15:58 16/12/2021Արտակ Դաշյանը միացել է «Փյունիկ»-ին«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի․ Թիմին է միացել 32-ամյա կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը։ Ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ, Դաշյանը հանդես է եկել Երևանի «Ուրարտու», Դոնեցկի «Մետալուրգ»,...
10:27 15/12/2021Ծանրամարտի ԱԱ․ Այսօր կմրցեն Հայաստանի երեք ներկայացուցիչՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում շարունակվում է ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը։ Այսօր պայքարի մեջ կմտնի Հայաստանի ևս երեք ներկայացուցիչ՝ Տաթև Հակոբյանը /81 կգ/, մրցելույթը կմեկնարկի 15:00-ին,...
18:02 13/12/2021Ծանրամարտի ԱԱ․ Անդրանիկ Կարապետյանն արժանացավ փոքր ոսկե մեդալիՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում ծանրամարտի աշխարհի առաջնությանը 89 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Անդրանիկ Կարապետյանը, որը պոկում վարժությունում նվաճել էր փոքր ոսկե մեդալ, հրում...
10:12 13/12/2021Ծանրամարտի ԱԱ. Այսօր պայքարի մեջ կմտնի Անդրանիկ ԿարապետյանըՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում դեկտեմբերի 7-ին մեկնարկել է ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը։ Այսօր պայքարի մեջ կմտնի Հայաստանի ևս մեկ ներկայացուցիչ՝ 89 կգ քաշայիններին կագում աշխարհի բրոնզե...
20:20 10/12/2021Միավոր՝ ԱլաշկերտինԿոնֆերենցիաների լիգայի խմբային մրցաշարի վերջին խաղում Երևանի «Ալաշկերտին » հաջողվեց վերջապես միավոր վաստակել: Դա Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում Թել-Ավիվի «Մաքքաբիի» հետ...
19:05 10/12/2021Հայաստանի կանանց հավաքականը նահանջել է երկու հորիզոնականովՖուտբոլի Հայաստանի կանանց ազգային հավաքականը ՖԻՖԱ-ի՝ դեկտեմբերի 10-ի թարմացված վարկանիշային աղյուսակում 128-ից տեղափոխվել է 130-րդ հորիզոնական։ «Արմսպորտը» նկատում է նաև, որ վարկանիշը, ինչպես...
13:38 10/12/2021Ֆրանսիան մտադիր չէ բոյկոտել Պեկինի Օլիմպիական խաղերըՓարիզը որոշել է չմիանալ Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերի բոյկոտին։ Ֆրանսիայի կրթության և սպորտի նախարար Ժան-Միշել Բլանկեն նշել է, որ սպորտն առանձին աշխարհ է և պետք է պաշտպանված լինի քաղաքական...
19:27 09/12/2021«Դինամո» մարզահամալիրում կմեկնարկի թիմային ձևաչափով բռնցքամարտի մրցաշարըԴեկտեմբերի 16-ին «Դինամո» մարզահամալիրում կմեկնարկի թիմային ձևաչափով բռնցքամարտի մրցաշար, որին կմասնակցեն Հայաստանի, Իրանի, Ուկրաինայի և Վրաստանի հավաքականները: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի...
18:17 09/12/2021Արագ և կայծակնային շախմատի աշխարհի առաջնության ստուգատեսը չի կայանաԱրագ և կայծակնային շախմատի ընթացիկ տարվա աշխարհի առաջնությունը նախատեսված էր անցկացնել Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր Սուլթանում՝ դեկտեմբերի 25 -31-ը: Սակայն, ինչպես հայտնում է ՀԱՕԿ-ը, նշած վայրում...
17:54 08/12/2021Բրիտանացի նախարարները չեն մասնակցի Պեկինի Օլիմպիական խաղերինՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը չորեքշաբթի օրը հայտարարել է, որ կառավարության պաշտոնյաները չեն մասնակցի Պեկին-2022-ի ձմեռային օլիմպիական խաղերին՝ ի նշան բողոքի Չինաստանում մարդու իրավունքների...
15:45 08/12/2021Ավստրալիան ԱՄՆ-ին հետևելով հայտարարել Է Պեկինի օլիմպիադան բոյկոտելու մասինԱվստրալիան միանում է Չինաստանում ձմեռային Օլիմպիադայի դիվանագիտական բոյկոտին։ Ընդ որում երկրի մարզիկները միևնույն է մրցելու են խաղերի ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է տեղական ABC հեռուստաալիքը՝...
20:07 07/12/2021Խնդիր է դրվելու՝ դուրս գալ հաջորդ փուլ․ Ռուբեն ՆազարեթյանԴեկտեմբերի 7-ին կայացել է ՖԻՖԱ ֆուտզալի Աշխարհի 2024 թվականի առաջնության Եվրոպական գոտու նախնական փուլի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային...
20:00 07/12/2021Տաշքենդում մեկնարկել է ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունըՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում այսօր մեկնարկել է ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հայտավորված են 65 երկրի մարզիկ-մարզուհիներ: Հայաստանը ներկայացնում է տասը ծանրորդ: Կանանց և...
19:43 06/12/2021Կայացել է ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունըԵրևանում անցկացվել է ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Ըստ քաշային կարգերի չեմպիոնի կոչումը նվաճել են հրազդանցի Շահեն Աբաղյանը, երևանցիներ Արտյոմ Ղալաչյանը, Մերուժան...
11:49 06/12/2021Հայ ծանրորդներն այսօր կմեկնեն Տաշքենդ՝ մասնակցելու աշխարհի առաջնությանըԴեկտեմբերի 7-17-ը Տաշքենդում կանցկացվի ծանրամարտի աշխարհի հերթական առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանի հավաքականը մրցավայր կմեկնի այսօր: Հայաստանն այս առաջնությանը ներկայացնում...
17:19 04/12/2021Մեսսի. Ես երբեք չեմ ցանկացել լավագույնը դառնալ, երբեք չեմ ձգտել կուռք լինելՊՍԺ-ի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին, խոսելով «Ոսկե գնդակը» նվաճելու մասին, ասել է, որ երբեք չի ձգտել դառնալ աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստը։ Մեսսիի խոսքերը հայտնում է Diario Sport-ը։ «Ես երբեք...
09:45 03/12/2021Հակաէրդողանական հայացքներով թուրք բասկետբոլիստը փոխել է թուրքական ազգանունըԲասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) «Բոստոն Սելթիքս» թիմի թուրք բասկետբոլիստ Էնես Քանթերը, ով հայտնի է իր հակաէրդողանական հայացքներով և հետապնդվում է թուրքական իշխանությունների կողմից, փոխել է իր...
19:10 02/12/2021Չեմպիոն Հովհաննես Բաչկովի ծննդյան օրն էԱյսօր օլիմպիական խաղերի և աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպական խաղերի չեմպիոն Հովհաննես Բաչկովի ծննդյան օրն է։ «Մեր հավաքականի ամենատիտղոսակիր մարզիկը տոնում է ծննդյան 29-ը ամյակը։...
10:52 02/12/2021Մխիթարյանը գոհ է «Ռոմայում» իր դիրքից«Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է իր նոր դիրքը թիմում։ «Ինձ դուր է գալիս իմ նոր դիրքը, ես ավելի շատ եմ խաղում գնդակով, ավելի շատ տարածություն ունեմ: Ես վայելում եմ այդ դերը», – ասել...
10:18 02/12/2021Մալխաս Ամոյանը գլխավորում է Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային աղյուսակըՄալխաս Ամոյանը գլխավորում է Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային աղյուսակը 72 կգ քաշային կարգում: Նա կպարգևատրվի 10.000 ԱՄՆ դոլարով: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ըմբշամարտի...

13:21 13/02/2017Генрих Мхитарян: Я был уверен, что мое время придетПолузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян признал, что поначалу работать с главным тренером команды Жозе Моуринью было непросто.
15:44 10/02/2017Гол Генриха Мхитаряна в ворота «Уигана» назван лучшим голом «Манчестер Юнайтед» в январеЗа гол Мхитаряна проголосовали 52% болельщиков.
16:06 09/02/2017Сборная Армении поднялась на 82-е место рейтинга ФИФАНациональная команда страны поднялась на 4 строчки и теперь занимает 82-е место, в ее активе 422 рейтинговых балла.
14:40 09/02/2017Премьер Армении призвал главу Минспорта быть внимательнее в вопросе обеспечения массовости спортаКроме того, премьер Армении поручил министру территориального управления и развития Армении в месячный срок изучить деятельность детско-юношеских спортивных школ в областях.
21:07 08/02/2017Мария Шарапова получила специальное приглашение Wild Card на турнир в МадридеВ 2017 году турнир пройдет с 5 по 14 мая.
20:30 08/02/2017Генрих Мхитарян: Обвиняющие меня в жадности поступают неправильноГенрих Мхитарян ответил тем, кто считает, что его переход из дортмундской «Боруссии» в манкунианский клуб минувшим летом был продиктован лишь желанием хавбека заработать больше денег.
17:34 07/02/2017Лингард: Генрих Мхитарян приезжает на тренировки раньше всех«Златан Ибрагимович очень сильно не любит проигрывать, поэтому проводит большую часть дня в тренажерном зале», – добавил Лингард.
11:33 06/02/2017Генрих Мхитарян не считает Златана Ибрагимовича Богом, но назвал его хорошим парнемСлова армянского полузащитника Манчестер Юнайтед приводятся в материале isport.ua с заголовком «Мхитарян опустил Ибрагимовича с небес на землю».
11:00 06/02/2017Канадского теннисиста дисквалифицировали: попал судье мячом в глазПозже официальный твиттер Кубка Дэвиса сообщил, что в результате удара у судьи отек левый глаз. Шаповалов принес свои извинения.
10:43 06/02/2017Жозе Моуринью: Конечно, первым делом бросается в глаза игра Мхитаряна, его гол и голевой пасГероями встречи с «Лестером» стали Генрих Мхитарян и Златан Ибрагимович, забившие в ворота Шмейхеля по мячу.
09:17 06/02/2017Генрих Мхитарян о матче с «Лестером»: Я просто старался сделать все, что могуГероями встречи стали Генрих Мхитарян и Златан Ибрагимович, забившие в ворота Шмейхеля по мячу.
18:00 02/02/2017Министр спорта Армении Грачья Ростомян рассмешил премьера Карена Карапетяна рассуждениями про холод на дворе«А без этой концепции никаких шагов невозможно предпринять?» – спросил глава правительства. В ответ Г. Ростомян сказал: «Так как сейчас на дворе холод, мы зашли вовнутрь и…»
11:20 02/02/2017Жозе Моуринью о поединке с «Халл Сити»: Для нас это очень плохой результат, но нам придется как-то с этим ужитьсяХозяева уверенно стартовали, и уже на 2-й минуте Мхитарян оказался в районе одиннадцатиметровой отметки и принял на грудь навесную передачу Андера Эрреры...
10:51 02/02/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграет в серии Grand Chess TourВ серии пять турниров, три из них – по быстрым шахматам, и по правилам каждый из девяти участников должен сыграть в 4 соревнованиях.
20:02 01/02/2017Грачья Ростомян взялся за массовую популяризацию спортивных танцев в Армении«А я попробую помочь вам в организации визита этого тренера».
13:53 01/02/2017Жозе Моуринью: Генрих Мхитарян прекрасно играет, он выйдет в матче против «Халла»«Хотите, чтобы я убрал Мхитаряна после того, как его признали игроком матча в Кубке Англии против „Уигана” (4:0), и после той игры, которую он демонстрирует? Я не могу этого сделать», - сказал он.
11:46 30/01/2017Генрих Мхитарян: Это «Манчестер Юнайтед», где каждый должен быть готов выйти на поле и показать лучшие качестваГенрих Мхитарян после матча с «Уиганом» ответил на пару вопросов.
09:32 30/01/2017Жозе Моуринью: Генрих Мхитарян вернулся и продолжает играть на очень хорошем уровне, так что мы им довольны«Манчестер Юнайтед» забил 4 безответных мяча в ворота «Уигана» и вышел в 1/8 финала Кубка Англии. Авторами голов стали Маруан Феллаини, Кри Смоллинг, Генрих Мхитарян и Бастиан Швайштайгер.
17:25 28/01/2017Американская теннисистка Серена Уильямс победила сестру и в седьмой раз выиграла Australian OpenАмериканская теннисистка, посеянная под вторым номером, в финале турнира переиграла свою старшую сестру Винус Уильямс со счетом 6:4, 6:4.
11:09 28/01/2017Фигуристка Евгения Медведева выиграла ЧЕ по фигурному катанию с двумя мировыми рекордамиЧемпионат Европы по фигурному катанию проходит в чешской Остраве с 25 под 29 января.