19:09 05/07/2022Սարգիս Ադամյանը տեղափոխվել է «Քյոլն»Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվող Սարգիս Ադամյանը տեղափոխվել է «Քյոլն»։ Այս մասին գրում է «Արմսպորտ»-ը՝ հղում անելով գերմանական ակումբի մամուլի ծառայությանը։ Ադամյանը 4 տարվա պայմանագիր է կնքել...
20:26 04/07/2022Վաղը կմեկնարկի բռնցքամարտի Հայաստանի ավագ տարիքի պատանիների առաջնությունըՀայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Վաղը ժամը 14։00-ից Դինամո մարզահամլիրում կմեկնարկի բռնցքամարտի Հայաստանի ավագ տարիքի պատանիների առաջնությունը, որին կմասնակցի մոտ 190 մարզիկ։ Այսօր...
18:17 04/07/2022Պետք է օգտագործենք մրցակցի թույլ կողմերը. Եղիշե ՄելիքյանՉեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Փյունիկ»-«Կլուժ» խաղից առաջ կայացել է երևանյան թիմի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանի մամուլի ասուլիսը.
14:42 04/07/2022Ազատ ոճային ըմբիշները 3 ոսկե, 1 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճելՄ20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում
09:00 04/07/2022Հայաստանի բասկետբոլի ազգային հավաքականը` Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության չեմպիոնՄալթայում կայացած փոքր երկրների Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանը եզրափակչում 84:68 հաշվով առավելության է հասել Մալթայի նկատմամբ և դարձել առաջնության չեմպիոն: Բասկետբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ...
23:36 02/07/2022Երիտասարդական ԵԱ. Հայաստանի օրհներգի ժամանակ պատվո հարթակից իջած ադրբեջանցի ըմբիշն որակազրկվել էԱզատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Պապիկյանի պարգևատրությունը
22:33 02/07/2022Երիտասարդական ԵԱ.Հայկ Պապիկյանը և Մուշեղ Մկրտչյանը՝ ոսկե մեդալակիրներՀայկ Պապիկյանը հաղթեց ադրբեջանցի ըմբիշին, Մուշեղ Մկրտչյանը՝ վրացի։
15:15 02/07/2022«Ինտեր». «Բարի գալուստ, Մխիթարյան»«Շատ ուրախ եմ միանալու նման մեծ ակումբին: Կներդնեմ առավելագույնը և կտամ ամեն ինչ, որպեսզի օգնեմ թիմին հասնելու մեր նպատակներին»,- գրել է Մխիթարյանը։
11:40 02/07/2022Այս ակումբը և Հավերժական քաղաքը ընդմիշտ կմնան իմ սրտում. Մխիթարյանի շնորհակալությունը՝ «Ռոմա»-ինՀայ կիսապաշտպան, «Ինտեր» տեղափոխված Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեսյսբուքյան գրառում է արել՝ շնորհակալություն հայտնել արդեն իր նախկին թիմին՝ «Ռոմա»-ին.
21:24 01/07/2022Մուշեղ Մկրտչյանը հաղթեց ադրբեջանցուն և դուրս եկավ եզրափակիչԵվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում այսօր մեկնարկել են ազատ ոճայինները: Այս մասին գրում է «Արմսպորտ»-ը։ Մրցաշարի կիսաեզրափակչում Մուշեղ Մկրտչյանը 3-1 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի ներկայացուցիչ...
14:43 01/07/2022Ա սերիան գրանցել է Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխությունը «Ինտեր»33-ամյա հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը դարձել է «Ինտեր»-ի խաղացող։ Այս մասին հայտնում է Ա Սերիայի պաշտոնական կայքը։ «Чемпионат»ը մանրամասնել է, որ ֆուտբոլիստը «Ինտեր»-ին միացել է ազատ գործակալի...
11:02 01/07/2022ՖԻԴԵ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի երեք ներկայացուցիչ է ընդգրկվածՀայաստանի երեք ներկայացուցիչներ ընդգրկված են ՖԻԴԵ-ի հրապարակած hուլիս ամսվա դասակարգման աղյուսակում: Գրոսմայստերներ Գաբրիել Սարգսյանը 37-րդն է, Հայկ Մարտիրոսյանը՝ 73-րդը, Շանթ Սարգսյանը՝ 87-րդը: ԱՄՆ...
18:29 30/06/2022Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը հաղթանակով է մեկնարկել Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունումՀայաստանի բասկետբոլի տղամարդկանց հավաքականը Մալթայում ընթացող Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության մեկնարկային տուրում մրցել է Ջիբրալթարի հավաքականի հետ և բոլոր քառորդներում ունենալով առավելություն՝...
21:35 29/06/2022Սուրեն Աղաջանյանը` Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիրՍուրեն Աղաջանյանը հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության չեմպիոնն է: Հռոմում ընթացող առաջնության եզրափակիչ գոտեմարտում Սուրեն Աղաջանյանը 60 կգ քաշային կարգում 4:0 հաշվով...
19:41 29/06/2022Ուգո Ֆիրմինուն՝ VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի՝ 2021/2022 մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է «VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի՝ 2021/2022 մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստ» և «VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի՝ 2021/2022 մրցաշրջանի լավագույն մարզիչ»...
09:53 29/06/2022Կկայանա Աշոտ Անաստասյանի ծննդյան օրվան նվիրված արագ շախմատի մրցաշարՀուլիսի 10-ին, ժամը՝ 12։00-ին Տ․ Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը տեղի կունենա Աշոտ Անաստասյանի ծննդյան օրվան նվիրված արագ շախմատի մրցաշար՝ 10+5 ժամակարգով, 7 խաղափուլով։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից...
18:47 27/06/2022Սամբոյի աշխարհի պատանիների և երիտասարդների առաջնությանը սպասվում է աշխարհի շուրջ 60 երկրի պատվիրակությունների մասնակցությունՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել սամբոյի և գեղասահքի միջազգային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին հայտնում...
13:22 24/06/2022Ռոբերտ Արզումանյանը հեռացել է «Ուրարտուից»«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և Ռոբերտ Արզումանյանը դադարեցնում են համագործակցությունը։ «Ռոբերտ Արզումանյանն «Ուրարտուի» ղեկն ստանձնել էր 2021 թվականի մարտից։ Մասնագետի գլխավորությամբ թիմը 53...
14:11 23/06/2022Մխիթարյանը «Ինտերին» կմիանա առաջիկայումՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին կիսապաշտպան, «Ռոմա»-ի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանի բարեհաջող է անցել է նոր՝ «Ինտեր» ակումբ տեղափոխվելու հետ կապված բուժզննումը և շուտով պաշտոնապես կհայտարարվի...
17:12 22/06/2022Իսպանիայի ԱՕԿ-ը որոշել է հետ վերցնել 2030 թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի անցկացման հայտըԻսպանիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեն որոշել է հետ վերցնել 2030 թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի անցկացման հայտը: Պատճառը Արագոնի և Կատալոնիայի իշխանությունների միջև անհամաձայնությունն է: Այս մասին...

12:38 10/08/2017Быстро и смешно: как открыть счет в футбольном матче, ни разу не коснувшись мячаЭстонцы не впервые ставят удивительные футбольные рекорды. В 2009 году защитнику клуба «Курессааре» понадобилось всего 5 секунд, чтобы поразить собственные ворота.
12:04 10/08/2017Сборная Армении по баскетболу потерпела первое поражение в группе «А» отборочного этапа чемпионата мираСборная Армении следующую встречу также проведет на площадке соперника. Наша команда 12 августа встретится со сборной Словакии.
11:22 10/08/2017Кубок Синкфилда: Левон Аронян вышел в лидерыПары 8 тура: Ананд - Вашье-Лаграв, Аронян – Свидлер, Непомнящий – Карлсен, Каруана - Накамура, Карякин – Со.
13:19 09/08/2017Армянские дзюдоисты участвуют в чемпионате мира: на татами сегодня выйдет Юрий ИсраелянГенеральный секретарь Федерации дзюдо Армении Давид Хитарян сообщил, что для выступления на юношеском чемпионате мира были выбраны лучшие.
10:31 09/08/2017Кубок Синкфилда: Левон Аронян победил Уэсли Со и сыграет с Хикару НакамуройПоложение после 6 туров: 1. Вашье-Лаграв – 4; 2-4. Аронян, Карлсен, Ананд – по 3,5; 5-6. Каруана, Карякин – по 3; 7-9, Непомнящий, Накамура, Свидлер - по 2,5; 10. Со – 2.
20:16 08/08/2017На Студенческих играх представители Армении выступят в 7 видах спортаПо своему уровню, количеству стран-участниц и спортсменов, Универсиада является самым масштабным спортивным мероприятием после Олимпийских игр.
19:30 08/08/2017«Я оправдаю надежды»: Армянский полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян поблагодарил болельщиковМатч за Суперкубок УЕФА между победителем Лиги чемпионов «Реалом» и «Манчестер Юнайтед», выигравшим Лигу Европы, пройдет в столице Македонии сегодня, 8 августа.
17:52 08/08/2017Капитан «Манчестер Юнайтед» М. Каррик: Генрих Мхитарян – фантастический игрокГенрих Мхитарян был одним из главных творцов победы в Лиге Европы и Майкла спросили, сможет ли армянский полузащитник «Юнайтед» сыграть подобную роль в матче за Суперкубок.
17:30 08/08/2017Тренер сборной Армении по вольной борьбе: Мы могли сделать большеНа состоявшемся в финском Тампере молодежном чемпионате мира сборная Армении по вольной борьбе завоевала по одной серебряной и бронзовой медали.
15:58 08/08/2017Борец Роман Амоян: Уверен, что Малхас Амоян еще скажет свое слово на ковре и даже превзойдет меняОдин из самых титулованных армянских борцов – Роман Амоян – дядя Малхаса Амояна, который стал вице-чемпионом мира по греко-римской борьбе среди молодежи в весовой категории 66 кг.
14:38 08/08/2017Тренер сборной Армении: Малхас Амоян должен был завоевать золотую медаль, но…Молодежная сборная Армении по греко-римской борьбе этой ночью возвратилась из Тампере в Ереван.
20:30 07/08/2017Эфиопская бегунья: В Азербайджане с нами обращались как с рабами, обманом заставляли принимать допингЭфиопская бегунья Лили Абдуллаева, выступавшая за Азербайджан, в интервью немецкому телеканалу ARD рассказала о проблемах, случившихся у нее после смены гражданства.
20:17 07/08/2017На чемпионате мира в состав сборной Армении по вольной борьбе войдут 5 борцовБорцы вольного стиля заключительный учебно-тренировочный сбор перед чемпионатом мира проведут в Олимпаване, с 10 по 23 августа.
17:34 07/08/2017Генрих Мхитарян отправился вместе с «Манчестер Юнайтед» в Скопье на матч за Суперкубок УЕФАВ Скопье с командой отправился и португальский нападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду.
15:27 07/08/2017Началась продажа билетов на матч Армения-ДанияНа стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна в Ереване 4 сентября в 20:00 состоится матч отборочного турнира чемпионата мира по футболу 2018 года между сборными Армении и Дании.
12:54 07/08/2017Никша Бавцевич: Сборная Армении по баскетболу движется впередПосле победы над командой Швеции Никша Бавцевич в беседе с журналистами подвел итоги игры.
10:31 07/08/2017Кубок Синкфилда: Левон Аронян сыграет с Уэсли СоТрадиционный Кубок Синкфилда, являющийся третьим этапом Grand Chess Tour, проходит с 31 июля по 12 августа в Сент-Луисе. 10 гроссмейстеров играют по круговой системе.
10:21 07/08/2017Малхас Амоян - вице-чемпион молодежного первенства мираСупертяжеловес Давид Овасапян выбыл из борьбы в четвертьфинале.
18:15 05/08/2017Сборная Армении по баскетболу сегодня проведет встречу с командой ШвецииНациональная мужская сборная Армении по баскетболу победой отметила дебют в отборочном турнире чемпионата мира.
18:12 05/08/2017ЧМ: 3 армянских борцов выбыли из борьбы за медалиПобедители армянских борцов не смогли дойти до финала, и наши ребята не получили возможности утешительных схваток.