19:35 28/09/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը կմեկնարկի Ազգերի Լիգայում 2022 թ. հունիսինՇվեյցարական Մոնտրյո քաղաքում դեկտեմբերի 16-ին կկայանա Ազգերի լիգայի՝ 2022/23 մրցաշրջանի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ «Ազգերի Լիգայի նախորդ խաղարկության C լիգայի...
20:18 27/09/2021Հայաստանի կանանց շախմատի հավաքականը մասնակցում է աշխարհի թիմային առաջնությանըԳրոսմայստեր Զավեն Անդրիասյանի գլխավորած Հայաստանի կանանց շախմատի հավաքականը մեկնել է Իսպանիա: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, այդ երկրի Սիտժես քաղաքում այսօր մեկնարկում է աշխարհի թիմային առաջնությունը: Հայաստանի...
19:33 27/09/2021Ալաշկերտը հաղթեց ԲԿՄԱ-ինVBET ՀՊԼ 8-րդ տուրում Երևանի «Ալաշկերտը» սեփական հարկի տակ 2:1 հաշվով հաղթել է ԲԿՄԱ-ին: Ինչպես հայտնում է armsport.am-ը, տանտերերի կազմում հաշիվը բացել է Խուրցիձեն՝ 36–րդ րոպեին։ 77–ին բանակայինները...
19:14 27/09/2021Հայաստանը ներկայացնող գեղասահորդները նվաճել են օլիմպիական ուղեգիրԳերմանիայի Օբերստդորֆ քաղաքում ավարտվեց գեղասահքի օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարի պարային զույգերի մրցավեճը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն։ Ըստ աղբյուրի՝ ցանկալի...
13:34 25/09/2021Բռնցքամարտ. Հայաստանի հավաքականը երկու բրոնզե մեդալ է նվաճել բանակայինների ԱԱ-ումԱրթուր Մելքումյանի և Պավլիկ Ղարսլյանի գլախավորությամբ բանակայինների աշխարհի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի ընտրանին նվաճել է 2 բրոնզե մեդալ։ Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ պատվո...
18:51 24/09/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը հույսի, համերաշխության և խաղաղության խաղեր էին․ ՄՕԿ նախագահՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը նամակ է հղել օլիմպիական հանրությանը։ ՀԱՕԿ մասնավորապես ասվում է.
11:04 24/09/2021Ծանր հանդիպում էր, բայց կարևոր է, որ մենք հաղթեցինք. Հենրիխ ՄխիթարյանԻտալական Ա Սերիաի 5-րդ տուրում «Ռոման» սեփական հարկի տակ ընդունել է «Ուդինեզեին» և նվազագույն հաշվով հաղթանակ տարել: Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը...
19:04 23/09/2021Պեկինի օլիմպիական խաղերի կարգախոսը՝ «Միասին հանուն ընդհանուր ապագայի»Պեկինում 2022թ. կայանալիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն ներկայացրել է մրցումների կարգախոսը. «Միասին հանուն ընդհանուր ապագայի»: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ այն ընտրված է կորոնավիրուսի համավարակի...
19:53 22/09/2021Բռնցքամարտիկ Արմեն Մաշակարյանն ապահովեց Հայաստանի առաջին մեդալըՄոսկվայում ընթացող բռնցքամարտի բանակայինների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանն ապահովեց առաջին մեդալը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղարությունը: 69 կգ քաշային...
13:28 22/09/2021Ըստ Forbes-ի՝ Ռոնալդուն գերազանցել է Մեսիիին ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստների վարկանիշում«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն գլխավորել է «Forbes»-ի ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստների ցուցակը, գրում է «ՌՏ»- ն: 2021/22 մրցաշրջանում Ռոնալդուն կվաստակի 106,6 միլիոն եվրո՝...
18:26 21/09/2021Արարատը հաղթեց ԲԿՄԱ-ինVBET ՀՊԼ 7-րդ տուրի շրջանակում այսօր ԲԿՄԱ-ն սեփական հարկի տակ ընդունել էր «Արարատին», հայտնում է armsport-ը։ Հյուրերը հաղթել են 2-0 հաշվով․ հանդիպման 31-րդ րոպեին աչքի է ընկել Յակուբա Սիլուեն։ Իսկ...
18:25 20/09/2021Բեքհեմի որդին նորամուտն է նշել պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլումԱնգլիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Դևիդ Բեքհեմի որդին՝ Ռոմեո Բեքհեմը, իր նորամուտը նշեց պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլում: Սեպտեմբերի 4-ին Ռոմեոն պայմանագիր կնքեց Ֆորտ Լոդերդեյլի հետ, MLS-ի երրորդ դիվիզիոնի...
16:07 20/09/2021Հայաստան-Լեհաստան. Կանանց հանդիպման տոմսերի վաճառքը մեկնարկել էՍեպտեմբերի 21-ին` 19:30-ին` Վ.Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա ՖԻՖԱ-ի կանանց ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Լեհաստան հանդիպումը։ Հայաստանի...
19:45 18/09/2021ԶԼՄ-ներին հայտնի է դարձել՝ որքան է Մեսսին աշխատելու ՊՍԺ-ի երեք մրցաշրջաններումՊարի Սեն Ժերմենի հարձակվող Լիոնել Մեսսին ֆրանսիական ֆուտբոլային ակումբում երեք մրցաշրջանի ընթացքում կարող է վաստակել առնվազն 110 միլիոն եվրո։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ «Ոսկե...
10:24 18/09/2021Պելեն կրկին տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունքԲրազիլիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Պելեն կրկին տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք: Լուրը հայտնում է ESPN Brasil-ը: Ֆուտբոլիստը կլինիկա էր ընդունվել օգոստոսի 30-ին, իսկ...
19:48 17/09/2021Ձմեռային օլիմպիական խաղերի ջահը վառելու արարողությունը՝ հոկտեմբերի 18-ինՊեկինում 2022թ. անցկացվելիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի ջահը վառելու արարողությունը տեղի կունենա հոկտեմբերի 18-ին՝ Հին Օլիմպիայում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, փոխանցավազքից հետո կրակը կտեղափոխվի Աթենքի...
19:55 16/09/2021Ստեփանակերտում Ֆիզկուլտուրնիկի օրվան նվիրված աթլետիկայի մրցումներ են մեկնարկելԱյսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում կազմակերպվեցին ֆիզկուլտուրնիկի օրվան նվիրված աթլետիկայի մրցումներ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում...
19:22 16/09/2021Ռոնալդուն խոսել է «Մանչեսթեր Յունայթեդ» վերադառնալու պատճառների մասին«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն իր թիմակիցներին պատմել է, թե ինչու է որոշել վերադառնալ թիմ: Պորտուգալացին նշել է, որ շատ է սիրում այս ակումբը: «Եթե ցանկանում եք հաջողակ լինել...
19:02 16/09/2021Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցն այսուհետ կրում է Լևոն Հայրապետյանի անունըՍամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի մուտքի մոտ հանդիսավոր արարողությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործիչ Լևոն Հայրապետյանի անունը կրող...
18:48 16/09/2021Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնության հաղթողները դրամական պարգևներ կստանանԲռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունը, ինչպես հայտնի է, կկայանա Բելգրադում՝ հոկտեմբերի 24-ից նոյեմբերի 6-ը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, ԱԻԲԱ-ի 75-ամյա պատմության ընթացքում առաջին անգամ դրամական պարգևների...

10:57 07/11/2016Лионель Месси забил 500-й мяч за «Барселону»Забить 500 мячей за «Барселону» 29-летнему Месси удалось в 469 официальных и 31 неофициальной встрече.
18:12 04/11/2016Глава Минспорта Армении: Профессией стоматолога горжусь, и не президенту ФФА Рубену Айрапетяну давать мне советыГрачья Ростомяну я бы посоветовал заниматься лучше стоматологией, это у него получается лучше.
10:43 04/11/2016Жозе Моуринью: Генрих Мхитарян должен играть лучше, чем Мата, Лингард, МарсиальГлавный тренер «Манчестер Юнайтед» на послематчевой пресс-конференции ответил на вопрос о футболисте сборной Армении, полузащитнике «МЮ» Генрихе Мхитаряне.
20:21 03/11/2016Новый главный тренер футбольной сборной Армении: Разом всех проблем не решить, это путь к провалу«Ждем от него агрессивного футбола, поскольку в годы когда Петросян был действующим игроком, он проявлял себя именно так».
18:23 03/11/2016«Займитесь-ка лучше стоматологией»: совет президента Федерации футбола Армении главе Минспорта Г. РостомянуОн настолько не осведомлен, что не знает – министерство спорта не имеет права вмешиваться в футбол. В противном случае, наша федерация будет оштрафована.
17:43 03/11/2016Глава Федерации футбола Армении: Очень жаль, что футболист такого уровня, как Генрих Мхитарян, не играетРанее Рубен Айрапетян заявил, что «не понимает, что происходит в голове Жозе Моуриньо» – главного тренера «Манчестер Юнайтед».
17:05 03/11/2016Рубен Айрапетян: Ждем от нового главного тренера сборной Армении Артура Петросяна агрессивного футбола«Если меня не любят, то пусть любят хотя бы футбол», – добавил он.
14:13 03/11/2016Премьер Армении: Необходимо ужесточить контроль над продажей сигарет и алкоголя лицам, не достигшим 18 лет«Необходимо также уделить внимание различным кафе, клубам и другим развлекательным заведениям», – сказал премьер.
20:30 02/11/2016Генрих Мхитарян полетел с «Манчестер Юнайтед» в Стамбул – на матч против турецкого «Фенербахче»Ранее президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян, отвечая на вопрос о ситуации вокруг Генриха Мхитаряна, заявил, что «не понимает, что происходит в голове Жозе Моуриньо».
19:11 31/10/2016Гагик Царукян потратил на новый спорткомплекс в Ереване почти 40 миллионов, и это еще не все…Главное, получилось, как я хотел, как сердцу моему было угодно.
18:31 31/10/2016Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на открытии современного спорткомплекса в ЕреванеПрезидент Саргсян ознакомился с выполненной работой, осуществленными инвестициями, созданными рабочими местами (порядка 200) и качеством предлагаемых услуг.
16:30 31/10/2016Левон Аронян примет участие в шахматном супертурнире Tata Steel Chess- 2017Соперниками Ароняна станут Магнус Карлсен, Сергей Карякин, Уэсли Сон, Ян Непомнящий...
15:30 31/10/2016Болельщики «Манчестер Юнайтед» собирают деньги на акцию против главного тренера клуба Жозе МоуриньюБолельщики намерены арендовать самолет, который пролетит во время ближайшего домашнего матча над «Олд Траффорд» с баннером «Моуринью, убирайся».
11:18 31/10/2016Генрих Мхитарян тренировался на базе «Манчестер Юнайтед» одинМхитарян не принял участия в матче против «Бернли» (0:0) по решению главного тренера манкунианского клуба.
17:56 29/10/2016Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на церемонии открытия Академии футбола в ВанадзореГлаве государства было доложено, что в Академии футбола могут тренироваться до 600 воспитанников, а для местных специалистов будут организованы курсы по повышению квалификации.
17:33 29/10/2016Глава ФФА Рубен Айрапетян: Как бы тренер ни хотел, я не позволю пригласить в состав сборной Армении Юру Мовсисяна и Роберта АрзуманянаПрезидент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян рассказал о решении назначить на пост главного тренера национальной сборной Артура Петросяна.
17:17 29/10/2016Президент Федерации футбола Армении о ситуации с Генрихом Мхитаряном: Не понимаю, что происходит в голове МоуриньоПо словам Р. Айрапетяна, он беседовал с самими Генрихом Мхитаряном, и «тот тоже не понимает, почему не играет».
10:35 28/10/2016Генрих Мхитарян не думает об уходе из Манчестер Юнайтед, намереваясь бороться за место в стартовом составеМхитарян пополнил ряды манкунианцев в начале июля этого года, перейдя из дортмундской Боруссии за 35 миллионов евро.
18:41 27/10/2016Болельщики «Манчестер Юнайтед» возмущены и требуют от Моуриньо дать Генриху Мхитаряну возможность играть«Моуриньо должен иметь яйца и объяснить, что же происходит с Мхитаряном. Это определенно больше не проблема плохой физической формы».
13:54 27/10/2016Очередной азербайджанский тяжелоатлет дисквалифицирован из-за употребления запрещенных веществАзербайджанская олимпийская команда постоянно находится в эпицентре серии допинговых скандалов.