11:45 29/08/2019«Դյուդելանժ»- «Արարատ-Արմենիա» խաղից առաջ Վարդան Մինասյանը շանսերը գնահատում է 50/505-6 նոր խաղացող ունենք։ Հայտարարեց «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի մարզիչ Վարդան Մինասյանը «Ֆ91 Դյուդելանժի» հետ խաղից առաջ կայացած մամուլի ասուլիսում։ «Բացի Եվրոպայի լիգայից մեզ պետք է, որ...
20:02 28/08/2019Երևանը հայտարարեց հերթական ձեռքբերման մասին23-ամյա հարձակվող Գեղամ Թումբարյանը մեկ տարվա պայմանագիր է կնքել «Երևան»-ի հետ, տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Հայաստանի Մ18 և Մ19 հավաքականների նախկին ֆուտբոլիստը հանդես է եկել...
18:18 28/08/2019«Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» պատասխան հանդիպումը՝ վաղըՎաղը՝ օգոստոսի 29-ին կայանալու է Եվրոպա լիգայի որակավորման չորրորդ (փլեյ-օֆֆ) փուլի «Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» պատասխան հանդիպումը: Երևանյան թիմը այսօր առավոտյան մեկնեց Լյուքսեմբոււրգ: Մամուլի...
17:22 28/08/2019Վիուլեն Այվազյանը՝ Երևանի ֆուտբոլիստՀայաստանի երիտասարդական հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Վիուլեն Այվազյանը պայմանագիր է կնքել «Երևանի» հետ: Այս մասին տեղեկացնում է մամուլի ծառայությունը: Նշվում է, որ 24-ամյա հարձակվողը ակումբի...
15:51 28/08/2019Sinquefield Cup․ Լևոն Արոնյանը հետնապաներից էՀայկական շախմատի առաջատար Լևոն Արոնյանը ԱՄՆ-ի Սենթ Լուիս քաղաքում անցկացվող Sinquefield Cup սուպերմրցաշարի 10-րդ տուրում ոչ-ոքի խաղաց չինացի Դին Լիրենի հետ։ Այս պահին Արոնյանը 4 միավորով հետնապահների...
15:38 28/08/2019Անգլիական «Բերի» ակումբին զրկել են Ֆուտբոլային լիգայիցԱնգլիայի ֆուտբոլային ամենահին ակումբներից «Բերիին» զրկել են Անգլիայի առաջնությանը (EFL) հանդես գալուց։ sport24.ru-ի հաղորդմամբ, EFL-ը հայտարարել է, որ «Բերիին» զրկելու պատճառն այն է, որ ակումբը չի...
15:01 28/08/2019Արամ Շախնազարյանը հեռացել է Ալաշկերտից«Ալաշկերտը» երկկողմանի համաձայնությամբ խզել է պայմանագիրը պաշտպան Արամ Շախնազարյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի ֆեյսբուքյան էջը: Ֆուտբոլիստը երևանյան թիմին էր միացել այս տարվա հուլիսին, ուր...
11:11 28/08/2019ԵԱ. Բռնցքամարտիկ Անուշ Գրիգորյանը պարտվել է մեկնարկային մենամարտումՄադրիդում ընթացող կանանց բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Անուշ Գրիգորյանը պարտվել է առաջին մենամարտում: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնության չեմպիոնը պայքարը...
17:00 27/08/2019Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան շնորհակալություն է հայտնել Լևոն ՋուլֆալակյանինՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան՝ վերջինիս նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանի և գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանի գլխավորությամբ շնորհակալություն է հայտնում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի...
14:54 27/08/2019Լևոն Ջուլֆալակյանը դժգոհ է Մաքսիմ Մանուկյանից ու Կարապետ ՉալյանիցՀունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչի պաշտոնից հրաժարականի մասին հայտարարած Լևոն Ջուլֆալակյանից լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ արդյոք իր որոշումը, ֆեդերացիայում ստեղծված...
13:47 27/08/2019Sinquefield Cup․ Լևոն Արոնյանը կիսեց միավորը աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի հետՀայկական շախմատի առաջատարը ԱՄՆ-ի Սենթ Լուիս քաղաքում անցկացվող Sinquefield Cup սուպերմրցաշարի 9-րդ տուրում կիսեց միավորը աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի հետ։ 41-րդ քայլում գրոսմայստերները...
13:33 27/08/2019Լևոն Ջուլֆալակյան. Պարզ ասած, իմ դեմ դավադրություն է կազմակերպվում«Ես արել եմ, ինչ կարողացել եմ, նվիրվել եմ ամբողջությամբ»
13:02 27/08/2019Լևոն Ջուլֆալակյան. Այո, ես հրաժարական եմ տալիս20 տարիների իմ աշխատանքի արդյունքում ձեռք է բերվել 70 մեդալ
12:24 27/08/2019US Open-ում Մարգարիտա Գասպարյանը մեկնարկել է հաղթանակովՆյու Յորքում մեկնարկել է US Open-ը։ Կանանց մենախաղում առաջին շրջանի իր հանդիպումն է ավարտել հայկական արմատներ ունեցող ռուս թենիսիստուհի Մարգարիտա Գասպարյանը։ Հայազգի թենիսիստուհին մեկնարկել է...
09:46 27/08/2019Հայտնի է Հայաստանի Մ-21 հավաքականի հայտացուցակըԵվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 2021թ․-ի առաջնության ընտրական փուլի մեկնարկում Հայաստանի Մ-21 ընտրանին կհյուրընկալվի Իռլանդիայի (սեպտեմբերի 6-ին) և Իսլանդիայի (սեպտեմբերի 9-ին) հասակակից...
20:02 26/08/2019Կարեն Նալբանդյանը նշանակումներ է ստացելՀՖՖ տեսուչ Կարեն Նալբանդյանը նշանակումներ է ստացել Եվրոպայում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը: Օգոստոսի 29-ին նա կլինի Բելառուսի Բորիսով քաղաքում կայանալիք Եվրոպա Լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլի...
19:51 26/08/2019Վերադարձ ու նորեկներ. Ալաշկերտը հայտարարել է 3 համալրման մասինԵրևանի «Ալաշկերտը» հայտարարել է թիմը 3 ֆուտբոլիստով համալրելու մասին: Ինչպես տեղեկանում ենք ակումբի պաշտոնական կայքից՝ «Ալաշկերտ» է վերադարձել կիսապաշտպան Արթուր Եդիգարյանը, որը նախորդ մրցաշրջանի...
19:31 26/08/2019Դյուդելանժ-Արարատ-Արմենիա. Երևանյան ակումբը համատեղ դիտում է կազմակերպելուԵվրոպա լիգայի որակավորման 4-րդ փուլի (փլեյ-օֆֆ) «Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» հանդիպման համար երևանյան ակումբը կազմակերպում է երկրպագուների համատեղ դիտում, տեղեկանում ենք թիմի ֆեյսբուքյան էջից:...
18:54 26/08/2019Ցուցադրվել են Տոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերի մեդալներըՏոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերի մեդալները, որոնք օլիմպիական մեդալների նման ձուլվել են բջջային հեռախոսների և այլ էլեկտրական սարքերի վերամշակված մետաղից, ցուցադրվել են խաղերի բացման արարողությունից ուղիղ...
18:32 26/08/2019Հայտնի մարզիկները կհանդիպեն Լոզան-2020-ի մասնակիցներինԼոզան-2020-ի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի մասնակիցները կմասնակցեն ճանաչողական ծրագրի, որը նախագծվել է Լոզանի համալսարանի, պոլիտեխնիկական դպրոցի և «Vaudois» համալսարանական հիվանդանոցի կողմից: Այս մասին...

14:11 13/01/2010Финал командного ЧМ по шахматам обещает быть интригующимАрмянские шахматисты в 8-ом раунде командного чемпионата мира в Бурсе одержали победу над лидером турнира – сборной США.
11:35 12/01/2010Армянская сборная по шахматам сыграет сегодня с лидером ЧМ - сборной СШАВ 8-ом раунде командного чемпионата мира по шахматам в Бурсе сборная Армении сыграет с единоличным лидером турнира - сборной США.
22:38 11/01/2010Сборные Армении и России по шахматам сыграли вничью в 7-ом раунде командного ЧМ в БурсеАрмянские шахматисты в 7-ом раунде командного чемпионата мира в Бурсе сыграли вничью со сборной России.
11:48 11/01/2010Сборная Армении по шахматам сдала свои лидирующие позиции на ЧМ в БурсеСборная Армении по шахматам после 6-го раунда на чемпионате мира в Бурсе занимает четвертую строчку турнирной таблицы с 7–ю командными и 13-ю личными очками.
11:35 11/01/2010Германия раскрыла договорные матчи чемпионата ТурцииНемецкие власти намерены отправить в Федерацию футбола Турции доклад о 19-ти договорных матчах чемпионата Турции по футболу.
21:34 08/01/2010Сборная Армении по шахматам обыграла сборную Бразилии в очередном раунде командного ЧМСборная Армении по шахматам в четвертом раунде командного чемпионата мира в Бурсе одержала победу над сборной Бразилии со счетом 2.5:1.5 и сохранила свою лидирующую позицию.
17:26 08/01/2010Армянская сборная по шахматам сегодня на командном ЧМ играет со сборной БразилииВ четвертом раунде командного чемпионата мира по шахматам сегодня сборная Армении сыграет со сборной Бразилии.
22:33 07/01/2010Армянские шахматисты одержали уверенную победу над сборной Турции на ЧМ в БурсеСборная Армении по шахматам в третьем раунде командного чемпионата мира в Бурсе одержала победу над сборной Турции со счетом 3.5:0.5.
14:18 07/01/2010Сборная Армении по шахматам сыграет сегодня со сборной ТурцииСегодня в третьем раунде командного чемпионта мира по шахматам в Бурсе сборная Армении сыграет со сборной Турции.
22:53 06/01/2010Сборная Армении по шахматам обыграла сборную Израиля во втором туре ЧМСборная Армении по шахматам во втором туре командного чемпионата мира в Бурсе обыграла сборную Израиля.
22:23 06/01/2010Сборная Армении по шахматам вышла вперед в поединке со сборной ИзраиляСборная Армении по шахматам во втором туре командного чемпионата мира в Бурсе играет со сборной Израиля.
13:32 06/01/2010Во втором туре командного ЧМ по шахматам сборная Армении сыграет со сборной ИзраиляВ Бурсе продолжается командный чемпионат мира по шахматам. Во втором туре, который состоится сегодня, сборная Армении сыграет со сборной Израиля. Пары распредилились следующим образом: Левон Аронян -...
22:50 05/01/2010Сборная Армении стартовала неудачно на ЧМ по шахматам в БурсеСборная Армении по шахматам неудачно стартовала на командном чемпионате мира в Бурсе. В первом туре наша команда проиграла сборной Азербайджана со счетом 1.5:2.5. Победу азербайджанской команде...
19:18 05/01/2010Левон Аронян завершил первый матч командного ЧМ по шахматам вничьюВ Бурсе проходит первый тур командного чемпионата мира по шахматам. В матче сборных Армении и Азербайджана Левон Аронян и Вугар Гашимов уже завершили партию с ничейным счетом, а поединки между...
15:40 04/01/2010В первом туре командного ЧМ по шахматам Армения сыграет с АзербайджаномВ первом туре командного чемпионата мира по шахматам в турецком городе Бурса сборная Армении сыграет со сборной Азербайджана.
15:33 28/12/2009Гегард Мусаси может дебютировать в профессиональном боксеЧемпион Strikeforce в полутяжелом весе Гегард Мусаси (27-2-1) может дебютировать на профессиональном боксерском ринге в январе 2010 года, сообщает valetudo.ru.
14:47 28/12/2009Вик Дарчинян признан лучшим профессиональным боксером АрменииФедерация бокса Армении признала чемпиона мира по версиям WBC/WBA в наилегчайшем весе (до 52,1 кг) Вика Дарчиняна лучшим профессиональным боксером.
17:16 26/12/2009Президент присвоил почетные звания группе представителей спортаЗа большой вклад в деле развития физической культуры и спорта президент Армении Серж Саргсян присвоил группе сотрудников спортивной сферы почетные звания Республики Армения.
18:47 25/12/2009Власти НКР продолжат содействовать развитию спортаПрезидент НКР Бако Саакян встретился сегодня со спортсменами и тренерами, показавшими лучшие результаты в 2009 году.
12:06 24/12/2009Давид Айрапетян - вне конкуренцииПоследним крупным международным боксерским турниром в России в уходящем году стал Кубок мира среди нефтяных стран, который собрал в Ханты-Мансийске бойцов из 12 государств, сообщает ставропольская...