23:00 25/03/2023Հայաստանի հավաքականը պարտվեց ԹուրքիայինՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի մեկնարկային խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականը սեփական հարկի տակ 1-2 հաշվով պարտվեց Թուրքիայի ընտրանուն։ Խաղի արդեն 10-րդ րոպեին ինքնագոլի...
21:56 25/03/2023Առաջին խաղակեսից հետո՝ Հայաստան-Թուրքիա 1-1Երևանում՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, ավարտվեց ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպման առաջին խաղակեսը։ Խաղի 10-րդ րոպեին...
19:52 25/03/2023Հայաստան-Թուրքիա խաղում Հայաստանի հավաքականի մեկնարկային կազմըՀայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիան հրապարակել է այսօր կայանալիք Հայաստան-Թուրքիա խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականի մեկնարկային կազմը։ ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի...
13:54 25/03/2023Յուրի Ջորկաեֆը ժամանել է Երևան՝ աջակցելու Հայաստանի հավաքականին Թուրքիայի ընտրանու հետ խաղումՀայկական արմատներով ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Յուրի Ջորկաեֆը ժամանել է Երևան՝ ներկա գտնվելու ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպմանը։ Այս մասին սոցցանցում...
12:30 25/03/2023ՖԱՖ-ը Հայաստան-Թուրքիա խաղից առաջ կազմակերպում է երկրպագուների միասնական երթՄարտի 25-ին ժամը 17:00-ին Հայաստան - Թուրքիա խաղից առաջ FAF-ը կազմակերպում է երկրպագուների միասնական երթ` Ֆրանսիայի հրապարակից ( Արամ Խաչատրյանի արձանի մոտից), որը կավարտվի Հանրապետական...
12:12 25/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Թուրքիայի դեմ խաղումՀրապարակվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Թուրքիայի դեմ խաղում։ Հիշեցնենք, որ ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը կկայանա...
09:19 25/03/2023Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը՝ այսօրԱյսօր ժամը 21:00-ին Երևանում` Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը։ Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը...
19:11 24/03/2023Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական հավաքականը կմեկնի ԱլբանիաՄարտի 23 -ի լուսադեմին Ալբանիայի Դյուրես քաղաք կմեկնի Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական հավաքականը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ ծանրորդները մարտի 25-ից կսկսեն իրենց մրցելույթները աշխարհի առաջնությունում:...
17:53 24/03/2023Ֆրանսիացիները ցանկանում են անցկացնել էկոլոգիապես ամենամաքուր օլիմպիական խաղերըԱրդեն քննարկումներ են ընթանում Փարիզի օլիմպիական ավանի հանգստի և վերականգնման պայմանների վերաբերյալ: ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ ֆրանսիացիները ցանկանում են անցկացնել էկոլոգիապես ամենամաքուր...
17:43 24/03/2023Ֆուտբոլիստների վիճակը նորմալ է. Ալեքսանդր Պետրակով«Ֆուտբոլիստների վիճակը նորմալ է, սկզբում մի փոքր դիսբալանս կար, հիմա կարողացել ենք բոլորին բերել ընդհանուր հայտարարի, վաղվա խաղում կտեսնենք, թե ինչքանով է դա մեզ հաջողվել»,- ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի...
17:19 24/03/2023Բոլորս էլ գիտենք՝ այս ինչ խաղ է մեզ համար ու ամեն ինչ լավ կլինի. Վարազդատ Հարոյան«Հոգեբանական տեսանկյունից շատ լավ վիճակում եմ, ֆիզիկապես՝ առավել ևս։ Ամեն ինչ լավ է»,- ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա Երևանում վաղը կայանալիք հանդիպումից առաջ...
09:43 24/03/2023Եթե մենք կարողանանք հաղթել, վստահ եմ՝ ամբողջ Հայաստանում մեծ տոն կլինի. Նաիր ՏիկնիզյանՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպմանն ընդառաջ
08:10 24/03/2023ԵՍ. 6-րդ խաղափուլի հաղթողներն են՝ Մարիամ Մկրտչյանը, Աննա Սարգսյանն ու Սուսաննա ԳաբոյանըԱվարտվել է Եվրոպայի կանանց 23-րդ առաջնության 6-րդ խաղափուլը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ այս խաղափուլում հաղթեցին Մարիամ Մկրտչյանը, Աննա Սարգսյանը և Սուսաննա Գաբոյանը: Լիլիթ...
19:28 23/03/2023Ալեքսանդր Պետրակովի նախախաղային մամուլի ասուլիսը կկայնա մարտի 24-ինՄարտի 25-ին՝ ժամը 21:00-ին, Երևանում կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի և թիմի ավագ...
16:10 23/03/2023Հայ բռնցքամարտիկները կմասնակցեն Բելգրադում անցկացվող միջազգային մրցաշարինՀայաստանի ութ բռնցքամարտիկներ կմասնակցեն Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում մարտի 28-ին սկսվող միջազգային մրցաշարին: Այդ ստուգատեսը կարևորվում է հատկապես մարզիկների մրցափորձը հարստացնելու առումով:...
08:25 23/03/2023ԵԱ. 5-րդ խաղափուլում հաղթել են Մարիամ Մկրտչյանն ու Պոլինա ԿոբակըԱվարտվել է Եվրոպայի կանանց 23-րդ առաջնության 5-րդ խաղափուլը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ այս փուլում հաղթել են Մարիամ Մկրտչյանը և Պոլինա Կոբակը: Էլինա Դանիելյանի, Լիլիթ Մկրտչյանի և...
18:21 22/03/2023Փարիզի ամառային օլիմպիական խաղերին հնարավորինս քիչ ջահեր կօգտագործվեն՝ պահպանելով շրջակա միջավայրը2024թ. Փարիզի ամառային օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչները մտադիր են հնարավորինս քիչ ջահեր օգտագործել ավանդական փոխանցավազքի ժամանակ ՝ ելնելով շրջակա միջավայրի բնապահպանական շահերից: Այս մասին գրում է...
15:17 22/03/2023Հայտնի է, թե ով կսպասարկի Հայաստան-Թուրքիա ֆուտբոլային հանդիպումըՀայաստանի և Թուրքիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների՝ Երևանում կայանալիք հանդիպման գլխավոր մրցավարը լինելու է Իսպանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից Խոսե Մարիա Սանչեսը։ Այս մասին գրում է «Էրմենիհաբեր»-ը։...
15:03 22/03/2023Շատ շնորհակալ եմ Հայաստանին. Նաիր Տիկնիզյան«Ցանկացած ֆուտբոլիստ երազանք ունի՝ խաղալ այն երկրի ազգային հավաքականում, որտեղ ծնվել է, ցույց տալ իրեն և իր վարպետությունը մի երկրում, որն իրեն շատ բան է տվել»,- metaratings.ru-ին տված հարցազրույցում...
13:40 22/03/2023Հայ ձյուդոյիստները կմասնակցեն Թբիլիսիում և Անթալիայում կայանալիք մրցաշարերին«Մեծ սաղավարտ» անունը կրող ձյուդոյի մրցումների շարքում մեծ հեղինակություն է վայելում Թբիլիսիում անցկացվող մրցաշարը: Նման ստուգատեսում յուրաքանչյուր հաղթանակը օլիմպիական վարկանիշային միավորներ է...

17:49 15/06/2015Armenian grandmasters in Golden SandsGM Hovhannes Gabuzyan has scored 6 points after seven rounds and is in the lead together with GM Vitaliy Bernadskiy (Ukraine) at the open chess tournament in Golden Sands resort, Bulgaria.
12:17 15/06/2015Armenia wins first medal at European GamesOn June 14, Armenia won its first medal at the European Games in Baku. Greco-Roman wrestler Mihran Arutyunyan won the silver medal in the 66 kg category. He beat Azerbaijan’s representative to enter...
14:26 13/06/2015Roman Amoyan to face Azerbaijan’s Elman Mukhtarov in fight for bronze medalAs we had reported earlier, Armenia’s Greco-Roman wrestler Roman Amoyan was defeated by Russia’s Stepan Maryanyan 0-8 in round 2 of Greco-Roman wrestling competition at the European Games in Baku.
13:33 13/06/2015Armenian grandmasters in Golden SandsGMs Tigran L. Petrosian and Hovhannes Gabuzyan have scored 4 points each after five rounds and are only half a point behind the leaders, GMs Vitaliy Bernadskiy (Ukraine) and Deep Sengupta (India) at...
12:43 13/06/2015European Games: Amoyan loses to Maryanyan in Greco-Roman wrestling round 2Armenia’s Greco-Roman wrestler Roman Amoyan was defeated by Russia’s Stepan Maryanyan 0-8 in round 2 of Greco-Roman wrestling competition at the European Games in Baku.
17:45 12/06/2015Twitter hashtag war unfolds between Azerbaijani authorities and international human rights campaignersThe European Games kicked off in Baku, capital of Azerbaijan, on Friday. But the hashtag #Baku2015 has been used by human rights campaigners to voice protest against the human rights situation in...
19:25 11/06/2015Portugal’s football delegation arrives in YerevanThe plane of the national football team of Portugal landed at Yerevan’s Zvartnots Airport at 6:30pm today.
12:19 11/06/2015Armenian grandmasters in Golden SandsGM Tigran L. Petrosian has scored 3 points after three rounds at the open chess tournament in Golden Sands resort, Bulgaria. He is in the lead together with GM Vitaliy Bernadskiy (Ukraine).
15:55 10/06/2015Armenian chess players in KazanGM Zaven Andriasian scored 6.5 points out of 9 and took 5th place among 94 participants at Nezhmetdinov Cup in Kazan, Russia.
15:46 10/06/2015Armenian grandmasters in Golden SandsGM Tigran L. Petrosian has scored 2 points after two rounds at the open chess tournament in Golden Sands resort, Bulgaria. He is in the lead together with a group of other participants. GM Hovhannes...
17:17 09/06/2015RFE/RL: Armenia's decision to take part in European Games in Baku despite threats is victory for sport diplomacyArmenia's decision to take part in the first-ever European Games in Azerbaijan, which take place this month, was a victory of sorts for sport diplomacy, RFE/RL article reads.
11:10 09/06/2015Levon Aronian in StavangerArmenian grandmaster Levon Aronian will participate in Norway Chess Supertournament on June 15-26 in Stavanger.
15:51 08/06/2015Nezhmetdinov Cup: Zaven Andriasian is one point behind leadersGM Zaven Andriasian has scored 5.5, GM Robert Hovhannisyan and FM David Shahinyan each 5 points before the last round of Nezhmetdinov Cup in Kazan, Russia.
15:25 08/06/2015Armenian team 0.5 points behind leaders at White Rook School Chess TournamentThe team of Yerevan School No. 55 has scored 22 points out of 32 and is taking 2nd place before the last round of the White Rook School Chess Tournament in Dagomys, Russia. The Armenian chess players...
11:29 08/06/2015Armenian team stays in the lead at White Rook School Chess TournamentThe team of Yerevan School No. 55 remains the sole leader at the White Rook School Chess Tournament in Dagomys, Russia. After seven rounds, the Armenian chess players have scored 20 points out of 28,...
11:22 08/06/2015Armenian chess players in KazanGMs Robert Hovhannisyan and Zaven Andriasian each have scored 5, FM David Shahinyan 4 points after seven rounds at Nezhmetdinov Cup in Kazan, Russia.
16:39 06/06/2015Armenian team in the lead at White Rook School Chess Tournament82 teams from Russia, Armenia, Belarus, Kyrgyzstan, Moldova, Israel and Mongolia are taking part in the White Rook School Chess Tournament in Dagomys, Russia.
16:24 06/06/2015Armenian chess players in KazanGM Robert Hovhannisyan has scored 5 points after six rounds at Nezhmetdinov Cup in Kazan, Russia. He is in the lead together with three other participants. GM Zaven Andriasian and FM David Shahinyan...
16:03 05/06/2015Armenian chess players in KazanGM Robert Hovhannisyan, scoring 4.5 points, is the sole leader after five rounds at Nezhmetdinov Cup ongoing in Kazan, Russia.
14:42 04/06/2015Armenian chess players in KazanGM Robert Hovhannisyan, scoring 4 points, is the sole leader after four rounds at Nezhmetdinov Cup in Kazan, Russia.