13:35 17/10/2021Մահացել է «Շիրակի» ՖԱ-ի ֆուտբոլիստ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Լեռնիկ ՂազարյանըԱյսօր առավոտյան կյանքից հեռացել է «Շիրակ» ֆուտբոլոյին ակումբի ֆուտբոլիստ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Լեռնիկ Ղազարյանը։ Այս մասին հայտնում է «Շիրակ» ՖԱ մամուլի ծառայությունը։ Նշենք, որ Լեռնիկ...
15:19 16/10/2021Անհայտ անձը կրակ է բացել ֆուտբոլային հանդիպման ժամանակԱմերիկյան Ալաբամա նահանգում անհայտ անձը միջնակարգ դպրոցի ֆուտբոլային հանդիպման ժամանակ ներխուժել է Ladd-Peebles մարզադաշտ և կրակ բացել: Այս մասին գրում է «Life.ru»-ն։ Կատարվածի հետևանքով 4 մարդ...
20:40 15/10/2021Աշխարհի առաջնությունում բռնցքամարտիկները կմրցեն13 քաշային կարգում․ հայտնի է կազմըԲռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը հայտարարել է մեր ընտրանու կազմը, որը կմասնակցի Սերբիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
18:08 14/10/2021Հայտնի է, թե ով կլինի Հին Օլիմպիայում առաջին ջահակիրըՀույն լեռնադահուկորդ Յոաննիս Անտոնիուն 2022թ. Պեկինում կայանալիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի փոխանցավազքի առաջին ջահակիրը կլինի: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ կրակը կվառվի Հին Օլիմպիայում՝ հոկտեմբերի 18-ին:...
09:21 14/10/2021«Կայրաթի» ֆուտբոլիստ Կամո Հովհաննիսյանը չի մեկնի Ադրբեջան՝ «Ղարաբաղի» դեմ խաղինՂազախական «Կայրաթ» ակումբի և Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Կամո Հովհաննիսյանը չի մասնակցի ՈւԵՖԱ-ի Կոնֆերենցիայի լիգայի խմբային խաղում ադրբեջանական «Ղարաբաղի» դեմ հանդիպմանը։ Այս մասին...
18:05 13/10/2021Հայաստանի սամբոյի հավաքականը Հունաստանում էԱյսօր Հունաստան է ուղևորվել 11 մարզիկներով համալրված Հայաստանի սամբոյի հավաքականը, որը կմասնակցի Սալոնիկ քաղաքում հոկտեմբերի 15-17-ը կայանալիք աշխարհի պատանեկան ու երիտասարդական առաջնությանը: Այս...
16:13 13/10/2021Իմ հաղթանակը նվիրում եմ հայ և եզդի ազգերին. Աշխարհի չեմպիոն Մալխաս ԱմոյանՆորվեգիայում կայացած հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը մասնակցել է 8 մարզիկով։ Ասուլիսում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Էդուարդ Սահակյանն ասաց, որ հայ ըմբիշները...
18:15 12/10/2021Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը Մոնտենեգրոյում էՄոնտենեգրոյի Բուդվա քաղաք այսօր մեկնել է վաստակավոր մարզիչ Վազգեն Բադալյանի ղեկավարած Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ այնտեղ հոկտեմբերի 14-24-ը կանցկացվի Եվրոպայի...
16:25 12/10/2021Հենրիխ Մխիթարյանն ու Ժերար Պիկեն շնորհավորել են Նիկիտա Սիմոնյանի 95-ամյակըԱյսօր՝ հոկտեմբերի 12-ին, ծննդյան տարեդարձն է նշում խորհրդային ֆուտբոլիստ, մարզիչ, այժմ ՌԴ ֆուտբոլային միության առաջին փոխնախագահ Նիկիտա Սիմոնյանը՝ համաշխարհային ֆուտբոլի լեգենդը։ Նա «Սպարտակի» և ԽՍՀՄ...
15:38 12/10/20212036 թ-ի ամառային օլիմպիական խաղերը կարող են անցկացվել Հնդկաստանում2036 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերը կարող են անցկացվել Հնդկաստանի չորս քաղաքներում: Հնդկաստանի ԱՕԿ-ի նախագահ Նարինդեր Բատրայի խոսքերը մեջբերում է Press Trust of India լրատվական...
18:43 11/10/2021Ալեքսանդր Լազարյանը ծանրամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունում դարձել է հաղթողՍաուդյան Արաբիայի Ջեդդա քաղաքում ավարտվել է ծանրամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հայ մարզասերներին ուրախացրել է Ալեքսանդր Լազարյանը / 89 կգ /:Լազարյանը համառ պայքարում...
18:27 11/10/2021170 կգ ծանրաձողն ուսերի վրա նստած դիրքով քայլել է 2 մետր․ Զորիկ Պողոսյանի նոր ռեկորդըՎանաձորի թիվ 2 ՀՓՋ-ի հրշեջ-փրկարար Զորիկ Պողոսյանն իր հայրենի քաղաքում նորակառույց մարզադպրոցի բացման արարողության ժամանակ սահմանել է Դյուցազնագրի և համաշխարհային ռեկորդ.
13:00 11/10/2021Քնարիկ Գրիգորյանը նշանակում է ստացել ԵվրոպայումՀոկտեմբերի 9-ից 15-ը Նորվեգիայում կկայանա Կանանց Եվրոպայի Մ-17 հավաքականների 2022թ․ առաջնության որակավորման A լիգայի առաջին խմբի հանդիպումները։ Հ ՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ խմբում ընդգրկված են...
10:35 11/10/2021Ռումինացիները հստակ պատկերացնում են՝ ինչ ֆուտբոլ պետք է խաղան. ԿապառոսՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի Ռումինիա-Հայաստան խաղը կկայանա հոկտեմբերի 11-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:45-ին։
13:43 09/10/2021Խաչատուրյանցը Ռուսաստանի ֆուտբոլի Պրիեմեր լիգայի նախագահի միակ թեկնածուն էՌուսաստանի Պրեմիեր լիգայի (ՌՊԼ) ղեկավարի պաշտոնակատար Աշոտ Խաչատուրյանցը լինելու է կազմակերպության նախագահի ընտրությունների միակ թեկնածուն: «Գազետա ռու»-ն հրապարակել է լիգայի պաշտոնական կայքէջում...
21:44 08/10/2021Ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՀայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ Մալխաս Ամոյանը դարձել է աշխարհի առաջնության չեմպիոն: Նորվեգիայի մայրաքաղաք Օսլոյում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության...
18:03 08/10/2021ՀՀ հավաքականը պարտվել է Սերբիայի թիմինԵվրոպայի մինչև 23 տարեկան ֆուտբոլիստների առաջնության որակավորման փուլի խմբային մրցաշարի ծրագրով ՀՀ հավաքականը Երևանում հյուրընկալել է Սերբիայի թիմին: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպումը տեղի է ունեցել...
15:27 08/10/2021Ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Իսլանդիայի դեմ խաղումՀրապարակվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Իսլանդիայի դեմ խաղում։ Հիշեցնենք, որ ՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի յոթերորդ մրցափուլի Իսլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա...
10:06 08/10/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը նախախաղային մարզում է անցկացրել ԻսլանդիայումՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի յոթերորդ մրցափուլի Իսլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 8-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:45-ին։
09:00 08/10/2021Թիմում գերազանց մթնոլորտ է, և սա մեր թիմի ուժեղ կողմերից մեկն է. Խոակին Կապառոս«Իսլանդիայի հավաքականը դաշտում ամբողջությամբ նվիրվում է խաղին։ Սակայն եթե մենք լինենք նախկին հանդիպումների պես մրցունակ և մեզ ժպտա մարզական բախտը, ապա մենք կարող ենք հաջողության հասնել»,- նախախաղային...

17:59 29/04/2013Armenian chess players at Zonal TournamentArmenian chess players GM Krikor Sevag Mekhitarian and FM Armen Proudian (Brazil) are taking part in the World Championship Zonal 2.4 Tournament in Ponta Negra, Brazil.
17:58 29/04/2013Vahram Mezhlumyan awarded FIDE Master titleWorld Chess Federation (FIDE) awarded Armenian chess player Vahram Mezhlumyan the FIDE Master title, armchess.am reported.
10:07 29/04/2013Levon Aronian in StavangerLevon Aronian will participate in a super tournament that will take place on May 7-18 in Stavanger, Norway.
09:16 29/04/2013Alekhine Memorial resumes in St Petersburg with five drawsIn the sixth round of the Alekhine Memorial all five games ended in draws, and so Maxime Vachier-Lagrave remains in sole first place.
18:43 26/04/2013Ronaldo likely to miss Madrid derbyCristiano Ronaldo may miss Saturday's derby as Real Madrid travel across town to play Atletico and could also be a doubtful starter for his side's Champions League semi-final return leg Tuesday, IANS...
09:16 26/04/2013Alekhine Memorial R5: Aronian draws with GelfandThe fifth round of the Alekhine Memorial, the last one in Paris, was a good day for France but a bad day for Russia.
09:14 25/04/2013Aronian beats Svidler in fourth round Alekhine MemorialThe other four games ended in draws.
09:20 23/04/2013Alekhine Memorial Round 2: Aronian bounces backMichael Adams started his Alekhine Memorial very well. The English grandmaster won again game on Monday in Paris, against Peter Svidler, and is the only participant with a 2/2 score. Levon Aronian...
09:16 23/04/2013Vanik Zakarian appointed as chairman of Appeals CommitteeFIDE appointed Honorary President of the Armenian Chess Federation, Honorary Vice President of FIDE Vanik Zakarian as chairman of the Appeals Committee at the Women’s Grand Prix tournament that will...
09:32 22/04/2013Alekhine Memorial Round 1: Levon Aronian loses to Ding LirenThe Alekhine Memorial started with an amazing first round in many ways. At least a thousand spectators visited the tournament hall on Sunday and saw World Champion Vishy Anand losing with the white...
15:52 20/04/2013Armenian chess players in LilleGM Tigran Gharamian (France) scored 6.5 points out of 9 to share 3-8th places among 179 participants at Lille Open.
12:27 20/04/2013Valdano says Ancelotti could replace Jose MourinhoJorge Valdano has praised the attributes of Carlo Ancelotti, fuelling rumours he could replace Jose Mourinho at the Santiago Bernabeu, Goal.com reported.
16:53 19/04/2013Armenian chess players in LilleGM Tigran Gharamian (France) and WGM Evgeniya Doluhanova (Armenia) have scored 5.5 points each out of 8 before the last round of Lille Open.
18:58 18/04/2013Levon Aronian to participate in Alekhine MemorialArmenian grandmaster Levon Aronian will participate in Alekhine Memorial that will be held from April 21 until May 1 in Paris and Saint Petersburg.
15:36 18/04/2013Henrikh, shoot!FC Shakhtar proposed fans to predict how many league goals Henrikh Mkhitaryan would score this season.
18:11 17/04/2013Mher Hovhanisian at Prinsenstad OpenArmenian IM Mher Hovhanisian scored 4.5 points out of 6 to share 2-7th places among 56 participants at Prinsenstad Open.
10:45 17/04/2013Henrikh Mkhitaryan: We aren’t afraid of anyone and won’t spare ourselvesShakhtar’s Armenian midfielder has shared his expectations regarding the match in the quarterfinals of the Ukrainian Cup.
17:27 16/04/2013Armenian chess players at Dubai OpenGMs Vladimir Akopian and Gabriel Sargissian scored 6.5 points each out of 9 to take respectively 10th and 13th places among 192 participants at Dubai Open.
15:12 16/04/2013Wayne Rooney to extend Manchester United dealWayne Rooney is likely to sign a new contract to extend his Manchester United career this summer, despite suggestions from France that Paris St-Germain have concluded a deal for the 27-year-old...
18:09 15/04/2013Dubai Open: Akopian & Sargissian one point behind leaderGMs Vladimir Akopian and Gabriel Sargissian have scored 6 points each out of 8 before the last round of Dubai Open.