17:30 08/04/2021Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթեց ԼիբանանինԿանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթանակով է մեկնարկել Our game ընկերական միջազգային մրցաշարում: Այսօր «Փյունիկ» մարզադաշտում կայացավ մրցաշարի առաջին տուրի երկրորդ հանդիպումը Հայաստանի և Լիբանանի...
10:53 08/04/2021«Բարսելոնան» կերկարաձգի պայմանագիրը Դեմբելեի հետ մինչև 2025 թվականԻսպանական «Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբը մտադիր է երկարաձգել պայմանագիրը ֆրանսիացի հարձակվող Ուսման Դեմբելեի հետ մինչև 2025 թվականը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ»-ը։ 23-ամյա ֆուտբոլիստի պայմանագրի...
20:04 07/04/2021Ռաֆիկ Հարությունյանը Եվրոպայի երիտասարդների ռեկորդ է սահմանելԾանրամարտի տղամարդկանց հավաքականի անդամ, 81 կգ քաշային Ռաֆիկ Հարությունյանը Մոսկվայում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում դարձել է B խմբի հաղթող՝ երկամարտի 346 կգ արդյունքով։ Հայ ծանրորդը նաև Եվրոպայի...
18:11 07/04/2021Հայտնի է Հայաստանի կանանց բասկետբոլի բարձրագույն խմբի VBET առաջնության եզրափակիչի առաջին մասնակիցըՀայտնի է Հայաստանի կանանց բասկետբոլի բարձրագույն խմբի VBET առաջնության եզրափակիչի առաջին մասնակիցը:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Չեմպիոնի կոչման համար մղվող վճռական պայքարի այդ թիմի անունն է ՝...
17:05 07/04/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը 9 հորիզոնականով առաջադիմել է. ՖԻՖԱԱպրիլի 7-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 9 հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 90-րդ հորիզոնականը։ Այս մասին...
11:24 07/04/2021Բարսելոնան Մեսսիին առանձնահատուկ նվեր է արել՝ նոր ռեկորդի առթիվԻսպանական Պրիմերայի 29-րդ տուրի՝ «Վալյադոլիդի» հետ խաղում «Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստները Լիոնել Մեսսիին առանձնահատուկ նվեր են մատուցել՝ ակումբում անցկացրած խաղերի քանակով նոր ռեկորդ գրանցելու առթիվ։...
20:33 06/04/2021Հայաստան-Լիբանան հանդիպումը հետաձգվել էԻնչպես արդեն հայտնել է ՀՖՖ-ն, ապրիլի 7-ին Հայաստանում կմեկնարկի Our Game կանանց միջազգային ընկերական մրցաշարը։ Ֆեդերացիայի փոխանցմամբ՝ առաջնության բացման խաղում կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը...
17:28 06/04/2021«Կադիս»-ի պաշտպանը մտադիր է դատի տալ «Վալենսիա»-ի պաշտպանին«Կադիսի» պաշտպան Խուան Կալուն մտադիր է դատի տալ «Վալենսիայի» պաշտպան Մուկտար Դիակաբիին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ֆուտբոլիստների միջև միջադեպը տեղի է ունեցել Իսպանիայի առաջնության 29-րդ տուրի...
11:09 06/04/2021Հյուսիսային Կորեան հրաժարվել է մասնակցել Տոկիոյի օլիմպիական խաղերինԿորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակի պատճառով Հյուսիսային Կորեան հրաժարվել է մասնակցել օլիմպիական խաղերին, որն այս ամառ կանցկացվի Տոկիոյում, փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն։ Որոշումն ընդունվել է Հյուսիսային...
18:53 05/04/2021Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի 20-րդ մրցափուլի խաղացանկը փոխվել էՀաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ «Լոռի» ՖԱ թիմը հրաժարվել է VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի ընթացիկ մրցաշրջանի հետագա մասնակցությունից, ՀՖՖ Մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը փոփոխել է...
18:17 05/04/2021Թաեքվոնդոյի համաշխարհային ֆեդերացիան հայտարարել է միջազգային մրցաշարերը հետաձգելու մասինԹաեքվոնդոյի համաշխարհային ֆեդերացիան հայտարարել է պատանիների և կադետների մասնակցությամբ բոլոր միջազգային մրցաշարերը հետաձգելու մասին: Որոշումը մարզիկներին վիրուսից պաշտպանելու նպատակ ունի: Ինչպես...
13:38 05/04/2021Նեյմարը ցանկանում է վերադառնալ «Բարսելոնա»Բրազիլիայի հավաքականի և ՊՍԺ-ի հարձակվող Նեյմարը ցանկանում է վերադառնալ «Բարսելոնա»: Այս մասին գրում է euro-football.ru-ն՝ հղում տալով ara.cat-ին։ Նշվում է, որ ֆուտբոլիստը ցանկանում է նույն թիմում...
12:18 05/04/2021Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքըՈւԵՖԱ ֆուտզալի ԵՎՐՈ 2022-ի որակավորման խմբային փուլի վերջին երկու մրցափուլերին ընդառաջ՝ ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Այս...
16:59 03/04/2021«Սամպդորիայի» հետ խաղում գրանցած ոչ-ոքինն ու «Միլանը» փրկությունըՖուտբոլի Իտալիայի առաջնության 29-րդ տուրի խաղում «Միլանը» սեփական հարկի տակ ոչ-ոքի է խաղացել «Սամպդորիայի» հետ: Հանդիպումն ավարտվել է 1: 1 հաշվով, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ «Սամպդորիայի» կազմից 38-ամյա...
14:59 03/04/2021Ֆոնսեկա. Մխիթարյանի մարզադաշտ վերադառնալու հարցում պարզություն կմտնի հաջորդ շաբաթՖուտբոլի Իտալիայի առաջնության 29-րդ տուրում «Ռոման» այսօր կհյուրընկալվի «Սասուոլոյին»։ «Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Պաուլու Ֆոնսեկան հրապարակել է, թե այսօրվա խաղին ինչ կազմով են հանդես գալու։ Ցուցակում...
12:37 03/04/2021Ծանրամարտի Եվրոպայի 99-րդ առաջնություն. Հայաստանը կներկայացնեն 15 ծանրորդներՄիայն երկու ազգային հավաքական՝ Ռուսաստանը և Թուրքիան, ելույթ կունենան Մոսկվայում ընթացող Եվրոպայի առաջնությանը՝ ամբողջական կազմով՝ ներկայացնելով 20 ծանրորդների: Այս մասին «ՏԱՍՍ»-ին հայտնել են...
19:00 02/04/2021Մոսկվայում կայացել է Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի հաշվետու-ընտրական համաժողովՄոսկվայում ապրիլի մեկին տեղի ունեցավ Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի հաշվետու-ընտրական համաժողովը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Տեխնիկական կոմիտեի կազմում ընդգրկվեց Հայաստանի ԿԳՄՍ-ի գլխավոր...
18:33 02/04/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն համաճարակի պայմաններումՏոկիոյի օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն համաճարակի պայմաններում, թեև կազմակերպիչները այն կանխելու համար մշակել են միջոցառումների շարք: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Այնուամենայնիվ, ըստ ամերիկյան...
18:08 01/04/2021Օսակայի իշխանությունները պահանջում են՝ օլիմպիական ջահի փոխանցավազքը չանցնի իրենց տարածքովՃապոնիայի Օսակա վարչատարածքի իշխանությունները պահանջում են, որ օլիմպիական ջահի փոխանցավազքը չանցնի իրենց տարածքով: Այս մասին հայտարարել է նահանգապետ Հիրոֆումի Յոշիմուրան: Նա խնդրել է մարդկանց զերծ...
16:23 01/04/2021Այս հաղթանակները նվիրում եմ մեր ազգին. Վարազդատ Հարոյան«Ուրախ եմ, որ երեք խաղ իրար հետևից հաղթեցինք: Այս հաղթանակները նվիրում եմ մեր ազգին, այս դժվար պահին երևի ինչ-որ չափով մի փոքր ժպիտ երեսներին հայտնվեց»,- Աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի երրորդ...

15:51 19/10/2015Генрих Мхитарян сделает все, чтобы вернуть армянских болельщиков на стадион и превратить матчи в Ереване в праздник«У нас мечта – сыграть на чемпионате Европы или мира. Но что поделаешь... А вот 2 года или 4 года назад, когда у нас имелись возможности пробиться на крупнейшие турниры, было действительно обидно».
15:44 15/10/2015«Ради футбола» иорданский принц Али Хусейн официально стал кандидатом на пост главы ФИФАИорданский принц Али Хусейн сегодня официально зарегистрировал свою кандидатуру на пост президента ФИФА.
16:33 12/10/2015Главный тренер сборной Армении по футболу: Мы никогда не играли так плохоГлавный тренер сборной Армении по футболу Саркис Овсепян после матча со сборной Албанией, который завершился со счетом (0:3) заявил, что его команда показала очень плохую игру.
14:34 12/10/2015Мишель Платини получил 2 млн. франков от Зеппа Блаттера по устному соглашению – СМИПрезидент Союза европейских футбольных ассоциаций (UEFA) Мишель Платини получил в 2011 году от президента Международной федерации футбола (FIFA) Зеппа Блаттера 2 млн.
13:06 12/10/2015Легендарный футболист и тренер Никита Симонян сегодня отмечает 89-летиеЛегендарный футболист и футбольный тренер, первый вице-президент Российского футбольного союза Никита Симонян сегодня отмечает свой 89-й день рождения.
19:49 10/10/2015Итальянская журналистка призвала коллег не забыть инцидент с Генрихом Мхитаряном, комментируя матч Азербайджан-ИталияАзербайджан-Италия – не просто футбольная игра, где национальная сборная Италии встретится с азербайджанской сборной 10 октября 2015 года в Баку.
19:37 08/10/2015Глава УЕФА М. Платини: Информация о моем отстранении – преднамеренная утечка, коварная попытка навредить моей репутацииПрезидент Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) Мишель Платини заявил, что информация о его отстранении является попыткой навредить его репутации.
15:37 08/10/2015Комитет ФИФА: Блаттер и Платини отстранены на 90 днейКомитет ФИФА по этике временно отстранил от должностей президента организации Зеппа Блаттера и главу УЕФА Мишеля Платини.
12:19 06/10/2015Прошел финал турнира по мини-футболу «Кубок Банка ВТБ (Армения)»В воскресенье, 4 октября, прошли финальные игры турнира по мини-футболу Кубка Банка ВТБ (Армения). Согласно пресс-релизу, за третье место боролись команды «Продажи» (группа ПОС-кредитования) и...
18:24 05/10/2015Национальная сборная Армении по футболу начала тренировочный сбор к матчу с командой Франции в НиццеНациональная сборная Армении по футболу 8 октября проведет товарищеский матч против команды Франции на стадионе «Альянс Ривьера» во французском городе Ницца.
12:33 05/10/2015Спикер парламента Армении выразил соболезнования в связи с кончиной легендарного футболиста О.ЗаназанянаПредседатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян выразил соболезнования в связи с кончиной известного армянского футболиста Ованеса Заназаняна.
17:09 03/10/2015Мнения крупнейших спонсоров ФИФА по вопросу отставки Йозефа Блаттера разделилисьКрупные спонсоры Международной федерации футбола Adidas и Kia Motors не поддерживают призывы других главных спонсоров ФИФА – компаний Coca-Cola, Budweiser, Visa и McDonald's – к президенту...
19:29 02/10/2015Футболист Юрий Джоркаефф: Для нас, всех армян Диаспоры, Ереван действительно является родным городом и незаменимВсемирно известный футболист армянского происхождения Юрий Джоркаефф заявил, что подход мэрии Еревана к делу развития спорта, по сути, является залогом стимулирования здорового образа жизни.
18:33 26/09/2015Принц Иордании призвал к срочной смене руководства ФИФА ради будущего футболаНеобходимость в срочной смене руководства Международной федерации футбола (ФИФА) «никогда не была столь очевидной».
21:12 24/09/2015Бернард Хопкинс хочет сразиться с Артуром Абрахамом: «У него громкое имя, и он крепкий парень»Экс-чемпион мира в среднем и полутяжелом весе 50-летний американец Бернард Хопкинс недавно заявил, что его целью является завоевание титула чемпиона мира во втором среднем весе.
13:46 21/09/2015Президента футбольного клуба «Наполи» спасли с горящей яхтыПрезидент «Наполи» Аурелио Де Лаурентис за несколько часов до матча четвертого тура Серии А с «Лацио» (5:0) был вынужден спасаться от пожара, который начался на его яхте, сообщает championat.com.
09:51 14/09/2015Новак Джокович выиграл US Open, обыграв Роджера ФедерераСербский теннисист Новак Джокович выиграл финал Открытого чемпионата США, обыграв швейцарца Роджера Федерера.
19:40 12/09/2015Легендарный американский боксер указом Путина стал гражданином РоссииВсемирно известный американский боксер Рой Джонс-младший получил гражданство России. Как передает НТВ, указ об этом, подписанный президентом РФ Владимиром Путиным, появился на официальном сайте...
10:01 12/09/2015В финале US Open сыграют Роджер Федерер и Новак ДжоковичШвейцарец Роджер Федерер стал вторым финалистом Открытого чемпионата США по теннису, который проходит в Нью-Йорке.
19:23 11/09/2015Армянский гроссмейстер Левон Аронян стартовал с победы на Кубке мира в БакуАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в первом туре Кубка мира по шахматам в Баку победил люксембуржца Мичаела Виеденкеллера.