10:20 09/10/2024Տարածաշրջանում հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը «հնարավոր է միայն ՌԴ-ի մասնակցությամբ». ՕվերչուկՀայաստանը պաշտոնապես հետ չի կանչում իր ստորագրությունը եռակողմ հայտարարությունից, որը ստորագրվել է 2020 թվականին Երևանի, Մոսկվայի, Բաքվի կողմից և նպաստել է Արցախի Հանրապետությունում հրադադարի...
23:25 08/10/2024Դամասկոսի վրա հարձակման հետևանքով յոթ մարդ է զոհվել.Սիրիայի ՊՆԴամասկոսի Մազզե շրջանին իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով զոհվել է յոթ մարդ, վիրավորվել՝ 11-ը։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է Սիրիայի պաշտպանության նախարարության հայտարարության...
21:54 08/10/2024Ուղղակի ինձ հետաքրքրեց՝ կա՞ն արդյոք Հայաստանում կվադրոբերներ։ Պարզվեց՝ կան. ԼավրովԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակներում «Ռոսիյա» հեռուստաընկերության լրոգրեղը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ լավրովից հետաքրքրվեց, թե ինչու է նա ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումից առաջ քննարկել...
17:55 08/10/2024«Զանգեզուրի միջանցքի հարցը ևս արծարծվել է». ՊեսկովՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը ներկայացրել է այն թեմաները, որոնք քննարկվել են Պուտինի՝ Նիկոլ Փաշինյանի ու Իլհամ Ալիևի հետ երկկողմ հանդիպումների ընթացքում։ «Ավելին, հանդիպումը տևել է կես...
17:23 08/10/2024Մարտին Սկորսեզեն՝ կարիերան ավարտելու մասինՌեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն մտադիր չէ հեռանալ կինոյից և նախատեսում է ապագայում շատ ֆիլմեր նկարահանել։ Այս մասին նա խոսել է IndieWire-ի հետ զրույցում։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Սկորսեզեն մեկնաբանել է...
16:08 08/10/2024Ռուս լեռնագնացները Վրաստանում լեռ մագլցելիս ընկել են և մահացելՎրաստանում երկու ռուս լեռնագնաց է մահացել Կազբեկ լեռը բարձրանալիս։ Այդ մասին երեքշաբթի հայտնել է «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքը։ «Նախնական տեղեկություններով՝ լեռ բարձրանալիս նրանց պարանները կտրվել...
15:27 08/10/2024Փաշինյանը՝ Պուտինին. Անցած ամիսների ընթացքում բավականին ակտիվ քաղաքական երկխոսություն ենք ունեցելԿրեմլում ԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակում զրույց է ընթանում ՌԴ նախաահ Վլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի միջև։ «Ես շատ ուրախ եմ փաստելու, որ անցած ամիսների ընթացքում մենք բավականին ակտիվ քաղաքական...
15:19 08/10/2024Պուտինը Փաշինյանին հրավիրել է ԿազանՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին։ Այն տեղի կունենա հոկտեմբերի 22-24-ը։ «Նիկոլ Վովայի, Ձեզ սպասում եմ Կազանում՝...
15:12 08/10/2024Էդուարդ Սպերցյանը՝ ՌՊԼ-ի սեպտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստի հավակնորդՌուսաստանի Պրեմիեր լիգան հրապարակել է սեպտեմբերի լավագույն խաղացողի թեկնածուներին: Ցուցակում ընդգրկվել են հիմնականում երիտասարդ ռուս ֆուտբոլիստներ, այդ թվում նաև «Կրասնոդարի» և Հայաստանի հավաքականի...
14:56 08/10/2024Ձեզ մոտ կա՞ն շան պես քայլող երեխաներ. Լավրովը՝ Միրզոյանին ու ԱրսենյանինԿրեմլում Նիկոլ Փաշինյան-Վլադիմիր Պուտին հանդիպմանն ընդառաջ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայ գործընկերոջ ու Ռուսաստանում Հայաստանի նորանաշնակ դեսպան Գուրգեն Արսենյանի հետ զրույցում քննարկել է...
14:25 08/10/2024Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է ԿրեմլՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Կրեմլ։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ Նախատեսված է նրա հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Բանակցությունների...
13:28 08/10/2024Նման գաղափար կար, բայց ոմանց կողմից չաջակցվեց. Ուշակովը՝ ՌԴ-Հայաստան- Ադրբեջան եռակողմ հանդիպման մասինՌուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդներ Վլադիմիր Պուտինը, Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը Բաքվի և Երևանի միջև հակամարտությունը լուծելու համար դեռ չեն նախատեսում եռակողմ հանդիպում անցկացնել։...
13:24 08/10/2024Պուտինը ներողություն խնդրեց Ալիևին Բաքու հրավիրելու համար«Մենք Ձեզ սպասում ենք Բաքվում նոյեմբերին»,-Կրեմլում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ բանակցությունների ժամանակ ասաց Ռուսաստանի նախագահ Վ.
13:13 08/10/2024Ալիևը մեկնել է Կրեմլ՝ Պուտինի հետ բանակցությունների, իսկ Փաշինյանը պատուհանագոգին նստած նկար է հրապարակելԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը մեկնել է Կրեմ՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ երկկողմ բանակցությունների։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ Հանդիպումն անցկացվում է ԱՊՀ պետությունների...
10:31 08/10/2024Մենք իրար ձեռք բռնեցինք ու պարեցինք. Մադոննան հրաժեշտ է տվել կյանքից հեռացած եղբորըԱշխարահռչակ երգչուհի Մադոննան հարգանքի տուրք է մատուցել իր եղբորը՝ Քրիստոֆեր Չիկկոնին։ Երգչուհու 63-ամյա եղբայրը մահացել է Միչիգանում քաղցկեղի հետևանքով։ BBC-ի փոխանցմամբ, Մադոննան նրա մասին խոսելիս...
09:50 08/10/2024Խաբարովսկի հրդեհված թատրոնից փրկել են դերասանների զգեստներըԱնցյալ շաբաթ այրված Խաբարովսկի երաժշտական կոմեդիայի թատրոնից վոկալ արտիստների տպավորիչ զգեստներ են փրկել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդմասին հայտնում է հաստատության ղեկավարությունը։ Հոկտեմբերի 3-ի...
09:29 08/10/2024Թուրքիայում խոսել են Ռուսաստանի հետ առևտրի պատճառով ԱՄՆ-ի սպառնալիքների մասինԹուրքիան ստիպված է կրճատել Ռուսաստանի հետ առևտուրը՝ տեղական բանկերին SWIFT համակարգից անջատելու ԱՄՆ սպառնալիքների և դոլարով վճարումների պատճառով։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրքական Vatan...
23:01 07/10/2024ՄԱԿ-ում Իսրայելի մշտական ներկայացուցիչը խոսել է Իրանի հարձակմանը պատասխանելու մասինԻսրայելի կառավարությունը քննարկում է, թե ինչպես արձագանքել Իրանի հարձակմանը, և դրա համար կընտրվի տեղ և մեթոդ։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նման բան է խոստացել է ՄԱԿ-ում Իսրայելի մշտական...
20:26 07/10/2024Ղազախստանում ատոմակայանի կառուցմանն աջակցել է հանրաքվեի մասնակիցների 71 տոկոսըՂազախստանում ատոմակայանի կառուցմանն աջակցել է հանրաքվեի մասնակիցների 71%-ը։ Այս մասին հայտնում է RBK-ն։ Հանրաքվեին մասնակցությունը, ըստ ԿԸՀ-ի նախնական տվյալների, կազմել է 63,66%: Ղազախստանի...
17:15 07/10/2024Telegram-ի հիմնադիր Դուրովն Ադրբեջանում գտնվելու ժամանակ այցելել է oկnւպացված ԱրցախԱդրբեջանցի գործարար, երաժիշտ, Ադրբեջանի նախագահի նախկին փեսա Էմին Աղալարովը, ով հանդես է գալիս EMIN կեղծանվամբ, պատմել է, որ հանդիպել է Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովին, ով այցելել էր Ադրբեջան։...

11:57 03/03/2025Автор песен Киркорова и Серова композитор Юрий Мартынов умер в возрасте 67 летКомпозитор, автор песен Филиппа Киркорова, Людмилы Зыкиной и Александра Серова Юрий Мартынов умер в субботу после продолжительной болезни, ему было 67 лет, сообщила РИА Новости супруга его соавтора,...
11:48 03/03/2025Оскар 2025: триумф фильма «Анора» с Кареном Карагуляном и Ваче Товмасяном97-я церемония вручения премий Американской киноакадемии вынесла свой вердикт: обладатель «Золотой пальмовой ветви» – фильм «Анора», в котором снялись также армянские актеры Карен Карагулян и Ваче...
17:24 01/03/2025В Ереване отпраздновали Русскую масленицу и армянский БарекенданРусский дом в Армении (представительство Россотрудничества) отпраздновал в субботу Масленицу в центре Еревана, у здания Музея русского искусства, передает корреспондент РИА Новости.
14:34 01/03/2025Армянская теннисистка Элина Аванесян вышла в полуфинал турнира в МеридеВ пятницу, 28 февраля, состоялся матч 1/4 финала турнира категории WTА-500 Meridа Open Аkron (Мерида, Мексика).
13:45 01/03/2025Илон Маск стал отцом в 14-й разАмериканский предприниматель, миллиардер и глава компании Tesla Илон Маск стал отцом в 14-й раз. Топ-менеджер корпорации Neuralink Шивон Зилис родила от него четвертого ребенка, передает KP.RU. О...
13:40 01/03/2025В Красноярском крае женщина подавилась и умерла во время конкурса по поеданию блиновЖительница Красноярского края, участвуя в конкурсе по поеданию блинов, подавилась ими и умерла, инцидент произошел в селе Березовское Курагинского района.
12:48 01/03/2025У Папы Римского Франциска случился бронхоспазмСостояние здоровья Папы Римского Франциска, который проходит лечение от пневмонии, ухудшилось. У него произошел бронхиальный спазм. Об этом сообщили в службе печати Святого Престола. Как передает МИР...
12:09 01/03/2025«Схватилась за голову»: о реакции украинского посла Оксаны Маркаровой на перепалку Трампа и ЗеленскогоРеакцию посла Украины в США Оксаны Маркаровой на перепалку президента Дональда Трампа и Владимира Зеленского на встрече в Белом доме сняли на видео.
11:56 01/03/2025Голубое трико в блестках: Марк Цукерберг на юбилее жены повторил завирусившийся номер Бенсона БунаНа днях жена миллиардера Марка Цукерберга, Присцилла Чан, отмечала 40-летие. Основатель Facebook уже показывал в своих соцсетях фотографии с торжества, но, как оказалось, он устроил для Присциллы еще...
11:37 01/03/2025«Реалити-шоу с криками»: как в мире отреагировали на жесткую перепалку Трампа и Зеленского на встрече в Белом доме?В пятницу вечером весь мир наблюдал в прямом эфире за беспрецедентной по накалу встречей между президентом США Дональдом Трампом и украинским лидером Владимиром Зеленским в Овальном кабинете.
17:11 28/02/2025СМИ: Skype прекратит работу в мае 2025 годаSkype прекратит работу в мае 2025 года, пользователям предлагается перейти на платформу Teams. Об этом сообщает портал XDA Developers. Как передает РБК, в последней версии Skype для Windows уже...
16:45 28/02/2025Во Франции раскритиковали Азербайджан: О демократии говорит страна, которая провела настоящую этническую чистку в КарабахеВ правительстве Франции раскритиковали дестабилизационную политику Азербайджана в отношении французской заморской территории Новая Каледония, сообщает Le Figaro.
16:14 28/02/2025Трамп восхитился красотой жены британского премьера СтармераПрезидент США Дональд Трамп на пресс-конференции после встречи с британским премьер-министром Киром Стармером оценил внешность его жены, сообщает телеканал Sky News.
14:42 28/02/2025В Бразилии показали первого белого медвежонка, родившегося на территории Южной АмерикиГостям зоопарка в Сан-Паулу (Бразилия) показали первого белого медвежонка, родившегося на территории Южной Америки.
14:02 28/02/2025«Стиснуть зубы и ждать»: семья находящегося в коме Тиграна Кеосаяна ждет его пробужденияСемья находящегося в коме 59-летнего Тиграна Кеосаяна продолжает верить, что врачи спасут его, и ждет его пробуждения.
13:38 28/02/2025На Филиппинах погибли 2 российских дайвера, одного из них растерзали акулыДвое российских дайверов погибли в ходе погружения возле острова Верде в филиппинской провинции Батангас к югу от Манилы: после того, как их унесло подводным течением, один утонул, а второго...
11:48 28/02/2025«Оскар»-2025: Фильм «Анора» с Кареном Карагуляном и Ваче Товмасяном лидирует в оскаровской гонкеЗа несколько дней до церемонии «Оскар» соцсети и новостные сайты полны прогнозов, причем разлет мнений поразительно широк, пишет Голос Америки.
17:23 27/02/2025Лукашенко: Россия не согласится на отправку европейских миротворцев в УкраинуПрезидент Беларуси Александр Лукашенко заявил, что Россия никогда не согласится на отправку в Украину европейских миротворцев.
15:53 27/02/2025В Сочи продолжают борьбу с мощным снегопадомСнегопады, мороз и порывистый ветер: впервые за 10 лет непогода с такой силой обрушилась на жителей Черноморского побережья.
14:38 27/02/2025Игорь Титов назначен новым генконсулом РФ в ГюмриИгорь Титов стал новым генеральным консулом России в армянском Гюмри. Об этом говорится в сообщении МИД РФ. «Приказом МИД России Генеральным консулом Российской Федерации в Гюмри, Республика Армения...