09:43 22/03/2023ԵԱ. Լիլիթ Մկրտչյանը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցինԱվարտվել է Եվրոպայի կանանց 23-րդ առաջնության 4-րդ խաղափուլը: Այս փւլում, ինչպես հայտնում են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից, հաղթել են Լիլիթ Մկրտչյանը, Էլինա Դանիելյանը և Աննա Սարգսյանը: Նշենք, որ...
19:44 21/03/2023Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի աղյուսակում տեղ են գտել 4 հայ ըմբիշներԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան /UWW/ հրապարակել է ազատ ոճի բոլոր տասը քաշային կարգերի դասակարգման վերջին վարկանիշային աղյուսակը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հայաստանի հանրապետության ըմբիշներից...
14:05 21/03/2023Մոսկվայի «Սպարտակ» ֆուտբոլային ակումբի նախկին գլխավոր մարզիչը հայկական անձնագիր է ստացելՄոսկվայի «Սպարտակի» նախկին գլխավոր մարզիչ, այժմ «Ուրարտուն» մարզող Դմիտրի Գունկոն հայկական անձնագիր է ստացել։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ 47-ամյա...
09:37 21/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի բաց մարզումըՄարտի 20-ին ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի բաց մարզումը: Մարզմանը մասնակցել են հավաքին միացած Վահան Բիչախչյանը, Սարգիս Ադամյանը, Անդրե Չալըշըրը,...
19:58 20/03/2023Կայացել են Հայաստանի ֆուտբոլի Fastex Պրեմիեր Լիգայի 24-րդ տուրի հանդիպումներըԿայացել են Հայաստանի ֆուտբոլի Fastex Պրեմիեր Լիգայի 24-րդ տուրի հանդիպումները։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Գրանցվել են հետևյալ արդյունքները.
19:02 20/03/2023Ազատ ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի վեց ներկայացուցիչներ դարձել են մրցանակակիրՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ավարտվել է նաև ազատ ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Կոմիտեի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի վեց ներկայացուցիչներ դարձել...
17:51 20/03/2023Նաիր Տիկնիզյանը Հայաստանի անձնագիր է ստացելՆա կկարողանա խաղալ Թուրքիայի հավաքականի դեմ
16:32 20/03/2023ՖԱՖ-ի անդամները դիմավորել են ազգային հավաքականի նորեկներինՖԱՖ-ի անդամները վերջին օրերին «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել են Հայաստանի ազգային հավաքականի նորեկներին։ «Մարտի 18-ին, 19-ին և 20-ին Երևան ժամանեցին ազգային հավաքականի նորեկներ` Գեորգի...
12:23 20/03/2023Ադրբեջանը ներկայացրել է 5 մարզիկների Երևանում կայանալիք ծանրամարտի առաջնությանը մասնակցելու համարԱդրբեջանը ներկայացրել է 5 մարզիկների, որոնք կմասնակցեն Երևանում կայանալիք ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը։ Նրանց անունները հրապարակված են Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքում՝ երկրների...
08:45 20/03/2023ԵԱ. 2-րդ խաղափուլի հաղթողներն են՝ Մարիամ Մկրտչյան, Էլինա Դանիելյան և Աննա ՍարգսյանԱվարտվեց Եվրոպայի կանանց 23-րդ առաջնության 2-րդ խաղափուլը: Հայաստանի շախմատօ ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Մարիամ Մկրտչյանը 2 հնարավորից վաստակել է 2 միավոր: Այսօր հաղթել են Մարիամ Մկրտչյանը, Էլինա...
22:05 19/03/2023Ըմբշամարտի Մ23 ԵԱ․ Սերգեյ Սարգսյանը հաղթել է ադրբեջանցուն և դարձել բրոնզե մեդալակիրԱզատ ոճային ըմբիշ, 92 կգ քաշային Սերգեյ Սարգսյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել Բուխարեստում ընթացող Մ23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում՝ հաղթանակ տանելով Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Աբդուլալի Շաբանովի...
18:23 19/03/2023Կարեն Խաչանովը ԱՄՆ-ում մասնակցել է Արցախին աջակցող բարեգործական ակցիայինՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովի Կալիֆոռնիայում մասնակցել է բարեգործական ակցիայի և ցուցադրական հանդիպում անցկացրել՝ ի աջակցություն Արցախի։ Այս մասին հայտնում է Հայ Մարմնակրթական Ընդհանուր...
17:00 18/03/2023ԵԱ. Ըմբշամարտիկ Կնյազ Իբոյանը հաղթել է ադրբեջանցուն և դուրս եկել կիսաեզրափակիչՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Կնյազ Իբոյանը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկել կիսաեզրափակիչ։ Այս մասին...
16:49 18/03/2023Հայաստանում պաշտոնապես գործարկվեց VAR համակարգըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան գործարկեց VAR (տեսաօգնության) համակարգը, որի ներդրման աշխատանքները մեկնարկել էին մեկ տարի առաջ։ Նախագծի տեխնիկական ապահովումը՝ մասնավորապես կապը, բոլոր մարզադաշտերի և...
16:40 18/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականը մարտի 18-28-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ հավաքական հրավիրված 26 ֆուտբոլիստներից հավաքին արդեն միացել են...
20:40 17/03/2023Հնդկաստանում ընթացող ստուգատեսում Էլիդա Քոչարյանը հաղթանակ է տարելԷլիդա Քոչարյանը աշխարհի առաջնությունում մեկնարկել է գեղեցիկ հաղթանակով: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռմցքամարտի ֆեդերացիան։ «Հնդկաստանում ընթացող ստուգատեսում մեր մարզուհին մրցել է Սլովակիայի...
19:35 17/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը բաց մարզում կանցկացնիՄարտի 20-ին՝ ժամը 17:30-ին, ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի բաց մարզում: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ «Մարզմանը կարող են ներկա լինել երկրպագուներ,...
18:10 17/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում կնախապատրաստվի 26 ֆուտբոլիստՄարտի 17-ին կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում 65-ամյա մասնագետն ուղիղ եթերում հրապարակեց ազգային հավաքական հրավիրված...
16:22 17/03/2023Նախնական տվյալներով, Ադրբեջանը հաստատել է իր մասնակցությունը Երևանում կայանալիք ծանրամարտի առաջնությանըՀյուսիսային պողոտայում այսօր ազդարարվել է Երևանում կայանալիք ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության հետհաշվարկի ժամացույցի մեկնարկը: Առաջնության մեկնարկին մնացել է 29 օր: ԿԳՄՍ նախարարության...

14:42 04/06/2015Armenian chess players in KazanGM Robert Hovhannisyan, scoring 4 points, is the sole leader after four rounds at Nezhmetdinov Cup in Kazan, Russia.
13:57 04/06/2015Armenian national team 84th in FIFA rankingFIFA announced the new ranking for national teams on Thursday. The Armenian national team is the 84th. Germany is the first in the ranking. Belgium, Argentina, Colombia, Brazil, The Netherlands,...
18:58 03/06/2015Businessman of Armenian and Kurdish descent Yahya Kurdi to purchase Spanish football clubA Kurdish businessman, who has previously failed in bids to purchase Liverpool and Vicenza football clubs, is attempting to take control of a Spanish team for the next football season, according to...
14:41 03/06/2015Evgeniya Doluhanova becomes champion of UkraineArmenian WGM Evgeniya Doluhanova became the champion of Ukraine as a member of the team “Law Academy” (Kharkiv) in the country’s Team Championship held in Illichivsk.
14:34 03/06/2015Maria Gevorgyan fulfills Grandmaster normArmenian WFM Maria Gevorgyan fulfilled a Grandmaster norm at the European Women’s Chess Championship held in Chakvi, Georgia.
14:26 03/06/2015Elina Danielian and Lilit Mkrtchian at Women’s World Chess ChampionshipArmenian GM Elina Danielian got the right to participate in the Women’s World Chess Championship with the results of the European Women’s Chess Championship held in Plovdiv in 2014.
13:42 02/06/2015Spartak Grigorian – youth champion of GermanyArmenian chess player Spartak Grigorian scored 6.5 points out of 9 and won the title of the youth champion of Germany in the country’s U18 championship in Willingen, according to Armchess.am.
13:31 02/06/2015Armenian chess players in KazanGM Zaven Andriasian scored 7 points out of 9 and shared 2nd-5th places among 110 participants at the Rapid Chess tournament held within the framework of Nezhmetdinov Cup in Kazan, Russia.
14:34 01/06/2015Maria Gevorgyan at European ChampionshipArmenian WFM Maria Gevorgyan is taking part in the European Individual Women’s Rapid Championship being held on June 1-3 in Kutaisi, Georgia, Armchess.am reports.
14:29 01/06/2015Armenian chess players score wins in Nezhmetdinov Cup Round 1GMs Zaven Andriasian, Robert Hovhannisyan, WGM Karina Ambartsumova, FM David Shahinyan scored wins in Round 1 of the 37th Nezhmetdinov Cup ongoing in Kazan, Russia, Armchess.am reports.
10:20 01/06/2015Armenian chess players in KazanGMs Zaven Andriasian, Robert Hovhannisyan, FM David Shahinyan will participate in the 37th Nezhmetdinov Cup that will take place on June 1-9 in Kazan, Russia, Armchess.am reports.
13:35 29/05/2015Mikael Agopov becomes champion of FinlandArmenian IM Mikael Agopov scored 9 points out of 10 and became the champion of Finland 2015 at the countries chess championship held in Kalajoki.
09:49 29/05/2015'FIFA scandal will not affect 2018 World Cup'- organizing committee headRussia intends to stage a spectacular and very hospitable World Cup in 2018 and preparation for it is already in full swing, Alexey Sorokin said.
13:08 27/05/2015Samuel Sevian at Chicago OpenArmenian Grandmaster Samuel Sevian (U.S.) suffered no defeat, scored 6.5 points out of 9 and shared 2nd-9th places together with GMs Kamsky, Naroditsky (U.S.), Nyzhnyk (Ukraine), Azarov (Belarus), V.
12:03 26/05/2015Armenian chess players in BregenzGM Sergey Galdunts (Armenia) scored 6.5 points out of 9 and took 5th place among 122 participants at the open chess tournament held in Bregenz, Austria.
13:18 25/05/2015Krikor Sevag Mekhitarian at American Continental Chess ChampionshipArmenian Grandmaster Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) scored 7 points out of 11 and took 27th place among 153 participants at the American Continental Chess Championship held in Montevideo, Uruguay.
13:11 25/05/2015Samuel Sevian at Chicago OpenArmenian GM Samuel Sevian (U.S.) has scored 5.5 points after seven rounds at the open chess tournament ongoing in Chicago.
14:53 23/05/2015Hrant Melkumyan in ZalakarosArmenian GM Hrant Melkumyan scored 5.5 points out of 9 and took 16th place among 80 participants at the open chess tournament held in Zalakaros, Hungary.
14:46 23/05/2015Samuel Sevian at Chicago OpenArmenian GM Samuel Sevian (U.S.) has scored 3 points after three rounds at the open chess tournament ongoing in Chicago.
14:26 22/05/2015Armenia, Iran discuss cooperation in chess sectorFirst Vice President of the Armenian Chess Federation Smbat Lputian paid a working visit to Tehran. During the meeting that was held in the Council of Elders of Tehran, the sides discussed...