13:14 09/02/2023Հայ 4 վազորդ Բելգրադում կմասնակցի միջազգային մրցաշարիՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականը փետրվարի 11-ին պետք է մասնակցեր Ստամբուլում նախատեսված Բալկանյան երկրների առաջնությանը, սակայն Թուրքիայում մարզական բոլոր միջոցառումները չեղարկվել են՝ երկրում տեղի...
18:22 08/02/2023Ստամբուլում նախատեսված մրցաշարը չեղարկվել է․ ՀՀ աթլետիկայի ֆեդերացիաՀՀ աթլետիկայի ֆեդերացիայի մրցումային ծրագրով մեր հավաքականը փետրվարի 11-ին պետք է մասնակցեր Ստամբուլում նախատեսված Բալկանյան երկրների առաջնությանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Մրցաշարը չեղարկվել...
18:52 07/02/2023Մարզումների ժամանակ մենք միշտ միասին ենք մարզվում, պայքարում էլ նման զգացողություն էր․ Արմեն ԳրիգորյանԲաթումիում տեղի ունեցավ բռնցքամարտի Վրաստանի առաջնությունը, որին մասնակցում էին ախալքալաքցի 11 մարզիկներ։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ բացի այն, որ ախալքալաքցի մարզիկները փայլուն արդյունքներ գրանցեցին, նվաճած...
18:22 07/02/2023Հայաստանի շախմատի կանանց և տղամարդկանց հավաքականները նախապատրաստվում են Եվրոպայի անհատական առաջնություններինՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն այսօր ընդունել է գրոսմայստերներ Շանթ Սարգսյանին, Հայկ Մարտիրոսյանին և կանանց միջազգային վարպետ Մարիամ Մկրտչյանին: Նրանց...
20:40 06/02/2023Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդների առաջնությանը կմասնակցի 148 բռնցքամարտիկՓետրվարի 7-ին, ժամը 14:00-ին, Դինամո մարզահամլիրում կմեկնարկի բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդների առաջնությունյունը, որին կմասնակցի 148 բռնցքամարտիկ: «Վերջին երկու տարիների համամեմատ առաջնության...
18:00 06/02/2023Մարսելը կլինի Ֆրանսիայի առաջին քաղաքը, որտեղի կտարվի օլիմպիական խաղերի կրակըՄարսելը կլինի Ֆրանսիայի առաջին քաղաքը, որը կհյուրընկալի «Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի կրակը, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Աթենքից կրակը Միջերկրական ծովով կանցնի Եվրոպայի ամենահին եռակայմ նավերից մեկով՝ Le Belem...
16:43 04/02/2023Սամվել Ղազարյանն ու Գոռ Այվազյանը՝ Վրաստանի բռնցքամարտի չեմպիոններՊավլիկ Եղոյանը գրավել է պատվավոր, երկրորդ հորիզոնականը։
15:50 04/02/2023«Ուրարտու» ՖԱ-ին է միացել ուկրաինացի պաշտպան Իվան Զոտկոն«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է կնքել ուկրաինացի պաշտպան Իվան Զոտկոյի հետ։ Այս մասին հայտնում են ակումբից։ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի։...
14:21 04/02/2023Սպերցյանը հայտնել է Եվրոպայում խաղալու ցանկության մասինՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը լրագրողներին ասել է, որ ցանկություն ունի խաղալու Եվրոպայում, սակայն առայժմ մնում է կրասնոդարյան ակումբում, գրում է...
19:00 03/02/2023Մեր ոլորտում գյանդաներ չկան․Հովհաննես Հովսեփյանը պատասխանել է Իսրայել ՀակոբկոխյանինԲռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիան հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Բռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիան և ես խստորեն դատապարտում ենք աշխարհի նախկին չեմպիոն Իսրայել Հակոբկոխյանի իրականության հետ...
18:24 03/02/2023Եթե չենք ցանկանում հիվանդանոցներ կառուցել, պետք է մարզադպրոցներ կառուցենք․ Գիլոյան«ՀՀ-ում ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ոլորտների 2023-2030 թթ. զարգացման ռազմավարության» նախագիծն այսօր ներկայացվել է «Ոչ ֆորմալ ուսուցման արտադպրոցական դաստիարակության ոլորտի օրենսդրական...
17:55 03/02/2023Մեսսին հետաձգել է ՊՍԺ-ի ղեկավարության հետ հանդիպումըՊՍԺ-ի հարձակվող Լիոնել Մեսսին կարող է չերկարաձգել պայմանագիրը փարիզյան ակումբի հետ։ Արգենտինացին հետաձգել է ակումբի ղեկավարների հետ հանդիպումը։ Այս մասին գրում է sport.ru կայքը։ Նշվում է, որ,...
10:40 03/02/2023Ուզում ենք Հայաստանը թիմ ունենա «Դուբայ 24» մրցարշավում, և Արթուր Գորոյանն իր ներդրումն է ունենալու. Արսեն Մանուկյան«Տարին սկսեցինք հաղթանակով, որը շատ ողջունելի է։ Աբու Դաբիում կայացած վեցժամյա մրցավազքի TCR դասում հաղթել է «Sharky-Racing» թիմը, որի առաջատարը հայազգի արշավորդ Արթուր Գորոյանն է»,- ասուլիսում ասաց...
19:25 02/02/2023Արսեն Մանուկյան. Հայաստան չի մասնակցի Ադրբեջանում կայանալիք FIA միջազգային ասամբլեայի տարվա փակման արարողությանը«Հայաստանում ավտոսպորտը նոր փուլ է մտնում, թեև չունենք միջազգային ստանդարտներին համապատասխան մրցուղի»,- միջազգային լիցենզիա ունեցող առաջին հայ ավտոարշավորդ Արթուր Գորոյանի հետ համատեղ ասուլիսում ասաց...
18:52 02/02/2023Բաթումիում շարունակվում է բռնցքամարտի առաջնությունըԲաթումիում այսօր՝ մրցութային երրորդ օրը, մեծահասակների կատեգորիայում ելույթ կունենան Արմեն Գրիգորյանը, Արտյուշ Գոմցյանը, Նաիր Մելիքյանը և Արշակ Էլիզբարյանը։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ մենամարտերը ուղիղ...
18:52 02/02/2023Հայազգի արշավորդ Արթուր Գորոյան. Մեր հաջողությունները պետք է բերենք ՀայաստանB կատեգորիայի միջազգային արտոնագիր ունեցող, Հայաստանը ներկայացնող մոսկվայաբնակ ավտոարշավորդ Արթուր Գորոյանը, ով վերջերս Աբու Դաբիում կայացած վեցժամյա մրցավազքի TCR դասում հաղթել է իր «Sharky-Racing»...
09:45 02/02/202376-ամյա լողորդ Հենրի Կուպրաշվիլին նվաճել է վեց ոսկե և մեկ արծաթե մեդալԼեգենդար վրացի լողորդ, 76-ամյա Հենրի Կուպրաշվիլին կրկին զարմացրել է աշխարհին։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, Սլովենիայում ընթացող լողի ձմեռային աշխարհի 13-րդ առաջնությունում 76-ամյա մարզիկը...
18:33 01/02/2023ՖԻԴԵ-ն հրապարակել է դասակարգման նոր աղյուսակըՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻԴԵ) հրապարակել է դասակարգման նոր աղյուսակը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ տղամարդկանց առաջին եռյակում են հաջորդաբար նորվեգացի Մագնուս Կարլսենը, ռուսաստանցի Յան Նեպոմնյաշչին և...
14:27 01/02/2023«Սա մեր մեծ երազանքն էր». Հայաստանում կկայանա 2027 թ-ի մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունըԿարողացանք իրականություն դարձնել մեր մեծ երազանքը. 2027 թվականին տղամարդկանց և կանանց սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունը կկայանա Երևանում: Այս մասին այսօր «Արմենպրեսի»-ի մամուլի...
10:40 01/02/2023Առաջնության ընդառաջ Երևանում են Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի ղեկավարներինԱյս տարվա ապրիլին Երևանում առաջին անգամ կանցկացվի ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը։ Նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին ծանոթանալու համար Երևան են եկել Եվրոպայի ծանրամարտի...

11:38 31/01/2018Tradewise Chess Festival: Левон Аронян отстает на пол-очка от лидеровПосле восьми туров Аронян с 6 очками занимает 11-е место. Мкртчян с 4 очками находится на 121-й позиции.
10:21 31/01/2018Армянский полузащитник Генрих Мхитарян дебютировал в составе лондонского «Арсенала»Генрих Мхитарян перешел в лондонский «Арсенал» из «Манчестер Юнайтед» в обмен на Алексиса Санчеса.
18:50 30/01/2018Молодежная и юношеская сборные Армении по дзюдо участвуют в международном учебно-тренировочном сбореВ ходе тренировок семинар о новых судейских правилах провел арбитр олимпийской категории Владимир Нуцубидзе. В сборе участвуют также команды России, Казахстана, Азербайджана и Грузии.
16:53 30/01/2018Чемпионат мира по шахматам в Турции: представитель Армении Арам Акопян на 3 местеПроходящий в городе Гебзе Турции чемпионат мира по шахматам среди юношей до 20 лет близится к финалу.
16:32 30/01/2018Генрих Мхитарян: Одна из причин моего перехода в «Арсенал» – тренер Арсен Венгер«Конечно, очень важно, когда тренер тебя уважает. Знаю, что Венгер требовательный специалист, ему нравится, когда игроки открывают в себе новые грани», – сказал Мхитарян.
15:34 30/01/2018Допинг-офицер из Армении Анжела Саакян будет работать на зимних Олимпийских играх в ПхёнчханеАнтидопинговые организации перед Олимпийскими играми получают соответствующее письмо-приглашение.
14:18 30/01/2018Tradewise Chess Festival: армянский гроссмейстер Левон Аронян приблизился к лидерамПосле семи туров Аронян с 5,5 очками занимает 7-е место. Мкртчян с 4 очками находится на 88-й позиции.
19:00 29/01/2018Футболист Жерар Пике официально подписал новый контракт с «Барселоной»Срок действия контракта Пике с каталонским клубом истекает 30 июня 2022 года. «Барселона» установила сумму выкупа футболиста в размере 500 миллионов евро.
16:38 29/01/2018Лыжница Катя Галстян: Была убеждена, что поеду на Олимпиаду в ПхёнчханКатя начала заниматься лыжными гонками в 15-16 лет. Первую золотую медаль завоевала в 17 лет, на чемпионате Армении в эстафете.
14:01 29/01/2018Tradewise Chess Festival: Левон Аронян одержал третью победу на турниреЛилит Мкртчян белыми сыграла вничью с еще одним представителем Индии – Рамешбабу Прагнанандхом.
11:06 29/01/2018Чемпион мира по борьбе Максим Манукян: Готовлюсь к предстоящим важным соревнованиям, сделаю все, чтобы хорошо выступитьДействующий чемпион мира по греко-римской борьбе в весовой категории 80 кг Максим Манукян на первом соревновании года стартовал с победы.
10:53 29/01/2018Лионель Месси рассказал о своих отношениях с форвардом мадридского «Реала» Криштиану РоналдуРанее президент Аргентины Маурисио Макри заявил, что Месси сильнее, чем бывший футболист Диего Марадона.
15:58 27/01/2018Сборная Армении по вольной борьбе проводит учебно-тренировочный сбор в ЦахкадзореНаставник рассказал, что это первый сбор в новом году. После этого борцы 6 февраля отправятся на турнир «Кубок Тахти» в Иран.
15:51 27/01/2018Известный российский боец Хабиб Нурмагомедов ответил на вопрос о сексуальной ориентации Роналду«Да, познакомились в Instagram, общаемся. Вот, три дня назад я с ним общался, и вчера мне написали с официальной страницы "Реала"», – сообщил Нурмагомедов.
13:13 27/01/2018Tradewise Chess Festival: Представили Армении в 4-м туре сыграли вничьюАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в четвертом туре черными сыграл вничью с Сергеем Григорянцем (Россия).
11:04 27/01/2018На Олимпийских играх в Пхенчхане США будут представлены самым большим числом спортсменовВ общей сложности американскую команду будут представлять 242 олимпийца, из которых 107 женщин и 135 мужчин.
10:57 27/01/2018На территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодорогиЗакрыты автодороги Геганист-Спандарян и Арич-Нагапетаван.
18:16 26/01/2018Пхёнчхан-2018: известны имена армянских лыжников - участников Олимпийских игрГенеральный секретарь Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саргсян сообщил, что спортсмены отобраны согласно их рейтинговым результатам.
11:40 26/01/2018Жозе Моуринью о Генрихе Мхитаряне: Я потерял фантастического игрока, ему будет в «Арсенале» даже лучше, чем у насПочему? Потому что, за полтора года в Англии он адаптировался, потому что ему подходит стиль «Арсенала». Я рад за него, сказал он.
11:23 26/01/2018Tradewise Chess Festival: армянский гроссмейстер Левон Аронян одержал вторую победуПосле трех туров Аронян набрал 2,5 очка и занимает 24-е место. Мкртчян с 2 очками находится на 78-й позиции.