10:20 09/10/2024Տարածաշրջանում հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը «հնարավոր է միայն ՌԴ-ի մասնակցությամբ». ՕվերչուկՀայաստանը պաշտոնապես հետ չի կանչում իր ստորագրությունը եռակողմ հայտարարությունից, որը ստորագրվել է 2020 թվականին Երևանի, Մոսկվայի, Բաքվի կողմից և նպաստել է Արցախի Հանրապետությունում հրադադարի...
23:25 08/10/2024Դամասկոսի վրա հարձակման հետևանքով յոթ մարդ է զոհվել.Սիրիայի ՊՆԴամասկոսի Մազզե շրջանին իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով զոհվել է յոթ մարդ, վիրավորվել՝ 11-ը։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է Սիրիայի պաշտպանության նախարարության հայտարարության...
21:54 08/10/2024Ուղղակի ինձ հետաքրքրեց՝ կա՞ն արդյոք Հայաստանում կվադրոբերներ։ Պարզվեց՝ կան. ԼավրովԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակներում «Ռոսիյա» հեռուստաընկերության լրոգրեղը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ լավրովից հետաքրքրվեց, թե ինչու է նա ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումից առաջ քննարկել...
17:55 08/10/2024«Զանգեզուրի միջանցքի հարցը ևս արծարծվել է». ՊեսկովՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը ներկայացրել է այն թեմաները, որոնք քննարկվել են Պուտինի՝ Նիկոլ Փաշինյանի ու Իլհամ Ալիևի հետ երկկողմ հանդիպումների ընթացքում։ «Ավելին, հանդիպումը տևել է կես...
17:23 08/10/2024Մարտին Սկորսեզեն՝ կարիերան ավարտելու մասինՌեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն մտադիր չէ հեռանալ կինոյից և նախատեսում է ապագայում շատ ֆիլմեր նկարահանել։ Այս մասին նա խոսել է IndieWire-ի հետ զրույցում։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Սկորսեզեն մեկնաբանել է...
16:08 08/10/2024Ռուս լեռնագնացները Վրաստանում լեռ մագլցելիս ընկել են և մահացելՎրաստանում երկու ռուս լեռնագնաց է մահացել Կազբեկ լեռը բարձրանալիս։ Այդ մասին երեքշաբթի հայտնել է «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքը։ «Նախնական տեղեկություններով՝ լեռ բարձրանալիս նրանց պարանները կտրվել...
15:27 08/10/2024Փաշինյանը՝ Պուտինին. Անցած ամիսների ընթացքում բավականին ակտիվ քաղաքական երկխոսություն ենք ունեցելԿրեմլում ԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակում զրույց է ընթանում ՌԴ նախաահ Վլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի միջև։ «Ես շատ ուրախ եմ փաստելու, որ անցած ամիսների ընթացքում մենք բավականին ակտիվ քաղաքական...
15:19 08/10/2024Պուտինը Փաշինյանին հրավիրել է ԿազանՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին։ Այն տեղի կունենա հոկտեմբերի 22-24-ը։ «Նիկոլ Վովայի, Ձեզ սպասում եմ Կազանում՝...
15:12 08/10/2024Էդուարդ Սպերցյանը՝ ՌՊԼ-ի սեպտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստի հավակնորդՌուսաստանի Պրեմիեր լիգան հրապարակել է սեպտեմբերի լավագույն խաղացողի թեկնածուներին: Ցուցակում ընդգրկվել են հիմնականում երիտասարդ ռուս ֆուտբոլիստներ, այդ թվում նաև «Կրասնոդարի» և Հայաստանի հավաքականի...
14:56 08/10/2024Ձեզ մոտ կա՞ն շան պես քայլող երեխաներ. Լավրովը՝ Միրզոյանին ու ԱրսենյանինԿրեմլում Նիկոլ Փաշինյան-Վլադիմիր Պուտին հանդիպմանն ընդառաջ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայ գործընկերոջ ու Ռուսաստանում Հայաստանի նորանաշնակ դեսպան Գուրգեն Արսենյանի հետ զրույցում քննարկել է...
14:25 08/10/2024Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է ԿրեմլՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Կրեմլ։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ Նախատեսված է նրա հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Բանակցությունների...
13:28 08/10/2024Նման գաղափար կար, բայց ոմանց կողմից չաջակցվեց. Ուշակովը՝ ՌԴ-Հայաստան- Ադրբեջան եռակողմ հանդիպման մասինՌուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդներ Վլադիմիր Պուտինը, Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը Բաքվի և Երևանի միջև հակամարտությունը լուծելու համար դեռ չեն նախատեսում եռակողմ հանդիպում անցկացնել։...
13:24 08/10/2024Պուտինը ներողություն խնդրեց Ալիևին Բաքու հրավիրելու համար«Մենք Ձեզ սպասում ենք Բաքվում նոյեմբերին»,-Կրեմլում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ բանակցությունների ժամանակ ասաց Ռուսաստանի նախագահ Վ.
13:13 08/10/2024Ալիևը մեկնել է Կրեմլ՝ Պուտինի հետ բանակցությունների, իսկ Փաշինյանը պատուհանագոգին նստած նկար է հրապարակելԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը մեկնել է Կրեմ՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ երկկողմ բանակցությունների։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ Հանդիպումն անցկացվում է ԱՊՀ պետությունների...
10:31 08/10/2024Մենք իրար ձեռք բռնեցինք ու պարեցինք. Մադոննան հրաժեշտ է տվել կյանքից հեռացած եղբորըԱշխարահռչակ երգչուհի Մադոննան հարգանքի տուրք է մատուցել իր եղբորը՝ Քրիստոֆեր Չիկկոնին։ Երգչուհու 63-ամյա եղբայրը մահացել է Միչիգանում քաղցկեղի հետևանքով։ BBC-ի փոխանցմամբ, Մադոննան նրա մասին խոսելիս...
09:50 08/10/2024Խաբարովսկի հրդեհված թատրոնից փրկել են դերասանների զգեստներըԱնցյալ շաբաթ այրված Խաբարովսկի երաժշտական կոմեդիայի թատրոնից վոկալ արտիստների տպավորիչ զգեստներ են փրկել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդմասին հայտնում է հաստատության ղեկավարությունը։ Հոկտեմբերի 3-ի...
09:29 08/10/2024Թուրքիայում խոսել են Ռուսաստանի հետ առևտրի պատճառով ԱՄՆ-ի սպառնալիքների մասինԹուրքիան ստիպված է կրճատել Ռուսաստանի հետ առևտուրը՝ տեղական բանկերին SWIFT համակարգից անջատելու ԱՄՆ սպառնալիքների և դոլարով վճարումների պատճառով։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրքական Vatan...
23:01 07/10/2024ՄԱԿ-ում Իսրայելի մշտական ներկայացուցիչը խոսել է Իրանի հարձակմանը պատասխանելու մասինԻսրայելի կառավարությունը քննարկում է, թե ինչպես արձագանքել Իրանի հարձակմանը, և դրա համար կընտրվի տեղ և մեթոդ։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նման բան է խոստացել է ՄԱԿ-ում Իսրայելի մշտական...
20:26 07/10/2024Ղազախստանում ատոմակայանի կառուցմանն աջակցել է հանրաքվեի մասնակիցների 71 տոկոսըՂազախստանում ատոմակայանի կառուցմանն աջակցել է հանրաքվեի մասնակիցների 71%-ը։ Այս մասին հայտնում է RBK-ն։ Հանրաքվեին մասնակցությունը, ըստ ԿԸՀ-ի նախնական տվյալների, կազմել է 63,66%: Ղազախստանի...
17:15 07/10/2024Telegram-ի հիմնադիր Դուրովն Ադրբեջանում գտնվելու ժամանակ այցելել է oկnւպացված ԱրցախԱդրբեջանցի գործարար, երաժիշտ, Ադրբեջանի նախագահի նախկին փեսա Էմին Աղալարովը, ով հանդես է գալիս EMIN կեղծանվամբ, պատմել է, որ հանդիպել է Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովին, ով այցելել էր Ադրբեջան։...

13:35 28/09/2023Mel Gibson condemns Azerbaijan's genocide in ArtsakhAmerican actor, film director and producer Mel Gibson condemns Azerbaijan's genocide of Artsakh Armenians, calling out media silence and demanding swift international action to protect and save...
16:34 27/09/2023Spain to send humanitarian aid to Nagorno-KarabakhThe Spanish government will deliver humanitarian aid to Nagorno-Karabakh (Artsakh) amid a mass exodus of Armenians following last week’s Azerbaijani offensive, Spanish Foreign Minister José Manuel...
16:15 27/09/2023Russia hopes Armenia heeds its signals regarding bilateral tiesRussia is expecting that its signals regarding relations with Armenia will find a receptive ear among the South Caucasus country's leadership in Yerevan, and that all bilateral agreements between...
14:16 27/09/2023German FM calls for deployment of international observers to Nagorno-KarabakhGerman Foreign Minister Annalena Baerbock on Wednesday called on Azerbaijan to allow international observers into Nagorno-Karabakh (Artsakh), to show Baku's commitment to protecting the people living...
11:34 27/09/2023U.S. announces additional humanitarian aid for displaced Nagorno-Karabakh peopleThe United States urged continued humanitarian access to Nagorno-Karabakh on Tuesday as officials announced additional humanitarian assistance to address health care and other emergency needs,...
17:06 26/09/2023Russian, Iranian leaders discuss Nagorno-KarabakhRussian President Vladimir Putin discussed the situation in Nagorno-Karabakh and the Armenia-Azerbaijan normalization in a phone call with Iranian President Ebrahim Raisi, the Kremlin said on Tuesday.
14:34 26/09/2023Moscow urges Washington to avoid dangerous words increasing anti-Russian sentiments in ArmeniaMoscow expects that Washington will refrain from dangerous words and actions that would lead to an increase of anti-Russian sentiments in Armenia, Russian Ambassador to the US Anatoly Antonov said on...
12:58 26/09/2023Mkhitaryan urges world leaders to stand up against ethnic cleansing in Nagorno-KarabakhInter Milan midfielder Henrikh Mkhitaryan has called on world leaders to stand up against ethnic cleansing and prevent genocide from unfolding in Nagorno-Karabakh (Artsakh).
11:00 26/09/2023U.S. supports international monitoring in Nagorno-KarabakhThe United States is concerned about the situation in Nagorno-Karabakh (Artsakh) after the latest Azerbaijani offensive.
14:36 25/09/2023Armenia remains Russia's 'close ally', Kremlin saysKremlin spokesman Dmitry Peskov has reacted to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's latest statement in which he said that Russian peacekeepers failed to properly ensure the security of...
12:07 25/09/2023Luis Moreno Ocampo: Call what is happening in Nagorno-Karabakh by its proper nameLuis Moreno Ocampo, the first chief prosecutor of the International Criminal Court, urges the world to call what is happening in Nagorno-Karabakh by its proper name – genocide – in an opinion article...
13:15 22/09/2023Germany condemns Azerbaijan's attack on Nagorno-KarabakhGerman Foreign Minister Annalena Baerbock condemned Azerbaijan’s military offensive against Nagorno-Karabakh (Artsakh) at an emergency meeting of the UN Security Council on Thursday.
11:15 22/09/2023U.S. 'alarmed' by situation in Nagorno-KarabakhThe United States is "alarmed" by the situation in Nagorno-Karabakh due to Azerbaijan’s continued military actions, U.S.
14:35 21/09/2023Aliyev apologized to Putin for peacekeeper deaths in Nagorno-KarabakhAzerbaijani President Ilham Aliyev apologized to Russian President Vladimir Putin and expressed deep condolences over the tragic death of Russian military personnel in Nagorno-Karabakh on September...
16:35 20/09/2023Putin-Pashinyan phone call in the works, Kremlin saysMoscow expects the timing of a phone call between Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to be worked out in the near future, Kremlin spokesman Dmitry Peskov...
15:54 20/09/2023Putin hopes for 'peaceful' resolution in Nagorno-KarabakhRussian President Vladimir Putin said Wednesday he hoped for a "peaceful" resolution to the conflict in Nagorno-Karabakh, AFP reported.
14:56 20/09/2023Russian Defense Ministry announces full ceasefire deal for Nagorno-KarabakhA full ceasefire agreement between Azerbaijan and Nagorno-Karabakh (Artsakh) has been reached through the mediation of Russian peacekeepers, TASS reported, citing the Russian Defense Ministry.
11:26 20/09/2023UN calls for 'immediate end' to fighting in Nagorno-KarabakhUN Secretary-General Antonio Guterres called Wednesday for an "immediate end to the fighting" in Nagorno-Karabakh (Artsakh).
00:04 20/09/2023CoE chief urges Azerbaijan to immediately halt hostilities in Nagorno-KarabakhCouncil of Europe Secretary General Marija Pejčinović Burić has urged Azerbaijan to immediately halt its military actions in Nagorno-Karabakh.
23:16 19/09/2023UN Security Council to hold meeting on Nagorno-Karabakh on Sept. 21The UN Security Council will hold a meeting on the situation in Nagorno-Karabakh (Artsakh) on Thursday, September 21, a UN source told RIA Novosti.