19:19 25/09/2019Ազգերի լիգայում Հայաստանի հավաքականը կխաղա C դիվիզիոնումՈւԵՖԱ-ն հաստատել է Ազգերի լիգայի 2020/21 մրցաշրջանի նոր ձևաչափը, ըստ որի A, B և C դիվիզիոններում կխաղա 16-ական թիմ, իսկ D դիվիզիոնում՝ 7: ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ բացի Հայաստանից՝...
18:47 25/09/2019ԱԱ. Տաթև Հակոբյանը 10-րդն էՏաթև Հակոբյանն (87 կգ) ավարտել է ելույթը Թաիլանդում ընթացող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում: ՀԱՕԿ-ից տեղեկանում ենք, որ կանանց պայքարում Հայաստանի վերջին ներկայացուցիչը երկամարտի 226 կգ (105+121)...
17:47 25/09/2019Աշխարհի Գավաթ. Լևոն Արոնյանը դուրս է մնացել պայքարիցԼևոն Արոնյանը դուրս է մնացել Ռուսաստանի Խանտի Մանսիյսկ քաղաքում անցկացվող շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկությունից: ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ քառորդ եզրափակիչում հայ գրոսմայստերը թայ-բրեյքում պարտվել...
19:30 24/09/2019Մոնրեալում սրտի կաթվածից մահացել է մարաթոնի 24-ամյա մասնակիցըՄոնրեալում անցկացվող մարաթոնի ժամանակ մասնակիցներից մեկը՝ 24-ամյա Պատրիկ Նիլին մահացել է սրտի կաթվածից։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ Ըստ աղբյուրի՝ դեպքը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 22-ին։ Նիլին...
15:17 24/09/2019ՀՀ քաղաքացիները Լիխտենշտեյն-Հայաստան հանդիպման տոմսերը կարող են գնել 20-ից 30 շվեյցարական ֆրանկովՀոկտեմբերի 12-ին` Լիխտեյնշտեյնի մայրաքաղաք Վադուցում գտնվող «Ռեյնպարկ» մարզադաշտում, կկայանա Եվրոպայի 2020 թ.
19:49 23/09/2019Բժիշկը պատմել է Կոկորինի ու Մամաևի առողջական վիճակի մասինԲանտը լավ չի անդրադարձել ռուս ֆուտբոլիստներ Կոկորինի ու Մամաևի առողջության վրա, սակայն անդառնալի հետևանքներ չկան։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է նրանց ստուգած բժիշկը։ Նա նշել է, որ...
19:19 23/09/2019Հակոբ Մկրտչյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՀայաստանի ներկայացուցիչ Հակոբ Մկրտչյանը դարձավ ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն: Թաիլանդում ընթացող ծանրամարտի աշխարհի առաջնության 89 կգ կգ քաշային կարգում Եվրոպայի գործող չեմպիոն չեմպիոն երկամարտում...
16:01 23/09/2019Նոր պարային զույգ՝ գեղասահքի Հայաստանի թիմումՀայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիան պատանեկան հավաքականում ընդգրկել է նոր պարային զույգ։ Էդվարդ Տեր-Գազարյանն այսուհետ հանդես կգա Ալինա Մեֆեդովայի հետ։ Այդ նպատակով Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիան...
13:50 23/09/2019Աշխարհի Գավաթ. Լևոն Արոնյանը քառորդ եզրափակիչում էԼևոն Արոնյանը դուրս է եկել Ռուսաստանի Խանտի Մանսիյսկ քաղաքում ընթացող շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչ: ՀԱՕԿ լրատվականից հայտնում են, որ 1/8 եզրափակիչում հայ գրոսմայստերը...
18:20 21/09/2019Ծանրամարտի ԱԱ. Իզաբելա Յայլյանը 6-րդն է B խմբումԹաիլանդում ընթացող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի առաջին ներկայացուցիչ Իզաբելա Յայլյանն (59 կգ) ավարտել է ելույթը: Հայ մարզուհին հանդես է եկել B խմբում, որտեղ երկամարտի 202 կգ (92+110)...
17:47 21/09/2019Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը ԱԱ-ից կվերադառնա առանց Տոկիո-2020-ի ուղեգրերիԳրիգոր Գրիգորյանը պարտվել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուրս-Սուլթանում ավարտին մոտեցող ԱԱ-ի քառորդ եզրափակչում։ 79 կգ քաշային ազատ ոճային ըմբիշը 1/8 եզրափակչում 0։6 հաշվով պարտվում էր վրացի ըմբիշին,...
10:20 21/09/2019«Արսենալ»-ը շնորհավորել է Մխիթարյանին՝ Անկախության օրվա առթիվՀայաստանի Հանրապետության Անկախության 28-րդ տարեդարձի առթիվ Լոնդոնի «Արսենալ» ակումբն իր ֆեյսբուքի էջում տեղադրել է ակումբի նախկին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի լուսանկարը և շնորհավորել։ «Շնորհավոր...
20:24 20/09/2019Աշխարհի Գավաթ. Լևոն Արոնյանը ոչ-ոքիով մեկնարկեց 1/8 եզրափակիչումՌուսաստանի Խանտի Մանսիյսկ քաղաքում շարունակվող շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակիչի առաջին պարտիայում Լևոն Արոնյանը սեւ խաղաքարերով ոչ-ոքի խաղաց վիետնամցի Լե Քուանգ Լյեմի հետ: Այս մասին...
20:17 20/09/2019Լոզանը տոնում է օլիմպիական կրակի ժամանումը3000 դպրոցականներ և 400 հյուրեր հավաքվել են Պիեր դե Կուբերտեն ստադիոնում՝ նշելու հաջորդ ձմեռային պատանեկան Օլիմպիական խաղերի գալուստը: ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, միջոցառումը կազմակերպվել է Վո...
20:15 20/09/2019«Բարսելոնան» կարող է դառնալ պատմության մեջ առաջին ֆուտբոլային ակումբը՝ 1 միլիարդ եվրոյի հասնող հասույթով«Բարսելոնան» կարող է լինել պատմության մեջ առաջին ֆուտբոլային ակումբը, որի եկամուտները գերազանցում են մեկ միլիարդ եվրոն: Այդ մասին հայտնում է Sport24- ը: Նշվում է, որ «Բարսելոնայի» ղեկավարությունը...
15:00 20/09/2019Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի մարզիչներն ամփոփեցին ԱԱ-նՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի մարզչական շտաբը լրագրողների հետ հանդիպմանն ամփոփեց Ղազախստանի մայրաքաղաքում Նուր-Սուլթանում անցկացված աշխարհի առաջնությունը: Այս մասին տեղեկացնում է...
13:59 20/09/2019ԱԱ․ Վարուժան Կաջոյանն ու Լևան Բերիանիձեն պարտվեցինԸմբիշներ Վարուժան Կաջոյանն ու Լևան Բերիանիձեն պարտվեցին Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում ավարտին մոտեցող ԱԱ-ում։ 74 կգ քաշային Կաջոյանը պայքարը սկսել էր 1/16 եզրափակչից, որտեղ 10։2 հաշվով հաղթեց...
11:00 20/09/2019Կիպրոս Մ-17 - Հայաստան Մ-17՝ 1։0Հայաստանի Մ-17 հավաքականը հյուրընկալվելիս նվազագույն հաշվով զիջել է Կիպրոսի հասակակից ընտրանուն։ ՀՖՖ փոխանցմամբ՝ Լառնակայի «Ամոխոստոս» մարզադաշտում կողմերը 2-րդ անգամ են հանդիպել 3 օրվա ընթացքում։...
19:37 19/09/2019Արթուր Ալեքսանյան․ Ցանկանում էի վնասվածքով մասնակցել եզրափակիչ գոտեմարտինՀունահռոմեական ոճի ըմբիշների համար ավարտվեց աշխարհի առաջնությունը։ Հայաստան ժամանելուց հետո աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի և օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը խոսել է իր մրցելույթների, վնասվածքի...
18:43 19/09/2019ԱԱ. Վարուժան Կաջոյանի եւ Լևան Բերիանիձեի մրցակիցները հայտնի ենՂազախստանի մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում շարունակվող ազատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում սեպտեմբերի 20-ին գորգ դուրս կգան 70, 74, 92 և 125 կգ քաշային ըմբիշները: Հայաստանը կունենա 2...

18:54 10/06/2010А. Лебзяк: Соперник Айрапетяна – последний азербайджанец, оставшийся на турнире, поэтому судьи его «тянут»«Айрапетян бой выиграл, два его чистых удара были не засчитаны. Почему? Соперник Давида – последний азербайджанец, оставшийся на турнире, поэтому судьи его «тянут». Но Давид сам дал повод к такому...
15:08 10/06/2010Три армянских спортсмена вышли в полуфинал ЧЕ по боксуАрмянские боксеры Ованнес Даниелян (48кг) и Грачья Джавахян (64кг) накануне на чемпионате Европы по боксу в Москве одержали победу над своими соперниками и вышли в полуфинал, сообщает Национальный...
13:48 09/06/2010Артур Хачатрян обеспечил себе бронзовую медаль на чемпионате ЕвропыАрмянский боксер Артур Хачатрян (81кг) вышел в полуфинал проходящего в Москве чемпионата Европы по боксу и обеспечил себе, как минимум, бронзовую медаль.
17:00 08/06/2010Фиаско азербайджанского бокса на чемпионате Европы-2010Выступающий за Азербайджан боксер Магомед Абдулхалилов (51 кг) был дисквалифицирован организационным комитетом чемпионата Европы в Москве.
16:11 07/06/2010Артур Хачатрян выбил из Чемпионата Европы выступающего за Азербайджан Р. МагомедоваВ Москве начался Чемпионат Европы по боксу 2010 года. Сборная Армении взяла успешный старт - в первом же бою армянский боксер Артур Хачатрян (81 кг.) победил представляющего Азербайджан Рамазана...
16:02 07/06/2010Ванес Мартиросян защитил титул чемпиона Северной Америки по боксуВыступающий в весе до 69.9 килограмм боксер Ванес Мартиросян одержал очередную победу. В бою с Джо Грином (22-0, 14 KOs) в Нью-Йорке, Ванес провел успешную защиту чемпионских титулов по версии WBO...
11:20 07/06/2010Левон Аронян уступил Борису Гельфанду в финале турнира по быстрым шахматамАрмянский гроссмейстер Левон Аронян уступил Борису Гельфанду в финале турнира по быстрым шахматам в испанском городе Сьюдад-де-Леон.
11:28 05/06/2010В турнире по быстрым шахматам определился первый финалистБорис Гельфанд накануне вечером одержал победу над Франциско Вальехо Понсом в проходящем в испанском городе Леон турнире по быстрым шахматам.
17:15 03/06/2010Левон Аронян не поедет в БакуМеждународная шахматная федерация (ФИДЕ) подтвердила, что турниры претендентов на звание чемпиона мира по шахматам состоятся параллельно в двух странах.
15:23 01/06/2010Левон Аронян сыграет в турнире по быстрым шахматамАрмянский гроссмейстер Левон Аронян 4-6 июня примет участие в турнире по быстрым шахматам в испанском городе Леон.
16:26 27/05/2010FILA признала, что российский борец принесший «золото» Азербайджану, не имел права выступать за эту странуМеждународная федерация объединенных стилей борьбы (FILA) после нескольких месяцев противостояния с Федерацией спортивной борьбы России (ФСБР) признала, что российский борец вольного стиля Махмуд...
16:35 24/05/2010Варужан Акопян заработал 5 очковНа чемпионате США по шахматам в Сент-Луисе состоялись партии 8 и 9 тура. Гроссмейстер Варужан Акопян сыграл вничью с Элвестом, а затем черными нанес поражение Робсону. Последний, в свою очередь, в...
13:06 24/05/2010Внезапно ушел из жизни главный тренер сборной Армении по тяжелой атлетике Ашот МхитарянАрмянский спорт понес тяжелую утрату. Внезапно ушел из жизни главный тренер национальной сборной по тяжелой атлетике, заслуженный деятель физкультуры и спорта Ашот Мхитарян, которому исполнился всего...
12:58 22/05/2010Владимир Акопян продолжает замыкать турнирную таблицу в Гран При в АстраханиАрмянский гроссмейстер Владимир Акопян вновь сыграл неудачно в 10-ом туре шестого этапа Гран-при ФИДЕ в Астрахани.
15:30 21/05/2010Самвел Тер-Саакян занял 5-е место в турнире Юных звезд мираАрмянский гроссмейстер Самвел Тер-Саакян занял 5-е место в турнире Юных звезд мира в российском городе Кириши.
14:49 21/05/2010Вик Дарчинян одержал победу над филиппинцем Эриком БарселонойВ Австралии 34-летний чемпион мира по версиям WBC и WBA в первом легчайшем весе Вахтанг (Вик) Дарчинян завоевал вакантный титул чемпиона мира по версии IBO в весе «петуха», разгромив опытнейшего...
14:42 21/05/2010Армяне на шахматном первенстве США пока во второй половине турнирной таблицыГроссмейстер Варужан Акопян в 7-ом раунде первенства США по шахматам уступил Гессу, и значительно ухудшил свою позицию в турнирной таблице.
13:52 20/05/2010Владимир Акопян замыкает турнирную таблицу турнира “Гран При” ФИДЕВ 9-ом туре проходящего в Астрахани мужского «Гран При» ФИДЕ Владимир Акопян сыграл вничью с Русланом Пономаревым.
13:28 20/05/2010Поражение в пятом туре сказалось на турнирном положении Варужана АкопянаВ 6 туре первенства США по шахматам армянские шахматисты Варужан Акопян и Меликсет Хачиян сыграли вничью с Ермолинским и Гуревичем, а Левон Алтунян проиграл Хесси.
13:52 19/05/2010Три армянских гроссмейстера уступили своим соперникам в Сент-ЛуисеВыступающие на шахматном первенстве США в Сент-Луисе три армянских гроссмейстера как по сговору уступили своим соперникам в 5-ом раунде.