10:13 29/11/202229.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՄեկնարկում է Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի 3-րդ տուրը
19:40 28/11/20221 ոսկե և 2 արծաթե մեդալ՝ հրաձգության Լեհաստանի բաց առաջնությունիցՀայ հրաձիգները 1 ոսկե և 2 արծաթե մեդալ են նվաճել նոյեմբերի 22-27-ն անցկացված Լեհաստանի բաց առաջնությունում: ԿԳՄՍՆ-ի փոխանցմամբ՝ մրցաշարին 8 երկրի 86 մարզիկ-մարզուհի է մասնակցել: «Լեհաստանի բաց...
16:32 28/11/2022Թեհրանը կպահանջի 10 խաղով որակազրկել ԱՄՆ ֆուտբոլի հավաքականին Իրանի դրոշը խեղաթյուրելու համարՄիացյալ Նահանգների ֆուտբոլի ազգային հավաքականը հանցագործություն է կատարել՝ իր սոցիալական ցանցերում տեղադրելով Իրանի փոխված դրոշը և դրա համար պետք է պատժվի։ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է...
10:20 28/11/2022ԱԱ-2022. Բելգիային հաղթելուց հետո մարոկկացիները Բրյուսելում անկարգություններ են կազմակերպելԲրյուսելում զանգվածային անկարգություններ են սկսվել ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի երկրորդ տուրի Բելգիայի և Մարոկկոյի հավաքականների (0:2) հանդիպումից հետո։ Մարոկկոյից ներգաղթյալները Բելգիայի մայրաքաղաքում...
10:13 28/11/202228.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՔաթարում ընթացող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում ընթանում է խմբային փուլի երկրորդ տուրը։ Այսօրվա հանդիպումները՝ G խումբ Ժամը 14։00՝ Կամերուն - Սերբիա Ժամը 20:00՝ Բրազիլիա – Շվեյցարիա H խումբ Ժամը...
08:12 28/11/2022Բեքհեմի «Ինտեր Մայամի» ակումբը մոտ է Լիոնել Մեսսիի հետ պայմանագիր կնքելունՖուտբոլի հյուսիսամերիկյան գլխավոր լիգայի (MLS) «Ինտեր Մայամի» ակումբը մոտ է ՊՍԺ-ի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հետ պայմանագիր կնքելուն: Մանրամասները հայտնի են դարձել The Times-ին։ Աղբյուրի...
17:35 26/11/2022L'Équipe. Բենզեմայի հեռանալուց հետո Ֆրանսիայի ֆուտբոլի հավաքականում մթնոլորտը բարելավվել էՖրանսիայի հավաքականում մթնոլորտը բարելավվել է այն բանից հետո, երբ առաջատարներից մեկը՝ Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կարիմ Բենզեման, վնասվածք է ստացել ԱԱ-2022-ի մեկնարկից առաջ մարզումների ժամանակ և...
09:30 26/11/202226.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՔաթարում ընթացող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում ընթանում է խմբային փուլի երկրորդ տուրը։ Այսօրվա հանդիպումները՝ C խումբ Ժամը 17։00՝ Լեհաստան - Սաուդիան Արաբիա Ժամը 23:00՝ Արգենտինա - Մեքսիկա D...
08:53 26/11/2022Բռնցքամարտի երիտասարդական ԱԱ․ Էրիկ Իսրայելյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՀայաստանը չեմպիոն ունի Իսպանիայում ընթացող երիտասարդների աշխարհի առաջնությունում: 60 կգ քաշային Եվրոպայի գործող չեմպիոն Էրիկ Իսրայելյանը իր տիտղոսներին ավելացնում է նաև աշխարհի առաջնության ոսկե...
20:07 25/11/2022«Բարեկամության գավաթ» մրցաշարին մասնակցում են ավելի քան 150 պատանի բռնցքամարտիկներՆոյեմբերի 26-ին ժամը13։00-ին Դինամո մարզահամալիրում կմեկնարկեն «Բարեկամության գավաթ» անվանումը կրող բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարի եզրափակիչները։Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
17:55 25/11/2022Սաուդյան Արաբիայի ֆուտբոլիստներն ԱԱ-2022-ում արգենտինացիներին հաղթելու համար կստանան Rolls-RoyceՍաուդյան Արաբիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները նոր մեքենա կստանան ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի առաջին տուրի խաղում Արգենտինայի նկատմամբ տարած հաղթանակի առթիվ։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին իր...
16:56 25/11/2022Իրանի հավաքականը պատմության մեջ առաջին անգամ ԱԱ-ում հաղթել է եվրոպական հավաքականիԻրանի հավաքականը ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի 2-րդ տուրի խաղում 2։0 հաշվով հաղթել է Ուելսի ընտրանուն։ Opta վիճակագրական պորտալը հայտնում է, որ Իրանի ազգային հավաքականն իր պատմության մեջ առաջին անգամ...
11:45 25/11/2022Ռոնալդուն ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություններում իր խփած ռեկորդային գոլը նշել է Մեսսի նկարի ֆոնինՊորտուգալիայի հավաքականի ավագ Կրիշտիանու Ռոնալդուն ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություններում իր ռեկորդային գոլոը նշել է Լեոնել Մեսսի նկարի ֆոնին: Նոյեմբերի 24-ին Պորտուգալիա-Սերբիա հանդիպման 65-րդ րոպեին...
10:50 25/11/2022ԱԱ-2022. Ռոնալդոն COVID-19-ի պատճառով չի կարողացել մարզադաշտից հետևել խաղինԲրազիլացի լեգենդար ֆուտբոլիստ, աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Ռոնալդոն գնացել է Քաթար՝ իր երկրի ազգային հավաքականին երկրպագելու հենց մարզադաշտում։ Բայց նրա մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուս, նա առաջիկա հինգ...
10:03 25/11/202225.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՔաթարում ընթացող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում այսօր մեկնարկում է խմբային փուլի երկրորդ տուրը։ Այսօրվա հանդիպումները՝ A խումբ Ժամը 17։00՝ Քաթար – Սենեգալ Ժամը 20:00՝ Նիդեռլանդներ - Էկվադոր B խումբ...
20:21 24/11/2022Նոյեմբերի 27-ին՝ Հոկեյի բարեգործական խաղեր ԵրևանումՆոյեմբերի 27-ին Երևանում տեղի կունենան Հոկեյի բարեգործական խաղերը։ «Նոյեմբերի 27-ին արի՛ Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոց՝ ներկա գտնվելու հոկեյի բարեգործական խաղերին: Միջոցառման սկզբին տեղի...
16:22 24/11/2022Դեռահասների 81 և մեծահասակների 27,5%-ը բավականաչափ ֆիզիկական ակտիվություն չունեն. զեկույցԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) վերջին զեկույցի համաձայն, դեռահասների 81 և մեծահասակների 27,5 տոկոսը բավականաչափ ֆիզիկական ակտիվություն չունեն: Իրավիճակով պայմանավորված, ՄՕԿ-ը...
18:30 23/11/2022«Բարեկամության գավաթ» բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարը կմեկնարկի նոյեմբերի 24-ինՆոյեմբերի 24-ին «Դինամո» մարզահամալիրում կմեկնարկի «Բարեկամության գավաթ» անվանումը կրող բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարը, որին կմասնակցեն Հայաստանի, Վրաստանի և Ռուսաստանի ուժեղագույն պատանի...
16:15 23/11/2022ԱԱ-2022. Սաուդյան Արաբիայում տոնում են ազգային հավաքականի հաղթանակըՔաթարում 2022 թվականի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության երրորդ խաղային օրը սկսվել էր սենսացիաով։ Մրցաշարի գլխավոր ֆավորիտներից մեկը՝ Արգենտինայի հավաքականը, C խմբում պարտության մատնվեց Սաուդյան Արաբիայի...

14:48 23/08/2014Armenian boxer secures bronze medal in NanjingArmenian boxer Anush Grigoryan has secured a bronze medal at the 2nd Summer Youth Olympic Games in Nanjing, China.
14:14 23/08/2014Karen Grigoryan in lead at World University ChampionshipGM Karen Grigoryan has scored 5 points after seven rounds to lead the 13th World University Championship in Katowice, Poland together with five other Grandmasters.
13:53 23/08/2014Hrant Melkumyan in RigaArmenian Grandmaster Hrant Melkumyan has scored 6.5 points after seven rounds at the open chess tournament in Riga, Latvia.
16:09 21/08/2014Melkumyan stays in lead in RigaArmenian Grandmaster Hrant Melkumyan has scored 5 points after five rounds to lead the open chess tournament in Riga, Latvia, the official website of Armenian Chess Federation reported.
16:00 21/08/2014Armenian chess players at World University ChampionshipThe 13th World University Championship is being held in Katowice, Poland. Armenian chess players Karen Grigoryan, Zaven Andriasian and Tigran S. Petrosyan are participating in the men’s and Maria...
17:23 20/08/2014Hrant Melkumyan in RigaArmenian Grandmaster Hrant Melkumyan has scored 4 points after four rounds to lead the open chess tournament in Riga, Latvia together with GMs Eduardo Iturrizaga (Venezuela), Igor Kovalenko (Latvia)...
16:31 19/08/2014Karen Movsisian takes first prize at Pobla de Lillet OpenArmenian Grandmaster Karen Movsisian scored 7.5 points out of 9 to take first prize among 48 participants at the Pobla de Lillet Open chess tournament (Spain), the official website of Armenian Chess...
17:16 18/08/2014Mher Hovhannisyan finishes first at Charleroi OpenArmenian IM Mher Hovhannisyan scored 7.5 points out of 9 and took first prize among 227 participants at the Charleroi Open chess tournament (Belgium), armchess.am said.
17:15 18/08/2014Karen Grigoryan takes first prize at Badalona OpenArmenian GM Karen Grigoryan scored 7.5 points out of 9 to take first prize among 86 participants at the Badalona Open chess tournament (Spain), reports the official website of Armenian Chess...
14:15 16/08/2014Player dies mid-game, another found dead at hotel at Norway Chess OlympiadA major international chess tournament in northern Norway has ended on a grim note, with one player dying in the middle of a game and another found dead in a hotel room, The Associated Press reported.
18:19 11/08/2014Armenian Minister of Sport visits frontlineArmenian Minister of Sport and Youth Affairs Gabriel Ghazaryan visited the frontline to meet with soldiers and officers doing their military service, the official website of the Ministry of Sport...
10:22 01/08/2014Iranian legendary footballer Ali Dayi has refused alluring offer of Azerbaijan for his fans’ sake“Though Azerbaijan was paying 5 times more I refused its offuer and didn’t leave for Azerbaijan for the sake of money,” told the chief coach of “Persepolis” football team Ali Dayi, as the Iranian...
13:30 31/07/2014Armenian Men’s and Women’s national teams in 41st World Chess OlympiadArmenian Men’s and Women’s National Teams are going to participate in the 41st World Chess Olympiad to be held on August 1-14, 2014 in Tromso, Norway.
19:28 30/07/2014Armenian chess-players in Saint-AffriqueOn July 29, Armenian FM Roman Oganisian (Russia) scored 7,5 points out of 9 and took the second prize among 140 participants at the open that was held in Saint-Affrique, France.
12:54 28/07/2014Lake Sevan tournament kicks offTen grandmasters from Russia, Ukraine, India and Armenia are participating in the traditional Lake Sevan tournament that is being held in round robin system in Martuni, Armenia, the armchess.am...
12:33 28/07/2014Armenian teams on eve of OlympiadPresident of the Republic of Armenia, President of the Armenian Chess Federation Serzh Sargsyan followed the trainings of the Armenian National Teams in Aghveran Resort, reports the Armchess.am.
15:39 26/07/2014Serzh Sargsyan holds meeting with Armenian men’s and women’s national chess teamsYesterday, at the evening, RA President and the President of the Armenian Chess Federation Serzh Sargsyan held a meeting with the Armenian men’s and women’s national chess teams in Aghveran which is...
12:02 25/07/2014Armenian team get prepared for World Chess OlympiadArmenian National Men’s and Women’s Teams together with their caches Arshak Petrosian and Artur Chibukhchian are in Aghveran Resort, Armenia where they are getting prepared for the World Chess...
11:46 24/07/2014Shirak is to hold friendly meeting with UlisShirak continues its trainings for holding a match with the highest league of Armenia. It will hold a friendly meeting with Ulis on July 27. As the official site of the club informs the meeting will...
17:10 23/07/2014Tgran Nalbandyan wins in Dortmund scoring 8 points out of 9Armenian GM Tigran Nalbandian scored 8 points out of 9 and took the first prize at Helmut-Kohls Memorial that was held in round robin system in Dortmund, Germany, the Armenian chess federation...