15:58 16/12/2021Արտակ Դաշյանը միացել է «Փյունիկ»-ին«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի․ Թիմին է միացել 32-ամյա կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը։ Ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ, Դաշյանը հանդես է եկել Երևանի «Ուրարտու», Դոնեցկի «Մետալուրգ»,...
10:27 15/12/2021Ծանրամարտի ԱԱ․ Այսօր կմրցեն Հայաստանի երեք ներկայացուցիչՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում շարունակվում է ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը։ Այսօր պայքարի մեջ կմտնի Հայաստանի ևս երեք ներկայացուցիչ՝ Տաթև Հակոբյանը /81 կգ/, մրցելույթը կմեկնարկի 15:00-ին,...
18:02 13/12/2021Ծանրամարտի ԱԱ․ Անդրանիկ Կարապետյանն արժանացավ փոքր ոսկե մեդալիՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում ծանրամարտի աշխարհի առաջնությանը 89 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Անդրանիկ Կարապետյանը, որը պոկում վարժությունում նվաճել էր փոքր ոսկե մեդալ, հրում...
10:12 13/12/2021Ծանրամարտի ԱԱ. Այսօր պայքարի մեջ կմտնի Անդրանիկ ԿարապետյանըՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում դեկտեմբերի 7-ին մեկնարկել է ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը։ Այսօր պայքարի մեջ կմտնի Հայաստանի ևս մեկ ներկայացուցիչ՝ 89 կգ քաշայիններին կագում աշխարհի բրոնզե...
20:20 10/12/2021Միավոր՝ ԱլաշկերտինԿոնֆերենցիաների լիգայի խմբային մրցաշարի վերջին խաղում Երևանի «Ալաշկերտին » հաջողվեց վերջապես միավոր վաստակել: Դա Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում Թել-Ավիվի «Մաքքաբիի» հետ...
19:05 10/12/2021Հայաստանի կանանց հավաքականը նահանջել է երկու հորիզոնականովՖուտբոլի Հայաստանի կանանց ազգային հավաքականը ՖԻՖԱ-ի՝ դեկտեմբերի 10-ի թարմացված վարկանիշային աղյուսակում 128-ից տեղափոխվել է 130-րդ հորիզոնական։ «Արմսպորտը» նկատում է նաև, որ վարկանիշը, ինչպես...
13:38 10/12/2021Ֆրանսիան մտադիր չէ բոյկոտել Պեկինի Օլիմպիական խաղերըՓարիզը որոշել է չմիանալ Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերի բոյկոտին։ Ֆրանսիայի կրթության և սպորտի նախարար Ժան-Միշել Բլանկեն նշել է, որ սպորտն առանձին աշխարհ է և պետք է պաշտպանված լինի քաղաքական...
19:27 09/12/2021«Դինամո» մարզահամալիրում կմեկնարկի թիմային ձևաչափով բռնցքամարտի մրցաշարըԴեկտեմբերի 16-ին «Դինամո» մարզահամալիրում կմեկնարկի թիմային ձևաչափով բռնցքամարտի մրցաշար, որին կմասնակցեն Հայաստանի, Իրանի, Ուկրաինայի և Վրաստանի հավաքականները: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի...
18:17 09/12/2021Արագ և կայծակնային շախմատի աշխարհի առաջնության ստուգատեսը չի կայանաԱրագ և կայծակնային շախմատի ընթացիկ տարվա աշխարհի առաջնությունը նախատեսված էր անցկացնել Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր Սուլթանում՝ դեկտեմբերի 25 -31-ը: Սակայն, ինչպես հայտնում է ՀԱՕԿ-ը, նշած վայրում...
17:54 08/12/2021Բրիտանացի նախարարները չեն մասնակցի Պեկինի Օլիմպիական խաղերինՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը չորեքշաբթի օրը հայտարարել է, որ կառավարության պաշտոնյաները չեն մասնակցի Պեկին-2022-ի ձմեռային օլիմպիական խաղերին՝ ի նշան բողոքի Չինաստանում մարդու իրավունքների...
15:45 08/12/2021Ավստրալիան ԱՄՆ-ին հետևելով հայտարարել Է Պեկինի օլիմպիադան բոյկոտելու մասինԱվստրալիան միանում է Չինաստանում ձմեռային Օլիմպիադայի դիվանագիտական բոյկոտին։ Ընդ որում երկրի մարզիկները միևնույն է մրցելու են խաղերի ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է տեղական ABC հեռուստաալիքը՝...
20:07 07/12/2021Խնդիր է դրվելու՝ դուրս գալ հաջորդ փուլ․ Ռուբեն ՆազարեթյանԴեկտեմբերի 7-ին կայացել է ՖԻՖԱ ֆուտզալի Աշխարհի 2024 թվականի առաջնության Եվրոպական գոտու նախնական փուլի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային...
20:00 07/12/2021Տաշքենդում մեկնարկել է ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունըՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում այսօր մեկնարկել է ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հայտավորված են 65 երկրի մարզիկ-մարզուհիներ: Հայաստանը ներկայացնում է տասը ծանրորդ: Կանանց և...
19:43 06/12/2021Կայացել է ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունըԵրևանում անցկացվել է ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Ըստ քաշային կարգերի չեմպիոնի կոչումը նվաճել են հրազդանցի Շահեն Աբաղյանը, երևանցիներ Արտյոմ Ղալաչյանը, Մերուժան...
11:49 06/12/2021Հայ ծանրորդներն այսօր կմեկնեն Տաշքենդ՝ մասնակցելու աշխարհի առաջնությանըԴեկտեմբերի 7-17-ը Տաշքենդում կանցկացվի ծանրամարտի աշխարհի հերթական առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանի հավաքականը մրցավայր կմեկնի այսօր: Հայաստանն այս առաջնությանը ներկայացնում...
17:19 04/12/2021Մեսսի. Ես երբեք չեմ ցանկացել լավագույնը դառնալ, երբեք չեմ ձգտել կուռք լինելՊՍԺ-ի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին, խոսելով «Ոսկե գնդակը» նվաճելու մասին, ասել է, որ երբեք չի ձգտել դառնալ աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստը։ Մեսսիի խոսքերը հայտնում է Diario Sport-ը։ «Ես երբեք...
09:45 03/12/2021Հակաէրդողանական հայացքներով թուրք բասկետբոլիստը փոխել է թուրքական ազգանունըԲասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) «Բոստոն Սելթիքս» թիմի թուրք բասկետբոլիստ Էնես Քանթերը, ով հայտնի է իր հակաէրդողանական հայացքներով և հետապնդվում է թուրքական իշխանությունների կողմից, փոխել է իր...
19:10 02/12/2021Չեմպիոն Հովհաննես Բաչկովի ծննդյան օրն էԱյսօր օլիմպիական խաղերի և աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպական խաղերի չեմպիոն Հովհաննես Բաչկովի ծննդյան օրն է։ «Մեր հավաքականի ամենատիտղոսակիր մարզիկը տոնում է ծննդյան 29-ը ամյակը։...
10:52 02/12/2021Մխիթարյանը գոհ է «Ռոմայում» իր դիրքից«Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է իր նոր դիրքը թիմում։ «Ինձ դուր է գալիս իմ նոր դիրքը, ես ավելի շատ եմ խաղում գնդակով, ավելի շատ տարածություն ունեմ: Ես վայելում եմ այդ դերը», – ասել...
10:18 02/12/2021Մալխաս Ամոյանը գլխավորում է Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային աղյուսակըՄալխաս Ամոյանը գլխավորում է Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային աղյուսակը 72 կգ քաշային կարգում: Նա կպարգևատրվի 10.000 ԱՄՆ դոլարով: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ըմբշամարտի...

17:49 07/06/2013Petrosian & Melkumyan lead Grand Europe OpenGMs Tigran L. Petrosian and Hrant Melkumyan have scored 5.5 points each after six rounds and lead the Grand Europe Open in Albena together with GM Vladislav Nevednichy (Romania). GMs Krikor Sevag...
17:48 07/06/2013Andriasian & Babujian finish 4th and 5th at Mumbai OpenGMs Zaven Andriasian and Levon Babujian scored 8 points each out of 11 and took 4th and 5th places respectively among 130 participants at the Mumbai Open.
16:13 06/06/2013Armenian chess players in MumbaiGM Zaven Andriasian has scored 7.5 points out of 10 before the last round of the Mumbai Open. He falls half a point behind the leaders, GMs Levan Pantsulaia, Mikheil Mchedliashvili (Georgia) and...
16:12 06/06/2013Armenian chess players in AlbenaGMs Hrant Melkumyan and Tigran L. Petrosian have scored 4.5 points each after five rounds and lead the Grand Europe Open in Albena together with GMs Sandro Mareco (Argentina), Vladislav Nevednichy...
16:19 05/06/2013Grand Europe Open: Melkumyan & Petrosian fall 0.5 points behind leadersGMs Hrant Melkumyan and Tigran L. Petrosian have scored 3.5 points each after four rounds at the Grand Europe Open in Albena, Bulgaria. They fall half a point behind the leaders, GM Sandro Mareco...
16:14 05/06/2013Armenian chess players in MumbaiGMs Zaven Andriasian and Levon Babujian have scored 7 points each after 9 rounds at the Mumbai Open.
17:16 04/06/2013Melkumyan, Mekhitarian, Petrosian fall 0.5 points behind leadersGMs Hrant Melkumyan, Krikor Sevag Mekhitarian, Tigran L. Petrosian have scored 2.5 points each after three rounds at the Grand Europe Open in Albena, Bulgaria. They fall half a point behind the six...
17:06 04/06/2013Armenian chess players in MumbaiGMs Davit Petrosian, Levon Babujian, Zaven Andriasian have scored 6 points each after 8 rounds at the Mumbai Open.
16:49 04/06/2013Aronian wins simultaneous game at Porcelain MuseumLevon Aronian had a simultaneous game with clocks against the six chess players of the German National Youth Team at the Porcelain Museum in Meissen, Germany.
16:23 04/06/2013Cristiano Ronaldo rejects new Real Madrid contractCristiano Ronaldo has opened the door to a potential return to Manchester United by rejecting a new contract at Real Madrid, Metro.co.uk reported.
16:08 04/06/2013Mourinho eyes Sneijder reunionJose Mourinho has returned to a former glory once and the Chelsea boss is now reportedly keen for a reunion with the man who helped him lead Inter to the 2010 Champions League title - Wesley...
17:37 03/06/2013Melkumyan, Mekhitarian, Paravyan lead Grand Europe OpenGMs Hrant Melkumyan, Krikor Sevag Mekhitarian, young chess player David Paravyan have scored 2 points each after two rounds and lead the Grand Europe Open in Albena together with a group of other...
17:26 03/06/2013Jose Mourinho: I hope to be Chelsea's new coachJose Mourinho has said on Spanish television that he expects to be reappointed as Chelsea manager by the end of the week, BBC Sport reported.
10:02 03/06/2013Armenian chess players in AlbenaA group of Armenian chess players including GMs Tigran L. Petrosian, Hrant Melkumyan, Avetik Grigoryan, Krikor Sevag Mekhitarian participate in the Grand Europe Open hosted by Albena, Bulgaria. In...
09:22 03/06/2013Arman Serebrakian aims to bring Armenia skiing medal in World OlympicsA dual citizen, Serebrakian is currently a medical student at Temple University School of Medicine, having just completed his second year and waiting to go into surgery medicine.
13:45 01/06/2013Tigran Kotanjian wins Beirut OpenGrandmaster Tigran Kotanjian (Armenia) scored 7.5 points out of 9 and took first prize among 65 participants at 6th Beirut International Open, armchess.am reported.
15:47 31/05/2013Andriasian & Simonian, in Samotsvety team, take first place at blitz tournamentThe Samotsvety team, among the members of which were Armenian GMs Zaven Andriasian and Hrair Simonian, took first place with the total results at the internet blitz tournament organized by the...
18:24 29/05/2013Florentino Perez: If I had the chance, of course I would try to sign MessiIn an interview on 'Cadena Ser' radio, Florentino Perez spoke openly about various topics related to Real Madrid.
18:09 29/05/2013Mikhail Tal Memorial to kick off on June 12The 8th Mikhail Tal Memorial will take place on June 12-24 in Moscow. The tournament participants include world champion Anand (India), world champion candidate Carlsen (Norway), GMs Kramnik,...
16:22 29/05/2013Del Bosque: I don't intend to work at Real Madrid againVicente Del Bosque was quick to reply to Florentino Pérez's comments to the effect that the Spain boss would have "a home at Real Madrid" when he leaves his current post, according to Marca.com.