09:38 01/04/2021Սա մեր երկրի հաղթանակն է. Խոակին Կապառոս«Ես շատ էի վստահում մեր ֆուտբոլիստներին, սակայն մենք գիտեին, որ մեզ շատ բարդ մարտահրավեր է սպասում, քանի որ շատ բարդ խումբ է՝ հարուստ ֆուտբոլային պատմություն ունեցող հավաքականներով»,- Աշխարհի...
21:56 31/03/2021Հայաստանի հավաքականը հաղթեց Ռումինիային՝ 3։22022-ի որակավորման J խմբի երրորդ մրցափուլում Հայաստանի ազգային հավաքականը սեփական հարկի տակ 3։2 հաշվով հաղթեց Ռումինիայի հավաքականին։ Խաղի 57-րդ րոպեին Հայաստանի հավքականին առաջ մղեց Էդուարդ...
19:42 31/03/2021Հաջողություն տղաներ. Հենրիխ Մխիթարյան«Հաջողություն տղաներ»,- այս մասին գրել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը: Նշենք, որ Հայաստան-Ռումինիա խաղը կսկսվի 20:00-ին: Հանդիպումը կսպասարկեն լատվիացի մրցավարները՝ Անդրիս...
13:53 31/03/2021Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Ռումինիայի դեմ խաղումԱյսօր Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կկայանա ԱԱ 2022-ի որակավորման J խմբի երրորդ մրցափուլի Հայաստան-Ռումինիա հանդիպումը։
19:40 30/03/2021Մեզ դժվար խաղ է սպասվում․ Խոակին Կապառոսը՝ Ռումինիայի հետ խաղի մասինՀայաստանի ազգային հավաքականն աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի երրորդ տուրում մարտի 31-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում կընդունի Ռումինիայի թիմին։ Այս առիթով, այսօր հավաքականի...
18:25 30/03/2021Հայաստան-Ռումինիա հանդիպումը կսպասարկեն լատվիացի մրցավարներըՀայաստան-Ռումինիա հանդիպումը կսպասարկեն լատվիացի մրցավարները։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ «Մարտի 31-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա ԱԱ 2022-ի...
17:40 30/03/2021Մեկամյա ընդմիջումից հետո տեղի է ունեցել Հայաստանի լողի առաջնությունըՄեկամյա ընդմիջումից հետո տեղի է ունեցել Հայաստանի լողի առաջնությունը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀԱՕԿ պաշտոնական կայքէջից։ Նշվում է, որ Երևանում, Դավիթ Համաբարձումյանի անվան լողավազանում մրցել են 108...
17:00 30/03/2021Ընտրվել է 2026-ին Իտալիայում անցկացվող ձմեռային օլիմպիական խաղերի պաշտոնական խորհրդանշանըԵրեքշաբթի օրը ընտրվել է 2026 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերի պաշտոնական խորհրդանշանը։ Օլիմպիական խաղերը տեղի կունենան Իտալիայի Միլան քաղաքում և Կորտինա դ'Ամպեցո քաղաքում: Այս մասին հայտնել է...
20:35 29/03/2021Հենրիխ Մխիթարյանի վերադարձը սպասվում է «Այաքսի» դեմ խաղումՖուտբոլի Հայաստանի հավաքականի եւ իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի վերադարձը խաղադաշտ սպասվում է Եվրոպայի լիգայի քառորդ եզրափակիչի առաջին խաղում, հաղորդում է calciomercato.com-ը, գրում...
19:42 29/03/2021«Ոչ երկրային զգացողություն է, նայել դրոշին, լսել օրհներգը»․Դավիթ Յուրչենկոն Իսլանդիայի դեմ տոնած հաղթանակի մասինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի դարպասպաահ Դավիթ Յուրչենկոն Իսլանդիայի դեմ տոնած հաղթանակը համարում է ամբողջ ազգինը: «Այո, հետևել էինք իսլանդացիներին և գիտեինք որ ծանր ֆուտբոլ էին խաղալու և շեշտը...
19:22 29/03/2021Ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանի հաղթանակները հաջորդել են մեկը մյուսինԳոհացնող մրցելույթներ է ունեցել մեր առաջատար ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը / 73 կգ /: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Թբիլիսիում անցկացված միջազգային վարկանիշային մրցաշարում, 45 մրցակիցների...
13:23 29/03/2021Հայաստանի հավաքականը շոկի մեջ է գցել առաջատարներին. ՖԻՖԱՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, Թվիթերում անդրադարձել է Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ ԱԱ 2022-ի որակավորման J խմբի երկրորդ մրցափուլում երկրորդ անընդմեջ հաղթանակին: «Հայաստանի հավաքականը շոկի...
09:53 29/03/2021Ֆուտբոլը թիմային խաղ է, միասին մենք այս հաղթանակին հասանք. Կապառոս«Խաղի սկիզբը բարդ ստացվեց, սակայն առաջին խաղի կեսերից մեր թիմը տիրեց գնդակին և սկսեց օգտագործել այն ազատ գոտիները, որոնք թողնում էին մրցակիցները»,- ՖԻՖԱ ԱԱ 2022-ի որակավորման J խմբի երկրորդ մրցափուլի...
22:05 28/03/20212:0. Հայաստանի տպավորիչ հաղթանակը ԻսլանդիայինՖուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականն աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի երկրորդ տուրում Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում հյուրընկալեց Իսլանդիայի հավաքականին և հաղթանակ...
11:51 26/03/2021Օլիմպիական կրակի փոխանցումավազքի մասնակիցը վազել է մարած ջահովՕլիմպիական կրակի փոխանցումավազքի մասնակիցներից մեկը երեկ՝ մարտի 25-ին, վազել է մարած ջահը ձեռքում պահած, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Դեպքը տեղի է ունեցել Ֆուկուսիմա պրեֆեկտուրայի Իիտիտ գյուղում: Էստաֆետի...
09:19 26/03/2021Այս խաղային համակարգը մեզ հաջողություն բերեց. Խոակին ԿապառոսՀայաստանի ազգային հավաքականը հաղթեց Լիխտենշտեյնին 1։0 հաշվով։
20:16 25/03/2021Հայաստանի ազգային հավաքականի նորեկ Էդուարդ Սպերցյանը Երևանում էՀայաստանի ազգային հավաքականի նորեկ Էդուարդ Սպերցյանը ժամանել է Երևան։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Ֆեդերացիայից նշում են, որ նա կպատրաստվի Իսլանդիայի ու Ռումինիայի դեմ խաղերին: Հիշեցնենք, որ այսօր...
17:47 25/03/2021Սիրանուշ Ղուկասյանը՝ կանանց հավաքականի ընտրական մրցաշարի հաղթողՀայաստանի շախմատի ակադեմիայում ավարտվել է երկրի կանանց հավաքականի ընտրական մրցաշարը։ Այս մասն հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան: Մասնակցել են չորս մարզուհիներ՝ Մարիա Կուրսովան, Մարիա...
17:11 25/03/2021«Տոկիո -2020». Մեկնարկում է օլիմպիական կրակի փոխանցումավազքըԱյսօր Ճապոնիայում վերսկսվել է ամառային Օլիմպիական խաղերի կրակի փոխանցումավազքը: news.sportbox.ru-ն գրում է, որ կրակը կանցնի Ճապոնիայի բոլոր՝ 47 պրեֆեկտուրաներով 121 օրվա ընթացքում: Վերջում կրակը...
15:39 25/03/2021Լևոն Պաչաջյան. Հայաստանի հավաքականն այսօրվա խաղի ֆավորիտն է, բայց ֆավորիտ լինելը դեռ հաղթանակ չէ«Անցած տարվա ԱԼ-ի C խմբում ձեռք բերած հաղթանակը և այն ձեռագիրը, որը Հավաքականը կերտել է այս ընթացքում, հույս է տալիս, որ մենք ականատես կլինենք շատ ավելի մեծ հաղթանակների»:

13:15 10/09/2015Новая звездная пара или обычный флирт? Криштиану Роналду и Мария Шарапова оказались в центре внимания СМИЗвезда сборной Португалии и мадридского «Реала» Криштиану Роналду лайкнул фото российской теннисистки Марии Шараповой в инстаграме.
11:42 08/09/2015Артур Алексанян стал двукратным чемпионом мира по греко-римской борьбеАрмянский борец Артур Алексанян выиграл золото на чемпионате мира по греко-римской борьбе в категории до 98 кг в Лас-Вегасе (США), став двукратным чемпионом мира.
17:57 07/09/2015Генрих Мхитарян: Улыбки армян после победы сборной Армении – самая большая мотивация для меняСборная Армении по футболу готовится к матчу с датчанами. UEFA.com побеседовал с лидером хозяев Генрихом Мхитаряном, для которого самая большая мотивация – это радость армян после побед сборной....
11:54 05/09/2015Сборная Армении по футболу уступила сербам в выездном матчеСборная Армения по футболу в выездном матче на стадионе «Караджордже» уступила сербам со счетом 0:2 в рамках отборочного турнира чемпионата Европы-2016.
14:55 03/09/2015Форвард «Спартака» Юра Мовсисян зимой может перейти в английский клубИзвестный футбольный агент Роман Орещук сообщил, что нападающий сборной Армении и московского «Спартака» Юра Мовсисян зимой может пополнить состав одного из английских клубов.
14:31 03/09/2015Сборная Армении занимает 83-е место в рейтинге ФИФАСборная Армении поднялась на 5 позиций в обновленном рейтинге Международной федерации футбольных ассоциаций (ФИФА) и занимает 83-ю строчку, сообщает пресс-служба организации.
13:02 03/09/2015Сборная Армении по футболу отправилась в СербиюНациональная сборная Армении и футбольная делегация ФФА сегодня утром чартерным рейсом отправились в Сербию.
12:15 03/09/2015Диего Марадона хочет, чтобы его обвенчал с 24-летней невестой Папа РимскийЛегендарный экс-игрок сборной Аргентины Диего Марадона решил жениться на своей подруге Росио Оливе. Об этом сообщает sport-express.ru. Избранница 54-летнего чемпиона мира-1986 моложе его на 30 лет....
16:09 02/09/2015МИД Азербайджана представил позицию по поводу приезда в Баку в составе «Боруссии» армянского футболиста Генриха МхитарянаГлава пресс-службы МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев представил позицию ведомства по поводу предстоящего приезда в Баку на матч группового этапа Лиги Европы немецкой футбольной команды «Боруссия»...
13:55 02/09/2015Левон Аронян выиграл турнир в Сент-ЛуисеАрмянский гроссмейстер Левон Аронян стал победителем шахматного турнира серии Grand Chess в Сент-Луисе (США).
20:40 31/08/2015Члены молодежной сборной Азербайджана вынуждены ездить на международные соревнования за свой счетЧлены молодежной сборной Азербайджана по дзюдо недовольны созданными условиями и уделяемым им вниманием.
20:26 31/08/2015Национальная сборная Армении начинает тренировочные сборы к матчу с командой СербииНациональная сборная Армении 4 сентября проведет отборочный матч чемпионата Европы-2016 против сборной Сербии.
13:35 31/08/2015Араз Озбилиз отказался переходить в турецкий клубМосковский «Спартак» хотел продать армянского полузащитника Араза Озбилиза, но игрок отказался переходить в турецкий клуб.
12:45 29/08/2015Азербайджан угрожает арестом армянскому полузащитнику немецкой «Боруссии» Генриху Мхитаряну«Мы рассчитываем, что любой футболист получит право выступать в наших турнирах, независимо от гражданства и необходимости получать визы и разрешения на въезд», – сказал генсек УЕФА.
15:34 26/08/2015Наставник сборной Армении пригласил на матч против сборной Сербии 23 футболистаНациональная сборная Армении 4 сентября проведет отборочный матч чемпионата Европы-2016 против сборной Сербии.
15:40 19/08/2015Глава Минобрнауки Армении наградил студентов-призеров международных спортивных соревнованийМинистр образования и науки Армении Армен Ашотян сегодня наградил грамотами армянских студентов-призеров международных спортивных соревнований.
15:45 15/08/2015Йозеф Блаттер обвинил Мишеля Платини в шантажеПрезидент ФИФА Йозеф Блаттер заявил, что глава УЕФА Мишель Платини оказывал давление на его брата, пообещав швейцарцу тюремный срок, если он не покинет свой пост, сообщает volkskrant.nl.
12:31 13/08/2015Теннисист во время матча сообщил сопернику, что ему изменяет девушкаАвстралиец Ник Кирьос во время матча теннисного турнира серии «Мастерс» в Монреале пытался вывести из себя Станисласа Вавринку, сообщив швейцарцу, что ему изменяет девушка.
10:41 13/08/2015Церемония закрытия Шестых летних Всеармянских игр пройдет сегодня в ЕреванеТоржественная церемония закрытия Шестых летних Всеармянских игр состоится сегодня вечером на ереванской Площади Свободы.
19:45 11/08/2015Футбольный матч в Германии прервали из-за брошенной в арбитра зажигалкиВстреча 1/32 финала Кубка Германии по футболу между командами «Оснабрюк» и «Лейпциг» была остановлена из-за брошенной с трибун зажигалки, которая попала в голову главному арбитру встречи.