13:14 09/02/2023Հայ 4 վազորդ Բելգրադում կմասնակցի միջազգային մրցաշարիՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականը փետրվարի 11-ին պետք է մասնակցեր Ստամբուլում նախատեսված Բալկանյան երկրների առաջնությանը, սակայն Թուրքիայում մարզական բոլոր միջոցառումները չեղարկվել են՝ երկրում տեղի...
18:22 08/02/2023Ստամբուլում նախատեսված մրցաշարը չեղարկվել է․ ՀՀ աթլետիկայի ֆեդերացիաՀՀ աթլետիկայի ֆեդերացիայի մրցումային ծրագրով մեր հավաքականը փետրվարի 11-ին պետք է մասնակցեր Ստամբուլում նախատեսված Բալկանյան երկրների առաջնությանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Մրցաշարը չեղարկվել...
18:52 07/02/2023Մարզումների ժամանակ մենք միշտ միասին ենք մարզվում, պայքարում էլ նման զգացողություն էր․ Արմեն ԳրիգորյանԲաթումիում տեղի ունեցավ բռնցքամարտի Վրաստանի առաջնությունը, որին մասնակցում էին ախալքալաքցի 11 մարզիկներ։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ բացի այն, որ ախալքալաքցի մարզիկները փայլուն արդյունքներ գրանցեցին, նվաճած...
18:22 07/02/2023Հայաստանի շախմատի կանանց և տղամարդկանց հավաքականները նախապատրաստվում են Եվրոպայի անհատական առաջնություններինՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն այսօր ընդունել է գրոսմայստերներ Շանթ Սարգսյանին, Հայկ Մարտիրոսյանին և կանանց միջազգային վարպետ Մարիամ Մկրտչյանին: Նրանց...
20:40 06/02/2023Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդների առաջնությանը կմասնակցի 148 բռնցքամարտիկՓետրվարի 7-ին, ժամը 14:00-ին, Դինամո մարզահամլիրում կմեկնարկի բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդների առաջնությունյունը, որին կմասնակցի 148 բռնցքամարտիկ: «Վերջին երկու տարիների համամեմատ առաջնության...
18:00 06/02/2023Մարսելը կլինի Ֆրանսիայի առաջին քաղաքը, որտեղի կտարվի օլիմպիական խաղերի կրակըՄարսելը կլինի Ֆրանսիայի առաջին քաղաքը, որը կհյուրընկալի «Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի կրակը, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Աթենքից կրակը Միջերկրական ծովով կանցնի Եվրոպայի ամենահին եռակայմ նավերից մեկով՝ Le Belem...
16:43 04/02/2023Սամվել Ղազարյանն ու Գոռ Այվազյանը՝ Վրաստանի բռնցքամարտի չեմպիոններՊավլիկ Եղոյանը գրավել է պատվավոր, երկրորդ հորիզոնականը։
15:50 04/02/2023«Ուրարտու» ՖԱ-ին է միացել ուկրաինացի պաշտպան Իվան Զոտկոն«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է կնքել ուկրաինացի պաշտպան Իվան Զոտկոյի հետ։ Այս մասին հայտնում են ակումբից։ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի։...
14:21 04/02/2023Սպերցյանը հայտնել է Եվրոպայում խաղալու ցանկության մասինՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը լրագրողներին ասել է, որ ցանկություն ունի խաղալու Եվրոպայում, սակայն առայժմ մնում է կրասնոդարյան ակումբում, գրում է...
19:00 03/02/2023Մեր ոլորտում գյանդաներ չկան․Հովհաննես Հովսեփյանը պատասխանել է Իսրայել ՀակոբկոխյանինԲռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիան հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Բռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիան և ես խստորեն դատապարտում ենք աշխարհի նախկին չեմպիոն Իսրայել Հակոբկոխյանի իրականության հետ...
18:24 03/02/2023Եթե չենք ցանկանում հիվանդանոցներ կառուցել, պետք է մարզադպրոցներ կառուցենք․ Գիլոյան«ՀՀ-ում ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ոլորտների 2023-2030 թթ. զարգացման ռազմավարության» նախագիծն այսօր ներկայացվել է «Ոչ ֆորմալ ուսուցման արտադպրոցական դաստիարակության ոլորտի օրենսդրական...
17:55 03/02/2023Մեսսին հետաձգել է ՊՍԺ-ի ղեկավարության հետ հանդիպումըՊՍԺ-ի հարձակվող Լիոնել Մեսսին կարող է չերկարաձգել պայմանագիրը փարիզյան ակումբի հետ։ Արգենտինացին հետաձգել է ակումբի ղեկավարների հետ հանդիպումը։ Այս մասին գրում է sport.ru կայքը։ Նշվում է, որ,...
10:40 03/02/2023Ուզում ենք Հայաստանը թիմ ունենա «Դուբայ 24» մրցարշավում, և Արթուր Գորոյանն իր ներդրումն է ունենալու. Արսեն Մանուկյան«Տարին սկսեցինք հաղթանակով, որը շատ ողջունելի է։ Աբու Դաբիում կայացած վեցժամյա մրցավազքի TCR դասում հաղթել է «Sharky-Racing» թիմը, որի առաջատարը հայազգի արշավորդ Արթուր Գորոյանն է»,- ասուլիսում ասաց...
19:25 02/02/2023Արսեն Մանուկյան. Հայաստան չի մասնակցի Ադրբեջանում կայանալիք FIA միջազգային ասամբլեայի տարվա փակման արարողությանը«Հայաստանում ավտոսպորտը նոր փուլ է մտնում, թեև չունենք միջազգային ստանդարտներին համապատասխան մրցուղի»,- միջազգային լիցենզիա ունեցող առաջին հայ ավտոարշավորդ Արթուր Գորոյանի հետ համատեղ ասուլիսում ասաց...
18:52 02/02/2023Բաթումիում շարունակվում է բռնցքամարտի առաջնությունըԲաթումիում այսօր՝ մրցութային երրորդ օրը, մեծահասակների կատեգորիայում ելույթ կունենան Արմեն Գրիգորյանը, Արտյուշ Գոմցյանը, Նաիր Մելիքյանը և Արշակ Էլիզբարյանը։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ մենամարտերը ուղիղ...
18:52 02/02/2023Հայազգի արշավորդ Արթուր Գորոյան. Մեր հաջողությունները պետք է բերենք ՀայաստանB կատեգորիայի միջազգային արտոնագիր ունեցող, Հայաստանը ներկայացնող մոսկվայաբնակ ավտոարշավորդ Արթուր Գորոյանը, ով վերջերս Աբու Դաբիում կայացած վեցժամյա մրցավազքի TCR դասում հաղթել է իր «Sharky-Racing»...
09:45 02/02/202376-ամյա լողորդ Հենրի Կուպրաշվիլին նվաճել է վեց ոսկե և մեկ արծաթե մեդալԼեգենդար վրացի լողորդ, 76-ամյա Հենրի Կուպրաշվիլին կրկին զարմացրել է աշխարհին։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, Սլովենիայում ընթացող լողի ձմեռային աշխարհի 13-րդ առաջնությունում 76-ամյա մարզիկը...
18:33 01/02/2023ՖԻԴԵ-ն հրապարակել է դասակարգման նոր աղյուսակըՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻԴԵ) հրապարակել է դասակարգման նոր աղյուսակը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ տղամարդկանց առաջին եռյակում են հաջորդաբար նորվեգացի Մագնուս Կարլսենը, ռուսաստանցի Յան Նեպոմնյաշչին և...
14:27 01/02/2023«Սա մեր մեծ երազանքն էր». Հայաստանում կկայանա 2027 թ-ի մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունըԿարողացանք իրականություն դարձնել մեր մեծ երազանքը. 2027 թվականին տղամարդկանց և կանանց սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունը կկայանա Երևանում: Այս մասին այսօր «Արմենպրեսի»-ի մամուլի...
10:40 01/02/2023Առաջնության ընդառաջ Երևանում են Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի ղեկավարներինԱյս տարվա ապրիլին Երևանում առաջին անգամ կանցկացվի ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը։ Նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին ծանոթանալու համար Երևան են եկել Եվրոպայի ծանրամարտի...

15:32 09/02/2015Football: Armenian U-17 to play friendly matchesArmenian U-17 team will play friendly matches during this year. Our team will face Belarus on April 3 and 5, the official website of the Football Federation of Armenia (FFA) reported, citing the FFA...
14:56 09/02/2015Armenian chess players at Moscow OpenArmenian GM Tigran L. Petrosian scored 7 points out of 9 and shared 2nd-5th places among 244 participants at the main tournament of Moscow Open Festival. Petrosian took 4th place with additional...
13:02 06/02/2015Mkhitaryan: My heart and soul are with BVBBorussia Dortmund midfielder Henrikh Mkhitaryan has said his heart and soul are with BVB. “I would like to take this opportunity to speak with my heart and tell you that I am fully concentrated on...
18:17 05/02/2015U-21 team head coach: We’ll do our best for achieving good resultsUEFA Euro-2017 U-21 qualifying round draw took place on February 5 in UEFA headquarters, in Nyon, Switzerland.
15:37 05/02/2015UEFA Euro-2017 U-21 qualifying round draw takes placeUEFA Euro-2017 U-21 qualifying round draw took place on February 5 in UEFA headquarters, in Nyon, Switzerland.
15:22 05/02/2015Armenian Futsal Championship: Matchday 7Armenian Futsal Championship matchday 7 matches took place on Wednesday. According to the official website of the Football Federation of Armenia (FFA), the following results were recorded: ASEU-Mrav...
18:18 02/02/2015Mkhitaryan may leave Borussia Dortmund in summer, says agentBorussia Dortmund midfielder Henrikh Mkhitaryan intends to leave the club at the end of the season, according to his agent.
14:42 30/01/2015Aronian to play in Baden-BadenArmenian grandmaster Levon Aronian will participate in a great chess tournament to be held on February 2-9, 2015 in Baden-Baden, Germany.
14:46 28/01/2015Armenian chess players at Moscow OpenGM Tigran L. Petrosian (Armenia), GM Artur Gabrielian (Russia) and a group of other Armenian chess players will participate in the Moscow Open that will take place between January 31 and February 8,...
13:32 27/01/2015Sergey Kasparov in AlgeriaArmenian GM Sergey Kasparov (Belarus) scored 5.5 points out of 7 and shared 1st-7th places among 70 participants at the open chess tournament held in Bejaia, Algeria.
15:41 26/01/2015Gibraltar Chess Festival to start on Jan 27A great chess festival will be held in Gibraltar between January 27 and February 5. 244 chess players, 85 of whom are grandmasters including Armenian WGM Lilit Mkrtchian, will participate in the...
15:28 26/01/2015Krikor Sevag Mekhitarian wins bronze in BrazilArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian scored 7.5 points out of 11 and took third prize in the Brazilian Championship held in Joao Pessoa.
15:34 19/01/2015Sochi to host World Women’s Chess ChampionshipAccording to the FIDE decision, World Women’s Individual Chess Championship will be in Sochi in March.
12:51 10/01/2015Aronian to play in Baden-BadenOn February 2-9, Armenian Grandmaster Levon Aronian will take part in a great chess tournament in Baden-Baden, Germany.
12:45 10/01/2015Levon Aronian and Samuel Sevian in Wijk aan ZeeDrawing of lots for Tata Steel Festival’s Tournament A took place in Wijk aan Zee, Netherlands. Participants chose their numbers with the help of dancers on the stage. Here are the results of the...
13:11 09/01/2015Chess Academy hosts Andranik Margaryan memorial tournamentTraditional round-robin tournament dedicated to the memory of Prime Minister of the Republic of Armenia (2000-2007) Andranik Margaryan is being held on January 8-16 at the Chess Academy in Yerevan,...
13:03 09/01/2015Levon Aronian, Samuel Sevian to play in Wijk aan ZeeDrawing of lots for Tata Steel Festival’s Tournament B took place in Wijk aan Zee, Netherlands. In Round 1, on January 10, GM Samuel Sevian (U.S.) will play with black pieces against GM Robin van...
16:21 08/01/2015Edgar Karagyozian in LyonArmenian chess player Edgar Karagyozian scored 7 points out of 9 and took third prize among 96 participants at the open chess tournament held in Lyon, France.
16:17 08/01/2015Tigran Gharamian in NancyArmenian GM Tigran Gharamian (France) scored 6.5 points out of 9 and took third prize among 54 participants at the open chess tournament held in Nancy, France.
16:12 08/01/2015Vahe Baghdasaryan fulfills grandmaster norm22-year-old Armenian chess player IM Vahe Baghdasaryan fulfilled a grandmaster norm at the chess tournament held in Groningen, Netherlands, the official website of the Armenian Chess Federation...