16:54 21/01/2022«Ռոմա»-ն շնորհավորել է ՄխիթարյանինՀայաստանի Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ, «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այսօր նշում է ծննդյան 33-ամյակը: Իտալական ակումբը շնորհավորել է Հենրիխ Մխիթարյանին ծննդյան առիթով՝ տեսանյութ...
13:06 21/01/2022Պեկինում Օլիմպիական խաղերի կրակի փոխանցավազքը տեղի կունենա փետրվարի 2-4-ըՊեկինում 2022 թվականի Խաղերի օլիմպիական կրակի փոխանցավազքը տեղի կունենա փետրվարի 2-ից 4-ը: Հունվարի 21-ին այդ մասին հաղորդել է Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությունը, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:...
11:02 21/01/2022Մարիամ Մկրտչյանը՝ շախմատի Հայաստանի կանանց առաջնության հաղթողԳրոսմայստեր Մարիամ Մկրտչյանը հաղթող է ճանաչվել շախմատի Հայաստանի կանանց 77-րդ առաջնությունում: Վերջին՝ 9-րդ տուրից առաջ Մարիամ Մկրտչյանն ու Մարիա Գևորգյանը հավասար միավորներով կիսում էին...
10:21 21/01/2022Հայաստանի բասկետբոլի ազգային հավաքականը կգլխավորի Ռեքս ԿալամյանըՀայաստանի բասկետբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Ռեքս Կալամյանը: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայից: ՀԲՖ-ն ավարտել է բանակցությունները Հայաստանի ազգային...
16:22 20/01/2022Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերը՝ նոր սցենարովՊեկինում փետրվարի չորսին մեկնարկելիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը զգալիորեն տարբերվելու է 2008թ.
12:54 20/01/2022Մեսսին դուրս է մնացել Արգենտինայի հավաքականի հայտացուցակիցԱրգենտինայի հավաքականի՝ Թվիթերի պաշտոնական էջը տեղեկություն է տարածել Լիոնել Մեսսիի՝ ԱԱ-2022-ի ընտրական փուլի խաղերի չմասնակցելու մասին: Ըստ աղբյուրի, նա չի ընդգրկվել Արգենտինայի հավաքականի...
17:19 19/01/2022Australian Open․ Խաչանովը դուրս եկավ հաջորդ փուլԿարեն Խաչանովը դուրս եկավ Ավստրալիայի բաց առաջնության 3-րդ փուլ։ Ռուսաստանը ներկայացնող թենիսիստը հաղթել է ֆրանսիացի Բենջամին Բոնզիին։ Նադալը երկրորդ փուլի խաղում 3 անգամ հաղթել է գերմանացի Յանիկ...
16:17 19/01/2022Սապարբաևը թույլ չի տվել Մինասյանի վերադարձը«Տարազի» նոր սեփականատեր Ժանդոս Ահմետովը ցանկացել է նախկին ֆուտբոլիստ, ֆուտբոլային մարզիչ, Հայաստանի հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ, ղազախական «Տարազ» ֆուտբոլային ակումբի նախկին գլխավոր մարզիչ...
13:52 19/01/2022Կոշտ միջոցառումներ՝ ձմեռային օլիմպիական խաղերն անվտանգ անցկացնելու համար«Պեկին-2022» կազմկոմիտեն շարունակում է հետևել կորոնավիրուսի նոր՝ օմիկրոն շտամի տարածմանը: Դիտարկվում և գնահատվում է շտամի պոտենցիալ ազդեցությունը օլիմպիական խաղերի վրա: Ինչպես գրում է ՀԱՕԿ-ը,...
19:35 18/01/2022Հայ բասկետբոլիստները Եվրոպայի առաջնություններում իրենց մրցակիցներին կիմանան փետրվարի 15-ինԳերմանիայի Ֆրայզինգ քաղաքում փետրվարի 15-ին կկայանա բասկետբոլի փոքր երկրների Եվրոպայի 2022 թ. առաջնությունների վիճակահանությունը: Իրենց մրցակիցներին կիմանան տղամարդկանց Հայաստանի ազգային հավաքականը,...
19:16 18/01/2022Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված շախմատի 12-րդ մրցաշարի հաղթողները հայտնի ենՀայաստանի շախմատի ակադեմիան հունվարի 8-ից 16-ն անցկացրել է Անդրանիկ Մարգարյանի 12-րդ հուշամրցաշարը, որին մասնակցել են շուրջ 430 երեխաներ, պատանիներ և աղջիկներ Հայաստանի Հանրապետության բոլոր մարզերից,...
18:35 18/01/2022Ձմեռային օլիմպիական խաղերին ընդառաջ խստացվում են հակակորոնավիրուսային միջոցոռումներըՊեկինի իշխանությունները ձմեռային օլիմպիական խաղերին ընդառաջ շարունակում են խստացնել հակակորոնավիրուսային միջոցառումները: ՀԱՕԿ-ը հայտնում է, որ հունվարի 22-ից Չինաստանի մայրաքաղաք մուտք գործելու համար...
15:21 18/01/2022Հայաստանցի չորս դահուկավազորդ կմասնակցի Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերինԴահուկային սպորտի միջազգային ֆեդերացիան ՀԱՕԿ-ին տեղեկացրել է Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերին հայաստանցի չորս մարզիկների մասնակցության մասին: Համապատասխան միավորների շնորհիվ տեղ է հատկացվել...
10:50 18/01/2022ՖԻՖԱ. Լևանդովսկին՝ 2021-ի լավագույն ֆուտբոլիստԿայացել է ՖԻՖԱ-ի ամենամյա մրցանակաբաշխությունը: Մի քանի անվանակարգերում հաղթողները որոշվել են ազգային հավաքականների գլխավոր մարզիչների, ավագների և մարզական լրագրողների քվեարկության արդյունքում:...
20:30 17/01/2022Միքայել Միքայելյանը և Կատյա Գալստյանը՝ դահուկավազքի Հայաստանի չեմպիոններԱշոցքում հունվարի 13-15-ը կայացել է Հայաստանի դահուկավազքի բաց առաջնությունը, որին ավելի քան 30 դահուկորդ է մասնակցել: Ի դեպ, այս առաջնությանը մասնակիցներ կային նաև Ռուսաստանից: Ինչպես հաղորդում են...
20:21 17/01/2022Ժիրայր Մարգարյանը տեղափոխվել է Ուկրաինա1.5 տարի «Արարատում» հանդես գալուց հետո Ժիրայր Մարգարյանը տեղափոխվում է ուկրաինական «Վերես»։ Ինչպես տեղեկացնում է ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունը, ակումբների միջև համաձայնություն է ձեռք...
17:18 17/01/2022Խաչանովը դուրս է եկել Australian Open-ի երկրորդ շրջանՀայկական արմատներով ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովն Ավստրալիայի Բաց առաջնության առաջին շրջանի խաղում մրցել է ամերիկացի Դենիս Կուդլայի հետ և 3:6, 6:3, 6:2, 7:6 (7:2) հաշվով հաղթանակ է տարել:Երկրորդ...
19:45 15/01/2022Հայաստանի ազգային հավաքականը Երևանում ընկերական խաղ կանցկացնի Մոնտենեգրոյի հետՀայաստանի ազգային հավաքականը մարտի 25-ին Երևանում ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեռնեգերիայի ազգային հավաքականի դեմ։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային հավաքականի երկրպագուների՝ «Առաջին հայկական...
15:16 15/01/2022Աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող կին մարզիկներըՆաոմի Օսական Forbes-ի վարկածով ճանաչվել է 2021 թվականի ամենաբարձր վարձատրվող կին մարզիկը։Նաոմին Ճապոնացի թենիսիստուհի է և աշխարհի նախկին թիվ 1 ռակետն էր համարվում։ Գեղարվեստական մարմնամարզության...
14:22 15/01/2022Գեղասահքի ԵԱ. Սլավիկ Հայրապետյանը գրավեց վերջին տեղըԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում ընթացող գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում ավարտվեց տղամարդկանց մենասահքի մրցաշարի ազատ ծրագիրը։ Հայաստանի ներկայացուցիչ Սլավիկ Հայրապետյանը գրավեց վերջին տեղը՝ 167․84...

14:49 03/07/2013Borussia Dortmund edge ahead of Liverpool in battle for MkhitaryanBorussia Dortmund are confident of beating Liverpool to the signature of Shakhtar Donetsk midfielder Henrikh Mkhitaryan, Goal.com reported.
09:52 03/07/2013Henrikh Mkhitaryan named best player of Ukrainian league 2012/13The awards ceremony will be held on July 10 in Odessa before the start of the match for the Super Cup of Ukraine.
18:37 02/07/2013Maradona: Brazil would not have beaten Spain on neutral groundArgentina legend Diego Maradona believes that Spain would not have lost the Confederations Cup final against Brazil had the game been played at a neutral venue, Goal.com reported.
14:56 02/07/2013Armenian chess players in BarcelonaGMs Karen Grigoryan, Hovik Hayrapetyan and several other Armenian chess players will play in an open chess tournament that will take place on July 4-12 in Barcelona, Spain, armchess.am reported.
14:55 02/07/2013Armenian chess players in Abu DhabiGM Avetik Grigoryan and WGM Lilit Galojan have scored 1 point each after two rounds at the open chess tournament being held in Abu Dhabi, UAE.
13:47 02/07/2013Today is World Sports Journalists DayWorld Sports Journalists Day is celebrated on July 2 every year. World Sports Journalists Day started when various sports journalists assembled at a game show in the twentieth century. World Sports...
18:53 01/07/2013Andre Villas-Boas makes personal call to David Villa in attempt to push through Tottenham transferAndre Villas-Boas is hoping his personal call to David Villa will be enough to persuade the Barcelona striker to join him at Tottenham next season, Metro.co.uk reported.
17:10 01/07/2013Confederations Cup: Neymar wins Golden Ball award, Torres gets Golden BootNeymar has won the Golden Ball award as the best player of the Confederations Cup, The Washington Post reported.
16:05 01/07/2013Robert Hovhannisyan & Zaven Andriasian to play in UniversiadeGrandmasters Robert Hovhannisyan and Zaven Andriasian will represent Armenia at the chess tournament of the 27th Summer Universiade that will take place on July 6-17 in Kazan, Russia, armchess.am...
12:44 29/06/2013Liverpool agree £25m deal for Henrikh MkhitaryanSport-Express reports that an agreement has been reached and “the 18-time champions of England will make an official statement about the transaction in the next few days.”
17:52 28/06/2013Gabriel Sargissian & Liana Avoyan’s wedding ceremonyOlympic champion Gabriel Sargissian and Liana Avoyan got married at Surb Sargis Church today. President Serzh Sargsyan was the best man at the wedding ceremony. Levon Aronian with his girlfriend,...
15:32 28/06/2013Chess: Arsen Davtyan wins European Youth CupChess player from Armenia Arsen Davtyan scored 8 points out of 9 and became the winner in Boys U8 group at the European Youth Cup held in Ureki, Georgia.
11:57 28/06/2013Anzhi join race to sign Henrikh MkhitaryanAnzhi Makhachkala have joined the queue for Shakhtar Donetsk attacking midfielder Henrikh Mkhitaryan, according to Tribal Football.
18:46 27/06/2013Casillas: Mourinho made me cryIker Casillas has revealed that his treatment at the hands of Real Madrid boss Jose Mourinho reduced him to tears, Goal.com reported.
17:23 27/06/2013Buffon: We are not looking for revengeGianluigi Buffon insists the 4-0 defeat to Spain “was not a real reflection” of Italy’s quality and answered his Confederations Cup critics, according to Football Italia.
16:52 27/06/2013Krikor Sevag Mekhitarian wins Varna openArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) suffered no defeat, scored 7.5 points out of 9 and won the open chess tournament held in Varna, Bulgaria.
18:40 26/06/2013Zidane announced as Ancelotti’s assistant at Real MadridNew Real Madrid manager Carlo Ancelotti finally arrived to start his new role in the Spanish capital this afternoon – and confirmed Zinedine Zidane as one of two assistants, TheScore.ie reported.
16:27 26/06/2013Krikor Sevag Mekhitarian in VarnaArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) has scored 6 points after 7 rounds and leads the open chess tournament hosted by Varna, Bulgaria.
16:24 26/06/2013Borussia Dortmund ready to pay €25m for Mkhitaryan transferBorussia Dortmund of Germany still wants to acquire Armenian national football team and Ukraine's FC Shakhtar Donetsk attacking midfielder Henrikh Mkhitaryan.