17:30 08/04/2021Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթեց ԼիբանանինԿանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթանակով է մեկնարկել Our game ընկերական միջազգային մրցաշարում: Այսօր «Փյունիկ» մարզադաշտում կայացավ մրցաշարի առաջին տուրի երկրորդ հանդիպումը Հայաստանի և Լիբանանի...
10:53 08/04/2021«Բարսելոնան» կերկարաձգի պայմանագիրը Դեմբելեի հետ մինչև 2025 թվականԻսպանական «Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբը մտադիր է երկարաձգել պայմանագիրը ֆրանսիացի հարձակվող Ուսման Դեմբելեի հետ մինչև 2025 թվականը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ»-ը։ 23-ամյա ֆուտբոլիստի պայմանագրի...
20:04 07/04/2021Ռաֆիկ Հարությունյանը Եվրոպայի երիտասարդների ռեկորդ է սահմանելԾանրամարտի տղամարդկանց հավաքականի անդամ, 81 կգ քաշային Ռաֆիկ Հարությունյանը Մոսկվայում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում դարձել է B խմբի հաղթող՝ երկամարտի 346 կգ արդյունքով։ Հայ ծանրորդը նաև Եվրոպայի...
18:11 07/04/2021Հայտնի է Հայաստանի կանանց բասկետբոլի բարձրագույն խմբի VBET առաջնության եզրափակիչի առաջին մասնակիցըՀայտնի է Հայաստանի կանանց բասկետբոլի բարձրագույն խմբի VBET առաջնության եզրափակիչի առաջին մասնակիցը:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Չեմպիոնի կոչման համար մղվող վճռական պայքարի այդ թիմի անունն է ՝...
17:05 07/04/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը 9 հորիզոնականով առաջադիմել է. ՖԻՖԱԱպրիլի 7-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 9 հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 90-րդ հորիզոնականը։ Այս մասին...
11:24 07/04/2021Բարսելոնան Մեսսիին առանձնահատուկ նվեր է արել՝ նոր ռեկորդի առթիվԻսպանական Պրիմերայի 29-րդ տուրի՝ «Վալյադոլիդի» հետ խաղում «Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստները Լիոնել Մեսսիին առանձնահատուկ նվեր են մատուցել՝ ակումբում անցկացրած խաղերի քանակով նոր ռեկորդ գրանցելու առթիվ։...
20:33 06/04/2021Հայաստան-Լիբանան հանդիպումը հետաձգվել էԻնչպես արդեն հայտնել է ՀՖՖ-ն, ապրիլի 7-ին Հայաստանում կմեկնարկի Our Game կանանց միջազգային ընկերական մրցաշարը։ Ֆեդերացիայի փոխանցմամբ՝ առաջնության բացման խաղում կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը...
17:28 06/04/2021«Կադիս»-ի պաշտպանը մտադիր է դատի տալ «Վալենսիա»-ի պաշտպանին«Կադիսի» պաշտպան Խուան Կալուն մտադիր է դատի տալ «Վալենսիայի» պաշտպան Մուկտար Դիակաբիին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ֆուտբոլիստների միջև միջադեպը տեղի է ունեցել Իսպանիայի առաջնության 29-րդ տուրի...
11:09 06/04/2021Հյուսիսային Կորեան հրաժարվել է մասնակցել Տոկիոյի օլիմպիական խաղերինԿորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակի պատճառով Հյուսիսային Կորեան հրաժարվել է մասնակցել օլիմպիական խաղերին, որն այս ամառ կանցկացվի Տոկիոյում, փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն։ Որոշումն ընդունվել է Հյուսիսային...
18:53 05/04/2021Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի 20-րդ մրցափուլի խաղացանկը փոխվել էՀաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ «Լոռի» ՖԱ թիմը հրաժարվել է VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի ընթացիկ մրցաշրջանի հետագա մասնակցությունից, ՀՖՖ Մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը փոփոխել է...
18:17 05/04/2021Թաեքվոնդոյի համաշխարհային ֆեդերացիան հայտարարել է միջազգային մրցաշարերը հետաձգելու մասինԹաեքվոնդոյի համաշխարհային ֆեդերացիան հայտարարել է պատանիների և կադետների մասնակցությամբ բոլոր միջազգային մրցաշարերը հետաձգելու մասին: Որոշումը մարզիկներին վիրուսից պաշտպանելու նպատակ ունի: Ինչպես...
13:38 05/04/2021Նեյմարը ցանկանում է վերադառնալ «Բարսելոնա»Բրազիլիայի հավաքականի և ՊՍԺ-ի հարձակվող Նեյմարը ցանկանում է վերադառնալ «Բարսելոնա»: Այս մասին գրում է euro-football.ru-ն՝ հղում տալով ara.cat-ին։ Նշվում է, որ ֆուտբոլիստը ցանկանում է նույն թիմում...
12:18 05/04/2021Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքըՈւԵՖԱ ֆուտզալի ԵՎՐՈ 2022-ի որակավորման խմբային փուլի վերջին երկու մրցափուլերին ընդառաջ՝ ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Այս...
16:59 03/04/2021«Սամպդորիայի» հետ խաղում գրանցած ոչ-ոքինն ու «Միլանը» փրկությունըՖուտբոլի Իտալիայի առաջնության 29-րդ տուրի խաղում «Միլանը» սեփական հարկի տակ ոչ-ոքի է խաղացել «Սամպդորիայի» հետ: Հանդիպումն ավարտվել է 1: 1 հաշվով, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ «Սամպդորիայի» կազմից 38-ամյա...
14:59 03/04/2021Ֆոնսեկա. Մխիթարյանի մարզադաշտ վերադառնալու հարցում պարզություն կմտնի հաջորդ շաբաթՖուտբոլի Իտալիայի առաջնության 29-րդ տուրում «Ռոման» այսօր կհյուրընկալվի «Սասուոլոյին»։ «Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Պաուլու Ֆոնսեկան հրապարակել է, թե այսօրվա խաղին ինչ կազմով են հանդես գալու։ Ցուցակում...
12:37 03/04/2021Ծանրամարտի Եվրոպայի 99-րդ առաջնություն. Հայաստանը կներկայացնեն 15 ծանրորդներՄիայն երկու ազգային հավաքական՝ Ռուսաստանը և Թուրքիան, ելույթ կունենան Մոսկվայում ընթացող Եվրոպայի առաջնությանը՝ ամբողջական կազմով՝ ներկայացնելով 20 ծանրորդների: Այս մասին «ՏԱՍՍ»-ին հայտնել են...
19:00 02/04/2021Մոսկվայում կայացել է Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի հաշվետու-ընտրական համաժողովՄոսկվայում ապրիլի մեկին տեղի ունեցավ Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի հաշվետու-ընտրական համաժողովը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Տեխնիկական կոմիտեի կազմում ընդգրկվեց Հայաստանի ԿԳՄՍ-ի գլխավոր...
18:33 02/04/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն համաճարակի պայմաններումՏոկիոյի օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն համաճարակի պայմաններում, թեև կազմակերպիչները այն կանխելու համար մշակել են միջոցառումների շարք: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Այնուամենայնիվ, ըստ ամերիկյան...
18:08 01/04/2021Օսակայի իշխանությունները պահանջում են՝ օլիմպիական ջահի փոխանցավազքը չանցնի իրենց տարածքովՃապոնիայի Օսակա վարչատարածքի իշխանությունները պահանջում են, որ օլիմպիական ջահի փոխանցավազքը չանցնի իրենց տարածքով: Այս մասին հայտարարել է նահանգապետ Հիրոֆումի Յոշիմուրան: Նա խնդրել է մարդկանց զերծ...
16:23 01/04/2021Այս հաղթանակները նվիրում եմ մեր ազգին. Վարազդատ Հարոյան«Ուրախ եմ, որ երեք խաղ իրար հետևից հաղթեցինք: Այս հաղթանակները նվիրում եմ մեր ազգին, այս դժվար պահին երևի ինչ-որ չափով մի փոքր ժպիտ երեսներին հայտնվեց»,- Աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի երրորդ...

17:58 23/10/2012Barcelona to sue Real Madrid fan websiteBarcelona are planning to sue a Real Madrid fan website for publishing an article, accusing their top scorer and one of world’s best footballers Lionel Messi of doping, RT reports.
17:35 23/10/2012Artsakh team to participate in sambo tournament finals in MoscowArtsakh sambo team (Stepanakert) will participate in 2012 Young Sambo Wrestler tournament finals in Moscow on October 26-28.
13:29 23/10/2012Real Madrid willing to sell Benzema to make way for FalcaoReal Madrid are willing to sell Karim Benzema to make room for Atletico Madrid star Radamel Falcao. El Mundo Deportivo says Real will only move for Falcao if they can find a buyer for Benzema or...
13:14 23/10/2012Armenian grandmasters in NagpurArmenian grandmasters Gevorg Harutjunyan and Davit Petrosian have scored 6.5 points each out of 9 and are taking 12th and 13th places respectively among 168 participants at Nagpur open.
13:01 23/10/2012Tigran Petrosian's new statue installed in YerevanA new statue of the 9th World Chess Champion Tigran Petrosian has been installed in the centre of Yerevan, Armenian Chess Federation website reported.
18:35 22/10/2012Krikor Sevag Mekhitarian finishes 8th at American ChampionshipArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil), scoring 8 points out of 11, finished 8th at American Continental Championship in Mar del Plata, Argentina.
17:59 22/10/2012First ever Basketball Festival kicks off in ArmeniaArmenian Basketball Federation is holding first ever Basketball Festival in 13-14 age group in Armenia with the assistance of Armenian Ministry of Sport and Youth Affairs.
17:13 22/10/2012Ancelotti not interested in signing RiberyParis Saint-Germain boss Carlo Ancelotti has rejected suggestions he is preparing to bid for Bayern Munich winger Franck Ribery in January, Goal.com reported.
14:20 22/10/2012Lukas Podolski responds to criticism from Berti VogtsArsenal attacker Lukas Podolski admits Berti Vogts is not on his Christmas card list, tribalfootball.com reported.
13:57 22/10/2012Zidane: I have no problem with MourinhoZinedine Zidane has insisted that he does not have any problems with Real Madrid coach Jose Mourinho, before adding that he has learned a lot from the Portuguese trainer, according to Goal.com.
10:05 22/10/2012Artsakh-Abkhazia football match held in StepanakertOn October 21, Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited Stepanakert Republican Stadium to watch the game between the national football teams of Artsakh and Abkhazia.
18:10 20/10/2012Buffon, Vucinic ruled out of Napoli clashJuventus will be without Gianluigi Buffon and Mirko Vucinic for Saturday's crucial match with Napoli, Goal.com reports.
16:42 20/10/2012Krikor Sevag Mekhitarian at American ChampionshipArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil), scoring 7 points out of 9, is sharing 2-7th places among 200 participants at the American Continental Championship in Mar del Plata, Argentina.
15:39 20/10/2012Del Bosque: Andrea Pirlo could win Ballon d'OrSpain coach Vicente del Bosque has lauded Italy and Juventus midfielder Andrea Pirlo, and added that the playmaker could pip some of his side's stars to the Ballon d'Or this January, Goal.com...
18:50 19/10/2012Giovinco: We have no fear of NapoliSebastian Giovinco is glad Juventus are “irritating” due to their success and will not even consider the possibility they could lose to Napoli tomorrow, Football Italia reports.
16:15 19/10/2012Mourinho: We played spectacular footballJose Mourinho believes that Barcelona is no longer the example to follow in football after it was dethroned by Real Madrid in La Liga and by Chelsea in the Champions League last term, Goal.com...
14:38 19/10/2012Avetik Grigoryan in JakartaArmenian GM Avetik Grigoryan, scoring 6 points out of 9, finished 10th among 103 participants at Jakarta open.
14:17 19/10/2012Mika wins European Cup silverThe women's team of Mika Yerevan Chess Club took the silver of the European Club Cup in Eilat, Israel.
18:57 17/10/2012Ramos rues ‘stupid’ draw against FranceThe Real Madrid player had given La Roja the lead midway through the first-half with a side-footed finish, but Olivier Giroud's header in the 93rd minute meant both sides took a point from the...
18:41 17/10/2012Montolivo praises ‘magnificent’ Balotelli after 3-1 win over DenmarkRiccardo Montolivo has taken the time to praise Mario Balotelli in the wake of Italy's 3-1 World Cup qualification victory over Denmark at San Siro, Goal.com reports.