19:02 01/02/2021Արմեն Գրիգորյանը պարգևատրվել է ՀԱՕԿ-ի շքանշանովՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հրամանագրով Արմեն Գրիգորյանը պարգևատրվել է ՀԱՕԿ-ի շքանշանով: Այս մասին հայտնում են կոմիտեից։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ նա այդ պատվին արժանացել...
18:19 01/02/2021Երևանում անցկացվել է կանանց ծանրամարտի հանրապետական առաջնությունըԵրևանի պետական օլիմպիական մարզական քոլեջում անցկացվեց կանանց ծանրամարտի հանրապետական առաջնությունը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ծանրահարթակում իրենց ունակությունները դրսևորեցին 35...
11:06 01/02/2021Յուրա Մովսիսյանը` Հյուսիսային Ամերիկայում ՀՖՖ դեսպանՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, ով որոշում է կայացրել ավարտել ֆուտբոլային կարիերան, այդ կապակցությամբ տարածել է հաղորդագրություն, որում, մասնավորապես, ասված է.
19:06 29/01/2021«Լոռի» և «Սևան» ակումբները զրկվել են նոր ֆուտբոլիստներ գրանցելու իրավունքից«Լոռի» ՖԱ-ն և «Սևան» ՖԱ-ն ՖԻՖԱ-ի որոշմամբ զրկվել են նոր ֆուտբոլիստներ գրանցելու իրավունքից:Այս մասին տեղեկացնում է ֆեդերացիան։ 2020 թ.
18:16 29/01/2021ՀՖՖ-ն նախատեսում է սկսել Աբովյանի քաղաքային մարզադաշտի շինարարությունըԱբովյանի Քաղաքային մարզադաշտի հիմնանորոգման նախագիծը պատրաստ է։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ «Շուտով կսկսվեն շինարարական աշխատանքները։ Մասնավորապես, տեղադրվելու է նոր խոտածածկ,...
20:14 28/01/2021Հայտնի են Մ-21 հավաքականի մրցակիցները Եվրո-2023-ի որակավորման փուլումԿայացել է մինչև 21 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում են ՀՖՖ-ից։ «Հունվարի 28-ին՝ ՈՒԵՖԱ գրասենյակում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Մ-21 ԵՎՐՈ 2023-ի...
20:24 27/01/2021Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերին կներգրավվեն 10 հազար բուժաշխատողներՃապոնիայի կառավարությունը Տոկիոյում անցկացվելիք ամառային օլիմպիական խաղերի ընթացքում նախատեսում է ներգրավել շուրջ 10 հազար բուժաշխատողների։ Նրանք կանցնեն համապատասխան վերապատրաստում։ Այս մասին...
19:20 27/01/2021Տղամարդկանց բասկետբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկության եզրափակչի մասնակիցներն արդեն հայտնի ենՏղամարդկանց բասկետբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկության եզրափակչի մասնակիցներն արդեն հայտնի են:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Պատվավոր մրցանակը միմյանց հետ կվիճարկեն «Վահագնի Սիթի» և «Մեդ Ֆոքսիս»...
18:31 27/01/2021Արթուր Ազարյանը պարզաբանում է ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի կայացրած որոշումներըՀՖՖ գլխավոր քարտուղար Արթուր Ազարյանը ՀՖՖ պաշտոնական կայքի հետ զրույցում պարզաբանել է ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի՝ այսօր տեղի ունեցած նիստի ընթացքում կայացված որոշումները՝ անդրադառնալով մի շարք հարցերի: Այս...
19:44 26/01/2021Ալբերտ Ազարյանը՝ Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի պատվավոր նախագահՀայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիան՝ նորընտիր նախագահ Գագիկ Վանոյանի գլխավորությամբ, շնորհակալություն է հայտնում լեգենդար մարզիկ, եռակի օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի առաջնությունների քառակի չեմպիոն...
18:40 26/01/2021ՄՕԿ-ն աշխատում է Տոկիոյի խաղերի մասնակիցներին պատվաստելու գաղափարի վրաՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) հետ աշխատում է Տոկիոյի խաղերի մասնակիցներին պատվաստելու գաղափարի վրա: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ ՄՕԿ-ը...
18:10 26/01/2021Ռազմիկ Գրիգորյանը կգլխավորի Հայաստանի Մ-19 հավաքականըՀայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Ռազմիկ Գրիգորյանը: Նրան կօգնի Արմեն Սանամյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Ռազմիկ Գրիգորյանը Հայաստանի...
17:51 26/01/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի կայացման մասին անորոշությունը խառնաշփոթ է ստեղծել համաշխարհային սպորտումՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի կայացման մասին անորոշությունը խառնաշփոթ է ստեղծել համաշխարհային սպորտում: Օրինակ՝ թաեքվոնդոյի օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարը, ինչպես զրույցի ժամանակ ասել է մարզաձևի...
18:56 25/01/2021Ծաղկաձորում անցկացվել են «Վոլեյբոլ ձյան վրա» մրցաձևի առաջնություններԾաղկաձորում անցկացվել են «Վոլեյբոլ ձյան վրա» մրցաձևի ՀՀ առաջնությունները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Առաջնությանը մասնակցել են կանանց և տղամարդկանց 22 թիմեր / կանանց ՝ 10, տղամարդկանց ՝ 12...
18:24 25/01/2021Շիրակի մարզի սպորտի ղեկավարը պարգևատրվել է ՀԱՕԿ-ի «Վարազդատ Արշակունի» մեդալովՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հրամանագրով Շիրակի մարզի սպորտի ղեկավար Վաչագան Վարդանյանը երկարամյա աշխատանքային գործունեության և 60- ամյակի առթիվ պարգևատրվել է...
17:47 23/01/2021Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգրկված չէ «Ռոմայի» մեկնարկային կազմումՆերկայացվել է «Ռոմայի» մեկնարկային կազմը «Սպեցիայի» դեմ Իտալիայի առաջնության 19-րդ տուրի խաղում: Հայաստանի ազգային հավաքականի, «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բաց կթողնի այսօրվա խաղը:...
20:25 22/01/20219 կազմակերպություն ՀՖՖ-ին կոչ է արել անցկացնել արտահերթ ժողովՀՖՖ-ն պաշտոնական հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասվում է․ «2020 թ. դեկտեմբերի 30-ին՝ աշխատանքային օրվա ավարտից քիչ առաջ, ՀՖՖ 9 անդամներ՝ Արարատ ՖԱ ՀՁ ՓԲԸ, Արարատ-Արմենիա ՖԱ ԲԲԸ, ԴՖԱ...
19:55 22/01/2021Արման Ծառուկյանի մենամարտն Աբու Դաբիում չեղարկվել էԽառը մենամարտերի UFC-ում հանդես եկող ռուսաստանցի մարտիկ Արման Ծառուկյանի մենամարտը Գերմանիան ներկայացնող Նասրատ Հակպարաստի հետ չեղարկվել է։ Այս մասին տեղեկացնում է ռուսական Sport-express-ը՝ հղում...
19:15 22/01/2021Ճապոնիայի կառավարությունը Տոկիոյում կանցկացնի ամառային օլիմպիական խաղերՃապոնիայի կառավարությունը անկախ համավարակի դեմ պատվաստանյութերի առկայությունից կամ բացակայությունից կշարունակի նախապատրաստվել և Տոկիոյում անցկացնել ամառային օլիմպիական խաղեր։ Այս մասին հայտնել է...

18:43 22/05/2015Рядом с лондонским стадионом «Уэмбли» найдена немецкая бомба времен Второй Мировой войныРядом с лондонским футбольным стадионом «Уэмбли» обнаружена неразорвавшаяся немецкая бомба времен Второй Мировой войны, саперы уже работают на месте.
15:46 22/05/2015После ксенофобского скандала Якина с футболистом сборной Армении Озбилисом пост тренера «Спартака» – вновь в центре внимания СМИБывший главный тренер мюнхенской «Баварии» и «Вольфсбурга» Феликс Магат получил предложение возглавить московский футбольный клуб «Спартак».
11:15 22/05/2015Сильвио Берлускони предложил Карло Анчелотти возглавить «Милан»Президент «Милана» Сильвио Берлускони предложил главному тренеру «Реала» Карло Анчелотти вернуться в итальянский клуб.
19:36 21/05/2015Федун ушел с целью передать полномочия «профессионалам». Управление «Спартаком» перешло бывшему клубному водителюУправление московским «Спартаком» временно передано генеральному директору клуба Роману Асхабадзе, который ранее работал в команде водителем.
18:27 21/05/2015Президент УЕФА Мишель Платини прибыл в АрмениюПрезидент УЕФА Мишель Платини сегодня чартерным рейсом прибыл в Ереван. Об этом сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении (ФФА). В ереванском аэропорту «Звартноц» Платини встретил президент ФФА...
16:18 21/05/2015Глава УЕФА: Введение fair-play привело к резкому улучшению финансового состояния и восстановило доверие бизнеса к футболуПрезидент УЕФА Мишель Платини заявил, что после введения финансового fair-play европейские клубы сократили убытки на 1,2 миллиарда евро.
14:15 20/05/2015Президент УЕФА Мишель Платини посетит АрмениюПрезидент УЕФА Мишель Платини в четверг, 21 мая, прибудет в Ереван с однодневным неофициальным визитом.
12:02 19/05/2015Пять красных карточек за пять минут. Футбольный судья из Перу поставил рекордПеруанский судья Рамон Бланко в матче чемпионата страны между командами «Альянса Лима» и «Реал Гарсиласо» успел за пять минут показать сразу пять красных карточек.
19:13 18/05/2015Мишель Платини: УЕФА обсудит смягчение правил финансового фэйр-плейПрезидент УЕФА Мишель Платини заявил, что организация может смягчить режим финансового фэйр-плей. Об этом сообщает «Чемпионат». По словам функционера, исполнительный комитет УЕФА обсудит эту...
17:29 18/05/2015Позорный проигрыш и скандал… В сборной России обещают разобраться с уходом игроков до исполнения гимна КанадыРуководство сборной России по хоккею изучит ситуацию в связи с уходом со льда игроков команды до исполнения гимна Канады после окончания финального матча Чемпионата мира.
14:28 15/05/2015Карина Амбарцумова стала чемпионкой России по быстрым шахматамВ Санкт-Петербурге завершились турниры за звание чемпионов России по быстрым шахматам. Об этом сообщает chess-news.ru. И мужское, и женское соревнования имели общую особенность: рейтинг-фавориты не...
10:47 15/05/2015Криштиану Роналду плакал в раздевалке после вылета «Реала» из Лиги чемпионов УЕФАНападающий мадридского футбольного клуба «Реал» Криштиану Роналду плакал в раздевалке после ответного матча Лиги чемпионов с туринским «Ювентусом», завершившегося выгодной для итальянцев ничьей 1:1.
20:42 13/05/2015Оргкомитет Евро-2016 официально разрешит спекулировать на билетахОргкомитет Евро-2016 во Франции откроет официальный канал для перепродажи билетов из рук в руки. Об этом сообщает sportbox.ru. «Мы хотели, чтобы разница цен на билеты была большой, это поможет нам...
17:42 11/05/2015«Смертельные игры…» В Бельгии от сердечного приступа умер еще один футболистФутболист команды «Берсхот» Тим Нико, который потерял сознание во время матча второго бельгийского дивизиона в результате остановки сердца, скончался.
16:14 09/05/2015Жена Шумахера «разбазаривает» имущество гонщика: проданы личный самолет и норвежское поместьеСупруга семикратного чемпиона «Формулы-1» Михаэля Шумахера – Коринна Шумахер – продала его личный самолет стоимостью 25 млн.
17:56 08/05/2015Левон Аронян стал победителем клубного чемпионата России в составе новосибирской «Сибири»Определились победители командного чемпионата России по шахматам: команда «Сибирь» уверенно одолела на финише «Ладью» и «Ямал» и оформила чемпионство.
10:01 08/05/2015Боксер Флойд Мэйуэзер назвал Мэнни Пакьяо больным неудачникомАмериканский боксер Флойд Мэйуэзер заявил, что пока не заинтересован в проведении боя-реванша с филиппинцем Мэнни Пакьяо и назвал своего экс-соперника трусом.
21:00 07/05/2015Президент НКР: Всеармянские игры – важное спортивное, культурное и политическое событиеПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня группу членов Всемирного комитета всеармянских игр во главе с председателем данной структуры Ишханом Закаряном.
13:41 07/05/2015Сборная Армении сохранила 77-ю строчку в рейтинге ФИФАНациональная сборная Армении по футболу с 449 баллами продолжает оставаться на 77-й строчке в рейтинге Международной федерации футбола (ФИФА).
10:15 07/05/2015«Барселона» разгромила «Баварию» в первом полуфинальном матче Лиги чемпионовФутболисты испанской «Барселоны» добились крупной победы над немецкой «Баварией» в первом полуфинальном матче Лиги чемпионов УЕФА.