10:00 01/02/2023Ֆեդերացիան մի շարք բռնցքամարտիկների թույլ չի տվել մասնակցել Հայաստանի առաջնությանը. ՊԲՀՖՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան մի շարք ուժեղագույն բռնցքամարտիկների թույլ չի տվել մասնակցել Հայաստանի առաջնությանը: Այս մասին հայտնում է Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկների համահայկական ֆեդերացիան։...
19:50 31/01/2023«Ալաշկերտ»-ի կազմը համալրել է խորվաթ պաշտպան Մատեո ՄուժեկըՎահե Գևորգյանի գլխավորած Երևանի «Ալաշկերտը» հայտարարել է ևս մեկ տրանսֆերի մասին: Այս մասին տեղեկացնում են «Ալաշկերտի» -ից։ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ալաշկերտ»-ի կազմը համալրել է խորվաթ պաշտպան Մատեո...
18:57 31/01/2023Բռնցքամարտի Վրաստանի առաջնությունում Ախալքալաքից հանդես է գալիս 11 բռնցքամարտիկՀունվարի 30-ից փետրվարի 4-ը Վրաստանում անցկացվում է բռնցքամարտի առաջնություն, որին մասնակցում են նաեւ ախալքալաքցի մարզիկներ։ Այսօր՝ հունվարի 31-ին, տեղի կունենան առաջին մարտերը։ Ախալքալաքցի 11...
20:40 30/01/2023Հրապարակվել է բռնցքամարտի Հայաստանի առաջնության վիճակահանության արդյունքներըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հրապարակել է բռնցքամարտի Հայաստանի առաջնության վիճակահանության արդյունքները։ «Կայացել է բռնցքամարտի Հայաստանի առաջնության վիճակահանությունը: Հայտնի են մրցումային...
18:58 30/01/2023Tata Steel Masters․ Գիրին՝ մրցաշարի հաղթող, Արոնյանը 7-րդն էՆիդեռլանդների Վեյկ ան Զեե քաղաքում ավարտվել է Tata Steel Masters մրցաշարը։Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ մրցաշարի հաղթող է դարձել Նիդեռլանդները ներկայացնող Անիշ Գիրին՝ վաստակելով 8,5 միավոր։ Նրան ընդամենը կես...
12:50 30/01/2023ՄՕԿ-ը՝ ռուսների մասին. նրանց ընդունելության հայեցակարգը դրական է գնահատվելՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն թույլ է տալիս ռուս մարզիկների վերադարձը համաշխարհային մրցումներ։ ՄՕԿ-ը հայտարարել է, որ Ռուսաստանից մարզիկները կարող են վերադառնալ մրցաշարեր թենիսի օրինակով ՝ առանց...
16:47 28/01/2023Պատմական նվաճում հայկական մարմնամարզությունումՏղամարդկանց և կանանց սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունը կկայանա Երևանում
15:18 27/01/2023Հայազգի արշավորդը հաղթել է Աբու ԴաբիումՀունվարի 21-ին Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիում կայացած վեցժամյա մրցավազքի TCR դասում հաղթել է «Sharky-Racing» թիմը, որի առաջատարը հայազգի արշավորդ Արթուր Գորոյանն է։ Արթուր...
15:00 27/01/2023Ես գնահատում եմ ռուս, հայ երկրպագուների աջակցությունը, ովքեր դրոշներով էին եկել. ԽաչանովՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովի մեկնաբանել է Australian Open-ի կիսաեզրափակչում հույն Ստեֆանոս Ցիցիպասի կրած պարտությունը։ «Միշտ խառն զգացողություններ են լինում, երբ դու ավարտում ես գլխավոր կամ...
11:46 27/01/2023Australian Open. Խաչանովը կիսաեզրափակչում պարտվեցԱվստրալիայում ընթացող թենիսի Մեծ սաղավարտի տարվա առաջին մրցաշարի՝ Australian Open-ի կիսաեզրափակիչ խաղն ավարտվել է հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովի պարտությամբ։ Նա 4 սեթում պարտվել է հույն...
16:13 26/01/2023Australian Open կիսաեզրափակիչ. Խաչանով-Ցիցիպաս և Ջոկովիչ- Պոլ խաղերի ժամանակացույցըAustralian Open-ի կազմակերպիչները հրապարակել են տղամարդկանց կիսաեզրափակչի ժամանակացույցը։ Երկու հանդիպումներն էլ կկայանան հունվարի 27-ին: Հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը հանդիպելու է Հունաստանի...
11:30 26/01/2023Մահացել է ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Մկրտիչ Չիրքինյանը84 տարեկանում կյանքից հեռացել է ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ, «Էջմիածին քաղաքի պատվավոր քաղաքացի» Մկրտիչ Չիրքինյանը։ Այս մասին տեղեկացնում են Էջմիածնի քաղաքապետարանից։ «Խոր ցավով...
20:20 25/01/2023«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը տեղեկացնում է․ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի։ Ակումբը պայմանագիր է կնքել բրազիլացի պաշտպան Ռաֆայել դա Սիլվայի հետ։ 30-ամյա...
19:35 25/01/2023Անհրաժեշտ պայմաններ չունենալու պատճառով միջոցառումների ձմեռային ծրագիրը համեստ է․ Աթլետիկայի հավաքականի գլխավոր մարզիչՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, գյումրեցի Գրիգոր Բարսեղյանի խոսքը այնքան էլ հուսադրող չէր: Արմսպորտի հետ զրույցում նա ասել է,որ անհրաժեշտ պայմաններ չունենալու պատճառով, միջոցառումների...
11:55 25/01/2023The Guardian. Կարեն Խաչանովի ուղերձները գրավում են նույնքան ուշադրություն, որքան խաղըՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը շարունակում է իր կարիերայի վերածնունդը՝ անցնելով Australian Open-ի կիսաեզրափակիչ։ Բրիտանական The Guardian պարբերականը գրում է, որ Կարեն Խաչանովի ուղերձները...
20:40 24/01/2023«Ալաշկերտ»-ի կազմը համալրել է կիսապաշտպան Կարեն ՆալբանդյանըԵրևանի «Ալաշկերտը» նոր համալրում ունի: Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը՝ նշելով․ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ալաշկերտի» կազմը համալրել է Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի...
14:40 24/01/2023Կարեն Խաչանովը՝ Արցախին ուղղված ուղերձների մասին«Ես պարզապես ուզում էի աջակցություն հայտնել իմ ժողովրդին»
11:03 24/01/2023Australian Open. Խաչանովը կիսաեզրափակչում էՀայկական արմատներով ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Ավստրալիայի բաց առաջնության կիսաեզրափակիչ։ ¼ եզրափակչում նրա մրցակիցն էր ամերիկացի Սեբաստիան Կորդան, որը ձեռքի վնասվածքի պատճառով...
20:18 23/01/2023Հայաստանի ներկայացուցիչներն ավարտել են ելույթները Համաշխարհային ուսանողական ձմեռային 31-րդ խաղերումԱՄՆ Լեյք Փլեսիդ քաղաքում ավարտվել են Համաշխարհային ուսանողական ձմեռային 31-րդ խաղերը, որին մասնակցել են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները։ Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Հայ մարզիկներից լավագույն...
19:00 23/01/2023Ավարտվել է Հայաստանի շախմատի բարձրագույն խմբի առաջնությունըԵրևանում ավարտվել է Հայաստանի շախմատի բարձրագույն խմբի առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մրցանակային եռյակները դասավորվել են հետևյալ հաջորդականությամբ.

12:50 25/01/2018Tradewise Chess Festival: Армянский гроссмейстер Левон Аронян во 2-м туре победил представителя ИндииПосле двух туров Аронян и Мкртчян набрали по 1,5 очка и занимают, соответственно, 36-е и 137-е места.
12:47 25/01/2018Главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер: Генрих Мхитарян получил шанс показать свои уменияАрсен Венгер рассказал также, что хотел видеть в своей команде полузащитника Генриха Мхитаряна до его перехода в «Манчестер Юнайтед» в 2016 году
15:08 24/01/2018Tradewise Chess Festival: Левон Аронян сделал сенсационную ничьюВ стартовом туре Аронян неожиданно сыграл вничью с малоизвестной шахматисткой из Венгрии Анитой Гара.
14:06 24/01/2018Мануел Петросян – чемпион Армении по быстрым шахматамВ Доме шахмат имени Тиграна Петросяна 23 января состоялся чемпионат Армении по быстрым шахматам.
12:35 24/01/2018«Удача тебе не нужна, просто наслаждайся своей игрой»: Ибрагимович попрощался с Мхитаряном«Манчестер Юнайтед» и «Арсенал» произвели обмен: Мхитарян отправился в стан «канониров», нападающий Алексис Санчес – в стан манкунианцев.
12:18 24/01/2018Арсен Венгер: У Генриха Мхитаряна есть необходимые качества, чтобы вписаться в игру «Арсенала»В лондонском клубе Генрих Мхитарян взял 7-й номер и уже провел первую тренировку.
10:19 24/01/2018МОК запретил проносить флаг России на трибуны Олимпийских Игр-2018Флаги запрещено проносить на соревнования Олимпиады-2018 и тренировочные объекты Игр.
18:10 23/01/2018Армянский полузащитник Генрих Мхитарян взял 7-й номер в лондонском «Арсенале»«Я очень рад, что мы смогли завершить сделку, и очень рад быть здесь. Для меня это мечта, ставшая явью, так как я всегда хотел выступать за „Арсенал”», – отметил Г. Мхитарян
16:20 23/01/2018Чемпион Армении по шахматам Айк Мартиросян: Победу посвящаю своей семье и памяти тренераВ июле мне исполнится 18 лет. Мне сказали, что Левон Аронян стал чемпионом в 20 лет. Скажу, что для меня большая честь оказаться вместе с Левоном и другими шахматистами в национальной сборной.
14:50 23/01/2018«Мы его никогда не забудем»: главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью пожелал успехов Генриху МхитарянуГенрих Мхитарян сыграл за «Манчестер Юнайтед» 63 матча и забил 13 голов. В составе клуба он стал обладателем кубка Лиги Европы, Кубка английской лиги, а также трофея «Коммьюнити Шилд».
11:21 23/01/2018Жизнь продолжается: Генрих Мхитарян попрощался с болельщиками «Манчестер Юнайтед»Генрих Мхитарян сыграл за «Манчестер Юнайтед» 63 матча и забил 13 голов.
10:44 23/01/2018Норвежская гандболистка отказывается продолжать выступления за национальную сборную из-за украденных у нее интимных фотоМёрк обвиняет нескольких игроков сборной Норвегии в распространении украденных у неё фотографий.
10:30 23/01/2018Фанаты лондонского «Арсенала» учатся произносить фамилию «Мхитарян»Ведущий канала Arsenal Fan TV попросил продиктовать имя и фамилию армянского хавбека, но почти никто не смог справиться с задачей.
20:05 22/01/2018Международный турнир по атлетике в Казахстане: представитель Армении Левон Агасян занял первое местоВ казахстанском городе Усть-Каменогорск прошел международный турнир по атлетике «Гран-при олимпийской чемпионки Ольги Рыбаковой».
13:35 22/01/2018Тренер национальной сборной Армении по прыжкам в воду Грачья Чандирян представил планы на 2018 годТренер сообщил, что в 2018 году федерация уделит большее внимание также прыгунам с трамплина.
13:09 22/01/2018Армянский гроссмейстер Левон Аронян выступит на Tradewise Chess FestivalСреди участников такие известные шахматисты, как Максим Вашье-Лаграв (Франция), Хикару Накамура (США), Давид Навара (Чехия)...
12:40 22/01/2018Нападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду назвал коллегу из «Барселоны» Лионеля Месси плохим футболистомОдин из мальчиков, в сопровождении которых футболисты выходят на поле, сказал Роналду: «Для меня ты лучший в мире, а Месси…» Роналду сам решил закончить фразу...
11:13 22/01/2018Генрих Мхитарян отпраздновал день рождения со своим агентом и ПогбойКапитан сборной Армении Генрих Мхитарян накануне, 21 января, отпраздновал свое 29-летие.
10:34 22/01/2018Армянский шахматист Айк Мартиросян в шаге от чемпионстваВ заключительном туре претенденты на чемпионское звание сыграют между собой.
15:55 20/01/2018Армянские борцы вольного стиля начинают сезон сбором в ЦахкадзореК национальной команде не присоединились Георгий Кетоев и Леван Берианидзе. Главный тренер сборной Апетнак Кургинян сообщил, что они на данный момент находятся в своих клубах.