12:53 10/06/2022ՈւԵՖԱ-ն կարող է պատժել Գերմանիայի հավաքականինՈւԵՖԱ-ն կարող է տուգանել Գերմանիայի ֆուտբոլային ասոցիացիային այն բանի համար, որ Ազգերի լիգայում Անգլիայի դեմ խաղը Գերմանիայի տղամարդկանց հավաքականն անցկացրել է կանանց ազգային հավաքականի համազգեստով։...
14:44 08/06/2022Կամո Ունանյանը կվիրահատվի՝ Եվրոպայի առաջնությունից մի քանի օր անցՀունիսի 10-12-ը, Խորվաթիայիում տեղի կունենա օլիմպիական կարատեի 4 պաշտոնական ոճերից մեկի՝ շիտորյու մարզաձևի եվրոպայի առաջնությունը։ Այս տարի Եվրոպայի առաջնությանը կմասնակցի 34 երկիր, որտեղ Հայաստանը...
09:47 08/06/2022Մենք վստահում ենք մեր տղաներին. ԿապառոսԱզգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի երկրորդ տուրի Շոտլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա այսօր և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով ժամը 22։45-ին։
22:03 05/06/2022Վարազդատ Լալայանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի փոխչեմպիոն, Գոռ Մինասյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի տղամարդկանց հավաքականը թիմային հաշվարկով 2-րդն է Եվրոպայի առաջնությունում։
19:03 04/06/2022Հայաստանի հավաքականը հաղթեց ԻռլանդիայինՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի խմբային փուլի առաջին տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականը Երևանում մրցեց Իռլանդիայի հավաքականի հետ և 1-0 հաշվով հաղթանակ տարավ։ Երկրորդ կեսի 74-րդ րոպեին Էդուարդ Սպերցյանը գրավեց...
18:37 04/06/2022Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն. Սամվել Գասպարյանը՝ Եվրոպայի փոխչեմպիոնԾանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 102 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Սամվել Գասպարյանը դարձել է Եվրոպայի փոխչեմպիոն։ Այսօր մրցահարթակ է դուրս գալու նաև Եվրոպայի փոխչեմպիոն Արսեն...
18:13 04/06/20226 տարվա դադարից հետո մրցահարթակ է վերադարձել Հռիփսիմե ԽուրշուդյանըԱյսօր՝ ԵԱ-ի մրցումային 6-րդ օրը, Հայաստանը 3 ներկայացուցիչ ունի։
17:21 04/06/2022Ժերար Պիկեն և Շակիրան պաշտոնապես հայտնել են իրենց բաժանման մասինԿոլումբիացի երգչուհի Շակիրան հաստատել է, որ բաժանվում է «Բարսելոնայի» պաշտպան Ժերար Պիկեից, հայտնում է sport24.ru-ն։ «Ցավով հաստատում ենք, որ բաժանվում ենք: Հանուն մեր երեխաների բարօրության, որը մեր...
16:25 04/06/2022«Կարեն Ասրյանի հուշամրցաշար 2022» -ը կկայանա հունիսի 6-16-ըՀունիսի 6-16-ը կկայանա «Կարեն Ասրյանի հուշամրցաշար 2022» բաց միջազգային մրցաշարը Կարեն Ասրյանի միջազգային հուշամրցաշարի բացման արարողությունը տեղի կունենա հունիսի 6-ին ժամը՝ 18։00-ին Տ․ Պետրոսյանի...
12:57 04/06/2022Հայկական ֆուտբոլի լեգենդները վերադառնում ենՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հիմնադրման 30-ամյակի առթիվ նախատեսվող միջոցառումների շրջանակում հունիսի 16-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կկայանա լեգենդների հրաժեշտի հանդիպում...
12:35 04/06/2022Հայաստանի ազգային հավաքականի հայտացուցակը Իռլանդիայի դեմ խաղումՀայաստան-Իռլանդիա հանդիպումը կկայանա այսօր՝ ժամը 17։00-ին։
09:54 04/06/2022Թիմը շատ մոտիվացված է, կփորձենք մեր մարզասերներին ուրախություն պարգևել. Խոակին ԿապառոսԱյսօր կկայանա Ազգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի առաջին տուրի Հայաստան-Իռլանդիա հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքական իր պատմության մեջ առաջին անգամ է խաղալու B խմբում։
09:09 04/06/2022Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն. Դավիթ Հովհաննիսյանը՝ չեմպիոն, Արա Աղանյանը՝ փոխչեմպիոնԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը հունիսի 3-ին պայքարի մեջ էին մտել 96 կգ քաշային ծանրորդները, որտեղ Հայաստանը ներկայացնում էին Արա Աղանյանը և Դավիթ...
11:41 03/06/2022ԵԱ. Վարդան Մանուկյանն ու Տաթև Հակոբյանը զրո ստացանՏիրանայում շարունակվում է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Երեկ՝ հունիսի երկուսին ասպարեզ ելան Հայաստանի երեք ներկայացուցիչներ: Նրանցից Անդրանիկ Կարապետյանը /89 կգ/ համարվում էր չեմպիոնի իրական...
10:26 02/06/2022Տիրանայում այսօր մրցահարթակ դուրս կգան հայաստանցի երեք ծանրամարտիկներՀայաստանի տղամարդկանց հավաքականի կազմում Եվրոպայի առաջնությանը մեր երկրի մարզական պատիվը կպաշտպանեն ևս 8 մարզիկ.
09:42 02/06/2022Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն. Ռաֆիկ Հարությունյանը՝ չեմպիոնԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում շարունակվում է Եվրոպայի ծանրամարտի առաջնություն։ Նախօրեին Հայաստանն երկու ներկայացուցիչ ուներ։ 81 կգ քաշային կարգում Ռաֆիկ Հարությունյանը երկամարտի 354 կգ արդյունքով...
22:49 31/05/2022Գևորգ Ղազարյան. Եկավ այն պահը, որ պետք է հրաժեշտ տամ իմ հարազատ ակումբինՍա դեռ վերջը չէ:
17:41 31/05/2022Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը թիմային հաշվարկով 5-րդն էՄայիսի 23-ից 30-ը Երևանում անցկացվեց «Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնություն 2022» միջազգային մրցաշարը: Առաջնությանը մասնակցեցին 39 երկրի 219 բռնցքամարտիկ, այն դեպքում երբ մինչև մրցաշարի մեկնարկը...
15:41 31/05/2022Ուժային եռամարտի աշխարհի արցախցի չեմպիոնըՄայիսի 21-29-ը Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում կայացել է «Ուժային եռամարտ»-ի աշխարհի առաջնությունը, որին ՀՀ հավաքականի կազմում մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության «Ուժային եռամարտ»-ի հավաքական թիմի անդամ...
20:36 30/05/2022Ջավախցի Արտյուշ Գոմցյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԱյսօր Երևանում՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան «Դինամո» մարզահամալիրում, կայացել է տղամարդկանց բռնցքամարտի Եվրոպայի 2022 թվականի առաջնության եզրափակիչ փուլը։ Արտյուշ Գոմցյանը 57-60 կգ քաշային կարգում հաղթեց...

17:29 07/11/2013Sarven Cakmak at Istanbul blitz tournamentArmenian chess player Sarven Cakmak (Turkey) scored 6 points out of 7 and shared 2nd-7th places among 121 participants at a blitz tournament held as part of the Istanbul Chess Festival.
17:26 07/11/2013Sargis Manukyan gets FIDE Master titleThe World Chess Federation (FIDE) awarded Armenian chess player Sargis V. Manukyan the title of FIDE Master, armchess.am reported.
19:56 06/11/2013People from tribunes were calling Alexander Samedov ‘‘Samedyan’’ during Russia – Azerbaijan football match in BakuJournalist of "Sport-Express" Boris Levin told Eurosport portal about his impressions of the football match held between Russian and Azerbaijani teams in Baku.
14:46 06/11/2013Sergey Kasparov in SautronArmenian GM Sergey Kasparov (Belarus) scored 6 points out of 9 and took 11th place among 171 participants at the open chess tournament in Sautron, France.
14:38 06/11/2013Armen Proudian at Brazilian ChampionshipArmenian FM Armen Proudian scored 4.5 points out of 7 and took 10th place among 54 participants at the semifinal of the Brazilian Championship in Rio de Janeiro.
15:40 05/11/2013Armenian chess players at Istanbul festivalArmenian chess player Ari Kiremitciyan (Turkey) scored 7 points out of 9 and took 5th place among 155 participants at tournament B of the chess festival in Istanbul.
09:41 05/11/2013Darchinyan, Martirosyan head to Texas for crossroads fightsTwo Armenian trainers. Two Armenian boxers. One unified, common goal.
10:24 04/11/2013Armenian national teams to participate in European Chess Team ChampionshipsArmenian men’s and women’s national teams will participate in the European Chess Team Championships on November 8-17, 2013 in Warsaw, Poland.
18:55 31/10/2013Former Brazilian footballer's head left on his doorstepJoão Rodrigo Silva Santos didn't come home Monday night. When the former professional footballer's wife opened the door on her way to work the next morning, she found his severed head on their front...
17:32 31/10/2013Ashot Vardapetyan to be Chief Arbiter of Anand-Carlsen matchA World Championship match will be held between GM Viswanathan Anand (India) and GM Magnus Carlsen (Norway) on November 9-28, 2013 in Chennai, India.
17:50 30/10/2013Vardan Minasyan could head Russian football club“I am considering a number of foreign job proposals, including those from Russia," the coach told ITAR-TASS.
17:13 30/10/2013Ruben Hayrapetyan: We will do our utmost to host 2020 European ChampionshipWe will do our utmost to host the 2020 European Championship, chairman of the Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan told reporters in Yerevan.
10:06 30/10/2013President receives leaders of International Athletics Federation and Association of Balkan Athletic FederationsPresident Serzh Sargsyan received on Tuesday the leadership of the International Athletics Federation and Association of the Balkan Athletic Federations (ABAF), headed by the Vice President of the...
16:50 29/10/2013Artur Gabrielian takes second prize at Dombai openArmenian GM Artur Gabrielian scored 7 points out of 9 and shared 1-2nd positions with GM Alexander Lastin (Russia) at the chess open in Dombai, Russia.
17:09 28/10/2013Young chess players vs seniorsThe teams of young and senior Armenian chess players competed in Yerevan, on ten boards. The event was dedicated to the memory of famous Armenian chess coach Hakob Mokatsyan. The senior chess players...
13:53 28/10/2013Elina Danielian wins silver at European Club CupArmenian GM Elina Danielian won the silver medal according to individual calculation on the 3rd board in Mika Team at the European Club Cup in Rhodes, Greece.
12:46 25/10/2013Armenian national teams prepare for European Team Chess ChampionshipsArmenian men’s and women’s national teams together with their coaches Arshak Petrosian and Artur Chibukhchian prepare for the European Chess Team Championships which will begin on November 7, 2013 in...
15:27 24/10/2013Aronian, Sargissian conduct trainings at Grandmasters SchoolOlympic champions Levon Aronian and Gabriel Sargissian are conducting regular trainings at their Grandmasters School.
13:22 24/10/2013World Boxing Championships: Aram Amirkhanyan drops out of competitionThe 17th AIBA World Boxing Championships Almaty 2013 is coming to an end. Quarter-final competitions took place on Wednesday. Aram Amirkhanyan (69 kg), the only Armenian boxer who had remained in the...
17:01 23/10/2013Chess: All participants of World Team ChampionshipBy a decision of FIDE President Kirsan Ilyumzhinov, the only vacant place in the World Chess Team Championship will be provided to Azerbaijan.