11:45 29/08/2019«Դյուդելանժ»- «Արարատ-Արմենիա» խաղից առաջ Վարդան Մինասյանը շանսերը գնահատում է 50/505-6 նոր խաղացող ունենք։ Հայտարարեց «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի մարզիչ Վարդան Մինասյանը «Ֆ91 Դյուդելանժի» հետ խաղից առաջ կայացած մամուլի ասուլիսում։ «Բացի Եվրոպայի լիգայից մեզ պետք է, որ...
20:02 28/08/2019Երևանը հայտարարեց հերթական ձեռքբերման մասին23-ամյա հարձակվող Գեղամ Թումբարյանը մեկ տարվա պայմանագիր է կնքել «Երևան»-ի հետ, տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Հայաստանի Մ18 և Մ19 հավաքականների նախկին ֆուտբոլիստը հանդես է եկել...
18:18 28/08/2019«Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» պատասխան հանդիպումը՝ վաղըՎաղը՝ օգոստոսի 29-ին կայանալու է Եվրոպա լիգայի որակավորման չորրորդ (փլեյ-օֆֆ) փուլի «Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» պատասխան հանդիպումը: Երևանյան թիմը այսօր առավոտյան մեկնեց Լյուքսեմբոււրգ: Մամուլի...
17:22 28/08/2019Վիուլեն Այվազյանը՝ Երևանի ֆուտբոլիստՀայաստանի երիտասարդական հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Վիուլեն Այվազյանը պայմանագիր է կնքել «Երևանի» հետ: Այս մասին տեղեկացնում է մամուլի ծառայությունը: Նշվում է, որ 24-ամյա հարձակվողը ակումբի...
15:51 28/08/2019Sinquefield Cup․ Լևոն Արոնյանը հետնապաներից էՀայկական շախմատի առաջատար Լևոն Արոնյանը ԱՄՆ-ի Սենթ Լուիս քաղաքում անցկացվող Sinquefield Cup սուպերմրցաշարի 10-րդ տուրում ոչ-ոքի խաղաց չինացի Դին Լիրենի հետ։ Այս պահին Արոնյանը 4 միավորով հետնապահների...
15:38 28/08/2019Անգլիական «Բերի» ակումբին զրկել են Ֆուտբոլային լիգայիցԱնգլիայի ֆուտբոլային ամենահին ակումբներից «Բերիին» զրկել են Անգլիայի առաջնությանը (EFL) հանդես գալուց։ sport24.ru-ի հաղորդմամբ, EFL-ը հայտարարել է, որ «Բերիին» զրկելու պատճառն այն է, որ ակումբը չի...
15:01 28/08/2019Արամ Շախնազարյանը հեռացել է Ալաշկերտից«Ալաշկերտը» երկկողմանի համաձայնությամբ խզել է պայմանագիրը պաշտպան Արամ Շախնազարյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի ֆեյսբուքյան էջը: Ֆուտբոլիստը երևանյան թիմին էր միացել այս տարվա հուլիսին, ուր...
11:11 28/08/2019ԵԱ. Բռնցքամարտիկ Անուշ Գրիգորյանը պարտվել է մեկնարկային մենամարտումՄադրիդում ընթացող կանանց բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Անուշ Գրիգորյանը պարտվել է առաջին մենամարտում: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնության չեմպիոնը պայքարը...
17:00 27/08/2019Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան շնորհակալություն է հայտնել Լևոն ՋուլֆալակյանինՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան՝ վերջինիս նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանի և գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանի գլխավորությամբ շնորհակալություն է հայտնում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի...
14:54 27/08/2019Լևոն Ջուլֆալակյանը դժգոհ է Մաքսիմ Մանուկյանից ու Կարապետ ՉալյանիցՀունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչի պաշտոնից հրաժարականի մասին հայտարարած Լևոն Ջուլֆալակյանից լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ արդյոք իր որոշումը, ֆեդերացիայում ստեղծված...
13:47 27/08/2019Sinquefield Cup․ Լևոն Արոնյանը կիսեց միավորը աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի հետՀայկական շախմատի առաջատարը ԱՄՆ-ի Սենթ Լուիս քաղաքում անցկացվող Sinquefield Cup սուպերմրցաշարի 9-րդ տուրում կիսեց միավորը աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի հետ։ 41-րդ քայլում գրոսմայստերները...
13:33 27/08/2019Լևոն Ջուլֆալակյան. Պարզ ասած, իմ դեմ դավադրություն է կազմակերպվում«Ես արել եմ, ինչ կարողացել եմ, նվիրվել եմ ամբողջությամբ»
13:02 27/08/2019Լևոն Ջուլֆալակյան. Այո, ես հրաժարական եմ տալիս20 տարիների իմ աշխատանքի արդյունքում ձեռք է բերվել 70 մեդալ
12:24 27/08/2019US Open-ում Մարգարիտա Գասպարյանը մեկնարկել է հաղթանակովՆյու Յորքում մեկնարկել է US Open-ը։ Կանանց մենախաղում առաջին շրջանի իր հանդիպումն է ավարտել հայկական արմատներ ունեցող ռուս թենիսիստուհի Մարգարիտա Գասպարյանը։ Հայազգի թենիսիստուհին մեկնարկել է...
09:46 27/08/2019Հայտնի է Հայաստանի Մ-21 հավաքականի հայտացուցակըԵվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 2021թ․-ի առաջնության ընտրական փուլի մեկնարկում Հայաստանի Մ-21 ընտրանին կհյուրընկալվի Իռլանդիայի (սեպտեմբերի 6-ին) և Իսլանդիայի (սեպտեմբերի 9-ին) հասակակից...
20:02 26/08/2019Կարեն Նալբանդյանը նշանակումներ է ստացելՀՖՖ տեսուչ Կարեն Նալբանդյանը նշանակումներ է ստացել Եվրոպայում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը: Օգոստոսի 29-ին նա կլինի Բելառուսի Բորիսով քաղաքում կայանալիք Եվրոպա Լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլի...
19:51 26/08/2019Վերադարձ ու նորեկներ. Ալաշկերտը հայտարարել է 3 համալրման մասինԵրևանի «Ալաշկերտը» հայտարարել է թիմը 3 ֆուտբոլիստով համալրելու մասին: Ինչպես տեղեկանում ենք ակումբի պաշտոնական կայքից՝ «Ալաշկերտ» է վերադարձել կիսապաշտպան Արթուր Եդիգարյանը, որը նախորդ մրցաշրջանի...
19:31 26/08/2019Դյուդելանժ-Արարատ-Արմենիա. Երևանյան ակումբը համատեղ դիտում է կազմակերպելուԵվրոպա լիգայի որակավորման 4-րդ փուլի (փլեյ-օֆֆ) «Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» հանդիպման համար երևանյան ակումբը կազմակերպում է երկրպագուների համատեղ դիտում, տեղեկանում ենք թիմի ֆեյսբուքյան էջից:...
18:54 26/08/2019Ցուցադրվել են Տոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերի մեդալներըՏոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերի մեդալները, որոնք օլիմպիական մեդալների նման ձուլվել են բջջային հեռախոսների և այլ էլեկտրական սարքերի վերամշակված մետաղից, ցուցադրվել են խաղերի բացման արարողությունից ուղիղ...
18:32 26/08/2019Հայտնի մարզիկները կհանդիպեն Լոզան-2020-ի մասնակիցներինԼոզան-2020-ի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի մասնակիցները կմասնակցեն ճանաչողական ծրագրի, որը նախագծվել է Լոզանի համալսարանի, պոլիտեխնիկական դպրոցի և «Vaudois» համալսարանական հիվանդանոցի կողմից: Այս մասին...

13:51 16/10/2010Chess: 20 Armenians in World Youth Championships20 representatives of Armenia are taking part in the U8, U10, U12, U14, U16, U18 World Youth (boys, girls) Championships which are being held in Porto Carras, Halkidiki, Greece from 20 to 30 October,...
18:11 14/10/2010Chess: Tigran Kotanjian wins Karen Asrian MemorialGM Tigran Kotanjian (Armenia) won Karen Asrian Memorial scoring 7 points out of 9. He tied the game with David Maghalashvili in the final round. Konstantin Shanava (Georgia), David Maghalashvili...
17:40 13/10/2010Chess: Karen Asrian Memorial under way in JermukGM Konstantine Shanava (Georgia) and GM Tigran Kotanjian (Armenia) have scored 6,5 points each out of 8 and are leading before the last round of the Karen Asrian memorial which is being held in...
14:12 13/10/2010Football: Armenia - Andorra 4:0Armenia followed up their impressive home win against Slovakia by posting a no-nonsense 4-0 defeat of Andorra, emerging as challengers in the unpredictable UEFA EURO 2012 qualifying Group B.
13:48 12/10/2010Chess: Karen Asrian Memorial - Tigran Kotanjian leadsGM Tigran Kotanjian (Armenia) has scored 6 points out of 7 and is leading in the Karen Asrian memorial which is being held in Jermuk, Armenia.
12:57 11/10/2010Chess: Karen Asrian Memorial under way in JermukGM Tigran Kotanjian and GM Davit G. Petrosian (Armenia) have scored 5 points each out of 6 and are leading in the Karen Asrian memorial which is being held in Jermuk, Armenia. Five participants are...
14:06 08/10/2010Andre Dirrell withdrawn from “Super Six” after fight with Arthur AbrahamSuper middleweight contender Andre Dirrell has withdrawn from Showtime's Super Six World Boxing Classic due to neurological problems that could end his career, Leon Lawson Jr., Dirrell's uncle and...
13:27 08/10/2010Vanes Martirosyan ready to collect Roach’s bountyThe premier trainer in boxing Freddie Roach has put out another $1000 bounty on his superstar fighter Manny Pacquiao’s head.
16:34 07/10/2010C. Froch: I'm going to knock out AbrahamFormer super middleweight world champion Carl Froch confessed he does not want judges to decide the winner in his November 27 fight for WBC title against Arthur Abraham in Helsinki.
15:37 06/10/2010Levon Aronian is 3rd chess player in the worldLevon Aronian overpassed Veselin Topalov with his FIDE rating after the brilliant performance he had in the 39th World Chess Olympiad in Khanty-Mansiysk.
15:26 06/10/2010Carl Froch vs. Arthur Abraham now for WBC world super-middleweight titleCarl Froch’s super six series fight against Arthur Abraham in Helsinki on November 27 will now be for the WBC world super-middleweight title.
13:23 06/10/2010Chess: Elina Danielian - Men's GrandmasterElina Danielian, the leader of the Armenian women's national team, was awarded the title of men's Grandmaster in the FIDE Congress which was held in Khanty-Mansiysk, armchess.am reported.
13:30 04/10/2010Ukraine’s national team granted Olympic Champion’s title: Armenia – the seventhWorld Chess Olympiad finished in Khanty-Mansiysk. Armenian men team ended in draw the very final eleventh round with French team. Gabriel Sargsyan and Arman Pashikyan ended in draw with Vladislav...
18:36 01/10/2010Chess Olympiad: Armenia wins against Czech RepublicIn Round 10 of the 39th Chess Olympiad 2010 underway in Khanty-Mansiysk, Russia, Armenian men’s team won against the Czech Republic 2,5:1,5.
14:03 01/10/2010Chess Olympiad: Round 10: Armenia - Czech RepublicIn Round 10 of the 39th Chess Olympiad 2010 underway in Khanty-Mansiysk, Russia, Armenian men’s team will be playing against the Czech Republic.
18:26 30/09/2010Chess Olympiad: Armenia - Russia1 1,5:2,5In Round 9 of the 39th Chess Olympiad 2010 underway in Khanty-Mansiysk, Russia, Armenian men’s team lost to Russia 1 1,5:2,5.
14:30 30/09/2010Kirsan Ilyumzhinov re-elected head of FIDEThe controversial Kremlin-backed supremo of world chess who has claimed to have met aliens won a new term on Wednesday after seeing off a challenge from former world champion Anatoly Karpov.
13:59 30/09/2010Chess Olympiad, women's section: Armenia - SlovakiaIn Round 9 of the 39th Chess Olympiad 2010 underway in Khanty-Mansiysk, Russia, Armenian women’s team will be playing against Slovakia, the pairings being: Elina Danielyan – Eva Repkova, Lilit...
13:47 30/09/2010Chess Olympiad, open section: Armenia - Russia 1 todayIn Round 9 of the 39th Chess Olympiad 2010 underway in Khanty-Mansiysk, Russia, Armenian men’s team will be playing against Russia 1.
18:17 29/09/2010Chess Olympiad: Armenia - Poland 2,5:1,5In Round 8 of the 39th Chess Olympiad 2010 underway in Khanty-Mansiysk, Russia, Armenian men’s team was playing against Poland.