12:53 10/06/2022ՈւԵՖԱ-ն կարող է պատժել Գերմանիայի հավաքականինՈւԵՖԱ-ն կարող է տուգանել Գերմանիայի ֆուտբոլային ասոցիացիային այն բանի համար, որ Ազգերի լիգայում Անգլիայի դեմ խաղը Գերմանիայի տղամարդկանց հավաքականն անցկացրել է կանանց ազգային հավաքականի համազգեստով։...
14:44 08/06/2022Կամո Ունանյանը կվիրահատվի՝ Եվրոպայի առաջնությունից մի քանի օր անցՀունիսի 10-12-ը, Խորվաթիայիում տեղի կունենա օլիմպիական կարատեի 4 պաշտոնական ոճերից մեկի՝ շիտորյու մարզաձևի եվրոպայի առաջնությունը։ Այս տարի Եվրոպայի առաջնությանը կմասնակցի 34 երկիր, որտեղ Հայաստանը...
09:47 08/06/2022Մենք վստահում ենք մեր տղաներին. ԿապառոսԱզգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի երկրորդ տուրի Շոտլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա այսօր և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով ժամը 22։45-ին։
22:03 05/06/2022Վարազդատ Լալայանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի փոխչեմպիոն, Գոռ Մինասյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի տղամարդկանց հավաքականը թիմային հաշվարկով 2-րդն է Եվրոպայի առաջնությունում։
19:03 04/06/2022Հայաստանի հավաքականը հաղթեց ԻռլանդիայինՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի խմբային փուլի առաջին տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականը Երևանում մրցեց Իռլանդիայի հավաքականի հետ և 1-0 հաշվով հաղթանակ տարավ։ Երկրորդ կեսի 74-րդ րոպեին Էդուարդ Սպերցյանը գրավեց...
18:37 04/06/2022Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն. Սամվել Գասպարյանը՝ Եվրոպայի փոխչեմպիոնԾանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 102 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Սամվել Գասպարյանը դարձել է Եվրոպայի փոխչեմպիոն։ Այսօր մրցահարթակ է դուրս գալու նաև Եվրոպայի փոխչեմպիոն Արսեն...
18:13 04/06/20226 տարվա դադարից հետո մրցահարթակ է վերադարձել Հռիփսիմե ԽուրշուդյանըԱյսօր՝ ԵԱ-ի մրցումային 6-րդ օրը, Հայաստանը 3 ներկայացուցիչ ունի։
17:21 04/06/2022Ժերար Պիկեն և Շակիրան պաշտոնապես հայտնել են իրենց բաժանման մասինԿոլումբիացի երգչուհի Շակիրան հաստատել է, որ բաժանվում է «Բարսելոնայի» պաշտպան Ժերար Պիկեից, հայտնում է sport24.ru-ն։ «Ցավով հաստատում ենք, որ բաժանվում ենք: Հանուն մեր երեխաների բարօրության, որը մեր...
16:25 04/06/2022«Կարեն Ասրյանի հուշամրցաշար 2022» -ը կկայանա հունիսի 6-16-ըՀունիսի 6-16-ը կկայանա «Կարեն Ասրյանի հուշամրցաշար 2022» բաց միջազգային մրցաշարը Կարեն Ասրյանի միջազգային հուշամրցաշարի բացման արարողությունը տեղի կունենա հունիսի 6-ին ժամը՝ 18։00-ին Տ․ Պետրոսյանի...
12:57 04/06/2022Հայկական ֆուտբոլի լեգենդները վերադառնում ենՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հիմնադրման 30-ամյակի առթիվ նախատեսվող միջոցառումների շրջանակում հունիսի 16-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կկայանա լեգենդների հրաժեշտի հանդիպում...
12:35 04/06/2022Հայաստանի ազգային հավաքականի հայտացուցակը Իռլանդիայի դեմ խաղումՀայաստան-Իռլանդիա հանդիպումը կկայանա այսօր՝ ժամը 17։00-ին։
09:54 04/06/2022Թիմը շատ մոտիվացված է, կփորձենք մեր մարզասերներին ուրախություն պարգևել. Խոակին ԿապառոսԱյսօր կկայանա Ազգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի առաջին տուրի Հայաստան-Իռլանդիա հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքական իր պատմության մեջ առաջին անգամ է խաղալու B խմբում։
09:09 04/06/2022Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն. Դավիթ Հովհաննիսյանը՝ չեմպիոն, Արա Աղանյանը՝ փոխչեմպիոնԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը հունիսի 3-ին պայքարի մեջ էին մտել 96 կգ քաշային ծանրորդները, որտեղ Հայաստանը ներկայացնում էին Արա Աղանյանը և Դավիթ...
11:41 03/06/2022ԵԱ. Վարդան Մանուկյանն ու Տաթև Հակոբյանը զրո ստացանՏիրանայում շարունակվում է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Երեկ՝ հունիսի երկուսին ասպարեզ ելան Հայաստանի երեք ներկայացուցիչներ: Նրանցից Անդրանիկ Կարապետյանը /89 կգ/ համարվում էր չեմպիոնի իրական...
10:26 02/06/2022Տիրանայում այսօր մրցահարթակ դուրս կգան հայաստանցի երեք ծանրամարտիկներՀայաստանի տղամարդկանց հավաքականի կազմում Եվրոպայի առաջնությանը մեր երկրի մարզական պատիվը կպաշտպանեն ևս 8 մարզիկ.
09:42 02/06/2022Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն. Ռաֆիկ Հարությունյանը՝ չեմպիոնԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում շարունակվում է Եվրոպայի ծանրամարտի առաջնություն։ Նախօրեին Հայաստանն երկու ներկայացուցիչ ուներ։ 81 կգ քաշային կարգում Ռաֆիկ Հարությունյանը երկամարտի 354 կգ արդյունքով...
22:49 31/05/2022Գևորգ Ղազարյան. Եկավ այն պահը, որ պետք է հրաժեշտ տամ իմ հարազատ ակումբինՍա դեռ վերջը չէ:
17:41 31/05/2022Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը թիմային հաշվարկով 5-րդն էՄայիսի 23-ից 30-ը Երևանում անցկացվեց «Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնություն 2022» միջազգային մրցաշարը: Առաջնությանը մասնակցեցին 39 երկրի 219 բռնցքամարտիկ, այն դեպքում երբ մինչև մրցաշարի մեկնարկը...
15:41 31/05/2022Ուժային եռամարտի աշխարհի արցախցի չեմպիոնըՄայիսի 21-29-ը Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում կայացել է «Ուժային եռամարտ»-ի աշխարհի առաջնությունը, որին ՀՀ հավաքականի կազմում մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության «Ուժային եռամարտ»-ի հավաքական թիմի անդամ...
20:36 30/05/2022Ջավախցի Արտյուշ Գոմցյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԱյսօր Երևանում՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան «Դինամո» մարզահամալիրում, կայացել է տղամարդկանց բռնցքամարտի Եվրոպայի 2022 թվականի առաջնության եզրափակիչ փուլը։ Արտյուշ Գոմցյանը 57-60 կգ քաշային կարգում հաղթեց...

14:30 02/08/2017Глава армянской спортивной делегации: Семь медалей на Играх Франкофонии – неплохой показательАрмения в Играх Франкофонии участвовала в третий раз.
10:37 02/08/2017Карен Зурабян – серебряный призер молодежного чемпионата мираНа стартовавшем 1 августа в финском Тампере молодежном чемпионате мира по вольной борьбе представитель Армении Карен Зурабян в финальном поединке в упорной борьбе не смог одержать победу.
16:10 01/08/2017Армянский борец Карен Зурабян вышел в финал молодежного чемпионата мираВ весовой категории 50 кг Карен Зурабян в предварительных поединках победил всех соперников и вышел в финал.
13:56 01/08/2017Лос-Анджелес примет Олимпиаду-2028, уступив Парижу право провести летние игры 2024 годаБлижайшие летние Олимпийские игры пройдут в 2020 году в Токио.
19:20 31/07/2017Анна Асланян и Георгий Шахназаров – лучшие игроки чемпионата Европы в дивизионе «С»Лидеры баскетбольных сборных Армении юношей и девушек до 16 лет Георгий Шахназаров и Анна Асланян, признаны лучшими игроками соревнований.
18:21 31/07/2017Грачья Ростомян: Есть все возможности для развития в Армении игровых видов спортаПрезидент Федерации баскетбола Армении Грачья Ростомян сегодня в ходе встречи с журналистами коснулся участия сборных юношей и девушек Армении до 16 лет в чемпионатах Европы дивизиона «С».
16:37 31/07/2017«Скандинавия, спасибо за тёплый приём»: Генрих Мхитарян поблагодарил болельщиков после матча с «Волеренгой»Уже на 3-й минуте Генрих Мхитарян испытал реакцию голкипера «Волеренги», получив приглашающий пас от Хуана Маты, но кипер перехватил футбольный снаряд.
11:06 31/07/2017Юношеская сборная Армении по баскетболу победила на чемпионате Европы в дивизионе «С»Сборная Армении в финале встретилась со сборной Гибралтара. В решающей игре наши ребята победили со счетом 88:70, завоевав чемпионское звание.
10:28 31/07/2017Самвел Агаджанян завоевал бронзовую медаль на чемпионате ЕвропыВ Боснии и Герцеговине подопечные Гагика Хачатряна в общей сложности завоевали три бронзовые медали.
12:10 29/07/2017Армянские баскетболисты провели второй матч со сборной Албании и вновь победилиНаша команда вновь одержала победу, на этот раз со счетом 93:84.
16:39 28/07/2017Игры Франкофонии: армянские спортсмены завершили выступленияТаким образом, сборная Армении завоевала на Играх Франкофонии одну золотую, три серебряные и три бронзовые медали.
15:12 28/07/2017Тренер юношеской сборной: Бронзовые медали – не предел возможностей армянских борцовПодопечные Аршака Айрапетяна завоевали 3 бронзовые медали на завершившемся в Сараево чемпионате Европы.
13:36 28/07/2017Генрих Мхитарян: В США «Манчестер Юнайтед» провел 5 встреч, и на каждом матче я видел армянские флаги и армянМежду тем, после матча армянский полузащитник «Манчестер Юнайтед» дал эксклюзивное интервью русской службе «Голоса Америки».
10:56 28/07/2017Сборная девушек Армении по баскетболу до 16 лет вышла в полуфинал на чемпионате ЕвропыАрмянские баскетболистки вышли в полуфинал, где померятся силами со сборной Грузии.
10:24 28/07/2017Юношеская сборная Армении по баскетболу выиграла все матчи группового этапа на чемпионате ЕвропыТеперь подопечные Арега Ватяна 29 июля в игре за выход в финал встретятся со сборной Азербайджана, которая стала второй в подгруппе «В».
15:29 27/07/2017Три бронзы и 7-е командное место: сборная Армении завершила выступления на юношеском чемпионате Европы по борьбеТретью бронзу завоевал Мартин Симонян (100 кг). Армянский борец меньше чем за отведенные четыре минуты показал свое огромное превосходство над представителем Азербайджана Гамлетом Насибли.
11:00 27/07/2017Олимпийский фестиваль: Армянский теннисист Артур Согоян вышел в четвертьфиналВ следующей игре Согоян встретится с представителем Польши.
17:36 26/07/2017На 23-х Сурдлимпийских летних играх армянские спортсмены завоевали пятую медальВ Сурдлимпийских играх принимают участие спортсмены из 90 стран. Армения занимает 30-е место в командном зачете.
12:42 26/07/2017Обнародован состав сборной Армении по вольной борьбе на молодежном чемпионате мираСтарший тренер молодежной сборной Армении по вольной борьбе Армен Бабаларян обнародовал имена спортсменов.
10:46 26/07/2017Игры Франкофонии: Тигран Мкртчян в беге на 400 м вышел в финалЛилит Арутюнян на аналогичной дистанции среди женщин показала время 57.02. Она заняла 9-е место, а для выхода в финал ей не хватило всего 0.02 секунды.