11:20 15/11/2021Շնորհավորանքներ, շնորհավորանքներ մեր մարզասերներին և ֆուտբոլիստներին. Կապառոս«Բարդ հանդիպում էր և Մակեդոնիայից կրած պարտությունից հետո այն հոգեբանական վիճակում չէինք, սակայն թիմը կարողացավ հավաքվել»,- աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի վերջին տուրում Գերմանիայի հավաքականից...
23:05 14/11/2021Հայաստան-Գերմանիա՝ 1։4ԱԱ-2022-ի որակավորման փուլի վերջին՝ 10-րդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականն ընդունեց Գերմանիայի հավաքականին։ Խաղն ավարտվեց Հայաստանի պարտությամբ՝ 1-4 հաշվով։ Հայաստանի հավաքականի միակ գոլի...
19:37 12/11/2021Հայաստանի հավաքականը փաուերլիֆթինգի միջազգային առաջնությունից վերադարձել է հաղթանակովՈւկրաինայի Լուցկ քաղաքում կայացել է «Աշխարհի մեծ գավաթ» փաուերլիֆթինգի միջազգային առաջնությունը, որին մասնակցել են աշխարհի 6 երկրների ավելի քան 150 մարզիկներ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԿԳՄՍՆ...
19:15 12/11/2021Ովքեր են մասնակցում Դոնի Ռոստովում ընթացող բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարինԿրտսեր և ավագ տարիքի պատանիների Հայաստանի հավաքականները մարզիչներ Արթուր Մելքումյանի և Արթուր Ուլիխանյանի գլխավորությամբ մեծաքանակ թիմով մասնակցում են Ռուսաստանի Դոնի Ռոստով քաղաքում ընթացող...
17:22 12/11/2021Ձմեռային օլիմպիական խաղերի գլխավոր ավանը պատրաստ է«Պեկին-2022» կազմկոմիտեն հայտարարել է ձմեռային օլիմպիական խաղերի գլխավոր ավանի նախապատրաստական աշխատանքների ավարտի մասին։ Բնակելի տարածքը 330.000 քառակուսի մետր է: Մասնակիցները կտեղավորվեն 20...
10:33 12/11/2021Խոակին Կապառոսը ներողություն է խնդրում«Առաջին հերթին պետք է ներողություն խնդրեմ մեր երկրպագուներից։ Շատ մեծ հույսերով և խանդավառությամբ էինք մոտեցել այս խաղին՝ ձգտելով ուրախություն պարգևել մեր երկրպագուներին»,- նոյեմբերի 11-ին...
23:15 11/11/2021Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա` 0:5Ֆուտբոլի 2022թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի J խմբի նախավերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում ընդունեց Հյուսիսային Մակեդոնիային։ Հայաստանի ազգային...
18:51 11/11/2021Հայ շախմատիստները կմասնակցեն Եվրոպայի կանանց և տղամարդկանց թիմային առաջնություններինՎաղը՝ նոյեմբերի 12-ին, Սլովենիայի Տերեմ Չատեժ առողջարանային բնակավայրում, մեկնարկում են Եվրոպայի կանանց և տղամարդկանց թիմային առաջնությունները, որոնց մասնակցում են համապատասխանաբար 31 և 39...
18:44 11/11/2021Այս հանդիպումը շատ կարևոր է և մեզ, և Հայաստանի համար․ ԲարդիՀայաստանի ազգային հավաքականն այսօր ԱԱ-2022-ի ընտրական փուլի շրջանակում Երևանում կյուրընկալի Հս․Մակեդոնիայի ընտրանուն։ Armsport-ի փոխանցմամբ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի հավաքականի ավագ Էնիս Բարդին իր...
11:48 11/11/2021Կպայքարենք մինչև վերջ. Խոակին Կապառոս2022թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի J խմբի նախավերջին տուրի Հայաստան - Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպումը տեղի կունենա նոյեմբերի 11-ին, կմեկնարկի 21։00-ին։ «Մենք կփորձենք հնարավոինս լավ հանդես...
09:13 10/11/2021Հայաստանի ազգային հավաքականին միացել է նաև Հենրիխ ՄխիթարյանըՆոյեմբերի 11-ին՝ Երևանում, ՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման փուլի J խմբի իններորդ մրցափուլի շրջանակներում, Հայաստանի ազգային հավաքականը կհյուրընկալի Հյուսիսային Մակեդոնիային։
20:30 09/11/2021Հայկ Մարտիրոսյանը զբաղեցրել է 4-րդ հորիզոնականըGrand Swiss մեծ մրցաշարից անմիջապես հետո տեղի է ունեցել Միխայիլ Տալի 85 ամյակին նվիրված խոշոր բլից մրցաշար, որին մասնակցել են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները։ Այս մասին հայտնում է armsport-ը։ Հայկ...
17:31 09/11/2021«Սպարտակ»-ն արձագանքել է Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխության մասին լուրերը«Սպարտակ» ակումբի մամուլի խոսնակը մեկնաբանել է տեղեկատվությունը, որի համաձայն «կարմրասպիտակները» դիտարկում են Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հնարավոր տրանսֆերը:...
16:11 09/11/2021Պեկինը պատրաստ է խաղերինՄՕԿ-ի «Պեկին–2022» համակարգող հանձնաժողովի անդամները նշել են, որ այս պահին օլիմպիական արտոնագրերի գրեթե 76 տոկոսն արդեն բաշխված է, իսկ խաղերի մասնակիցների ընտրության գործընթացը կավարտվի հունվարի...
20:00 08/11/2021Ուրարտուի ֆուտբոլիստը հրավիրվել է իր երկրի ազգային հավաքական«Ուրարտուի» պաշտպան Սալոմոն Նիրիսարիկեն հրավեր է ստացել Ռուանդայի ազգային հավաքականից, գրում է armsport-ը։ Ռուանդայի ընտրանին աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակում անցկացնելու է հերթական...
14:00 08/11/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքըՆոյեմբերի 8-ի առավոտյան Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ այս պահի դրությամբ հավաքականին միացել է 15...
10:02 08/11/2021Ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը՝ Մ23 տարեկանների աշխարհի չեմպիոնԱզատ ոճային ըմբիշ, 61 կգ քաշային Արսեն Հարությունյանը Սերբիայում ընթացող աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնության եզրափակչում գոտեմարտել է ռուս Արտուր Չեբոդաևի հետ և 11-7 հաշվով հաղթանակ տարել՝...
12:38 06/11/2021Չալոյանը ունի բոլոր հնարավորությունները չեմպիոն դառնալու․Հովհաննես ՀովսեփյանԲռնցքամարտի աշխարհի առաջնության առաջին իսկ օրվանից մրցավայրում հայ բռնցքամարտիկների կողքին է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը: Եզրափակիչից առաջ Ֆեդերացիայի մամուլի...
11:44 06/11/2021«Բարսելոնան» պաշտոնապես հայտարարել է Չավիի նշանակման մասին«Բարսելոնայի» մամուլի քարտուղարությունը Թվիթերում պաշտոնապես հայտնել է, որ գլխավոր մարզիչ է նշանակվել 41-ամյա իսպանացի Չավին։ «Այդպես էլ պետք է լիներ։ Բարի գալուստ տուն»,- ասվում է հաղորդագրության...
09:14 06/11/2021Բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանը՝ աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիրԴավիթ Չալոյանը Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունում նվաճել է արծաթե մեդալ: Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան նշում է, որ նա դարձել է բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի և ինչու չէ նաև համաշխարհային...

16:53 21/05/2013Wayne Rooney welcomes second sonColeen and Wayne Rooney proudly showed off the first snap of their new baby boy after the ‘delighted’ couple welcomed his arrival in the early hours of Tuesday morning, according to Metro.co.uk.
16:36 21/05/2013Mher Hovhannisyan takes second prize at Limburg OpenArmenian IM Mher Hovhannisyan scored 5.5 points out of 7 to share 1-5th places at Limburg Open. Hovhannisyan finished second on tiebreak, armchess.am reported. GM Vladimir Dobrov (Russia) became the...
11:19 21/05/2013Official: Mourinho to leave Real Madrid at end of seasonJose Mourinho will leave Real Madrid after three years as coach, paving the path for his return to England and a second stint as Chelsea's manager, AP reported.
09:41 21/05/2013Henrikh Mkhitaryan called by Armenia national teamShakhtar’s midfielder Henrikh Mkhitaryan has been called by the Armenia national team. The corresponding fax has already been received by the Donetsk club, FC Shakhtar press office reported. From 28...
18:10 20/05/2013Messi: I can only play for BarcaArgentine football star Lionel Messi said Monday he could not play for any team other than Barcelona, where he has been since the age of 13, AFP reported.
16:17 20/05/2013Roberto Carlos to coach Turkish Sivasspor clubFormer Real Madrid linebacker Roberto Carlos has agreed to coach Turkish Super League's Sivasspor club, Xinhua reported, citing Turkish Today's Zaman.
10:36 20/05/2013Mher Hovhannisyan in LimburgArmenian IM Mher Hovhannisyan has scored 2.5 points after 3 rounds at Limburg Open. He falls half a point behind the sole leader, GM Vladimir Dobrov (Russia). 101 chess players are taking part in...
10:14 20/05/2013Henrikh Mkhitaryan: We didn’t have enough chancesShakhtar midfielder has commented on the draw in Zaporizhya.
09:30 20/05/2013Serzh Sargsyan reelected President of Armenian Chess FederationArmenian President Serzh Sargsyan has been reelected President of the Armenian Chess Federation. Serzh Sargsyan was reelected President of the federation during the conference of the federation held...
15:19 18/05/2013Tevez turns down MonacoIt’s claimed Manchester City star Carlos Tevez has turned down Monaco and his agent is in Italy for talks with Juventus, Football Italia reported.
14:26 18/05/2013Incoming Chelsea manager Jose Mourinho wants to sign Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo is at the centre of a bidding war after it emerged the Manchester United target is wanted by Chelsea, the Daily Mail reported.
12:30 18/05/2013Robert Aghasaryan fulfills grandmaster norm19-year-old Armenian chess player Robert Aghasaryan fulfilled grandmaster norm at the 14th European Individual Championship held in Legnica, Poland, armchess.am reported.
11:45 18/05/2013Balotelli: I'm a normal guyAC Milan striker Mario Balotelli has insisted he is happy to have put his time at Manchester City behind him, Sky Sports reported.
17:30 17/05/2013New sports complex to be built in StepanakertArtsakh Republic President Bako Sahakyan held a consultation on the construction of a new sports complex in capital Stepanakert.
15:16 17/05/2013Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan at World CupGMs Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan have qualified to participate in the World Cup 2013 that will start on August 10, 2013 in Tromsø, Norway thanks to their results at the 14th European...
11:11 17/05/2013Allegri will join Roma, says BerlusconiAC Milan president Silvio Berlusconi has claimed that coach Massimiliano Allegri will join Roma in the summer, although mainstream media in Italy are split on whether the controversial 76-year-old...
18:58 16/05/2013PSG to offer 18 million Euros to Cristiano RonaldoParis Saint-Germain is already prepared to through everything at Cristiano Ronaldo to get him to the French capital, sports.terra.com reported, citing L'Equipe.
18:07 16/05/2013Messi: We were missing our head coachLeo Messi says Tito Vilanova's absence through illness affected Barcelona's campaign this term, but he is happy it has ended on a winning note, ESPN FC reported.
16:40 16/05/2013Krikor Sevag Mekhitarian takes 13th place at American Continental ChampionshipArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) scored 7 points out of 11 at the American Continental Championship in Cochabamba, Bolivia.
18:29 15/05/2013Ronaldinho left out of Brazil's Confederation Cup teamCoach Luiz Felipe Scolari also overlooked Alexandre Pato and Chelsea's Ramires for the World Cup warm-up tournament that Brazil will host, AP reports.