13:35 17/10/2021Մահացել է «Շիրակի» ՖԱ-ի ֆուտբոլիստ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Լեռնիկ ՂազարյանըԱյսօր առավոտյան կյանքից հեռացել է «Շիրակ» ֆուտբոլոյին ակումբի ֆուտբոլիստ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Լեռնիկ Ղազարյանը։ Այս մասին հայտնում է «Շիրակ» ՖԱ մամուլի ծառայությունը։ Նշենք, որ Լեռնիկ...
15:19 16/10/2021Անհայտ անձը կրակ է բացել ֆուտբոլային հանդիպման ժամանակԱմերիկյան Ալաբամա նահանգում անհայտ անձը միջնակարգ դպրոցի ֆուտբոլային հանդիպման ժամանակ ներխուժել է Ladd-Peebles մարզադաշտ և կրակ բացել: Այս մասին գրում է «Life.ru»-ն։ Կատարվածի հետևանքով 4 մարդ...
20:40 15/10/2021Աշխարհի առաջնությունում բռնցքամարտիկները կմրցեն13 քաշային կարգում․ հայտնի է կազմըԲռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը հայտարարել է մեր ընտրանու կազմը, որը կմասնակցի Սերբիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
18:08 14/10/2021Հայտնի է, թե ով կլինի Հին Օլիմպիայում առաջին ջահակիրըՀույն լեռնադահուկորդ Յոաննիս Անտոնիուն 2022թ. Պեկինում կայանալիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի փոխանցավազքի առաջին ջահակիրը կլինի: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ կրակը կվառվի Հին Օլիմպիայում՝ հոկտեմբերի 18-ին:...
09:21 14/10/2021«Կայրաթի» ֆուտբոլիստ Կամո Հովհաննիսյանը չի մեկնի Ադրբեջան՝ «Ղարաբաղի» դեմ խաղինՂազախական «Կայրաթ» ակումբի և Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Կամո Հովհաննիսյանը չի մասնակցի ՈւԵՖԱ-ի Կոնֆերենցիայի լիգայի խմբային խաղում ադրբեջանական «Ղարաբաղի» դեմ հանդիպմանը։ Այս մասին...
18:05 13/10/2021Հայաստանի սամբոյի հավաքականը Հունաստանում էԱյսօր Հունաստան է ուղևորվել 11 մարզիկներով համալրված Հայաստանի սամբոյի հավաքականը, որը կմասնակցի Սալոնիկ քաղաքում հոկտեմբերի 15-17-ը կայանալիք աշխարհի պատանեկան ու երիտասարդական առաջնությանը: Այս...
16:13 13/10/2021Իմ հաղթանակը նվիրում եմ հայ և եզդի ազգերին. Աշխարհի չեմպիոն Մալխաս ԱմոյանՆորվեգիայում կայացած հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը մասնակցել է 8 մարզիկով։ Ասուլիսում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Էդուարդ Սահակյանն ասաց, որ հայ ըմբիշները...
18:15 12/10/2021Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը Մոնտենեգրոյում էՄոնտենեգրոյի Բուդվա քաղաք այսօր մեկնել է վաստակավոր մարզիչ Վազգեն Բադալյանի ղեկավարած Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ այնտեղ հոկտեմբերի 14-24-ը կանցկացվի Եվրոպայի...
16:25 12/10/2021Հենրիխ Մխիթարյանն ու Ժերար Պիկեն շնորհավորել են Նիկիտա Սիմոնյանի 95-ամյակըԱյսօր՝ հոկտեմբերի 12-ին, ծննդյան տարեդարձն է նշում խորհրդային ֆուտբոլիստ, մարզիչ, այժմ ՌԴ ֆուտբոլային միության առաջին փոխնախագահ Նիկիտա Սիմոնյանը՝ համաշխարհային ֆուտբոլի լեգենդը։ Նա «Սպարտակի» և ԽՍՀՄ...
15:38 12/10/20212036 թ-ի ամառային օլիմպիական խաղերը կարող են անցկացվել Հնդկաստանում2036 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերը կարող են անցկացվել Հնդկաստանի չորս քաղաքներում: Հնդկաստանի ԱՕԿ-ի նախագահ Նարինդեր Բատրայի խոսքերը մեջբերում է Press Trust of India լրատվական...
18:43 11/10/2021Ալեքսանդր Լազարյանը ծանրամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունում դարձել է հաղթողՍաուդյան Արաբիայի Ջեդդա քաղաքում ավարտվել է ծանրամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հայ մարզասերներին ուրախացրել է Ալեքսանդր Լազարյանը / 89 կգ /:Լազարյանը համառ պայքարում...
18:27 11/10/2021170 կգ ծանրաձողն ուսերի վրա նստած դիրքով քայլել է 2 մետր․ Զորիկ Պողոսյանի նոր ռեկորդըՎանաձորի թիվ 2 ՀՓՋ-ի հրշեջ-փրկարար Զորիկ Պողոսյանն իր հայրենի քաղաքում նորակառույց մարզադպրոցի բացման արարողության ժամանակ սահմանել է Դյուցազնագրի և համաշխարհային ռեկորդ.
13:00 11/10/2021Քնարիկ Գրիգորյանը նշանակում է ստացել ԵվրոպայումՀոկտեմբերի 9-ից 15-ը Նորվեգիայում կկայանա Կանանց Եվրոպայի Մ-17 հավաքականների 2022թ․ առաջնության որակավորման A լիգայի առաջին խմբի հանդիպումները։ Հ ՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ խմբում ընդգրկված են...
10:35 11/10/2021Ռումինացիները հստակ պատկերացնում են՝ ինչ ֆուտբոլ պետք է խաղան. ԿապառոսՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի Ռումինիա-Հայաստան խաղը կկայանա հոկտեմբերի 11-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:45-ին։
13:43 09/10/2021Խաչատուրյանցը Ռուսաստանի ֆուտբոլի Պրիեմեր լիգայի նախագահի միակ թեկնածուն էՌուսաստանի Պրեմիեր լիգայի (ՌՊԼ) ղեկավարի պաշտոնակատար Աշոտ Խաչատուրյանցը լինելու է կազմակերպության նախագահի ընտրությունների միակ թեկնածուն: «Գազետա ռու»-ն հրապարակել է լիգայի պաշտոնական կայքէջում...
21:44 08/10/2021Ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՀայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ Մալխաս Ամոյանը դարձել է աշխարհի առաջնության չեմպիոն: Նորվեգիայի մայրաքաղաք Օսլոյում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության...
18:03 08/10/2021ՀՀ հավաքականը պարտվել է Սերբիայի թիմինԵվրոպայի մինչև 23 տարեկան ֆուտբոլիստների առաջնության որակավորման փուլի խմբային մրցաշարի ծրագրով ՀՀ հավաքականը Երևանում հյուրընկալել է Սերբիայի թիմին: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպումը տեղի է ունեցել...
15:27 08/10/2021Ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Իսլանդիայի դեմ խաղումՀրապարակվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Իսլանդիայի դեմ խաղում։ Հիշեցնենք, որ ՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի յոթերորդ մրցափուլի Իսլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա...
10:06 08/10/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը նախախաղային մարզում է անցկացրել ԻսլանդիայումՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի յոթերորդ մրցափուլի Իսլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 8-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:45-ին։
09:00 08/10/2021Թիմում գերազանց մթնոլորտ է, և սա մեր թիմի ուժեղ կողմերից մեկն է. Խոակին Կապառոս«Իսլանդիայի հավաքականը դաշտում ամբողջությամբ նվիրվում է խաղին։ Սակայն եթե մենք լինենք նախկին հանդիպումների պես մրցունակ և մեզ ժպտա մարզական բախտը, ապա մենք կարող ենք հաջողության հասնել»,- նախախաղային...

20:37 28/11/2016Глава Федерации бокса Армении намерен отправить в отставку главного тренера национальной сборной Карена АгамалянаДействующий главный тренер сборной по боксу Карен Агамалян был назначен на этот пост в декабре прошлого года.
13:40 28/11/2016«Манчестер Юнайтед» – «Вест Хэм»: Вышедшему на замену Генриху Мхитаряну не потребовалось много времени, чтобы обострить игруНа 77-й минуте Мхитарян получил мяч в штрафной «молотобойцев» и пробил в левый угол...
09:30 28/11/2016Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью не вышел к прессе после матча с «Вест Хэмом»Во время матча Моуринью не сдержал эмоции, после того как Джон Мосс показал Полю Погба желтую карточку за симуляцию, и со злости пнул бутылку с водой. За это Мосс удалил Жозе на трибуны.
19:50 25/11/2016Жозе Моуринью: Почему не играл Марсьяль? Вы хотели увидеть Мхитаряна, этого хотел и яСвое место в составе каждый футболист должен завоевать.
18:39 25/11/2016Путин стал обладателем мяча от ФИФА: сердечные беседы Инфантино с президентом РоссииКубок Конфедераций пройдет с 17 июня по 2 июля 2017 года, впервые в истории турнир примет Россия.
17:46 25/11/2016«Короли льда» во главе с Евгением Плющенко намерены добиться массификации фигурного катания в АрменииГ. Ростомян в свою очередь представил гостям программы, которые реализует ведомство с целью развития фигурного катания в Армении.
13:46 25/11/2016Жозе Моуринью: Генрих Мхитарян заслужил такой прием болельщиков, потому что сыграл он просто здоровоГлавный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью высоко оценил игру футболиста сборной Армении, полузащитника «МЮ» Генриха Мхитаряна в матче против «Фейеноорда».
11:10 25/11/2016Генрих Мхитарян: Было приятно вернуться в стартовый состав«Было очень непросто наблюдать за игрой команды со стороны, но нужно иметь терпение, усердно работать. Я надеюсь, что это новое начало для меня», – сказал Мхитарян.
10:43 25/11/2016Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян – лучший игрок матча против «Фейеноорда»По итогам голосования, проведенного в Twitter манкунианского клуба, Мхитарян набрал 11 тысяч голосов, опередив Уэйна Руни (3500) и Хуана Мату (1000).
16:53 24/11/2016«На миг мне показалось, что я умерла»: армянская тяжелоатлетка Рипсиме Хуршудян обиделась на журналистов«Мне очень жаль, что наши армянские журналисты начинают быстро распространять только негативную информацию. Им остается только написать: “Рипсиме Хуршудян наконец-то дисквалифицирована”».
14:08 24/11/2016Сборная Армении по футболу поднялась сразу на 38 позиций в рейтинге ФИФАУ сборной Армении зафиксирован самый высокий взлет. Теперь команда занимает 87-ю строчку.
18:35 23/11/2016Во имя равных возможностей: Левон Аронян сыграл в шахматы с детьмиВ этом году с Ароняном за шахматной доской в рамках мероприятия «Спорт – во имя равных возможностей» сразились около 25 детей с инвалидностью, которые с нетерпением ждали армянского гроссмейстера.
12:33 23/11/2016Генрих Мхитарян купил билет на экскурсию по «Олд Траффорд» – СМИПо словам Бейкера, он не сразу узнал футболиста.
10:50 23/11/2016Дортмундская «Боруссия» и варшавская «Легия» установили 5 рекордов Лиги чемпионов в одной игреВстреча пятого тура группового этапа турнира, прошедшая во вторник, 22 ноября, в Дортмунде, завершилась со счетом 8:4 в пользу хозяев.
20:00 22/11/2016Тренер сборной Армении Артур Петросян назвал лучшим футболистом Неймара, а Генрих Мхитарян выбрал Роналду9 января 2017 года будут опубликованы рейтинги «Лучший футболист года ФИФА» и «Лучший тренер года ФИФА».
19:00 22/11/2016Рипсиме Хуршудян может лишиться бронзы Олимпиады-2012 в ЛондонеДисциплинарный комитет МОК постановил, что армянская тяжелоатлетка нарушила антидопинговые нормы, вследствие чего должна быть лишена завоеванной медали.
13:22 22/11/2016Жозе Моуринью: Генрих Мхитарян правильно преобразовывает свое разочарование – мало говорит, много работаетГлавный тренер «МЮ» сказал: «Да. Я сказал ему сегодня [в субботу], что он примет участие в матче с «Фейеноордом». Он постарается проявить себя».
14:09 21/11/2016Национальное антидопинговое агентство Азербайджана признано несоответствующим кодексу WADAСогласно информации, данное решение было принято на заседании совета учредителей WADA, которое прошло в воскресенье в Глазго.
18:28 18/11/2016Допинг-скандалы вокруг Баку продолжаются: еще два азербайджанских спортсмена будут лишены олимпийских медалейМОК объявил об аннулировании результатов 16 спортсменов, участвовавших в Летних Олимпийских играх в Пекине в 2008 году. Среди дисквалифицированных спортсменов есть две представители Азербайджана.
20:21 17/11/2016На турнире по смешанным единоборствам в Ростове армянский спортсмен посвятил победу герою Арцаха Роберту АбаджянуНа турнире по смешанным единоборствам Fight Night Global 54 в Ростове-на-Дону представитель Армении Давид Хачатрян нанес поражение украинскому спортсмену Анатолию Сафронову.