23:00 25/03/2023Հայաստանի հավաքականը պարտվեց ԹուրքիայինՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի մեկնարկային խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականը սեփական հարկի տակ 1-2 հաշվով պարտվեց Թուրքիայի ընտրանուն։ Խաղի արդեն 10-րդ րոպեին ինքնագոլի...
21:56 25/03/2023Առաջին խաղակեսից հետո՝ Հայաստան-Թուրքիա 1-1Երևանում՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, ավարտվեց ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպման առաջին խաղակեսը։ Խաղի 10-րդ րոպեին...
19:52 25/03/2023Հայաստան-Թուրքիա խաղում Հայաստանի հավաքականի մեկնարկային կազմըՀայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիան հրապարակել է այսօր կայանալիք Հայաստան-Թուրքիա խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականի մեկնարկային կազմը։ ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի...
13:54 25/03/2023Յուրի Ջորկաեֆը ժամանել է Երևան՝ աջակցելու Հայաստանի հավաքականին Թուրքիայի ընտրանու հետ խաղումՀայկական արմատներով ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Յուրի Ջորկաեֆը ժամանել է Երևան՝ ներկա գտնվելու ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպմանը։ Այս մասին սոցցանցում...
12:30 25/03/2023ՖԱՖ-ը Հայաստան-Թուրքիա խաղից առաջ կազմակերպում է երկրպագուների միասնական երթՄարտի 25-ին ժամը 17:00-ին Հայաստան - Թուրքիա խաղից առաջ FAF-ը կազմակերպում է երկրպագուների միասնական երթ` Ֆրանսիայի հրապարակից ( Արամ Խաչատրյանի արձանի մոտից), որը կավարտվի Հանրապետական...
12:12 25/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Թուրքիայի դեմ խաղումՀրապարակվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Թուրքիայի դեմ խաղում։ Հիշեցնենք, որ ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը կկայանա...
09:19 25/03/2023Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը՝ այսօրԱյսօր ժամը 21:00-ին Երևանում` Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը։ Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը...
19:11 24/03/2023Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական հավաքականը կմեկնի ԱլբանիաՄարտի 23 -ի լուսադեմին Ալբանիայի Դյուրես քաղաք կմեկնի Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական հավաքականը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ ծանրորդները մարտի 25-ից կսկսեն իրենց մրցելույթները աշխարհի առաջնությունում:...
17:53 24/03/2023Ֆրանսիացիները ցանկանում են անցկացնել էկոլոգիապես ամենամաքուր օլիմպիական խաղերըԱրդեն քննարկումներ են ընթանում Փարիզի օլիմպիական ավանի հանգստի և վերականգնման պայմանների վերաբերյալ: ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ ֆրանսիացիները ցանկանում են անցկացնել էկոլոգիապես ամենամաքուր...
17:43 24/03/2023Ֆուտբոլիստների վիճակը նորմալ է. Ալեքսանդր Պետրակով«Ֆուտբոլիստների վիճակը նորմալ է, սկզբում մի փոքր դիսբալանս կար, հիմա կարողացել ենք բոլորին բերել ընդհանուր հայտարարի, վաղվա խաղում կտեսնենք, թե ինչքանով է դա մեզ հաջողվել»,- ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի...
17:19 24/03/2023Բոլորս էլ գիտենք՝ այս ինչ խաղ է մեզ համար ու ամեն ինչ լավ կլինի. Վարազդատ Հարոյան«Հոգեբանական տեսանկյունից շատ լավ վիճակում եմ, ֆիզիկապես՝ առավել ևս։ Ամեն ինչ լավ է»,- ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա Երևանում վաղը կայանալիք հանդիպումից առաջ...
09:43 24/03/2023Եթե մենք կարողանանք հաղթել, վստահ եմ՝ ամբողջ Հայաստանում մեծ տոն կլինի. Նաիր ՏիկնիզյանՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպմանն ընդառաջ
08:10 24/03/2023ԵՍ. 6-րդ խաղափուլի հաղթողներն են՝ Մարիամ Մկրտչյանը, Աննա Սարգսյանն ու Սուսաննա ԳաբոյանըԱվարտվել է Եվրոպայի կանանց 23-րդ առաջնության 6-րդ խաղափուլը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ այս խաղափուլում հաղթեցին Մարիամ Մկրտչյանը, Աննա Սարգսյանը և Սուսաննա Գաբոյանը: Լիլիթ...
19:28 23/03/2023Ալեքսանդր Պետրակովի նախախաղային մամուլի ասուլիսը կկայնա մարտի 24-ինՄարտի 25-ին՝ ժամը 21:00-ին, Երևանում կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի և թիմի ավագ...
16:10 23/03/2023Հայ բռնցքամարտիկները կմասնակցեն Բելգրադում անցկացվող միջազգային մրցաշարինՀայաստանի ութ բռնցքամարտիկներ կմասնակցեն Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում մարտի 28-ին սկսվող միջազգային մրցաշարին: Այդ ստուգատեսը կարևորվում է հատկապես մարզիկների մրցափորձը հարստացնելու առումով:...
08:25 23/03/2023ԵԱ. 5-րդ խաղափուլում հաղթել են Մարիամ Մկրտչյանն ու Պոլինա ԿոբակըԱվարտվել է Եվրոպայի կանանց 23-րդ առաջնության 5-րդ խաղափուլը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ այս փուլում հաղթել են Մարիամ Մկրտչյանը և Պոլինա Կոբակը: Էլինա Դանիելյանի, Լիլիթ Մկրտչյանի և...
18:21 22/03/2023Փարիզի ամառային օլիմպիական խաղերին հնարավորինս քիչ ջահեր կօգտագործվեն՝ պահպանելով շրջակա միջավայրը2024թ. Փարիզի ամառային օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչները մտադիր են հնարավորինս քիչ ջահեր օգտագործել ավանդական փոխանցավազքի ժամանակ ՝ ելնելով շրջակա միջավայրի բնապահպանական շահերից: Այս մասին գրում է...
15:17 22/03/2023Հայտնի է, թե ով կսպասարկի Հայաստան-Թուրքիա ֆուտբոլային հանդիպումըՀայաստանի և Թուրքիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների՝ Երևանում կայանալիք հանդիպման գլխավոր մրցավարը լինելու է Իսպանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից Խոսե Մարիա Սանչեսը։ Այս մասին գրում է «Էրմենիհաբեր»-ը։...
15:03 22/03/2023Շատ շնորհակալ եմ Հայաստանին. Նաիր Տիկնիզյան«Ցանկացած ֆուտբոլիստ երազանք ունի՝ խաղալ այն երկրի ազգային հավաքականում, որտեղ ծնվել է, ցույց տալ իրեն և իր վարպետությունը մի երկրում, որն իրեն շատ բան է տվել»,- metaratings.ru-ին տված հարցազրույցում...
13:40 22/03/2023Հայ ձյուդոյիստները կմասնակցեն Թբիլիսիում և Անթալիայում կայանալիք մրցաշարերին«Մեծ սաղավարտ» անունը կրող ձյուդոյի մրցումների շարքում մեծ հեղինակություն է վայելում Թբիլիսիում անցկացվող մրցաշարը: Նման ստուգատեսում յուրաքանչյուր հաղթանակը օլիմպիական վարկանիշային միավորներ է...

10:41 12/03/2018Турнир претендентов в Берлине: армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с россиянином Владимиром КрамникомВ третьем туре 12 марта встречаются Аронян – Крамник, Каруана – Мамедьяров, Карякин – Грищук, Со – Дин Лижэнь.
10:24 12/03/2018С помощью армянского полузащитника Генриха Мхитаряна «Арсенал» разгромил «Уотфорд»Мхитарян точно пробил с ближней дистанции.
19:15 10/03/2018«Я не вернусь в ПСЖ»: Неймар попросил своего отца начать переговоры с «Реалом»Ранее также сообщалось, что Неймар дал понять руководству «Барселоны», что не против вернуться в Каталонию.
16:19 10/03/2018В Берлине всё готово к «гонке на вымирание»: в стартовом туре соперником Левона Ароняна станет Дин ЛижэньВосемь участников сразятся в два круга, победитель получит право бросить перчатку Магнусу Карлсену.
15:17 10/03/2018Месси пропустит матч «Барселоны» с «Малагой» из-за рождения ребенкаЖена аргентинского футболиста Антонелла родила сына прошлой ночью. Ребенка назвали Чиро.
14:20 10/03/2018Карлсен и Крамник отказались играть в Grand Chess Tour, Левон Аронян выступитЕщё один гроссмейстер будет играть по приглашению от организаторов отдельных турниров. В данный момент «уайлд-кард» получили Крамник (Париж) и голландец Аниш Гири (Лёвен).
13:49 10/03/2018В Ереване проходит взрослый чемпионат Армении по пулевой стрельбеВ первый день соревнований, 10 марта, стрелки будут состязаться в стрельбе из пневматической винтовки и по бегущей мишени.
12:08 10/03/2018Представлен официальный гимн чемпионата мира 2018 года по футболуЧемпионат мира по футболу в 2018 году впервые пройдет в России. Турнир стартует 14 июня матчем между сборными России и Саудовской Аравии.
12:02 10/03/2018Знаменосцем Армении на открытии Паралимпийских игр был С.НазарянВ Пхёнчхане 9 марта церемонией открытия стартовали зимние Паралимпийские игры.
10:26 10/03/2018Президент Серж Саргсян: Хотя Армения и не входит в число крупных стран мира, ее считают шахматной сверхдержавойСерж Саргсян вечером 9 марта в Берлине присутствовал на торжественной церемонии открытия турнира претендентов на звание чемпиона мира по шахматам.
18:48 09/03/2018Неймар заявил о желании вернуться в «Барселону» и выйти из «тени Месси»В «Барселоне» не все верят в искренность форварда и считают, что он ищет алиби перед будущим переходом в «Реал».
18:36 09/03/2018На личном мужском чемпионате Европы в Батуми Армению представят 34 шахматистаВ первенстве континента, по предварительным данным, примут участие 318 шахматистов, в том числе 138 гроссмейстеров.
18:09 09/03/2018Армянские фигуристы готовятся к чемпионату мираТина и Симон после чемпионата Европы не выступали на соревнованиях, тренируясь в Канаде под руководством своих личных тренеров», – сказала Мелания Степанян.
14:01 09/03/2018Армянский полузащитник Генрих Мхитарян – лучший игрок матча «Арсенал»-«Милан»В его активе 2 ключевые передачи, 2 выигранных верховых единоборства, 5 удачных обводок, 3 отбора и 1 перехват.
11:19 09/03/2018Жена Алексиса Оганяна – теннисистка Серена Уильямс – выиграла первый матч после рождения ребенкаАмериканская теннисистка Серена Уильямс обыграла представительницу Казахстана Зарину Дияс в матче первого круга турнира Женской теннисной ассоциации (WTA) в Индиан-Уэллсе.
10:20 09/03/2018Генрих Мхитарян: Это был мой первый мяч за «Арсенал», я должен продолжать делать это и дальше«Арсенал» в гостях обыграл «Милан» (2:0). Армянский полузащитник Генрих Мхитарян вывел англичан вперед на 15-й минуте.
09:54 09/03/2018С помощью Генриха Мхитаряна «Арсенал» уверенно переиграл «Милан»Главный тренер лондонского «Арсенала» Арсен Венгер: «Мы выиграли матч, но еще не прошли дальше».
15:06 08/03/2018Чемпионат Испании: тренер вместо премии обещал футболистам за победу в матче окорок«Если мы просто забьем в гостях, а я надеюсь, что так и произойдет, то каждый из 30 членов команды получит по ноге великолепного хамона. А это целое состояние».
11:26 08/03/2018Главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер: Генрих Мхитарян и Месут Озил могут играть вместеВ футболе очень много историй, когда «десятки» играли вместе. Время показало, что лучшие игроки на такое способны, сказал Венгер.
18:26 07/03/2018Аниш Гири: Бывают турниры, когда кажется, что все равны, а побеждает всё равно Левон АронянВедущий попросил прокомментировать и звучащие мнения о том, что в последнее время «компьютер всех уравнивает и делает игру все более ничейной».