19:35 28/09/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը կմեկնարկի Ազգերի Լիգայում 2022 թ. հունիսինՇվեյցարական Մոնտրյո քաղաքում դեկտեմբերի 16-ին կկայանա Ազգերի լիգայի՝ 2022/23 մրցաշրջանի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ «Ազգերի Լիգայի նախորդ խաղարկության C լիգայի...
20:18 27/09/2021Հայաստանի կանանց շախմատի հավաքականը մասնակցում է աշխարհի թիմային առաջնությանըԳրոսմայստեր Զավեն Անդրիասյանի գլխավորած Հայաստանի կանանց շախմատի հավաքականը մեկնել է Իսպանիա: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, այդ երկրի Սիտժես քաղաքում այսօր մեկնարկում է աշխարհի թիմային առաջնությունը: Հայաստանի...
19:33 27/09/2021Ալաշկերտը հաղթեց ԲԿՄԱ-ինVBET ՀՊԼ 8-րդ տուրում Երևանի «Ալաշկերտը» սեփական հարկի տակ 2:1 հաշվով հաղթել է ԲԿՄԱ-ին: Ինչպես հայտնում է armsport.am-ը, տանտերերի կազմում հաշիվը բացել է Խուրցիձեն՝ 36–րդ րոպեին։ 77–ին բանակայինները...
19:14 27/09/2021Հայաստանը ներկայացնող գեղասահորդները նվաճել են օլիմպիական ուղեգիրԳերմանիայի Օբերստդորֆ քաղաքում ավարտվեց գեղասահքի օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարի պարային զույգերի մրցավեճը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն։ Ըստ աղբյուրի՝ ցանկալի...
13:34 25/09/2021Բռնցքամարտ. Հայաստանի հավաքականը երկու բրոնզե մեդալ է նվաճել բանակայինների ԱԱ-ումԱրթուր Մելքումյանի և Պավլիկ Ղարսլյանի գլախավորությամբ բանակայինների աշխարհի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի ընտրանին նվաճել է 2 բրոնզե մեդալ։ Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ պատվո...
18:51 24/09/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը հույսի, համերաշխության և խաղաղության խաղեր էին․ ՄՕԿ նախագահՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը նամակ է հղել օլիմպիական հանրությանը։ ՀԱՕԿ մասնավորապես ասվում է.
11:04 24/09/2021Ծանր հանդիպում էր, բայց կարևոր է, որ մենք հաղթեցինք. Հենրիխ ՄխիթարյանԻտալական Ա Սերիաի 5-րդ տուրում «Ռոման» սեփական հարկի տակ ընդունել է «Ուդինեզեին» և նվազագույն հաշվով հաղթանակ տարել: Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը...
19:04 23/09/2021Պեկինի օլիմպիական խաղերի կարգախոսը՝ «Միասին հանուն ընդհանուր ապագայի»Պեկինում 2022թ. կայանալիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն ներկայացրել է մրցումների կարգախոսը. «Միասին հանուն ընդհանուր ապագայի»: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ այն ընտրված է կորոնավիրուսի համավարակի...
19:53 22/09/2021Բռնցքամարտիկ Արմեն Մաշակարյանն ապահովեց Հայաստանի առաջին մեդալըՄոսկվայում ընթացող բռնցքամարտի բանակայինների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանն ապահովեց առաջին մեդալը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղարությունը: 69 կգ քաշային...
13:28 22/09/2021Ըստ Forbes-ի՝ Ռոնալդուն գերազանցել է Մեսիիին ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստների վարկանիշում«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն գլխավորել է «Forbes»-ի ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստների ցուցակը, գրում է «ՌՏ»- ն: 2021/22 մրցաշրջանում Ռոնալդուն կվաստակի 106,6 միլիոն եվրո՝...
18:26 21/09/2021Արարատը հաղթեց ԲԿՄԱ-ինVBET ՀՊԼ 7-րդ տուրի շրջանակում այսօր ԲԿՄԱ-ն սեփական հարկի տակ ընդունել էր «Արարատին», հայտնում է armsport-ը։ Հյուրերը հաղթել են 2-0 հաշվով․ հանդիպման 31-րդ րոպեին աչքի է ընկել Յակուբա Սիլուեն։ Իսկ...
18:25 20/09/2021Բեքհեմի որդին նորամուտն է նշել պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլումԱնգլիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Դևիդ Բեքհեմի որդին՝ Ռոմեո Բեքհեմը, իր նորամուտը նշեց պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլում: Սեպտեմբերի 4-ին Ռոմեոն պայմանագիր կնքեց Ֆորտ Լոդերդեյլի հետ, MLS-ի երրորդ դիվիզիոնի...
16:07 20/09/2021Հայաստան-Լեհաստան. Կանանց հանդիպման տոմսերի վաճառքը մեկնարկել էՍեպտեմբերի 21-ին` 19:30-ին` Վ.Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա ՖԻՖԱ-ի կանանց ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Լեհաստան հանդիպումը։ Հայաստանի...
19:45 18/09/2021ԶԼՄ-ներին հայտնի է դարձել՝ որքան է Մեսսին աշխատելու ՊՍԺ-ի երեք մրցաշրջաններումՊարի Սեն Ժերմենի հարձակվող Լիոնել Մեսսին ֆրանսիական ֆուտբոլային ակումբում երեք մրցաշրջանի ընթացքում կարող է վաստակել առնվազն 110 միլիոն եվրո։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ «Ոսկե...
10:24 18/09/2021Պելեն կրկին տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունքԲրազիլիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Պելեն կրկին տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք: Լուրը հայտնում է ESPN Brasil-ը: Ֆուտբոլիստը կլինիկա էր ընդունվել օգոստոսի 30-ին, իսկ...
19:48 17/09/2021Ձմեռային օլիմպիական խաղերի ջահը վառելու արարողությունը՝ հոկտեմբերի 18-ինՊեկինում 2022թ. անցկացվելիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի ջահը վառելու արարողությունը տեղի կունենա հոկտեմբերի 18-ին՝ Հին Օլիմպիայում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, փոխանցավազքից հետո կրակը կտեղափոխվի Աթենքի...
19:55 16/09/2021Ստեփանակերտում Ֆիզկուլտուրնիկի օրվան նվիրված աթլետիկայի մրցումներ են մեկնարկելԱյսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում կազմակերպվեցին ֆիզկուլտուրնիկի օրվան նվիրված աթլետիկայի մրցումներ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում...
19:22 16/09/2021Ռոնալդուն խոսել է «Մանչեսթեր Յունայթեդ» վերադառնալու պատճառների մասին«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն իր թիմակիցներին պատմել է, թե ինչու է որոշել վերադառնալ թիմ: Պորտուգալացին նշել է, որ շատ է սիրում այս ակումբը: «Եթե ցանկանում եք հաջողակ լինել...
19:02 16/09/2021Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցն այսուհետ կրում է Լևոն Հայրապետյանի անունըՍամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի մուտքի մոտ հանդիսավոր արարողությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործիչ Լևոն Հայրապետյանի անունը կրող...
18:48 16/09/2021Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնության հաղթողները դրամական պարգևներ կստանանԲռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունը, ինչպես հայտնի է, կկայանա Բելգրադում՝ հոկտեմբերի 24-ից նոյեմբերի 6-ը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, ԱԻԲԱ-ի 75-ամյա պատմության ընթացքում առաջին անգամ դրամական պարգևների...

16:58 05/04/2013Marcelo signs new Real Madrid dealReal Madrid left-back Marcelo has agreed terms on a new three-year extension with the club, Sports Mole reported.
15:29 05/04/2013Henrikh Mkhitaryan: The ball is round and everyone can play footballArmenia and FC Shakhtar Donetsk midfielder Henrikh Mkhitaryan reflects on the upcoming meeting with Dynamo Kyiv.
09:27 05/04/2013Andranik Matikozian wins silver in Los AngelesIM Andranik Matikozian (Armenia) scored 6 points out of 10 to take the second prize at the 25th Metropolitan Chess FIDE Invitational in Los Angeles.
14:33 04/04/2013Drogba: Real taught Galatasaray a lessonDidier Drogba said Galatasaray had been taught "a good lesson" by Real Madrid after the Turkish side were all but eliminated from the Champions League.
13:29 04/04/2013Yaya Toure set for new £45 million Man City contractYaya Toure is set to sign a new £45million deal at Manchester City, The Sun reported. He has agreed to put pen to paper on a new contract worth £220,000 a week for four years. The Ivory Coast...
15:26 03/04/2013Drogba: Chelsea need Mourinho backDidier Drogba believes Chelsea need Jose Mourinho back, The Sun reported. The striker’s old club is fast approaching the end of the most turbulent and frustrating season in its history. Despised...
15:14 03/04/2013Gianluigi Buffon: Bayern Munich deserved victoryJuventus goalkeeper Gianluigi Buffon has admitted that Bayern Munich fully deserved their victory during their Champions League clash on Tuesday, Sports Mole reported.
13:29 02/04/2013Henrikh Mkhitaryan voted best player of FC Shakhtar in MarchThe admirers of Henrikh Mkhitaryan turned out to be the most active voters, having secured the player’s top spot with 478 (36.32%) votes.
09:12 02/04/2013Aronian beats Radjabov, Carlsen wins FIDE CandidatesBoth the Norwegian and the other leader, Vladimir Kramnik of Russia, unexpectedly lost their game in the final round, they remained tied for first place and Carlsen won on the second tie-break rule.
18:51 01/04/2013Burak: We will win Champions League if we beat Real MadridBurak Yilmaz has backed Galatasaray to win the Champions League this season - providing they beat Real Madrid in the quarter-finals over two legs, Goal.com reported.
16:39 01/04/2013Sharapova: It's tough to lose in the final stageMaria Sharapova is pleased with the state of her game as she prepares to begin her clay-court preparations for defending the French Open title, even though the Russian star still has no title at...
16:14 01/04/2013Armenian Sambo Championship kicks off in ArtsakhThe strongest Armenian Sambo athletes are today heading to Stepanakert to participate in 2013 Armenian Sambo Championship among men.
15:50 01/04/2013Ancelotti staying as boss, PSG chief saysCarlo Ancelotti will remain on the Paris Saint-Germain hotseat for the 2013-14 campaign, says President Nasser Al-Khelaifi, according to Football Italia.
15:43 01/04/2013Ramos: Galatasaray are more than BurakReal Madrid defender Sergio Ramos says there is more to Galatasaray than Burak Yilmaz, Goal.com reported.
09:03 01/04/2013Candidates: Carlsen grinds down Radjabov to catch Kramnik in first place, Aronian draws with GrischukCarlsen, who ground down Teimour Radjabov in 89 moves, is now first on tie-break because of his higher number of wins.
15:00 30/03/2013Varane to miss Zaragoza clashIker Casillas and Raphäel Varane are the main players missing from Real Madrid's squad announced for Saturday's game against Real Zaragoza in La Romareda stadium, Marca.com reported.
14:52 30/03/2013Allegri: Balotelli is like IbrahimovicAC Milan coach Massimiliano Allegri has compared Mario Balotelli to his side's former talisman Zlatan Ibrahimovic, Goal.com reported.
09:05 30/03/2013Kramnik overtakes Carlsen in the lead after dramatic 12th round FIDE CandidatesThe former World Champion defeated Levon Aronian with the black pieces while Carlsen suffered his first loss against Vassily Ivanchuk.
16:52 29/03/2013Henrikh Mkhitaryan: I was misunderstood"I am the Shakhtar player and very happy about it."
16:44 29/03/2013Xavi: I will be fit for Paris Saint-Germain clashBarcelona midfielder Xavi has stressed that he will be match fit in time for the first-leg of the club's Champions League quarterfinal tie against Paris Saint-Germain on Tuesday, Goal.com reported.