/2018Сборная Армении по футболу сохранила место в рейтинге ФИФАСборная Армении по футболу занимает 98-е место в рейтинге ФИФА, майская версия которого опубликована в четверг.
12:29 15/05/2018Армянский гроссмейстер Левон Аронян примет участие в супертурнире Norway ChessТрадиционный супертурнир Norway Chess пройдет в норвежском Ставангере с 27 мая по 8 июня.
17:32 14/05/2018Израильские футболисты переименовали команду в честь ТрампаО решении отныне называться «Бейтар Трамп Иерусалим» команда сообщила в социальной сети Facebook в преддверии переноса в Иерусалим американского посольства.
16:49 14/05/2018В весеннем забеге в Ереване приняли участие сотни бегуновДети в возрасте 2-12 лет преодолели беговую дистанцию длиной 1 км. Взрослые соревновались на беговых дистанциях длиной 5, 10 км, а также в эстафете.
11:24 14/05/2018Футболисты лондонского «Арсенала» зажгли под армянский супер-хит «Ми гна»Шкодран Мустафи в своем Instagram опубликовал видео, где футболисты «Арсенала» в автобусе клуба «зажигают» под хит «Ми гна» (Не уходи) дуэта армянских исполнителей.
10:40 14/05/2018«Леванте» прервал 43-матчевую серию «Барселоны» без поражений, победив со счетом 5:4К 56-й минуте «Барселона» проигрывала 1:5, но всего за 15 минут сократила отставание до минимума (4:5). Но ничьей лидер так и не добился.
17:00 12/05/2018Президент Аргентины Маурисио Макри решил бойкотировать ЧМ по футболу в РоссииПрезидент Аргентины Маурисио Макри отказался ехать на чемпионат мира по футболу 2018 года.
15:24 12/05/2018Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян получил карт-бланш от своего крёстного – Рубена АйрапетянаР. Айрапетян также сообщил журналистам, что с тренером Варданом Минасяном его связывают родственные отношения.
14:33 12/05/2018Генрих Мхитарян рассказал, почему именно сделал выбор в пользу «Арсенала»«Я хочу вписать свое имя в историю "Арсенала", хочу стать легендой клуба», – заявил Мхитарян.
13:27 12/05/2018Глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян прокомментировал приглашение в сборную Юры МовсисянаПредставляя свое личное мнение, Айрапетян указал, чтобы было бы лучше, если бы некоторые футболисты из обнародованного списка не получили приглашений.
12:29 12/05/2018Самый титулованный футболист в истории – Дани Алвес – пропустит чемпионат мира из-за травмыВ составе сборной Бразилии Алвес дебютировал в 2006 году.
18:45 11/05/2018Чемпион мира Магнус Карлсен за 17 минут обыграл в шахматы 15 сотрудников ООНДействующий чемпион мира по шахматам норвежец Магнус Карлсен провел сеанс одновременной игры в штаб-квартире ООН в Нью-Йорке.
16:22 11/05/2018Нападающий мадридского «Реала» разыграл посетителей музея, притворившись экспонатомПосетители музея сначала удивлялись тому, что «фигура» Бэйла выглядит совсем как настоящая, а потом начинали визжать, когда спортсмен неожиданно начинал двигаться.
16:08 11/05/2018Главный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян доволен результатами армянских борцов на Чемпионате Европы«В весовой категории 77 кг ожидал большего от Карапета Чаляна, но он неудачно провел поединок против шведского борца. Я недоволен выступлением Чаляна», – указал тренер.
15:20 11/05/2018Нападающий «Пари Сен-Жермен» Неймар твердо намерен сменить клуб«Пари Сен-Жермен» приобрел Неймара у «Барселоны» прошлым летом за рекордную сумму – 222 миллиона евро.
13:42 11/05/2018В сборную Армении вызваны Юра Мовсисян, Генрих Мхитарян и еще 17 легионеровСборная Армении по футболу проведет два товарищеских матча в Австрии.
19:13 10/05/2018Football.London обратился к игре армянского полузащитника «Арсенала» Генриха Мхитаряна«Вы никогда не сможете обвинить его в том, что он „исчезает”, чего нельзя сказать о Месуте Озиле», – пишет издание.
15:03 09/05/2018Мадридский «Реал» готов заплатить за Неймара рекордную сумму и отдать пятерых игроковПерес согласился отдать за Неймара рекордные 260 миллионов евро. Ради покупки 26-летнего бразильца мадридский клуб готов расстаться с пятью футболистами.
13:05 09/05/2018Алекса Фергюсон вышел из комы и спросил о результатах футбольного матчаОн добавил, что Фергюсон пожалел о том, что не сможет посетить финал кубка Англии (19 мая), но не исключает визита в Киев на финал Лиги чемпионов (26 мая).
19:47 07/05/2018Фигуристка Евгения Медведева продолжит выступления за сборную России, но у нового тренераПри этом Медведева заявила, что продолжит выступать за сборную России и будет представлять школу «Самбо-70».