18:45 10/12/2022Քաթարից վերադառնալուց հետո Գերմանիայի հավաքականի դարպասապահ Նոյերը կոտրել է ոտքըՄյունխենի «Բավարիայի» և Գերմանիայի հավաքականի դարպասապահ Մանուել Նոյերը կոտրել է ոտքը և այս մրցաշրջանում այլևս չի խաղա։ Այդ մասին գրել է «Գազետա ռու»-ն: «Ողջույն բոլորին, ես կարող եմ միայն ասել, որ...
13:35 10/12/2022ԱՄՆ-ի ՖՖ-ն հայտարարություն է տարածել ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ժամանակ լրագրողի մահից հետոԱՄՆ ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտարարություն է տարածել CBS-ի լրագրող Գրանտ Ուոլի մահվան կապակցությամբ, որը մահացել է Քաթարում ֆուտբոլի 2022 թվականի աշխարհի առաջնության քառորդ եզրափակիչի Հոլանդիա-Արգենտինա...
13:13 10/12/2022Խորվաթիայի հավաքականի էպատաժ երկրպագուհին մեկնաբանել է Աշխարհի առաջնության խաղում անվտանգության աշխատակիցների հետ ունեցած կոնֆլիկտըԽորվաթ հայտնի մոդել Իվանա Նոլը մեկնաբանել է Բրազիլիայի հավաքականի հետ Քաթարում կայանալիք 2022 թվականի աշխարհի առաջնության 1/4 եզրափակչի հանդիպումից հետո անվտանգության աշխատակիցների հետ իր ունեցած...
11:38 10/12/2022Տիտեն մեկնաբանել է իր հեռանալը Բրազիլիայի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնիցԱԱ-2022-ի քառորդ եզրափակչում Խորվաթիայի հավաքականից պարտություն կրելուց հետո Բրազիլիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիտեն հայտարարել է իր հրաժարականի մասին։ Տիտեն մեկնաբանելով իր հրաժարականը՝ ասել է.
10:24 10/12/2022ԵՄ-ն կոչ է անում կրճատել COVID-19 պատվաստանյութերի գնման պայմանագրերը՝ պահեստների գերբեռնվածության պատճառովԱռողջապահության նախարար և ԵՄ Խորհրդում նախագահող Չեխիայի փոխվարչապետ Վլաստիմիլ Վալեկը մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց, որ Եվրահանձնաժողովը պետք է կրճատի COVID-19 պատվաստանյութերի գնման պայմանագրերը՝...
10:07 10/12/2022Բրյուսելում ձերբակալվել է Եվրախորհրդարանի փոխխոսնակը՝ 2022 թվականի աշխարհի առաջնության շուրջ կոռուպցիայի գործովԵվրախորհրդարանի փոխխոսնակ Եվա Կայլին Բելգիայի մայրաքաղաքում ձերբակալել են աշխարհի ընթացիկ առաջնության հետ կապված կոռուպցիոն գործով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ հայտնել է Agence...
21:59 09/12/2022ԱԱ-2022. Բրազիլիան հետագա պայքարից դուրս մնացՀետխաղային 11-մետրանոց հարվածաշարում Խորվաթիան հաղթեց 4:2 հաշվով և դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ։
20:32 09/12/2022Մեկնարկում է «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթըՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն անցկացնում է ՀՀ «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2022 թվականի մրցույթը. հաղթողները որոշվելու են նախարարության կողմից հավատարմագրված մարզական լրագրողների և մարզաձևերի գլխավոր մարզիչների...
18:37 09/12/2022Ծանրամարտի աշխարհի առաջնությանը Իզաբելա Յայլյանը գրավել է 18-րդ տեղըԿոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտայում ընթանում է կանանց և տղամարդկանց ծանրամարտի աշխարհի հերթական առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի պատվիրակներից առաջինը մրցահարթակ է դուրս եկել Իզաբելա...
20:14 08/12/2022Արարատն ու ԲԿՄԱ-ն չպարզեցին հաղթողինFastex ՀՊԼ 17-րդ տուրում «Արարատը» ընդունել էր ԲԿՄԱ-ին։ Այս մասին հայտնում է Արմսպորտը։ Ողջ խաղի ընթացքում թիմերից ոչ մեկի գրոհները գոլով չավարտվեցին և հանդիպումն ավարտվեց գոլազուրկ ոչ-ոքիով՝ 0-0:...
13:43 08/12/2022Մարիամ Մկրտչյանը՝ շախմատի միջազգային երիտասարդական մրցաշարի միանձնյա հաղթողՌուսաստանի Խանտի Մանսիյսկ քաղաքում անցկացվել է շախմատի միջազգային երիտասարդական մրցաշար մինչև 20 տարեկան մարզիկ-մարզուհիների մասնակցությամբ: Աղջիկների պայքարում իրեն գերազանց է դրսևորել Մարիամ...
19:25 07/12/2022Կայացել է կանանց Եվրոպայի Մ-17 առաջնության որակավորման երկրորդ փուլի վիճակահանությունըԴեկտեմբերի 7-ին ՈւԵՖԱ գրասենյակում կայացել է կանանց Եվրոպայի Մ-17 առաջնության որակավորման երկրորդ փուլի վիճակահանությունը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ կանանց Հայաստանի Մ-17 հավաքականը ընդգրկվել է B լիգայի...
16:25 07/12/2022Ինչու Ռոնալդուն դեռ չի ցանկանում տեղափոխվել «Ալ Նասր»Պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն դեռ չի համաձայնվել տեղափոխվել Սաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասր» ակումբ։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է լրագրող Նիկոլո Սկիրան: Նրա խոսքով, 37-ամյա...
10:20 07/12/2022Իսպանիայի հավաքականի մարզիչը ներողություն է խնդրել երկրպագուներիցԻսպանիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն ներողություն է խնդրել ազգային հավաքականի երկրպագուներից Աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակչում Մարոկկոյից կրած պարտության (0:0, 0:3՝ 11-մետրանոցներով)...
22:26 06/12/2022ԱԱ-2022․ Իսպանիան՝ պայքարից դուրսՄարոկկոյի հավաքականը հետխաղյա 11 մետրանոցներով հաղթեց Իսպանիայի հավաքականին։
19:17 06/12/2022Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի 20-ամյակի արարողությանըՀայաստանի շախմատի ակադեմիան տեղեկացնում է, որ կայացել է ակադեմիայի 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր արարողությունը։ «Ձեզ ենք ներկայացնում Ակադեմիայի 20-ամյակի հանդիսավոր արարողության ֆոտոշարքը: Դե իսկ...
13:15 06/12/2022Հայ ծանրորդների մրցելույթների ժամանակացույցը՝ Կոլումբիայում մեկնարկող աշխարհի առաջնությունումԿոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտայում նախօրեին մեկնարկել է ծանրամարտի տղամարդկանց և կանանց աշխարհի հերթական առաջնությունը։ ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, Հայաստանի ներկայացուցիչներից առաջինը մրցահարթակ...

17:46 23/09/2014Aronian to play in World Mind GamesArmenian Grandmaster Levon Aronian will participate in the World Mind Games on December 11-17, 2014 in Beijing, China.
17:58 22/09/2014Ari Kiremitciyan wins European champion title21-year-old Armenian chess player Ari Kiremitciyan (Turkey) scored 8 points out of 9 and became the European Amateur Chess Champion at the continental championship held in Eretria, Greece,...
17:12 19/09/2014London to host EURO 2020 finalLondon's Wembley Stadium will host the final and semi-finals of the 2020 UEFA European Championship, which will exceptionally be held in 13 different countries, AFP reported, citing UEFA.
14:01 19/09/2014Armenian chess players at World Youth ChampionshipsTen Armenian chess players will participate in the 10-18 year old boys and girls World Championships that will take place on September 20-29, 2014 in Durban, South Africa, armchess.am said.
14:52 17/09/2014Aronian to play in ZurichGM Levon Aronian will participate in a traditional Zurich Chess Challenge tournament on February 13-19, 2015.
16:41 15/09/2014Hrachik Babayan becomes world vice championArmenia’s Hrachik Babayan won silver at the 51st Shooting World Championship in Granada, Spain. He finished in second place in the Men’s Junior 10m Air Rifle (60 shots), the Armenian Shooting...
18:51 12/09/2014Arsen Julfalakyan wins world champion title in TashkentArmenia’s Arsen Julfalakyan won the title of world champion at the Greco-Roman Wrestling World Championships in Tashkent, Uzbekistan.
17:50 12/09/2014Aronian to play in Grand Slam Chess Masters FinalArmenian Grandmaster Levon Aronian will take part in the Grand Slam Chess Masters Final on September 14-20 in Bilbao, Spain.
14:36 11/09/2014Karabakh President meets with Robert EmmiyanOn September 11, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received famous athlete, President of the Armenian Athletic Federation Robert Emmiyan.
14:13 11/09/2014Sergey Kasparov in MoroccoArmenian Grandmaster Sergey Kasparov (Belarus) scored 7.5 points out of 9 and took second prize among 128 participants at the open chess tournament in Chefchaouen, Morocco.
14:07 11/09/2014Gabriel Sargissian wins bronze at Spanish Team ChampionshipArmenian Grandmaster Gabriel Sargissian, as a member of Magic Extremadura club, won the bronze medal at the Spanish Team Championship in Linares.
13:45 10/09/2014Armenian chess players in TbilisiGMs Karen Grigoryan, Robert Hovhannisyan, Levon Babujian, Hovik Hayrapetyan and a group of other Armenian chess players are participating in Nona Gaprindashvili Cup in the Georgian capital Tbilisi,...
13:38 10/09/2014Gabriel Sargissian at Spanish Team ChampionshipArmenian GM Gabriel Sargissian drew with GM Pentala Harikrishna in Round 6 of the Spanish Team Championship in Linares.
13:27 10/09/2014Aronian loses to NakamuraArmenian Grandmaster Levon Aronian lost 2.5-3.5 to Grandmaster Hikaru Nakamura in the Chess960 match held in St.
21:00 09/09/2014Michael Schumacher discharged from hospitalFormer F1 champion Michael Schumacher has been discharged from a Swiss hospital and is returning to his home, where he'll continue his recovery from head injuries suffered in a skiing accident last...
13:47 09/09/2014Armenian chess players at Istanbul chess tournamentArmenian chess players Armen Grigoriev (Georgia) and Arno Garabetyan (Turkey) scored accordingly 6.5 and 6 points out of 9 and took 6th and 11th places among 60 participants at the chess tournament...
13:34 09/09/2014Sargissian draws with Bacrot in Spanish Team Championship Round 5Armenian GM Gabriel Sargissian drew with GM Etienne Bacrot in Round 5 of the Spanish Team Championship in Linares.
13:21 09/09/2014Aronian to face Nakamura todayToday Grandmasters Levon Aronian and Hikaru Nakamura will play Chess960 exhibition match in St. Louis, the official website of the Armenian Chess Federation reported.
18:40 08/09/2014Gabriel Sargissian at Spanish Team ChampionshipArmenian GM Gabriel Sargissian drew with GM Vassily Ivanchuk in Round 3 of the Spanish Team Chess Championship in Linares.
18:00 05/09/2014Gabriel Sargissian at Spanish Team ChampionshipArmenian GM Gabriel Sargissian drew with GM Anish Giri in the first round of the Spanish Team Chess Championship in Linares.