21:00 04/02/2022Պեկինում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության լավագույն լուսանկարներըՊեկինում լեգենդար «Թռչնի բույն» մարզադաշտում՝ 91.000 հանդիսատեսով, կայացել է 2022 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը, գրում է Գազետա․ռու-ն։ Մարզիկների շքերթին մասնակցել են...
20:23 04/02/2022Ձմեռային 24-րդ oլիմպիական խաղերի ընթացքում հայ մարզիկների մրցման ժամանակացույցըՊեկինում այսօր մեկնարկել են 24-րդ ձմեռային oլիմպիական խաղերը: Հայաստանի դրոշակակիրներն են եղել գեղասահորդուհի Թինա Կարապետյանը և դահուկորդ Միքայել Միքայելյանը, հայտնում է ԿԳՄՍՆ-ն։ Բացման հանդիսավոր...
19:40 04/02/2022Պեկինի Ազգային մարզադաշտում վառվել է 2022 թվականի ձմեռային խաղերի օլիմպիական կրակըՉինաստանի մայրաքաղաքում կայացել է ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը, որը կավարտվի փետրվարի 20-ին, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Օլիմպիական խաղերում մարզիկները կպայքարեն 109 մրցանակի համար: Նշվում է,...
18:03 04/02/2022Տիգրան Արզաքանցյանի կինը՝ Նատալյա Ռոտենբերգը, մտադիր է Հայաստան հրավիրել օլիմպիական չեմպիոններիՆա նշանակվել է Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի գեղարվեստական մարմնամարզության գծով փոխնախագահի պաշտոնում
14:28 04/02/2022Պեկին-2022. Հայտնի են Հայաստանի դրոշակակիրներըԱյսօր, փետրվարի 4 –ին, Չինաստանի մայրաքաղաք Պեկինում տեղի կունենա ձմեռային 24 –րդ օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Ավանդույթի համաձայն, կազմակերպիչները միջոցառման սցենարի...
12:48 04/02/2022Ինչպիսի խնդիրների հետ են բախվում Օլիմպիական խաղերը լուսաբանող լրագրողներըՊեկինի Օլիմպիական խաղերը լուսաբանող բազմաթիվ օտարերկրյա լրագրողներ «ԱմերիկայիՁայն»-ին են ասել, որ իրենց անձնական տեղեկությունը պաշտպանելու համար իրենց հետ են բերել այնպիսի հեռախոսներ ու նոութբուքեր,...
10:23 04/02/2022ՄՕԿ-ի ղեկավար. Օլիմպիականները պետք է հեռու մնան քաղաքականությունից«Մենք պետք է քաղաքականապես չեզոք լինենք»,- ասել է Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի ղեկավար Թոմաս Բախը՝ անդրադառնալով Չինաստանի մայրաքաղաքում այսօր մեկնարկող Օլիմպիական խաղերի շուրջ ստեղծված քաղաքական...
18:39 03/02/2022«Ալաշկերտ»-ին են միացել 3 նոր ֆուտբոլիստ«Ալաշկերտ» ֆուտբոլային ակումբը ևս 3 համալրում ունի։ Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի ֆեյսբուքյան էջից։ Մասնավորապես, նշվում է, որ ակումբը պայմանագիր է ստորագրել մրցաշրջանի առաջին հատվածը «Վանում»...
15:48 03/02/2022Հետաձգվել է ջրային մարզաձևերի աշխարհի երկու առաջնությունԼողի միջազգային ֆեդերացիան (FINA) հետաձգել է ջրային մարզաձևերի աշխարհի երկու առաջնություն: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ Ճապոնիայի Ֆուկուոկա քաղաքում 2022թ.
14:54 03/02/2022Աշխարհի ակումբային առաջնությունը կմեկնարկի այսօրԱրաբական Միացյալ Էմիրություններում այսօր մեկնարկում է աշխարհի ակումբային առաջնությունը։ Եզրափակիչը կկայանա փետրվարի 12-ին։ Բացման խաղում կմրցեն ԱՄԷ-ն ներկայացնող «Ալ-Ջազիրան» և Լիբանանը ներկայացնող...
20:01 02/02/2022«Զենիթի» հարձակվող Յուրի Ալբերտոյի աշխատավարձը կկազմի տարեկան 3 մլն եվրոՀայտնի է դարձել Սանկտ Պետերբուրգի «Զենիթի» հարձակվող Յուրի Ալբերտոյի աշխատավարձի չափը։ Ինչպես տեղեկացնում է Resistencia Colorada-ն, բրազիլացին ռուսական ակումբում ստանալու է տարեկան երեք միլիոն եվրո...
19:51 02/02/2022Եվրոպայի կրկնակի և ԽՍՀՄ յոթակի չեմպիոն լեգենդար բռնցքամարտիկ Սամսոն Խաչատրյանը տոնում է ծննդյան 62- րդ ամյակըԵվրոպայի կրկնակի և ԽՍՀՄ յոթակի չեմպիոն լեգենդար բռնցքամարտիկ Սամսոն Խաչատրյանն այսօր տոնում է ծննդյան 62- րդ ամյակը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Անվանի մարզիկն, ով իր...
15:00 02/02/2022Պեկինում մեկնարկել է ձմեռային օլիմպիական խաղերի կրակի փոխանցավազքըՊեկինում, այսօր, օլիմպիական երթուղի է դուրս եկել ձմեռային խաղերի ջահը: Հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունեցել Չինաստանի մայրաքաղաքի հյուսիսում գտնվող Օլիմպիական այգում։ Փոխանցավազքը սկսվել է...
13:48 02/02/2022Չնայած պաշտոնական հրավերին, ԱՄՆ-ն վիզա չի տվել Իրանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահինԱՄՆ-ն, չնայած պաշտոնական հրավերին, ճամփորդական վիզա չի տրամադրել Իրանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ալիռեզա Դաբիրին և ազգային հավաքականի մարզիկներից մեկին ու ևս մեկ մարզչի, գրում է ParsToday-ը։...
12:30 02/02/2022Հայաստանի ֆուտզալի ազգային հավաքականը 9:2 հաշվով հաղթել է Իսրայելի հավաքականինԻսրայելի Բեեր Շևայում, տեղի է ունեցել Իսրայելի և Հայաստանի ֆուտզալի ազգային հավաքականների առաջին ընկերական հանդիպումը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մեր ընտրանին մրցակցին ջախջախել է 9:2 հաշվով։ Թիմերի երկրորդ...
20:23 01/02/20226 տարվա դադարից հետո մեծ սպորտ է վերադարձել Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ու նվաճել Հայաստանի չեմպիոնությունըԵրևանի Օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում այսօր մեկնարկել է ծանրամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը: Մրցումային առաջին օրը Հայաստանի չեմպիոններին որոշել են կանայք: ԿԳՄՍ-ի...
19:26 01/02/2022140 բռնցքամարտիկ կմասնակցի Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը«Դինամո» մարզադահլիճում վաղը կմեկնարկի բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Առաջնությանը կմասնակցի ավելի քան 140 բռնցքամարտիկ։...
16:05 01/02/2022Պեկինում բացվել է «Օլիմպիական զինադադար» անվանումով որմնանկարըԱյսօր՝ փետրվարի մեկին, Պեկինում բացվել է «Օլիմպիական զինադադար» անվանումով որմնանկարը: Այս մասին հայտնում է միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ)՝ փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։ Արարողությունը տեղի է ունեցել...
19:34 31/01/2022Բռնցքամարտ. 13 քաշային կարգերում հայտնի են Հայաստանի չեմպիոններըՀունվարի 24-ից 29-ը Երևանի «Դինամո» մարզահամալիրում կայացել է բռնցքամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը, որին ավելի քան 80 բռնցքամարտիկ է մասնակցել Երևանից, Գյումրիից, Վանաձորից և...
18:05 31/01/2022Հայտնի է Հայաստանի Մ-19 հավաքականի խաղացանկը էլիտ ռաունդումՀայտնի է Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի խաղացանկը ՈՒԵՖԱ Մ-19 ԵՎՐՈ 2022 էլիտ ռաունդում: Էլիտ ռաունդի 3-րդ խմբի (որտեղ ընգրկված է Հայաստանի Մ-19 հավաքականը) բոլոր հանդիպումները կանցկացվեն...

10:40 21/04/2017Турнир Grenke Chess Classic: Левон Аронян победил представителя Азербайджана Аркадия НайдичаВ 6-м туре, 21 апреля, Аронян сыграет с китаянкой Хоу Ифань.
10:22 21/04/2017Генрих Мхитарян: Мы сделали еще один шаг к финалу Лиги Европы, очень рад, что я забилАрмянский полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян – автор первого гола «Манчестер Юнайтед» в ответном четвертьфинальном матче Лиги Европы с бельгийским «Андерлехтом».
10:08 21/04/2017«Манчестер Юнайтед» вышел в полуфинал Лиги Европы: важный гол забил Генрих МхитарянПравда, победа досталась хозяевам дорогой ценой: травмы получили Маркос Рохо и лучший бомбардир клуба Златан Ибагимович.
14:56 20/04/2017Армянские самбисты завоевали 5 медалей в первый день чемпионата Европы в ПрагеБорис Шахвердян (75 кг, до 18 лет), победив во всех поединках, стал чемпионом Европы.
10:05 20/04/2017Левон Аронян одержал вторую победу и стал лидером турнира Grenke Chess ClassicВ 4-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян победил Маттиаса Блюбаума (Германия), отпраздновав вторую победу подряд.
20:47 19/04/2017Армянский тхэквондист Арсен Григорян стал победителем престижного турнира Fujairan Open 2017Национальная сборная начинает подготовку к чемпионату мира, который пройдет в мае в южнокорейском Муджу.
12:13 18/04/2017Генрих Мхитарян помог бездомному в центре Манчестера«Футболисты привыкли к хорошей жизни. Однако они могут быть и хорошими парнями. Армянский полузащитник „Манчестер Юнайтед” – именно один из таких парней», – пишут СМИ.
11:12 18/04/2017Армянской шахматистке Элине Даниелян для победы понадобилось 100 ходовПо итогам первенства континента 14 лучших шахматисток получат путевки на женский чемпионат мира.
10:16 18/04/2017Левон Аронян одержал первую победу на турнире Grenke Chess ClassicВ третьем туре армянский гроссмейстер Левон Аронян победил французского шахматиста Максима Вашье-Лаграва (1-0).
18:43 17/04/2017Новый тренер сборной Виген Эскиджян: Хочу, чтобы Армения в мире была известна и как баскетбольная странаИнтервью с Вигеном Эскиджяном приводит пресс-служба НОК Армении.
18:15 17/04/2017Завоевавшие 7 медалей в Тбилиси армянские боксеры готовятся к чемпионату Европы в ХарьковеГлавный тренер также сообщил, что в мае состоятся чемпионаты республики среди юношей и молодежи. Сроки будут уточнены в ближайшее время.
17:14 17/04/2017В Степанакерте началось строительство гандбольной спортплощадкиОсвещение и обустройство спортплощадки будут полностью соответствовать современным требованиям.
12:02 17/04/2017«Чистое искусство»: Левон Аронян и Магнус Карлсен свели с ума зрителей на турнире в Баден-БаденеКомментирующий партии на месте событий Петер Леко предположил, что это был один из самых захватывающих мирных поединков за последние пару лет.
16:55 15/04/2017Армяне рулят: Тина Канделаки посвятила Генриху Мхитаряну стихи и очередной статус в FacebookТелеведущая опубликовала фотографию футболиста и прикрепила к ней известное стихотворение армянского поэта Паруйра Севака
15:28 15/04/2017Роковой поцелуй с мужиком: президент тунисского футбольного клуба М. Хемахем оштрафован и пожизненно дисквалифицированПосле матча функционер публично расцеловал одного из арбитров, прикусил ему ухо и потрепал по щеке.
13:12 15/04/2017Международный турнир в Тбилиси: армянские боксеры завоевали 3 золотые, 2 серебряные и 2 бронзовые медалиЗолотые медали завоевали Ваге Бадалян (52 кг), Ованнес Бачков (64 кг) и Арман Дарчинян (75 кг).
14:45 14/04/2017Стинг: Мне нравится песня болельщиков «Манчестер Юнайтед», посвященная Генриху МхитарянуБолельщики «Юнайтед» придумали песню, посвященную Мхитаряну ещё летом прошлого года. Они переделали слова песни Стинга «Englishman in New York».
10:12 14/04/2017Забивший важный гостевой гол Генрих Мхитарян – лучший игрок матча «Андерлехт» - «Манчестер Юнайтед»В нынешнем розыгрыше Лиги Европы Мхитарян отличился четыре раза в семи матчах.
20:54 13/04/2017Международный турнир по боксу в Тбилиси: за золотые медали поборются 5 армянских спортсменовВсего на старт турнира вышли 8 армянских боксеров.
19:15 13/04/2017Сделка на €750 млн: Сильвио Берлускони продал футбольный клуб «Милан» китайским бизнесменамКомпания Берлускони Fininvest официально сообщила о завершении сделки по продаже 99,93% акций клуба консорциуму Rossoneri Sport Investment Lux.