16:54 21/01/2022«Ռոմա»-ն շնորհավորել է ՄխիթարյանինՀայաստանի Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ, «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այսօր նշում է ծննդյան 33-ամյակը: Իտալական ակումբը շնորհավորել է Հենրիխ Մխիթարյանին ծննդյան առիթով՝ տեսանյութ...
13:06 21/01/2022Պեկինում Օլիմպիական խաղերի կրակի փոխանցավազքը տեղի կունենա փետրվարի 2-4-ըՊեկինում 2022 թվականի Խաղերի օլիմպիական կրակի փոխանցավազքը տեղի կունենա փետրվարի 2-ից 4-ը: Հունվարի 21-ին այդ մասին հաղորդել է Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությունը, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:...
11:02 21/01/2022Մարիամ Մկրտչյանը՝ շախմատի Հայաստանի կանանց առաջնության հաղթողԳրոսմայստեր Մարիամ Մկրտչյանը հաղթող է ճանաչվել շախմատի Հայաստանի կանանց 77-րդ առաջնությունում: Վերջին՝ 9-րդ տուրից առաջ Մարիամ Մկրտչյանն ու Մարիա Գևորգյանը հավասար միավորներով կիսում էին...
10:21 21/01/2022Հայաստանի բասկետբոլի ազգային հավաքականը կգլխավորի Ռեքս ԿալամյանըՀայաստանի բասկետբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Ռեքս Կալամյանը: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայից: ՀԲՖ-ն ավարտել է բանակցությունները Հայաստանի ազգային...
16:22 20/01/2022Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերը՝ նոր սցենարովՊեկինում փետրվարի չորսին մեկնարկելիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը զգալիորեն տարբերվելու է 2008թ.
12:54 20/01/2022Մեսսին դուրս է մնացել Արգենտինայի հավաքականի հայտացուցակիցԱրգենտինայի հավաքականի՝ Թվիթերի պաշտոնական էջը տեղեկություն է տարածել Լիոնել Մեսսիի՝ ԱԱ-2022-ի ընտրական փուլի խաղերի չմասնակցելու մասին: Ըստ աղբյուրի, նա չի ընդգրկվել Արգենտինայի հավաքականի...
17:19 19/01/2022Australian Open․ Խաչանովը դուրս եկավ հաջորդ փուլԿարեն Խաչանովը դուրս եկավ Ավստրալիայի բաց առաջնության 3-րդ փուլ։ Ռուսաստանը ներկայացնող թենիսիստը հաղթել է ֆրանսիացի Բենջամին Բոնզիին։ Նադալը երկրորդ փուլի խաղում 3 անգամ հաղթել է գերմանացի Յանիկ...
16:17 19/01/2022Սապարբաևը թույլ չի տվել Մինասյանի վերադարձը«Տարազի» նոր սեփականատեր Ժանդոս Ահմետովը ցանկացել է նախկին ֆուտբոլիստ, ֆուտբոլային մարզիչ, Հայաստանի հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ, ղազախական «Տարազ» ֆուտբոլային ակումբի նախկին գլխավոր մարզիչ...
13:52 19/01/2022Կոշտ միջոցառումներ՝ ձմեռային օլիմպիական խաղերն անվտանգ անցկացնելու համար«Պեկին-2022» կազմկոմիտեն շարունակում է հետևել կորոնավիրուսի նոր՝ օմիկրոն շտամի տարածմանը: Դիտարկվում և գնահատվում է շտամի պոտենցիալ ազդեցությունը օլիմպիական խաղերի վրա: Ինչպես գրում է ՀԱՕԿ-ը,...
19:35 18/01/2022Հայ բասկետբոլիստները Եվրոպայի առաջնություններում իրենց մրցակիցներին կիմանան փետրվարի 15-ինԳերմանիայի Ֆրայզինգ քաղաքում փետրվարի 15-ին կկայանա բասկետբոլի փոքր երկրների Եվրոպայի 2022 թ. առաջնությունների վիճակահանությունը: Իրենց մրցակիցներին կիմանան տղամարդկանց Հայաստանի ազգային հավաքականը,...
19:16 18/01/2022Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված շախմատի 12-րդ մրցաշարի հաղթողները հայտնի ենՀայաստանի շախմատի ակադեմիան հունվարի 8-ից 16-ն անցկացրել է Անդրանիկ Մարգարյանի 12-րդ հուշամրցաշարը, որին մասնակցել են շուրջ 430 երեխաներ, պատանիներ և աղջիկներ Հայաստանի Հանրապետության բոլոր մարզերից,...
18:35 18/01/2022Ձմեռային օլիմպիական խաղերին ընդառաջ խստացվում են հակակորոնավիրուսային միջոցոռումներըՊեկինի իշխանությունները ձմեռային օլիմպիական խաղերին ընդառաջ շարունակում են խստացնել հակակորոնավիրուսային միջոցառումները: ՀԱՕԿ-ը հայտնում է, որ հունվարի 22-ից Չինաստանի մայրաքաղաք մուտք գործելու համար...
15:21 18/01/2022Հայաստանցի չորս դահուկավազորդ կմասնակցի Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերինԴահուկային սպորտի միջազգային ֆեդերացիան ՀԱՕԿ-ին տեղեկացրել է Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերին հայաստանցի չորս մարզիկների մասնակցության մասին: Համապատասխան միավորների շնորհիվ տեղ է հատկացվել...
10:50 18/01/2022ՖԻՖԱ. Լևանդովսկին՝ 2021-ի լավագույն ֆուտբոլիստԿայացել է ՖԻՖԱ-ի ամենամյա մրցանակաբաշխությունը: Մի քանի անվանակարգերում հաղթողները որոշվել են ազգային հավաքականների գլխավոր մարզիչների, ավագների և մարզական լրագրողների քվեարկության արդյունքում:...
20:30 17/01/2022Միքայել Միքայելյանը և Կատյա Գալստյանը՝ դահուկավազքի Հայաստանի չեմպիոններԱշոցքում հունվարի 13-15-ը կայացել է Հայաստանի դահուկավազքի բաց առաջնությունը, որին ավելի քան 30 դահուկորդ է մասնակցել: Ի դեպ, այս առաջնությանը մասնակիցներ կային նաև Ռուսաստանից: Ինչպես հաղորդում են...
20:21 17/01/2022Ժիրայր Մարգարյանը տեղափոխվել է Ուկրաինա1.5 տարի «Արարատում» հանդես գալուց հետո Ժիրայր Մարգարյանը տեղափոխվում է ուկրաինական «Վերես»։ Ինչպես տեղեկացնում է ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունը, ակումբների միջև համաձայնություն է ձեռք...
17:18 17/01/2022Խաչանովը դուրս է եկել Australian Open-ի երկրորդ շրջանՀայկական արմատներով ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովն Ավստրալիայի Բաց առաջնության առաջին շրջանի խաղում մրցել է ամերիկացի Դենիս Կուդլայի հետ և 3:6, 6:3, 6:2, 7:6 (7:2) հաշվով հաղթանակ է տարել:Երկրորդ...
19:45 15/01/2022Հայաստանի ազգային հավաքականը Երևանում ընկերական խաղ կանցկացնի Մոնտենեգրոյի հետՀայաստանի ազգային հավաքականը մարտի 25-ին Երևանում ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեռնեգերիայի ազգային հավաքականի դեմ։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային հավաքականի երկրպագուների՝ «Առաջին հայկական...
15:16 15/01/2022Աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող կին մարզիկներըՆաոմի Օսական Forbes-ի վարկածով ճանաչվել է 2021 թվականի ամենաբարձր վարձատրվող կին մարզիկը։Նաոմին Ճապոնացի թենիսիստուհի է և աշխարհի նախկին թիվ 1 ռակետն էր համարվում։ Գեղարվեստական մարմնամարզության...
14:22 15/01/2022Գեղասահքի ԵԱ. Սլավիկ Հայրապետյանը գրավեց վերջին տեղըԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում ընթացող գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում ավարտվեց տղամարդկանց մենասահքի մրցաշարի ազատ ծրագիրը։ Հայաստանի ներկայացուցիչ Սլավիկ Հայրապետյանը գրավեց վերջին տեղը՝ 167․84...

10:52 08/04/2017Армянский борец Артур Алексанян повредил колено и может пропустить Чемпионат Европы в СербииЛевон Джулфалакян огласил имена борцов, которые поедут на Чемпионат Европы.
09:59 08/04/2017Армянская тяжелоатлетка Татев Акопян завоевала вторую бронзу для Армении на чемпионате Европы6 апреля в весовой категории 75 кг Сона Погосян завоевала бронзовую медаль в двоеборье и малое серебро в толчке.
16:03 07/04/2017Азербайджанские тяжелоатлеты «исчезли» в Хорватии, побоявшись строгой допинг-пробыШтангисты сборной Азербайджана прибыли в хорватский город Сплит 31 марта и через день покинули отель, не оставив и следа.
15:46 07/04/2017Нарек Ахназарян – Генриху Мхитаряну: Ты станешь одним из ключевых игроков не только МЮ и АПЛ, но и всего футбольного мираВсемирно известный виолончелист, лауреат XIV Международного конкурса им. Чайковского Нарек Ахназарян выразил свое восхищение человеческими и профессиональными качествами армянского футболиста.
10:55 07/04/2017Армянская тяжелоатлетка Сона Погосян завоевала бронзовую медаль на чемпионате ЕвропыАрмянская тяжелоатлетка также удостоилась малой серебряной медали в толчке.
15:17 06/04/2017Сборная Армении по футболу поднялась сразу на 18 позиций в рейтинге ФИФАВозглавляет рейтинг теперь Бразилия, сместившая предыдущего лидера, Аргентину, на второе место.
15:56 05/04/2017Доклад WADA: Девять азербайджанских спортсменов попались на допинге в 2015 годуАзербайджанская олимпийская команда постоянно находится в эпицентре серии допинговых скандалов.
14:49 01/04/2017Левон Аронян находится на 9-м месте в рейтинге ФИДЕМеждународная шахматная федерация опубликовала рейтинг сильнейших гроссмейстеров мира по состоянию на 1 апреля 2017 года. Лидирует чемпион мира норвежец Магнус Карлсен (2838).
19:50 31/03/2017Вслед за Погба своим армянским похвастался итальянский форвард Марио Балотелли: «Вонц эс, ахперс?»Запись появилась в Instagram. На ней запечатлено, как футболист «Ниццы» Марио Балотелли спрашивает по-армянски у представляющего Италию армянского боксера Джорджио Петросяна, как у него дела.
11:57 31/03/2017Диего Марадона: Проще дозвониться до президента Аргентины, чем до Месси«Звонки Лионелю – это целая история», – добавил он.
18:57 30/03/2017Полузащитник сборной Армении Г. Казарян прооперирован в Германии и вернется в строй через 6 месяцев«По предварительным данным, полное восстановление потребует, по меньшей мере, 6 месяцев – в зависимости от хода реабилитации», – отметил спортсмен.
10:52 30/03/2017«Новый образ для фильма ужасов»: бюст звезды футбола Криштиану Роналду вызвал насмешки в социальных сетяхПользователи сочли, что скульптура получилась непохожей на нападающего «Реала», и начали публиковать шуточные фотоколлажи с футболистом.
19:40 29/03/2017В честь футболиста Роналду назван аэропорт в португальском городе МадейраРоналду также присутствовал на церемонии переименования. «Вы знаете, как я горжусь своими корнями, своей родиной», – сказал он.
17:29 29/03/2017Травмированный хавбек Геворг Казарян проходит обследование в клинике города МюнхенГеворк Казарян получил травму на первых минутах матча Армения-Казахстан.
13:05 27/03/2017ГУГА Армении: Футболисты сборной Казахстана ожидают вылета из ереванского аэропорта «Звартноц»Во время полета выяснилось, что имеются проблемы с шасси самолета. Было принято решение о возвращении лайнера в ереванский аэропорт „Звартноц”.
12:26 27/03/2017Генрих Мхитарян: Я не могу всегда вести команду за собой, ребята должны брать на себя ответственностьВ ответ на вопрос касательно своей спортивной формы, Генрих Мхитарян отметил, что он никогда не комментирует собственную игру, такую оценку должны представить болельщики.
11:45 27/03/2017Матч Армения-Казахстан: премьер Карен Карапетян поблагодарил армянских футболистов за победу и подаренные эмоцииНациональная сборная Армении по футболу 26 марта на стадионе «Республиканский» им. Вазгена Саргсяна провела отборочный матч чемпионата мира со сборной Казахстана, одержав победу со счетом 2:0.
10:02 27/03/2017Сборная Армении по вольной борьбе готовится к чемпионату ЕвропыГлавный тренер команды Армен Мкртчян пригласил на сбор 11 спортсменов.
09:34 27/03/2017Главный тренер сборной Армении А. Петросян: Победа с «сухим» счетом – уже прогрессНациональная сборная Армении по футболу 26 марта на стадионе «Республиканский» им. Вазгена Саргсяна провела отборочный матч чемпионата мира со сборной Казахстана, одержав победу со счетом 2:0.
09:12 27/03/2017Матч Армения-Казахстан: травма Геворка Казаряна достаточно серьезная, футболисту предстоит операцияСборная Армении накануне, 26 марта, со счетом 2:0 одержала победу в матче с командой Казахстана. Счет на 72-й минуте открыл Генрих Мхитарян, спустя две минуты мяч в ворота соперников отправил Озбилис.