16:47 07/10/2024Լավրով. «Առաջարկվում է հաստատել ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաքները, հաջորդ տարի՝ Լաչինը»ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը և ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևն ամփոփել են ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի արդյունքները։ Ինչ վերաբերում է այն փաստաթղթերին, որոնք ԱՊՀ երկրների ղեկավարների...
15:59 07/10/2024ԱՊՀ ԱԳ նախարարները Մոսկվայում հաստատել են 2025 թ. միջգերատեսչական խորհրդատվությունների ծրագիրըԱՊՀ երկրների արտաքին գործերի նախարարները Մոսկվայում Համագործակցության ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստում հաստատել են 2025 թվականի միջգերատեսչական խորհրդատվությունների ծրագիրը։ Այս մասին հայտնում են...
15:18 07/10/2024Զախարովա. Արևմուտքը փորձում է քաոս ստեղծել ԱնդրկովկասումԱրևմուտքը փորձում է քաոս ստեղծել Անդրկովկասում, տարածաշրջանի երկրները պետք է պայքարեն այդ փորձերի դեմ։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Մենք տեսնում...
14:41 07/10/2024Իմ որդին հրեշ չէ. Փի Դիդիի մայրը՝ որդու շուրջ սկանդալի մասինԱմերիկացի ռեփեր, պրոդյուսեր Շոն Քոմբսի՝ Փի Դիդիի մայրը՝ Ջենիս Սմոլս Քոմբսը, որդու շուրջ ծագած սկանդալի ֆոնին, հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ պաշտպանելով աստղին: The Hollywood Reporter –ի հաղորդմամբ,...
12:57 07/10/2024Բրնձի արտադրությունը կհասնի ռեկորդային ցուցանիշի. ՊԳԿ կանխատեսումըՄիավորված ազգերի կազմակերպության Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպությունը (ՊԳԿ) փոքր-ինչ բարձրացրել է 2024 թվականի հացահատիկի համաշխարհային արտադրության իր կանխատեսումները՝ մինչև 2 853 միլիոն...
12:57 07/10/2024Եթե Արևմուտքը դադարի աջակցել Ուկրաինային, պшտերազմը 15 օրից կավարտվի. ԲորելԵվրոպական միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով Բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը կարծում է, որ առանց Արևմուտքի օգնության, ուկրաինական հակամարտությունը կավարտվի 15 օրից։...
12:47 07/10/2024Աշխարհի ամենահարուստ երգչուհին՝ ըստ Forbes-իForbes-ը Թեյլոր Սվիֆթին ճանաչել է աշխարհի ամենահարուստ երգչուհին 1,6 միլիարդ դոլար կարողությամբ ։ Նա վարկանիշով շրջանցել է Ռիհաննային (1,4 միլիարդ դոլար): Իր համերգների շնորհիվ Սվիֆթը վաստակել է 600...
12:06 07/10/2024Նաիր Տիկնիզյան. Ես ամենևին էլ չեմ դժգոհում «Սևիլիայից»Հայաստանի ազգային հավաքականի և Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը խոսել է այս ամառ «Սևիլիա» ձախողված տեղափոխության մասին։ «Ես ընդհանրապես դժգոհ չեմ «Սևիլիայից»։ Իհարկե, հաճելի է, երբ քեզ...
11:30 07/10/2024Հարձակnւմից հետո մաhացել է Ադրբեջանի նախագահի քննադատը. ԵվրանյուզԱդրբեջանցի ընդդիմադիր գործիչ և իրավապաշտպան Վիդադի Իսկանդերլին հոկտեմբերի 1-ին մահացել է Ֆրանսիայի Մյուլուզ քաղաքի հիվանդանոցում՝ գիտակցության չգալով, ծանր վնասվածքների հետևանքով։ 2015 թվականից...
11:25 07/10/2024ԱՄՆ-ն և Իսրայելը վերահաստատել են Իրանին զսպելու հանձնառությունը. ՊենտագոնԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը Իսրայելի իր գործընկեր Յոավ Գալանտի հետ քննարկել է իրավիճակը Մերձավոր Արևելքում, և կողմերը վերահաստատել են Իրանին զսպելու իրենց հանձնառությունը։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն...
13:20 06/10/2024Կրասնոյարսկի երկրամասում մարդկանցով բեռնատարը ընկել է գետը, ոչ ոք ողջ չի մնացելԿրասնոյարսկի երկրամասի Չուլիմ գետում բեռնատար է խորտակվել, որի մեջ եղել է վարորդը և ուղևորը։ Այդ մասին հայտնում են ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից։ Գերատեսչության տվյալներով՝ վարորդը, չնայած արգելող...
11:37 06/10/2024Գազայի հատվածի մզկիթի վրա Իսրայելի պաշտպանության բանակի հարվածի զոհերի թիվը հասել է 21-իԳազայի հատվածի կենտրոնական Դեյր էլ-Բալահ քաղաքում տեղահանվածներով բնակեցված մզկիթին իսրայելական հարվածի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 21-ի։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է AFP-ն։...
10:56 06/10/2024Շախմատի համաշխարհային ֆեդերացիան շնորհավորել է Լևոն Արոնյանի ծննդյան տարեդարձըՇախմատի համաշխարհային ֆեդերացիան շնորհավորել է Լևոն Արոնյանի ծննդյան տարեդարձը. «Շնորհավորում ենք Լևոն Արոնյանին ծննդյան 42-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։ Արագ և կայծակնային սպորտի աշխարհի նախկին...
20:00 05/10/2024Մադրիդում առաջին անգամ կցուցադրվեն Սերգեյ Փարաջանովի ֆիլմերըՄադրիդում առաջին անգամ կցուցադրվեն Սերգեյ Փարաջանովի ֆիլմերը՝ լեգենդար հայ կինոռեժիսորի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում։ Այս մասին հայտնում են Իսպանիայում ՀՀ...
19:28 05/10/2024Վաղ տարիքում օտար լեզուներ սովորելը շատ առավելություններ ունիԸստ Եվրոստատի տվյալների, 2022 թվականին ԵՄ-ում տարրական դասարանների աշակերտների 6,5%-ը սովորել է երկու կամ ավելի օտար լեզու։ Եվրանյուզը գրում է, որ վաղ տարիքում օտար լեզուներ սովորելը շատ...
18:42 05/10/2024Դանիան դպրոցներում սմարթֆոնների օգտագործման սահմանափակումներ է մտցնումԴանիան միշտ համարվել է կրթության մեջ թվային գործիքների կիրառման առաջատարներից մեկը, սակայն այժմ առաջիններից մեկն է, ով հեռանում է այս պրակտիկայից։ Դանիայում ավելի շատ դպրոցներ իրականացնում են...
18:23 05/10/2024Ռոնալդուն շրջանցում է Մեսսիին աշխարհի ամենահայտնի ֆուտբոլիստների վարկանիշում«Ալ-Նասրի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն GiveMeSport-ի վարկածով աշխարհի ամենահայտնի ֆուտբոլիստների վարկանիշային աղյուսակում զբաղեցրել է առաջին տեղը։ Նա շրջանցել է Լեո Մեսսիին՝ որպես պատմության...
17:59 05/10/2024Հրաժարվել են գնել Ալլա Պուգաչովայի ամառանոցը «անճաշակ վերանորոգման» պատճառովMash Telegram ալիքը հայտնում է, որ Մերձմոսկովյան Սոլնեչնոգորսկ թաղամասում գտնող Ալլա Պուգաչովայի ամառանոցի պոտենցիալ գնորդը հրաժարվել է գործարքից «անճաշակ վերանորոգումների» և տանիքի արտահոսքի...
17:40 05/10/2024Emirates ավիաընկերությունը ուղևորներին արգելել է օդանավ բերել փեյջերEmirates ավիաընկերությունն արգելել է ուղևորներին օդանավում կամ ուղեբեռի մեջ ունենալ փեյջեր և շարժական ռադիոկայաններ։ «Բոլոր ուղևորներին, որոնք մեկնում են դեպի Դուբայ կամ Դուբայից, արգելվում է...
17:10 05/10/2024Սիրիան ԲՐԻԿՍ-ին միանալու հայտ է ներկայացրելՍիրիան ցանկանում է միանալ ԲՐԻԿՍ-ին և համապատասխան դիմում է ուղարկել։ Այս մասին ասել է ՌԴ-ում Սիրիայի դեսպան Բաշար Ջաֆարին։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, նա չի հստակեցրել, թե երբ է ուղարկվել դիմումը։ «Մենք շատ...

14:28 27/02/2025Умер звезда Голливуда и двукратный лауреат «Оскара» Джин ХэкменДвукратный лауреат премии «Оскар» Джин Хэкмен и его жена Бетси Аракава были найдены мертвыми у себя дома в Санта-Фе, штат Нью-Мексико, передает ВВС.
13:18 27/02/2025Теннисистка Элина Аванесян одержала вторую победу на турнире WTA-500 в МеридеНа хардовом турнире категории WTA-500 в мексиканской Мериде прошел третий игровой день. «Чемпионат» приводит результаты сыгранных матчей: Дарья Сэвилл (Австралия) — Ангелина Калинина (Украина) — 4:6,...
12:52 27/02/2025У сбившего на «зебре» пенсионерку российского певца Буйнова нашли 172 штрафаВ Сети опубликовано видео первых минут после ДТП с участием певца Александра Буйнова. Его публикует Mash. В ролике - пострадавшая лежит на пешеходном переходе, ей оказывают первую помощь. "Буйнов...
12:20 27/02/2025Канадиано вместо американо: предприниматели в Канаде решили бросить вызов Дональду ТрампуКанадские предприниматели переименовали кофе американо в канадиано на фоне планов американского президента Дональда Трампа присоединить страну в качестве 51-го штата США.
11:57 27/02/2025Короли российской недвижимости — 2025: Самвел Карапетян на втором месте рейтингаForbes публикует обновленный рейтинг крупнейших рантье России. Общий доход 30 участников рейтинга за год вырос на 5% и чуть превысил $7 млрд. Однако впервые за много лет порог входа в тридцатку...
11:25 27/02/2025Здоровью армянского политзаключенного Рубена Варданяна в Азербайджане угрожает опасность – международный адвокатЗдоровью армянского политзаключенного Рубена Варданяна в Азербайджане угрожает опасность: несмотря на резкое ухудшение состояния Варданяна через неделю после начала им голодовки, Азербайджан...
17:56 26/02/2025Кому противопоказаны масленичные блины? Рассказала врач Эвелина ОвнанянСамое популярное блюдо Масленицы – блины – может представлять угрозу для людей с определенными заболеваниями.
16:34 26/02/2025Житель Индии отсудил деньги у кинотеатра из-за долгой рекламы перед показом фильмаСуд встал на сторону жителя Индии, который обвинил сеть кинотеатров PVR INOX в злоупотреблении рекламными роликами перед киносеансом, пишет «Газета» со ссылкой на Independent.
15:53 26/02/2025Снег уже который день идет в Грузии, Турции и на юге РоссииСугробы образовались на побережье Черного моря. Рекордное количество осадков засыпало сразу несколько стран. Снег уже который день идет в Грузии, Турции и на юге России. Неблагоприятные погодные...
15:42 26/02/2025Житель Мытищ выбросил Porsche Macan на помойку: супруга не приняла этот подарок на День влюбленныхВ подмосковных Мытищах мужчина выбросил кроссовер Porsche Macan в мусорный контейнер, сообщает Telegram-канал Baza.
15:14 26/02/2025В Сургуте женщина стала лотерейной мультимиллионершей, пока пекла блины для детейЖительница Сургута выиграла крупнейший суперприз в истории онлайн-лотереи "Большая 8" - более 46 миллионов рублей - пока жарила детям блины, сообщили РИА Новости в пресс-службе бренда всероссийских...
14:57 26/02/2025В шоу Андрея Малахова песню Эрика Карапетяна преподнесли как азербайджанскую, певец дал вопросу правовой ходПесня известного армянского певца Эрика Карапетяна «Voch Avel Voch Pakas» («Ни больше, ни меньше») прозвучала в искаженном виде в исполнении азербайджанских артистов (Намиг Гасымов, Туркан Аббасова)...
13:59 26/02/2025Ватикан: Папа Римский Франциск провел спокойную ночь и отдыхает26 февраля пресс-служба Святейшего Престола обновила информацию о состоянии Папы Римского Франциска, проходящего лечение в римской больнице им.
12:13 26/02/2025Что больше всего покупают жители Армении на Wildberries?В прошлом году спрос на онлайн-покупки среди армянских покупателей вырос на 19% по сравнению с 2023 годом, сообщает объединенная компания Wildberries и Russ, подводя итоги своей деятельности в...
11:37 26/02/2025Илон Маск возглавил рейтинг супермиллиардеровГлава департамента государственной эффективности (DOGE) США, американский предприниматель Илон Маск возглавил рейтинг супермиллиардеров, следует из публикации газеты Wall Street Journal со ссылкой на...
11:34 26/02/2025Художник Микеланджело Пистолетто номинирован на Нобелевскую премию мираМикеланджело Пистолетто номинирован на Нобелевскую премию мира 2025 года. Художник, родившийся в 1933 году, является одним из пионеров арте повера. Он получил множество наград, включая «Золотого...
17:55 25/02/2025Кустурица раскритиковал «Анору»Сербский режиссер Эмир Кустурица назвал картину Шона Бейкера "Анора" плохим фильмом, передает РИА Новости.
17:32 25/02/2025Еще один мощный выброс плазмы произошел на СолнцеЕще один мощный выброс плазмы произошел на Солнце, на этот раз он направлен в сторону Земли, сообщил РИА Новости руководитель Лаборатории солнечной астрономии ИКИ РАН Сергей Богачев.
17:24 25/02/2025Боец UFC Топурия отказался от поединка против Армана Царукяна после перехода в легкий весБывший чемпион Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC) в полулегком весе грузин Илия Топурия не хочет проводить поединок против первого номера рейтинга промоушена Армана Царукяна.