11:20 15/11/2021Շնորհավորանքներ, շնորհավորանքներ մեր մարզասերներին և ֆուտբոլիստներին. Կապառոս«Բարդ հանդիպում էր և Մակեդոնիայից կրած պարտությունից հետո այն հոգեբանական վիճակում չէինք, սակայն թիմը կարողացավ հավաքվել»,- աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի վերջին տուրում Գերմանիայի հավաքականից...
23:05 14/11/2021Հայաստան-Գերմանիա՝ 1։4ԱԱ-2022-ի որակավորման փուլի վերջին՝ 10-րդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականն ընդունեց Գերմանիայի հավաքականին։ Խաղն ավարտվեց Հայաստանի պարտությամբ՝ 1-4 հաշվով։ Հայաստանի հավաքականի միակ գոլի...
19:37 12/11/2021Հայաստանի հավաքականը փաուերլիֆթինգի միջազգային առաջնությունից վերադարձել է հաղթանակովՈւկրաինայի Լուցկ քաղաքում կայացել է «Աշխարհի մեծ գավաթ» փաուերլիֆթինգի միջազգային առաջնությունը, որին մասնակցել են աշխարհի 6 երկրների ավելի քան 150 մարզիկներ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԿԳՄՍՆ...
19:15 12/11/2021Ովքեր են մասնակցում Դոնի Ռոստովում ընթացող բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարինԿրտսեր և ավագ տարիքի պատանիների Հայաստանի հավաքականները մարզիչներ Արթուր Մելքումյանի և Արթուր Ուլիխանյանի գլխավորությամբ մեծաքանակ թիմով մասնակցում են Ռուսաստանի Դոնի Ռոստով քաղաքում ընթացող...
17:22 12/11/2021Ձմեռային օլիմպիական խաղերի գլխավոր ավանը պատրաստ է«Պեկին-2022» կազմկոմիտեն հայտարարել է ձմեռային օլիմպիական խաղերի գլխավոր ավանի նախապատրաստական աշխատանքների ավարտի մասին։ Բնակելի տարածքը 330.000 քառակուսի մետր է: Մասնակիցները կտեղավորվեն 20...
10:33 12/11/2021Խոակին Կապառոսը ներողություն է խնդրում«Առաջին հերթին պետք է ներողություն խնդրեմ մեր երկրպագուներից։ Շատ մեծ հույսերով և խանդավառությամբ էինք մոտեցել այս խաղին՝ ձգտելով ուրախություն պարգևել մեր երկրպագուներին»,- նոյեմբերի 11-ին...
23:15 11/11/2021Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա` 0:5Ֆուտբոլի 2022թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի J խմբի նախավերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում ընդունեց Հյուսիսային Մակեդոնիային։ Հայաստանի ազգային...
18:51 11/11/2021Հայ շախմատիստները կմասնակցեն Եվրոպայի կանանց և տղամարդկանց թիմային առաջնություններինՎաղը՝ նոյեմբերի 12-ին, Սլովենիայի Տերեմ Չատեժ առողջարանային բնակավայրում, մեկնարկում են Եվրոպայի կանանց և տղամարդկանց թիմային առաջնությունները, որոնց մասնակցում են համապատասխանաբար 31 և 39...
18:44 11/11/2021Այս հանդիպումը շատ կարևոր է և մեզ, և Հայաստանի համար․ ԲարդիՀայաստանի ազգային հավաքականն այսօր ԱԱ-2022-ի ընտրական փուլի շրջանակում Երևանում կյուրընկալի Հս․Մակեդոնիայի ընտրանուն։ Armsport-ի փոխանցմամբ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի հավաքականի ավագ Էնիս Բարդին իր...
11:48 11/11/2021Կպայքարենք մինչև վերջ. Խոակին Կապառոս2022թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի J խմբի նախավերջին տուրի Հայաստան - Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպումը տեղի կունենա նոյեմբերի 11-ին, կմեկնարկի 21։00-ին։ «Մենք կփորձենք հնարավոինս լավ հանդես...
09:13 10/11/2021Հայաստանի ազգային հավաքականին միացել է նաև Հենրիխ ՄխիթարյանըՆոյեմբերի 11-ին՝ Երևանում, ՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման փուլի J խմբի իններորդ մրցափուլի շրջանակներում, Հայաստանի ազգային հավաքականը կհյուրընկալի Հյուսիսային Մակեդոնիային։
20:30 09/11/2021Հայկ Մարտիրոսյանը զբաղեցրել է 4-րդ հորիզոնականըGrand Swiss մեծ մրցաշարից անմիջապես հետո տեղի է ունեցել Միխայիլ Տալի 85 ամյակին նվիրված խոշոր բլից մրցաշար, որին մասնակցել են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները։ Այս մասին հայտնում է armsport-ը։ Հայկ...
17:31 09/11/2021«Սպարտակ»-ն արձագանքել է Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխության մասին լուրերը«Սպարտակ» ակումբի մամուլի խոսնակը մեկնաբանել է տեղեկատվությունը, որի համաձայն «կարմրասպիտակները» դիտարկում են Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հնարավոր տրանսֆերը:...
16:11 09/11/2021Պեկինը պատրաստ է խաղերինՄՕԿ-ի «Պեկին–2022» համակարգող հանձնաժողովի անդամները նշել են, որ այս պահին օլիմպիական արտոնագրերի գրեթե 76 տոկոսն արդեն բաշխված է, իսկ խաղերի մասնակիցների ընտրության գործընթացը կավարտվի հունվարի...
20:00 08/11/2021Ուրարտուի ֆուտբոլիստը հրավիրվել է իր երկրի ազգային հավաքական«Ուրարտուի» պաշտպան Սալոմոն Նիրիսարիկեն հրավեր է ստացել Ռուանդայի ազգային հավաքականից, գրում է armsport-ը։ Ռուանդայի ընտրանին աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակում անցկացնելու է հերթական...
14:00 08/11/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքըՆոյեմբերի 8-ի առավոտյան Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ այս պահի դրությամբ հավաքականին միացել է 15...
10:02 08/11/2021Ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը՝ Մ23 տարեկանների աշխարհի չեմպիոնԱզատ ոճային ըմբիշ, 61 կգ քաշային Արսեն Հարությունյանը Սերբիայում ընթացող աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնության եզրափակչում գոտեմարտել է ռուս Արտուր Չեբոդաևի հետ և 11-7 հաշվով հաղթանակ տարել՝...
12:38 06/11/2021Չալոյանը ունի բոլոր հնարավորությունները չեմպիոն դառնալու․Հովհաննես ՀովսեփյանԲռնցքամարտի աշխարհի առաջնության առաջին իսկ օրվանից մրցավայրում հայ բռնցքամարտիկների կողքին է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը: Եզրափակիչից առաջ Ֆեդերացիայի մամուլի...
11:44 06/11/2021«Բարսելոնան» պաշտոնապես հայտարարել է Չավիի նշանակման մասին«Բարսելոնայի» մամուլի քարտուղարությունը Թվիթերում պաշտոնապես հայտնել է, որ գլխավոր մարզիչ է նշանակվել 41-ամյա իսպանացի Չավին։ «Այդպես էլ պետք է լիներ։ Բարի գալուստ տուն»,- ասվում է հաղորդագրության...
09:14 06/11/2021Բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանը՝ աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիրԴավիթ Չալոյանը Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունում նվաճել է արծաթե մեդալ: Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան նշում է, որ նա դարձել է բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի և ինչու չէ նաև համաշխարհային...

20:32 13/01/2017«Будь сильным, мальчик!» Генрих Мхитарян посвятил «Лучший гол декабря» в АПЛ страдающему от рака 5-летнему БрэдлиАрмянский футболист в матче 18-го тура АПЛ с «Сандерлендом» (3:1) забил гол ударом скорпиона. Этот мяч был признан лучшим в АПЛ по итогам декабря.
16:53 13/01/2017Гол Генриха Мхитаряна ударом скорпиона в ворота «Сандерленда» признан голом месяца в АПЛЭтот гол также был назван лучшим голом «Манчестер Юнайтед» в декабре по результатам голосования болельщиков клуба.
16:46 12/01/2017Артур Абрахам подарил Папе Римскому Франциску боксерские перчаткиИзвестный армянский боксер-профессионал Артур Абрахам посетил Ватикан, где его принял Папа Римский Франциск.
17:56 11/01/2017На церемонии ФИФА неизвестные похитили часы на сумму €600 тысячФИФА обратилась в полицию в связи с кражей шести элитных часов бренда Hublot стоимостью 98 тысяч евро каждые.
10:47 11/01/2017«Манчестер Юнайтед» обыграл «Халл Сити»: Генрих Мхитарян стал автором голевой передачиПервый гол в матче на 56-й минуте забил Хуан Мата, который отправил мяч в пустые ворота после передачи головой от Генриха Мхитаряна.
17:54 09/01/2017Левон Аронян примет участие в шахматном супертурнире Tata Steel Chess- 2017С 13 по 29 января 2017 года в Голландии пройдет традиционный шахматный фестиваль Tata Steel Chess- 2017.
18:37 06/01/2017Футболисты нидерландского клуба отказались ехать в Турцию из-за недавних терактов«Представители команды сообщили организаторам встречи, что из-за происходящих в Турции террористических актов голландские футболисты не приедут в страну», – отмечает Ermenihaber.am.
11:31 06/01/2017Названы лучшие игроки «Манчестер Юнайтед» в декабре: Генрих Мхитарян занял второе местоИбрагимович набрал 38% голосов, лишь на 2% опередив Генриха Мхитаряна, забившего в декабре три своих первых гола за «Манчестер Юнайтед».
19:21 28/12/2016Генрих Мхитарян: Было приятно следить за игрой Канчельскиса, но идол «МЮ» – ФергюсонМхитарян, отыгравший три сезона в составе дортмундской «Боруссии», летом перешел в состав «Манчестер Юнайтед».
15:34 28/12/2016Бывший министр Габриел Казарян назначен замминистра спорта и по вопросам молодежи АрменииРанее Габриел Казарян занимал должность министра спорта и по вопросам молодежи Армении.
10:53 28/12/2016Генрих Мхитарян: Златан Ибрагимович показывает футбол фантастического уровняГенрих Мхитарян забил шедевральный гол в поединке 18-го тура чемпионата Англии против Сандерленда (3:1). При этом ассистировал армянскому хавбеку именно Ибрагимович.
10:26 28/12/2016Президент Армении о голевом шедевре Генриха Мхитаряна: Его гол вдохновил тысячи молодых людей, детейПрезидент Армении Серж Саргсян вечером 27 декабря принял участие в торжественной церемонии чествования и награждения 10 лучших спортсменов Армении.
10:52 27/12/2016Жозе Моуринью о голевом шедевре Мхитаряна: Думаю, он забил самый красивый гол в своей карьере«Но этот парень не только забивает голы, но и отрабатывает в обороне, а также добавляет команде креатива. Я очень рад, что он вернулся после травмы», – отметил главный тренер «Манчестер Юнайтед».
10:34 27/12/2016Генрих Мхитарян: Это лучший гол в моей карьере!Мхитарян, забивший фантастический по красоте гол в ворота «Сандерленда», рассказал о том, как ему пришло в голову использовать «удар скорпиона» в той ситуации.
19:41 26/12/2016Генрих Мхитарян не попал в стартовый состав «МЮ» в матче против «Сандерленда»В матче 15-го тура английской Премьер-Лиги «Манчестер Юнайтед» на своём поле одержал минимальную победу над «Тоттенхэм Хотспур».
14:01 26/12/2016Ушел из жизни гроссмейстер Ашот АнастасянАрмянский шахматист, международный гроссмейстер, восьмикратный чемпион Армении Ашот Анастасян умер в возрасте 52 лет.
11:32 24/12/2016Лучший спортсмен 2016 года в Латвии вместо себя отправил на церемонию награждения бабушкуЦентровой «Нью-Йорк Никс» – Кристапс Порзингис – был признан лучшим спортсменом 2016 года Латвии, но не присутствовал на торжественной церемонии из-за матчей в НБА.
10:08 23/12/2016Обамеянг, Мане и Махрез поборются за звание лучшего футболиста АфрикиИмя победителя будет оглашено на церемонии, которая состоится в четверг, 5 января, в Абудже (Нигерия).
20:40 22/12/2016В Ереване открылась новая детско-юношеская шахматная школаМэр Т. Маргарян поручил ответственным лицам проинформировать жителей административного района об открытии школы, чтобы уже с января можно было начать прием и процесс обучения.
19:21 22/12/2016Сборная Армении по футболу улучшила свои позиции в рейтинге ФИФАТеперь национальная команда страны занимает 86-ю строчку, что на строчку выше по сравнению с показателями месячной давности.