18:45 10/12/2022Քաթարից վերադառնալուց հետո Գերմանիայի հավաքականի դարպասապահ Նոյերը կոտրել է ոտքըՄյունխենի «Բավարիայի» և Գերմանիայի հավաքականի դարպասապահ Մանուել Նոյերը կոտրել է ոտքը և այս մրցաշրջանում այլևս չի խաղա։ Այդ մասին գրել է «Գազետա ռու»-ն: «Ողջույն բոլորին, ես կարող եմ միայն ասել, որ...
13:35 10/12/2022ԱՄՆ-ի ՖՖ-ն հայտարարություն է տարածել ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ժամանակ լրագրողի մահից հետոԱՄՆ ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտարարություն է տարածել CBS-ի լրագրող Գրանտ Ուոլի մահվան կապակցությամբ, որը մահացել է Քաթարում ֆուտբոլի 2022 թվականի աշխարհի առաջնության քառորդ եզրափակիչի Հոլանդիա-Արգենտինա...
13:13 10/12/2022Խորվաթիայի հավաքականի էպատաժ երկրպագուհին մեկնաբանել է Աշխարհի առաջնության խաղում անվտանգության աշխատակիցների հետ ունեցած կոնֆլիկտըԽորվաթ հայտնի մոդել Իվանա Նոլը մեկնաբանել է Բրազիլիայի հավաքականի հետ Քաթարում կայանալիք 2022 թվականի աշխարհի առաջնության 1/4 եզրափակչի հանդիպումից հետո անվտանգության աշխատակիցների հետ իր ունեցած...
11:38 10/12/2022Տիտեն մեկնաբանել է իր հեռանալը Բրազիլիայի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնիցԱԱ-2022-ի քառորդ եզրափակչում Խորվաթիայի հավաքականից պարտություն կրելուց հետո Բրազիլիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիտեն հայտարարել է իր հրաժարականի մասին։ Տիտեն մեկնաբանելով իր հրաժարականը՝ ասել է.
10:24 10/12/2022ԵՄ-ն կոչ է անում կրճատել COVID-19 պատվաստանյութերի գնման պայմանագրերը՝ պահեստների գերբեռնվածության պատճառովԱռողջապահության նախարար և ԵՄ Խորհրդում նախագահող Չեխիայի փոխվարչապետ Վլաստիմիլ Վալեկը մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց, որ Եվրահանձնաժողովը պետք է կրճատի COVID-19 պատվաստանյութերի գնման պայմանագրերը՝...
10:07 10/12/2022Բրյուսելում ձերբակալվել է Եվրախորհրդարանի փոխխոսնակը՝ 2022 թվականի աշխարհի առաջնության շուրջ կոռուպցիայի գործովԵվրախորհրդարանի փոխխոսնակ Եվա Կայլին Բելգիայի մայրաքաղաքում ձերբակալել են աշխարհի ընթացիկ առաջնության հետ կապված կոռուպցիոն գործով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ հայտնել է Agence...
21:59 09/12/2022ԱԱ-2022. Բրազիլիան հետագա պայքարից դուրս մնացՀետխաղային 11-մետրանոց հարվածաշարում Խորվաթիան հաղթեց 4:2 հաշվով և դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ։
20:32 09/12/2022Մեկնարկում է «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթըՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն անցկացնում է ՀՀ «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2022 թվականի մրցույթը. հաղթողները որոշվելու են նախարարության կողմից հավատարմագրված մարզական լրագրողների և մարզաձևերի գլխավոր մարզիչների...
18:37 09/12/2022Ծանրամարտի աշխարհի առաջնությանը Իզաբելա Յայլյանը գրավել է 18-րդ տեղըԿոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտայում ընթանում է կանանց և տղամարդկանց ծանրամարտի աշխարհի հերթական առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի պատվիրակներից առաջինը մրցահարթակ է դուրս եկել Իզաբելա...
20:14 08/12/2022Արարատն ու ԲԿՄԱ-ն չպարզեցին հաղթողինFastex ՀՊԼ 17-րդ տուրում «Արարատը» ընդունել էր ԲԿՄԱ-ին։ Այս մասին հայտնում է Արմսպորտը։ Ողջ խաղի ընթացքում թիմերից ոչ մեկի գրոհները գոլով չավարտվեցին և հանդիպումն ավարտվեց գոլազուրկ ոչ-ոքիով՝ 0-0:...
13:43 08/12/2022Մարիամ Մկրտչյանը՝ շախմատի միջազգային երիտասարդական մրցաշարի միանձնյա հաղթողՌուսաստանի Խանտի Մանսիյսկ քաղաքում անցկացվել է շախմատի միջազգային երիտասարդական մրցաշար մինչև 20 տարեկան մարզիկ-մարզուհիների մասնակցությամբ: Աղջիկների պայքարում իրեն գերազանց է դրսևորել Մարիամ...
19:25 07/12/2022Կայացել է կանանց Եվրոպայի Մ-17 առաջնության որակավորման երկրորդ փուլի վիճակահանությունըԴեկտեմբերի 7-ին ՈւԵՖԱ գրասենյակում կայացել է կանանց Եվրոպայի Մ-17 առաջնության որակավորման երկրորդ փուլի վիճակահանությունը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ կանանց Հայաստանի Մ-17 հավաքականը ընդգրկվել է B լիգայի...
16:25 07/12/2022Ինչու Ռոնալդուն դեռ չի ցանկանում տեղափոխվել «Ալ Նասր»Պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն դեռ չի համաձայնվել տեղափոխվել Սաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասր» ակումբ։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է լրագրող Նիկոլո Սկիրան: Նրա խոսքով, 37-ամյա...
10:20 07/12/2022Իսպանիայի հավաքականի մարզիչը ներողություն է խնդրել երկրպագուներիցԻսպանիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն ներողություն է խնդրել ազգային հավաքականի երկրպագուներից Աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակչում Մարոկկոյից կրած պարտության (0:0, 0:3՝ 11-մետրանոցներով)...
22:26 06/12/2022ԱԱ-2022․ Իսպանիան՝ պայքարից դուրսՄարոկկոյի հավաքականը հետխաղյա 11 մետրանոցներով հաղթեց Իսպանիայի հավաքականին։
19:17 06/12/2022Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի 20-ամյակի արարողությանըՀայաստանի շախմատի ակադեմիան տեղեկացնում է, որ կայացել է ակադեմիայի 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր արարողությունը։ «Ձեզ ենք ներկայացնում Ակադեմիայի 20-ամյակի հանդիսավոր արարողության ֆոտոշարքը: Դե իսկ...
13:15 06/12/2022Հայ ծանրորդների մրցելույթների ժամանակացույցը՝ Կոլումբիայում մեկնարկող աշխարհի առաջնությունումԿոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտայում նախօրեին մեկնարկել է ծանրամարտի տղամարդկանց և կանանց աշխարհի հերթական առաջնությունը։ ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, Հայաստանի ներկայացուցիչներից առաջինը մրցահարթակ...

10:17 11/12/2017Chess Classic FIDE OPEN: победителем стал армянский шахматист Габриел СаркисянВторое место занял еще один член нашей национальной команды – Грант Мелкумян, лидировавший на протяжении всего турнира.
17:01 09/12/2017Президент Армении Серж Саргсян вручил специальные призы победителям первенства по мини-футболу на кубок РПАПо завершении игры президент С. Саргсян поздравил и вручил команде-победительнице кубок первенства.
15:27 09/12/2017Армянский гроссмейстер Грант Мелкумян близок к победе на Chess Classic FIDE OPENЕще семь шахматистов набрали по 6,5 очков. В этой группе преследователей находится и представитель сборной Армении Габриел Саркисян, который занимает по дополнительным показателям третье место.
10:21 09/12/2017London Chess Classic: в 7-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Хикару НакамуройВ 6-м туре проходящего в Лондоне заключительного этапа Grand Chess Tour армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграл вничью с Уэсли Со.
21:00 08/12/2017Генрих Мхитарян знает о флешмобе в Facebook, видел и читает записи болельщиков в соцсетях«Он знает о флешмобе, видел и читает записи болельщиков», – сказала она.
14:50 08/12/2017Глава Минспорта Армении: Будет справедливо, если российские спортсмены получат возможность выступать на Олимпийских играх под флагом своей страныМинистерство спорта и Национальный Олимпийский комитет Армении выражают готовность оказать содействие организационным работам, необходимым для участия российских спортсменов в Олимпиаде.
12:53 08/12/2017Армянский гроссмейстер Грант Мелкумян – единоличный лидер Chess Classic FIDE OPENТурнир завершится 9 декабря.
11:16 08/12/2017Криштиану Роналду в пятый раз выиграл «Золотой мяч» и сравнялся с Лионелем МессиЗа последние десять лет никто, кроме Месси и Роналду, не смог получить эту награду. Месси, выступающий за «Барселону», получал «Золотой мяч» пять раз – до сих это был рекорд.
09:29 07/12/2017London Chess Classic: в 6-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Уэсли СоРезультаты 5 тура. Каруана – Ананд 1-0, Аронян – Вашье-Лаграв, Карлсен – Со, Адамс – Накамура, Непомнящий – Карякин ничьи.
15:53 06/12/2017Юные армянские самбисты завоевали медали на чемпионате ЕвропыНа третью ступеньку пьедестала почета поднялись Карен Саркисян (42 кг), Давид Овсепян (46 кг), Юрий Цатурян (60 кг) и Саркис Саркисян (66 кг).
11:57 06/12/2017Генрих Мхитарян: Я думаю, самый главный посол Армении – Шарль АзнавурНа «Матч ТВ» представлен фильм «Генрих XXII» о капитане сборной Армении по футболу, полузащитнике «Манчестер Юнайтед» Генрихе Мхитаряне.
10:31 06/12/2017Ни флага, ни гимна: Сборная России отстранена от участия в Олимпиаде-2018 в Южной КорееРоссийские спортсмены, которых не обвинили в использовании допинга, смогут выступить на Играх под олимпийским флагом.
10:15 06/12/2017London Chess Classic: в 5-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Максимом Вашье-ЛагравомРезультаты 4 тура. Карякин – Каруана 0-1, Накамура – Непомнящий, Вашье-Лаграв – Карлсен, Со – Адамс, Ананд – Аронян ничьи.
10:33 05/12/2017London Chess Classic: в 4-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Виши АнандомПоложение после 3 туров. 1-10. Непомнящий, Каруана, Аронян, Карякин, Карлсен, Ананд, Адамс, Вашье-Лаграв, Накамура, Со – по 1,5.
20:50 04/12/2017Сейран Никогосян: Юные стрелки из Армении имеют реальный шанс завоевать на чемпионате Европы путевки на Олимпиаду«Результаты Кубка президента ФСА считаю удовлетворительными, хотя некоторые спортсмены могли выступить лучше», – сказал Сейран Никогосян.
19:08 04/12/2017Боксер Артур Абрахам не имеет никакого отношения к инциденту в немецком Эрфурте: официальное опровержениеНа вопрос, намерены ли Артур Абрахам или его адвокат реагировать на сообщения немецкой прессы, С. Григорян ответила: «Считайте данное заявление ответной реакцией».
18:58 04/12/2017Молодежная сборная Армении по вольной борьбе завоевала медали на международном турнире в ИранеВ составе нашей команде выступали 12 борцов. Молодежная сборная Армении участием в турнире в Иране завершила сезон-2018.
11:42 04/12/2017Известны все чемпионы розыгрыша Кубка президента федерации стрельбы АрменииПо результатам турнира будут сформированы сборные Армении различных возрастов.
10:37 04/12/2017Супертурнир London Chess Classic: армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с Сергеем КарякинымПоложение после двух туров. 1-10. Непомнящий, Каруана, Аронян, Карякин, Карлсен, Ананд, Адамс, Вашье-Лаграв, Накамура, Со – по 1 очку.
12:42 02/12/2017London Chess Classic: все партии первого тура завершились вничьюВо втором туре сегодня встречаются Каруана – Аронян, Со – Непомнящий, Вашье-Лаграв – Накамура, Ананд – Адамс, Карякин – Карлсен.