14:40 17/03/2023Կողմնակից չեմ, որ առաջիկա հանդիպումը քաղաքականացվի. Պետրակովը՝ Հայաստան-Թուրքիա հանդիպման մասինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան իմ առաջ խնդիր է դրել դուրս գալ՝ «Եվրո-2024»-ի եզրափակից փուլ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակով։...
13:18 17/03/2023Հենրիխ Մխիթարյանն ունիկալ ֆուտբոլիստ է, կարգին մարդ և պետք է հարգել նրա որոշումը. ՊետրակովՖուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը հայտարարեց, որ մի քանի անգամ փորձել է կապ հաստատել Իտալիայի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին, սակայն մերժում է ստացել։...
12:28 17/03/2023Ալեքսանդր Պետրակովը հրապարակեց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կազմըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում հրապարակեց առաջիկա խաղերի համար հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցանկը։ ազգային թիմի կազմը,...
19:19 16/03/2023Եվրոպայի ծանրամարտի առաջնության խորհրդանիշը հայկական մուֆլոնն էՄայրաքաղաք Երևանում, ապրիլի 15-ին կսկսվի Եվրոպայի ծանրամարտի առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հրապարակվել է առաջնության խորհրդանիշը։ Այն հայկական մուֆլոնն է: Հայկական ազնվական էնդեմիկ...
11:23 16/03/2023Ինչ պայմաններով Մեսսին կերկարաձգի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ«Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին մի քանի պայմանով կերկարաձգի պայմանագիրն ակումբի հետ։ Աղբյուրի համաձայն՝ Մեսսին ցանկանում է պարզություն ստանալ փարիզյան ակումբի նոր նախագծի վերաբերյալ։...
19:06 15/03/2023Դելիում սպասվում է կանանց բռնցքամարտի աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությունըՀնդկաստանի մայրաքաղաք Դելիում այսօր տեղի կունենա կանանց բռնցքամարտի աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հայաստանի հավաքականը, վաստակավոր մարզիչ Ռաֆայել...
08:22 15/03/2023Հայ շախմատիստուհիները կմասնակցեն Եվրոպայի կանանց 23-րդ անհատական առաջնությանըՄարտի 17-ից 30-ը Չեռնոգորիայի Պետրովաց քաղաքում կանցկացվի շախմատի Եվրոպայի կանանց 23-րդ անհատական առաջնությունը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ առաջնությանը մասնակցելու են 35 երկրների...
23:10 14/03/2023Մխիթարյանը մեկնարկային կազմում էՉեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչի «Պորտու»-«Ինտեր» պատասխան հանդիպմանն ընդաաջ «Ինտեր»-ը հրապարակեց մեկնարկային կազմը, որում ընդգրկված է նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, կիսապաշտպան Հենրիխ...
18:52 14/03/2023Թեհրանում անցկացվել է «Արևածագի 10 օր» անվանումով սուսերամարտի միջազգային մրցաշարԹեհրանում անցկացվել է «Արևածագի 10 օր» անվանումով սուսերամարտի միջազգային մրցաշար:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Ճկասուսեր մրցաձևում հայտավորված էին նաև մեր երկրի մարզուհիները: Հավաքականի գլխավոր...
17:45 14/03/2023ՖԻՖԱ-ն որոշել է աշխարհի առաջնության նոր ձևաչափըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) որոշել է աշխարհի առաջնության նոր ձևաչափը և շուտով կհաստատի այն։ Գազատե.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է The Athletic-ը։ 2026 թվականի աշխարհի...
15:49 14/03/2023Հրանտ-Լեոն Ռանոսը հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականումՄյունխենի «Բավարիայի» երկրորդ թիմի հարձակվող Հրանտ-Լեոն Ռանոսը հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականում: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ 19-ամյա ֆուտբոլիստն արդեն մոտ օրերս կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու...
11:00 14/03/2023Մայիս Ներսեսյանը գրեփլինգի Եվրոպայի առաջնության չեմպիոնԱռաջին անգամ հայկական գրեփլինգի պատմության մեջ Հայաստանը նվաճում է ոսկե մեդալ Եվրոպայի առաջնությունում: Մայիս Ներսեսյանը հռչակվել է Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի...
21:41 13/03/2023Մ23 ԵԱ. Ըմբիշ Կարապետ Մանվելյանը հաղթել է թուրք մրցակցինՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի հունահռոմեական ըմբշամարտի առաջնությունում 55 կգ Կարապետ Մանվելյանը դուրս է եկել եզրափակիչ։ Նա 1:1 հաշվով հաղթել է թուրք...
19:11 13/03/2023Բռնցքամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականը Հնդկաստանում էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Բռնցքամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականն այսօր մեկնել է Հնդկաստանի մայրաքաղաք, որտեղ կմասնակցի աշխարհի առաջնությանը : 48 կգ Գայանե Տեր-Բարսեղյան 50 կգ...
17:46 13/03/2023Մ23 ԵԱ. Ըմբիշ Կարապետ Մանվելյանը հաղթանակ է տարել ադրբեջանցի մրցակցի նկատմամբԱյսօր մեկնարկել է մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի հունահռոմեական ըմբշամարտի առաջնությունը:
08:15 13/03/2023ԵԱ. Ինչ արդյունքներ են գրանցել հայ շախմատիստները 10-րդ խաղափուլումԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության նախավերջին՝ 10-րդ խաղափուլը: Հայ շախմատիստներից այսօր հաղթանակներ տարան Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Ռոբերտ Փիլիպոսյանը, Արմեն Բարսեղյանը, Ալեքս...
11:06 12/03/2023ԵԱ. Հայ շախմատիստների արդյունքները 9-րդ խաղափուլումԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության 9-րդ խաղափուլը: Հայ շախմատիստներից հաղթանակ է տարել միայն Սամվել Տեր-Սահակյանը: Ոչ-ոքի արդյունքով են ավարտվել Գաբրիել Սարգսյանի, Հայկ...
10:24 11/03/2023ԵԱ. Հայ շախմատիստների արդյունքները 8-րդ խաղափուլումԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության 8-րդ խաղափուլը: Մարտի 10-ին հաղթել են Մամիկոն Ղարիբյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը, Վահե Դանիելյանը և Սարգիս Մանուկյանը: Ոչ-ոքի արդյունքով են...
19:19 10/03/2023Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը կայանալու է ապրիլի 23-ից մայիսի 4-ըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Բռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայում կայացել է քննարկում-ժողով Երևանում կայանալի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության նախապատրաստական աշխատանքները...
18:12 10/03/2023Ատրճանակավար կանանց մրցաշարում էլմիրա Կարապետյանը եզրափակիչում էԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում ընթանում է Եվրոպայի հրաձգության առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Ատրճանակավար կանանց մրցաշարում կրկին դիպուկություն է դրսևորում մեր առաջատար էլմիրա...

20:50 28/02/2018Армянская делегация отправится в Пхёнчхан для участия в зимних Паралимпийских играхПрезидент Паралимпийского комитета Армении Акоп Абрамян в беседе с журналистами сообщил, что делается все возможное, чтобы заявить в Пхёнчхане-2018 еще одного участника.
15:34 28/02/2018«Аэрофлот Опен»: армянский гроссмейстер Тигран Петросян претендует на призовое местоТигран Петросян белыми сыграет с Антоном Коробовым (Украина, 5,5 очков).
19:26 27/02/2018Главный тренер сборной Армении: Наши борцы выступили в Киеве хорошо, молодежь порадовалаГлавный тренер национальной сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян оценил выступления борцов.
13:33 27/02/2018Армянские шахматисты Тигран Петросян и Габриел Саркисян – среди лидеров фестиваля «Аэрофлот Опен»Сегодня состоятся партии восьмого тура.
19:58 26/02/2018Генсек Федерации тяжелой атлетики Армении Пашик Алавердян назвал причины ухода Назик Авдалян из спортаВ этом году важное соревнование ожидает юношей. На летних юношеских Олимпийских играх в Буэнос-Айресе каждая страна может представить по одному спортсмену обоих полов.
19:34 26/02/2018Турнир «Странджа» в Софии: армянский боксер стал серебряным призеромПод руководством второго тренера национальной команды Вагана Адилханяна в «Страндже-2018» приняли участие 7 боксеров. Еще четверо представителей Армении дошли до 1/4 финала.
18:47 26/02/2018Артем Манукян об «армянской тройке» российской молодежки: Глядя на нас, сейчас все больше моих соотечественников отводят детей в хоккейные секции«В случае неудач не надо нервничать, а надо продолжать спокойно работать, бросать по воротам, помогать команде, и голы придут. Ну а когда начинает получаться, тогда и кураж появляется», – говорит он.
12:03 26/02/2018Армянский гроссмейстер Тигран Петросян сделал третью ничью на шахматном фестивале «Аэрофлот Опен»Сегодня состоятся партии седьмого тура.
11:19 26/02/2018Армянские борцы греко-римского стиля завоевали 4 бронзы в КиевеРанее борцы вольного стиля на этом же соревновании не смогли завоевать медалей.
10:47 26/02/2018Армянский борец Артур Алексанян – победитель международного турнира в КиевеВ финале чемпион Олимпийских игр, мира и Европы победил украинца Дмитрия Тимченко.
15:05 24/02/2018Армянский стрелок Оганес Маркарян завоевал бронзовую медаль на чемпионате ЕвропыВ этом же упражнении у женщин Ирина Лауэр выбила 617.3 очка и заняла 62-е место, Мариам Микаелян с 615.8 очками оказалась на 69- месте.
13:48 24/02/2018Армянский гроссмейстер Тигран Петросян возглавляет турнирную таблицу на фестивале «Аэрофлот Опен» в МосквеСегодня состоятся партии пятого тура.
10:48 24/02/2018Экс-игрок «Арсенала» Робер Пирес: Генрих Мхитарян – маэстроКоснувшись перехода Мхитаряна в «Арсенал», Робер Пирес в эксклюзивном интервью BTSport.com сказал: «Я думаю, что он идеальный игрок для „Арсенала”».
15:27 23/02/2018«Аэрофлот Опен»: армянский гроссмейстер Тигран Петросян продолжает побеждатьВ четвертом туре состоится партия лидеров Виорел Бологан (Молдова) – Петросян.
10:35 23/02/2018«Играя рядом с ним, я становлюсь лучше»: Мхитарян уверен, что они с Озилом способны дополнять друг друга«Некоторые люди говорят, что мы не способны играть вместе, но я не могу этого понять. Я просто наслаждаюсь, играя бок о бок с Месутом, он удивительный футболист», – отметил Мхитарян.
18:17 22/02/2018Турнир в Софии «Странджа-2018»: пять представителей Армении вышли в четвертьфиналСегодня свой первый поединок проедет Артур Оганесян (49 кг). В случае победы он обеспечит себе бронзовую медаль.
13:38 22/02/2018Армянские спортсмены завершили выступления на Олимпиаде в ПхенчханеНа 23-х зимних Олимпийских играх Армению представили Микаел Микаелян, Катя Галстян и Ашот Карапетян.
13:34 22/02/2018«Аэрофлот Опен»: Тигран Петросян одержал вторую победу подрядПримечательно, что в третьем туре состоится партия Акопян – Мартиросян.
20:38 21/02/2018На турнире в Софии «Странджа-2018» выступили 2 спортсмена из АрменииГурген Оганесян (+91 кг) победил боксера из Болгарии, а Жирайр Саргсян (56 кг) уступил представителю Испании. Ранее в стартовом бою победу праздновал Ваге Бадалян (52 кг).
20:28 21/02/2018Никакой драки армянских и грузинских дипломатов во время футбольного матча не было: официальное опровержениеПосольство Армении заявляет, что армянские дипломаты в этом матче не участвовали.