19:18 20/02/2021Շախմատի Հայաստանի առաջնությունների 4-րդ խաղափուլերը գերարդյունավետ ստացվեցինՏիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը շարունակվում են Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց շախմատի առաջնությունները: Տղամարդկանց մրցաշարի 4-րդ տուրի բոլոր պարտիաներն արդյունավետ ելք ունեցան: Մրցաշարի...
18:36 20/02/2021Լոռիի նկատմամբ տրանսֆերային արգելքը հանվել է․ ՀՖՖ«Վանաձորի ֆուտբոլի ակադեմիա» ՀԿ-ն կրկին կարող է գրանցել ֆուտբոլիստներ թե՛ միջազգային, թե՛ ներքին կարգով: Այդ մասին հայտնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը։ «ՀՖՖ պաշտոնական կայքում հունվարի 29-ին հրապարակվել...
18:08 20/02/20213 ֆուտբոլիստ հեռացել է Փյունիկից«Փյունիկ» ՖԱ-ից հեռացել են պաշտպաններ Ռոբերտ Հակոբյանը, Արսեն Սարգսյանը և հարձակվող Նարեկ Հովհաննիսյանը հեռացել են «Փյունիկից»։ Այդ մասին հայտնում է երևանյան ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Ռոբերտ...
17:37 20/02/2021Հայկ Իշխանյանն ու Ռոբերտ Հակոբյանը կարիերան կշարունակեն Շիրակում«Շիրակ» կազմը համալրել են երկու նոր ֆուտբոլիստ՝ Հայկ Իշխանյանը և Ռոբերտ Հակոբյանը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Հայկ Իշխանյանը մրցաշրջանի առաջին հատվածն անցկացրել է «Գանձասար-Կապանում»:...
11:02 20/02/2021G7- ի առաջնորդներն աջակցում են Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի անցկացմանըG-7 երկրների ղեկավարները աջակցել են 2021 թվականի Օլիմպիական խաղերի անցկացումը Տոկիոյում, ասվում է Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարության տարածած հայտարարության մեջ։ «Գազետա.ռու»-ի փոխանցմամբ,...
18:44 19/02/2021«Նոան» խոշոր հաշվով հաղթեց «Վանին»«Նոան» խոշոր հաշվով հաղթեց «Վանին»։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Ֆեդերացիայի փոխանցմամբ՝ փետրվարի 19-ին կայացավ Vbet Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի 6-րդ տուրի հետևյալ հանդիպումը՝...
16:46 19/02/2021Ծանրամարտում կրճատում են մեկ տարվա ընթացքում կանոնների խախտումների քանակըԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան /IWF/ հավանել է հակադոպինգային անկախ հանձնաժողովի առաջարկությունը։ Այն է՝ կրճատել մեկ տարվա ընթացքում կանոնների խախտումների քանակը։ ՀԱՕԿ կայքից տեղեկանում ենք, որ...
19:21 18/02/2021«Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանն այսուհետ հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականում«Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանն այսուհետ հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականում: 20-ամյա ֆուտբոլիստը որոշումը կայացնելուց հետո առաջինը պատասխանել է ՀՖՖ Telegram-ի ալիքի հարցերին.
18:06 18/02/2021Ձյուդոյի «Մեծ սաղավարտի» միջազգային մրցաշարին մասնակցում է Ֆերդինանդ ԿարապետյանըԹել -Ավիվում այսօր մեկնարկել է ձյուդոյի «Մեծ սաղավարտի» միջազգային ավանդական խոշոր մրցաշարը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ ստուգատեսը նաև վարկանիշային է: «Ահա թե ինչու օլիմպիական խաղերին մասնակցելու հույս...
14:43 18/02/2021ՖԻՖԱ. Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է իր դիրքերըԱյսօր ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների տարվա առաջին վարկանիշային աղյուսակը։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է իր դիրքերը ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային աղյուսակում և...
09:17 18/02/2021Էդուարդ Սպերցյանը հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականումՆա կմիանա երկրի գլխավոր թիմին մարտին՝ Աշխարհի առաջնության ընտրական հանդիպումներին նախապատրաստվելու համար:
20:09 17/02/2021Կայացել է Ուկրաինայի ջրացատկի բաց առաջնությունըՄիջազգային մրցաշար կարելի է համարել Ուկրաինայի ջրացատկի բաց առաջնությունը: Տանտերերից բացի մասնակցում են նաև Բելառուսի, Բուլղարիայի, Վրաստանի, Սերբիայի և Հայաստանի պատվիրակները:Այս մասին հայտնում է...
18:27 17/02/2021Օլիմպիական խաղերի առթիվ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքի խորհրդանիշը կներկվի ոսկեգույնՓարիզում սկսվել են Էյֆելյան աշտարակի վերանորոգման աշխատանքները։ ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ 2024թ․ կայանալիք ամառային օլիմպիական խաղերի առթիվ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքի խորհրդանիշը կներկվի ոսկեգույն։...
18:06 16/02/2021FIG-ը հայտարարել է օրացուցային ծրագրում կատարված կարևոր փոփոխության մասինՄարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիան (FIG) հայտարարել է տարվա օրացուցային ծրագրում կատարված կարևոր փոփոխության մասին,հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Խոսքը վերաբերում է Քաթարի Դոհայում սպորտային մարմնամարզության...
09:12 16/02/2021Օլիմպավանում անցկացվում են Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի հերթական ուսումնամարզական պարապմունքներըՕլիմպավանում մինչև փետրվարի 20-ը անցկացվում են Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի հերթական ուսումնամարզական պարապմունքները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Այս գիշեր մարզիկների թիվը մեկով պակասեց: Մեր...
19:50 15/02/2021Կայացել է Հայաստանի առաջնության վիճակահանությունըՏիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կայացան Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց բարձրագույն խմբերի մրցաշարերի բացման արարողությունները և վիճակահանությունները: Տղամարդկանց մրցաշարին այս տարի մասնակցում են...
18:16 15/02/2021Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքըՄեկնարկում է կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականի առաջին մարզական հավաքը 2021 թ. ընթացքում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Փետրվարի 15-ից 22-ը թիմը, Մանուկ Սարգսյանի...
17:19 15/02/2021Ճապոնիայում երկրաշարժից հետո կուսումնասիրվեն բոլոր մարզակառույցներըՓետրվարի 13-ին երկրաշարժ է տեղի ունեցել Ճապոնիայում: Ֆուկուսիմայում գրանցվել է 7,3, իսկ Տոկիոյում ՝ 4 բալ ուժգնությամբ: Տարբեր լրատվամիջոցներ տեղեկացնում են, որ օլիմպիական շինությունները չեն...
20:00 13/02/2021Զինեդին Զիդանը կարող է գլխավորել Ֆրանսիայի հավաքականըՄադրիդի «Ռեալ»-ի մարզիչ Զինեդին Զիդանը կարող է գլխավորել Ֆրանսիայի հավաքականը, եթե Դիդյե Դեշամը հրաժարական տա: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին գրել է L'Equipe-ը: «Զիդանը և ես շատ լավ...
18:29 12/02/2021Օլիմպավանում ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում ըմբշամարտիկներըՕլիմպավանում ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի գլխավոր թիմը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հավաքականը գլխավոր մարզիչ Էդիկ Սահակյանի ղեկավարությամբ...

18:58 16/06/2015В философию игры Мурата Якина футболист сборной Армении Юра Мовсисян не вписывался. Новый скандал вокруг экс-тренера «Спартака»27-летний форвард сборной Армении и московского «Спартака» Юра Мовсисян во время тренировочного сбора в составе национальной команды рассказал «Известиям» о взаимоотношениях с бывшим главным тренером...
16:53 16/06/2015Чемпион Евроигр в Баку Степан Марянян: Мне жалко этих людей, которые так некультурно встречают гостейНа вопрос, не сбивали ли с настроя постоянный свист и «бууу» в его адрес, 23-летний спортсмен армянского происхождения ответил, что наоборот, только раззадоривали.
16:42 15/06/2015Вопреки разрушительному наводнению УЕФА не планирует переносить из Тбилиси матч за Суперкубок ЕвропыУЕФА не планирует переносить матч за Суперкубок Европы-2015, несмотря на наводнение в столице Грузии Тбилиси, которое уже унесло жизни 12 человек.
11:45 15/06/2015Борец Мигран Арутюнян принес Армении первую медаль на Евроиграх в БакуАрмянский борец греко-римского стиля в весовой категории до 66 кг Мигран Арутюнян накануне, 14 июня, завоевал «серебро» – первую для Армении медаль Европейских игр в Баку.
14:03 13/06/2015Армянский борец Роман Амоян поборется за «бронзу» Евроигр в Баку с азербайджанцем МухтаровымАрмянский борец греко-римского стиля Роман Амоян на проходящих в Баку Европейских играх со счетом 2:0 победил датчанина Тобиаса Фоннесбека и сегодня вечером поспорит за бронзовую медаль с...
11:45 13/06/2015Армянский борец Роман Амоян стартовал с победы на Европейских играх в БакуАрмянский борец греко-римского стиля Роман Амоян на проходящих в Баку Европейских играх победил португальца Жоау Карвальо.
20:08 12/06/2015Накануне матча с Португалией… Завен Бадоян заявил, что игроки сборной Армении хорошо изучили слабые стороны противникаИгроки национальной сборной Армении по футболу прекрасно осведомлены о сильных и слабых сторонах противника – сборной Португалии.
19:18 12/06/2015Накануне матча Армения-Португалия…. В Ереване Сантуш расценил шансы обеих команд на победуНациональная сборная Армении по футболу играет в защитном стиле, что создает проблемы для атакующей команды, однако сборная Португалии приехала в Ереван только за победой.
18:13 12/06/2015Австрийская спортсменка, сбитая автобусом в Олимпийской деревне Баку, находится в комеЧлена австрийской команды по синхронному плаванию Ванессу Саинович содержат в искусственной коме после того, как ее вместе с двумя подругами-спортсменками сбил автобус в Олимпийской деревне в Баку.
17:45 12/06/2015Бывший главный тренер «Спартака» Мурат Якин «освежил» ксенофобский скандал с футболистом сборной Армении Арасом ОзбилисомБывший главный тренер «Спартака» Мурат Якин рассказал о скандальном интервью полузащитника этой команды, игрока сборной Армении по футболу Араса Озбилиса.
10:43 12/06/2015Война за хэштег Европейских игр развернулась между азербайджанскими властями и международными правозащитникамиЕвропейские игры начнутся в Баку в пятницу. Однако официальный хэштег Игр #Baku2015 правозащитники использовали для озвучивания протеста против ситуации с правами человека в Азербайджане. Об этом...
21:21 11/06/2015Европарламент решает спортивные вопросы: от Йозефа Блаттера потребовали немедленно освободить пост главы ФИФАЕвропарламент сегодня призвал Йозефа Блаттера немедленно освободить пост главы Международной федерации футбольных ассоциаций (ФИФА) и уступить место временно исполняющему обязанности.
19:54 11/06/2015В Ереван прибыла сборная Португалии по футболуВ Ереван уже прибыла сборная Португалии по футболу. Отметим, 13 июня на «Республиканском» стадионе имени Вазгена Саргсяна состоится отборочный матч Чемпионата Европы-2016 между сборными Армении и...
19:42 10/06/2015Дело Лионеля Месси дошло до суда: Прокуратура Испании обвиняет футболиста в уклонении от уплаты налоговВсемирно известный аргентинский форвард футбольного клуба «Барселона» Лионель Месси предстанет перед судом Испании по обвинению в уклонении от уплаты налогов.
11:22 10/06/2015Новый президент ФИФА может быть избран 16 декабря 2015 года – СМИКак стало известно BBC, выборы нового президента Международной федерации футбола (ФИФА) предварительно запланированы на 16 декабря 2015 года.
16:44 09/06/2015Радио «Свобода»: Решение Армении принять участие в Европейских играх в Баку вопреки угрозам – победа спортивной дипломатии«Сколько бы они ни говорили, что там будут равные условия, одно дело говорить, а другое – сделать это», – сказал Джулфалакян.
17:03 06/06/2015Главой Федерации велосипедного спорта Армении избран Арман СаакянГлавой Федерации велосипедного спорта Армении сегодня был избран Арман Саакян. Об этом сообщили в пресс-службе Федерации велосорта республики. Согласно информации, кандидатура начальника Управления...
13:45 06/06/2015В Берлине «Барселона» и «Ювентус» разыграют Кубок чемпионовНа Олимпиаштадионе в Берлине сойдутся «Барселона» и «Ювентус». Победитель оформит так называемый требл, то есть три победы за один сезон: в национальном чемпионате, Кубке страны и в главном...
20:50 05/06/2015Жена главного тренера «Сандерленда» Дика Адвоката разрешила ему продлить контракт и получила дорогущий букет от болельщиковБолельщики «Сандерленда» собрали 2 тысячи фунтов стерлингов на букет жене главного тренера команды Дика Адвоката: таким образом фанаты выразили благодарность за то, что супруга разрешила голландскому...
13:13 04/06/2015Сборная Армении занимает 84-е место в рейтинге ФИФАСборная Армении по футболу занимает 84-е место в июньском рейтинге Международной федерации футбола (FIFA), опубликованном в четверг.