10:13 29/11/202229.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՄեկնարկում է Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի 3-րդ տուրը
19:40 28/11/20221 ոսկե և 2 արծաթե մեդալ՝ հրաձգության Լեհաստանի բաց առաջնությունիցՀայ հրաձիգները 1 ոսկե և 2 արծաթե մեդալ են նվաճել նոյեմբերի 22-27-ն անցկացված Լեհաստանի բաց առաջնությունում: ԿԳՄՍՆ-ի փոխանցմամբ՝ մրցաշարին 8 երկրի 86 մարզիկ-մարզուհի է մասնակցել: «Լեհաստանի բաց...
16:32 28/11/2022Թեհրանը կպահանջի 10 խաղով որակազրկել ԱՄՆ ֆուտբոլի հավաքականին Իրանի դրոշը խեղաթյուրելու համարՄիացյալ Նահանգների ֆուտբոլի ազգային հավաքականը հանցագործություն է կատարել՝ իր սոցիալական ցանցերում տեղադրելով Իրանի փոխված դրոշը և դրա համար պետք է պատժվի։ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է...
10:20 28/11/2022ԱԱ-2022. Բելգիային հաղթելուց հետո մարոկկացիները Բրյուսելում անկարգություններ են կազմակերպելԲրյուսելում զանգվածային անկարգություններ են սկսվել ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի երկրորդ տուրի Բելգիայի և Մարոկկոյի հավաքականների (0:2) հանդիպումից հետո։ Մարոկկոյից ներգաղթյալները Բելգիայի մայրաքաղաքում...
10:13 28/11/202228.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՔաթարում ընթացող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում ընթանում է խմբային փուլի երկրորդ տուրը։ Այսօրվա հանդիպումները՝ G խումբ Ժամը 14։00՝ Կամերուն - Սերբիա Ժամը 20:00՝ Բրազիլիա – Շվեյցարիա H խումբ Ժամը...
08:12 28/11/2022Բեքհեմի «Ինտեր Մայամի» ակումբը մոտ է Լիոնել Մեսսիի հետ պայմանագիր կնքելունՖուտբոլի հյուսիսամերիկյան գլխավոր լիգայի (MLS) «Ինտեր Մայամի» ակումբը մոտ է ՊՍԺ-ի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հետ պայմանագիր կնքելուն: Մանրամասները հայտնի են դարձել The Times-ին։ Աղբյուրի...
17:35 26/11/2022L'Équipe. Բենզեմայի հեռանալուց հետո Ֆրանսիայի ֆուտբոլի հավաքականում մթնոլորտը բարելավվել էՖրանսիայի հավաքականում մթնոլորտը բարելավվել է այն բանից հետո, երբ առաջատարներից մեկը՝ Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կարիմ Բենզեման, վնասվածք է ստացել ԱԱ-2022-ի մեկնարկից առաջ մարզումների ժամանակ և...
09:30 26/11/202226.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՔաթարում ընթացող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում ընթանում է խմբային փուլի երկրորդ տուրը։ Այսօրվա հանդիպումները՝ C խումբ Ժամը 17։00՝ Լեհաստան - Սաուդիան Արաբիա Ժամը 23:00՝ Արգենտինա - Մեքսիկա D...
08:53 26/11/2022Բռնցքամարտի երիտասարդական ԱԱ․ Էրիկ Իսրայելյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՀայաստանը չեմպիոն ունի Իսպանիայում ընթացող երիտասարդների աշխարհի առաջնությունում: 60 կգ քաշային Եվրոպայի գործող չեմպիոն Էրիկ Իսրայելյանը իր տիտղոսներին ավելացնում է նաև աշխարհի առաջնության ոսկե...
20:07 25/11/2022«Բարեկամության գավաթ» մրցաշարին մասնակցում են ավելի քան 150 պատանի բռնցքամարտիկներՆոյեմբերի 26-ին ժամը13։00-ին Դինամո մարզահամալիրում կմեկնարկեն «Բարեկամության գավաթ» անվանումը կրող բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարի եզրափակիչները։Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
17:55 25/11/2022Սաուդյան Արաբիայի ֆուտբոլիստներն ԱԱ-2022-ում արգենտինացիներին հաղթելու համար կստանան Rolls-RoyceՍաուդյան Արաբիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները նոր մեքենա կստանան ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի առաջին տուրի խաղում Արգենտինայի նկատմամբ տարած հաղթանակի առթիվ։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին իր...
16:56 25/11/2022Իրանի հավաքականը պատմության մեջ առաջին անգամ ԱԱ-ում հաղթել է եվրոպական հավաքականիԻրանի հավաքականը ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի 2-րդ տուրի խաղում 2։0 հաշվով հաղթել է Ուելսի ընտրանուն։ Opta վիճակագրական պորտալը հայտնում է, որ Իրանի ազգային հավաքականն իր պատմության մեջ առաջին անգամ...
11:45 25/11/2022Ռոնալդուն ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություններում իր խփած ռեկորդային գոլը նշել է Մեսսի նկարի ֆոնինՊորտուգալիայի հավաքականի ավագ Կրիշտիանու Ռոնալդուն ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություններում իր ռեկորդային գոլոը նշել է Լեոնել Մեսսի նկարի ֆոնին: Նոյեմբերի 24-ին Պորտուգալիա-Սերբիա հանդիպման 65-րդ րոպեին...
10:50 25/11/2022ԱԱ-2022. Ռոնալդոն COVID-19-ի պատճառով չի կարողացել մարզադաշտից հետևել խաղինԲրազիլացի լեգենդար ֆուտբոլիստ, աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Ռոնալդոն գնացել է Քաթար՝ իր երկրի ազգային հավաքականին երկրպագելու հենց մարզադաշտում։ Բայց նրա մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուս, նա առաջիկա հինգ...
10:03 25/11/202225.11. ԱԱ-2022-ի հանդիպումներըՔաթարում ընթացող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում այսօր մեկնարկում է խմբային փուլի երկրորդ տուրը։ Այսօրվա հանդիպումները՝ A խումբ Ժամը 17։00՝ Քաթար – Սենեգալ Ժամը 20:00՝ Նիդեռլանդներ - Էկվադոր B խումբ...
20:21 24/11/2022Նոյեմբերի 27-ին՝ Հոկեյի բարեգործական խաղեր ԵրևանումՆոյեմբերի 27-ին Երևանում տեղի կունենան Հոկեյի բարեգործական խաղերը։ «Նոյեմբերի 27-ին արի՛ Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոց՝ ներկա գտնվելու հոկեյի բարեգործական խաղերին: Միջոցառման սկզբին տեղի...
16:22 24/11/2022Դեռահասների 81 և մեծահասակների 27,5%-ը բավականաչափ ֆիզիկական ակտիվություն չունեն. զեկույցԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) վերջին զեկույցի համաձայն, դեռահասների 81 և մեծահասակների 27,5 տոկոսը բավականաչափ ֆիզիկական ակտիվություն չունեն: Իրավիճակով պայմանավորված, ՄՕԿ-ը...
18:30 23/11/2022«Բարեկամության գավաթ» բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարը կմեկնարկի նոյեմբերի 24-ինՆոյեմբերի 24-ին «Դինամո» մարզահամալիրում կմեկնարկի «Բարեկամության գավաթ» անվանումը կրող բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարը, որին կմասնակցեն Հայաստանի, Վրաստանի և Ռուսաստանի ուժեղագույն պատանի...
16:15 23/11/2022ԱԱ-2022. Սաուդյան Արաբիայում տոնում են ազգային հավաքականի հաղթանակըՔաթարում 2022 թվականի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության երրորդ խաղային օրը սկսվել էր սենսացիաով։ Մրցաշարի գլխավոր ֆավորիտներից մեկը՝ Արգենտինայի հավաքականը, C խմբում պարտության մատնվեց Սաուդյան Արաբիայի...

16:11 23/11/2017Сборная Армении сохранила свои позиции в рейтинге ФИФАКак и месяцем ранее, национальная команда страны располагается на 90-м месте.
13:19 23/11/2017В армянском курортном городе Цахкадзор открывается международный шахматный турнирСегодня состоятся партии первого тура.
10:16 23/11/2017Гран-при ФИДЕ: в 7-м туре единоличный лидер Левон Аронян сыграет с Ричардом РаппортомВ шестом туре Аронян сыграл вничью с россиянином Петром Свидлером.
20:30 22/11/2017Президент Армении присутствовал на торжественном открытии международного шахматного турнира «Tsaghkadzor Open»Первый заместитель председателя Федерации шахмат Армении Смбат Лпутян вручил призы победителям блиц-турнира по шахматам.
19:06 22/11/2017Райан Боатрайт раскаялся и попросил прощения: комментарий главного тренера сборной Армении по баскетболуРанее было объявлено, что Райан Боатрайт отчислен из национальной сборной за неспортивное поведение.
10:16 22/11/2017Гран-при ФИДЕ: армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет с россиянином Петром СвидлеромПосле пяти туров Левон Аронян единолично возглавляет турнирную таблицу, набрав 3,5 очка. Сразу шесть шахматистов отстают на пол-очка.
19:22 21/11/2017Райан Боатрайт отчислен из сборной Армении по баскетболу за неподобающее поведениеОн ночью приехал в Ереван, однако вернется на базу своего клуба.
11:19 21/11/2017Гран-при ФИДЕ: Все партии пятого тура завершились вничью, Левон Аронян сохраняет лидерствоВ шестом туре 22 ноября Аронян белыми сыграет с Петром Свидлером (Россия). Турнир завершится 25 ноября.
15:25 20/11/2017Ереванский хоккейный клуб «Арарат» занимает 6-е место среди 14 командСледующие матчи «Арарат» проведет на своей площадке против литовской «Энергии» (Электренай) 23 и 24 ноября.
10:09 20/11/2017Гран-при ФИДЕ: армянский гроссмейстер Левон Аронян победил Аниша Гири и стал единоличным лидеромСегодня, 20 ноября, в пятом туре Аронян черными сыграет с китайцем Дин Лижэнем.
14:27 18/11/2017Гран-при ФИДЕ: армянский гроссмейстер Левон Аронян одержал первую победуВ третьем туре 18 ноября Аронян черными сыграет с Максимом Вашье-Лагравом.
14:10 18/11/2017Форвард Алексей Полодян прокомментировал публикации о том, что армяне «тащат» молодежную сборную России по хоккеюОтметим, дуэт Артем Манукян-АлексейПолодян молодежной сборной России в СМИ окрестили армянским покером.
10:43 18/11/2017Президентом футбольного клуба «Арарат» стал Самвел КарапетянТакже определен состав руководства: председателем совета директоров стал Камо Авагумян, вице-президентом – Погос Галстян, спортивным директором назначен Артем Хачатурян.
10:04 18/11/2017Свадьба форварда мадридского «Реала» Криштиану Роналду состоится после чемпионата мира 2018 г.Ранее Джорджина родила от Роналду девочку. Счастливые родители назвали малютку Алана Мартина. Стоит отметить, что это уже четвертый ребенок португальца.
19:58 17/11/2017На чемпионате мира в Польше выступят 5 армянских борцов греко-римского стиляСборная Армении выступит на чемпионате под руководством тренера национальной сборной Эдуарда Саакяна.
14:22 17/11/2017«Мики-армянский герой»: в Сети появился документальный фильм о Генрихе МхитарянеФильм «Мики-армянский герой», съемки которого проходили в Армении и Англии, был показан в эфире MUTV 16 ноября.
13:19 17/11/2017Болельщики сборной Перу по футболу настолько обрадовались победе, что устроили «землетрясение»Болельщики сборной Перу по футболу, смотревшие матч команды против Новой Зеландии, настолько обрадовались победе, что мобильное приложение зафиксировало небольшое землетрясение в Лиме.
10:22 17/11/2017Гран-при ФИДЕ: армянский гроссмейстер Левон Аронян черными сыграл вничью с россиянином Дмитрием ЯковенкоПартии второго тура состоятся 17 ноября.
19:04 16/11/2017Генсек Федерации фехтования: Сборные Армении проиграли Грузии из-за неучастия в первенстве лидеровОткрытый командный чемпионат Армении по фехтованию до 23 лет состоялся 14 и 15 ноября. В чемпионате участвовала также сборная Грузии.
17:32 16/11/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян участвует в заключительном этапе «Гран-при» ФИДЕСегодня в первом туре Левон Аронян черными сыграет с россиянином Дмитрием Яковенко. Турнир завершится 25 ноября.