19:09 05/07/2022Սարգիս Ադամյանը տեղափոխվել է «Քյոլն»Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվող Սարգիս Ադամյանը տեղափոխվել է «Քյոլն»։ Այս մասին գրում է «Արմսպորտ»-ը՝ հղում անելով գերմանական ակումբի մամուլի ծառայությանը։ Ադամյանը 4 տարվա պայմանագիր է կնքել...
20:26 04/07/2022Վաղը կմեկնարկի բռնցքամարտի Հայաստանի ավագ տարիքի պատանիների առաջնությունըՀայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Վաղը ժամը 14։00-ից Դինամո մարզահամլիրում կմեկնարկի բռնցքամարտի Հայաստանի ավագ տարիքի պատանիների առաջնությունը, որին կմասնակցի մոտ 190 մարզիկ։ Այսօր...
18:17 04/07/2022Պետք է օգտագործենք մրցակցի թույլ կողմերը. Եղիշե ՄելիքյանՉեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Փյունիկ»-«Կլուժ» խաղից առաջ կայացել է երևանյան թիմի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանի մամուլի ասուլիսը.
14:42 04/07/2022Ազատ ոճային ըմբիշները 3 ոսկե, 1 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճելՄ20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում
09:00 04/07/2022Հայաստանի բասկետբոլի ազգային հավաքականը` Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության չեմպիոնՄալթայում կայացած փոքր երկրների Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանը եզրափակչում 84:68 հաշվով առավելության է հասել Մալթայի նկատմամբ և դարձել առաջնության չեմպիոն: Բասկետբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ...
23:36 02/07/2022Երիտասարդական ԵԱ. Հայաստանի օրհներգի ժամանակ պատվո հարթակից իջած ադրբեջանցի ըմբիշն որակազրկվել էԱզատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Պապիկյանի պարգևատրությունը
22:33 02/07/2022Երիտասարդական ԵԱ.Հայկ Պապիկյանը և Մուշեղ Մկրտչյանը՝ ոսկե մեդալակիրներՀայկ Պապիկյանը հաղթեց ադրբեջանցի ըմբիշին, Մուշեղ Մկրտչյանը՝ վրացի։
15:15 02/07/2022«Ինտեր». «Բարի գալուստ, Մխիթարյան»«Շատ ուրախ եմ միանալու նման մեծ ակումբին: Կներդնեմ առավելագույնը և կտամ ամեն ինչ, որպեսզի օգնեմ թիմին հասնելու մեր նպատակներին»,- գրել է Մխիթարյանը։
11:40 02/07/2022Այս ակումբը և Հավերժական քաղաքը ընդմիշտ կմնան իմ սրտում. Մխիթարյանի շնորհակալությունը՝ «Ռոմա»-ինՀայ կիսապաշտպան, «Ինտեր» տեղափոխված Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեսյսբուքյան գրառում է արել՝ շնորհակալություն հայտնել արդեն իր նախկին թիմին՝ «Ռոմա»-ին.
21:24 01/07/2022Մուշեղ Մկրտչյանը հաղթեց ադրբեջանցուն և դուրս եկավ եզրափակիչԵվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում այսօր մեկնարկել են ազատ ոճայինները: Այս մասին գրում է «Արմսպորտ»-ը։ Մրցաշարի կիսաեզրափակչում Մուշեղ Մկրտչյանը 3-1 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի ներկայացուցիչ...
14:43 01/07/2022Ա սերիան գրանցել է Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխությունը «Ինտեր»33-ամյա հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը դարձել է «Ինտեր»-ի խաղացող։ Այս մասին հայտնում է Ա Սերիայի պաշտոնական կայքը։ «Чемпионат»ը մանրամասնել է, որ ֆուտբոլիստը «Ինտեր»-ին միացել է ազատ գործակալի...
11:02 01/07/2022ՖԻԴԵ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի երեք ներկայացուցիչ է ընդգրկվածՀայաստանի երեք ներկայացուցիչներ ընդգրկված են ՖԻԴԵ-ի հրապարակած hուլիս ամսվա դասակարգման աղյուսակում: Գրոսմայստերներ Գաբրիել Սարգսյանը 37-րդն է, Հայկ Մարտիրոսյանը՝ 73-րդը, Շանթ Սարգսյանը՝ 87-րդը: ԱՄՆ...
18:29 30/06/2022Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը հաղթանակով է մեկնարկել Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունումՀայաստանի բասկետբոլի տղամարդկանց հավաքականը Մալթայում ընթացող Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության մեկնարկային տուրում մրցել է Ջիբրալթարի հավաքականի հետ և բոլոր քառորդներում ունենալով առավելություն՝...
21:35 29/06/2022Սուրեն Աղաջանյանը` Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիրՍուրեն Աղաջանյանը հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության չեմպիոնն է: Հռոմում ընթացող առաջնության եզրափակիչ գոտեմարտում Սուրեն Աղաջանյանը 60 կգ քաշային կարգում 4:0 հաշվով...
19:41 29/06/2022Ուգո Ֆիրմինուն՝ VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի՝ 2021/2022 մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է «VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի՝ 2021/2022 մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստ» և «VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի՝ 2021/2022 մրցաշրջանի լավագույն մարզիչ»...
09:53 29/06/2022Կկայանա Աշոտ Անաստասյանի ծննդյան օրվան նվիրված արագ շախմատի մրցաշարՀուլիսի 10-ին, ժամը՝ 12։00-ին Տ․ Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը տեղի կունենա Աշոտ Անաստասյանի ծննդյան օրվան նվիրված արագ շախմատի մրցաշար՝ 10+5 ժամակարգով, 7 խաղափուլով։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից...
18:47 27/06/2022Սամբոյի աշխարհի պատանիների և երիտասարդների առաջնությանը սպասվում է աշխարհի շուրջ 60 երկրի պատվիրակությունների մասնակցությունՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել սամբոյի և գեղասահքի միջազգային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին հայտնում...
13:22 24/06/2022Ռոբերտ Արզումանյանը հեռացել է «Ուրարտուից»«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և Ռոբերտ Արզումանյանը դադարեցնում են համագործակցությունը։ «Ռոբերտ Արզումանյանն «Ուրարտուի» ղեկն ստանձնել էր 2021 թվականի մարտից։ Մասնագետի գլխավորությամբ թիմը 53...
14:11 23/06/2022Մխիթարյանը «Ինտերին» կմիանա առաջիկայումՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին կիսապաշտպան, «Ռոմա»-ի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանի բարեհաջող է անցել է նոր՝ «Ինտեր» ակումբ տեղափոխվելու հետ կապված բուժզննումը և շուտով պաշտոնապես կհայտարարվի...
17:12 22/06/2022Իսպանիայի ԱՕԿ-ը որոշել է հետ վերցնել 2030 թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի անցկացման հայտըԻսպանիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեն որոշել է հետ վերցնել 2030 թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի անցկացման հայտը: Պատճառը Արագոնի և Կատալոնիայի իշխանությունների միջև անհամաձայնությունն է: Այս մասին...

12:42 25/12/2013Vardan Minasyan named Armenian Coach of the YearFormer Armenian national team head coach Vardan Minasyan was named Coach of the Year with 237 points at the FFA Awards Ceremony held Tuesday evening.
12:33 25/12/2013FFA Awards Ceremony: Henrikh Mkhitaryan named Armenian Player of the YearThe winners in the nominations Player of the Year and Coach of the Year were revealed during the FFA Awards Ceremony Tuesday evening.
15:23 24/12/2013Armenian Grandmasters in GroningenArmenian GMs Zaven Andriasian and Elina Danielian have scored 2.5 points each after three rounds at the chess open ongoing in Groningen, Netherlands.
18:15 23/12/2013Armenian Grandmasters among leaders in GroningenArmenian GMs Zaven Andriasian and Elina Danielian have scored 2 points each after two rounds to lead the chess open in Groningen, Netherlands with a group of other participants, armchess.am said.
18:03 23/12/2013Krikor Sevag Mekhitarian wins silver in BrazilArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian scored 8 points out of 11 and took the second prize at the Brazilian Championship held in Joao Pessoa.
12:52 20/12/2013Zaven Andriasian and Elina Danielian in GroningenArmenian GMs Zaven Andriasian and Elina Danielian will participate in a chess tournament to be held on December 21-30, 2013 in Groningen, Netherlands, armchess.am said.
15:25 18/12/2013Armenian chess players at World Youth Championships28 Armenian chess players are taking part in the World U8-U18 Youth Championships being held on December 18-28, 2013 in Al Ain, UAE, armchess.am reported.
17:59 17/12/2013Tigran S. Petrosyan fulfills grandmaster normArmenian FM Tigran S. Petrosyan fulfilled a grandmaster norm at the chess open held in Kolkata, India, armchess.am said.
18:21 11/12/2013Armenian chess players to participate in European ChampionshipsGMs Gabriel Sargissian, Tigran L. Petrosian, Zaven Andriasian, Karen Grigoryan and several other Armenian chess players will participate in the European Rapid and Blitz Chess Championships on...
17:55 10/12/2013Karen Grigoryan in NavalmoralArmenian GM Karen Grigoryan scored 5.5 points out of 7 and took 4th place among 92 participants at the chess open in Navalmoral, Spain.
17:47 10/12/2013Krikor Sevag Mekhitarian in BogotaArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) scored 7 points out of 9 and took 10th place among 425 participants at the chess open in Bogota, Colombia.
14:45 10/12/2013Levon Aronian to participate in World Mind GamesArmenian GM Levon Aronian will participate in the rapid, blitz and basque system chess tournaments as part of the World Mind Games on December 12-18, 2013 in Beijing, China.
15:14 09/12/2013FC Spartak Moscow to hold training camp in ArmeniaFC Spartak Moscow plans to hold one of its winter training camps in Armenia. Two players of Armenian national football team – Yura Movsisyan and Aras Ozbiliz – play for Spartak Moscow. The club’s...
12:28 09/12/2013Karen Movsisyan wins in LimaArmenian GM Karen Movsisyan suffered no defeat, scored 7 points out of 9 and solely took first prize at the round-robin tournament in Lima, Peru.
12:21 09/12/2013Manuel Petrosyan becomes champion of Gymnasiade15-year-old Armenian CM Manuel Petrosyan won the gold medal at the Gymnasiade 2013 in Brasilia. Petrosyan took first place, scoring 4.5 points out of 6 at the round-robin tournament. Chess players...
17:48 06/12/2013Aronian gets gold medal at World Team Chess ChampionshipWith the closing ceremony today, World Team Chess Championship 2013 has come to an end. Russia took first place, China was second and Ukraine third. Levon Aronian of Armenia got the gold medal on...
12:23 05/12/2013Armenia currently 4th at World Chess Team ChampionshipArmenian men’s chess team beat the Netherlands 3.5-0.5 in round 8 of the World Chess Team Championship in Antalya, raising its points to 10 and going up to 4th position.
18:07 04/12/2013Armenia to face Netherlands in World Chess Team Championship round 8The 8th round matches of the World Chess Team Championship will be held today in Antalya. Armenian men’s chess team will play against the Netherlands. Giri Anish - Aronian Levon Van Wely Loek -...
10:56 04/12/2013Armenia beats Turkey in World Chess Team Championship round 7Armenian men’s chess team beat Turkey 3-1 in round 7 of the World Chess Team Championship in Antalya.
13:07 03/12/2013Armenia to face Turkey in World Team Chess Championship round 7Armenian men’s chess team lost to Germany 1-3 in round 6 of the World Team Chess Championship in Antalya.