19:33 22/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Սամվել Գասպարյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոն, Պետրոս Պետրոսյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի անդամ Սամվել Գասպարյանը 109 կգ քաշային կարգում հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն։ Սամվել Գասպարյանը ծանրամարտի Եվրոպայի...
17:56 22/04/2023Գարիկ Կարապետյան. Այս մեդալը նվիրում եմ ամբողջ հայ ազգինԾանրամարտի Եվրոպայի առաջնության նորընծա չեմպիոն Գարիկ Կարապետյանը ոսկե մեդալը նվիրում է ամբողջ հայ ազգին: «Այս մեդալը նվիրում եմ ամբողջ հայ ազգին: Այս տարիքում Եվրոպայի չեմպիոն դառնալն ինձ համար ամեն...
16:48 22/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Գարիկ Կարապետյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԵրևանում ընթացող Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Գարիկ Կարապետյանը 392 կգ-ով նվաճեց ոսկե մեդալ՝ դառնալով չեմպիոն։ 102 կգ քաշային կարգում ծանրամարտիկ Գարիկ Կարապետյանը պոկում վարժությունում նվաճեց...
11:20 22/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Մրցումային 8-րդ օրը Հայաստանն ունի 5 ներկայացուցիչԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 8-րդ օրը Հայաստանն ունի 5 ներկայացուցիչ: Հայաստանի ներկայացուցիչներից այսօր ելույթ կունենա 102 կգ քաշային Գարիկ Կարապետյանը, սկիզբը՝ ժամը...
21:41 21/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Դավիթ Հովհաննիսյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոն, Արա Աղանյանը՝ փոխչեմպիոնԵրևանում ընթացող Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 96 կգ քաշային կարգում Հայաստանի հավաքականը երկու մեդալ նվաճեց։ Դավիթ Հովհաննիսյանը հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն, Արա Աղանյանը՝ փոխչեմպիոն։ Դավիթ...
18:20 21/04/2023Սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունից մեր երկու աղջիկներն էլ հայրենիք կվերադառնան մեդալներովԻսրայելում անցկացվող Սամբոյի Եվրոպայի առաջնության մրցումային երրորդ օրը մրցագորգ են մտել 18-20 տարեկան երիտասարդները։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան։ «Ցավոք, մեր տղաները դուրս...
16:11 21/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ․ Մալխաս Ամոյանը, Վիգեն Նազարյանը և Դավիթ Օվասապյանը քառորդ եզրափակչում ենԽորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում այսօրվա մեկնարկել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Այսօրվանից պայքարը սկսում են հունահռոմեականները՝ 55 կգ Ռուդիկ Մկրտչյան, 63 կգ Հրաչյա...
22:02 20/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Տաթև Հակոբյանը՝ փոխչեմպիոնՀայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի անդամ, 76 կգ քաշային Տաթև Հակոբյանը Երևանում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում արծաթե մեդալ նվաճեց՝ երկամարտի 226 կգ արդյունքով (104+122 կգ): Նա պոկում...
20:31 20/04/2023Անդրանիկ Կարապետյանը՝ Եվրոպայի փոխչեմպիոնԾանրամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի չեմպիոն Անդրանիկ Կարապետյանը դարձավ Եվրոպայի փոխչեմպիոն՝ երկամարտի 374 կգ արդյունքով դառնալով արծաթե մեդալակիր: Պոկում վարժությունում նա...
18:58 20/04/2023Հայ սամբիստները Եվրոպայում երկրորդն ենՀայ սամբիստները Եվրոպայում երկրորդն են։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան։ «Սամբոյի Եվրոպայի առաջնության երկրորդ օրը՝ մեկ բրոնզ, մեկ արծաթ, մեկ ոսկի Իսրայելի Հայֆա քաղաքում...
18:36 20/04/2023Անդրանիկ Կարապետյանը փոքր ոսկե մեդալ նվաճեց՝ Եվրոպայի ռեկորդովԾանրամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի չեմպիոն Անդրանիկ Կարապետյանը Երևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում փոքր ոսկե մեդալ է նվաճել՝ պոկում վարժությունում՝ հաջող...
11:26 20/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Հայաստանի ազատ ոճի հավաքականը թիմային հաշվարկում 5-րդն է1994 թվականից ի վեր ազատ ոճի Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի 2 չեմպիոն մեկ մրցաշարում չէր ունեցել։
10:07 20/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Մրցումային 6-րդ օրը Հայաստանն ունի երեք ներկայացուցիչԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 6-րդ օրը Հայաստանն ունի երեք ներկայացուցիչ: Հայաստանի հավաքականի կազմում 89 կգ քաշում Անդրանիկ Կարապետյանը։ 89 կգ քաշայինների պայքարւ...
21:53 19/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Ռաֆիկ Հարությունյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում անցկացվող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 81 կգ քաշային կարգում Ռաֆիկ Հարությունյանը երկամարտի 337 կգ.
21:15 19/04/2023Սամբոյի ԵԱ. Արսեն Խանջյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԻսրայելի Հայֆա քաղաքում մեկնարկած Սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունում մարզական սամբոյի 98 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Արսեն Խանջյանը հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն։ Մեր մարզիկը նախ հաղթեց Ռուսաստանի...
20:37 19/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Արսեն Հարությունյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԶագրեբում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում Արսեն Հարությունյանը (61կգ) 5-2 հաշվով հաղթեց ալբանացի մարզիկին և հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն։ 23 տարեկան Արսեն Հարությունյանը դարձավ...
17:22 19/04/2023Հայ մարզիկների հաջողությունները Եվրոպայի առաջնություններում շարունակում են սամբիստներըԻսրայելի Հայֆա քաղաքում մեկնարկած Սամբոյի Եվրոպայի առաջնության մեկնարկային օրը հայ սամբիստները նվաճել են առաջին մեդալները: Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, մարզական սամբոյի 64 կգ և 79 կգ...
12:28 19/04/2023Թուրքիան կարող է զրկվել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչն անցկացնելու հնարավորությունիցԹուրքիան կարող է զրկվել այս տարվա Չեմպիոնների լիգայի խաղարկության եզրափակիչ հանդիպումն անցկացնելու հնարավորությունից: Նման վարկած է առաջ քաշել բրիտանական հայտնի «Independent» պարբերականը: Նշվում է,...
10:27 19/04/2023Ծանրամարտի ԵԱ. Մրցումային 5-րդ օրը Հայաստանն ունի մեկ ներկայացուցիչԵրևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 5-րդ օրը Հայաստանն ունի մեկ ներկայացուցիչ` 81 կգ քաշային Ռաֆայել Հարությունյանը: Մրցելույթը կմեկնարկի 20:00-ին: Հիշեցնենք, որ մինչ այս...
21:09 18/04/2023Ըմբշամարտի ԵԱ. Վազգեն Թևանյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԶագրեբում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում Հայաստանի ներկայացուցիչ ազատ ոճի ըմբիշ, 65 կգ քաշային Վազգեն Թևանյանը 12:1 հաշվով հաղթեց բոլղարացի մարզիկին և հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն։...

17:31 14/03/2016Levon Aronian: Women like successful men, who are usually brainyWorld Chess Championship Candidates Tournament has been in the spotlight of the media these days. Russian famous GQ magazine interviewed the participants before the championship commence. Below we...
19:43 12/03/2016Maria Sharapova criticizes media coverage of doping caseMaria Sharapova accused the press of "distorted and exaggerated" reporting, saying she is "determined to fight back" after testing positive for meldonium.
19:10 12/03/2016European Championship: Artur Aleksanyan and Roman Amoyan have qualified for the finalsThe European Wrestling Championship is underway in Riga, Latvia, National Olympic Commmitte of Armenia (ANOC) informs, adding that on March 12 Greco-Roman wrestlers of 59kg, 66kg, 98kg and 130kg...
20:33 11/03/2016Magnus Carlsen sees Levon Aronyan among the main favorites at Candidates TournamentWorld Chess Champion Magnus Carlsen has predicted the winner of the Candidates Tournament launched in Moscow.
19:55 11/03/2016Armenian ICT representatives complain over visa restrictions, the US Embassy reactsSince 2014 representatives of the Armenian Information and Communication Technology sector (ICT) are refused a visa entry to the United States due to subjective decisions by the US Embassy consular...
19:11 11/03/2016Blitz chess: Serzh Sargsyan vs. Ilyumzhinov“President of Armenia Serzh Sargsyan and FIDE President Kirsan Ilyumzhiov had an unplanned blitz chess game in Moscow,” writes Serzh Sargsyan’s Press Secretary Assistant Narek Nikoghosyan in his...
20:19 10/03/20162016 FIDE World Chess Candidates tournament to kick offOn March 10, the Chess Candidates tournament kicks off in Moscow, Russia in which Armenia's chess team leader Levon Aronyan will also take part, Armenian National Olympic Committee (ANOC) informs.
15:50 10/03/2016Up to 490 athletes used banned doping drug during European Games in BakuThe use of meldonium, a banned doping drug, was widespread among athletes competing at the European Games in Baku, according to a research in the British Journal of Sports Medicine (BJSM), the...
11:33 08/03/2016Maria Sharapova fails drugs testRussian tennis player and former World number one Maria Sharapova confessed on a press conference that she failed a drugs test at the Australian open.
15:31 05/03/2016Armenian National, Youth teams to play a control matchArmenian National and Youth teams have training camp at Football Academy, FFA Technical centre. On March 6, at 18:00 a control match between these teams will take place at Vazgen Sargsyan Republican...
15:17 04/03/2016Arthur Alexanyan leads the United World Wrestling ranking listOlympic bronze medalist, two-time world and three-time European champion Artur Aleksanyan leads the 98kg weight class rankings.
19:56 03/03/2016Armenian National football team progressFIFA published the world’s rankings of national teams. Armenian National football team progressed by 7 points and now is the 116th. The team of Belgium is on top of the list with 1494 points....
19:46 02/03/2016Henrikh Mkhitaryan: My future will not depend on Hummels’ and Gundogan’s decisionsBorussia Dortmund midfielder Henrikh Mkhitaryan believes that Bayern Munich can be beaten in Saturday's match.
16:13 01/03/2016Irina Rodnina on finding talented peopleIrina Rodnina who won 10 successive World Championships and three successive Olympic gold medals is once again in Armenia.
20:15 29/02/2016Levon Aronyan: I should take "Ozverin" as Leopold, the CatArmenian chess grandmaster Levon Aronyan gave interview to “Sport-Express” ahead of the Candidates Tournament.
13:46 27/02/2016FIFA has new president: New reforms on the wayFIFA members elect a new president and pass reforms they hope will open an escape route from a storm of scandal symbolised by the downfall of veteran leader Sepp Blatter, Agence France-Presse (AFP)...
16:40 26/02/2016Arthur Abraham ready to fight with Fyodor ChudinovWBO middleweight champion Arthur Abraham is interested in a fight with WBA super-middleweight former champion Fyodor Chudinov.
19:25 19/02/2016Mkhitaryan May Become UEFA Europa League’s Player of the WeekThe official web-page of UEFA Europa League has launched an online voting to define the best player of Europa League’s 1/16 final first matches.
19:44 17/02/2016Armenian Chess Players will Participate in the “Aeroflot Open 2016”According to chessfed.am, the International Chess Festival “Aeroflot Open 2016” will be held in Moscow on February 29.
18:26 17/02/2016BBC: Turkish fans throw bottles at Lokomotiv Moscow football team bus, Russian footballer taunts them with Putin shirtA Russian footballer taunted Turkish fans by pulling off his shirt to reveal a picture of President Putin after a match in Istanbul, the BBC reports .