09:57 06/12/202206.12. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՖուտբոլի աշխարհի առաջնությունում դեկտեմբերի 6-ին կավարտվի 1/8 եզրափակիչը։ Այսօր կհանդիպեն՝ Ժամը 19։00՝ Մարոկկո-Իսպանիա Ժամը 23:00՝ Պորտուգալիա-Շվեյցարիա
18:04 05/12/2022Marca. Ռոնալդուն հունվարի 1-ից կտեղափոխվի Ալ- ՆասրՊորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հունվարի 1-ից կդառնա Սաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասր» ակումբի խաղացող։ Այս մասին հայտնում է Marca-ն։ Գազետա.ռու կայքը հիշեցնում է, որ ավելի վաղ ԶԼՄ-ները գրել...
10:09 05/12/202205.12. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՖուտբոլի աշխարհի առաջնությունում այսօր ն տեղի կունենա 1/8 եզրափակիչի երկու հանդիպում՝ Ժամը 19։00՝ Ճապոնիա - Խորվաթիա Ժամը 23:00՝ Բրազիլիա - Հարավային Կորեա
12:33 03/12/2022ԱԱ. Հայտնի են փլեյ-օֆֆի բոլոր մասնակիցներըՀայտնի է դարձել Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնության փլեյ-օֆֆի կազմը, հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ 1/8 եզրափակիչի զույգերն այսպիսի տեսք ունեն՝ Նիդեռլանդներ - ԱՄՆ, Արգենտինա -...
12:23 03/12/2022ԱԱ. Հայտնի են փլեյ-օֆֆի բոլոր մասնակիցներըՀայտնի է դարձել Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնության փլեյ-օֆֆի կազմը, հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ 1/8 եզրափակիչի զույգերն այսպիսի տեսք ունեն՝ Նիդեռլանդներ - ԱՄՆ, Արգենտինա -...
18:34 02/12/2022Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Բաչկովի ծննդյան օրն է․ նա կանցկացնի հերթական պրոֆեսիոնալ մենամարտըԱյսօր հայկական բռնցքամարտի ամենատիտղոսակիր բռնցքամարտիկներից մեկի` Հովհաննես Բաչկովի ծննդյան օրն է։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Եվրոպայի եռակի չեմպիոնը, ով նաև...
09:55 02/12/202202.12. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՖուտբոլի աշխարհի առաջնությունում այսօր կավարտվի խմբային փուլը։ Այսօր հանդիպումներ կանցկացնեն G և H խմբերում ընդգրկված թիմերը։ G խումբ Ժամը 23։00 Կամերուն - Բրազիլիա Սերբիա - Շվեյցարիա H խումբ Ժամը...
20:50 01/12/2022ԱԱ-ում կրած պարտությունից հետո ֆրանսիացիները հրաժարվել են մարզվելԱշխարհի առաջնությունում կրած պարտությունից հետո ֆրանսիացիները հրաժարվել են մարզվել։ sportbox.ru-ի թղթակցի մեկնաբանությամբ՝ մարզչին ուղղակի «դժոխք» են ուղարկել։ Լրատվամիջոցը պատմական ակնարկ է կատարել։...
18:26 01/12/2022Բացվել է լեգենդար մարմնամարզիկ Ալբերտ Ազարյանի կիսանդրինԱլբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոցի բակում բացվել է լեգենդար մարմնամարզիկ, Օլիմպիական խաղերի եռակի չեմպիոն, աշխարհի քառակի և Եվրոպայի կրկնակի...
12:11 01/12/2022Մեսսին ԱԱ-ում կարողացել է Մարադոնայի հերթական ռեկորդը գերազանցելԱԱ-2022-ի խմբային փուլի 3-րդ տուրում Արգենտինայի և Լեհաստանի հավաքականների հանդիպումն ավարտվել է 2։0 հաշվով՝ Լիոնել Սկալոնիի սաների հաղթանակով։ Հարավամերիկացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին դարձել...
11:29 01/12/2022ԱԱ-2022. Իրանի հավաքականի մարզիչը ԱՄՆ-ից կրած պարտությունից հետո հրաժարական է տվելԻրանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կառլոս Կեյրուշը հրաժարական է տվել այն բանից հետո, երբ Իրանը 0:1 հաշվով պարտվել է ԱՄՆ-ին Քաթարում կայացած Աշխարհի առաջնությունում: «Տղաներ և սիրելի ընկերներ, ամոթ չէ...
10:32 01/12/202201.12. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըԱյսօր կկայանա Ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի վերջին հանդիպումները E և F խմբերում: Այսօրվա հանդիպումները՝ Е խումբ Ժամը 23:00՝ Կոստա-Ռիկա-Գերմանիա Իսպանիա-Ճապոնիա F խումբ Ժամը 19։00՝...
09:33 01/12/2022«Հրապարակ». Բոլորին հետաքրքրում է, թե որքան է նստել ԱԺ նախագահի այցը հարկատուներիս վրա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պաշտոնական այցով նոյեմբերի 30-ից մինչև դեկտեմբերի 3-ը Քաթար մեկնած Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մարզադաշտից կհետևի նաև ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությանը։ Խորհրդարանից...
19:28 30/11/2022Փյունիկը հաղթել է ԱրարատինFastex ՀՊԼ 19-րդ տուրում «Փյունիկը» 2 անպատասխան գնդակ ուղարկեց «Արարատի» դարպասը։Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Գործող չեմպիոնի կազմում գոլի հեղինակ դարձան Յուրիչիչն ու Հարությունյանը Այս հաղթանակից...
12:26 30/11/2022Ուժային եռամարտիկները 16 ոսկե մեդալ են նվաճել աշխարհի գավաթի խաղարկությունում՝ մի շարք ռեկորդներ սահմանելովՀայաստանի ուժային եռամարտի հավաքականը Լեհաստանի Շեդլեց քաղաքում օրերս մասնակցել է XPC վարկածով փաուերլիֆտինգի աշխարհի գավաթի խաղարկությանն ու 16 ոսկե մեդալ նվաճել: Հայաստանի թիմի կազմում ընդգրկված է...
09:58 30/11/202230.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՔաթարում ընթանում է Ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի 3-րդ տուրը։ Այսօրվա հանդիպումները՝ C խումբ Ժամը 23։00՝ Սաուդյան Արաբիա - Մեքսիկա Լեհաստան - Արգենտինա D խումբ Ժամը 19:00՝ Թունիս -...
19:48 29/11/2022IBA-ի պրոֆեսիոնալ մենամարտերի շարքը կմեկնարկի Աբու ԴաբիումԲռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիան հարթակ է ստեղղծում նաև պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկների համար՝ ներկայացնելով IBA Pro-ն: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Այսուհետև...
17:10 29/11/2022Ռոնալդու, թե Ֆերնանդեշ. ՖԻՖԱ-ն կուսումնասիրիՊորտուգալիայի հավաքականը նվաճել է աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակիչի ուղեգիր։ Խմբային փուլի երկրորդ տուրում պորտուգալացիները 2:0 հաշվով հաղթել են Ուրուգվայի ընտրանուն։ Հանդիպման 54-րդ րոպեին...
16:37 29/11/2022Պատանի սուսերամարտիկները 2 ոսկե և 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել միջազգային մրցաշարերումՆոյեմբերի 26-27-ը Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքում անցկացվել է սուսերամարտի պատանիների միջազգային մրցաշար, ինչպես նաև Մ14 տարեկանների Եվրոպայի գավաթի առաջնություն, որոնց մասնակցել են նաև Հայաստանի...
11:38 29/11/2022Նոյեմբերի 29-ին երեք երկրում է ֆուտբոլային իրադարձություն լինելու՝ Քաթարում, Հայաստանում և ԱդրբեջանումԱյսօր ֆուտբոլասերների համար երեք երկրում տեղի կունենան պաշտոնական հանդիպումներ՝ Քաթարում, Հայաստանում և Ադրբեջանում: Ֆուտբոլային խաղերի մասին հայտնում է championat.com-ը: Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության...

17:21 04/09/2014Gabuzyan takes first prize at Armenian Chess Championship’s First LeagueGM Hovhannes Gabuzyan scored 10 points out of 13 and took first prize at the First League of the 75th Armenian Championship in Yerevan.
16:27 03/09/2014Armenian Chess Championship: First LeagueGM Hovhannes Gabuzyan has scored 9 points out of 12 before the last round in the First League of the 75th Armenian Championship in Yerevan.
15:34 02/09/2014Armenian chess players at Armenian Chess ChampionshipGM Hovhannes Gabuzyan and FM David Shahinyan are in the lead in the First League of the 75th Armenian Championship ongoing in Yerevan, having scored 8 points each after 11 rounds, armchess.am...
16:36 01/09/2014Football: Armenian national team arrives in LatviaThe national football team of Armenia arrived in Latvia where it will face the Latvian team in a friendly match on September 3.
13:43 01/09/2014Danielian draws with Batchimeg at FIDE Women’s Grand Prix Round 6Armenian Grandmaster Elina Danielian drew with Batchimeg Tuvshintugs in Round 6 of FIDE Women’s Grand Prix in Sharjah, UAE.
13:24 01/09/2014Levon Aronian at Sinquefield CupArmenian Grandmaster Levon Aronian performed unsuccessfully in the last three rounds of Sinquefield Cup in St.
15:47 30/08/2014Aronian 1.5 points behind leader at Sinquefield CupArmenian Grandmaster Levon Aronian lost to Vachier-Lagrave in Round 3 of Sinquefield Cup in St. Louis, U.S. Veselin Topalov beat Hikaru Nakamura and the leader, Fabiano Caruana, beat Magnus Carlsen....
13:53 29/08/2014Sinquefield Cup Round 2: Aronian moves up to 2nd positionArmenian Grandmaster Levon Aronian beat Veselin Topalov in Round 2 of Sinquefield Cup in St. Louis, U.S. The Armenian chess player moved up to the 2nd position with 1.5 points. Fabiano Caruana stayed...
13:35 29/08/2014Armenian Chess Championship: First LeagueThe First League of the 75th Armenian Championship is being held in Yerevan. GM Levon Babujian is in the lead with 5.5 points after seven rounds. GM Hovhannes Gabuzyan is half a point behind the...
17:40 28/08/2014Tigran Petrosian in Abu DhabiArmenian GM Tigran L. Petrosian scored 7 points out of 9 and shared 1st-2nd places together with GM Yuriy Kuzubov (Ukraine) at a great open chess tournament in Abu Dhabi, UAE. Petrosian finished in...
17:26 28/08/2014Aronian draws with Nakamura in Sinquefield Cup Round 1Armenian Grandmaster Levon Aronian drew with Hikaru Nakamura in the first round of Sinquefield Cup in St.
17:36 27/08/2014Aronian to face Nakamura in Sinquefield Cup Round 1Below is the result of the draw for the participants of Sinquefield Cup in St. Louis, U.S.: 1. Aronian, 2. Topalov, 3. Vachier-Lagrave, 4. Carlsen, 5. Caruana, 6. Nakamura. Aronian will face Nakamura...
14:51 26/08/2014Ruslan Kurayan at Lichtenberger OpenArmenian IM Ruslan Kurayan (Ukraine) scored 7.5 points out of 9 and shared 1st-4th places among 228 participants at the Lichtenberger Open chess tournament (Germany).
14:39 26/08/2014Mher Hovhannisyan takes first prize at Brasschaat OpenArmenian IM Mher Hovhannisyan (Belgium) scored 7.5 points out of 9 and took the first prize among 166 participants at the Brasschaat Open chess tournament (Belgium).
14:28 26/08/2014Levon Aronian in St. LouisArmenian Grandmaster Levon Aronian will participate in the Sinquefield Cup to be held between August 27 and September 7, 2014 in St.
15:41 25/08/2014Elina Danielian to play in FIDE Women’s Grand PrixArmenian Grandmaster Elina Danielian will participate in the 6th round of FIDE Women’s Grand Prix in Sharjah, UAE.
15:28 25/08/2014Unique success of Armenian chess player13-year-old Armenian chess player Samuel Sevian (U.S.) has had a unique success. At the tournament in Rockville, Samuel scored a grandmaster norm for the third time and became the first chess player...
15:20 25/08/2014Hrant Melkumyan takes first prize in RigaArmenian GM Hrant Melkumyan scored 7.5 points out of 9 and took first prize at the open chess tournament in Riga, Latvia.
15:14 25/08/2014Armenian chess players win bronze at World University ChampionshipThe Armenian team (GM Karen Grigoryan, GM Zaven Andriasian, FM Tigran S. Petrosyan, WFM Maria Gevorgyan) scored 18 points out of 27 and took the bronze medal at the 13th World University Championship...
16:19 23/08/2014Narek Manasyan beats Turkish boxer, advances to semifinalArmenian boxer Narek Manasyan (81 kg) beat Mehmet Ufuk Tekneci of Turkey at the 2nd Summer Youth Olympic Games in Nanjing, China.