19:03 16/04/2021Շվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների հանդիպումը՝ «Ֆրենդս Արենա» մարզադաշտումՇվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականները հունիսի 5-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնեն Շվեդիայում: ՀՖՖ-ի փոխանցմամբ՝ հայտնի է հանդիպման անցկացման վայրը և խաղի մեկնարկի ժամը: Հանդիպումը կկայանա...
18:33 16/04/2021Եվրոպայի առաջնություն կմեկնի Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց հավաքականըԱռաջիկա կիրակի օրը՝ ապրիլի 17 –ին, Շվեյցարիայի Բազել՝ Եվրոպայի առաջնություն կմեկնի Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց հավաքականը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Գլխավոր մարզիչ Հակոբ...
13:13 16/04/2021Արթուր Դավթյանն ու Մամիկոն Ղարիբյանը՝ Նովի Սադի մրցաշարումՍերբիայի Նովի Սադ քաղաքում երեկ մեկնարկել է Third Saturday Mix 201 միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում են 10 երկների 21 շախմատիստ, այդ թվում՝ 7 գրոսմայստեր և 5 միջազգային վարպետ։ Հայաստանի Շախմատի...
18:28 15/04/2021Տոկիոյի ամառային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերը` առանց մարզասերներիՏոկիոյի ամառային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերը հնարավոր է անցկացվեն առանց մարզասերների ներկայության: Այս մասին Asahi հեռուստաալիքով հայտարարել է Ճապոնիայի պատվաստումների պատասխանատու նախարար Տարո...
16:23 15/04/2021Շվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների հանդիպումը՝ «Ֆրենդս Արենա» մարզադաշտումՇվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականները հունիսի 5-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնեն Շվեդիայում: ՀՖՖ փոխանցմամբ, հայտնի է դարձել հանդիպման անցկացման վայրը և խաղի մեկնարկի ժամը: Հանդիպումը կկայանա...
20:30 14/04/2021ՈՒԵՖԱ․ Եվրո-2020-ի հանդիպումները Հռոմում կանցկացվեն հանդիսականների ներկայությամբՉորեքշաբթի, ապրիլի 14-ին, Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությանը (ՈՒԵՖԱ) տեղեկացրել է, որ Իտալիայի կառավարությունը հաստատել է Հռոմի «Օլիմպիկո» մարզադաշտում...
18:01 14/04/2021Մեկնարկել է «Ֆուտբոլը դրպոցներում» ծրագիրըՄեկնարկել են «Ֆուտբոլը դրպոցներում» կրթական ծրագրի և «Բաց զվարճալի ֆուտբոլի դպրոցներ» ծրագրի շրջանակներում ֆիզիկական կուլտուրայի ուսուցիչների վերապատրաստման դասընթացները հանրակրթական դպրոցներում:Այս...
19:04 12/04/2021Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է ՖրանսիաՖուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Ֆրանսիա, Սարո Գալստյանը և Վիտինյոն միացել են թիմին: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Ապրիլի 12-ի առավոտյան ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է...
18:23 12/04/2021Հորդանանը խոշոր հաշվով հաղթել է ԼիբանանինOur game մրցաշար. Հորդանանը խոշոր հաշվով հաղթել է Լիբանանին։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Ապրիլի 12-ին կայացել է Our game կանանց ֆուտբոլի միջազգային ընկերական մրցաշարի վերջին տուրի առաջին...
15:26 12/04/2021Հայաստանը դափնիներով դիմավորում է ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոններին ու մեդալակիրներինԾանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոնները, մեդալակիրներն ու մյուս ծանրորդներին քիչ առաջ վերադարձան Հայաստան։ Նրանցից առաջինն ի դափնին ստանալու համար մոտեցավ Անդրանիկ Կարապետյանը։ Հիշեցնենք, որ նա երկամարտի 365...
14:45 12/04/2021Սիմոն Մարտիրոսյանը 15 օր առաջ էր սկսել մարզվել, քանի որ ծնկի վիրահատության էր ենթարկվել. ԳիլոյանԾանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոնները, մեդալակիրներն ու մյուս ծանրորդները քիչ առաջ վերադարձան Հայաստան։ Ծանրորդներից առաջ ժամանումների սրահ դուրս եկան ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանն ու փոխնախարար Կարեն...
12:21 12/04/2021Կիբերֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի որակավորման փուլի 2-րդ շրջանի հանդիպումներըԱյսօր կիբերֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի UEFA eEURO 2021 մրցաշարի որակավորման փուլի 2-րդ շրջանի հանդիպումները: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ Հայաստանի ազգային հավաքականն ընգրկված է որակավորման E...
22:07 11/04/2021ԵԱ. Ծանրամարտիկ Գոռ Մինասյանը՝ արծաթե մեդալակիր, Վարազդատ Լալայանը՝ բրոնզե մեդալակիրՄոսկվայում ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը գերծանր քաշայինների պայքարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Գոռ Մինասյանը երկամարտի 464 կգ արդյունքում նվաճեց արծաթե մեդալը, իսկ Վարազդատ Լալայանը երկամարտի 445...
11:57 11/04/2021Սամվել Գասպարյանը դարձել է Եվրոպայի չեմպիոն102 կգ քաշային կարգում երկամարտի 390 կգ արդյունքով ապրիլի 10-ին Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել Սամվել Գասպարյանը, իսկ փոխչեմպիոն՝ 380 կգ արդյունքով՝ Արսեն Մարտիրոսյանը: Երրորդը ադրբեջանցի Դադաշբայլին էր:...
18:30 10/04/2021«Շիրակ»-«Ալաշկերտ» հանդիպումը կկայանա ապրիլի 11-ինVBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի 19-րդ տուրի «Շիրակ»-«Ալաշկերտ» հանդիպումը կկայանա ապրիլի 11-ին՝ ժամը 15:00-ին: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը՝ վկայակոչելով ֆեդերացիայի Մրցումների...
13:44 10/04/2021Հայաստանցի ծանրորդները՝ Եվրոպայի չեմպիոն ու փոխչեմպիոնՀայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականի անդամ Սամվել Գասպարյանը դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն, իսկ Արսեն Մարտիրոսյանը` փոխչեմպիոն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Մոսկվայում ընթացող Եվրոպայի առաջնության 102...
20:11 09/04/2021Լիանա Գյուրջյանը դարձավ ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր81 կգ քաշային կարգում ԵԱ բրոնզե մեդալակիր է դարձել Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի անդամ Լիանա Գյուրջյանը: Պոկում վարժությունում Լիանան 6-րդն էր՝ 98 կգ արդյունքով, իսկ հրում վարժությունում 129...
20:05 09/04/2021Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը վաղը կմեկնի ԼեհաստանԵրևան -Մինսկ -Վարշավա չվերթով վաղը լուսադեմին Լեհաստան կմեկնի Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը: ՀԱՕԿ-ի տեղեկացմամբ՝ մեր տղաներն ու աղջիկները Կելցե քաղաքում կմասնակցեն աշխարհի...
20:16 08/04/2021Կարեն Ավագյանը` Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն, Անդրանիկ Կարապետյանը զբաղեցրեց երրորդ տեղը։
18:02 08/04/2021«Փարիզ -2024» ամառային օլիմպիական խաղերը՝ Սենա գետի ափին«Փարիզ-2024» ամառային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն քննարկում է Սենա գետի ափամերձ գոտում միջոցառման բացման և փակման արարողություններն անցկացնելու հնարավորությունը: Ըստ ՀԱՕԿ-ի, Փարիզի վարչակազմն այժմ...

16:35 19/11/2015Боливия: молния убила футболиста во время матчаЕще восемь спортсменов получили ранения разной степени тяжести. Все они госпитализированы.
17:01 18/11/2015Поведение турецких болельщиков не останется без внимания ФИФА – Виталий МуткоТурецкие футбольные фанаты проигнорировали минуту молчания по погибшим в результате терактов в Париже.
09:50 18/11/2015Турецкие футбольные фанаты проигнорировали минуту молчания по погибшим в результате терактов в ПарижеКогда была объявлена минута молчания, болельщики начали свистеть и скандировать «Аллах акбар».
18:01 17/11/2015Президент Армении принял делегацию Европейской легкоатлетической ассоциацииСерж Саргсян обсудил с участниками встречи состояние и перспективы развития легкой атлетики в Армении.
13:55 17/11/2015Блаттер и Платини могут быть дисквалифицированы на 5 летВ начале октября комитет по этике объявил об отстранении Блаттера и Платини от занимаемых ими должностей.
20:00 16/11/2015Сенсация в мире футбола: мадридский «Реал» рассмотрит предложения по продаже Криштиану РоналдуКак сообщается, основными претендентами на Роналду считаются его бывший клуб из Манчестера, а также французский «Пари Сен-Жермен».
13:25 14/11/2015Министр спорта РФ: Баку попросил нас провести Европейские игры, потому что никто другой не хочет, но мы тоже отказалисьМесто проведения вторых Игр еще не определено, поскольку претендовавшие ранее на соревнования Нидерланды отказались от своих планов.
20:20 09/11/2015Президент Федерации футбола Армении посоветовал представителям FAF заняться лучше туристической деятельностьюПрезидент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян ответил на заявление фан-движения First Armenian Front (FAF), которое ранее представило ряд требований ФФА, связанных в частности с ценами на...
12:15 09/11/2015Нобель Арустамян: Зимой «Спартак» покинут Юра Мовсисян и Арас ОзбилизЗимой футбольный клуб «Спартак» ждет серьезное изменение состава: вероятно, команду покинут Кирилл Комбаров, Сардар Таски, а также футболисты сборной Армении Юра Мовсисян и Арас Озбилиз.
13:15 07/11/2015Генрих Мхитарян попал в состав команды недели Лиги ЕвропыПолузащитник национальной сборной Армении и дортмундской «Боруссии» Генрих Мхитарян попал в символическую сборную четвертого тура группового этапа Лиги Европы.
16:38 05/11/2015Сборная Армении потеряла позиции и опустилась на 127-ю строку в рейтинге ФИФАСегодня был обнародован новый рейтинг-лист ФИФА, в котором национальная сборная Армении опустилась на 127-е место.
17:06 03/11/2015Президент НКР присутствовал на открытии выставки, посвященной памяти художника Самвела ГабриелянаПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня присутствовал на открытии выставки, посвященной памяти заслуженного художника НКР Самвела Габриеляна.
19:36 30/10/2015Блаттер рассказал о тайной сделке по выбору хозяина Чемпионата мира по футболу 2018 года – РоссииОтстраненный от работы в футбольной сфере глава ФИФА Йозеф Блаттер рассказал в интервью «The Financial Times» о том, что Чемпионат мира по футболу 2018г.
19:54 29/10/2015Временно отстраненный от своих обязанностей президент УЕФА М. Платини считает себя «лучшим кандидатом» на пост главы ФИФАПрезидент Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) Мишель Платини, временно отстраненный от своих обязанностей, считает, что является лучшим кандидатом на пост главы Международной федерации...
15:57 28/10/2015На пост президента ФИФА претендуют 7 человек, в том числе М. ПлатиниСемь человек выдвинули кандидатуры на участие в выборах президента ФИФА, которые пройдут в феврале 2016г.
16:23 22/10/2015У легендарного голландского футболиста Йохана Кройфа диагностирован рак легкихУ легендарного бывшего футболиста сборной Нидерландов Йохана Кройфа диагностирован рак легких. Об этом сообщает «Лента.ру» со ссылкой на «Catalunya Radio». Согласно информации, в настоящее время...
10:33 22/10/2015Первые самозашнуровывающиеся кроссовки получил актер из кинотрилогии «Назад в будущее»Производитель спортивной обуви и одежды Nike направил первый образец самозашнуровывающихся кроссовок их первому экранному обладателю – исполнителю роли Марти Макфлая из фильма «Назад в будущее»,...
18:21 21/10/2015Комитет по этике ФИФА будет публиковать больше подробностей расследования дела о коррупцииВ ходе заседания исполнительного комитета ФИФА было принято решение о том, что комитет по этике Международной федерации футбола должен публиковать больше информации о ходе расследования в отношении...
13:45 20/10/2015ФИФА обнародовала список из 23 кандидатов на «Золотой мяч»Международная федерация футбола (ФИФА) огласила список из 23 кандидатов на приз лучшему футболисту мира 2015 года – «Золотой мяч».
19:44 19/10/2015Футболист сборной Армении Юра Мовсисян получил серьезную травмуФутболист сборной Армении, нападающий «Спартака» Юра Мовсисян, который был заменен на 56-й минуте воскресного матча 12-го тура чемпионата России против «Локомотива» (1:2) из-за травмы бедра,...