19:03 16/04/2021Շվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների հանդիպումը՝ «Ֆրենդս Արենա» մարզադաշտումՇվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականները հունիսի 5-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնեն Շվեդիայում: ՀՖՖ-ի փոխանցմամբ՝ հայտնի է հանդիպման անցկացման վայրը և խաղի մեկնարկի ժամը: Հանդիպումը կկայանա...
18:33 16/04/2021Եվրոպայի առաջնություն կմեկնի Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց հավաքականըԱռաջիկա կիրակի օրը՝ ապրիլի 17 –ին, Շվեյցարիայի Բազել՝ Եվրոպայի առաջնություն կմեկնի Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց հավաքականը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Գլխավոր մարզիչ Հակոբ...
13:13 16/04/2021Արթուր Դավթյանն ու Մամիկոն Ղարիբյանը՝ Նովի Սադի մրցաշարումՍերբիայի Նովի Սադ քաղաքում երեկ մեկնարկել է Third Saturday Mix 201 միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում են 10 երկների 21 շախմատիստ, այդ թվում՝ 7 գրոսմայստեր և 5 միջազգային վարպետ։ Հայաստանի Շախմատի...
18:28 15/04/2021Տոկիոյի ամառային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերը` առանց մարզասերներիՏոկիոյի ամառային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերը հնարավոր է անցկացվեն առանց մարզասերների ներկայության: Այս մասին Asahi հեռուստաալիքով հայտարարել է Ճապոնիայի պատվաստումների պատասխանատու նախարար Տարո...
16:23 15/04/2021Շվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների հանդիպումը՝ «Ֆրենդս Արենա» մարզադաշտումՇվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականները հունիսի 5-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնեն Շվեդիայում: ՀՖՖ փոխանցմամբ, հայտնի է դարձել հանդիպման անցկացման վայրը և խաղի մեկնարկի ժամը: Հանդիպումը կկայանա...
20:30 14/04/2021ՈՒԵՖԱ․ Եվրո-2020-ի հանդիպումները Հռոմում կանցկացվեն հանդիսականների ներկայությամբՉորեքշաբթի, ապրիլի 14-ին, Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությանը (ՈՒԵՖԱ) տեղեկացրել է, որ Իտալիայի կառավարությունը հաստատել է Հռոմի «Օլիմպիկո» մարզադաշտում...
18:01 14/04/2021Մեկնարկել է «Ֆուտբոլը դրպոցներում» ծրագիրըՄեկնարկել են «Ֆուտբոլը դրպոցներում» կրթական ծրագրի և «Բաց զվարճալի ֆուտբոլի դպրոցներ» ծրագրի շրջանակներում ֆիզիկական կուլտուրայի ուսուցիչների վերապատրաստման դասընթացները հանրակրթական դպրոցներում:Այս...
19:04 12/04/2021Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է ՖրանսիաՖուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Ֆրանսիա, Սարո Գալստյանը և Վիտինյոն միացել են թիմին: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Ապրիլի 12-ի առավոտյան ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է...
18:23 12/04/2021Հորդանանը խոշոր հաշվով հաղթել է ԼիբանանինOur game մրցաշար. Հորդանանը խոշոր հաշվով հաղթել է Լիբանանին։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Ապրիլի 12-ին կայացել է Our game կանանց ֆուտբոլի միջազգային ընկերական մրցաշարի վերջին տուրի առաջին...
15:26 12/04/2021Հայաստանը դափնիներով դիմավորում է ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոններին ու մեդալակիրներինԾանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոնները, մեդալակիրներն ու մյուս ծանրորդներին քիչ առաջ վերադարձան Հայաստան։ Նրանցից առաջինն ի դափնին ստանալու համար մոտեցավ Անդրանիկ Կարապետյանը։ Հիշեցնենք, որ նա երկամարտի 365...
14:45 12/04/2021Սիմոն Մարտիրոսյանը 15 օր առաջ էր սկսել մարզվել, քանի որ ծնկի վիրահատության էր ենթարկվել. ԳիլոյանԾանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոնները, մեդալակիրներն ու մյուս ծանրորդները քիչ առաջ վերադարձան Հայաստան։ Ծանրորդներից առաջ ժամանումների սրահ դուրս եկան ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանն ու փոխնախարար Կարեն...
12:21 12/04/2021Կիբերֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի որակավորման փուլի 2-րդ շրջանի հանդիպումներըԱյսօր կիբերֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի UEFA eEURO 2021 մրցաշարի որակավորման փուլի 2-րդ շրջանի հանդիպումները: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ Հայաստանի ազգային հավաքականն ընգրկված է որակավորման E...
22:07 11/04/2021ԵԱ. Ծանրամարտիկ Գոռ Մինասյանը՝ արծաթե մեդալակիր, Վարազդատ Լալայանը՝ բրոնզե մեդալակիրՄոսկվայում ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը գերծանր քաշայինների պայքարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Գոռ Մինասյանը երկամարտի 464 կգ արդյունքում նվաճեց արծաթե մեդալը, իսկ Վարազդատ Լալայանը երկամարտի 445...
11:57 11/04/2021Սամվել Գասպարյանը դարձել է Եվրոպայի չեմպիոն102 կգ քաշային կարգում երկամարտի 390 կգ արդյունքով ապրիլի 10-ին Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել Սամվել Գասպարյանը, իսկ փոխչեմպիոն՝ 380 կգ արդյունքով՝ Արսեն Մարտիրոսյանը: Երրորդը ադրբեջանցի Դադաշբայլին էր:...
18:30 10/04/2021«Շիրակ»-«Ալաշկերտ» հանդիպումը կկայանա ապրիլի 11-ինVBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի 19-րդ տուրի «Շիրակ»-«Ալաշկերտ» հանդիպումը կկայանա ապրիլի 11-ին՝ ժամը 15:00-ին: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը՝ վկայակոչելով ֆեդերացիայի Մրցումների...
13:44 10/04/2021Հայաստանցի ծանրորդները՝ Եվրոպայի չեմպիոն ու փոխչեմպիոնՀայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականի անդամ Սամվել Գասպարյանը դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն, իսկ Արսեն Մարտիրոսյանը` փոխչեմպիոն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Մոսկվայում ընթացող Եվրոպայի առաջնության 102...
20:11 09/04/2021Լիանա Գյուրջյանը դարձավ ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր81 կգ քաշային կարգում ԵԱ բրոնզե մեդալակիր է դարձել Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի անդամ Լիանա Գյուրջյանը: Պոկում վարժությունում Լիանան 6-րդն էր՝ 98 կգ արդյունքով, իսկ հրում վարժությունում 129...
20:05 09/04/2021Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը վաղը կմեկնի ԼեհաստանԵրևան -Մինսկ -Վարշավա չվերթով վաղը լուսադեմին Լեհաստան կմեկնի Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը: ՀԱՕԿ-ի տեղեկացմամբ՝ մեր տղաներն ու աղջիկները Կելցե քաղաքում կմասնակցեն աշխարհի...
20:16 08/04/2021Կարեն Ավագյանը` Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն, Անդրանիկ Կարապետյանը զբաղեցրեց երրորդ տեղը։
18:02 08/04/2021«Փարիզ -2024» ամառային օլիմպիական խաղերը՝ Սենա գետի ափին«Փարիզ-2024» ամառային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն քննարկում է Սենա գետի ափամերձ գոտում միջոցառման բացման և փակման արարողություններն անցկացնելու հնարավորությունը: Ըստ ՀԱՕԿ-ի, Փարիզի վարչակազմն այժմ...

16:40 27/10/2012Manchester United want to sign Ashley ColeManchester United boss Sir Alex Ferguson wants to sign Ashley Cole on a Bosman free transfer at the end of the season, the Daily Mail said.
15:08 27/10/2012Armenian chess players at Chigorin MemorialArmenian grandmasters Robert Hovhannisyan, Zaven Andriasian and Sergey Grigoriants scored 6.5 points each out of 9 and shared 10-18th places at the rapid tournament that was held as part of Chigorin...
15:00 27/10/2012David Villa eager to move to JuventusThere are surprise reports from Spain that David Villa is eager to solve the Juventus striker problem with a January move, Football Italia reported.
19:11 26/10/2012Vanik Zakarian becomes member of appeals committeesFIDE appointed Honorary Vice-President of the World Chess Federation Vanik Zakarian a member of the Appeals Committee in World Women's Championship which will be held in Khanty-Mansiysk, Russia.
19:02 26/10/2012Armenian chess players in Chigorin MemorialA blitz tournament is being held as part of Chigorin Memorial in St. Petersburg, Russia, with 173 chess players participating. GM Avetik Grigoryan is leading the tournament with 4 points after 4...
17:03 26/10/2012Chelsea rubbish John Terry Valencia claimsChelsea have rubbished talk they are on the verge of selling John Terry to Valencia. The Sun reports that Spanish agent Francois Gallardo claimed the Blues skipper is considering a move to the La...
15:35 26/10/2012Buffon: Chelsea game is crucialGianluigi Buffon has admitted that Juventus' home game against Chelsea will be decisive if they are to qualify from Champions League Group E, according to Football Italia.
15:23 26/10/2012Lampard to miss United and Shakhtar clashesFrank Lampard is out for at least a fortnight after a recurrence of the calf strain which ruled him out of two World Cup qualifiers, Daily Mail reported.
17:49 25/10/2012Ronaldo believes Real Madrid will beat Borussia DortmundCristiano Ronaldo believes that Real Madrid will avenge this week's UEFA Champions League defeat when his side face Borussia Dortmund in the Bernabeu in a fortnight's time, Sky Sports reported.
16:02 25/10/2012FIDE Presidential Board and ECU Board meetings in YerevanFIDE Presidential Board meeting will be held on January 18-21, 2013 in Yerevan. Straight after that meeting, on January 22-25, 2013, ECU (European Chess Union) Board meeting will be held in the...
15:50 25/10/2012Armenian chess players to participate in Chigorin MemorialAbout two dozen Armenian chess players, including three-time Olympic champion Vladimir Akopian, GMs Robert Hovhannisyan, Zaven Andriasian, Avetik Grigoryan, Artur Gabrielian, Sergey Grigoriants, Yuri...
13:54 25/10/2012Allegri: 'Ask Milan about my job'Massimiliano Allegri tried to reassure his squad after Milan’s defeat to Malaga. “Will I stay on the bench? You’d have to ask the club.” According to Football Italia, the Rossoneri were beaten 1-0 in...
17:35 24/10/2012It is always hard to play in Germany, Casillas saysReal Madrid goalkeeper Iker Casillas is under no illusions ahead of his side's Champions League game against Borussia Dortmund, admitting that the atmosphere could be a pivotal factor for a potential...
15:33 24/10/2012Armenian grandmasters in NagpurArmenian grandmasters Gevorg Harutjunyan and Davit Petrosian, scoring 7.5 points each out of 11, finished 15th and 17th respectively among 168 participants at Nagpur open.
15:26 24/10/2012Levon Aronian begins training in JermukLevon Aronian began his training before the upcoming great chess events. The Armenian chess player is training in Jermuk, Armenia with the participation of grandmasters Gabriel Sargissian, Arman...
14:25 24/10/2012Xavi continues breaking recordsXavi Hernández continues breaking Club records and this Tuesday he became the first Barca player to play in 150 international games.
14:12 24/10/2012Buffon angry with Nordsjaelland drawJuventus goalkeeper has admitted that he was unhappy with how his side conceded the goal which saw them slump to a 1-1 draw at Nordsjaelland, Sportsmole.co.uk reported.
14:04 24/10/2012Vilanova: We fought right until the endBarcelona coach Tito Vilanova said that belief not luck was behind his side finally breaking Celtic's resistance with a 94th minute winner in their Champions League clash on Tuesday, Soccernet...
18:44 23/10/201236 red cards in Paraguayan football brawlA mass on-pitch brawl during a junior league football match in Paraguay resulted in 36 players, including both teams and substitutes, being sent off, ITV.com reports.
18:44 23/10/2012‘Thinking too much will drive you mad’ - AllegriMilan boss Massimiliano Allegri is confident that tomorrow’s match against Malaga will not be his last on the Rossoneri bench, Football Italia reported.