19:02 01/02/2021Արմեն Գրիգորյանը պարգևատրվել է ՀԱՕԿ-ի շքանշանովՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հրամանագրով Արմեն Գրիգորյանը պարգևատրվել է ՀԱՕԿ-ի շքանշանով: Այս մասին հայտնում են կոմիտեից։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ նա այդ պատվին արժանացել...
18:19 01/02/2021Երևանում անցկացվել է կանանց ծանրամարտի հանրապետական առաջնությունըԵրևանի պետական օլիմպիական մարզական քոլեջում անցկացվեց կանանց ծանրամարտի հանրապետական առաջնությունը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ծանրահարթակում իրենց ունակությունները դրսևորեցին 35...
11:06 01/02/2021Յուրա Մովսիսյանը` Հյուսիսային Ամերիկայում ՀՖՖ դեսպանՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, ով որոշում է կայացրել ավարտել ֆուտբոլային կարիերան, այդ կապակցությամբ տարածել է հաղորդագրություն, որում, մասնավորապես, ասված է.
19:06 29/01/2021«Լոռի» և «Սևան» ակումբները զրկվել են նոր ֆուտբոլիստներ գրանցելու իրավունքից«Լոռի» ՖԱ-ն և «Սևան» ՖԱ-ն ՖԻՖԱ-ի որոշմամբ զրկվել են նոր ֆուտբոլիստներ գրանցելու իրավունքից:Այս մասին տեղեկացնում է ֆեդերացիան։ 2020 թ.
18:16 29/01/2021ՀՖՖ-ն նախատեսում է սկսել Աբովյանի քաղաքային մարզադաշտի շինարարությունըԱբովյանի Քաղաքային մարզադաշտի հիմնանորոգման նախագիծը պատրաստ է։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ «Շուտով կսկսվեն շինարարական աշխատանքները։ Մասնավորապես, տեղադրվելու է նոր խոտածածկ,...
20:14 28/01/2021Հայտնի են Մ-21 հավաքականի մրցակիցները Եվրո-2023-ի որակավորման փուլումԿայացել է մինչև 21 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում են ՀՖՖ-ից։ «Հունվարի 28-ին՝ ՈՒԵՖԱ գրասենյակում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Մ-21 ԵՎՐՈ 2023-ի...
20:24 27/01/2021Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերին կներգրավվեն 10 հազար բուժաշխատողներՃապոնիայի կառավարությունը Տոկիոյում անցկացվելիք ամառային օլիմպիական խաղերի ընթացքում նախատեսում է ներգրավել շուրջ 10 հազար բուժաշխատողների։ Նրանք կանցնեն համապատասխան վերապատրաստում։ Այս մասին...
19:20 27/01/2021Տղամարդկանց բասկետբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկության եզրափակչի մասնակիցներն արդեն հայտնի ենՏղամարդկանց բասկետբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկության եզրափակչի մասնակիցներն արդեն հայտնի են:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Պատվավոր մրցանակը միմյանց հետ կվիճարկեն «Վահագնի Սիթի» և «Մեդ Ֆոքսիս»...
18:31 27/01/2021Արթուր Ազարյանը պարզաբանում է ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի կայացրած որոշումներըՀՖՖ գլխավոր քարտուղար Արթուր Ազարյանը ՀՖՖ պաշտոնական կայքի հետ զրույցում պարզաբանել է ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի՝ այսօր տեղի ունեցած նիստի ընթացքում կայացված որոշումները՝ անդրադառնալով մի շարք հարցերի: Այս...
19:44 26/01/2021Ալբերտ Ազարյանը՝ Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի պատվավոր նախագահՀայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիան՝ նորընտիր նախագահ Գագիկ Վանոյանի գլխավորությամբ, շնորհակալություն է հայտնում լեգենդար մարզիկ, եռակի օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի առաջնությունների քառակի չեմպիոն...
18:40 26/01/2021ՄՕԿ-ն աշխատում է Տոկիոյի խաղերի մասնակիցներին պատվաստելու գաղափարի վրաՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) հետ աշխատում է Տոկիոյի խաղերի մասնակիցներին պատվաստելու գաղափարի վրա: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ ՄՕԿ-ը...
18:10 26/01/2021Ռազմիկ Գրիգորյանը կգլխավորի Հայաստանի Մ-19 հավաքականըՀայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Ռազմիկ Գրիգորյանը: Նրան կօգնի Արմեն Սանամյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Ռազմիկ Գրիգորյանը Հայաստանի...
17:51 26/01/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի կայացման մասին անորոշությունը խառնաշփոթ է ստեղծել համաշխարհային սպորտումՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի կայացման մասին անորոշությունը խառնաշփոթ է ստեղծել համաշխարհային սպորտում: Օրինակ՝ թաեքվոնդոյի օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարը, ինչպես զրույցի ժամանակ ասել է մարզաձևի...
18:56 25/01/2021Ծաղկաձորում անցկացվել են «Վոլեյբոլ ձյան վրա» մրցաձևի առաջնություններԾաղկաձորում անցկացվել են «Վոլեյբոլ ձյան վրա» մրցաձևի ՀՀ առաջնությունները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Առաջնությանը մասնակցել են կանանց և տղամարդկանց 22 թիմեր / կանանց ՝ 10, տղամարդկանց ՝ 12...
18:24 25/01/2021Շիրակի մարզի սպորտի ղեկավարը պարգևատրվել է ՀԱՕԿ-ի «Վարազդատ Արշակունի» մեդալովՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հրամանագրով Շիրակի մարզի սպորտի ղեկավար Վաչագան Վարդանյանը երկարամյա աշխատանքային գործունեության և 60- ամյակի առթիվ պարգևատրվել է...
17:47 23/01/2021Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգրկված չէ «Ռոմայի» մեկնարկային կազմումՆերկայացվել է «Ռոմայի» մեկնարկային կազմը «Սպեցիայի» դեմ Իտալիայի առաջնության 19-րդ տուրի խաղում: Հայաստանի ազգային հավաքականի, «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բաց կթողնի այսօրվա խաղը:...
20:25 22/01/20219 կազմակերպություն ՀՖՖ-ին կոչ է արել անցկացնել արտահերթ ժողովՀՖՖ-ն պաշտոնական հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասվում է․ «2020 թ. դեկտեմբերի 30-ին՝ աշխատանքային օրվա ավարտից քիչ առաջ, ՀՖՖ 9 անդամներ՝ Արարատ ՖԱ ՀՁ ՓԲԸ, Արարատ-Արմենիա ՖԱ ԲԲԸ, ԴՖԱ...
19:55 22/01/2021Արման Ծառուկյանի մենամարտն Աբու Դաբիում չեղարկվել էԽառը մենամարտերի UFC-ում հանդես եկող ռուսաստանցի մարտիկ Արման Ծառուկյանի մենամարտը Գերմանիան ներկայացնող Նասրատ Հակպարաստի հետ չեղարկվել է։ Այս մասին տեղեկացնում է ռուսական Sport-express-ը՝ հղում...
19:15 22/01/2021Ճապոնիայի կառավարությունը Տոկիոյում կանցկացնի ամառային օլիմպիական խաղերՃապոնիայի կառավարությունը անկախ համավարակի դեմ պատվաստանյութերի առկայությունից կամ բացակայությունից կշարունակի նախապատրաստվել և Տոկիոյում անցկացնել ամառային օլիմպիական խաղեր։ Այս մասին հայտնել է...

16:40 13/09/2012Fabregas: I am fine and eager to move forwardCesc Fabregas has dismissed speculation that he was unhappy at Barcelona but says that he hopes his club form picks up soon, according to ESPN Soccernet.
16:16 13/09/2012Puyol, Thiago set for GetafeBoth Carles Puyol and Thiago Alcantara look set to be included in Barcelona’s squad for the weekend trip to Getafe, Football Espana reported.
15:57 13/09/2012Real Madrid would sell Ronaldo for €200 millionReal Madrid would be willing to sell Cristiano Ronaldo for a €200 million fee if they cannot resolve his current situation at the club, Goal.com reports.
17:54 12/09/2012Modric says he is ‘feeling better and better’Luka Modric was pleased to get two matches under his belt for Croatia as he nears full fitness after a transfer-affected pre-season.
17:11 12/09/2012Double injury setback for ValenciaValencia have suffered a double injury setback before they embark on a testing six games in the next 21 days, Football Espana reported.
16:52 12/09/2012Buffon excited to play in Champions LeagueGigi Buffon has admitted that he’s excited by the prospect of once again playing in the Champions League, Football Italia reported.
13:04 12/09/2012Del Bosque: It was not an easy matchVicente Del Bosque believes Spain's 1-0 win in Georgia proves the difference in quality between sides at international level is decreasing.
18:48 11/09/2012Pique: Fabregas will have a spectacular season for BarcelonaGerard Pique is confident that his Barcelona team-mate Cesc Fabregas will enjoy a great season with the Catalans, despite his difficult start to the 2012-13 campaign, Goal.com reported.
15:56 11/09/2012Barcelona unhappy Brazil plays AlvesFC Barcelona is said to be unhappy that Dani Alves played 90 minutes for Brazil against South Africa, Marca.com reported.
15:48 11/09/2012Real set to renew Ronaldo’s contractReal Madrid wants to start the process of renewing Cristiano Ronaldo's contract, Marca.com reported.
16:13 10/09/2012Pele was better than Messi and Ronaldo, Di Stefano saysReal Madrid legend Alfredo Di Stefano feels that Pele was a better player than Cristiano Ronaldo and Lionel Messi, Goal.com reported.
15:50 10/09/2012Javier Zanetti to become Inter Vice-PresidentJavier Zanetti will reportedly become the Vice-President of Inter once he brings his glorious playing career to an end, Football Italia said.
15:13 10/09/2012Conte looks to Juventus youngsters, Marrone and PogbaJuventus boss Antonio Conte is keeping his fingers crossed that young midfielders Luca Marrone and Paul Pogba can impress this term, Football Italia reported.
11:09 10/09/2012Garry Kasparov: My visit to Baku not possible"Everyone knows what kind of relations Armenia and Azerbaijan have now, that's why my visit to Baku at the moment is impossible."
10:38 10/09/2012Armenian women’s team finishes 5th in World Chess OlympiadArmenian women’s national chess team beat Poland 2.5-1.5 in the last round of the 40th World Chess Olympiad in Istanbul.
10:06 10/09/2012Armenian team becomes Olympic champion in TurkeyArmenian national chess team beat Hungarian team 2.5-1.5 in the last round of the 40th World Chess Olympiad in Istanbul.
18:39 08/09/2012Fabregas says he won't quit BarcelonaCesc Fabregas says he wants to end his career at Barcelona despite previously announcing that he was 'unhappy' with his role at the club, Daily Mail reported.
14:47 07/09/2012Prandelli: Osvaldo, Giovinco to startItalian national team Coach Cesare Prandelli has confirmed that Pablo Osvaldo and Sebastian Giovinco will start against Bulgaria in Sofia on Friday night, according to Football Italia.
14:30 07/09/2012Usain Bolt: Ronaldo is the best player in the worldUsain Bolt, the world's fastest man, sent a message of confidence and support to Cristiano Ronaldo in an interview on the TV channel RTP, saying that for him the Portuguese is "the best player in the...
14:19 07/09/2012Napoli interested in signing Shakhtar star Douglas CostaShakhtar Donetsk midfielder Douglas Costa’s agent claims that Napoli continue to show “interest” in the Brazilian, with a January swoop possibly on the cards, Football Italia reported.