09:43 22/03/2023ԵԱ. Լիլիթ Մկրտչյանը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցինԱվարտվել է Եվրոպայի կանանց 23-րդ առաջնության 4-րդ խաղափուլը: Այս փւլում, ինչպես հայտնում են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից, հաղթել են Լիլիթ Մկրտչյանը, Էլինա Դանիելյանը և Աննա Սարգսյանը: Նշենք, որ...
19:44 21/03/2023Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի աղյուսակում տեղ են գտել 4 հայ ըմբիշներԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան /UWW/ հրապարակել է ազատ ոճի բոլոր տասը քաշային կարգերի դասակարգման վերջին վարկանիշային աղյուսակը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հայաստանի հանրապետության ըմբիշներից...
14:05 21/03/2023Մոսկվայի «Սպարտակ» ֆուտբոլային ակումբի նախկին գլխավոր մարզիչը հայկական անձնագիր է ստացելՄոսկվայի «Սպարտակի» նախկին գլխավոր մարզիչ, այժմ «Ուրարտուն» մարզող Դմիտրի Գունկոն հայկական անձնագիր է ստացել։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ 47-ամյա...
09:37 21/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի բաց մարզումըՄարտի 20-ին ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի բաց մարզումը: Մարզմանը մասնակցել են հավաքին միացած Վահան Բիչախչյանը, Սարգիս Ադամյանը, Անդրե Չալըշըրը,...
19:58 20/03/2023Կայացել են Հայաստանի ֆուտբոլի Fastex Պրեմիեր Լիգայի 24-րդ տուրի հանդիպումներըԿայացել են Հայաստանի ֆուտբոլի Fastex Պրեմիեր Լիգայի 24-րդ տուրի հանդիպումները։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Գրանցվել են հետևյալ արդյունքները.
19:02 20/03/2023Ազատ ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի վեց ներկայացուցիչներ դարձել են մրցանակակիրՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ավարտվել է նաև ազատ ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Կոմիտեի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի վեց ներկայացուցիչներ դարձել...
17:51 20/03/2023Նաիր Տիկնիզյանը Հայաստանի անձնագիր է ստացելՆա կկարողանա խաղալ Թուրքիայի հավաքականի դեմ
16:32 20/03/2023ՖԱՖ-ի անդամները դիմավորել են ազգային հավաքականի նորեկներինՖԱՖ-ի անդամները վերջին օրերին «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել են Հայաստանի ազգային հավաքականի նորեկներին։ «Մարտի 18-ին, 19-ին և 20-ին Երևան ժամանեցին ազգային հավաքականի նորեկներ` Գեորգի...
12:23 20/03/2023Ադրբեջանը ներկայացրել է 5 մարզիկների Երևանում կայանալիք ծանրամարտի առաջնությանը մասնակցելու համարԱդրբեջանը ներկայացրել է 5 մարզիկների, որոնք կմասնակցեն Երևանում կայանալիք ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը։ Նրանց անունները հրապարակված են Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքում՝ երկրների...
08:45 20/03/2023ԵԱ. 2-րդ խաղափուլի հաղթողներն են՝ Մարիամ Մկրտչյան, Էլինա Դանիելյան և Աննա ՍարգսյանԱվարտվեց Եվրոպայի կանանց 23-րդ առաջնության 2-րդ խաղափուլը: Հայաստանի շախմատօ ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Մարիամ Մկրտչյանը 2 հնարավորից վաստակել է 2 միավոր: Այսօր հաղթել են Մարիամ Մկրտչյանը, Էլինա...
22:05 19/03/2023Ըմբշամարտի Մ23 ԵԱ․ Սերգեյ Սարգսյանը հաղթել է ադրբեջանցուն և դարձել բրոնզե մեդալակիրԱզատ ոճային ըմբիշ, 92 կգ քաշային Սերգեյ Սարգսյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել Բուխարեստում ընթացող Մ23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում՝ հաղթանակ տանելով Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Աբդուլալի Շաբանովի...
18:23 19/03/2023Կարեն Խաչանովը ԱՄՆ-ում մասնակցել է Արցախին աջակցող բարեգործական ակցիայինՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովի Կալիֆոռնիայում մասնակցել է բարեգործական ակցիայի և ցուցադրական հանդիպում անցկացրել՝ ի աջակցություն Արցախի։ Այս մասին հայտնում է Հայ Մարմնակրթական Ընդհանուր...
17:00 18/03/2023ԵԱ. Ըմբշամարտիկ Կնյազ Իբոյանը հաղթել է ադրբեջանցուն և դուրս եկել կիսաեզրափակիչՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Կնյազ Իբոյանը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկել կիսաեզրափակիչ։ Այս մասին...
16:49 18/03/2023Հայաստանում պաշտոնապես գործարկվեց VAR համակարգըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան գործարկեց VAR (տեսաօգնության) համակարգը, որի ներդրման աշխատանքները մեկնարկել էին մեկ տարի առաջ։ Նախագծի տեխնիկական ապահովումը՝ մասնավորապես կապը, բոլոր մարզադաշտերի և...
16:40 18/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականը մարտի 18-28-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ հավաքական հրավիրված 26 ֆուտբոլիստներից հավաքին արդեն միացել են...
20:40 17/03/2023Հնդկաստանում ընթացող ստուգատեսում Էլիդա Քոչարյանը հաղթանակ է տարելԷլիդա Քոչարյանը աշխարհի առաջնությունում մեկնարկել է գեղեցիկ հաղթանակով: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռմցքամարտի ֆեդերացիան։ «Հնդկաստանում ընթացող ստուգատեսում մեր մարզուհին մրցել է Սլովակիայի...
19:35 17/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը բաց մարզում կանցկացնիՄարտի 20-ին՝ ժամը 17:30-ին, ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի բաց մարզում: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ «Մարզմանը կարող են ներկա լինել երկրպագուներ,...
18:10 17/03/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում կնախապատրաստվի 26 ֆուտբոլիստՄարտի 17-ին կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում 65-ամյա մասնագետն ուղիղ եթերում հրապարակեց ազգային հավաքական հրավիրված...
16:22 17/03/2023Նախնական տվյալներով, Ադրբեջանը հաստատել է իր մասնակցությունը Երևանում կայանալիք ծանրամարտի առաջնությանըՀյուսիսային պողոտայում այսօր ազդարարվել է Երևանում կայանալիք ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության հետհաշվարկի ժամացույցի մեկնարկը: Առաջնության մեկնարկին մնացել է 29 օր: ԿԳՄՍ նախարարության...

17:58 07/03/2018Представляющая Армению гимнастка Юлия Водопьянова готовится к юношеским Олимпийским играмГлавный тренер сборной Армении по художественной гимнастике Гаяне Нерсисян рассказала о подготовке Юлии к юношеским Олимпийским играм.
12:29 07/03/2018Турнир претендентов в Берлине: букмекеры верят в победу армянского гроссмейстера Левона АронянаНесколько ведущих букмекерских контор Европы, в том числе российские («Марафон», «Bwin», «888»), отдают предпочтение армянскому гроссмейстеру Левону Ароняну.
11:41 06/03/2018Банк ВТБ (Армения) стал лучшим партнером РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ в рамках проведенного конкурсаСогласно релизу, конкурс проходил среди 16-ти финансовых организаций - партнеров компании РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ.
19:55 05/03/2018Юные и молодые фехтовальщики из Армении выступают на чемпионате ЕвропыПо словам тренера сборной, ожиданий от молодежи больше.
18:00 05/03/2018Главред RT Маргарита Симоньян взяла в команду бывшего тренера Генриха МхитарянаВо время ЧМ-2018 тренер будет делиться своим экспертным мнением, знаниями и опытом в футболе со зрителями RT.
17:36 05/03/2018Прокурор назвал причину смерти капитана «Фиорентины» Давиде АсториМатч 27-го тура чемпионата Италии между «Фиорентиной» и «Удинезе» был отменен. Оставшиеся игры также были перенесены.
17:11 05/03/2018В Нидерландах болельщики устроили драку с футболистами во время матчаВ конфликте участвовали несколько зрителей, игроков, а также стюарды, которые пытались разнять дерущихся. По данным СМИ, семь человек арестовали.
16:33 05/03/2018Ведущему лыжнику Армении Сергею Микаеляну предстоит операция«Новый сезон планируем начать с 10 мая», – сказал наставник.
14:19 05/03/2018«Правда?! Не слышал»: капитан московского «Спартака» ответил назвавшим его проституткой болельщикамВидел только, что они баннерами с нашими портретами размахивали. Так что спасибо болельщикам «Локо», что не забывают. Мы тоже вас помним», – сказал Глушаков в эксклюзивном интервью Дмитрию Егорову.
12:35 05/03/2018Армянский боксер Вахтанг Дарчинян: С Евгением Градовичем буду бороться только за чемпионский пояс«В начале 2017 года я уже завершил карьеру, хотя и не объявлял об этом. Однако затем получил из России предложение на бой с Евгением Градовичем – обладателем пояса чемпиона мира», – отметил он.
11:14 05/03/2018Глава Армянской федерации плавания: Хотим, чтобы в Буэнос-Айресе у нас был более представительный составПервый старт календарного плана спортивных мероприятий намечен на апрель.
10:20 05/03/2018Нападающий «Барселоны» Лионель Месси забил 600-й гол в карьереТеперь на счету аргентинца 539 голов за клуб и 61 за сборную.
18:40 03/03/2018Впервые в истории футбола: принято решение о введении видеоповторов на чемпионате мира в РоссииВпервые видеоповторы были опробованы на Кубке конфедераций по футболу, который прошел с 17 июня по 2 июля в России. Он завершился победой сборной Германии.
13:51 03/03/2018Армянский нападающий Юра Мовсисян покинул Real Salt LakeКонтракт Мовсисяна с клубом был заключен до 2019 года.
13:42 02/03/2018Наставник «Арсенала» Арсен Венгер: Мхитаряну и Обамеянгу нужно время, они еще заявят о себе«Арсенал» второй раз за несколько дней проиграл «Манчестер Сити». На этот раз на своем поле, со счетом 0:3.
20:27 01/03/2018Несколько игроков Сборной Армении по баскетболу пополнили команды «А» лигиЗавтра стартуют встречи плей-офф «А» лиги. Перед плей-офф команды получили право укрепиться тремя новыми игроками.
17:55 01/03/2018Армянский полузащитник Генрих Мхитарян: Я не эгоист и думаю о создании моментов после того, как получаю мяч«Все знают, что «Арсенал» играет в атакующий футбол, и я люблю такой стиль.
17:11 01/03/2018Армянский гроссмейстер Левон Аронян сохранил 5-е место в рейтинге ФИДЕТекущий рейтинг Ароняна составляет 2794 очка.
10:30 01/03/2018Фестиваль «Аэрофлот Опен»: армянские гроссмейстеры Т. Петросян и Г.Саркисян вошли в десятку лучшихТигран Петросян и Габриел Саркисян набрали по 6 очков из 9 возможных и заняли, соответственно, 5-е и 8-е места.
10:24 01/03/2018Бразильский футболист Неймар будет прооперированНеймар перешел в ПСЖ летом из испанской «Барселоны» за рекордные 222 миллиона евро.