09:57 06/12/202206.12. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՖուտբոլի աշխարհի առաջնությունում դեկտեմբերի 6-ին կավարտվի 1/8 եզրափակիչը։ Այսօր կհանդիպեն՝ Ժամը 19։00՝ Մարոկկո-Իսպանիա Ժամը 23:00՝ Պորտուգալիա-Շվեյցարիա
18:04 05/12/2022Marca. Ռոնալդուն հունվարի 1-ից կտեղափոխվի Ալ- ՆասրՊորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հունվարի 1-ից կդառնա Սաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասր» ակումբի խաղացող։ Այս մասին հայտնում է Marca-ն։ Գազետա.ռու կայքը հիշեցնում է, որ ավելի վաղ ԶԼՄ-ները գրել...
10:09 05/12/202205.12. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՖուտբոլի աշխարհի առաջնությունում այսօր ն տեղի կունենա 1/8 եզրափակիչի երկու հանդիպում՝ Ժամը 19։00՝ Ճապոնիա - Խորվաթիա Ժամը 23:00՝ Բրազիլիա - Հարավային Կորեա
12:33 03/12/2022ԱԱ. Հայտնի են փլեյ-օֆֆի բոլոր մասնակիցներըՀայտնի է դարձել Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնության փլեյ-օֆֆի կազմը, հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ 1/8 եզրափակիչի զույգերն այսպիսի տեսք ունեն՝ Նիդեռլանդներ - ԱՄՆ, Արգենտինա -...
12:23 03/12/2022ԱԱ. Հայտնի են փլեյ-օֆֆի բոլոր մասնակիցներըՀայտնի է դարձել Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնության փլեյ-օֆֆի կազմը, հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ 1/8 եզրափակիչի զույգերն այսպիսի տեսք ունեն՝ Նիդեռլանդներ - ԱՄՆ, Արգենտինա -...
18:34 02/12/2022Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Բաչկովի ծննդյան օրն է․ նա կանցկացնի հերթական պրոֆեսիոնալ մենամարտըԱյսօր հայկական բռնցքամարտի ամենատիտղոսակիր բռնցքամարտիկներից մեկի` Հովհաննես Բաչկովի ծննդյան օրն է։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Եվրոպայի եռակի չեմպիոնը, ով նաև...
09:55 02/12/202202.12. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՖուտբոլի աշխարհի առաջնությունում այսօր կավարտվի խմբային փուլը։ Այսօր հանդիպումներ կանցկացնեն G և H խմբերում ընդգրկված թիմերը։ G խումբ Ժամը 23։00 Կամերուն - Բրազիլիա Սերբիա - Շվեյցարիա H խումբ Ժամը...
20:50 01/12/2022ԱԱ-ում կրած պարտությունից հետո ֆրանսիացիները հրաժարվել են մարզվելԱշխարհի առաջնությունում կրած պարտությունից հետո ֆրանսիացիները հրաժարվել են մարզվել։ sportbox.ru-ի թղթակցի մեկնաբանությամբ՝ մարզչին ուղղակի «դժոխք» են ուղարկել։ Լրատվամիջոցը պատմական ակնարկ է կատարել։...
18:26 01/12/2022Բացվել է լեգենդար մարմնամարզիկ Ալբերտ Ազարյանի կիսանդրինԱլբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոցի բակում բացվել է լեգենդար մարմնամարզիկ, Օլիմպիական խաղերի եռակի չեմպիոն, աշխարհի քառակի և Եվրոպայի կրկնակի...
12:11 01/12/2022Մեսսին ԱԱ-ում կարողացել է Մարադոնայի հերթական ռեկորդը գերազանցելԱԱ-2022-ի խմբային փուլի 3-րդ տուրում Արգենտինայի և Լեհաստանի հավաքականների հանդիպումն ավարտվել է 2։0 հաշվով՝ Լիոնել Սկալոնիի սաների հաղթանակով։ Հարավամերիկացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին դարձել...
11:29 01/12/2022ԱԱ-2022. Իրանի հավաքականի մարզիչը ԱՄՆ-ից կրած պարտությունից հետո հրաժարական է տվելԻրանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կառլոս Կեյրուշը հրաժարական է տվել այն բանից հետո, երբ Իրանը 0:1 հաշվով պարտվել է ԱՄՆ-ին Քաթարում կայացած Աշխարհի առաջնությունում: «Տղաներ և սիրելի ընկերներ, ամոթ չէ...
10:32 01/12/202201.12. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըԱյսօր կկայանա Ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի վերջին հանդիպումները E և F խմբերում: Այսօրվա հանդիպումները՝ Е խումբ Ժամը 23:00՝ Կոստա-Ռիկա-Գերմանիա Իսպանիա-Ճապոնիա F խումբ Ժամը 19։00՝...
09:33 01/12/2022«Հրապարակ». Բոլորին հետաքրքրում է, թե որքան է նստել ԱԺ նախագահի այցը հարկատուներիս վրա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պաշտոնական այցով նոյեմբերի 30-ից մինչև դեկտեմբերի 3-ը Քաթար մեկնած Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մարզադաշտից կհետևի նաև ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությանը։ Խորհրդարանից...
19:28 30/11/2022Փյունիկը հաղթել է ԱրարատինFastex ՀՊԼ 19-րդ տուրում «Փյունիկը» 2 անպատասխան գնդակ ուղարկեց «Արարատի» դարպասը։Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Գործող չեմպիոնի կազմում գոլի հեղինակ դարձան Յուրիչիչն ու Հարությունյանը Այս հաղթանակից...
12:26 30/11/2022Ուժային եռամարտիկները 16 ոսկե մեդալ են նվաճել աշխարհի գավաթի խաղարկությունում՝ մի շարք ռեկորդներ սահմանելովՀայաստանի ուժային եռամարտի հավաքականը Լեհաստանի Շեդլեց քաղաքում օրերս մասնակցել է XPC վարկածով փաուերլիֆտինգի աշխարհի գավաթի խաղարկությանն ու 16 ոսկե մեդալ նվաճել: Հայաստանի թիմի կազմում ընդգրկված է...
09:58 30/11/202230.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՔաթարում ընթանում է Ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի 3-րդ տուրը։ Այսօրվա հանդիպումները՝ C խումբ Ժամը 23։00՝ Սաուդյան Արաբիա - Մեքսիկա Լեհաստան - Արգենտինա D խումբ Ժամը 19:00՝ Թունիս -...
19:48 29/11/2022IBA-ի պրոֆեսիոնալ մենամարտերի շարքը կմեկնարկի Աբու ԴաբիումԲռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիան հարթակ է ստեղղծում նաև պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկների համար՝ ներկայացնելով IBA Pro-ն: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Այսուհետև...
17:10 29/11/2022Ռոնալդու, թե Ֆերնանդեշ. ՖԻՖԱ-ն կուսումնասիրիՊորտուգալիայի հավաքականը նվաճել է աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակիչի ուղեգիր։ Խմբային փուլի երկրորդ տուրում պորտուգալացիները 2:0 հաշվով հաղթել են Ուրուգվայի ընտրանուն։ Հանդիպման 54-րդ րոպեին...
16:37 29/11/2022Պատանի սուսերամարտիկները 2 ոսկե և 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել միջազգային մրցաշարերումՆոյեմբերի 26-27-ը Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքում անցկացվել է սուսերամարտի պատանիների միջազգային մրցաշար, ինչպես նաև Մ14 տարեկանների Եվրոպայի գավաթի առաջնություն, որոնց մասնակցել են նաև Հայաստանի...
11:38 29/11/2022Նոյեմբերի 29-ին երեք երկրում է ֆուտբոլային իրադարձություն լինելու՝ Քաթարում, Հայաստանում և ԱդրբեջանումԱյսօր ֆուտբոլասերների համար երեք երկրում տեղի կունենան պաշտոնական հանդիպումներ՝ Քաթարում, Հայաստանում և Ադրբեջանում: Ֆուտբոլային խաղերի մասին հայտնում է championat.com-ը: Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության...

12:08 02/12/2017Армянские стрелки соревнуются в розыгрыше Кубка федерацииАрмянские стрелки в конце января примут участие в международном турнире в Мюнхене. Дальше будут готовиться к чемпионату Европы.
19:02 01/12/2017Армянский шахматист Тигран Петросян стал бронзовым призером «Цахкадзор Опен»Сразу пять шахматистов набрали по 6,5 очков. По дополнительным показателям серебряным призером стал хорват Марин Босиосич, а бронзовым – представитель Армении Тигран Петросян.
16:43 01/12/2017На чемпионате Европы по тхэквондо в Софии Армению представят 4 спортсменаПараллельно в Софии пройдет открытый чемпионат Европы по паратхэквондо (среди спортсменов с инвалидностью), где Армения не имеет участников.
13:13 01/12/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян продолжает занимать второе место в рейтинге ФИДЕТекущий рейтинг Ароняна составляет 2805 очков, что на 4 пункта выше предыдущего показателя.
17:16 30/11/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян примет участие в London Chess ClassicДанный турнир является заключительным, пятым этапом Grand Chess Tour.
10:07 30/11/2017Юные армянские пловцы празднуют победы на международном турнире в ИранеНа соревнования отправились 10 юных пловцов из Армении.
20:27 29/11/2017Мелания Степанян: У армянской пары Тины и Симона появился шанс поехать в ПхенчханВ столице Эстонии Таллине недавно прошел международный турнир по фигурному катанию Tallinn Trophy 2017, на котором Армению представил член сборной страны Славик Айрапетян.
20:42 28/11/2017Представляющий Армению шахматист Мануел Петросян поблагодарил тех, благодаря кому получил титул вице-чемпиона мираЯ признателен за помощь и поддержку Арсену Егиазаряну, Арману Пашикяну и Левону Ароняну. Их советы мне очень помогли.
20:16 28/11/2017Тренер: Левон Аронян помогал советами представителю Армении Мануелу Петросяну на Чемпионате мира по шахматам до 20 летХочу отметить, что личный тренер Мануела Арман Пашикян отсутствовал, но он и Мануел постоянно поддерживали связь по интернету, что сыграло большую роль в его успешном выступлении.
17:47 28/11/2017Представители Армении приняли участие в выборах Европейского олимпийского комитетаПримечательными 24 словами, характеризующими город, была представлена столица летних Олимпийских игр 2024 года – Париж.
14:36 28/11/2017Нападающий «Барселоны» Лионель Месси стал самым высокооплачиваемым футболистом в миреВместе с командой он восемь раз становился чемпионом Испании, пять раз – обладателем Кубка Испании, и четыре раза – победителем Лиги чемпионов. Кроме того, он пять раз получал «Золотой мяч».
13:02 28/11/2017Отборочный этап чемпионата Европы: сборная Армении по баскетболу возглавляет турнирную таблицуПутевку в следующий этап завоюют победители подгрупп и сборная с лучшими показателями среди команд, занявших второе место.
12:55 28/11/2017Армянский форвард Юра Мовсисян может стать игроком одного из клубов КазахстанаИзвестный по выступлениям за датский «Рандерс», «Краснодар», московский «Спартак» и национальную сборную Армении форвард последние два сезона играет за океаном в «Реал Солт-Лейк» из MLS.
15:39 27/11/2017Вместо Лимы в Ашхабад: изменилось место проведения чемпионата мира по тяжелой атлетике 2018 годаМировое первенство этого года стартует завтра в Анахайме (США).
15:40 25/11/2017Армянские армрестлеры с честью представили Армению на одном из самых престижных турнировМайор Вооруженных сил РА Саргис Степанян завоевал две золотые и одну серебряную медали.
13:28 25/11/2017Главный тренер «Манчестер Юнайтед»: В эти выходные Генрих Мхитарян получит еще один шансГлавный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью на пресс-конференции ответил на вопрос, почему армянский полузащитник клуба Генрих Мхитарян не выходил на поле в последних встречах «МЮ».
10:32 25/11/2017Лионель Месси получил четвертую «Золотую бутсу», догнав Криштиану РоналдуПо итогам сезона-2016/17 аргентинец выиграл награду лучшему бомбардиру Европы в четвертый раз.
10:21 25/11/2017Гран-при ФИДЕ: армянскому гроссмейстеру Левону Ароняну остался всего один шаг до победыПосле 8 туров Аронян с 5 очками единолично возглавляет турнирную таблицу.
09:59 24/11/2017Гран-при ФИДЕ: в 8-м туре единоличный лидер Левон Аронян сыграет с Евгением ТомашевскимПосле 7-го тура армянский гроссмейстер Левон Аронян набрал 4,5 очка и единолично возглавляет турнирную таблицу.
17:14 23/11/2017Футболисты сборной Армении Артак Алексанян и Севак Аграманян освобождены от обязательной военной службыПоскольку Артаку Алексаняну исполняется 27 лет 10 марта 2018 года, а Севаку Аграманяну 27 исполняется 4 августа 2018 года, невозможно им предоставить отсрочку либо продлить отсрочку.