14:40 17/03/2023Կողմնակից չեմ, որ առաջիկա հանդիպումը քաղաքականացվի. Պետրակովը՝ Հայաստան-Թուրքիա հանդիպման մասինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան իմ առաջ խնդիր է դրել դուրս գալ՝ «Եվրո-2024»-ի եզրափակից փուլ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակով։...
13:18 17/03/2023Հենրիխ Մխիթարյանն ունիկալ ֆուտբոլիստ է, կարգին մարդ և պետք է հարգել նրա որոշումը. ՊետրակովՖուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը հայտարարեց, որ մի քանի անգամ փորձել է կապ հաստատել Իտալիայի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին, սակայն մերժում է ստացել։...
12:28 17/03/2023Ալեքսանդր Պետրակովը հրապարակեց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կազմըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում հրապարակեց առաջիկա խաղերի համար հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցանկը։ ազգային թիմի կազմը,...
19:19 16/03/2023Եվրոպայի ծանրամարտի առաջնության խորհրդանիշը հայկական մուֆլոնն էՄայրաքաղաք Երևանում, ապրիլի 15-ին կսկսվի Եվրոպայի ծանրամարտի առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հրապարակվել է առաջնության խորհրդանիշը։ Այն հայկական մուֆլոնն է: Հայկական ազնվական էնդեմիկ...
11:23 16/03/2023Ինչ պայմաններով Մեսսին կերկարաձգի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ«Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին մի քանի պայմանով կերկարաձգի պայմանագիրն ակումբի հետ։ Աղբյուրի համաձայն՝ Մեսսին ցանկանում է պարզություն ստանալ փարիզյան ակումբի նոր նախագծի վերաբերյալ։...
19:06 15/03/2023Դելիում սպասվում է կանանց բռնցքամարտի աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությունըՀնդկաստանի մայրաքաղաք Դելիում այսօր տեղի կունենա կանանց բռնցքամարտի աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հայաստանի հավաքականը, վաստակավոր մարզիչ Ռաֆայել...
08:22 15/03/2023Հայ շախմատիստուհիները կմասնակցեն Եվրոպայի կանանց 23-րդ անհատական առաջնությանըՄարտի 17-ից 30-ը Չեռնոգորիայի Պետրովաց քաղաքում կանցկացվի շախմատի Եվրոպայի կանանց 23-րդ անհատական առաջնությունը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ առաջնությանը մասնակցելու են 35 երկրների...
23:10 14/03/2023Մխիթարյանը մեկնարկային կազմում էՉեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչի «Պորտու»-«Ինտեր» պատասխան հանդիպմանն ընդաաջ «Ինտեր»-ը հրապարակեց մեկնարկային կազմը, որում ընդգրկված է նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, կիսապաշտպան Հենրիխ...
18:52 14/03/2023Թեհրանում անցկացվել է «Արևածագի 10 օր» անվանումով սուսերամարտի միջազգային մրցաշարԹեհրանում անցկացվել է «Արևածագի 10 օր» անվանումով սուսերամարտի միջազգային մրցաշար:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Ճկասուսեր մրցաձևում հայտավորված էին նաև մեր երկրի մարզուհիները: Հավաքականի գլխավոր...
17:45 14/03/2023ՖԻՖԱ-ն որոշել է աշխարհի առաջնության նոր ձևաչափըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) որոշել է աշխարհի առաջնության նոր ձևաչափը և շուտով կհաստատի այն։ Գազատե.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է The Athletic-ը։ 2026 թվականի աշխարհի...
15:49 14/03/2023Հրանտ-Լեոն Ռանոսը հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականումՄյունխենի «Բավարիայի» երկրորդ թիմի հարձակվող Հրանտ-Լեոն Ռանոսը հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականում: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ 19-ամյա ֆուտբոլիստն արդեն մոտ օրերս կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու...
11:00 14/03/2023Մայիս Ներսեսյանը գրեփլինգի Եվրոպայի առաջնության չեմպիոնԱռաջին անգամ հայկական գրեփլինգի պատմության մեջ Հայաստանը նվաճում է ոսկե մեդալ Եվրոպայի առաջնությունում: Մայիս Ներսեսյանը հռչակվել է Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի...
21:41 13/03/2023Մ23 ԵԱ. Ըմբիշ Կարապետ Մանվելյանը հաղթել է թուրք մրցակցինՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի հունահռոմեական ըմբշամարտի առաջնությունում 55 կգ Կարապետ Մանվելյանը դուրս է եկել եզրափակիչ։ Նա 1:1 հաշվով հաղթել է թուրք...
19:11 13/03/2023Բռնցքամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականը Հնդկաստանում էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Բռնցքամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականն այսօր մեկնել է Հնդկաստանի մայրաքաղաք, որտեղ կմասնակցի աշխարհի առաջնությանը : 48 կգ Գայանե Տեր-Բարսեղյան 50 կգ...
17:46 13/03/2023Մ23 ԵԱ. Ըմբիշ Կարապետ Մանվելյանը հաղթանակ է տարել ադրբեջանցի մրցակցի նկատմամբԱյսօր մեկնարկել է մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի հունահռոմեական ըմբշամարտի առաջնությունը:
08:15 13/03/2023ԵԱ. Ինչ արդյունքներ են գրանցել հայ շախմատիստները 10-րդ խաղափուլումԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության նախավերջին՝ 10-րդ խաղափուլը: Հայ շախմատիստներից այսօր հաղթանակներ տարան Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Ռոբերտ Փիլիպոսյանը, Արմեն Բարսեղյանը, Ալեքս...
11:06 12/03/2023ԵԱ. Հայ շախմատիստների արդյունքները 9-րդ խաղափուլումԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության 9-րդ խաղափուլը: Հայ շախմատիստներից հաղթանակ է տարել միայն Սամվել Տեր-Սահակյանը: Ոչ-ոքի արդյունքով են ավարտվել Գաբրիել Սարգսյանի, Հայկ...
10:24 11/03/2023ԵԱ. Հայ շախմատիստների արդյունքները 8-րդ խաղափուլումԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության 8-րդ խաղափուլը: Մարտի 10-ին հաղթել են Մամիկոն Ղարիբյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը, Վահե Դանիելյանը և Սարգիս Մանուկյանը: Ոչ-ոքի արդյունքով են...
19:19 10/03/2023Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը կայանալու է ապրիլի 23-ից մայիսի 4-ըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Բռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայում կայացել է քննարկում-ժողով Երևանում կայանալի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության նախապատրաստական աշխատանքները...
18:12 10/03/2023Ատրճանակավար կանանց մրցաշարում էլմիրա Կարապետյանը եզրափակիչում էԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում ընթանում է Եվրոպայի հրաձգության առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Ատրճանակավար կանանց մրցաշարում կրկին դիպուկություն է դրսևորում մեր առաջատար էլմիրա...

19:06 21/05/2015Michel Platini arrives in ArmeniaUEFA President Michel Platini has arrived in Yerevan on a charter flight, the press service of Football Federation of Armenia (FFA) reports.
14:53 20/05/2015Michel Platini to visit ArmeniaUEFA President Michel Platini will arrive in Armenia on a one-day unofficial visit on May 21, the press service of Football Federation of Armenia (FFA) reports.
14:41 20/05/2015Irina Gevorgyan at Uzbekistan Women ChampionshipArmenian WFM Irina Gevorgyan suffered no defeat, scored 6.5 points out of 9 and shared 1st-2nd places together with WIM Sarvinoz Kurbonboeva at the Uzbekistan Women Championship in Tashkent.
12:15 19/05/2015David Shahinyan fulfills International Master norm21-year-old Armenian chess player David Shahinyan fulfilled an International Master norm in Sowmesara, Iran.
15:18 18/05/2015Hrant Melkumyan in ZalakarosArmenian GM Hrant Melkumyan has scored 2.5 points after four rounds at an open chess tournament ongoing in Zalakaros, Hungary.
15:12 18/05/2015Krikor Sevag Mekhitarian at American Continental Chess ChampionshipArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) has scored 2.5 points after four rounds at the American Continental Chess Championship in Montevideo, Uruguay.
15:05 18/05/2015Armenian chess players at European Women’s Chess ChampionshipGM Elina Danielian, WGMs Lilit Mkrtchian, Lilit Galojan, Maria Kursova, WIM Anna Hairapetian, WFM Maria Gevorgyan, Susanna Gaboyan and Siranush Ghukasyan will participate in the European Women’s...
13:02 16/05/2015Krikor Sevag Mekhitarian starts with win in MontevideoArmenian Grandmaster Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) started with a win at the American Continental Chess Championship in Montevideo, Uruguay.
12:55 15/05/2015Karina Ambartsumova becomes champion of RussiaArmenian WGM Karina Ambartsumova, scoring 9 points out of 11, took first prize and won the title of champion of Russia in the country’s Rapid Chess Championship that was held in Saint Petersburg,...
14:04 14/05/2015David Shahinyan and Tigran Harutyunian in SowmesaraArmenian FM David Shahinyan and IM Tigran Harutyunian had a great success at an open chess tournament held in Sowmesara, Iran.
13:20 13/05/2015Chess: Last stage of Grand Prix due in Khanty-MansiyskThe last 4th stage of the Grand Prix Series, by the results of which two participants of the World Championship Candidates Tournament will be determined, will be held on May 14-26, 2015 in...
12:53 12/05/2015Krikor Sevag Mekhitarian takes first prize in BrazilArmenian Grandmaster Krikor Sevag Mekhitarian, scoring 6.5 points out of 7, took first prize among 49 participants at the international open chess tournament in Belém, Brazil, Armchess.am reports.
13:05 11/05/2015Elina Danielian wins international chess tournament in StepanakertGM Elina Danielian won the Women’s International Rapid Chess Tournament which was dedicated to the Triple Holiday and was held in Artsakh’s capital Stepanakert.
12:50 11/05/2015Tigran Gharamian in LilleArmenian Grandmaster Tigran Gharamian, scoring 7 points out of 9, shared 1st-7th places among 150 participants at the open chess tournament in Lille, France.
13:20 09/05/2015Chess: Tigran Gharamian in LilleArmenian Grandmaster Tigran Gharamian, scoring 5.5 points out of 7, shares 2nd-9th places among 144 participants at an open chess tournament in Lille, France.
15:50 08/05/2015Festive chess tournament in StepanakertWomen’s Rapid Chess Tournament is being held in Artsakh’s capital Stepanakert dedicated to the May Holidays.
15:42 08/05/2015Aronian becomes champion of RussiaArmenian Grandmaster Levon Aronian became champion of Russia playing in the club Sibir (Novosibirsk).
13:36 08/05/2015Arman Mikaelyan and David Gevorgyan awarded International Master titleThe World Chess Federation (FIDE) has awarded Armenian Vice-Champion 2015 Arman Mikaelyan and chess player David Gevorgyan the title of International Master, the official website of Armenian Chess...
14:38 07/05/2015Armenian team retains 77th position in FIFA rankingThe Armenian national team has retained its 77th position in the new FIFA World Ranking, according to the official website of FIFA.