16:27 18/07/2022Հայ մարզիկները կմասնակցեն ազատ և հունահռոմեական ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարերինԼեհաստանում առաջիկա օրերին հաջորդաբար կանցկացվեն ազատ և հունահռոմեական ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարեր: Առաջինը ասպարեզ կելնեն ազատ ոճի ներկայացուցիչները, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայաստանի հավաքականի...
16:40 16/07/2022Առաջին անգամ օլիմպիական մարզաձևից Հայաստանը կընդունի համաշխարհային կոնգրեսՀավակնող երկրներն են եղել նաև Թուրքիան և Նիդերլանդները։
14:55 16/07/2022Արսեն Զախարյանն ու Էդուարդ Սպերցյանը` Ռուսաստանի լավագույն երիտասարդ ֆուտբոլիստների եռյակում ենՌուսական սպորտային «Чемпионат» ինտերնետային պորտալն ամփոփել է Ռուսաստանի առաջնության գլխավոր մարզիչների և ակումբների ավագների քվեարկության արդյունքները և հրապարակել ՌՊԼ-ի 35 լավագույն երիտասարդ...
14:27 15/07/2022«Փյունիկ» - «Դյուդելանժ» հանդիպման մուտքը կլինի անվճարՀուլիսի 19-ին, Չեմպիոնների Լիգայի 2022/23թթ․ խաղարկության որակավորման երկրորդ փուլում «Փյունիկը» Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ընդունելու Լյուքսեմբուրգի չեմպիոն «Ֆ91...
14:12 15/07/2022Ջրային մարզաձևերի աշխարհի առաջնության անցկացման ժամկետը փոխվել էՋրային մարզաձևերի աշխարհի 21-րդ առաջնությունը ի սկզբանե նախատեսված էր անցկացնել Դոհայում՝ 2023թ. ամռանը: Բայց լողի միջազգային ֆեդերացիայի որոշմամբ, միջոցառումը կանցկացվի 2024թ. փետրվարի 2-18-ը: Այն...
19:19 14/07/2022Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի խաղարկությունը կմեկնարկի 2022թ․ հոկտեմբերինՀՖՖ շտաբ-բնակարանում տեղի ունեցավ վիճակահանությունների արարողությունը՝ հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 2022/2023 մրցաշրջանի մասնակից ակումբները ստացան հետևյալ խաղային համարները.
14:37 14/07/2022Հրաչյա Ռոստոմյանը պարզաբանել է Գոռ Մինասյանի հետ կապված իրավիճակըՀՀ ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա Ռոստոմյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է մարզաձևի Հայաստանի հավաքականի անդամ Գոռ Մինասյանի ՝ Բահրեյնի ընտրանիում հանդես գալու թեմային.
19:09 13/07/2022ՄՕԿ-ը գույքագրում է օլիմպիական ժառանգությունըՄՕԿ –ը դիտարկել է ավելի քան 125 տարվա օլիմպիական մրցավայրեր: Դա առաջին պաշտոնական հետօլիմպիական այսպես կոչված գույքագրումն է: Ուսումնասիրվել են 817 օլիմպիական մրցավայրեր, որոնք ծառայել են 51 խաղերի...
18:30 13/07/2022Հայաստանի ներկայացուցիչը մասնակցելու է աթլետիկայի աշխարհի առաջնությանըԱՄՆ-ի Օրեգոն նահանգի Յուջին քաղաքում հուլիսի 15-24-ն անցկացվելիք աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանն ունենալու է մեկ մասնակից.
18:24 13/07/2022Ծանրամարտիկները արձակուրդում են՝ «փոթորկից առաջ»Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականին կարճատև արձակուրդ է տրված: Անսովոր անդորրը կխախտվի հուլիսի 25 –ից, երբ Աբովյանում կսկսվի ուսումնամարզական հավաքը: Դա տարեվերջին Կոլումբիայում անցկացվելիք...
17:15 13/07/2022Ծանրամարտիկ Գոռ Մինասյանը հանդես կգա Բահրեյնի դրոշի ներքոՀայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականը հուլիսի 25-ից Աբովյանում կսկսվի ուսումնամարզական հավաքը: Դա տարեվերջին Կոլումբիայում անցկացվելիք աշխարհի առաջնության նախապատրաստական առաջին փուլն է:...
20:11 12/07/2022Արմեն Բաբալարյանը` հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Նա դասվել է մեր...
19:35 12/07/2022«Արարատ» -«Շկենդիյա» հանդիպումը կսպասարկեն ուկրաինացիներըՀուլիսի 14-ին ժամը 19:00-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում կայանալիք Կոնֆերենցիաների լիգայի գավաթի խաղարկության «Արարատ» -«Շկենդիայի» խաղը կսպասարկի մրցավարների ուկրաինական...
16:30 12/07/2022Աշոտ Անաստասյանի հիշատակին նվիրված արագ շախմատի մրցաշարի հաղթողներըՏ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տանը տեղի է ունեցել Աշոտ Անաստասյանի հիշատակին նվիրված արագ շախմատի մրցաշարը։ Մրցաշարին մասնակցել են Հայաստանի լավագույն գրոսմայստերներն ու միջազգային վարպետները։ Մրցաշարի...
15:21 12/07/2022Մխիթարյանն ընտրել է մարզաշապիկի համարըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն ընտրել է «Ինտեր»-ում իր մարզաշապիկի համարը: Նա հանդես կգա 22 համարի մարզաշապիկով: Այս մասին տեղեկանում ենք «Ինտեր»-ի ֆեյսբուքյան...
15:12 09/07/2022Մխիթարյանը հեգել է անուն-ազգանունն ու կոչ արել գալ Հայաստան«Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբը տեսանյութ է հրապարակել հայաստանցի հայտնի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի մասնակցությամբ, որտեղ նա հեգում է իր անուն-ազգանունը։ Հասնելով A տառին՝ Մխիթարյանը կոչ է անում...
20:08 07/07/2022Մեր բռնցքամարտիկները ֆիզպատրաստության հավաքն անցնում են փորձառու մարզչի գլծավորությամբ․ ՖեդերացիաԲռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի 8 անդամներեր ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանի նախաձեռնությամբ ֆիզպատրաստության հավաք են անցկացնում Վլադիկավկազում: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
16:35 07/07/2022Յուրա Մովսիսյան. Վստահ եմ, որ Մխիթարյանը կդառնա «Ինտերի» առաջատարըՆա նշել է, որ Սպերցյանն ու Բիչախչյանը Հենրիխի մակարդակին հասնելու ներուժ ունեն։

19:14 17/08/2017Анчелотти, Зидан, Моуринью, Гвардиола: ФИФА назвала 12 претендентов на звание лучшего тренера года в миреМеждународная федерация футбола (ФИФА) обнародовала список из 12 специалистов, претендующих на звание лучшего тренера года в мире.
17:57 17/08/2017Пашик Алавердян: Тяжелоатлеты сборной Армении едут на Универсиаду в Тайвань с серьезными целямиСегодня три тяжелоатлета национальной сборной Армении Андраник Карапетян, Симон Мартиросян и Гор Минасян вместе с главным тренером Пашиком Алавердяном отправляются на Тайвань.
16:56 17/08/2017Президент Серж Саргсян поручил Г. Ростомяну ускорить работу по разработке концепции развития в Армении спортивного туризмаЕще одно поручение Сержа Саргсяна касалось проведения работ по увеличению представленности профессиональных спортсменов с инвалидностью на международных турнирах.
13:11 17/08/2017Тренер сборной Армении по баскетболу: Команда Швеции действовала очень грубо, но все еще в наших рукахГлавный тренер сборной Армении по баскетболу Никша Бавцевич после выездной игры со Швецией подвел итоги встречи.
12:20 17/08/2017Армянский шахматист Левон Аронян стал победителем IV этапа Grand Chess Tour в рапидеТеперь 10 гроссмейстеров 17-18 августа сыграют два круга в блиц (5 минут + 3 секунды на ход.). В блице за победу начисляется 1 очко, за ничью – 0,5 очка.
20:41 16/08/2017На Чемпионате Армении по шахматам лидирует Тигран АрутюнянШахматисты, занявшие 1-3 места, получат право выступить в 78-м чемпионате Армении Высшей лиги.
20:30 16/08/2017Из-за очередного допингового скандала увольняется вице-президент Федерации тяжелой атлетики Азербайджана Тофик ГейдаровВ крови азербайджанской штангистки, победительницы Исламских Игр-2017 Анастасии Ибрагимли обнаружен допинг.
20:00 16/08/2017Главный тренер сборной Армении по баскетболу Никша Бавцевич оценил шансы команды в игре со Швецией«Надеюсь, что в сегодняшней игре все покажут свои возможности», – сказал он пресс-службе Федерации баскетбола Армении.
19:33 16/08/2017Юношеская сборная Армении по плаванию примет участие в чемпионате мира в американском ИндианаполисеЮношеская сборная Армении по плаванию с 23 по 28 августа примет участие в чемпионате мира по плаванию в американском Индианаполисе.
15:16 16/08/2017Пятеро боксеров из Армении примут участие в Чемпионате мира в Гамбурге параллельно с турниром в МахачкалеАрмянские спортсмены выступят в Махачкале под руководством члена тренерского штаба сборной Рудика Мкртчяна.
15:22 15/08/2017Генрих Мхитарян: Удивлен решением «Челси» продать Матича, но рад, что теперь он у насНа данный момент манкунианцы подписал трех игроков: защитника Виктора Линделефа, полузащитника Неманью Матича и форварда Ромелу Лукаку.
13:47 15/08/2017Forbes опубликовал список самых богатых спортсменов мираАмериканская теннисистка Серена Уильямс вновь признана самой высокооплачиваемой спортсменкой мира.
20:16 14/08/2017«За симуляцию падения»: Криштиану Роналду дисквалифицирован на 5 матчейОтветный матч в Мадриде «Реал» и «Барселона» проведут 17 августа.
10:55 12/08/2017Кубок Синкфилда: Армянский гроссмейстер Левон Аронян в последнем туре уступил норвежцу Магнусу КарлсенуОтлично проведший турнир Максим Вашье-Лаграв занял первое место. В заключительный день он убедительно обыграл Яна Непомнящего и набрал 6 очков.
19:10 11/08/2017Президент Армении Серж Саргсян поздравил Аркадия Андреасяна с 70-летним юбилеем«Будучи одним из лучших игроков в истории армянского футбола, Вы внесли большой вклад в развитие и распространение этого вида спорта.
10:53 11/08/2017Кубок Синкфилда: армянский гроссмейстер Левон Аронян в 9-м туре сыграет с чемпионом мира Магнусом КарлсеномПары 9 тура: Карлсен – Аронян, Вашье-Лаграв – Непомнящий, Со – Ананд, Накамура – Карякин, Свидлер – Каруана.
19:30 10/08/2017Известен состав сборной Армении по вольной борьбе на Чемпионате мираИсполняющий обязанности главного тренера сборной Армении по вольной борьбе Апетнак Кургинян объявил состав команды, которая отправится на чемпионат мира.
16:40 10/08/2017Сборная Армении по футболу улучшила свои позиции в рейтинге ФИФАСборная Армении по футболу на один пункт улучшила свои позиции в рейтинге ФИФА, обновленная версия которого опубликована в четверг на сайте организации.
15:45 10/08/2017Левон Джулфалакян объявил состав сборной Армении по греко-римской борьбе на чемпионате мираЧемпионат мира пройдет с 21 по 26 августа в Париже.
12:47 10/08/2017Тренер сборной Армении по баскетболу: Проанализируем наши ошибки и сделаем выводыПосле трех туров отборочного этапа ЧМ-2019 сборная Армении с 5 очками находится на втором месте.